Bede om Hnlp. een Abonnementen op dit blad VAN ALPHEN'S VLEESCH WARENFABBIEK W estfaalsehe-Ham Leverpastei Tehnis vooralleenstaanfle Winüen tiwrse meubilaire petal Openbare Vrijwillige Verkooplng Nieuwe ScMamscïe Courant Aanbesteding. Sternbach bij de hertogin op audiëntie, ver klaarde een goeden prijs voor de juweelen Van de hertogin te kunnen krijgen, daar hij, naar hij zeide met de dochter van een New- Yorkschen juwelier was gehuwd. Zij gaf den oplichter juweelen ter waarde van 1000 pond Welke Sternbacg verpandde. In 1922 kwam Sternbach in aanraking met een zekeren Calvert, die nog onbeschaamder optrad dan Sternbach. Men ging over tot de stichting van de „General Exploration and Finance Syndicate". In Februari ontving Sternbach weer paarlen ter waarde van 4000 pond. Dan volgde een overdracht ter waarde van 3500 pond, waarvan 1500 pond voor Sternbach en 2000 pond voor 't syndicaat alias Calvert. Eenigen tijd later ontving Sternbach een nieuwe reeks ter waarde van 3500 pond waarvan hij zelf 500 pond ontving en 3000 pond voor het syndicaat bestemd waren d.w.z. in de zakken van Calvert verdwenen. Nogmaals ontving Sternbach een zending ter waarde van 500 pond, welke som geheel voor het syndicaat was bestemd. De groothertogin ontving niets, zou echter aandeel in de winst krijgen en kreeg op ze keren dag een schrijven van Stei'nbach, waarin hij mededeelde, dat de zaak schitterenden voort gang maakte en hem binnen enkele dagen 50.000 pond zou worden overhandigd. De heer Sternbach werd echter enkele dagen later wegens het stelen van enkele met invoor- ingelegde schuiers uit een hotel gearresteerd en tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld Deze werd gewijzigd in een straf van 7 dagen met bevel tot deportatie. Sternbach vertoeft nu in Amerika. Na een verhoor van den groot-hertoging luidde het vonnis, dat de eisch van 10.000 pind van betaling der proceskosten was goed gekeurd. De documenten werden naar het O.M. gezonden. Ondergrondse he trottoir rou- lant. Zooals bekend, bestaan er te Parijs plannen voor den aanleg van een groot onder- grondsch trottoir-roulant.. Men wil op deze wijze trachten om een der verkeersproblemen op te lossen door dergelijke mechanisch voortbewogen trottoirs onder de drukke straten aan te brengen. Door het gemeentebestuur was een prijsvraag uitgeschreven, Waarop niet minder dan 38 in zendingen zijn ontvangen. De ontwerpen zijn in twee groepen te verdeelen. De eerste groep wil Verschillende voortbewogen banden zonder eind naast elkander aanbrengen, de andere groep wil slechts één enkele voortbewogen band met hier en daar hulpstations aanbrengen. De meer derheid wil het systeem alleen voor de groote boulevards zien toegepast. De afstanden tusschen de verschillende stations zouden 150 meter en ook wel minder bedragen. Per kilometer worden minstens vijf stations noodig geacht. Deze trot- toirs-roulants zullen onder dent&beganen grond worden aangebracht, terwijl men op de stations met mechanische ladders naar boven of omlaag zal kunnen gaan. De loketten, waar men kaartjes zal kunnen koopen, worden zoodanig gebouwd, dat acht personen per seconde geholpen kunnen worden. Een commissie van onderzoek zal thans een keuze uit de collectie ontwerpen moeten doen. Treinbandieten. Dezer dagen heeft zooals gemeld, zich in den sneltrein Nancy-Parijs een brutaal staaltje van geweldpleging en poging tot roof afgespeeld. Slachtoffer daarvan was een luitenant der infanterie, die te Commercy in gar nizoen lag, en de aanvallers waren drie soldaten, die hun dienstplicht te Nancy vervullen. De offi cier en de drie manschappen kenden elkaar abso luut niet. Ongeveer een uur voor de aankomst te Parijs Werd de officier, die een plaats had in een eerste-klasse compartiment, op onaangename wijze uit den slaap gewektiemand had hem met een knuppel een slag in het gezicht gegeven. Daarop zag hij drie soldaten tegenover zich, die met ijzeren staven en knuppels gewapend waren, en die vervolgens weer op hem lossloegen, blijk baar met de bedoeling, hem van het leven te berooven. Met zeldzame tegenwoordigheid van geest wist de officier onder de wapenen zijner tegenstanders weg te komen en bijna gelukte bet hem, de noodrem te grijpen. Bang geworden, Pakten de drie bandieten hem toen beet en wier- Pen hem door het coupéraam op despoorbaan.De trein reed tamelijk hard, en de officier bleef, bewusteloos door de slagen en den val, langs den weg, 200 meter vóór het station La Ferté-sous- Jouarre, liggen. Een metselaar, die naar zijn Werk ging, merkte hem daar op, en waarschuwde het personeel van het station, dat den gewonde uaar het ziekenhuis overbracht. Daar de misdaad in den trein bedreven was, stelde men onmiddellijk telefonisch den chef van het Parijsche Ooster-station, waar de trein om 5 uur 50 móest aankomen, van het gebeurde in kennis. Het bericht kwam nog vóór den trein binnen, maar voordat de stationsrecherche de Aanranders van den officier had opgespoord, waren twee dezer reeds aan het station Pantin, vlak bij Parijs, aangehouden. De chef aldaar zag Al. om half zeven twee soldaten, die blijkens vui le handen e.d. lang in den trein hadden gezeten wier gezicht en handen bloedden en wier kleeren bloedsporen vertoonden langs het perron wande- Du. Ze vroegen den chef of hij niets had gehoord van een soldaat, een kameraad van hen, die uit 'Dn sneltrein was gevallen, en zich erg bezeerd Umest hebben. De beide vragers kwamen den chef zoo verdacht voor, dat hij hen zoolang cyen in zijn bureau liet plaats nemen, onder de hoede van een paar zijner assisten, en vervolgens uc politie waarschuwde. Toen deze kwam, vond Vooreerst al geen verlofpassen bij de mannen. De politie kreeg ten slotte zooveel argwaan, dat 2e hen onder scherp verhoor nam, waarbij ze ein delijk hun misdaad bekenden. Ze verklaarden de bedoeling te hebben gehad, den officier te berooven. De derde dader was bij Pantin, waar de trein langzaam reed, er uit gesprongen zij zelf waren doorgereden tot Parijs en later naar Pantin gegaan, om hun, naar ze dachten, ge kwetsten makker te zoeken. Waarheen hij ge vlucht is, weet men nog niet. Van het slachtoffer van den aanval zijn eenige ribben gebroken, en verder heeft hij nog andere inwendige verwondingen opgeloopen. Een zonderling. Een Amerikaansch millionnair, Bayard Brown genaamd, woont reeds sinds 30 jaar als een kluizenaar op zijn luxueus ingericht jacht, de „"Valfreya", onder den rook van Britlingsea in Engeland. Dertig jaar geleden stoomde hij de Colne-rivier op, liet zijn anker nabij deze stad vallen en is daar sinds dien gebleven. Gedurende dien tijd heeft het schip daar gelegen op vollen stoom, da nacht, zonder onderbreking. en Sovjetpropaganda. Negen Ameri- kaansche burgers woeden te New-York vervolgd Wegens oplichting in verband met een organisa tie, genaamd de „Zelfstandige Industrieele So vjet-Kolonie Van Koesbas", in Siberië.. De ver volgden Worden ervan beschuldigd door bedriege- lijke voorspiegelingen omtrent deze kolonie velen personen geld afhandig te hebben gemaakt. De aanklacht werd ingediend door twee ont nuchterde Amerikaansche socialisten die ver leden week met hun familie in Amerika terug keerden na gedurende vele maanden zware be proevingen in Siberië te hebben doorstaan en bovendien ongeveer 2500 dollars te hebben ver loren. Een van de beklaagden, Baldwin, een voor malig professor in de sociologie aan de universi teit te St. Louis, werd tijdens den oorlog wegens overtreding van de militaire wetten tot gevange nisstraf veroordeeld. Bij het verhoor verklaarde de procureur, dat door het onderzoek in deze aangelegenheid, de Amerikaansche regeering in het bezit is geko men van een volledige lijst van Sovjetpropa gandisten in Amerika, die handelen op recht- streeksche instructies van Lenin. Verkiezingsvar ia. Een boer uit den naasten omtrek, vergezeld door zijn wederhelft, komt het stemlokaal te Amersfoort binnen. Beiden overhandigen aan den voorzitter hun oproepingskaart en ontvangen van hem ieder een stembiljet. Met hun biljet in de hand begeeft het echtpaar zich naar één en hetzelfde stemhokje om zich van hun stemplicht te kwijten Uit den aard der zaak maakt een der leden van het stembureau de opmerking, dat zulks onge oorloofd is, Waarop de echtgenoote snibbig uit roept „Dat gaat je niets aan. Man en vrouw is één." Nogmaals waarschuwt de voorzitter hen en deelt hun mede dat ieder in een afzonderlijk stemhokje het biljet moet inVullen. De boer nu, niet begrijpende waarmede de voorzitter van het stembureau zich bemoeit, vraagt hem op ver ontwaardigden toon „Is het jouw wijf of het mijne?" Nadat nogmaals getracht wordt beide stemplichtigen van gedachte te veranderen, verscheurt de man beide biljetten, onder den uitroep „Dan krijg je ze geen van beide." Boeren vrouw af.Hilariteit onder de stembureau leden. Laatste Berichten. Uitsluiting opgeheven. Uit Amsterdam wordt gemeld Fledenmorgen is de uitsluiting bij de Ned. Scheepsbouw Mij. opgeheven. De directie, die de uitsluiting afkondigde, heeft 365 werklieden ontslagen. Ongeveer 900 arbeiders zijn heden morgen weer aan den arbeid gegaan, terwijl de overige werklieden Maandag den arbeid zullen hervatten. Kerknieuws. Pater W. v.d. Kun S.J. f Gistermiddag is in het Maria-Paviljoen te Amsterdam naeen langdurige ongesteldheid over leden de weleerw. pater W. v.d. Kun S.J. van het St. Ignatius-College aan de Hobbemakade, aldaar. Fin. en Econ. Mededeelingen. Nederlandsche gist-en spiritusfabriek. Aan het jaarverslag over 1922 is het volgende ontleend De uitkomsten van het afgeloopen jaar zijn alleszins bevredigend te noemen en het winst cijfer is hooger dan in vorige jaren. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat voorgesteldwordtwederom een belangrijk bedrag, 959.707,-voor afschrijvingen te bestemmen en voorts een reserve te vormen voor diverse doel einden, groot 350.000, die gevoegd wordt bij de reeds vroeger gemaakte reserve van/350.000, die onder reserve voor koersdaling op de balans voorkwam, welke laatste naam echter een te beperkte strekking voor liet gebruik dezer re serve aangeeft. Weliswaar zijn deze reserves in de eerste plaats gedacht als een verzekering tegen verliezen, voortvloeiende uit de steik wisselende waarden der vreemde valuta's, waar bij de vennootschap steeds voor groote bedragen betrokken is, maar zij kunnen eventueel ook voor andere doeleinden gebruikt worden. Het netto winstcijfer is f 3.450.996 2.946.832) Voor de uitkeering van 5 over het geplaatste kapitaal a 4.900.000 zijn noodig 245.000, ver minderd met f 22.172 dividendbelasting, totaal dus ƒ267.172. Het na aftrek van dit laatste be drag overblijvende winstaandeel laat een uit keering toe van 300 per aandeel, rekening hou dende met een dividendbelasting van 93.675 waarna een saldo van 56.688, op nieuwe reke ning oveigaat (v.j. 30 dividend). Rotterdamsche Bankverecniging. Het dividend over 1922 is bepaald op 6 pet. (v.j. 8 pet.) H Rechtzaken. De Z. -Holl. Crediet-Vereeu Gistermiddag heeft voor de Haagsche recht bank in de zaak tegen W. J. J. A. T., ontslagen directeur der Z.-.H. Credietvereeniging, beschul digd van bedriegelijke bankbreuk en het open baar maken van een onware balans, als eerste getuige Mr. R. E. van Praag, commissaris der Z.-.H. Credietvereeniging verklaard Tegen den beklaagde is niet gezegd, dat hij na 14 Aug. geen uitbetalingen meer mocht doen, maar de slui ting van het kantoor is gelast en daaruit bleek toch van zelf, dat geen uitbetaling meer mocht worden gedaan. De Officier van Justitie, Mr. Engers, vroeg een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrekking der preventieve hechtenis. Uitspraak 3 Mei. SPORT. VOETBAL. Het programma voor Zondag luidt als volgt Kampioenschap van Nederland Deventer Go-AheadR.C.H. West. 1ste klas Den Haag QuickH.V.V. Haarlem HaarlemA.B.S. Overgangsklasse Amsterdam V.V.A. H.F.C Den Haag A.D.O.V.U.C. Dordrecht O.D.SExcelsior Schiedam S.V.V.Hil versum. Reserve 1ste klas B RotterdamSteeds Hooger 2—Hermes D.V.S.2 R.F.C. 2—D.F.C.2. 2de klas C Vlaardingen Fortuna-Lugdunum. Zwemmen. Bij de liefdadigheidswedstrijden ten bate der Ver. tot uitzending' van Nederl. kinderen naar buiten, die in de overdekte zweminrichting aan de Tuindersstraat te Rotterdam zijn gehou den, wisten de volgende S.Z.C.-leden een prijs te behalen J. Kans, le pr. 40 M. snelzwemmen (schoolslag) in 34 3/5 sec., en le pr. 40 M. rug- zWemmen, in 35 1/5 sec. G. Prevoo, 3e pr. 40 M. rug zwemmen, in 36 sec jongej. M. Braun, le pr. 20 M. snelzwemmen (vrije slag) in 17 sec. J. Prevoo, le pr., 20 M. snelzwemmen (vrije slag) in 13 2/5 sec.waterpolo, dames O.D.Z. S.Z.C. combin. tegen R.D.Z.S.V.FI. combin.l- 0 de S.Z.C.-ploeg in de estafette (4 X 20 M. vrije slag) plaatste zich tweede in 53 sec. Burgerlijke Stand. Geboren: April 18. Pieternella d.v. C. van der Kraan en C. Karstenberg, Leliestraat. Jan z.v. B de Koning en IJ. G. Bokkinga, Antho- nie Myusstraat. 19. Arie z.v. N. den Breejen en N. J. Milort, Voorneschestraat. Overleden: April 19. Johannes Dignatius Hubertus Koevermans, oud 6 j. Puttershoek- schestraat. 20. Abraham Pieter van Loenen, oud 23 j. en 11 mnd, Beierlandschestraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 21 April v.m. 5.07, n.m. 5.32. 22 April v.m. 5.44, n.m. 6.11. SCHIEDAM, 20 April Aangekomens.s. „Sitoebondo" (Rott. Lloyd), ledig van Rotter dam om hier te dokken in het groote dok van Wilton. SCHIEDAM, 20 April Vertrokken s.s. „Val kenburg", ledig naar Newcastle on Tyne. Draadloos bericht. Het Noorsclie s.s. „Velloy" was 20 April nm. 7 uur 15 min. 50 mijl van West van Noord Voor land van South Georgia met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. BJotwring van ds Coop. Vtroen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.80 per ktt.il Advertentiën. De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag4Mei 1923 v.m. 11 uur, bij veiling, en Vrijdag 11 Mei 1923, v.m. 11 uur, bij afslag, telkens in het Gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Lange Haven no. 71, te Schiedam, in het openbaar verkoopen I. Een BOUWMANSWONING met stallen, koetshuis, erf en weg, te Schiedam, Vellevest no. 19, hoek Damlaan, gedeelte ter grootte van ongev. 10 Aren van het kadastrale perceel Gem. Schiedam Sectie H no. 725. Verhuurd de woning met een stal voor 50.— per maand en paardenstal met koetshuis en een stal voor 55.p. maand. II. Een HUIS en erf met tuin, te Schiedam, Laan Ons Genoegen no. 5, kadaster Sectie H no. 425, groot 1 Are 83 cen tiaren, met onverdeeld aandeel in een perceel uitpad aldaar, kadaster Sectie H no. 424. In eigen gebruik. 1338 44 IIIVI. Een complex GE BOUWEN (door brand bescha digd) en erf, te Schiedam, Schie no. 76, hoek Vijgensteeg nos. 2 en 4, kadaster Sectie A no. 1659, groot 6 Aren 11 centiaren. Wordt geveild in 4 perceelen. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 15 Juni 1923. Te bezichtigen op Woensdag en Donderdag 2 en 3 Mei 1923 van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. VOOR DE STICHTING van alle gezindten te Wolfhezen zal mét toestemming van het Gemeentebestuur op Maandag 23 on Dinsdag 24 April a.s. een COLLECTE langs de huizen der ingezetenen worden gehouden. 1334-15 Laat leder doen wat hij kan 1 De Notaris II.B. E.BLAISSE zal door de firma D. SCHWA- GERMANN op Woensdag 25 April des namiddags half twee, voor het woonhuis aan de Strijenschestraat No. 54a, pu bliek om contant geld verkoopen bestaande uit chiffonnière, linnenkast, ta fels, stoelen, gordijnen, bed den, lijfgoederen, eenige gouden en zilveren voor werpen, enz. enz. 1331 18 Te bezichtigen Woensdag morgen van 10 tot 12 uur. (om contant geld.) De firma D. SCHWAGER- MANN zal ten overstaan van den notaris P. v. ELLEKOM Donderdag 26 April des namid dags 1 uur in het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Lange Haven verkoopen o.a. eiken houten buffet met marmer blad, moquette stoeleu en fauteuils, eikenhouten bu reautje, linnenkasten, spiegels, schilderijen, veeren en kapok bedden, matrassen, dekens, hou ten en ijzeren ledekanten, vloer- kleeden,* karpetten, loopers, vloerzeil, mangel,Waschmachine naaimachine, kinderwagen, pen dules, klokken, glas- en aarde werk, gouden en zilveren voor wei pen en een Lips brandkast (daags te voren te zien van 10 tot 4 uur Ooievaarsteeg 8). 1332 37 Bezichtiging Donderdagmor gen van 10 tot 12 uur. Goederen voor deze verkooping worden op verzoek dagelijks aan huis afgehaald na opgave aan de fa. D. SCIIWAGERMANN, Korte Singelstraat 6, telefoon 457 Adverteert in da Op 9 Mei 1923 zal het Be stuur der R. K. Bouwvereeni- ging „St. Jozef" te Schiedam trachten aan te besteden Het BOUWEN van 26 WO NINGEN aan de Iluijsmans- straat te Schiedam. Bestek met bestekteekeningen zijn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van 6.fr. p. p. 6.25 verkrijgbaar ten kantore van ondergeteekende, hij wien alle inlichtingen te be komen zijn. 1327 21 De Architect A. P. P. ROOVERS Jzn. Boterstiaat 58, Schiedam. Notaris D. BODDEüS, geves- tigd te Schiedam is voornemens op Woensdag 25 April 1923, des namiddags twee uur vóór het perceel aan de Nieuwe Ha ven Nr. 153 te Schiedam, in het openbaar om contant geld te verkoopen eenige meubilaire en andere dergelijke roerende goederen, behoorende tot den inboedel van wijlen den heer ARY PRINS w.o. fraai eikenhouten cylinder- bureau, uittrektafels, spiegel kasten, waschtafels, ledikanten, kasten, tuin ameublement, enz. Te zien daags vóór den ver koop 's nam. 2—4 op vertoon van een permissie-biljet, afge geven door voornoemden No taris. 1329 23 worden dagelijks aangenomen aan het bureau Koemarkt 4.' door de couranten bevorge r* don HOOGSTRAAT 73-77. TEL. 223. Onze wordt algemeen geroemd. De omzet daarvan wordt wekelijks grooter. Wie ze éénmaal gebruikte wil dan ook beslist geen andere, daarbij is de prijs slechts 0.40 cents per ons. De prijs van onze bekende hoogfijne is nog altijd slechts 0.35 cents per half ponds blik.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 3