het merk waarnaa* men vraagt C. QUISPEL ook katholieke feestdagen vrij af van stempelen te geven, op een nationalen feestdag is dal; wat anders. Pittig merkte weth. v. Velzen tenslotte nog op, dat hij een weigering der regeering, de katholieken daarin berusten, terwijl de socia listen steeds geneigd zijn er nog wal op door te pruttelen en op allerlei wijzen hun ontevreden- hart daarover te luchten. W'W Een tegenvaller voor 't College was de ver werping van 't voorstel betreffende het nemen van maatregelen om de verantwoording der inkomstenbelasting met ingang van 1924 2;> over twee jaren te doen plaats hebben overeen komstig de nieuwe rekeningsvoorschriften. B. en W. wilden hiermee van het „potje" van de winst van den verkoop der waterleidinggronden, groot 565.000, dat onlangs tijdens der begroe ting, ter nadere bestemming werd vastgelegd, 280.000 renteloos op den gewonen dienst over brengen, onder voorwaarde, dat d,e gewone dienst ieder jaar 6 van dat bedrag weer af loste, zoodat na 16 jaar ,,'t potje" weer compleet zou zijn. De raadsmeerderheid voelde zich echter niet geroepen, om met dit plan mee te gaan en wilde dat „potje" maar ineens voor de helft verbruiken en later niet meer bijvullen. Weth. Houtman, de voorzichtigste der raadsleden in gemeente-financiën-kwesties, misschien wel wat al te voorzichtig, sloeg toen de schrik om 't lijf en stelde voor, dat B.' en W. deze belangrijke zaak nogmaals in beraad zou nemen, wat door den raad werd goedgekeurd. De blijde verrassingen der agenda waren de voorstellen tot veria ging dergas- en electriciteits- prijzen, welkedoor de leden met applaus werden begroet. Zekunnen gelden als een kleine com pensatie voorde onlangs nog ingevoerde verhoo ging van den waterprijs. 150 jarig bestaan R. K. Weeshuis. Op Donderdag 8 Mei a.s. herdenkt bet R.K. Weeshuis aan de Hoogstraat, alhier, zijn 150 jarig bestaan. Die dag zal in het Weeshuis feestelijk worden gevierd door een plechtigen H. Dienst in de Kapel terwijl de bewoners van het Huis op toepasselijke wijze zullen worden onthaald. Van P/a tot 3 uur n.m. zal het Bestuur een receptie houden, terwijl op Zondag 11 Mei in de zaal van den R.K. Volksbond, alhier, een feest avond wordt georganiseerd, waarop ook alle Oud-weezen zijn uitgenoodigd. Met het oog op dit Jubileum besloot bet Be stuur aan het- gebouw velerlei herstellingen te doen plaats hebben, welke reeds lang dringend noodig waren en waar het thans gedeeltelijk toe in staat werd gesteld door de opbrengst van een onlangs gehouden inzameling van gelden. „Bede om hulp." Wij verwijzen naar de in dit blad voorkomende advertentie van de stichting „Tehuis voor al leenstaande blinden te Wolfhezen" waarvoor op Maandag 28 en Dinsdag 29 April a.s. met instemming van het Gemeentebestuur een col lecte gehouden wordt. Reeds hoe velen werden er al niet na een korter of langer, meer of minder rampzalig leven, in dit liefdevol „Tehuis" opge nomen, maar hoe talloos velen van die ongelukkigen, alleenstaande in het duister, zijn er niet die nog steeds aankloppen om binnenge laten te worden, doch om allen die zich aanmel- dep op te nemen is geld noodig uitbreiding van de stichting en onderhoud vragen geld, veel geld. Kom, helpt het Tehuis aan wat noodig is, om zeer velen van die wachtenden, die hun kerenden naar binnen te laten Dat is mogelijk, zoo ieder die helpen kan, het doel.Heer lijk voor wie kan zeggen dat is ook voor een deel mijn werk aan de blinden van Wolfhe zen. 1289 42 1. Kan B. en W. ook mededeelen het besluit dat genomen is, op het verzoek van den S.B.B. om de werkloozen die dat wenschen op 1 Mei a.s. vrij van stempelen te geven. (De voorzitter antwoordde hierop, dat be sloten is, permissie te geven dien dag na 12 uur te stempelen geheele vrijstelling kon niet ge geven worden). En verder 1. Is het B. en W. bekend dat op heden nog beslag wordt gelegd op het loon van arbeiders, die eenige jaren werkloos zijn geweest, en thans weder werken, voor achterstallige belasting van het dienstjaar 1920/21. 2. Achten B. en W. het niet in strijd met art. 262 der Gemeentewet dat dit thans nog wordt ingevorderd 3. Zoo neen zijn B. en W. niet van oordeel dat zoowel uit billijkheids- als - uit algemeene wenschèlijke overwegingen deze invordering dient achterwege te blijven. B. en W. zullen zoo spoedig mogelijk hierop antwoorden. De recherche heeft hier ter stede bij ver schillende houders van loterijkantoren in be slag genomen den geheelen, ten verkoop aan wezigen voorraad loten in de 3 procent obligatie- leening 1924 van Visser's credietinstelling te Rijswijk(Z.H.) van welke instelling W.Broekhuijs als procuratiehouder optreedt. Vervolg Kerkberleht. 68. Oefenavond voor de dames Juniorenafd. der R. K. S. V. „Excelsior" in het gym nastieklokaal aan het Oude Kerkhof. 810 voor de dames Seniorenafdeeling. 8 uur. Gecombineerde vergadering van het Afd. Bestuur met de Besturen der Vakorgani saties. Vrijdag 2 Mei. 8-10. Oefenavond voor de heeren Seniorenafd. der B. K. S. V. „Excelsior" in het gym nastieklokaal aan de Antb. Muysstraat. S uur. Ledenvergadering „SU Eloy". Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere ófficieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. „St. Caeeilia." De Mannenzangver. „St. Caeeilia" welke, zooals men weet, binnenkort deelneemt aan den In ternat. Zangwedstrijd, te Rotterdam, in de hoogste afdeeling, zal Vrijdagavond 2 Mei, in 't gebouw Kunstmin, a.d. Korte Haven, haar slot-repetitie voor genoemd concours houden, waarnaar een ieder, die er belang in stelt en dat zullen er ongetwijfeld vele zijn gratis zal mogen komen luisteren. Groningers in Schiedam. De vergadering van „Grunnigers" in „Musis" was gisteravond druk bezocht. Na geanimeerde besprekingen werd tot oprichting besloten van een afdeeling Schiedam. (De jopvoering van het Groninger tooneefstuk is mede behandeld en bepaald op Woensdag 14 Mei, in „Musis". „Utile Dulci." Feestvoor stelling, ,Mrs. O." - Hiermede brengen wij nogmaals in herinnè- ring, dat de Schiedamsche Tooneelvereeniging „Utile Dulci" a.s. Vrijdagavond 2 Mei in de groote zaal van den R.K. Volksbond ter gelegen heid van haar 12V2 jari& bestaan eenLiefdadig- heids-voorstelling zal geven ten bate van vier plaatselijke nuttige instelling waarbij heL inter- ressante blijspel van Herman Roelvink „Mrs. O" ten tooneele gebracht zal worde. Kaarten ad 2.en 1.25 zijn verkrijgbaar bij den heer A. de Groot Tuinlaan 62 en, voor zoover voorhanden, des avonds aan de zaal. Tijdens de voorstelling zal het bekende Strijk- ensemble onder leiding van heer heer Maas Geesteranus zijne medewerking verleenen. Voor verdere bijzonderheden zij naar de ad vertentie in dit blad, alsmede naar do aanplak biljetten, verwezen. Schriftelijke vragen. Door den heer W. v. d. Hoek werd B. en W. gister in den Raad verzocht de volgende vragen te mogen stellen Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags sleutel, ceintuur, sierspeld, collier, dameshand schoen, gouden medaillon met portretjes, pet, rijwielpomp, speelgoed, baarkam. Bij vinders tascb met boeken, W. Pullem, Havendijk 142B zwart kinderportemonnaie met inh., J. Krabbendam, Lekstr. /2B paar duiven, J. v. Dijk, Oostsingel 87 sleutel, A. v. d. Graaf, Oostsingel 85 grijze wollen das, P. Pil, ITeerenstr. 19Adamesportemonnaie inh. horloge, T. van Deursen, Kortlandstr. 15/18; tafelmes, Plooij, Abbenbroekschestr. 11 bruin kinderhoedje, J. Niemeijer, Bleekerstr. 3 zwarte portefeuille met inh., J. Rozendal, Ged. Broers- vest 38 damcstasch met inh., L. Wessel, Streij- enschestr. 29 damesparapluie, A. v. d. Vlies, Groenelaan 85 Koralen halsketting, J. Weijers, Nieuwe Haven 75c poppenwagen, A. de Ko ning, v. Beverenstr. 16 vulpotlood, H. Preijn, Konijnenbuurt18/9.; bruin lederen ceintuur, J. v. d. Waarden, Westfr. sir. 75A pincher hondje, D. v. d. Beek, Broersvest 9 sleutel, C. Baas, Iloofdstr. 159/3 rozenkrans in étui, C. Plooij, Konijnenbuurt 22. „L. v. Beethoven". Naar wij vernemen is het Symphonieorkest „L. v. Beethoven" door ingezetenen van de gemeente Overschie uitgenoodigd op Woensdag 30 April a.s. in het nieuwe gebouw „N. V. de Vereeniging", aldaar, een uitvoering te geven, met hetzelfde programma hetwelk Donderdag j.l. alhier, met zooveel succes werd uitgevoerd. Het Symphonie orkest heeft deze uitnoodiging aangenomen en ook dezelfde solisten zullen hun medewerking verleenen. Pandora. Het programma, wat deze week wordt ver toond, vangt aan met het wereldnieuws. Dit is immer iets aparts. Doordat de beelden in cari- catuur geteekend langzaam tot de werkelijkheid verglijden, komt men voor de meest grappige combinatie's te staan. Vóór de pauze treedt na een kluchtige 2 acter op verdienstelijke wijze een acrobaten „kwartet op. Een tweetaai hoofdfilms completeeren het programma. „De Bloedhonden van New ;York". Een mooi uitgebeeld filmwerk van 6 acten, waarin de strijd van een jong leven tegen de geraffineerde trucs der boevenwereld wordt geteekend. Voorts „De razende Roland" een wild wester met Tom Mix in de hoofdrol. Een programma aanbeveling waard. Naar aanleiding van het be richtje dat wij gister gaven over het naar beneden storten van een reclamebord der „Pandora", verzoekt ons de heer v. Ameijden mede te deelen (ter voorkoming van misverstand) dat zijn per soneel met het aanbrengen van het bord niet belast was. Kapel der Eerw. Zusters Theresianen, toegewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. Eiken morgen te 8 uur H. Mis en Zondags gezongen II. Mis. Heden (Zondag), Beloken Paschen, sluiting van den Paaschtijd. Lofzang „Te Dcum lau- damus". Te 5 uur Uitstelling te 5x/2 uur Lof ter eere der H. Maagd. Maandag, feest van den H. Evangelist Marcus. Van 5 tot 6 uur Uitstelling. Dinsdag, 2e Dinsdag van den H. Vader Dominicus, met vollen aflaat. Feest der LI. Liduina. Gezongen H. Mis van 5 tot 6 uur Uitstelling. Tevens feest van den H. Petrus van Verona, Patroon der zieken. Het water, ten gebruike der zieken, met zijn LI. Relikwie gewijd, is steeds verkrijgbaar aan het rectoraat. Woensdag, feest van de H. Catharina van S 611611 Donderdag, feest der H. Apostelen Pliilippus en Jacobus." Van 5 tot 6 uur Uitstelling. Vrijdag, le Vrijdag der maand, gezongen IT. Mis met Uitstelling en Eereboete. Te 5 uur Uitstelling te 5x/2 uur Lof. Zaterdag wedervinding van bet H. Kruis. Van 5 tot 6 uur Uitstelling. HEDEN (Zondag) H. Misoffer voor Wilhel mus Bernardus Oostrum. MAANDAG voor Constance Boelen. DINSDAG voor twee ernstige zieken. WOENSDAG voor Jacoba Kavelaars-Van der Valk. DONDERDAG voor Catharina van Rooij. VRIJDAG voor de levende en overleden leden der familie Jongmans. ZATERDAG voor die der familie Van Vlij men. a.s. ZONDAG voor Joannes Waltman. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 24 April 1924 het verzoek van J. v.d. SPREE, J. A. JERONI- MUS en A. DE MAAIJER om vergunning tot oprichting van een electrische timmerfabriek in het pand Schie 30, kadaster Sectie A. No. 21 met 4 electromotoren van resp. 5, 4, 2x/2(en 1x/2 P.K., drijvende diverse houtbewerkingsmachines VERDAAGD, aangezien het desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 26 Spril 1924. PIANO'S EN ORGELS KUNSTSPEL PIANO'S UIT ROTTERDAM. W. B. Aan de filmsterrenhemel komen steeds nieuwe lichtpuntjes verschijnen, doch thans is er een „komeet" Kareitje te zien. Deze echt geestige „komiekeling" met zijn bril zonder glazen, doet ons in het W.B. theater genieten van zijn oorspronkelijke aardigheden, doch tevens verbazen door zijn be wonderenswaardige behendigheid, stalen zenu wen en groote moed. Wie 'n avond van gezonde vroolijkheid wcnscht gaat „Kareltje pas op, val niet" zien. Voorls een keurig bijprogramma, wat we gaar ne aanbevelen. KALENDER. (van 27 April tot 4 Mei 1924). Parochiekerk van den II. Joannes den Dooper en van O. L. Vroinv van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. Beloken Paschen en plechtige Octaafdag der Verrijzenis, blz. 324. 2e Oratie van het LI. Kruis, blz. 328 Oratio II. Maandag. LI. Agnes, Maagd der Domini canerorde (20 April) blz. 642. 2e Oratie van den Z. Ludovicus Maria, Belijder der Domini canerorde (23 Mei) blz. 694. 3e Oratie van den LI. Paulus van het Kruis, Belijder, blz. 651. 4e Oratie van den LI. Vitalis, Martelaar, blz. 652. Dinsdag. H. Petrus van Verona, Martelaar der Dominicanerorde, blz. 655. Woensdag. H. Catharina van Siena, Maagd der Dominicanerorde, blz. 657. Donderdag. LI. H. Pliilippus en Jacobus, Apostelen, blz. 661. Prefatie der II. LI. Aposte len, blz. 54. Vrijdag. Wijding der Kathedraal, blz. 513. 2e Oratie van den H. Atliavasius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar, bl.z 664. Zaterdag. Kruisvinding, blz. 666. 2e Oratie van de LL H. Alexander, Eventius en Theodulus, Martelaren, blz. 667. Prefatie van liet H. Kruis, blz. 48. Zondag. - le Zondag na het Octaaf van Paschen (2c Zondag na Paschen). Van den Zondag. AGENDA. 1215 12 Gemeenteraad. Agenda. 1. Voorstel van B. en W. om den heer Dr. J. G. Hoijtema, gynaecoloog aart het Gemeente- Ziekenhuis, wederom voor den tijd van 5 jaren als zoodanig te benoemen. Overeenkomstig het voorstel wordt de beer Hoijtema opnieuw benoemd. 2. Voorstel van B. en W. om mej. M. Griffijn en den heer Tj. v. d. Beek definitief te benoemen als leerkrachten aan de Buitengewone School. Beiden worden overeenkomstig het voorstel definitief hiertoe benoemd. 3. Wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1923. Goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van staten van oninvorderbare posten over 1922 wegens Belasting op de Gebouwde Eigendom men, Precariob ela sting en Hondenbelasting. Overeenkomstig het voorstel wórden deze staten vastgesteld respect, tegen de v'olgendo bedragen: 347.27, 103.20 en ƒ243.375. 5. Voorstel van B. en W. tot regularisatie van de buitengewone uitgaven 1923 van de Gas fabriek, de Drinkwaterleiding en het Electri- eiteitsbedrijf en tot goedkeuring van ontwerp besluiten tot wijziging van de Bedrijfsbegroo- ting van buitengewone ontvangsten en uitgaven over 1923 van de Gemeentereiniging, het Alg. Handels Entrepot en het Burgerlijk Armbestuur. Goedgekeurd. 5bis. Voorstel van B. en W. om den termijn, gedurende welken de Gemeente voor de ver zekering van de tuinlieden, ingevolge de 1.and- en Tuinbouwongevallenwet 1922, is aangesloten bij de Nationale Boeren Onderlinge, met 1 jaar te verlengen. Voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot verlaging van den gasprijs. Overeenkomstig het voorstel wordt de gasprijs met ingang van 1 Mei a.s. met 1 cent verlaagd en daarmede gebracht op 12 ct. p. M3. over den gewonen en 13 ct. over den muntmeter. 7 Voorstel van B. en W. tot wijziging van de huur van meters voor de levering van elee- triciteit. Overeenkomstig het voorstel wordttot ver laging besloten, zulks gerekend van af l'April j.l. 8. Voorstel van B. en W. tot verlaging van het tarief voor de levering van electriciteit, berekend volgens het woonhuisabonnement. Wordt aangehouden. (Wordt vervolgd) Vergaderingen,' enz. Maandag 28 April. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8-10. Oefenavond der R. K. Damclub „I.D.O." in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Belangstellenden hebben vrijen toegang tot de damzaal. Dinsdag 29 April. 79. Oefenavond voor de heeren Juniorenafd. der R. K. S. V. „Excelsior" in het gym nastieklokaal aan de Antli. Muysstraat. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caeeilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond. Iedere Dinsdagavond repetitie van 8x/2 tot 101/2 uur. Tevens aanmelding voor nieuwe leden. Woensdag 30 April. Het Hanze-adviesbureau houdt eiken Woensdag van 10 tot 12 uur zitting in de Katholieke Kring, L. Haven. Gemengd Nieuws. Het vermiste vliegtuig. Liet vlieg tuig H.-.N.A.B.S. was van het type F. III, uitgerust met Siddeley Puma-motor. Deze motor was juist in groot onderhoud geweest en had sindsdien 20 uur gedraaid. Zoowel vliegtuig als motor bevonden zich in uitstekenden staat. Het toestel werd bestuurd door den vlieger A. P. J. Pijl. Aan boord bevonden zich,als pas sagiers de heeren van Llien uit Amsterdam en Modderman uit Amersfoort. Liet toestel had op het vliegveld Lympne aan de Engelsche kust gewacht, totdat de op het Kanaal heerschende mist zou zijn opge trokken. liet vermoeden bestaat, dat de vlieger boven het Kanaal door opnieuw opkomenden mist is misleid. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen om het zoekgeraakte vliegtuig met zijn opvarenden op te sporen) Sinds zonsopgang van hedenmor gen patrouilleeren Engelsche en Nederlandsche watervliegtuigen, alsook een vliegtuig der K.L.M. boven het Kanaal, dat in alle richten wordt afge zocht. Liet is waarschijnlijk, dat het vliegtuigj Prachtige Instrumenten Inwendig en Uitwendig Eventueel Bijzondere Aonkoop Voorwaarden Pianolabrikam - Coudsche Singel 3 Rotterdam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 8