Een w o n d e r k a 1 f. Bij de landb. Arts te Soerendonk trekt een wonderkalf zeer de aandacht van het publiek. Het dier is name lijk geboren met een schaapskop en is geheel met wol bedekt. Zwendelaai s. Eenige weken geleden hebben de hoofdagent S. van de Haagsche On derlinge Verzekeringsmaatschappij Arona, en de boekhouder van die maatschappij, Van der H., nadat hun bekend was geworden, dat op de polis van juffrouw L., dienstbode in het kiankzinni- gengesticht Endegeest te Oegstgeest, de hoofd prijs van 100.000 van die maatschappij was gevallen, waarvan deze juffrouw nog geen kennis droeg, naar onder bedriegelijke voorwendsels weten te bewegen, voor het lidmaatschap van de maatschappij te bedanken en dus haar polis af te geven. Toe de dienstbode later vernam, dat op het nummer van haar polis de hoofdprijs was gevallen, heeft zij de zaak in handen van de politie te Oegstgeest gesteld, met het gevolg, dat S. en v.d. H. gister gevankelijk naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage zijn overgebracht. Vermist. Sedert Zaterdagavond wordt uit het liefdegesticht te Mill (N.-Br.) vermist de 68- jarige P. A. H., Tromp. Daar T. slecht ziet, vreest men, dat hem een ongeluk is overkomen. Overvaren. Het Nederlandsche stoom schip Abbekerk, op weg van Antwerpen naar Australië, heeft op de Schelde een zeil tjalk over varen. De Abbekerk is op de reede van Vlissingen voor anker gegaan. De zeiltjalk is gezonken. Twee opvarenden zijn verdronken. Betreffende de aanvaring op de Westerschelde tusschen het stoomschip Abberkerk en de tjalk van schipper Vermei len uit Middelburg meldt men ons nog dat de schipper aan boord was met zijn jeugdige vrouw en zijn knecht de Jonge. Bei de laatsten zijn verdronken de schipper zelf is met veel moeite gered. Melkoorlog te Haarlem. Het is thans zoo goed als zeker dat te Haarlem een melkoorlog uitbreekt. De veehouders zullen dan zelf de melk distribueeren. De veehouders hebben nl. den Haarlemschen melkhandel een ultimatum gestuurd waarbij tegen hedenavond ant woord verwacht wordt op de vraag of de hande laars de melk tegen 13 cent willen afnemen in plaats van 12 cent- per liter. Het antwoord zal echter waarschijnlijk afwijzend zijn. De wrekende gerechtigheid. On geveer twaalf jaar geleden stierf in de Van Osta- destraat te Amsterdam een man onder verdachte omstandigheden. De politie heeft nooit met ze kerheid kunnen nagaan of hier moord in het spel was. De vrouw van het slachtoffer huwde in middels met een barer vrienden en de laatste jaren woonde zij te Hilversum. In verband met nadere inlichtingen, die de justitie en de politie bereikten, begaven de in specteur der centrale recherche Van Slobbe en de rechercheur Engenhuizen zich Maandag naar Hilversum en arresteerden daar een man en de vrouw. Beiden werden naar het huis van be waring overgebracht en zullen voor den rechter commissaris mr. Briët gehoord worden. Hieruit zal dan moeten blijken, of zij zich hebben schuldig gemaakt aan poging tot moord of doodslag. Slecht voorbeeld. De gemeenteraad van Amsterdam heeft na een uitvoerige discussie de volgende motie met 20 tegen 18 stemmen aan genomen. De raad, van oordeel, dat de gelegen heid tot dansen in het openbaar behoort te wor den gegeven, gaat over tot de orde van den dag. De burgemeester had te voren verklaard, evenals zijn voorgangers tegenstander te zijn van het dansen in het openbaar, echter niet uit pruderie maar uit een zedelijkheidsoogpunt. Als de raad echter zou uitspreken, dat er gedanst zal worden in het openbaar, zou hij zich daartegen niet verzetten, maar in beperkten vorm en on der strenge bepalingen vergunning verleenen. Nooit dienst gedaan, weisalaris De raad van Amsterdam heeft aan mej. J. M. Bruinsma, niet op verzoek, wegens gezond heidsredenen, eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de Jacob van Maerlantschool met 17 dezer. Ze is op 1 Mei 1922 aangesteld, heeft 5 Mei d.a.v. zich ziek gemeld en sedert verlof en vol salaris genoten. Twee artsen hebben haar intusschen afgekeurd. 't Zou eens tijd worden Plotselinge dood. Te Veghel is de 60-jarige juffrouw V., terwijl zij met haar vrien dinnen haar 60sten verjaardag vierde onder het drjnken van een kop koffie doodgebleven. Hevige stormen. Langs de Atlantische kust van Amerika hebben hevige stormen ge woed. De wind had een snelheid van 120 K.M. per uur. De daken werden van de huizen af geslagen, boomen werden ontworteld en uit hangborden werden afgerukt. Voor zoover bekend, zijn er door al deze incidenten vijf personen gedood, n.l. 3 te New York, 1 te Baltimore en 1 te Providence. Washington was een uur lang geisoleerd. Alle telegraaf- en telefoondraden werden in het ongereede gebracht. De tieinen kwamen uren over tijd aan. Verschillende radiostations van de Marine moesten den dienst tijdelijk staken. Nieuw-Engeland en Virginia hebben in hevige mate van sneeuwval te lijden gehad. In New-York is door den storm aanzienlijk materieele schade aangericht. Golven, zoo hoog als men zich niet kan herinneren, sloegen over de kust talrijke akkers liepen onder water. Langs de kust van New Jersey werden auto's en spoorwegwagons omvergeworpen. De bom-ontploffing te Atli ene. Jn verband met de bom-ontploffinh voor het gebouw van de Britsche legatie te Athene, wordt nader gemeld, dat deze aanslag een groote sen satie heeft veroorzaakt. Om 1 uur gisternacht ontplofte een dyna- mietpatroon op de marmeren stoep van het Britsche legatiegebouw. De stoep werd ver nield, de zware houten buitendeur werd opge blazen en dozijnen vensterruiten werden ver brijzeld. Er is echter niemand gedeerd. Het legatiegebouw staat op een plein, het welk, toén de aanslag plaats vond, in duister nis gehuld en verlaten was. Slechts bij de na burige ministeries van Financiën, Marine en Binnenlandsche Zaken stonden schildwachten. In het gebouw bevonden zich slechts de Brit sche gezant, diens echtgenoote en de „butler". Dezen hadden zich reeds ter ruste begeven toen de ontploffing plaats vond Onmiddellijk na de ontploffing stelde de gezant langs tele- fonischen weg de politie van den gepleegden aanslag in kennis. Het dadelijk door de politie ingestelde on derzoek leidde tot de arrestatie van 4 arbei ders, die bezig waren op het plein, waaraan het gebouw is gelegen een put te graven en in een naburige loods sliepen. Dezen hadden des middags voor het laten springen van den harden grond een dynamietpatroon gebezigd. Het is nog niet vastgesteld, of een der gear resteerden de dynamietpatroon op de stoep legde of wel, dat zij aan een ander een hunner patronen gaven en deze daarmede de daad heeft gepleegd. De pas aan het bewind gekomen premier Papanastasioe, die onmiddellijk van het ge beurde in kennis werd gesteld, spoedde zich een uur later naar het legatiegebouw, ten einde den Britschen gezant officieel het leedwezen van de Grieksche regeering over den plaats ge vonden aanslag over te brengen. Tevens zeide hij toe, dat er krachtige maatregelen zullen wor den genoen voor de opsporing en bestraffing der daders. De regent is eveneens zijn leedwezen over het voorval aan den Britschen gezant gaan betuigen. Later in den nacht werd door den commissa ris van politie gerapporteerd, dat enkele uren na den aanslag door een gewapende patrouille zes dynamiet-patronen met een lond er aan bevestigd, waren gevonden. De ontploffing had dus een veel ernstiger karakter kunnen dragen. Dit werd echter voorkomen, doordat de militairen de lont onschadelijk maakten. In verband met den aanslag heeft de regee ring opdracht gegeven onmiddellijk alle bui- tenlandsche legaties scherper te doen bewa ken. Te dien einde is het garnizoen met twee compagnieën infanterie versterkt. Door haar hak gered. Te Southend heeft zich het volgende ongewone geval afge speeld. Een vrouw, die in een toestand van ver standsverbijstering verkeerde, wilde zelfmoord plegen door van de zeepier af te springen. Juist op het oogenblik echter dat zij sprong zou doen bleef zij met den Imogen hak van één harer schoe nen ergens „haken", zoodat ze, met het hoofd naar beneden, eenige minuten lang boven de zee hing. Eindelijk slaagde zij er in, zich aan een uit stekend piergedeelte vast te klampen en haar hak los te werken, waarna ze om hulp begon te roepen. Assistentie kwam spoedig opdagen en de vrouw werd veilig en wel omhoog geheschen. Na wat van den schrik bekomen te zijn, werd zij huiswaarts gebracht. Toetank hamen's graf. Een Reuter- telegram uit Cairo meldt, dat de onderhandelin gen om te komen tot een vreedzame oplossing omtrent de kwestie van Toetankhamen's graf, afgesprongen zijn. De Egyptische regeering heeft het aanbod voor een nieuwe consessie aan lady Carnarvon afgeslagen. DemijnrampinUtah. Door dered-dings brigade wordt thans het eene lijk na het an dere uit de Castlegatemijn, waar de ontploffing heeft plaats gehad, naar boven gebracht. Het schijnt thans zeker, dat alle 175 arbeiders om het leven zijn gekomen. Schip vergaan. Het marine radiostation te Charleston in Z. Carolina heeft een draad loos bericht opgevangen van de Noorsche boot Cissy", waarin werd gemeld, dat het Avneri- kaansche schip „Santiago" ten zuiden van kaap Hatteras is vergaan. Het Noorsche schip kon een reddingsboot met tien man oppikken. Van de overige 26 opvarenden van het vergane schip ontbreekt elke mededeeling. Men vermoedt, dat zij den dood in de golven hebben gevonden. De „Santiago" was op weg met een lading suiker van Cuba naar New-York Storm-schade. De jongste stormen heb ben in Palestina groote schade aangericht. De spoorwegbrug te Elarisj spoelde weg, zoodat de treinverbinding met Egypte is verbroken. Ontploffing. Te Luedenscheid is in het walswerk van Huek en Boeren door een zware ontploffing in het ketelhuis de gieterij in de lucht gevlogen. Gelukkig gebeurde het ongeval in den schafttijd der arbeiders daaraan is het te danken dat slechts twee menschen brandwon den hebben opgeloopen. Twee gevangenen uit de bekende New-Yorksche staatsgevangenis Sing Sing had den zich vrijwillig ter beschikking gesteld om aan een medegevangene, die zeer ziek was, bloed af te staan van den eenen werd een quart bloed afgetapt, van den andere een" half quart." Als belooning voor hun daad werden daarop de beide grootmoedigen getrakteerd de een ont ving een smakelijk kippeboutje, en de ander een groote sc'hotel spaghetti. Een „quart" 0.946 L. Een" expert in vingerafdruk ken. Inspecteur H. L. Alden, een van de leiders der „vingerafdruk"-afdeeling van Scotland Yard heeft dezer dagen pensioen genomen. Hij was vanaf 1902, waarin hij werd inge steld, aan deze interessante afdeeling verbonden geweest. In alle werelddeelen heeft hij de politie be kendgemaakt met. de kunst van het vinger- afdruknemen. Oy Scotland Yard bewaart men niet minder dan 450.000 vingerafdrukken. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen Z. O. tot Z. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, nachtvorst, iets zachter over dag. Een deputatie bij den minister van Onderwijs. Men meldt ons uit Den Haag De gemeentebesturen van Amsterdam, Rotter dam, den Haag, Utrecht, Groningen, Haarlem en Arnhem hebben hedenmiddag aan den minis ter van Onderwijs te den Haag, in verband met. het Koninklijk besluit van 19 Januari j.l., tot opschuiving met één jaar van den leeftijd waarop de kinderen tot een school voor lager onderwijs mogen worden toegelaten, en met het bij Konink lijke boodschap van 24 Januari d.o.v., bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp, tot tijdelijke wijziging van de leerplichtwet en lager- onderwijswet 1920, door een deputatie een adre^ doen overhandigen. Wij vertrouwen, verklaren adressanten, dat de bezwaren die zij tegen den besproken maatregel hebben aangewend voor U Excellentie aanleiding zullen zijn om te be vorderen dat geheel van de verhooging van den toelatingsleeftijd wordt afgezien. Wij dringen hier op aan met te meer klem omdat, indien er een tak van overheidszorg is, waarvan wijziging in de organisatie in hooge mate ongewenscht is, dit wel het lager onderwijs is. Indien op dit gebied bezuinigingen onvermijdelijk zijn, en wij willen dit niet ontkennen, dan dienen zij buiten de organisatie als zoodanig om te gaan Nieuwe verbinding. Volgens toezegging van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht is het zeer waarschijnlijk, dat de spoorweg StadskanaalTer Apel—Rijks grens den len Mei a.s. voor het verkeer zal ge opend worden, alsook dat aanvankelijk 8 treinen daags heen en weer zullen loopen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 Maart 13 Maart Londen /H 52'', /II 54V, - 0.60 V - 0.60'// Parijs - 10 69 - 11 66 - 9.20 - 9.60 Zwitserland - <16 40 - 46 40 Amerika -7 68»/x« - 3 68'/2 Weenen - 0.008/, - n.0os/g Kopenhagen - 41 35 -46 40 Stockholm -70 55 - 70.55 Christiania -36 15 - 36.15 Madrid -33 35 - 34 45 Milaan - 11 321/, - 11 40 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 12 Maart 13 Maart. Londen ƒ11531'. H541/, Berlijn - 0.601// - 0.601/4* Parijs - 10.85 - 11 67 Vj, Brussel - 9 25 - 9 671/, Zwitserland - 46.45 - 46 45 Weenen -0.0037'/, -0.0037 3/4 Kopenhagen -41.30 - 41.60 Stockholm - 70.50 - 70 60 Christiania - 36. - - 36 20 - 2.68 7,, - 2.683/, per billioen. Telegrammen. TEGENSPRAAK. LONDEN, 13 Mrt. (draadloos) Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat in goed ingelichte Brit sche kringen, niets bekend is van een overeen komst, die tusschen het Vaticaan en de Itali- aansche regeering zou zijn getroffen. GELD VOOR FRANKRIJK. PARIJS 13 Mrt. (draadloos) Het verluidt dat te Londen onderhandelingen worden gevoerd, over het verleenen van groote credieten aan Frankrijk, door Britsche banken. NOODWEER. NEW YORK 13 Mrt. (draadloos) Langs de Atlantische kust hebben heviger sneeuwstor men gewoed, dan in 25 jaar zijn voorgekomen. Het treinverkeer werd belemmerd en vele ge bouwen beschadigd. Langs de kust zijn verschei dt nen schepen in noodgeraakt. DE RUSSISCHE KEItKVERVOLGERS. LONDEN, 13 Mrt. (draadloos) Tengevolge van de hervatting der betrekkingen tusschen Enge land en Rusland is de invloed van Engeland te Petrograd en Moskou zeer versterkt. Z. H. de Paus heeft Mac Donald doen ver zoeken, een beroep te doen op de Sovjetregeering tot invrijheidsstelling van mgr. Cieplak, den katholieken aartsbisschop van Petrograd, en twaalf andere kerkelijke hoogwaardigheidsbe- kleeders en priesters, die in onbekende Russische gevangenissen zijn opgesloten. BOMAANSLAGEN IN GRIEKENLAND. ATHENE, 13 Mrt. (draadloos) Heden zijn na den aanslag op de Engelsche legatie voor dén ingang van de Roemeensche legatie nog vijf bom men gevonden. Vermoed wordt, dat de aanslagen geschieden door de royalisten om de republiek in discrediet te brengen. CHINA ERKENT RUSLAND. BERLIJN, 13 Mrt. (draadloos) Naar uit Peking verluidt, heeft thans ook China Rusland erkent. Kerknieuws. Benoemiugen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot deken van het dekenaat Arnhem den Zeereerw. heer F. L. Stochmann, pasLoor te Arnhem (H. Walburgis). Finauc. en Econ. Vlededeelingen. Nederl. Bank. De buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Nederlandsche Bank heeft de heer mr. P. J. C. Tetrode herkozen tot directeur en voorts bekrachtigd de benoeming door den raad van commissarissen van den heer Jhr. mr. L. LI. J. F. van Bevervoorde tot Oldemeule, tot lid van de commissie van advies. Bechtzaken. Postcheque- en giro-dienst. Bij vonnis van de Haagsche rechtbank is de vordering van mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, te Haarlem tegen den staat der Neder landen, tot uitbetaling van een postc.héque, toegewezen, met veroordeeling van den staat tot betaling van 5 pet. rente van den dag der dagvaarding af en van de proceskosten, aan de zijde van eischer gevallen en begroot op 150. Voor de rechtbank te Alkmaar hebben terecht gestaan L. B., uitvoerder van werken, te Zeist, en T. K., sleepbootkapitein te Sliedrecht, aan wie is ten laste gelegd, dat zij de schuld dragen van den dood van vijf personen, die door het zinken van een baggermolen op de Zuiderzee bij Urk verdronken zijn. De eisch luidde tegen elk der beide beklaagden twee maanden gevangenisstraf. Faillissementen Uitgesproken Rotterdam, 12 Maart. J. Heggelman, sigarenwinkelier en coiffeur alhier. Cur. mr. J. H. Welcker. Burgerlijk© Stand. Gehuwd: Mrt. 12. A. van de Grijp 27 j. en M. Th. Martijnse 20 j. Geboren: Mrt. 9. Elisabeth Jacoba d.v. A. A. van der Avoird en J. M. Joosen, Parallelweg Geertruida Cornelia d.v. H. Kicla en G. Kor- pershoek, Oostsingel. 11. Adriaan Wilhel mus z.v. N. Brumlief en M. M. Slavenburg, Mariastraat. Gerardus Jozef z.v. L. Scholtes en M. van Erp, Oude dijk. 12. Abram .v. B. Caton en E. Jurgens, Aleidastraat. Overleden: Mrt. 10. Dirk Rolaff, oud 61 j. en 10 mnd, Broersveld. 11. Maria Adriana van der Kraan, oud 3 weken, Broersveld. Geertruida Helena Putters, oud 23 j. en 3 mnd, Westmolenstraat. 12. Een levenloos kind van F. Smeets en E. Brouns, Prinsensteeg. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 13 Maart. v.m. 6 57, n.m. 7 30. 14 Maart. v.m. 7.55 u.m. 8.41. 15 Maart v.m. 9.17, n.m 10.07. SCHIEDAM, 12 Mrt. Vertrokken Noorsch s.s. „Kaprino", ledig naar Blyth. Eng. s.s. „Carmarthenshire", met stukgoe deren naar Huil. HULL, 13 Mrt. Aangekomen s.s. „Alchy- mist", tank, ledig van Schiedam, en vertrok heden met olie naar Schiedam. SCHIEDAM, 12 Mrt. Aangekomen 3 mast- motorschoener „Anna Elizabeth met steen kolen van Rotterdam aan boei 10 op stroom. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 Maart. Officieelenoteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 20. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 13 Maart. Men noteert voer Spiritus 100 1' 44. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereemging". Heden f2.10 per ketel. VEEMARKT DELFT, 13 Maart. Aanvoer177 runderen 76 schapen of lammeren, 8 paarden, 517 varkens. vette kalveren, 558 biggen, 435 magere kalveren, 3 geiten of bokken, - vette varkens, veulens. Vette koeien le kw. f200465, 2e kw. f-, kalfkoeien le kw. f250475, 2e kw. fle kw. vaarkoeien f 180—f325, 2e kw. ffvette kalveren le kw. f 2e kw. f—vette schapen le kw. f,2e kw. f schapen met lammen le kw. f2e kw. fvette lammeren le kw. fweilam meren, fmagere varkens lekw. f 16 60, biggen, f 1224, nuchtere kal veren le kw. f 10f20, paarden f 150—375 Rundvleesch per kilo f 1.201.05-f0 95 Boter f2.10 a 2.85 per kilo. Aanvoer 18/8, en 2/16 wegende te zamen 380 kilo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3