Imh st In Friesland Bij een bezoek aan Friesland droeg H. M. zeer ten genoege der Friezen de in deze provincie inheemsche kap. Wij zien met dankbaarheid en oot moed terug op de zeer moeilijke oorlogs jaren, waarin onze geliefde Vorstin haar volk ten voorbeeld mocht zijn In deze blijde ure ontwaakt de oude geest drift opnieuw, vlamt hoog op het heilig vuur der liefde voor de Ko ningin en haar Huis. In En waar te eeniger tijd gevaar voor onge ge- gevaar voor onze ge- Vorstinne of voor het dier- Iiefde baar vaderland, daar sluiten Neêr- lands zonen dicht de gelederen en zal het lied klinken, dat da Costa Koninklijke belangstelling. Juni 1903 woonde de Koninklijke Familie de opening van de nieuwe Beurs tv Amsterdam by. zijn volk ten erfdeel liet: Zij zullen het niet hebben, Dns oude Nederland Het bleef bij alle ellenden, God en der vaad'ren pand. Zij zullen het niet hebben, De goden van den tijd; Niet om hun erf te wezen Heeft God het ons bevrijd Tijdens de overstrooming. By de groote oyerstrooming in Zeeland bezocht H. M. het geteisterd gebied. Per roeibootje werd o. m. van Kloosterzande naar Groenendijk gevaren. Nederland viert feest en het mag het dankbaar doen, terugziend op een tijdperk van vrede en rust, van ontwikkeling en welvaart, gedurende de regeering onzer be minde Koningin Wilhel- mina. Het mag het doen met innigen dank aan God, die ons, ook in deze na zaat van dein Grooten Z.vijger deed ondervin den, dat nog altijd waar is het Prinselijk woord, in hangen stond tot zijn volk gesproken: van nauwgezette plichtsbetrachting en tróuw aan Grondwet, Volk en Vaderland. Ten voorbeeld tevens van een trotsch be waren onzer dier bare vrijheid en onafhankelijkheid, van een eerlijke neutraliteit, die ibe. wondering af dwong en ons land voor rampen be hoeden mocht. Het hoofd 'koel, den blik helder, de hand gewapend en het hart ge stemd tot gebed, zóó waakte Neêrlands Koning- inne voor 't heil van volk en vader. land. En zelfs in de meest hachelij-«=^ April 1909. kc «ogenblikken De geweldige menschenmassa voor het paleis in den Haag op den gedenkwaar- heeft zij nooit het dig en morgen der geboorte van prinses Juliana. Tien jaar aan het bewind. Bij gelegenheid van het 10e regeeringsjaar van H. M- werd in September 1908 bovenstaande foto gemaakt. 'k Heb met den Heer der Heeren Een vast verband gemaakt. Odk Neêrlands Konitnginne is een biddende Vorstin, die vroom de knie buigt voor de allerhoogste Majesteit, die bidt voor land en volk en Gods Woord ten richtsnoer kiest van al haar 'daden. Gelukkig land, dat zóó zijn jubelfeest vieren mag Dat zich in die stemming mag scharen om den troon zijner Koningin Laat dan vrij klinken de jubeltoon van hulde en trouwi laat galmen de feestklokken over beemd en bosch; en stemme heel het volk geestdriftig in met het oude Wil" belmusliad der vaderen., waarmee eens zeden doorploeg" en overwinningen bevochten werden Mijn schild en mijn betrouwen Zijt Gij,, o God mijn Heer. Op U zoo wil ik bouwen, Verlaat mij nimmermeer I contact met haar volk verloren, is zij allen ten voorbeeld gebleven ^an opofferende liefde in dienst van het Va derland. Ja inderdaad, over Nederland en zijn Ko ningin zijn stormen heengegaan, hebben de dreigende wolken zich saamigepakt, maar zij konden slechts bewer ken dat de band tus- schen Vostin en natie hechter is geworden, de liefde nog dieper wor tel schoot in het ont vankelijk Nederlandsch gemoed. Vijfentwintig jaren zijn voorbijgegaan en nog neemt Nederland met eere zijn plaats in tusschen de overige volken en ziet het zijn beminde Koningin ge ëerbiedigd en geëerd tot ver over de zeëen die ons werelddeel om spoelen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 8