Dagblad voor Schiedam en Omstreken Bureau: KOEMARKT 4. VOOR DE f Nieuwe Schiemmsche Courant Taco H. de Beer bekend letterkundige, over leed te 's-Gravenhage in den ouderdom van Si jaren. De opening der Staten-Generaal. het uitspreken der Troonrede verlaat H. M. de Koningin het Se&otiw der vergadering van de Staten-Generaal, ten einde zich per gouden koets weder naar het Paleis te begeven. al te veel luchtkasteelen bouwt, zal nimmer een hutje 'ta eigen noemen. DE NIEUWBAKKEN EDELMAN. Een trotsch edelman kreeg, bij een diner, zijn plaats naast een pas ge adeld' regeeringsüd, wiens vader kleer maker was geweest. Om te plagen bracht de oud-adellijke heer 't geprek op kleedingstukkem, looi enz., en zeide eindelijk: „Wezenlijk! ik moet uw vader tot zijn eer in het graf nageven, dat hij steeds de beste rokken en pantalons voor mij gemaakt heeft, d,i;e ik ooit droeg." „Dit herinnor ik mij zeer goed!" was het antwoord; „dezer dagen heb ik, met vele andere nietswaardige papieren, onderscheidene uwer onbe taalde rekenins-en verbrand, daar ik begreep, dat die toch nooit, betaald zouden worden." *--/r Onrecht goed gedijt niet zelden. De Utrechtsche Jaarbeurs. Ter aeleaenheid van eene vergadering van secretarissen der Kamers van Koophandel in Nedei land te Utrecht, brachten de vergad erden een bezoek aan de Jaarbeurs. Men ziet ov de foto In 't midden Br. J. P. Fockema Andreae, voorzitter van den Raad van Beheer der Jaarbeurs en burgemeester van Utrecht en links naast hem den heer G. Serton, wet houder lanUtrecht en voorzitter der Utrech tsche Kamer van Koophandel en Fabrieken. VAN DE VOORJAARS-MANOEUVRES. Luitenant: „Zeg eens. Stastok, wat gaan we doen, als de vijandelijke cavallerie ons geschut nemen wil?" Stastok: „Laten ze 't vrii nomen; terug geven moeten ze het toch." Spoorwegongeluk te Venlo. tj' del tik overzicht van de groote spoorwegramp te Venlo, waarbij Bi goederenwagens rit het hoog er gelegen Kalden- Jf'mini'srhland) ov het station Venlo zijn 'komen aanrollen, vtfiarbij de wagens m elkaar liepen, een groote overkapping werd vernield en vele loodsen totaal werden ver >veid.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 5