Openbare Verkooping. Goedkoope Heerenkleeding DE1ITSROEH Over dit voorstel staakten de stemmen. Vóór het voorstel stemden ook de vertegenwoordigers der Federatie, die tot nu toe tegenover de re- geeringsvoorstellen een absoluut afwijzende hou ding aannamen. Dinsdag komt de centrale commissie weer bijeen ter bespreking van het prae-advies inzake de te storten bijdragen voor inkoop in het pen sioenfonds. Marine-begrooting. De Tweede Kamer hee|t de begrooting van marine voor 1924 aangenomen met 52 tegen 19 stemmen. Minister Aalberse's beleid. Donderdag is in de Tweede Kamer de be grooting van Arbeid in behandeling gekomen. Voor de liberale bladen was dat een aanleiding om de scherpe uitvallen tegen Minister Aalberse nog wat aan te dikken. Het „Handelsblad" is wel zoo vriendelijk te erkennen, dat „de heer Aalberse in de schromelijke vergissingen, die hij beging in den lijd, toen slechts zeer weinigen inzicht toonden in de economische toekomst mogelijkheden, volstrekt te goeder trouw was." Maar heel uit de hoogte wordt dan de Minister van Arbeid verweten, dat „hij op een onge lukkig tijdstip overgaande tot wettelijke be perking van den arbeidstijd, de grenzen nauwer trok dan de toestand veroorloofde." En het blad hoopt nu maar, dat Aalberse „het kwaad, aangericht door wellicht cultureele winst be lovende, maar economisch niet te rechtvaardigen maatregelen" goed zal maken. Och, had men in dien tijd maar naar de libe rale geleerden en economisten willen luisteren, dan zou het kwaad niet zijn aangerichtDoch die domme Roomsche arbeidersvrienden waren „op dat ongelukkige tijdstip" zóó overstuur, dat zij zich „schromelijk vergisten" in de eco nomische toekomstmogelijkheden" en „econo misch niet te rechtvaardigen maatregelen" decreteerden. Wij kennen het liedje. De woorden varieeren wel eens, maar het wijsje verandert niet. Toch klinkt in de ooren van hem, die de ge schiedenis der Arbeidswet kent, het oud-libe rale klaaglied een beetje valsch. De „Handels- blad"-redactie is de nog jonge geschiedenis van onze Arbeidswet blijkbaar geheel vergeten. Laten wij haar geheugen even opfrisschen. Ziehier dan in de eerste plaats „de waar schuwingen" van de liberale grootmeesters, economen en geleerden aan den onbezonnen Roomschen Minister van Arbeid in November 1918 Rink, de leider der Liberale Unie, sprak op 13 November „Mijn bijzondere aandacht heeft getrokken het programma, dat door de S.D.A.P. door de moderne arbeidersbeweging, is gefor muleerd in een twaalftal punten. Ik wil hier wel verklaren, dat in het algemeen dat programma mijn instemming heeft Ook wij verlangen wettelijk vaststelling van een korten arbeids dag Dresselhuys, namens de Vrij-liberalen op 14 November „Wanneer door de Regeering is gezegd ik zal geven een hooger loon en in voeren den achturendag, en den zesurendag voor de mijnwerkers, dan zog ik dat heeft mijn volle sympathie, daartoe zal ik gaarne mede werken Treub, de leider van den Economischen Bond, op 13 November „Het ligt werkelijk niet aan wien dan ook ter linkerzijde, dat het voorstel- Schaper, betreffende den achturendag niet reeds in behandeling is gekomen." Het voorstel-Schaper nu ging heel wat verder dan het ontwerp-Aalberse want in het voorstel der S.D.A.P. kwamen geen overgangsbepalingen voor en ook de Landbouw was erin opgenomen. Treub verklaarde nadrukkelijk op een vraag van den soc-dem. Van der Waerden, dat' hij voor dit vérstrekkende voorstel stemmen zou. Niet waar, had men toen toch, maar naar de liberalen geluisterd Bij de eindstemming werd het wetsvoorstel- Aalberse aangenomen met 69 tegen 3 stemmen. Alleen de bolsjewieken stemden tegen. Alle liberalen stemden voor. Van „schromelijke vergissingen" gesproken („Tijd"). De Autobuswoede. Een voo i'beeld ter navolging. Als resultaat van onderhandelingen, gevoerd door de commissarissen van politie van Enschedé Zwolle en Deventer en het hoofd der politie te Hengelo, zijn voor die gemeenten bepalingen ge maakt met betrekking tot het verkeer met auto bussen. Anderen gemeenten in Overijsel nemen indirect deze bepalingen over, door in haar poli tieverordening voor te schrijven, dat alleen dan aan autobussen een standplaats wordt toegestaan Wanneer zij bedoelde bepalingen, in genoemde steden gesteld, nakomen. Aldus is voor geheel Overijsel een uniforme regeling verkregen De .regeling houdt o.m. in le. dat de maximum snelheid 15 K.M. per uur bedraagt 9. dat, ter vergoeding van de grootere slijtage van den weg, jaarlijks een door B. en W. voor eiken wagen afzonderlijk te bepalen bedrag moet worden betaald 3o. dat de bestuurder door den burgemeester of commissaris van politie gemachtigd is, als zoodanig op te treden 4o. dat de autobus steeds moet voorzien zijn van een verbandtrommel en een deugde lijk brandbluschapparaat, een en ander ter beoordeeling van de voornoemde politieautori teiten 5o. dat het aantal passagiers nimmer het vastgestelde maximum mag te boven gaan (kinderen beneden de 3 jaar tellen niet mede en bij vervoer van schoolgaande kinderen gelden 3 kinderen voor twee personen) 6o. dat tijdens den rit geen staanplaatsen mogen worden ingenomen 7o. dat bij een geheel gesloten autobus twee van binnen te regelen richtingswijzers moeten aanwezig zijn 8o. dat de ondernemer verplicht is, zijn autobus te doen keuren of herkeuren door den daartoe aangewezen deskundige in de gemeente hem door het hoofd van de plaats waar zijn hoofdkantoor is gevestigd, aangegeven 9o. om de drie maanden een herkeuring plaats heeft, evenals de keuring voor rekening van den ondernemer 10. dat van de beslissing der keurmeesters beroep openstaat bij het bestuur van de at'd. Overijsel van de Vereeniging van NederL Ge meenten. fers, Nieuwe Haven 251 jonge hond, J.Matla, L. Haven R. K. Openbare Leeszaalgouden gladde ring en witte postduif, Roth, Chef van den Bewakingsdienst „Furness" muziekboek, E. Veltman, Mariastr. 48b zilveren armband, C. Dielemans, Zalmstr. 31 dobbermann Pincher, P. Lamens, Steenstr. 15 heerenhandschoen, P. van Doon, Bakkershaven 3 papieren geld, J. Staal. Westvest 11 vierkante balk, 5 M. Ian, C. Boomsluiter, Zeestr. 19 zwart lederen damestaschje inh. 2 portretten, A. Achterberg, KI. Baan 13/2 bruin portemonnaie met inh., B. Schoei, Hellevoetschestr. 10A brander van petroleumlamp, A. C. in 't Veen, Rott. Dijk 190 witte duif, J. Martijnse, L. Achterweg 15 pleis ters, Verheijen, Nieuwsticht M 18 zwart lederen heerenportemonnaie met inh., ,1. Kool, Over- schieschedwarsstr. 4. ingezonden Mededeelingen. De alom zoo gunstig bekende firma C. A. Brenninkmeyer wil thans ook voor goed een einde maken aan de dure prijzen voor Heeren kleeding. Zooals bekend exploiteert zij reeds sedert jaren met veel succes Heerenzaken te Amsterdam. Nieuwendijk Leeuwarden, Waag- plein en Sneek, Oosterdijk. Door liet steeds stijgend succes en de steeds grooter wordende vraag naar goedkoope moderne Heerenkleeding aangemoedigd, heeft zij een groote nieuwe Heerenzaak te Rotterdam, Hoog straat hoek Viaduct (vroegere Dameszaak) geopend. Deze groote uitbreiding, waardoor de inkoopkracht belangrijk toeneemt, stelt haar in staal thans ook op haai- Heeren zaken het beproefde C. en A.-systeem op groote schaal toe te passen en zij wil thans ook Heerenkleeding verkoopen voor dezelfde lage prijzen, als waar voor haar Damesconl'ectie alom zoo'n groote vermaardheid verworven heeft. Waar door de tijdsomstandigheden de vraag naar prijsverlaging steeds grooter wordt, wil de firma C. A. hieraan nu op groote schaal tege moet komen, wat dan ook zeer zeker door ieder een met belangstelling gevolgd zal worden. De naam der firma staat er borg voor, dat hier zeker geen half werk geleverd zal worden, en het succes kan alsdan niet uitblijven. Men lette op haar annonces. 1017 33 Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schlalmann Co. De N.V. Schlatmann en Co. heeft van haar restauratie geen half werk gemaakt, maar een breed opgezet plan degelijk laten uitvoeren. Gisteravond zes uur is de zaak heropend en kreeg het publiek gelegenheid, de keur van arti kelen, die in een zestal groote en fraaie uitstal kasten, sierlijk waren uitgestald, te bezichtigen, eerst bij daglicht en laterin een electrische licht- zec van 5000 kaars sterkte de mooie bloemstuk ken gaven een fleurig toontje. In de verschillende kasten zijn de volgende afdeelingen afzonderlijk naar voren gebracht heerenkleeding (confectie en naar maat) jongens- kleeding, mode-artikelen, werkmans- en be- drijfskleeding, door welk practisch idee een over zichtelijk geheel verkregen wordt Ook de win kel zelf is belangrijk verbeterd en maakt met zijn heldere zoldering, leer-granietenvloer, toonban ken, confectie-vakken kortom de geheele smaak volle inrichting, alles in een overvloedige belich ting, een aangenamen indruk. Het doel, dat de firma met de vernieuwde zaak beoogt het Schiedamsche publiek een gang naar Rotterdam te besparen, heeft gezien de rijke voorraden en de billijke prijzen, alle kansen om bereikt te worden, hetgeen wij dezpn onderne- menden zakenmenschen van harte toewenschen. De verbduwing is naar de plannen van archi tect Roovers uitgevoerd door de aannemers v.d. Kooy en Harteveld, terwijl de firma Steens de beschildering verrichtte allen hebben eer van hun werk. Clubgebouw gezonken. De Zeil- en Roeivereeniging Nautilus te Rot terdam die een nieuw clubhuis laat bouwen aan de Kralingschen plas, heeft haar oude gebouw verkocht naar hier. Dit is Donderdag vertrokken dan ook hierheen gesleept door twee sleepbooten. In de Konings haven, waar juist een groot schip passeerde, liepen eenige tanks vol, zoddat het clubhuis begon Le zinken. Met veel moeite slaagde men er in liet gebouw naar de Rijnhaven te sleepen, waar het aan den Z.O.-hoek is gezonken. Met behulp van twee bokken heeft de Bergings Mij. de Wit het clubgebouw gelicht. Het clubgehouw is bestemd voor de H.B.S. roeivereeniging. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan (het Hoofdbureau van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: motorrijtvigvoetplaat, pet, pakje inh. koek etc., 2 sleutels, zilveren beursje met 1 dubb., defect heerenhorloge, oud scheermes, zwart kinder schoentje, ceintuur, kinderhandschoen, bril, zwart lederen ceintuur, communieboekje, R. K. kerkboekje, zakportefeuille, zakmesje. Bij vinders gouden medaillon met portret ten, Zwamborn, Singel 48/3 postduif, H. van Meerendonk, Beijerlandschestr. 25c sleutel, H. Voorwald, Mariastraat 38 ring met sleutels, v. d. Over, Groenendal 10 rozenkrans, D. Groe- neweg, Villastr. 38 zwarte kinderportemonnai met inh., L. v. d. Vlies, van Leeuwenhoeckstr. 35b kinderschortje, C. Sprong, Mariastr. 49 étui met stempel, J. Slechterhorst, Gordonstr. 33 hond, J. Berns, Broersveld 33 kinderporte- monnaie met inh., G. v d. Windt, Houtstr. 5 bruin lederen portemonnaie met inh., J. G. Schef- IJIT ROTTERDAM. De R E. T M. De gemeenteraad van Rotterdam heeft het voorstel van burgemeester en wethouders, om met de Rotterdamsche Electrische Tramweg Maatschappij een regeling te treffen tot opschor ting van de door haar voorgenomen maatregelen gedurende het tijdvak 8 April t. m. 31 Mei, en haar daarvoor een schadeloosstelling van 50,000 toe te kennen, aangenomen met 23 tegen 20 stemmen. PRIJSVERLAGING DE BESTE MAN DE BESTE Vraagt Uw winkelier, of melkhandelaar. 1012 12 Gemengd Nieuws. Op t kantje a f. Te Nieuwer Amstel, bij den overweg van de spoorweghalte Karse- laan, is gistermiddag een vrij ernstig ongeluk gebeurd, dag nog betrekkelijk en boven verwach ting goed afgeloopen is. De weg loopt hier tus- schen het station Amstelveen en de halte een eind evenwijdig met de spoorbaan. Toen een trein van de Haarlemmermeer-lokaalspoor uit de richting Aalsmeer naderde, reed ter zelfcler tijd een auto bestuurd door tien heer van E„ uit Uithoorn, waarin verder geen personen zaten, in dezelfde richting over den weg. De automobilist haalde den trein in, die vóór een onbewaakten overweg vaart had verminderd en meende de spoorbaan nog voor den trein te kunnen overste ken, maar bleek zich te hebben misgerekend. De locomotief greep den auto en sleurde deze eenige tientallen meters mede, met het gevolg dat hij geheel vernield werd. Wonder boven wonder is de bestuurder er slechts met niet zeer ernstige, 'in elk geval niel levensgefaarlijke kwetsuren af gekomen. Gearresteerd. Men meldt ons uit Barne- veld De vermoedelijke dader van allé inbraken al hier is te Amersfoort gearresteerd. Het is een 56- jarige landlooper. als bandieten, Monastic binnen. Troepen wer den gezonden om hen te arresteeren. De ban dieten waren gewapend met bommen en re volvers. Zij barricadeerden zich in de huizen. Een vuurgevecht volgde. De commandant van het fort Monastic, twee officieren en veertien soldaten en burgers werden gedood en velen gewond. Van de bandieten werden twee ge dood en drie gewond. ZIJN UW HANDEN EN LIPPEN pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel ge nezende Purol. In doozeri van 30, 60 en 90 ets. Bij Apothekers en drogisten.' 1010 6 SPORT. Excelsior's 4e Jaarfeest. Het 4e Jaarfeest van Excelsior is definitief bepaald op Zondag 27 April 1924 en zal vooraf gegaan worden door een iridium voor alle leden, junioren en senioren, en wel op Donderdag en Vrijdag 24 en 25 April, aanvang 's avonds 81/2 uur precies in de Havenkerk, gefèid door Pater P. Janssens O.P. Zondagmorgen 71/2 uur H. Mis, eveneens in de Havenkerk, voor het geestelijk en stoffelijk welzijn van de leden en donateurs, waaronder toespraak van den geestelijken adviseur, en Algemeene H. Communie. Zondagavond 6 uur plechtig Lof Lot sluiting van het triduum. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zonder uitzondering en zooveel mogelijk de ouders en de donateurs zoowel bij het triduum als in de IJ. Mis tegenwoordig zullen zijn en ter II. Tafel zullen naderen. 's Avonds, aanvang 8 uur precies, zal in de groote zaal van den R.K. Volksbond voor leden, donateurs en genoodigden een feestavond worden gegeven, met medewerking der „Count William Follies", uit Den Haag en het strijkge- zelschap „Crasmaraque" uit Rotterdam. VOETBAL. ITet, N. V. B.-programma voor a.s. Zondag, luidt, als volgt Afd. I: le klasse. Amsterdam AjaxFeije- noord. Hilversum 't GooiD. F. C. Haarlem II. F. C.—Z. F. C. Den Haag IT. V. V.—V. O. C. Afd. II le klasse. Den Haag QuickSparta. Rotterdam Excelsior—Blauw-Wit. Haarlem HaarlemStormvogels. 2e klasse B Rotterdam R. F. C.Unitas. Rotterdam U. S. C.Hermes-D. V. S. Rotter dam St. HoogerS. V. W. R. K. F. T w e e d e klasse. L. Den Haag Gr. Willem 2Excelsior. Voorburg Wilhelmus— S.M.C. 1). H. V. B. District Rotterdam. 1 C. DuivenExcelsior 2 Graaf Floris VL. en S. 2 F. Donk 2Celer 3. 3 J. Excelsior 3Adelaars 1 Laurentio Spartaan 2. 4 M. Excelsior 4Celer 5. 4 N. Celer 6Kralingen. Juniores Celer 8Excelsior 7 Excelsior 6 't Westen VooruitDuiven 5Laurentio 3 IgnatioCeler 9. Teruggekeerd. De voortvluchtige di recteur van het post- en telegraafkantoor te Zaltbommel, A. II. B„ heeft zich gistermiddag ten parkette van den officier van justitie te Ti el aangemeld. Hij is ingesloten in het huis van be waring, Een bedrag van ongeveer 7000 is op hem bevonden. Het totaal verduisterde bedrag was 16.000. Ongelukken. De schilder A. M. uit Asteren is te Halfweg door een tram uit Haarlem aangereden en in de Mariastichting te Haarlem aan de verwondingen overleden. In het perceel Loggerstraat 27a in Scheve- ningen is gisterochtend een 88-jarige vrouw te dicht bij een brandende kachel gekomen, ten gevolge waarvan haar kleeren vlam vatten. Door middel van een wollen deken wist de fa milie de vlammen te dooven, doch intusschen had de vrouw reeds ernstige brandwonden ge kregen, aan welke verwondingen zij gedurende bet transport door den eerste-hulpdienst naar bet ziekenhuis is overleden. Zware branden. Door een brand in een pakhuis in het Z. O. deel van Londen gingen duizenden pakken thee verloren. Een brand in een cartonfabriek in Z. W. Londen veroorzaakte een half millioen schade. Zeshonderd man zijn daardoor werkloos ge worden. Pest in v o o r-I n d i Een zware vorm van pest heerscht, naar Reuter uit Lahore meldt, aldaar, te Muitan en in de naburige dorpen. Het gemiddeld aantal dooden te Lahore bedraagt 30 per dag. De scholen zijn gesloten. Noodweer op zee. Volgens berichten uit, Londen zijn door Lloyd's talrijke draadlooze noodsignalen opgevangen van schepen, die ten gevolge van het slechte weer op zee in nood vcr- keeren. Verscheidene Engelsche schepen moeten zijn vergaan. Waterhoos. De „Messagero" verneemt uit Venetië, dat een waterhoos in den afge loopen nacht op de Venetiaansche kust groote schade heeft veroorzaakt. Een visschersboot is omgeslagen, waarbij 3 personen verdronken: Hevig gevech t. Het Central News- agentschap meldt uit Athene Vijf Turksch- Albaneesche Komitadji's drongen vermomd Burgerlijke Stand. Geboren: April 2. Antonius, z. v. H. Klein en M. A. Stover, Noordvestsingel. 3. Maria Hendrika, d. v. W. Collé en D. Boer, Mariastraat. Pieter z. v. J. Verschoor en A. Bouwer, Steenstraat. 4. Wilhelmus Antonius Joseph z. v. W. A. van Noort en A. L. ITersbach, Hof landstraat'. Treintje d. v. W. van den Berg en G. G. Groenewegen, Zwarte Waalschestraat. Overleden: Johannes Antonius Hagen- doorn, oud 16 maanden, Prins Frederik Hendrik straat. 2. Anna Catharina de Groot, oud 21 j. en 11 nmd., Grofbaan. 3 Willem Johannes Cornells van Diejen, oud 40 j. en 9 nmd., Fa briekstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 5 April v.m. 4.10 n.m. 4,18. 6 April v.m. 4.39 n.m. 4.47. 7 April v.m. 5.06 n.m. 5.21. NEWCASTLE ON TUNE, 4 April. Aange komen s.s. Laly, ledig van Schiedam. COWES, 31 Maart. Aangekomen stoomjacht Liberty, van Schiedam. LIVERPOOL, 3 April. Vertrokken Zee lichter Frisia, kapt. W. van Rees, met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.80 per ketel. Advertentiën. De Deurwaarder G. S. MONT- FOORT zal op Donderdag, 10 April a.s., voormiddag 10 uur, op het terrein en in de loodsen van C. cle Jong aan de Damlaan No. 15 te Schiedam, publiek contant verkoopen diverse aannemersma terialen; machinerieën; gereedschappenplan ken; binten; palen; enz. Daags te voren te zien van 10 tot 4 uur. 1014 17

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2