Op weg naar de nieuwe wereld. De te Amsterdam arriveerende landverhuizers (meest uit Polen) vinden tijdens hun verblijf aldaar een goed onderkomen in het Lloyd's hotel, ivaarvmn eenigen tijd geleden een afbeelding opnamen. Vroeger moesten zij in obscure logementjes verblijven, waar zij vaak nog bestolen werden. Op onze foto" ingang van het hotel en de eetzaal. Fritz Thijssen. f De grootindustrieel Fritz Thijssen, wiens gevangen neming door de Fransehe bezettingstroepen aan de Roer algemeen protest wekte. GROOTMOEDIG. Het was St. Nicolaas- feest geweest, en bij kleine Mien was de waardige man verschenen en had gestrooid en ge schenken uitgedeeld en de brave ouders wisten niet beter of 't was allemaal uit stekend geslaagd. „Wel," vroeg tan te Jo aan haar nichtje, „veel schik gehad met Sint Ni- colaas.?" „Jawel, tante." „En is hij bij jelui geweest?" „■Ja," was het ant woord. „Dus je gelooft nog aan Sint Nico- laas?" „Neen, dat niet," zei de kleine meid, „en ik geloof, dat Edi" dat is haar jongere broer ,,'t ook niet d«et maar ziet u, tante, wij houden ons maar zoo, om ma ma en papa het pleizier met Sint- Nicolaas niet te 'be- derven!" Botsing. Bij het vervoer van een stoomketel te Almelo, botste deze tegen een hoekhuis, met het gevolg dat een deel van den voorgevel verbryzeld wei cl. Schuilei', f Te Bergen (N.-H.) is op 45-jarigen leeftijd overle den de heer Chr. L. Schul- ler tot Peursum, hoofdin genieur bij de Rijkswater staat. HOE MÉN ZICH VER SPREKEN KAN. „Wel, hoe staat het met Polen?" vroeg prins Napo leon aan Mieros- lawski, toen deze in Parijs terugge keerd was. „Keizerlijke Hoog heid!" antwoordde de Pool, „ik geloof, dat een kist gewe ren van meer nilt zou wezen voor de Poolsche patriotten, dan de beste par lementaire redevoe ring van de we reld." „Is dat een steek op den Fransche» Senaat?" vroeg de prins geraakt. „Hoe kunt gij dat denken, prins?" her stelde zich Mieros- 'awski; „de redevoe- ingen van den i ranschen Senaat behooren immers niet tot de besten van de wereld?" Landverhuizers. Aankomst van een trein landverhuizers uit Oost-Europa op de terreinen van de Kon. Hol. IAoyd te Amsterdam. In een bekroin- pen gemoed is dik werf nog plaats voor een ruim g6- weten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 8