ïen/eiij-Dttstoomerij De Phoenixf FRiCO'S ZENUWHOOFDPIJNPOEDERS FRECO's ZENUWTABLETTEN L BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 A. BARIS, Manuf. Broersvest 17. Telef. 849. Liturgie. Gemengd Nieuwe Ia |V P. J. VAN DER SU AN A. SCHOLTE Jzn., Sctaiedamsctae Drogisterij, Groenelaan 65. Citroenjenever Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags plank, koperen band van autolantaarn,sleutels, broches, ring met sleutels, gouden ring met ini tialen, muts, portemonnaie met inh. haarstrik, zweep, pet, kinderhandschoen. Bij vinders rolhout, Krabbendam, Noord- vest, 55 ceintuur, Achwijn, Lange Haven 83 portemonnaie met inh. D. Immerzeel, Voorne- schestraat 22, ring met sleutels, Hamerslag, Pr. Fr. Hendrikstraat 13 b balk, Verhoeckx, Pernisschestraat 94 linnen zakje met inh. Van Wieringen, Spuikanaal 61, kindermuts, als voren, halsketting, M. Wassenaar, Wilhel- minastraat 12bierflesschen, B. Frederik, Broesvest. 81 papieren geld, J. v. d. Touw, Krcupelstraat 39 lcinder portemonnaie met inh., J. Heetman, L. Kerkstraat 5 portemonnaie met inh., M. v. d. Kuyl Kortlandstraat 27b. cein tuur, Ham, den Bommelschestraat 23; sjaal, C. Geul, Fabristraat 47a heerenhandschoen T. Douka Voorneschestraa-t 19b. kinderporte- monnaie, F. Landbergen, Kreupelstraat 38 rozenkrans, We'd. Peterbroers, Maasstraat 3 kinder portemonnaie met inh., A. J. Herlaar, Oosterstraat.26 paar kousen, de Koning, Biirg. Knappertlaan 12b; ring met- 4 sleutels, C. J. Gonlach, Rptt. Dijk 1 ;2 heipalen, A, den Hertog Beijerlandschestraat 51 kindertasch met inh., Ouwens, Puttershoekschestraat 56 broche en kiel, J. Mulder, Vlaardingerstraat 19a ceintuur M. van l itert, Zijlstraat 38 portemonnaie inh. geld, v. d. Berg, Damlaan 45. Bij het gister te 's-Gravenhage gehouden examen voor wiskunde M.O. akte K.l slaagde mej II. F. v.d. ITeyden, alhier. UIT ROTTERDAM. Bij een gerechtelijke huiszoeking heeft de re cherche van het hoofdbureau van' politie in het door den caféhouder R.W.N.P. in de Zwijnen- straat alhier bewoonde huis, in dén kelder en in zijn woonkamer gevonden en in beslag genomen een groote partij gouden siereaden, zilveren le pels en vorken, én andere goederen, afkomstig van inbraken, gepleegd te Zierikzee, Baarn, Nij megen, Dordrecht Tiel en Zeist. De vaféhouder is terbesehikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Fabriek en Kantoor Telcf. No. 15. GTatis AFHALEN en BEZORGEN. EEN EN TWINTIGSTE ZONDAG NA PINKSTEREN. Als' \ye het Evangelie, 'van 'dezen Zondag goed overwegen, dan' kunnen we daardoor met -■7-groote" iekerheid bêpaleri, 'hoé- het staat met ons recht op den Hemel. De-Meester immers is niemand anders dan God en de schuldenaar is .iemand van,ons. Staan we vreemd op te zien, flat in hét maatschappelijke een dienaar zulk een -ongehoorde -schuld heeft tegenover zijn .meester, waarvan de betaling onmogelijk moet schijnen als we ons op geestelijk terrein he geven erkennen we nederig dat, onze schuld tegenover God absoluut onmogelijk is af te doen, daar we als eindige schepselen staan tegenover de .Oneindige. En ziet ni; hoe God barmhartig is en alleen op het erkennen' van 'onze schut# eh de belofte, dal we ons besl zullen doen te betalen ons niet slechts uitstel vanstraf geeft, maar algeheele kwijtscheldingSlechts céne voorwaarde wordt gesteld wat wij tegen over ónzen medemensch doen, wat God wel heeft willen, doen ten opzichte van ons, dat wij vergeven en wel van harte vergeven wat ie mand ten onzen laste mocht hébben misdaan. Hoe gemakkelijk heeft God het ons derhalve gemaakt in den Hemel Ie komen! Zelfs onze zonden zijn geen beletsel, als we maar van goeden wil ons toonen, Hem beterschap be loven en Zijn goddelijk voorbeeld va,n verge vingsgezindheid navolgen. En wat al titels .•.-hebben, we. daar niet toe? IToe zullen we ver gelijken een beleediging van een medemensch tuin pns me;l0 onze zonden tegen God! „Aan Gods wil immers, is' alles onderworpen en nierpand.is ey, diouwen wil kan wederstaan Gij zijt de Heer van al het geschapene." Met andePe. woorden God heeft op onzen dienst een absoluut recht, en alles wat wij tegen Zijn wil doen is diefstal van Zijne eer Maar wie onzer kan bij zijn evenmensch spreken van absolute rechtenStemt deze gedachte niet als van zelf tot vergevingsgezindheid, dat we de beleedigingen aan ons gedaan beschouwen gaan als menschelijke zwakheden, waar we zoo gelukkig zijn dat de oneindige Heilige God onze tekortkomingen wel wil beschouwen als tekort komingen uit zwakheid. En wat zullen we titels laten gelden van grootheid? De ware grootheid is de grootheid van Goc^ d.i. onze grootere volmaaktheid van daar „Gelukkig zij, die onberispelijk op den weg zijn, die wan delen in de wet des Heeren. En als dan de Heiligheid zelve ons onze schulden wil verge ven ongedachtig Zijn oneindigheid, zullen wij, dié in deze verhouding ons allen klein moeien voelen, ons dan groot wanen tegenover onzen gelijke, die ons beleedigde Laten we liever met het epistel onze ongenoegzaamheid erken nen en „sterk zijn door den heer en door de kracht zijner sterkte. De gevaren immers, die ons omringen zijn zóó groot, de vijanden die ons belagen zóó sterk, dat staan blijven en overwinnen niet ons werk is, maar het werk van Gods genade in ons. En hoe zullen we recht doen gelden op die genade als we in laatdunkendheid ons verhef fen boven onzen medemensch Erkennen we nederig Gij o Heer zijt ons een toevlucht ge worden van geslacht tot geslacht." Erkennen we Gods groote liefde in de leiding van het weerspannig Israël. Niettegenstaande zijn vele afdwalingen wilde de Heer telkens weer de Vader zijn voor. Zijn Volk als ze maar tot in keer kwamen en door groote wonderwerken zelf wilde Ilij het bevrijden van al zijn vijan den Zoo zal ook ons de Vader barmhartig heid bewijzen, als we, ook na vele afwijkingen nu maar Hem willen diénen En al erkennen wij in het beeld van den door Satan geslag- gen Job het beeld van onze ziele terug, die met wonden overdekt daar kwijnend neder ligt op den weg naar den Hemel, we Weten hoe Job door God in eeré' wébd hersteld toen hij de beproeving had doorstaan. Zoo zal ook on ze ziel worden 'opgeheven door den eindeloos Barmhartige, als ze zelf maar barmhartig wil len zijn. Herinnéren we ons dus nog eens hoe Christus het gebod der naastenliefde stelde ge lijk met het gebod der liefde 'tot God. Laat dat gebod voor ons geen doode letter zijn maar een levensbeginsel dat tot daden aanzet. Hoe zeer wij dan ook overtuigd zijn, dat we door onze oude schuld feitelijk niet voor Gods aan schijn kunnen bestaan, hoopvol mogen we op zien naar boven en vertrouwen op de godde lijke belofte „Zalig de barmhartigen, want zij zullen barmhartigheid erlangen." Bevend begraven. Omtrent het onge luk in de duinen van Koudekerkde, dat, naar reeds is gemeld, aan een jongen nitVlissingen het leven kostte, meldt het N.v.d.D., nader Twee jongens uit Vlissingen waren met een hond in de duinen, van Koudekerke gaan wan delen, toen de hond attent maakte op een konijnenhol. Een 15-jarige jongen groef zich met den hond in het bol om het konijn mach tig te worden, toen door een afschuiving van het duin jongen en hond onder het zand be dolven werden. Het vriendje wist den hond nog bij zijn staart te grijpen, maar de jongen was geheel verdwenen. Uit de omgeving kwamen boeren ter hulp. Bij hetuitgraven van den jongen ontstond er opnieuw verzakking en toen men er einde lijk in slaagde het.hoofd van den armen jongen vrij te maken, kon slechts den dood geconstateerd worden. De tabakswet,. De politie te Rotter dam heeft proces verbaal Opgemaakt tegen een sigarenwinkelier op den Nieuwen Binnenweg, aldaar, wegens overtreding van art. 64 van de Tabakswet 1921, luidende Hij, die opzettelijk gebruikte zegels verkoopt, te koop aanbiedt; af levert of binnen het Rijk in Europa invoert, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste drie jaar. Bedoelde winkelier had een hoé veelheid licht beschadigde sigaren van de ban derollen ontdaan en deze daarna aan een sigaren fabrikant in Nöord-BrabsMt- gezonden, opdat deze ze weer kon gebruiken voor andere sigaren. Eenige belasting-ambtenaren, die aan het statiou van de plaats, waar de fabrikant woonachtig is een kist zagen staan van grooten omvang en zeer licht gewicht, hetgeen hun bijzondere aan dacht trok, maakten de kist open en vonden daarin een klein'kistje, waarin banderollen ver borgen waren. T LiL Kerk verbrand. Donderdagnamiddag heeft de achttienjarige loodgietersknecht van Br.uit, Terheiden met een benzinebout werkzaam heden verricht aan de dakgoot der Roomsch- Katholieke'féerkTe Terheiden (Noord-Brabant)., waardoor brand is ontstaan boven het altaar. De pogingen om mét eigen materiaal het vuur te blusschen faaldÉn, zoodat de burgemeester zich per motor uqnr Breda begaf om hulp.. Breda zond zi'jn auto-motorspuit, doch bij aankomst stond, hot pachtige kerkgebouw, in Gothischen stijl, dateerend van 1490, in lichte laaie. j'; r- Door kapelaan Bielars en de bevolking is ge red onder meer de Heilige vaten, kruisweg, paramenten en Livee en twintig gedreven luch ters van zeer groote waarde. Uitgebrand is het houten'tongewelf en de zestig meter hoo'ge toren. De kerk is laag ver zekerd. Gistermorgen is de onvoorzichtige werkman door burgemeester en marechaussee gehoord. De kerk is een der schoonste uit Noprd-Brahant en was na den Novemberstorm van het vorig jaar voor circa twintig duizend gulden gerestau reerd. Ingerekend. In samenwerking met een inspecteur van politie te Dordrecht heeft de llaagsche recherche aangehouden den 24-jari- gen bankethakker G. B. jM d,p v. d. Werfstraat in Den LIaag en den 32-jari^én reiziger F. W. F. van den Zwarteweg «Massa-, beiden verdacht van heling. In de woning van eerstgenoemde is een groote partij tafelzilver-gevonden, afkomstig van een inbraak* ten huize van mr. F. G. R. in den nacht van 13 op 14 Augustus te Dordrecht gepleegd. S t a~k ing geëindigd. De staking in de bouwvakken, die sinds eenige maanden te Hilver sum heerschte, wijl de betrokken arbeiders geen genoegen wilden nemen met den voorgestelden 8Ya-urigén arbeidsdag, is thans geëindigd. De arbeiders hebben zich bij' deze verlenging van den werktijd thans blijkbaar neergelegd merkt het „Hbld." op. Graag op baantjes. Het orgaan van den R.K. Bond van Postpersoneel schrijft het volgende „De heer B. J. van Stapele is bij Kon. Be sluit benoemd tot buitengewoon geëmployeerde bij den Postdienst.' Toen ik dat las heb ik me de oogen eens uit gewreven, of ik wel goed zag. Maar ja, het stond er precies zoo. Nou „buitengewoon" is het wel Natuurlijk kon, na zijn val als Kamerlid, de assistent der posterijen van Stapele zich niet meer encanaillceren met zijn vroegere colleges. Dat baantje van assistent was goed ge noeg om hem gedurende de jaren van zijn Kamerlidmaatschap een aardig wachtgeld te bezorgen, maar, nu hij weer zou moeten te- rugkeeren naar zijn roode wapenbroeders, paste hij, maakte en week of wat geleden een visite bij den heer Westerveld, en de zaak werd be klonken. 't Is wel makkelijk, als je buiten de rangbe vordering staat, waar je struikelt over allerlei mogelijke en onmogelijke examens. Immers als buitengewoon geëmployeerde kan je alles en nog wat worden zonder examens. Als je toch maar een kruiwagen hebt Wat zal het toch een zegen zijn, als straks in den socialistischen heilstaat de klassenjustitie tot het verleden zal behooren. Maar er is m.i. toch wel aanleiding voor d,e volgende vraag. Is de nieuwe functie van den heer B. J. van Stapele speciaal voor dezen ambtenaar geschapen? Zoo ja, heeft- dan de Regeering in dezen tijd van extra-bezuiniging vrijheidkunnen vinden daartoe over te gaan, en zoo ja, om welke reden Zoo niet, hebben dan ook de vorige as- sitenten der posterijen de gelegenheid gehad, mede te dingen naar de vacante betrekking, waarin de heer Van Stapele is benoemd en zoo neen, waarom niet. Welk Kamerlid voelt zich nu geroepen een vraag in den geest als bovenstaand te stellen aan den Minister van Waterstaat De Minister zal zich er toch niet van kunnen afmaken door te zeggen, dat van Stapele als asistent een primis interpares was." Brand. Gisteravond heeft te Hilversum een zwate brand gewoed welke is uitgebroken in de werkplaats van den meubelhandelaar Olthof. Het vuur tastte een viertal woningen aan, welke totaal uitbrandden. Ook het houtmaga zijn van van Rossum, een anderen meubel- handel en het speelgoedmagazijn van de fa briek Jong-Holland brandden alle uit. De fa milie Cohen is verzekerd. Van de andere fa milies waren de meesten slechts laag ver zekerd. De brandweer heeft door het vuur krachtig aan te pakken, verder onheil voorkomen Ongelukken. Het 10-jarig zoontje van den heer H., uit de Bildt,, was op een met steenen geladen wagen geklommen Onder het rijden is de knaap gevallen, waarbij hij onder de wielen geraakte en onmiddellijk is gedood. Watervliegtuig in z.ee gestort. Uit Cherbourg wordt aan de „Times" gemeld Bij het binnenkomen van de Cunardboot „An- tonia" van Canada, in de haven, werd het groote watervliegtuig „Latham No. 10", van de militaire luchtvaart-afdeeling te Cher bourg, dat juist boven de „Antonia" vloog, plot seling in de rook van haar pijpen gehuld, waar door het in zee viel. Een van de propellers brak en men vreesde eerst dat de uit negen koppen bestaande equi page omgekomen was. Onmiddellijk werd een stoomboot naar de plaats van het ongeval af gezonden. Ofschoon het vliegtuig groot gevaar liep te zinken,weigerde de bemanning haar post te verlaten. Men slaagde er echter in de machine veilig in de haven te sleepen. Dure fout. Tijdens het houden van schiet oefeningen in het fort Sheridan werd Lake Fo rest, de voorstad van Chicago, waar de paleizen van de rijkste buurten van die stad staan, plot seling gebombardeerd. Het eerste schot ging door het dak en de muren van een dier statige gebouwen en veroorzaakte onder het daar aan wezige personeel doodelijke ontsteltenis. Sommi ge granaten vielen in de tuinen van andere hui zen, waarvan de eigenaars aan levensgevaar bloot stonden. Ook de tuin van Rockefeller werd gebombardeerd. Het doel, waarop de schoten gericht moesten zijn, lag natuurlijk in een geheel andere richting. Het incident heeft veel opzien gebaard, zoo wel in militaire kringen als onder het publiek. Een onderzoek wordt ingesteld, of bij den luite nant, die met het leiden van deze schiet-oefenin- gen was belast, misdadige opzet in het spel is geweest of dat hij een onvergeeflijke fout heeft begaan. per poeder 8 cent, tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, Zware Zenuwhoofdpijn. Doos 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Bovenstaande tabletten zijn verkrijgbaar hij Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardingen. VLEK, L. Kerkstraat 29, Drogisterij „de Gaper." Broersvest 7fi. EngrosFa. Van TRIGT &UAST, Hofdijk Rotterdam. In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij In t n a u w. De Amerikaansche bla den maken zich vroolijk over het volgend ver haal van den kapitein van de „President A- dam" een van de schepen van de Amerikaan sche Shipping 'Board, welk schip zoo juist uit New York is teruggekeerd van een reis naar Engeland. Volgens zijn verhaal had de gezagvoerder na aankomst in de Londensche haven overeenkom stig de bepalingen van Washington allen ster ken drank van boord verwijderd. Toen hij even wél den ambtenaar van 't betrokken Engelsche departement om zijn scheepspapieren verzocht vroeg deze of de kapitein wel een voldoenden voorraad brandewijn aan boord had. De kapi tein antwoordde dat hijjuist allen sterken drank van boord had laten brengen, waarop deEngel- sche beambte verklaarde, dat, tenzij de kapi tein een voldoende hoeveelheid brandewijn aan boord nam, overeenkomstig de bepalingen, welke voorschrijven, dat er 41/, L. brandewijn aan bord moet zijn voor iedere 100 derde klasse- passagiers voor medische doeleinden, hij den kapitein zijn papieren niet kon geven. De Amerikaansche kapitein was hierdoor in een moeilijk parket geraakt en, de wetten van zijn eigen land overtredende, nam hij 20 Liter brandewijn aan boord cn kreeg toen zijn scheeps papieren. De vertegenwoordigers van de Shipping Board vragen zich af, wat- hun kapiteins hebben te doen in Italië en andere landen, waar de wetten voorschrijven, dat aan derdeklassepassagiers aan boord wijn moet worden verstrekt. Ook weet men nog niet, of dc Amerikaansche regee ring bereid is, speciale schepen te huren voor den uitvoer uit de Amerikaansche bezittingen zooals Portorico, die door het gevaar bedreigd worden, van de geheele wereld te worden geiso- leerd als het aan buitenlandsche schepen zal worden verboden, alcoholische dranken medete voeren binnen de Amerikaansche territoriale wateren. Er bestaan in regeeringskringen veel meeningsverschil over deze kwestie. Het kabinet heeft er gisteravond een langdurige bespreking over gevoerd en het gevolg daarvan was, dat het betrokken departement talmtmetdeafkondiging van de zorgvuldig opgestelde voorschriften tegen een schending door buitenlandsche schepen van de uitlegging, welke door den procureur-generaal aan de bepalingen is gegeven. Laad brug bezwekem. Gisternacht is op het terrein van de firma Stinnes bij de haven van Hamburg de groote door electriciteit ge dreven laadbrüg ingestort. De kraanmachinist en de donkeyman, die zich in het kraanhuisje bevonden, werden tusschen de samengeperste ijzeren balken gedood. Nog geen vijf minuten voor het ongeluk, passeerde een Fransch stoom schip de plek, waar de laatbrug in het water stortte. Het schip zou totaal verpletterd zijn geweest, wanneer het zich even later op deze plaats had bevonden. De kosten van een dergelijke laadbrüg die vóór den oorlog reeds ongeveer anderhalf mil- lioen mark beliepen, bedragen thans eenige milliarden. Zeelichter vergaan. De Hamburgsch zeelichter „Lahn" die door de sleepboot „Titan" van Petrograd naar Hamburg werd gesleept, is 24 dezer in de Finsche golf tijdens een sneeuw storm gezonken. Alle opvarenden, zes personen, zijn hierbij verdronken. Branden. Gisternacht is in de Brussclsche voorstad Anderlecht een hoedenfabriek afge-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 2