-x--»- van de Da Valera. De ex-president toekomstige vrije republiek Ierland, is door regeerings- troepen gevangen genomen. WRAAK IS ZOET Kapitein Snor was een ge streng compagnies-commandant en vooral die zijner onderhioo- rigen, welke hij niet lijden mocht, beleefden harde dagen. Soms leed de kapitein aan he vige congesties, en dan was er geen huis met hem te houden. Daarvan wist de milicien Smit mee te spreken; die jeug_ dige landsdienaar mocht zich verheugen in een strafregis ter, zóólang als de répriman des die hij telkens gratis er bij kreeg. Met verbeten woede verdroeg hij de kleine plage rijen, waarvan hjj het offer was, of meende te zijn, totdat zijn diensttijd om was en hij weer zijn vroegere betrekking vervullen kon. Kapitein Snïftf had spoedig een, anderen bliksemafleider voor zijn kwade luim, zoodat hij den milicien Smit aldra weer vergeten was; hoewel om gekeerd onze milicien den ge liefden compagnies-comman dant nog lang in aandenken hield. Een paar jaren waren ver- loopen. De héér Snor bleef lij dende aan congesties, die eer toe- dan afgenomen waren, en de dokter raadde hem Turksche baden aan, die werkelijk soms heilzaam werken. Gewillig onderwierp de pa. tient zich aan deze kuur en hij morde niet als de badknecht hem nog al kras onder handen nam en na het wrijven een werkdadige behandeling van 't naakte lichaam is, zooals men weet, 't eigenaardigevan zoo'n Turkseh bad -een flinken slag op zijn corpuleent lichaam gaf; hrj meende, dat dit zoo bij de vrij onaangename kuur be hoorde. Het wrijven en de slagen, als slot-apotheose, werden steeds gevoeliger; maar hij verbeet zijn smart en liet niets bemer ken. Kuijpens. De eenige geredde bij den vreeselijken auto-ramp te Saint Sauveur, de heer M. Kuijpers uit Haarlem. Begrafenis oud-minister Gremer. Ondei gioo^e belangstelling werd het stoffelijk overschot van oud-minister Cremer op de be graafplaats te Westerveld ter aarde besteld. Minister Colijn (1) en Jlir. C. T. T Six (2) gis vertegenwoordiger der Koningin, waren onder de belangstellenden' Terwijl hij op zekeren dag in lakens gewikkeld ligt en transpireert, hoort hij in een badkamer daarnaast den knecht met een collega praten. „Wel, hoe gaat heit, Smit?'" vroeg de een. „Heb je 'm alweer onder handen genomen?" De badknecht antwoordt: „Van daag heb 'k dien vervloekten Snor, 'n half dozijn flinke mep pen gegeven; straks krijgt hij 'r nog een paar, die raak zijn, dat beloof ik je! Dan zijn we quite!" Daar vielen den weerloozen lijder de schellen van de oogen. Valera gearresteerd. va\^elandhe* nieuwe, Iersche bewind is eindelijk door de geregelde troepen ffvanpen genomen. Hij, als leider der rebellen, werd reeds lang gezocht door de geregelde troepen, doch was onvindbaar. inhJZdevaeZal^Tl 9en ?en .°Penbare spreekbeurt had doen aankondigen te Clare en deze rede ook hield, is hij 1 deW gevallen der regeermgstroepen en vevhg opgeborgen. Even vóór zijn arrestatie werd hij nog geestdriftig toegejuicht door wijn volgelingen. „Nu begrijp ik, waarom die ikerel me zoo be kend voorkwam dacht kapitein Snor; ,,'t is de milicien Smit,, die onze schuld interest' op interest afbetaalt!" En van af d'it oogenblik nam hij geen Turkseh bad meer. UIT DE SCHOOL. Janssen, je hebt je werk weêr niet af. Dat weet ik, meneer. Wat is de reden daarvan - Luiheid. Meneer Lammers, schrijft o-p: één goedkeuring voor Janssen we gens zijn oprechtheid. Pietersen, jij hebt ook al je werk niet af! Neen meneer. En wat is daarvan de reden, als 'k vragen mag Luiheid. Meneer Lammers. schrijft op: één afkeuring voor Pietersen we gens plagiaat. Meester. Weet je hoeveel zie len deze stad telt Ie Jongen. Jawel meneer: 15601. Meeester. Niet geheel precies; hoe staat er in het boek 2e Jongen. 15600. Meester. Zoo is het Ie Jongen. Ja, dat weet ik wel, maar gisteren hebben we een zusje gekregen, dat telt toch óók mee! De meester geeft een kort over zicht der Algemeene -Geschiedenis; de scholieren moeten dit opschrij ven,,. Een der jongens valt in slaap. Na een geruime poos bemerkt de mees ter dit, leest de aanteekenmren van den schuldige en roept veront waardigd uit: Hoe is 't morel ijk, daar heeft de jongen twee eeuwen lang geslapen VOORSLAG TEN GOEDE. Mevrouw (tot nieuw dienstmeisje' Hoe is je voornaam? Mina. Mina? Zoo beet ik ook. Dat kan voor meneer aanleiding geven tot verwarring. Laat hjj me dan Mientje noe men. Wat eerst luchthartig wérd aan vaard, blijkt soms moeilijk te tor sen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 10