JTE MEiKBS Ichte Engeische Schoollaarzen FRANK LIBERTY RIJWIELEN Beide Faaschdagen gesloten. HÜ lü63 54 r Stads- en Gewestelijk Nieuws. INGEZONDEN. Laatste Berichten. 10 April 11 April. Londen H 647 /II 63'/, Berlijn - 0.58»// - 0.587a* Parijs - 18 26- - 15 81 België - 13.79 - 13.34 Zwitserland -17 15 - 47 15 Amerika. - 2 6874 -2 6817 ia Weenen - «L00»/a - 0.00»/g - 44.70 - 44 64 Stockholm -71 077a -72 Christiania - 37 05 -36 85 Madrid - 36 077, -39.91 Milaan - 11 95 -11 85 10 April 11 April. Londen U 64 11 64 - 0 5878* - 0 58»// Parijs - 16.10 - 15 79 Brussel -13.72-7, - 13 327, Zwitserland - 47.20 - 47 20 Weenen... -0.0037 a/8 -0.0037'/8 Kopenhagen -44.70 - 44.70 Stockholm - 39.— - 71 Christiania -71.— - 36 80 New-York„ - 2.683/8 - 2.69'/, Telegrammen. SPORT. Scheepvaart. voor ls COOLVEST 94 NAAST DE PASSAGE Nieuwe Zaagmolenstraat 35-41 bij Zwaansbals, Rotterdam. Met ruim 80 rijwielen etaleeren wij thans in onze 4 Etalages geprijsd. In „Het Hoog-Ambacht", orgaan van den R. K. Textielarbeidersbond, wordt o.m. mede gedeeld, dat thans niet op de opruiende rede voeringen van den leider van het N.V.V. zal worden ingegaan. Het blad volstaat voor het oogenblik niet „tegen een dergelijke handelwijze kraehtig te protesteeren". Na de beëindiging van het conflict zal de Katholieke organisatie het optreden van den rooden bond in het open baar onder handen nemen. Wij vernemen verder, dat de steunbeweging in Katholieken kring nog steeds crescendo gaat. Het collecteeren aan de Kerken breidt zich steeds verder uit. Vooral in het Haarlemsche diocees, doch ook in het Utrechtsche en Limburgsche, vindt deze wijze van steunverleening geregelde toepassing. Rijkspersoneel. De Centrale van vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst, in hare algemeene bestuurs vergadering op 8 April 1924 te 's-Gravenhage bijeen gehoord de besprekingen over de salaris normen, gevoegd bij het ontwerp-wijzigingen van het Bezoldigingsbesluit oordeelende, dat die normen moeten leiden tot een volstrekt onvoldoende salarieering spreekt de wenschelijkheid uit, dat alle po gingen worden gedaan om de Regeering daarvan te overtuigen gaat over tot de, orde van den dag. Spoorwegpersoneel. Op aanstichting van het hoofdbestuur van den bond van ambtenaren, in dienst bij de Neder- landsche Spoorwegen, heeft gisteravond te Utrecht een gecombineerde vergadering plaats gehad van de hoofdbesturen der vijf personeel- organisaties. Langdurige besprekingen werden gevoerd over de mededeelingen van den minister in de Tweede Kamer en van de directie der Ne- derlandsclie Spoorwegen in de jongste confe rentie. De vergadering is niet tot een definitief resultaat gekomen. Besloten werd, in een volgen de vergadering de besprekingen voort te zetten en dan tevens het door de directie toegezonden concept-overeenkomst te behandelen. De Universiteit te Napels. Bij Kon. besluit van 9 April is dr. P. J. Blok, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, aange wezen als vertegenwoordiger van de Neder- landsehe regeering bij de plechtige herdenking van het 700-jarig bestaan van de universiteit te Napels. Een grove uitlating. De heer van der Waerden heeft de Ministers van Financiën en van Waterstaat er op gewezen, dat de directeur-secretaris der Ned. Bank, rar. G. H. M. Delprat, aan de commissie tot onder zoek van den postchéque- en girodienst ge weigerd heeft inlichtingen te verstrekken ter zake van de aan hem toegeschreven uiting „de O. W.-ers, de kruideniers en de ambtenaren voor de post en de rest voor ons", en van wat zij verder voor haar onderzoek behoefde,welke weigering is geschied „na overleg met de overige leden der directie van de Nederlandsche Bank." Welke waren de motieven van deze geoctrooi eerde instelling om aan de onderzoekcommissie inlichtingen te weigeren Intern. Tentoonstelling voor Handel en Industrie - Tilburg. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat aan de Muziek- en Zangfeesten en Festival op bovengenoemde tentoonstelling, te houden van 18 Juli tot 18 Augustus e.k., behalve door Har monie en Fanfarecorpsen, Mannen- en Gemengde Zangvereenigingen, ook zal worden deel genomen door andere muziekensembles als van blaas instrumenten. Eveneens zullen deelnemen dames en kinderkoren, een en ander in daartoe af zonderlijk gevormde afdeelingen. De inschrijving tot deelname aan den Wed strijd en' 't Festival is opengesteld tot 1 Mei e.k. Heden werd op de plaats waar de radio-toren van bovengenoemde tentoonstelling zal komen, de vlag geheschen der Tilburgsche kleuren. Het geel-blauw wappert op een hoogte van 3(1 meter boven het terrein. Ook de andere gebouwen vorderen flink. Het geheel maakt een grootschen indruk en belooft een expositie te wórden zooals wij er in Nederland nog maar weinige gekend hebben. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Schiedam en zijne bij- en hulppostkantoren over de maand Maart 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 18.817.73 en terugbetaald 21.955,94. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 3.138.21. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 14. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal en afgeschreven 200. Derhalve minder in- dan afgeschreven 200. E.II.B.O. De tentoonstelling van „E.II.B.O.", welke nog heden en Zaterdagmiddag geopend is, mag zich wel in de belangstelling der stadgenooten verheugen. Het is daar vooral des avonds heel gezellig, er heerscht een prettige stemming en deze wordt nog verhoogd indien het strijkje van Hakkert het geheel opluistert. Ook hedenavond zal dit muziekensemble zich weer doen hooren, terwijl boven in de thee-salon hét mandoline-gezelschap van den heer Hakkert de bezoekers zal vergasten op mooie kamermuziek. En tusschen dit alles door wordt met belang stelling kennis genomen van de expositie, die de vereeniging biedt en wordt de Bazar niet ver geten. Met deze tentoonstelling wil de Vereeniging o.m., dat zij meer en meer in alle lagen des volks bekendheid verkrijgt, om, zoodoende hel aantal cursisten te vergrooten wij hopen van harte dat zij door haar pogingen hierin moge slagen en menigeen na een bezoek aan deze tentoon stelling zich in verbinding zal willen stellen met het bestuur. Voor de werkloozen, die belangstellen in het werken dezer vereeniging bestaat gelegenheid heden nog kosteloos op vertoon van stempel kaart een bezoek te brengen aan de tentoon stelling. Morgen, de laatste dag, is de tentoonstelling naf 2 uur n.m. geopend, Een nieuw reinigingsmiddel. Nu de schoonmaaktijd aangebroken is, kan het zijn nut hebben de aandacht le vestigen op een product van een fabrikant Le dezer stede, dat behalve in de etalage van den heer Scholte ook buiten de gemeente de belangstelling trekt. In de „Huishoudgids" lezen we daarvan o.m. De Handelsonderneming „Norma" te Schie dam, fabriceert en brengt in den handel éen nieuw voortreffelijk gebleken reinigings middel, onder het merk „Norma-zeep." Het woord „zeep" doet allicht denken aan iets,,dat schuimt, of waarvan men 'n lekker vet „sopje" kan maken in die beteekenis echter moet men „Norma-zeep" niet beschouwen. Zij is voor heel veel dingen te gebruiken, zooals voor het .reinigen van pannen (emaille, zoowel als alluminium), houtwerk, graniet en marrnervloeren, baden, closets, zelfs ijzer, tin en koper, doch niet voor de wasch, of dingen waarvoor schuimende zeepsop noodig is. Maar een schitterende eigenschap van „Nor- ma-zeep" is vooral ook, dat de vuilste handen, waarbij gewone zeep machteloos blijkt te zijn, door Norma in minimum van tijd volkomen schoon wórden en dat wel zonder de huid ook maar in het minst te benadeelen integendeel worden de handen er zacht door. „Norma-zeep" bevat absoluut geen schade lijke bestanddeelen, zoodat zonder bezwaar ook kookgerei er vlug en grondig mee gereinigd kan worden. Bij doelmatig gebruik, d.w.z., indien niet onnoodig te groote kwantiteiten voor 't reinigen van wat dan ook worden gebruikt, is Norma-zeep zelfs nog iets billijker in prijs, dan de gewone groene zeep. De Swallow schoen. Onder dezen Engelschen naam heeft de gunstig bekende schoenfabrikante, de firma Wed. J. P. van Bommel ter Moergestel, een product in den handel gebracht waarin ze, dank zij beproefde ervaring, een onverbeterlijke afwerking met een prachtig model heeft weten te vereenigen, ter wijl de prijs nog verre beneden buitenlandsch gelijksoortig schoeisel is gebleven. In de keurige etalage, van den beer G. van Wijngaarden, N. Haven 29, alhier, die den alleenverkoop voor Schiedam heeft, lean men de Swallowschoen bewonderen en in den winkel zelf vindt men zoo'n groot en voorraad, dat voor eiken voet een passende sierlijke bekleeding gewaarborgd is. Men zie de annonce in dit blad Kinderen en vogels. Van de Ned. Ver. tof bescherming van vogels ontvingen wij een open brief, gericht aan ouders en opvoeders, in welk schrijven wordt opgewekt tot het aankweeken bij de jeugd van belangstel ling en waardeering voor het leven der natuur in 'i algemeen, en tot verhindering der vernieling van het vogelleven in 't bijzonder. Onze vogels, die toch al met zooveel tegensla gen hebben te kampen denk slechts aan den guren broedtijd van 1923 en aan den langen win ter 1923/1924 gaan tengevolge van het op treden der jeugd in aantal achteruit en dat be- teekent een niet te onderschatten verlies. Een verlies, omdat de vogels een belangrijke rol spelen in het huishouden der natuur ter bewaring van liet zoo noodzakelijke evenwicht, een ver lies ook, omdat de vogels, bekoorlijke schepsels als zij zijn, schoonheid in 's menschen leven bren gen. Nieuwe zaak. Morgenmiddag 4 uur opent de hoer F. v. d. Most, in perceel 129 van de Hoofdstraat, een zaak in melk, boter, kaas, enz. Men zie advertentie De St. c t. no. 72 b,e v a t o.m.. d c sta tuten der naamlooze vennootschap Schiedamsche Metaalwarenfabriek, alhier. Door het muziekgezelschap „St. Ambrosius" is ook voor dit jaar het gemeen tebestuur aangeboden geheel belangloos voor de burgerij een drietal zomereoncerten te geven, welk aanbod dankbaar is aanvaard. Door den heer J. M. van der Schalk is bij schrijven d.d. 10 April j.l. den Gemeenteraad bericht, dat hij wegens vertrek uit de gemeente niet langer lid van den Raad kan zijn. Als opvolger van den heer van der Schalk komt volgens de lijst het eerst in aanmerking de heer E. G. v.d. Bovenkamp. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) |jay Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet teruggegeven. Verantwoordelijkheid. M. de R., Als abonné van Uw geacht en veel gelezen dag blad, verzoek ik U beleefd eenige plaatsruimte te willen verleencn om bij bovenstaand woord eene kleine uiteenzetting te geven on de lezers tot eene gedachtewisseling hieromtrent te bren gen. M. de R., Verantwoordelijkheid berust bij den minsten tot den hoogsten staatsburger,doch eene dergelijke uitgebreidheid wil ik hieraan niet geven en wil derhalve kort cn beknopt zijn. M. de R„ zoo nu en dan kom ik wel eens op deze of geene vergadering zoo woonde ik laatst een vergadering bij van de Kiesvereeniging R. P. en O. en vernam toen dat de heeren van onze fractie (Raadsleden) absoluut buiten ver antwoording staan van Bestuur en leden van de liierbedoelde vereeniging. Alzoo de heeren een maal gekozen mogen in den Raad handelen zoo- als dat met hun geweten overeenkomt. Dus de kiezers hebben de heeren aan een baantje te helpen en klaar. M. de R„ zou U het niet met mij eens zijn, dat verantwoordelijkheid op deze wijze een vaag idee is, of kan worden. De heeren eenmaal gekozen, mogen handelen naar eigen geweten, dit Werd ter vergadering gezegd. Dus, al is dat geweten van die heeren als een doolhof, of van elastiek waar je 't hardst trekt verbreedt dat geweten het meest of als die heeren nu eens van die menschen zijn, die hun daden niet controleeren of hun geweten, niet onderzoeken, moet dan de verantwoordelijk heid, en de plicht die op hen rust maar als een speelpopje in een hoek gezet worden, om als de heeren ze noodig hebben voor eigen glorie naar voren te brengen. Mij dunkt dat daar te veel van afhangt, niet alleen voor hun eigen persoon, doch ook tegenover de kiezers, en voorts voor het algemeen belang. M. de R. Nu geloof ik wel dat ik voor mij niet erg thuis ben in dergelijke zaken, doch mij dunkt, als ik bestuurslid ben, dat ik dan met mijne mede bestuursleden, verantwoordelijkheid heb, tegen over de leden dan toch zijn wij als bestuur de zaakwaarnemers van de aangeslotenen, en zitten daar als niet onafliankelijken dan dient men toch te luisteren, naar de menschen, en de wen ken van de leden. Het gevoel van verantwoordelijkheid dient dus levend gehouden Le worden. Zoo meen ik ook, dat alle ambtenaren en beambten, bezoldigd door de gemeenschap, ook ten dienste staan van de gemeenschap men behoeft daarom geen aap, wat heb je mooie jongen te spelen, edoch zijn er van die heeren, die vergeten dat zij loontrekkend dienaar van de gemeenschap zijn. M. de R„ hopende dat bij vernieuwing van het reglement der Kiesvereeniging de maridaatstel- ling en de verantwoordelijkheid tegenover de kiezers zal worden Opgenomen, dank ik U voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend N, N. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen N.Ö. tot N.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets zachter. R. Simons f Men meldt ons int A'dam In den sfgeloopen nacht is overleden mr. B. Simons, president van hel Gerechtshof alhier. Gebrek aan koelwagens. Het Tweede Kamerlid Weitkamp heeft den minister van waterstaat gevraagd 1. Is het den minister bekend, dat vleesch- handelaren groote moeilijkheden 'ondervinden door het ontbreken van een voldoend aantal k-oelwagens voor het vervoer van vleesch, zoowel voor export als voor het transito-verkeer 2. Is de minister bereid bij de directie der Nederlandsche Spoorwegen stappen te doen, opdat maatregelen genomen worden ten einde aan dit euvel te gemoet te komen WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. per billioen. NA STINNES OVERLIJDEN. LONDEN, 11 April, (draadloos) Naar uit Berlijn gemeld wordt, zou de 29-jarige dr. E. Stinnes, zijn vader als directeur der Duitschc bedrijven opvolgen, terwijl Hugo Stinnes Jr., de controle op de stoomvaartlijnen zal verkrijgen. DE VLUCHT OM DE WERELD. NEW YORK, '11 April (draadloos) Gemeld wordt, dat de Amerikaansche vliegers, di een vlucht rond de wereld maen Sitka op Alaska bereikt hebben. GRIEKENLAND. ATHENE, 11 April, (draadloos) Van regee- ringswege worden krachtige maatregelen voor bereid om de orde op a.s. Zondag te handhaven den dag waarop het plebisciet zal uitmaken, hoe of de toekomstige staatsvorm van Griekenland zal zijn. Belgie-Nederland. Het reisbureau der American Express Com pany laat in samenwerking met de Nederland sche Spoorwegen ter gelegenheid van den voet balwedstrijd België'Nederland te Antwerpen op 27 April a.s. een exprestrein vanAmsterdam Haarlem, Den Haag, Rotterdam, D.P., Dordrecht en Roosendaal naar Antwerpen en terug loopen. Hoog water te Hoek van Holland. 11 April v.m. 7.19 n.m. 7.49. 12 April v.m. 8.12 n.m. 8.47. 13 April v.m. 9.18 n.m. 10.06. SCHIEDAM, 10 April. Aangekomen Eng- s.s. „City of Canterbury", met olie en stukgoede ren van Kobé laatst van NewCastle voor N.V- Schieveem aan de Wilhelminahaven. s.s. „Garoet", Rott. Lloyd, ledig van Ham burg, in de Wiltonhaven. Italiaanscb s.s. „Cita di Messina", ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelmina haven. SCHIEDAM, 11 April. Vertrokken: Duitsch s.s. „Robert Koppen", ledig naar New Castle. SCHIEDAM, 11 April. Vertrokken Eng. s.s. „Eapea", ledig naar Rotterdam. De Heer,en Mevrouw Ir. A. VAN BUIJSEN-Roelanls, geven kennis van de geboorte yan hunne dochter ARIJNA. Vlaardingen, 10 April 1924. Nieuwe Kerkstraat 1. 1089 Eenige kennisgeving. 10 jP^pT* De door den Rechter commissaris goedgekeurde uit- deelirgsliist in het faillissement van J. WOUDENBERG, krui denier, wonende te Schiedam is door den curator nedergelegd ter Griffie van het Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam én van het Katongerecht ce Schiedam. 1076 13 De curator voornoemd Mr. M. M. VAN VELZEN. Schiedam; 10 April 1924. Voor Jongens tot maat 33 f 4.50, tot maat 39 f 5.45. Voor Meisjes tot maat 30 f 3.90, tot maat 35 f 4.50. VERDER Ileerenbottines vanaf f 5.90 tot de fijnste soorten voor f 13.90 in zwart en bruin boxcalf. 1061 40 Engelsclie Werk- en Voetbalschoenen, enz. enz. COOLVEST 94 nuontn Rudge WhitworthI 120. Thalia f 87.50 Theems f 72.50 De Mol Racef 115.— Diverse luxe Rijwielen v.af I 35. Transp. r. Burgers E.N.R. fabrt 120. Kinderrijwielen en Carriers in alle modellen en prijzen. 300 verschil lende modellen. Vraagt prijscouran f 100.— i 96.— I 70.— f 65.— Burgers E. N. R. Union W. K. G Race, goedk. uitv. Transportrijw. met drager vanaf f 67.50 Telef. 12768. Halte lijn 10 en Autobus Crooswijk. - Benzine-Depot

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2