Te huur of te koop kleine winkelruimte met pakhuis, V e c h t e n. Bij een vechtpartij te Kaats heuvel waarbij de lSjarige N. den 19-jarigen v.W. met een biljartqueu gedreigd zou hebben, heeft de laatste N., zoodanig met een mes in de borst gestoken, dat deze aan de gevolgen over leden is. Van W. is gearresteerd en heeft volledig bekend. Roovers. Dinsdagmiddag vervoegden zich ten huize van den daglooner-landbouwer W. te Didarn drie Duitschers. De vrouw des huizes, die alleen thuis was, werd door de mannen vast gegrepen en gebonden, waarna de bezoekers het aanwezige geld vergaarden en daarmee ver dwenen. Vermoedelijk zijn zij over de grens ge vlucht. Een gevangeniscourant. Naar het Volk verneemt, heeft het hoofdbestuur van het Genootschap tot zedelijke verbetering van ge vangenen in principe besloten tot het uitgeven van een gevangeniscourant. Een nieuw baantje. De pseudo-cri- minal is weer in functie. Hij heeft reeds verschei dene slachtoffers gemaakt. Gewone eenvoudige menschen kiezen ze tot hun slachtoffers. Vooral in de tram op het traject Aken—Herzogenrath treden de heeren op. Een mevrouw uit een Hol- landsche grens-gemeente werd door ersatz-politie meegenomen. De pakjes en kleeren werden haar ontnomen, en ze moest meer dan 30 boete betalen, die door derden thuis gehaald wer den en daar afgedragen werden. Later kwam het bedrog uit. Een andere pseudo-rechercheur ging het niet zoo gemakkelijk. Hij hield een Hollandsch persoon aan, om hem te onder zoeken en zeide dat hij „criminal" was. Toe vallig kwam een groepje mijnwerkers van de mijn en zeiden Daar is van der Joep, die bij ons werkt. Dit gaf den Hollander moed, en hij vertel de, dat de mijnwerker zich als „criminal" had voorgesteld. Pats, pats het regende klappen op rug en hoofd van den pseudo-politieman, die blij was, dat hij in de vlucht zijn heil kon zoeken. Ongelukken. Gistermiddag tegen 12 uur is de 2-jarige H.M. V. uit de Govers Bedloo- straat in Den Haag, terwijl de moeder zich even had verwijderd, in een kuip water gevallen en verdronken. Te Thorn (Limb) is gisteren de 79-jarige landbouwer G. door een rangeerende tram aan gereden tengevolge waarvan hij korten tijd later overleden is. Goed voorgaan. Er verscheen eenigen tijd geleden een officieele waarschuwing tegen den gesmokkelden Duitschen cognac. Het ge bruik daarvan is zeer gevaarlijk voor de gezond heid en zelfs tijdelijke kranizinnigheid kan er het gevolg van zijn. De' „Maas en Waler" wijst er nu echter op, dat dezelfde regeering den in beslag genomen gesmokkelden cognac publiek veilt. Er zit hier natuurlijk weer een of ander on aantastbaar voorschrift achter dat moet ge volgd worden tot het (voor de koopers) krank zinnige einde toe. Consequentie is een mooi woord. Financieele moeilijkheden. De Coöp. Aardappelmeelfabriek Ter Apel en Omstreken, te Ter Apel, verkeert in financieele moeilijkheden, die kunnen worden opgelost door een extra-storting op de aandeelen van 100 van nog eens 100, en dat wel over 2000 aandeelen: er moet twee ton wezen. Dezer dzgen nam het bestuur der Coöperatie het besluit daartoe. Natuurlijk zijn het grootendeels boeren, die indertijd de aandeelen hebben genomen en is het nu in dezen tijd vair malaise een groot na deel om de aandeelen nog eens te betalen. Velen trachten dit „bezit" van de hand te doen maar koopers zijn er niet. Slechte advocaat. Gisteravond heeft de Raad vanToezicht enDiscipline onder de Mees ters in de Rechten te Maastricht, Mr. Q, die zich Wegens gepleegde verduisteringen in arrest bevindt, met algemeene stemmen, als procu reur, geschrapt van het tableau. De heer O. Was a s curator benoemd in het faillissement der Coöperatieve Vereeniging „Limbui'gia" te Heerlen. Tijdens de afwikkeling dier zaak Werd Mr. Q zelve in rtaat van faillissement verklaard, zoodat in zijn plaats als curatox werd benoemd Mr. Vrijens. M O. vroeg oen, °f hij als pi'ocureur in die zaak mocht optre den hetgeen werd toegestaan. Hij sommeerde toen al de 100 aandeelhouders van Limburgia per brief, om hun aandeelen vol te storten. Op die wijze kreeg hij de beschikking over 39.000. Uit een andere zaak waren nog 16.000 onder zijn berusting. Met dat geld maakte hij toen een paar reisjes naar Spa en Parijs, in de hoop daar aan de speeltafels een fortuin te win- mm. 't Kwam echter juist anders om uit. Bijna geheel zonder geld ai'rivee:de hij weer in Maas tricht, met het gevolg, dat hij zich ten einde raad, bij den officier van justitie heeft aan gegeven, ter zake van verduistering van f 55.000. De arbeidstijd bij communisten Naar Het Volk verneemt, hebben een dezer dagen ambtenaren van de Arbeids-inspectie proces-verbaal opgemaakt tegen de heeren Wijn koop Ceton en Posthumus, resp. voorzitter'en lid van de drukkerij-commissie van de Tribune drukkerij, en chef van dit bedrijf. Er is tamelijk bij herhaling geconstateerd, dat ter zetterij van het communistische dagblad door zetterspersoneel in twee ploegen, van des morgens zes uur tot des avonds tien uur, arbeid Wordt verricht. Dit woi'dt geacht in strijd te zijn met de bepalingen van de Arbeidswet, aangezien de Tribune behoort tot die bladen, welke uit sluitend met een avondeditie verschijnen. Binnenkort zullen' een of meérdere der hier boven genoemde personen, die voor deze over- Lreding van de Arbeidswet door het openbaar ministerie verantwoordelijk worden geacht, zich voor de kantonrechter te verantwoorden hebben. Een millioenen-erfenis. Uit Keu len wordt aan Rott. Nbl. gemeld Een sinds jaren bekend stadstype, een bede laar met één been, Piet Bakker, afkomstig van Rotterdam, die zijn karig stukje brood met het verkoopen van lucifers bij elkaar raapte, is door een onverwachte erfenis van een in Rot- tercm gestorven zwager, in het bezit van 7000 gekomen, die bij den huidigen koers der mark de aanzienlijke som van 18 millioen mark vertegenwoordigen. De gelukkige erfgenaam, een man van 70 jaar, toonde zich allerleerst dankbaar tegenover zijn arme kostjuffrouw, aan wie hij een millioen mark ten geschenke gaf. Elegant gekleed, begaf hij zich daarna een grooten bloemenruiker in de hand, naar een van de grootste café's in de Llohestrasse, waar hij een aai'dige buffetjuffrouw maar dadelijk ten huwelijk vroeg. De jongedame heeft het huwelijksaanzoek aangenomen. P r ij s d a 1 i n g. Een villa in het Bloémen- daalsche park te Bloemendaal, waarvoor in den zomer van 1921 tevergeefs 40.000 Werd ge boden heeft thans in veiling 13.675 opgebrcht. Gearresteerd. Te Haarlem is gearres teerd G.A.A.G. verdacht van hen in ontvangst nemen van assurantiegelden, die uitbetaald zijn na het wegbrengen van een schip in 1920. Postdiefstallen. Naar de „B. Z. a.M mededeelt, werden in den laatsten tijd op het postkantoor in West Berlijn tal van klachten over het zoek raken van brieven ontvangen, vooral van buitenlandsche brieven, die kleine bedragen aan geld in vreemde valuta bevatten. Gister nu werd een der hoogere postbeambten bij het naar hu s geaan erop betrapt dat hij niet minder dan dertig buitenlandsche brieven mede nam naar zijn woning. De beambte stortte, toen hij zich ontdekt zag, van schrik plotseling bewusteloos ineen en zijn zenuwge stel werd dermate geschokt, dat men hem tot desverre nog niet aan een verhoor heeft kun nen onderwerpen. Bij een te zijnent verrichte huiszoeking werd een bedrag ter grootte van 600.000 Mark aan Duitsche en buitenlandsche valuta's gevonden. Groot -brandstichter. Te Chicago werd een zekere Jack Sorrenti gearresteerd in ver band met een tegen hem ingebrachte beschul diging omtrent het stichten van niet minder dan twintig branden. Toen hij in hechtenis werd genomen, was hij juist bezig met een tiendollar-biljet zijn sigaret aan te steken. Terug. De Poolsche bladen melden, dat Polen 1370 kerkklokken die tijdens den oorlog naar Rusland zijn gebracht van sovjet-Rusland heeft terugontvangen. Vervoer van duiven per vlieg tuig. Volgens „Les Ailes" heeft de vlieger Camille Chaidon drie Junkers vliegtuigen, die hem zijn afgestaan door de Belgische regeering, ingericht voor het transport van postduiven: Zijn aanbiedingen zijn geaccepteerd door de Fédération Colombophile Beige. Door de afme tingen van de cabine die 4 M. lengte en 1 M. 80 hoogte bedi'aagt, kunnen in elk toestel een groot aantal manden worden ondergebracht. Chai- dron meent met zijn drie vliegtuigen 10.000 duiven te kunnen vervoerexx. Aan de eene zijde van de cabine zijn mica ruiten aangebraclxt 5 aan de andere zijde bevinden zich de deurtjes, die wanneer geopend, het wegvliegen der duiven mogelijk maken. De waterbakjes worden gevuld door middel van een systeem van buizen. In de cabine is nog een plaats voor één passagier Het voordeel van deze transport-methode is, dat de duiven reeds enkele uren na hun vertrek op grooten afstand van hun standplaats kunnen worden losgelaten. Vlucht om de wereld? Wij lezen in ,,1'Auto", dat er in Engeland plannen bestaan een wereldvlucht te organiseeren, in navolging van die van Ross Smith en maj. Blake. Het toe stel, vvaamede de tocht ondernomen zal worden, is een watervliegtuig, voorzien van een Royce- Condor-motor van 670 P.K. De bemanning zal bestaan uit capt. Tymms, capt. Mac. Cloughrey en Mac Intosh en een mecanicien. Men heeft het vertrek vastgesteld op Maart 1923, waardoor men hoopt aan de lastige nxoesson-winden van den Indischen Oceaan te ontkomen. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tof matigen W. tot Z. wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder. Werklooze veenarbeiders. Men meldt ons uit Utrecht De minister van binnenlandsche zaken heeft afgewezen het verzoek van gemeentebesturen in Overijsel en van het hoofdbestuur van den Neder!andschen Landarbeidersbond oxn wei'k- looze veenarbeiders in die provincie bij aanleg van het kanaal CoevordenAne te werk te stellen, Zulks op grond, dat daar nog niet alle werkloozen uit Drenthe aan den arbeid gezet kunnen worden. Staking. Men meldt ons uit Ter ApelDe grondwerkers aan den spoorweg te Ter Apel hebben heden het werk gestaakt. Zij verdienen thans 40 cent per uur met een arbeidstijd van 9 uur daags. Zij willen trachten hun positie te verbeteren. Collectief contract. Men meldt ons uit Veendam Na gehouden besprekingen tusschen de be sturen van den bond van particuliex-e aardappel meelfabrikanten en de fabrieks- en landarbeiders bonden, is men ten opzichte van het collectief conti'act voor 192223 overeengekomen, het niinimum loon te bepalen op 21 bij een 48-urige werkweek buiten en een 56-urige werkweek, tij dens de campagne. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 8 Nov. 9 Nov. HAP/, 11.427, .0.027, - 0.037, - 15.75 - 16.427, - 14.227, - 14.90 Zwitserland -46.75 - 46.627, Weenen - 0.00'/, - O.OO'/s Kopenhagen -51.60 -51.477, -68V21/, - 68.60 Kristiania - 47.427, -47.127, - 2.56 - 2.556/s WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 8 Nov. 9 Nov. 11.43 11.437, - 16.05 -16.45 - 14,45 -14.96 - 2.567, - 2.567, - 0.027s - 0.037, Italië - Zwitserland -46.70 - 46.75 - Stockholm -68.70 - 68.60 Kopenhagen - 51.50 - 51.50 Ghristiania - 47.30 - 47.15 - 0.003 s/, - 0.0036 - Telegrammen, DE VERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN NEW YORK, 8 Nov. (di'aadloos) De nieuwge- kozen gouverneur Smith van New-York had een meerderheid van 450.000, de grootste die ooit door een gouverneur verkregen werd. NEW-YORK, 9 November, (draadloos) De overwinningen der democraten bij de algemeene verkiezingen duurde bij het binnenkomen der uitslagen voort. Gedurende den dag overvleugel den de democraten de republikeinsche ledenvan het Huis. De groote meerderheid in den Senaat Werd veranderd in een kleine en er is nog een kleine kans dat de meerderheid zal opgeheven worden of verminderd tot een zwakke werkmeer- derheid voor de regeering. Townsend van Michigan en senator Calder van NeW-York behooren tot de republikeinen, die verslagen zijn, terwijl van de democraten de senatoren Hitchcock van Nebraska en Pomerent van Ohio werden verslagen. Later op den dag hadden de democraten 49 zetels in het congres gewonnen en geen enkele verloren ;in denSenaat hadden zij er 5 gewonnen en 2 verloren. Het aantal democratische gouver- xxeurs is in verschillende deelen van het land toegenomen. MILWAUKEE, 9 Nov. (draadloos) Victor L. Berger is voor den derden maal als socialist tot lid van het congres gekozen bij de vorige verkiezingen werd hem een veto geweigerd. MtNEAPOLIS, 9 Nov. (draadloos) De afge vaardigde Volstead, de auteur van de droog- legginswet, werd verslagen door Kvale van de onafhankelijken. Kvale verklaarde evenwel dat hij nog drooger dan Volstead is. EEN BLOED-BAL. MADRID, 9 Nov. (draadloos) Op een bal ont stond gisteravond een vechtpartij tusschen legionnairs en burgers, waarbij 7 personen ernstig gewond werden. HET NABIJE OOSTEN. LONDEN, 9 Nov. (draadloos) De Engelsche bladen bespreken in den breede de rede van Lord Curzon in verband met de ernstige situatie in het Nabije Oosten. Zij prijzen zijn resoluut standpunt en nxeenen, dat thans ter elfder ure een oorlog nog wel vermecFen zal kunnen worden. DE MIJNRAMP IN AMERIKA. SPANGLER, 9 Nov. (draadloos) In totaal zijn slechts 40 personen gered van de ramp in de Reilly-mijnen. Aangenomen wordt dat de andere 104 arbeiders zijn omgekomen. IERLAND. LONDEN, 9 Nov. (draadloos) 57 opstandelin gen namen gistermorgen deel aan den aanval op de Wellingtonbarakken te Dublin, toen de nationale troepen op het veld een parade hielden, machinegeweren en geweren werden bij den aanval gebruikt, welke door de nationale troe pen werd beantwoord18 man der nationalen zijn gedood. ITALIË EN FRANKRIJK. ROME, 9 Nov. (draadloos) Naar verluidt zou baron Avezzano benoemd zijn tot Italiaanscn gezant te Parijs. Rechtzaken. Dc moord aan den Essenburgcrsingel. Woensdag 22 dezer zal voor het gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep worden be handeld de zaak van C. B., kantooi'bediexxde, en J.B., student in de Oostersche letteren, die door de Rotterdamsche rechtbank ondei'scheidenlijk tot 10 en 8 jaren gevangenisstraf zijn veroordeeld wegens den moord,gepleegd te Rotterdam op H. Blaaser in den avond van 3 Februari van dit jaar. Fin. en Econ. Mededeelingen. Polissen bij Duitsebe Levensverzekering-Mij. De moeilijke positie, aldus het Oranjeboek, waarin de Duitsche levensverzekeringmaat schappijen zijn geraakt, heeft de Duitsche re geering aanleiding gegeven, aan de Neder- landsche regeering voor te stellen, door on derhandelingen tot een uitweg ter zake te ge raken. De Nederlandsche regeering heeft zich bereid verklaard op dit voorstel der Duitsche regeering in te gaan. Conversie van Nederlandsche staatsleeningen. In een nota naar aanleiding van het eind verslag der Tweede Kamer nopens het hoofd stuk Nationale Schuld der begrooting voor 1923, wordt medegedeeld, dat bij den tegenwoor- digen toestand geen der Ieeningexx, welke ge sloten werden tegen een hooger percentage dan waarmede thans zou kunnen worden volstaan voor conversie in aanmerking zou kunnen ko men. De regeering zal niet xxalaten met inacht neming van de voorwaarden van uitgifte der betrokken leening, bedacht te zijn op de mo gelijkheid van conversie, zoodra daarmede voordeel is te bereiken. Burgerlijke Stand. Gehuwd. Nov. 8. M. van Lienden 24 j. en H. Korpel 19 j. J. J. Wiebes 37 j. en H. M. Eenhuizen 30 j. Geboren: Nov. 8. Alberts z.v. C. de Bok en P. A. van de Water, Zijlstraat. Gerard z.v. J. H. van Veen en M. van der Welle, Nassaustraat Catharina Johanna d.v. J. W. Steens en C. Dörr, Kreupelstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 9 Nov. v.m. 4.43, n.m. 4.53. 10 Nov. v.m. 5.24 n.m. 5.35. 11 Nov. v.m. 6.08, n.m. 6.26. 12 Nov. v.m. 7.04, n.m. 7.29. SCHIEDAM, 9 Nov. Aangekomen: Aange komen s.s. „Alsum" (nieuw) ledig van Vlis- singen om te dokken in de Wilton-haven s.s. „A.stadt", ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. LONDEN, 6 Nov. Aangekomen s.s. „Man- gell", met olie van Liverpool en restant lading voor Schiedam. KAAP ST. VINCENT, 3 Nov. Gepasseerd s.s. „Velloy", met olie van South Georgia naar Schiedam. Handelsberichten Beurs van Sehiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 9 Nov. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 13. Namens de commissie voor de noteeriag. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 9 Nov. Men noteert voor Spiritus 100% f28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f3.per ketel. VEEMARKT DELFT, 9 Nov. Aanvoerrunderen 88 schapen of lammeren, 24 paarden, 346 varkens, vette kalveren, 573 biggen, magere kalveren, 8 geiten of bokken, vette varkens, veulens. Vette schapen le kw. f3645, 2e kw. f weischapen le kw. f2e kw. fvette lammeren le kw. f2436, weilam meren, fmagere varkens le kw. f 18 f 70, biggen, f 10—f 26, nuchtere kal veren le kw. f 10f21, paarden f 100 f300, Boter f2.45 fx f2.80 per kilo. Aanvoer l/« 37/8 en 6/16 wegende te zamen 300 kilo. Advertentiën. in het centrum van de stad. Dadelijk te be trekken. Brieven onder no. 7985 aan het bureau van de Nieuwe Schiedamsche Courant. 20 m

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3