(22-27 Juli) Verspreidt het Congresprentje met gebed. - CACAO - 'napip tail P pflllï Losse nummers Nieuwe Schledamsche Courant, Kleine Advertentlën worden iederen dag geplaatst. t EITJE KLUTSEN - BUK, KLAK, KLOK HET INMAAK-BRANDEWIJN VAN DE C.L.O.G. Dagblad voor Schiedam en Omstreken, Lange Baanstraat 43/45. Waschmachines Wringmachines Meistraat 9. Kinderjurken^ Rotterdam Nime ScMefascle Curat. Hime ScWejarte Curat. BRIfMKMAIM ZOON KLEINE ADVERTENTIËN. ()0 Comité voor Pers en Propaganda. Prijs: 1 gulden per annonce (hoogstens 30 woorden). Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Voor vraag en aanbod van personeel, koop en verkoop van allerlei artikelen de aangewezen rubriek. Kleine advertentiën in de Nieuwe Schiedamsche Courant hebben steeds succes. Zeer concurreerende prezen. Gemengd Nieuws. Vergiftiging. Dezer dagen is te Leiden de echtgenoote van den heer Z. overleden onder omstandigheden, welke op vergiftiging wijzen. In verband hiermede zal morgen het lijk gerech telijk worden beschouwd. Schipbreuk. Te Waarde zijn uit de Wester Schelde opgevischt eenige voorwerpen afkomstig van een vaartuig, o.a. een linnen zeil gemerkt B-38 met gaffel en giek, roer met arm, hoosvat, haak enz. terwijl later nog eenige wrak stukken werden opgehaald- Vermoedelijk is Zaterdagmiddag tijdens den hevigen wind een' vaartuig vergaan. Een domme Duitse her. Een Duit- scher had in zijn vaderland zijn geheele hebben en houden te gelde gemaakt en kwam met onge veer 26.000 in contanten in zijn zak naar ons land. Te Amsterdam maakte hij kennis met een landgenoote uit de Kromme Mijdrechtstraat, die bij de politie niet goed bekend staat. Zaterdag avond gingen ze uit en maakten in een hotel in de Warmoesstraat goeden sier. De Duitscher dronk meer dan hij kon verdragen en toen hij Zondagmorgen ontwaakte was de portefeuille met het geld verdwenen. De Duitsche juffrouw is niet meer aan haar gewone adres geweest en heeft vermoedelijk met den buit de wijk genomen naar haar vaderland. Zeldzame scheepsreparatie. De gezagvoerder van het verleden week te Amster dam binnengekomen stoomschip Krivs, be- hoorende aan de reederij A. Kalmin te Riga, metende 1356 bruto tón, deelt het volgende aan het persbureau V.D. mede ,,In de Oostzee was de schroef van mijn schip op het ijs geslagen, waardoor een groot stuk van één der bladen afbrak. Zeer toevallig keek een lid der bemanning, toen het ongeval plaats vond, naar het ijs en zag daar dat het stuk schroefblad een eindweegs over het ijs gleed. Men haalde het weer aan boord en bewaarde het tot Krivs te Amsterdam aankwam, waar zich de gelegenheid voordeed, de schroef in het water op zeer bijzondere wijze te repareeren. Het gedeeltelijk afgebroken schroefblad werd nl. door de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij met behulp van de electrische lasch- installatie weer zóódanig aan het overige deel van het oude blad vastgelascht, dat van een breuk weinig meer te bespeuren valt, terwijl het herstelde schroefblad zeker even sterk is als de niet gebroken bladen. Deze reparatie is werkelijk een unicum op het gebied van scheepsreparatie en Verdient als zoodanig een eervolle vermelding. Misdrijf en wichelroede. Het par ket uit Almelo heeft gistermiddag te Goor op aanwijzing van een wichelroedelooper opge graven het lijk van den sedert den nacht van 23 op 24 Augustus 1923 spoorloos verdwenen Hermanns van Ommen, nachtwaker bij de boterfabriek Weddehoen aldaar. Nader meldt men De beruchte in- en uitbreker W. F., die on langs door de Almelosche rechtbank wegens verschillende diefstallen en een poging tot doodslag op den jachtopziener Ter Mors tot 13 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd, is heden middag op last van de justitie per auto vervoerd naar Goor. Gedurende zijn verblijf in het huis van bewaring te Almelo had de justitie ver sterking gekregen van haar vermoeden, dat F. betrokken was bij de spoorlooze verdwijning van den bejaarden nachtwaker van Ommen, van de stoomzuivelfabriek Weddehoen, te Goor. Wachtmeester der marechaussee Nierkens, te Hengelo, heeft gedurende vele weken het onderzoek in deze kwestie geleid en materiaal tegen F. verzameld, dat hij hem bij een van zijn bezoeken voorlegde. Toen eindelijk bekende F. bij de inbraak in Weddehoen en den moord op van Ommen betrokken te zijn geweest. Hij deelde mede met een Duitscher en een Nederlander, de „Zwarte Tijger", ingebroken te hebben in de stoomzuivelfabriek Weddehoen. De nacht waker had zich verzet, waarna de Duitscher hem een schot hagel in het hoofd geschoten had. De „Zwarte Tijger" heeft daarna v. Ommen den schedel ingeslagen. Met zijn drieën hebben zij den nachtwaker een zak over het hoofd gedaan en hem vervolgens op eenigen afstand van de fabriek in een stuk bouwland begraven. Bij zijn bekentenis heeft F. de plaats be schreven, maar onderzoekingen ter plaatste, leidden niet tot het vinden van het lijk, zoodat men vreesde met een nieuwe poging tot ont vluchting van F. te doen te hebben. Vanmiddag werd hij zelf naar Goor vervoerd om aanwijzingen te geven. Hij gaf ongeveer de plaats aan en met behulp van een wichelroede looper werd na eenig zoeken het lijk gevonden. Het lag in een schomgegraven kuil. Dr. Hulst uit Leiden, verrichtte de sectie en nam den schedel ter nader onderzoek mee. F. is naar Almelo teruggebracht. Noodlottige autotocht. Een zeer ernstig autoongeval heeft gisteravond omstreeks zes uur te Kaldenkirchen. (Duitschland) plaats gehad, waarbij vier personen het leven lieten, drie zeer zwaar werden gewond en nog eenige an dere personen lichte kwetsuren hebben opgedaan. Een elftal dames en heeren had met een Ford vrachtauto een uitstapje gemaakt naar een der naburige plaatsjes bij Kaldenkirchen en zich in den vrachtauto zeer genoegelijk inge richt. Een vaatje bier, benevens glazen en ban ken vormden het interieur. Bij den terugkeer van het uitstapje werd op den hoek van den Breyelschen- en -Brachterweg een zeer scherpe draai genomen. Het gevolg hiervan was, dat het gewicht van den auto te veel naar één kant ging en het geheele gezelschap onder den onder steboven gekantelden auto terecht kwam. In middels toegesnelde hulp hielp mede de passa giers uit hun netelige positie te redden. Vier heeren bleken gedood te zijn t.w. Halthausen, Wienen, Schliesser en Nillessen. Den heer Schliesser waren scherven van een bierglas in de keel gedrongen, terwijl een an der den stuurstoel in de borstkas had gekregen. Drie dames hebben zeer zware verwondingen op- geloopen. per Liter Fl. 2.85. 1615 24 1613 32 Alverteeft in u op WOENSDAG 28 MEI 1924, v.m. 11 uur, in het Café „De Vergulde Valk" te Kethel, van Een nieuw gebouwd I1UIS met voor-enachter tuin, staande en gelegen te Kethel, nabij de R. K. Kerk Wijk A. No. 120 f, groot 1 are 52 centiaren, staan de in veiling op f 3200. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris H. B. E. BLAISSE, Dam 8 te Schie dam. 1616 15 Abonneert U op da •§u I§9MJ0AO J9lL 1612 38 van de zijn verkrijgbaar a 4 ets. per exemplaar In het Sigarenmagazijn van G. JANSE, Koemarkt hoek Hoogstraat. x in ruime sorteering voorhanden. Telefoon 4828 - K 0 T T E E D A M. ELECTBISCHE en GEWONE koopt men alleen in een magazijn waar NIETS anders verkocht wordt. ook voor klein bedrijf. Inrichting. Ook 2e hands. Ie klas Reparatie- verkoopers der Leeuwenstein Naaimachines. SPJEGELNISSERKADE 47 ROTTERDAM. Telefoon 4316 (voorheen Jonker Fransstraat 41.) Bezoekt ons nieuw Magazijn OOSTMOLENSTRAAT 89, (3 minuten vanaf het Beursplein). x Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Buikbanden. Dames. Elke vrouw is over mijn Nieuwen Buik band zeer tevreden. Deze is ook voor U de beste. Schrijf om zichtzen- ding aan Mej. VAN NOPPEN, Banda- giste te Delft, Mols- laan 68a, U hebt BESLIST SUCCES wanneer Uw advertentie in deza rubriek voorkomt. Een flinke NAAISTER gevraagd voor ver stellen en nieuw goed maken. Adres v. d. VAART, St. Liduinastraat 72, Schiedam. Morgen Woensdag 28 Mei weder ge stoomd VARKENSVLEESCH en gesmolten reuzel verkrijgbaar in het Gem. lokaal St. Anna- zusterstraat. Heden verlaagde prijzen. De verkoop begint 9 uur. Flinke Dienstbode voor direct gevraagd, van goede getuigen voorzien. AdresWarande 179. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden P O R T W IJ N fl.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoopa weelde". A.BOSCH, ADVERTENTIE N. Internationaal Eucharistisch Congres Zeer qroote keuie in luolltn en waicbbart stoffen Zeer billijke prijl.tr) V/V/WVt/ \?/\W/\!/\W/V/W ♦M* V« *tt* »Hf« \2/\y\2/N2/M/SI/N2/\l/S2A2/\!/\!/ *W« 'M* ♦JB« »W« *W« »W« i1 wm na apeisps D! WM J. Kielbarger Zonen. Boeren- en Kindcr-Confcctiel

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 4