falen nooit! A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel, 580 A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 m solo-violen, solo-cello, piano en strijkorkest, dat als tweede nummer werd gespeeld, excelleert niet door gevoels-diepte, maar Wel door schoone melodieën, die in de diverse deelen van het werk zeer aangenamen indruk geven. Afgezien van een enkele onzuiverheid werd het nummer door alle medewerkenden goed ten gehoore gebracht. De viool solisten waren Marius Blok, uit Rotterdam, en het Beethoven-lid Schaap, de cello-solist Maltha, ook lid van het orkest, terwijl de vleugelpartij voor mevr. Berck-Feltzer was gereserveerd. Marius Blok bewees in het viool-concert van H. Vieuxtemps, dat hij behalve een groot vir tuoos, ook een waar artist is. 't Orkest begeleid de hem hierbij zeer loffelijk. Dat 't bekende Beethoven-kwintet na zijn optreden van onlangs, dezen avond weer succes zou hebben, behoefde geen verwondering te verwekken. De beide nummers, door het vijftal gespeeld, Adagio van Mozart en Rondo vanHaydn (toegift) vielen Weer bijzonder in den smaak. Als sopraan-soliste trad op Mevr. Iruus v.d. Berg-Van Zuuren alhier. Ze zong een aria uit de Schöpfung, Rozen en Tuinman, v. Th. H. Tl. Verhey en Regimentstochter van Donizetti. De soliste beschikt over een helderen omvang rijke stem, die echter nog niet genoeg geschoold bleek en ook kan de diepte van haar voordracht nog wel aangezuiverd worden, 't Beste was ze in Rozen en Tuinman, ook vrij goed in de Regi ments tochter, waar de hoogste tonen haar echter eenige parten speelde, maar Haydn s Aria was voor haar te zwaar. Mevr. Berck-Feltzer bege leidde haar voortreffelijk. 't Publiek toonde zich voor alles zeer dank baar. Kerkconeert. Blijkens achterstaande annonce geeft het Gemengd Kwartet „Con Amore" morgenavond in de Evang. Luth. Kerk een concert, waaraan ook hun medewerking zullen verleenen Dr. A. D. de Leeuw (orgel), mej. Hammes (mezzosopraan) en de heeren C. H. Bakkes (tenor) en M. Jur- gens Azn. (viool). Het drukkersbcdrijf. Gisteravond heeft de af deeling Schiedam van den Ned. Chr. Grafischen bond, het nieuwe collec tieve arbeidscontract aangenomen. De „Sehouwen." Morgenmiddag tusschen 12 en 1 uui loopt de werf Gusto" de nieuwe groote boot „Schou wen" van stapel. Eerbied in Góds Huis. Men schrijft ons Den 25en December,thoopt de Vereeniging E.I.G.H. onderafdeeling van den N. R.K.Volks- bond haar 2e lustrum te herdenken. Het Be stuur heeft gemeend,dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en daarom met eene uit de leden gevormde feestcommissie besloten le. Dat op Zondag den 17en December e.k. bestuur en leden, met hun adviseur, den wel eerwaarden heer kapelaan L. Ph. J. Paulussen, zich des namiddags te één uur, in de groote zaal van den R.K. Volksbond zullen scharen, onder hun vaandel en Schutspatroon ,,St. Ambrosius terwijl om dezen stand een foto gemaakt, en hiervan een reproductie in de geillustreerde bla den zal geheven worden. 2e. Dat op Zondag den 24 en December d.a.v.des morgens te half zeven, een H. Mis in de parochie kerk van O.L. Vr. Visitatie (Frankeland) voor de leden aan God zal worden opgedragen. Voor den aanvang dezer TI. Mis zullen de le^en' hunne vrouwen ter H. Tafel naderen. Na de Mis zullen zij zich naar den R.K. Volksbond begeven, teneinde aldaar gezamenlijk het ontbijt te gebruiken. Bij deze gelegenheid zal aan Me leden, de op den 17en December genomen foto worden ter hand gesteld als een blijvende her innering aan den echten R.K. solidairen bioe- derband. 3e. Dat den 25 December, de herdenkingsdag van het 2e lustrum, door de leden met hunne dames, des avonds te acht uur in de groo e bovenzaal van den R.K. Volksbond, onder een gezellig samenzijn, zal besloten worden. Bestuur en feestcommissie hebben zoowel voor het eene, als voor het andere zorg gedragen.Eemge specab- te'ten hebben hun welwdlcnde medeWerkmg aan geboden, die voor dezen avond hun nieuwste voordrachten zullen ten beste geven. De heei J. H. Bremer lid van E. I. G. TI. zal twee, speci aal voor dien avond ingestudeerde nummers op de viool ten gehoore brengen, terwijl de heer Vredenbrecht, alles met de piano zal begeleiden UIT ROTTERDAM. Een vrachtwagen heeft gistermiddag twee kinderen van 9 en 8 jaar van De R. overreden op den Goudschensingel alhier. Het eene kind is spoedig daarna overleden, het andere is naar het ziekenhuis overgebracht. INGEZONDEN. schen dijk te begeven, is levensgevaarlijk. Dat kan een kind wel aannemen. En wanneer het café zou verwijderd zijn, dan zou men heel wat aan ruimte winnen en dan ou het gevaarvoorvoertui- gen en publiek heel wat verminderd worden. Vandaar dat het mij een raadsel is, dat B. en W., zich meteen Jantje van Leiden afmaken van een misstand, welke zoo duidelijk en in het oogloo- pend is. Het gaat er juist mede als met de passage op de Hoogstraat. Dat is en blijft eenvoudig een groote wantoe stand. Zeker er is een soort rege'emtn gemaakt voor vracht-auto's, rijwielen enz. Doch dit is lang niet voldoende. Zoolang die auto's, fietsers en verschillende andere voertuigen zich met zoo'n vaart op de Hoogstraat mogen voortbewegen, dan blijft de toestand levensgevaarlijk en de huizen, deuren en ramen der bewoners zullen met slecht weer met slik beschilderd worden. Zal men de put dempen, als het kalf verdronken is of zal Schie dam eerst zijn onafhankelijkheid moeten prijs geven, zoodat Rotterdam ook hier de baas wordt en dan eens flinke maatregelen neemt voor een rustig en geregeld verkeer Achterlijk of blind In de memorie van antwoord van B. en W. op het sectieverslag, der gemeente-begrooting wordt betoogd dat het wegbreken van hot café op de Koemarkt geen werkelijke verbetering zal brengen, daar het gebrek niet zit in den toegang tiaar de Koemarkt, maar in de brug. Maar is het College van B. en W. dan blind voor den aldaar onhoudbaren toestand. Zeker de brug is voor de drukke passage lang niet voldoen de, doch de toestand voor degenen, die van die brug komen en de hoek van het café om moeten «laan om zich in de richting van de Rotterdam- In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke Citroen jenever der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij Gemengd Nieuws. Een tekort van ƒ750:000. Het te kort van de coöperatieve aardappelmeelfabriek „Westerwolde" te Veelerveen is rond ƒ750.000. Door elk aandeelhouder van 100 moet 374 wor den bijgepast. De gevluchte directeur Nieboer ging er met 75.000, aan de coöperatie toebehoorende, van door. Verduistering. Een koopman uit de 2e Jan Steenstraat te Amsterdam heeft aangifte ge daan van vermoedelijke verduistering van onge veer 4000 door zijn medevennoot, woonachtig in de Hendrik Jacobszstraat. Onveilig Limburg. Gisternacht om 3 uur hebben arbeiders uit Vaals, die zch naar hun werk te Aken begaven, in een kuil langs den weg gevonden zekeren V., uit het Vaalserkwartier. De man was vreeselijk verwond en van alles beroofd. De geneesheer kon geen hulp meer ver leenen de man is spoedig daarna overleden. In den afgeloopen nacht zijn in het Molenberg park te Heerlen twee Duitschers aangehouden, die in het bezit bleken te zijn van verschillende sleutels, maskers en schijnpistolen. De onveilig heid neemt hand over hand toe ten plattelande organiseert men reeds nachtwachten en het toe zicht in de steden vraagt steeds meer opoffering van de politie. O p 1 i c h t in g. Naar uit Leiden wordt ge meld, is notaris C. J. A. v. TL, aldaar, het slacht offer geworden van oplichting, tot een bedrag van ongeveer 30.000, welke gepleegd zou zijn door den voorzitter van een woningbouwver- eeniging, in samenwerking met een zekeren v. S. en een aannemer. De aannemer van het werk van de woningbouw- vereeniging had in genoemden notaris zijn geld schieter, aan wien dan ook zijn vordering op de vereeniging bij behoorlijk beteekende acte van cessie was gecedeerd. Elf van de twaalf annuïtei ten waren telkenjare door den penningmeester der vereeniging ten huize van den notaris vol daan. Met het oog op de aflossing van den laat- sten termijn ten bedrage van ƒ52.000 verzocht de voorzitter Dietz, den notaris deze som per soonlijk te zijner huize in ontvangst te komen nemen. De notaris voldeed hieraan, en trof, tot zijn bevreemding, behalve den voorzitter ook den aannemer en een bij de politie niet bepaald gunstig bekend staand persoon, V.S. aan. Toen hem het bedrag zou worden uitbetaald, werd den notaris door den voorzitter een pakje bankpa pier ter hand gesteld, dat deze terstond natelde. Het bleek toen ƒ32.000 te weinig te bevatten. Op zijn opmerking, dat dit bedrag er aan .ont brak, kreeg hij te hooren dat de rest aan den aannemer was uitbetaald en dat, als hij het hem ter hand gestelde bedrag van plm. 20.000 niet wilde aanvaarden, hij, de voorzitter, en V.S. elk de helft als een douceurtje in hun zak zouden steken. De notaris heeft toen dit bedrag maar behouden en heeft de justitie in het geva betrokken, alsmede den minister van arbeid, die het geld door het gemeentebestuur van Leiden aan het bestuur der vereeniging heeft doen uit betalen, van het geval in kennis gesteld. Jeugdige inbrekers. De Nijmeeg- sche politie heeft aangehouden drie jeugdige boefjes, van 11 tot 17 jaar, die in de afgeloopen twee maanden in de Nijmeegsche. buitenwijk Krayenhofflaan wel een twintigtal inbraken en diefstallen pleegden. Het i'orceeren van een brandkast staat zelfs op hun rekening. Auto-ongelukken. Te Eursinge (Bei- len) is Zondagmorgen een auto, bestuurd doei een bediende van den heer K., auto-verhuurder te Bcilen in botsing gekomen met een boom. De chauffeur viel door den hevigen schok met het hoofd door de ruiten en kreeg erge hoofd wonden. Een der inzittenden, de echtgenoote van den heer W. Jr., te Beilen, werd inwen dig ernstig gekneusd de anderen kwamen er nogal goed af. De auto was erg gehavend. 's Avonds slipte terzelfde hoogte de auto van den heer v. d. T., notaris te Hoogeveen, en kwam ook tegen een boom. De drie inzittenden moesten worden verbonden. Een voorwiel van den auto werd verbrijzeld. Tramongeluk. Zaterdagmorgen jl. kan telde een tram te Handsworth bij Birmingham ten gevolge waarvan zeven personen werden ge wond, meldt de „Evening News". De tram was op weg naar Birmingham en geraakte wegens een nog niet opgehelderde oorzaak uit de rails. Ongeveer 15 M. verder kwam zij tegen het trottoir terecht en sloeg om. Er bevonden zich vijf passagiers in den wagen. Zij werden van hun zitplaatsen geslingerd en door glasscher ven gewond. Telegrammen, IIET HERSTEL. PARIJS, 13 Dec. (draadloos) Poincaré zal Vrijdag in de Kamer een vei klaring afleggen over de schadevergoedingskwestie, 't Schijnt, dat Frankrijk bereid is, Duitschland een mo ratorium van 2 jaar toe te staan, onder voor waarde, dat het als waarborg, het Roergebied kan bezetten. Alle geallieerden zouden echter met deze Fransche bezetting accoord moeten gaan. INVOER VAN VEE. LONDEN, 13 Dec. (draadloos) Het wetsontwerp betreffende invoer van vee is door het Lagerhuis zonder stemming aange nomen. OPHELDERING. LONDEN, 13 Dec. (draadloos) In het ITooger huis antwoordde Salisbury op een vraag van Grey, dat morgen in het Lagerhuis een verkla ring zal worden afgelegd over de verdaging van de besprekingen der minister-presidenten. DE INVOER EN UITVOER. LONDEN, 13 Dec. (draadloos) In November bedroeg de invoer 95.600.143 pond, zijnde een verhooging van 6.346.363 pond, vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar. De uitvoer bedroeg 66.490.784 pond, zijnde een verhooging van 3.595.942 pond. Haag, de H. Priesterwijding ontving. Het feest zaKDinsdag 26 Dec. worden geevird. Laatste Beriehten. W eerberielit. Verwachting Matige tot krachtigen meest Z.W. wind, betrokken of zwaar bewolkt, waar schijnlijk regenbuien, iets zachter. Vermist. Men seint ons Sedert Zaterdagmorgen wordt te Didam ver mist, de heer TI. d. I., gemeente-secretaris. Na een hevige woordenwisseling op het gemeente huis, met den burgemeester Jhr. v. d. Poll, heeft hij in hoogst opgewonden toestand de gemeente verlaten, en is sinds dien, niet meer terug gezien. Kerkbrand. Men meldt ons uit Elsloo (L.) Heden is door onbekende oorzaak brand uit gebroken in het kerkgebouw. De toren staat reeds in volle vlam en de kerk is ook reeds door het vuur aangetast. Aan de brandweer te Maas tricht is om hulp verzochteenige spuiten zijn vandaar uit reeds onderweg. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 Dec. 13 Dec. Londen11.51^ 1161'/, Berlijn - 0.03 - 0.03x/g Parijs - 17.75x/2 17.72 Belgis- 16 281/» -16.30 Zwitserland - 47.321/» - 47.27V» Weenen- 0.008/g - 0.008/g Kopenhagen-51.87x/2 -52.30 Stockholm- 67.52x/2 -67.27x/a Kristiania --47.221/2 -47.80 Amerika—- 2.507/lg - 2.49x/a WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 12 Dec. 13 Dec. Londenƒ11.52 11.613/4 Parijs -17.75 - 17.75 Brussel -16.30 - 16,32x/2 New-York2.50x/2 - 2.481/, Berlijn - 0.03 - 0.03 x/a Zwitserland - 47.35 - 47.921/1 Stockholm - 67.55 - 67.35 Kopenhagen - 51.95 - 52.30 Christiania - 47.30 - 47.85 Weenen— - 0.00'/g - 0.003/g B. A. J. WITTKAMPF, MOUTWIJNJENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Kerknieuws. Kardinaal Sclnilte. Z.Em. kardinaal dr. J. Schulte, Aartsbis schop van Keulen, heeft ook een tegenbezoek gebracht aan Z.D.H. mgr. H. van de Wete ring, Aartsbisschop van Utrecht. Door de beide kerkvorsten werd de Kathedrale Kerk en het Aartsbisschoppelijk Museum bezocht. Veertigjarig priesterfeest, Den 23en December a.s. zal het 40 jaren geleden zijn, dat de weleerw. heer W. P. TI. Jansen, pastoor der St. Jozefsparochie te 'Den In het St. Stanislaus-gesticht te Moergestel is in den ouderdom van 69 jaar overleden de Eerw. Zuster Moderatha, in de wereld Mej. Johanna Maria Bühler, van Delft. Naar het „Centrum" meldt is na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den overleden de ZeerEerw. Heer H. W. Dijk man, pastoor te den Hoef, gemeente Mijdrecht. Fin. en Econ. Mededeclingen. Arnold Gilissen en Co. Naar de „N. Rott. Crt." verneemt is er tus schen de firma Arnold Gilissen en Co. en haar crediteuren het volgende accoord tot stand ge komen. De crediteuren ontvangen, zoodra de firma in haar nieuwen vorm van naam- looze vennootschap begint zaken te doen, dus waarschijnlijk 1 of 2 Januari a.s„ 50 pet. van hun vorderingen in cash. Verder ontvangen zij 25 pet. als deposito, welk bedrag in 2 jaar kan worden opgenomen. Voor de overige 25 pet. wor den bewijzen van uitgestelde schuld uitgegeven, af te lossen uit de winst. Mocht er bij de liquidatie meer dan 75 pet. uit de zaak komen zooals o.a. de adviseur van de rechtbank meende dan zal ook de eerste 25 pet. dienovereenkomstig verhoogd worden. Directeur van de nieuwe zaak wordt o.a. de heer P. Gilissen. Kunst en Letteren. Percy Grainger. Percy Grainger, zal, na zijn groot succes, op Dinsdag 26 December, 2en Kerstdag, nog een tweede, tevens Afscheids-Concert geven in de groote Doelenzaal te Rotterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Dec. 12. Johanna d.v. A. van Eijk en A. J. Hendriks, Kreupelstraat. Maaij- ke en Susanna dochters van M. L. Brugmans en S. den Outer, Boterstraat. Jacobus Cornelis z.v. P. van Batenburg en W. J. Graven. Haven- dijk. Overleden: Dec. 10. Wilhelmus Andreas Strang, oud 69 j. en 10 mnd, Nieuwe Haven. 11 Cornelis Hoogerboord, oud 65 j. en 5 mnd, - Vlaardingerstraat. Scheepvaart. Hoog wate? te Hoek van Holland. 13 Dec. v.m. 8.57, n.rn. 9.35. 14 Dec. v.m. 10.20, n.m. 10.54. 15 Dec. v.m. 11.30, n.m. 11.54. 16 Dec. v.m. n.m. .22. SCHIEDAM, 13 Dec. Aangekomen s.s. „Ei bergen", ledig van Rotterdam, om alhier te dokken in de Wilhelminahaven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 Dec. Officieele noteermg van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 13. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 13 Dec. Men noteert voor Spiritus 100% f 28—. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f3.per ketel. ROTTERDAM, 12 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 201 paarden, 28 veu lens, 1236 magere runderen, 687 vette runderen, 179 vette kalveren, 327 nuchtere kalveren, 90 graskalveren, 220 schapen of lammeren, 351 biggen, 10 bokken of geiten, 53 óverloopers. Prijzen per 1/2 k.g. koeien 35521/2/55 621/a/65 et., stieren 3542x/252x/2/55 et., kal veren 50—60/622—-8212/85 ct. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 250450, kalfkoeien 300500, stieren 150 400, pinken 120220, graskalveren 4090, vaarzen 170275, paarden 200360, slacht- paarden 100150, hitten 150250, veulens 4075, biggen 1828, per week 2.502.75, overloopers 30—45, nuchtere fokkalveren 25 35, nuchtere slachtkalvercn ƒ1421. Boter. Op de Botermarkt werd heden^aan- gevoerd 2/16 vn. Prijs 2.10 per kg. ,vsj yg Eieren. (N. V. Rotterdamsche Cons.-Vei ling, Weenaplein). Aanvoer 75.000 stuks. Kip peneieren 1014, kleine 810, eendeneieren 910.50, oude 56.50. Rotterdamsche Veiling Delftsche StraatKip eieren 10.3015.25, kleine 3.959.25 per 100 stuks. Aanvoer 75,000^stuks. j tegen hoesten I verkoudheid (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) fiV Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy nie t te r ugg e ge v e n ftSüïu ,r-- fabr. A.MIJNHARD! Zeist k Apothekers en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3