Nieuwe Schiemmsche Courant tf'tfnirV Bureau: KOEMARKT 4. voor Schiettent en Omstreken. ZATERDAG. 12 AUGUSTUS 1922 VOOR DÊ s-—kr Concours Hippique te Hoofddorp. Schoonste rijpaard, gereden door dames, lste prijs en H. Kot te Amsterdam, Amazone mevr. Lunger, op „Dini" (X). Bij een vorstelijk huwelijk. De hertog van Mountbattes, gehuwd met miss Ashley, verlaat na de huwelijksvoltrekking de kerk te Westminster onder een dak van degens, hoog opgehouden door een aantal marine-officieren, collega's van den bruigom. VOORAL GEEN GEBOORTEACTE. Limlè die in 1866 een bekend impressario der Italiaansche opera van Hare Majesteit's Schouwburg te Londen was, zegt in een zijner Gedenkschriften uit het theaterleven, dat ihj) in Zijn aan allerlei Moeilijkheden zoo rijk leven bijna met niets zooveel moeite heeft gehad, als met het arrangeeren van een „pas de quatre", dien hij voor het Londensche publiek door de vier be roemdste danseressen van Europa wilde doen uitvoeren. Na het overwinnen van tallooze bezwaren en het maken van verba zende onkosten, gelukte het hem eindelijk in den winter van 1846 Maria Taglioni, Lucia Grabn, Carlo- ta Grisi en mej. Cerito te Londen bijeen te krijgen. Thans, nu alles in orde scheen, begonnen de eigenlijke zwarigheden eerst. Het lag in den aard van dezen „pas de quatre", dat het theatraal effect allengs klom en dat dus de laatst optredende er als het ware de kroon op zette. Elk der vier lievelingen van Terpsichore wil de daarom de laatste zijn en eerst na lange redeneeringen werd deze eer aan Maria Taglioni afgestaan, die reeds het langste beroemd was. Nu hoopte Lumley gewonnen spel te hebben. Mr. J. C. Everwijn te cderlandsch gezant f ashing ton, werd benoemd directeur der Neder- landsche Handelsmaat schappij. De avond werd bepaald, waarop de met ongeduld verwachte voorstelling zou plaats hebben, men vocht als het ware om een plaats. Maar nauwelijks een uur vóór de opvoering trad de balletmeester Per- rot met een ontsteld ge laat de kamer van Lum ley binnen met de woor den: „Cerito wil volstrekt niet eer dan Garlotta dan sen en Carlotta niet eer dan Cerito, zoo geeft het niets; wat nu te doen?" In dit lastig geval kwam de tegenwoordigheid van geest en de menschenken- nis van den schouwburg directeur op het voordee- ligst aan den dag. „Zeg aan de dames," antwoordde hij zeer be daard, „dat bij zoo gelijke -talenten natuurlijk de oudste van haar de voor rang toekomt." Het gelaat van den armen balletmeester ver trok zich tot een spotten- den glimlach en spoedig nadat hij het antwoord van den directeur aan de straks nog zoo verbitter de mededingsters had overgebracht, besloten zij al lachend en schertsend, zich liever naar de schik kingen van den heer Perrot te voegen, dan haar geboorteacte over te leggen. En zoo werd dus einde lijk een „pas de quat*e" uitgevoerd, zóoals de wereld er nog geen gezien had en ze misschien nooit meer zien zal GEEN NOOD. Buurvrouw: „Ben je niet bang, dat die verdronken student, die op je kamer gewoond heeft, je nog eens zal^ verschijnen? Kamerverhuurster„Och, ben je dwaas? Die is me nog twaalf gulden schuldig!" DIE KAN DAT WEL. Dokter: „U ontvangt zeker als redacteur zeer veel miserabel geschreven manuscripten? Kunt u die toch ontcijferen?" Redacteur: „Wel neen, voor dat werk hebben we een apotheker!" Hippische sport. Ritmeester C. H. Labouchère op „Gamin" maakt op het Concours Hippique te Hoofddorp een prachtsprong.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 7