Uw Schoonheid DAGBLAD VOOR SCHIEDAM ER §1»SIM3CE». Het spookhuis. \f ele vrouwen denken, dat het niet goed is, het gezicht met zeep te wasschen. Dit is echter een dwaling, ont staan door de schadelijke werking, welke? men ondervond door het gebruik vare Scherpe-zeepen. Toch is een volkomen- reini ging van de huid absoluut noodzakelijk, waarvoor U met gerustheid de Sweet May toiletzeep kunt gebruiken. Haar geur is heerlijk, ze houdt de huid (risch en za terwijl ze tevens de poriën van alle zuiverheden reinigt. FEUILLETON. on* DE LEVER'S ZEEPMAATSCHAPPIJ VLAARDINGËM if 47ste Jaargang. Zaterdag 24 Mei 1924, 13955 15 regels 1.75, elke regel daarboven 35 cent, 3 maal Bureau: KOEMARjKT 4. Telefoon Intercommunaal 85. Postbus: 39. Advertentiën w Abonnementen per 3 maanden 2.70, per week 20 cent, franco per plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen per post f 3.per kwartaal. Afzonderlijke met Officieel Kerkbericht 10 ets. nummers 4 cent. Zaterdagavondnummer Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. toegezonden. 1 Incassokosten worden berekend. Tarieven 75 worden ct. per regel, op aanvraag Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij levenslange gelieele invaliditeit1 200 bij verlies van een hand, voet of oog f 200 bij doodf 100 bij verlies van een duim; f 60 bij verlies van een wijsvinger; f 15 bij verlies van eiken anderen vinger. De verzekering wordt gewaarborgd door de Holl.Algem.Yerz. bank te bchiedam Dit nummer bestaat uit 2 bladen EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordeningen voos geschreven en andere offieieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. CURSUS. Aangifte van nieuwe leerlingen voor den cursus tot opleiding van bewaarschoolonder wijzeressen kan geschieden op 28 Mei en 4 Juni a.s., des avonds tussahen 6 en 8 uur bij den Directeur, den heer B. van Bochove aan de school Singel No. 19. Voor toelating komen alleen zij in aanmerking die voor 1 Mei j.l. den lepftijd van 15 jaar hebben bereikt en een voldoend toelatingsexamen heb ben afgelegd. Tot reen hoogere klasse kunnen worden toegelaten degenen, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en eveneens een vol- dqend toelatingsexamen hebben gedaan. Het nieuwe schooljaar vangt 1 September a.s. aan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de toegelaten leerlingen vermoedelijk slechts weinig plaatsen op de bewaarscholen beschik baar zijn. i Baltenlamlseh Nieuws. Hierover werd druk gedebatteerd. In het alge meen was men gister iets gunstiger gestemd om trent het te verwachten resultaat der besprekin gen; wat echter niet wegneemt, dat, toen men om 2 uur uiteen ging, de Duitsch-nationalen nog al tijd hun Sphinx-bouding niet hadden opgegeven en zich nog steeds niet hadden uitgesproken over het hun door de midden-partijen voorge legde program. In de wandelgangen van den Rijksdag werd gister Von Bülow genoemd als candidaat voor den post van rijkskanselier. DE CRISIS IN DE ROER. De Thyssen-werke te Mülheim, maken bij aanplakking bekend, dat zij, ten gevolge van het gebrek aan steenkolen en cokes, van 26 Mei a.s. af een deel der bedrijven geheel moeten stil leggen en in de overige bedrijven slechts beperkt kunnen voortwerken. Bij de Thyssen-werke zijn ongeveer 8000 arbeiders in dienst. DE BRITSCH-RÜSISCIIE BESPREKINGEN. De Britsch-Russische conferentie zal Maandag a.s. haar eerstvolgende plenaire zitting houden. Ondertusschen zetten de verschillende commissies haar werkzaamheden voort. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS. Men weet reeds dat gister langdurige bespre kingen plaats gehad hebben tussehen den Rijks kanselier dr. Marx en Von Tirpitz, echter zonder resultaat. Intussehen schijnt het, dat de Duitsch-natio nalen thans bezig zijn voeling te zoeken met het buitenland, niettegenstaande zij den link- schen partijen steeds verwijten te veel reke ning te houden met het oordeel van het buiten land. De sociaal-democratische afgevaardigde Breit- scheit, die op het oogenblik te Parijs is, beweert, dat Duitsch-nationale vertrouwensmannen con fereerden met vooraanstaande politieke kringen aldaar. De „Vossische Zeitung" weet te* melden, dat de laatste dagen door de Duitsch-nationalen aanraking is gezocht met Amerikaansche krin gen te Berlijn. Ook zouden zij een conferentie hebben gehad met Fransche politici te Berlijn. Gistermorgen zijn de partijleidingen van de Duitsche Volkspartij, Centrum, Democraten en Duitsch-nationalen wederom bijeengekomen, ditmaal zooals gemeld op verzoek van de Duit sche Volkspartij. De bijeenkomst, welke om 10 uur gister morgen aanving, duurde bijna onderbroken voort tot 2 uur des middags. Aan het verzoek om ook Von Tirpitz aan de besprekingen te doen deelnemen, werd geen gevolg gegeven. De heeren Marx (Centrum) en Stresemann (Duitsche Volkspartij) waren niet aanwezig. Zorgvuldig werd vermeden persoonlijke kwes ties te berde te brengen en men bepaalde zich tot zakelijke aangelegenheden. De voorzitter, Scholtz (Duitsche Volks partij), bracht terstond het door Stresemann ontworpen en door de drie fracties aange vulde gemeenschappelijk program ter sprake, betreffende de aanneming van het rapport der experts. Volgens dit program zou het rapport der experts in zijn geheel worden aanvaard. 7 „Slaap" sprak Donat op zachten toon, „wij zijn in veiligheid en Dizier rust insgelijks." De wildstrooper wikkelde het kind in den man telvan Huguette, viel op een bank neder, steun de zich het hoofd met de handen en sliep in. De stralen der morgenzon vielen op de leger stede der jonge vrouw en deden haar ontwaken. Donat sliep nog altijd. Zij stond op, trok inder haast eenige kleederen aan en zag het vertrek rond, waarin zij voortaan zou moeten leven. Het vluchtige onderzoek was niet in staat deze ziel gerust te stellen, wier eenige kracht in God berustte, wier eenige moed in het gevoel van een vervulden plicht bestond. Op de gewitte muren, maar die hier en daar door de vochtigheid groenachtig uitgeslagen waren, onderscheidde men allerlei vreemdsoor tige en geheimzinnige figuren, niet ongelijk aan het Druidenschrift, dat op de oude steenen uitgehouwen is. Men zag er afbeeldingen van een haan, door een driedubbelen cirkel omringd, die van een gehoornden bok, afzichtelijke uilen koppen, vampiers en allerlei vreemdsoortige figuren, op de geheimzinnigste wijze dooreen- gemengd, aan de zoldering hing een zwart ge- IERLAND. Volgens een bericht uit Dublin heeft presi dent Cosgrave verklaard, dat hij bereid is de Valera onmiddellijk algeheele vrijheid van be* weging toe te staan, mits deze zijn volgelingen gelast hun wapenen in te leveren, en zich te voe gen naar de maatregelen der regeering. MAROKKO. Volgens een bericht uit Madrid hebben de Spanjaarden de Rif-Kabylen bij Melilla terug geslagen. Twee nieuwe stellingen werden bezet. Volgens een offieieele statistiek zijn bij de jongste gevechten aan Spaansche zijde 22man gedood en 93 gewond. AMERIKA EN JAPAN. Volgens de „New York Herald" zal president Coolidge de immigratiewet aan, het Congrys terugzenden met de boodschap, dat hij een z' danige wijziging van de uitzonderingsbepalingen wenscht, dat deze voor de Japanners niet be- leedigend zijn. ALLERLEI. Uit Berlijn. Volgens een bericht uit Praag wordt door de nieuwe legerwet de sterkte van het leger van 150.000 man tot 120.000 man geredu ceerd. Verder voorziet de wet in een nieu we vermindering met 4000 man in het jaar Sta ten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag, 23 Mei. De behandeling van de herziening van het zeerecht wordt voortgezet. De beer Br au tig am (S. D.) licht een amendement toe om onder de aan boord aan wezige papieren op te nemen „met de met de schepelingen gesloten arbeidsovereenkomst, zoo die schriftelijk zijn opgemaakt." De minister neemt het amendement over. Bij artikel 470 betoogt de heer D r e - - e 1 - h u y s (V. B.) dat hij het niet aanvaarden van de Hague Rules betreurt. De regeeringscommissaris betoogt dat naar zijn meening de regeering niet de internationale blakerde schedel, die eertijds voor lamp gediend had een groote vaas, een door de ratten ge schonden groen behangsel, talrijke bladen bruin geworden perkament in een hoek van het ver trek neergeworpen, benevens een reusachtige geraamte door een zonderlingen met sterren bezaaiden mantel half bedekt, joegen Huguette een onbeschrijfelijke angst aan. Welk was deze woning Welk helsch en ge vloekt bedrijf oefent degene uit, die het laatst den drempel van deze vreeslijke verblijfplaats overschreden had Huguette kon deze vraag niet op voldoende wijze oplossen maar hetgeen zij zag in verband brengende met wat zij had hoeren verhalen over menig proces van toovenaars, overtuigde haar dat de woning, waarin zij verplicht zou zijn haar leven te slijten, eenmaal toebehoord had aan het een of ander schepsel, dat met den duivel in Verbinding had gestaan. De jonge vrouw nam eenig hout, wierp het in den haard, stak het aan en begon toen, hoewel haar hart hoorbaar klopte, het zuiveringswerk door zooveel mogelijk al de verdachte voorwerpen weg te nemen, den vloer te zuiveren en 't weefsel der spinnen te verwijde - deren, die ongehinderd hare netten in alle hoe ken gesponnen hadden.Daarna opende zij het venster om de frissche lucht toegang te ver- ieenen en begon ze het weinige huisraad in orde te schikken. Zij was er bijna mede gereed, toen Donat ontwaakte en het hoofd ophief. Huguette staakte den arbeid, zag haar man aan en vroeg i „Wat zullen wij beginnen Haar man opende de lade van een kast, haalde een klein linnen zakje waaruit hij eenig geld nam te voorschijn en sprak tot Huguette „Ga naar de stad en koop eenige eetwaren." „Wien behoort dit geld toe vroeg HuguetCe. De donkere wenkbrauwenv an Donat fronsten zich, maarde opwelling van toorn bedwingende, antwoordde hij „Aan den vriend, die mij deze woning geleend heeft." „Een vreeselijke woning Donat; misschien is dit geld eveneens vervloekt, maar mijn kind zal ontwaken, de honger put onze laatste krach ten uit en wij hebben kracht noodig om te kun nen werken en ons brood te verdienen Ik zal van de opbrengst van mijn arbeid terzijde leggen, wat gij uit deze beurs hebt gehaald." „Het zij zoo sprak Donat kortaf. „En dan," hervatte Huguette, „zeg mij,Donat, wat deze verschrikkelijke figuren ^steekenen, die ik rondom op de muren zie „Zij zullen verdwijnen," was het antwoord. De jonge vrouw boog het hoofd, verliet de woning en begaf zich naar de stad. Ondanks het verlangen van Huguette om nadere bijzonderheden te vernemen omtrent de geheimzinnige; woning op den heuvel Sainte- uatherine, durfde zij zich nergens ophouden, en de voldoening van haar nieuwsgierigheid tot een anderen dag uitstellende, zonder zelfs een ëier prachtige kerken binnen te treden, wier klokken de geloovigen tot een bezoek uitnoodig- den, keerde Huguette zoo spoedig mogelijk naar de woning terug, waar Donat haar wachtte. Zij maakte den maaltijd gereed, herstelde haar uit geputte krachten, vond eenige afleiding in den zoeten glimlach van haar lieveling, en wederom moed scheppend, vroeg zij Donat „Wat denkt ge te doen, om uw brood te ver dienen „Ik zal mijn oud vak van kuiper weer ter band nemen, antwoordde hij. Dit antwoord stelde de jonge vrouw weer eenigszins gerust en moedigde haar aan om met de zuivering der woning voort te gaan zij plukte op den heuvel geurige kruiden en bestrooide er den vloer mede. Het koperen en aarden vaatwerk schikte zij op den kast in orde, en toen deze arbeid volbracht was en haar man zich naar de stad hegeven had, verliet ook Huguette met haar kind op den arm den heuvel Sainte-Catherine rn richtte haar schreden naar dc kerk. In de voorstad ontmoette zij eenige linnen- weefsters, maar de beschroomdheid belofte haar die vrouwen aan te spreken, teneinde haar te vragen op welke wijze zij aan werk zou komen. Toen zij echter op den drempel van een armoedi ge woning een in rouwkleederen gehulde viouw zog staan, die van tijd tot tijd een traan van haar g rimpelde wangen wischte, gevoeide zij cgen- over zooveel smart haar moed herleven, met liaar kind in den arm naderend, vroeg zij (Wordt vervolgdj 4' ■i'iuw miwnwiMM—win—nu iwwiwmiw'TTTi 11« 11ii min i miiBrfTrrrTiriirriiwri~**T li i r iiniïaiiign>nmTriiawiwwBw«i«nimMnurniw»niirinni< min iiiimi i inning"— iz

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 1