Vijfentwintig jaren zijn voorbijgegaan sedert dien historischen hul'digingsdag, en het volk mag opnieuw hulde brengen aan zijn Koninginne, nu met het Jubileums lied: ti Verloving van H. M le* der eerste portretten van H. M. Haren verloofde. met „Heil U, Heil U, Koningsvrouwe „Vorstinne 1 „U ons lied van trouw. „Steeds tot zegen voor Uw volk „Boven ied're onweerswolk „Hoedét Gij Uw volk „Voor rouw „Koninginne „Nazaat van Nassau Een kwarteeuw van betrekkelijken wel vaart, maar bovenal van ongestoorden vré de, mocht Nederland beleven onder de ge zegende regeeiing zijner Koningin, die ge dragen wordt door de trouwe liefde van haar volk. H uwelij ksgeschenik. Diadeem en armbanden, geheel uit saphieren en brillanten bestaande, het nationaal huldeblijk by Haar huwelijk aan H. M. geschonken. Bezoek aan Rotterdam. Koningin Wühelmina bracht in 1899 in gezelschap van Koningin Emma een officieel bezoek aan Rotterdam. buiten de kerk verzamelde volk, met band geklap en boera's, werd begroet. Dat was voor Koningin Emma het meeist schitterend bewijs van de dankbaarheid van het Nederlandsche volk. Eenheid van gevoel, eenheid van denken en willen, stemden Vorstinnen en volk sa men in dit historisch oogenblik. Koningin Emma en het Nederlandsche. volk voelden zich één Koningin Wilhelmina en haar volk had den elkander gevonden 1 En 't Nederlandsche volk stond dichter dan te voren om den troon van Zijn jonge Koningin uit het dierbaar Huis van Oranje. De gouden koets. De gouden koets, door de stad Amsterdam aan H. M. geschonken, als bruidskoets werd ze ingewijd. Wij denken in dezen jubdstond aan zooveel groote dingen die onder hare regeering zijn tot stand gekomen, aan haar wU,s en voorzichtig regeenngs- foeleid, waardoor. Nederland vaak voor moedijkcs to den bewaar d is gebleven. Wij herinneren ons de blijde ure van haar huwelijk met Prins Hendrik van Mecklenburg en den nog blijder dag der geboorte van Punses Juliana, die als een nieuwe loot aan den ouden Oranjestam, opnieuw de hoop des VWij waardeferen hoe Koningin Wilhelmina in tijden van rampspoed mede leefde met haar volk, en wij verheugen ons hoe zij m blijde dagen deelde in het geluk der natie. Aan het Hof te Mecklenburg. H M Koningin Wilhehninü met Haren verloofde Hertog Hendrik aan hét hertogelijk Hof van Mecklehburg-Schwenn, te midden Harer meuw^ familie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 7