Credo-Film Elite-Avond Katholieke Kring VRIJDAG 6 JUNI a.s. Stads- en Gewestelijk Nieuws. M/ÓMOER' Voor Niet-Leden beperkt aantal introducties beschikbaar. Zaterdagavond 8 10 Zondagmiddag 1—2 GEBOUW LANGE HAVEN 92. Vervolg Kerkbericht. Gemengd Nieuws. en om de leded te halen uit de konfessioneele vakvereenigingen" Daar gaat het ten slotte om de leden dei- christelijke en katholieke vakvereeniging moeten naar „De Eendracht" toe. En daarom moet ook de steunbeweging „op gevoerd." Want Stenhuis wil met de rijksdaalders ram melen. Als de konfessioneelen hun eigen vakbond verraden, krijgen ze van Stenhuis het judasloon. Dat heeft in Enschede al 'n vasten naam het judasloon van „De Eendracht". Afschuwelijk in haar oorzaak, afschuwelijk in haar methode is deze voortzetting van de lang gerekte staking der roode textielbewerkers. Furness-Stokvis. Naar wij vernemen is het Beschermings comité overgegaan tot het oprichten van een Vereeniging ter Behartiging van de belangen van houders van 7 pet. obligatiën der Neder- landsche Maatschappij voor Scheepvaart, Han del en Nijverheid (Furness Stokvis) en zal over enkele dagen een oproep aan ohligatiehouders verschijnen om door inlevering van hun obliga tiën hun belangen aan die vereeniging toe te vertrouwen. De weg 's-GravenhagcR'dam. Verschenen is de memorie van antwoord op het verslag van de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen in de gemeenten Rijswijk, Delft, Pijnacker en Rotter dam, noodig voor den aanleg van een weg voor gewoon verkeer van 's-Gravenhage met Delft naar Rotterdam. Procedeerende ambtenaren. De vergadering van het R. K. Post- en Tele graaf en Telefoonpersoneel zal eventueel over art. 40 procedeeren. De postcheque- en girodienst. De directeur-generaal der posterijen en tele grafie maakt bekend, dat de houders van post- chéques alsnog gedurende de maand Juni 1924 zich bij de post- en hulpkantoren kunnen ver voegen voor het aanvragen van machtiging tot uitbetalen van die chéques. Cheques, van welke voor 1 Juli 1924 uitbeta ling niet is aangevraagd, worden als vervallen beschouwd. (Verbeterd bericht in de St.ct.) De ware broeders. Eenige weken geleden heeft het Senioren convent der Tweede Kamer zich gewend tot de verschillende fracties, met verzoek aan haar lellen individueel aan te bevelèn, in verband met den sléchten toestand van 's lands financiën van 1 Mei 1924 af 5 pct. van hun schadeloos stelling als Kamerlid voorloopig niet te vor deren. Naar het „Hdbl." verneemt hebben de leden van vrijwel alle fracties, ingevolge deze aanbeveling, den minister van financiën mede gedeeld, dat zij van genoemden datum af 5 pet. Van hun schadeloosstelling willen laten staan ten behoeve van 's rijks schatkist. Alleen de communisten en sociaal-democraten zijn, naar men het blad mededeelde, niet geneigd deze aanbeveling van het seniorenconvent op te volgen. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 5 Juni 1924, des nam. te 2 uur. De agenda bevat o.in. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den Gemeenteraad, den heer E. G. van den Bovenkamp. 2. Aanbeveling van de Commissie van toe zicht op het Bewaarschoolonderwijs ter be noeming van een lid van hare Commissie ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van den heer E. G. van den Bovenkamp. 3. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een onderwijzeres aan School E 1 (Hoofd de heer J. A. v. d. Poel). Voorgedragen worden: 1. Mej. J. M. Ben k, te Schiedam 2. mej. M. Verweij, te Schiedam, 3. mej. M. N. Lindner, te Schiedam. 4. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming voor den tijd van een jaar van het personeel aan den Gemeentelijken Cursus tot opleiding van Bewaarschoolonderwijzeressen, P.w. de Da mes A. Gille en Th. C. van Rijn en de heeren J'. A. Boer, K. Lub, J. van Meurs, C. Scherpenisse en J. G. van Vlaardingen. 5. Voorstel van B. eri W. tot vaststelling van staten van oninbare posten over 1922 en 1922/23 van schoolgeld aan bet Gymnasium, den Gemeentelijken Handelsavondcursus, de Nijverheidsavondschool, het Buitengewoon La ger Onderwijs en het Vervolgonderwijs. 6. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring tot 31 December 1924 aan L. Volker Azn. te Slie- drecht van de kadastrale perceelcn Sectie K. nos. 1, 255, 256, 253, 251, 249, 259 en 263 en Sectie L. no.2491, gelegen in Nieuw-Mathenesse, ter grootte van 7.55.93 H.A., tegen een huurprijs van ƒ250.per H.A. 7. Voorstel-van B. en W. tot goedkeuring van ontwerp-besluiten tot wijziging van de Bedrijfsbegrooting en van de Begrooting van buitengewone ontvangsten en uitgaven over 1923 van a. den Havendiensten b. de Gemeen telijke bezittingen. 8. Schrijven van B. en W. houdende advies naar aanleiding van het verzoek van het Har monie-Gezelschap „Oefening Baart Kunst" om vergunning tot het geven van 5 concerten tegen vergoeding der te maken kosten ad 150. 9. Schrijven van B. en W. ter beantwoor ding van de vragen, gesteld door het lid van den Gemeenteraad, den heer W. van der Hoek, betreffende de invordering van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1920/1921. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van hot vermenigvuldigingscijfer voor cle plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1924/1925. Bedevaart naar Brielle. De Frankenlandsche afdeeling der H. Familie houdt 2en Pinksterdag haar mannen-bedevaart naar de H. H. Martelaren van Gorcum. Mannen, die de Schiedamsche bedevaart op 31 Juli niet kunnen meemaken, mogen gaarne, zoover de plaatsruimte strekt, zich bij ons aansluiten. Kaarten daartoe a ƒ1.50 zijn ver krijgbaar bij den heer H. Flengst, Anth'. Muys- straat 15. Laten wij er een mooie geloofsdemonstratie van maken Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags zakmes, halsband, loonboekje, kindermuts, zwart lederen tasch met inh., nummerplaat auto, gummi kinderschoentje, rozenkrans, portemon- naie, ceintuur, theelepeltje, kinderschoentje. Bij vinders kinderschoentje, F. Sykela, Broersveld 123 R. K. kerkboek en lorgnet, H. Scliolte, Boterstr. 76 zilveren broche, S. Engering, Hoogstr. 180R. K. kerkboekje, Schilperoord, Maasdijk 1.18b zwart lederen heerenrijgschoen, W. Martens, Mariastr. 60a balk, Sluiswachter, Hoofdlederen dames- portemonnaie met inh., A.. Willemsen, Anth. Muijsstr. 39 zilveren damesbeursje met inh., F. Kreuger, Spinhuispad 11 portemonnaie met inh., J. de Jong, Huijsmanstr. 71 zilveren dameshorloge, D. de Kroot, Broersveld 120 vingerhoed, W. Kool, KI. Groenendal 7 kinder armbandhorloge, W. v. Noort, Hoflaanstr. 9 kinderkousje, A. d. v. Staay, Kortlandstr. 23a expeditiekruis, A. Roth, Huijsmanstr. 75b portefeuille met papieren, PI. Ouwens, Nieuw- sticht M. 19 muilkorf, C. Bingenouts, Spinhuis pad 2 koralen halsketting, Mej. Scheuerman, Singel 231B bruin lederen kinder schoentje, A. Groeneweg, Nieuwstieht M 17 bril, G. Baas, Hoflaanstr. 27 zwempak, C. Janse, Koemarkt 1 bril in étui, J. Pinkster, den Bommelscliestr. 52stalen veer van motorrijtuig, G. van Plate- rink, Geervlietschestr. 5hamer, B. Vogt, Gasstr. 9 ring met sleutels, M. v. d. Kraan, Poortugaalschestr. 21b ring met sleutels, A. Rens, Grofbaan 25/13 kindermuts,W. Krabben dam, Steenstr. 23 blauw kinderpetje, A. Knot- ter, den Bommelschestr. 29. S t, c r t. 105 bevat w ij z i g i n g e n in de statuten der Na,and. Venn. Slavenburg en Co.'s bank alhier. Het Stedelijk Muziekkorps geeft morgenmiddag 1 mr in de Plantage een concert. Het programma Lidti als volgt 1. Feest Marsch, H. H. van Vleulen 2. Ouver ture Willem' Tell, G. Rossin 3. „Hollandsche Rhapsodie, VP. Schweinsberg4. Verschmahte Licbe, Wals, P. Linche 5. Rosa Liebchen. Intermezzo, M. Rhode 6. Sous of the Brave, L. Bidgood. Omstreeks 4 uur viel gister- middag de 7-jarige Sprong al spelende in de Raam. Door het kordaat optreden van den heer van Geloven werd het ventje weer op het droge gebracht. Een uur later viel de 10-jarige Cor Ruts eveneens in de Raam en werd door den heer Bergwerff, die zich te water moest begeven, gered. HIT ROTTERDAM. De R. E. T. M. De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel bericht, van bet college van B. en W. mededeeling te hebben ontvangen, dat in overleg met de directie van de R. E. T. M. de beslissing ten aanzien van de loonregeling 7 dagen is uitgesteld. Door dezen maatregel zal de invoering der loonsverlaging per 1 Juni eveneens eenig uitstel ondergaan. W. B. Het verwende publiek op bioscoopterrein geeft zich welhaast geer rekenschap meer, welk een moeiten en kosten sommige filmwerken behoeven. Steeds nieuwe vernuftigheden worden bedacht en het is bijna onmogelijk de stijgende lijn te blijven volgen. Plet programma cler W. B. blijft echter zich steeds hooger begeven. Deze week gaat naast een aantal keurige films de zeer mooie hoofdfilm „Liegende Lipper.' Deze keurige film is vol verrassende en effect volle momenten, bovendien schitterend in uit beelding en decoratie. Wij bevelen een bezoek aan W. B. gaarng aan. UIT VLAARDINGEN. Reddingswerk. Dezer clagen werd in het Handelsgebouw te Vlaardingen een vergadering gehouden van het Plaatselijk-Comité voor de gemeenten Vlaar dingen, Maassluis, Maasland en Vlaardinger- Ambacht tot het aanbieden van een Nationaal Huldeblijk aan de Noord- en Zuid-PIollandsche Redding Maatschappij en de Zuid-PIollandsclie Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen bij haar 100-jarig bestaan. De heer van Linden van den Heuvel op wiens initiatief deze vergadering was bijeengeroepen, wees er o.m. op hoe beide Redding Maatschap pijen zonder noemenswaardige hulp van staats wege vrijwel geheel uit eigen middelen daartoe in staat gesteld door legaten en subsidies van particulieren op 39 plaatsen langs onze lange en gevaarlijke kustlijn reddingstations in het leven hebben geroepen en dat door haar in den loop der tijden 8359 personen en 59 geheele equpages te samen plm. 9000 menschen, aan den dood werden ontrukt. Besloten werd ten slotte, op een door het Dagelijksch Bestuur vast te stellen dag een open schaalcollecte langs de huizen te houden, de medewerking der plaatselijke Reedersver- eeniging in te roepen teneinde het daarheen te willen leiden dat door de Reeders de opbrengst van een kantje per reis voor'het goede doel zou worden beschikbaar gesteld, vervolgens om met behulp van een fraai opgesierde reddingsboot, die zou worden rondgereden op een vrachtau to en waarin dames met collectebusjes zouden plaats nemen ter gelegenheid cler Paarden markt te Vlaardingen op 27 Juni a.s., een straat collecte te houden en met. de burgemeesters van Maassluis, Maasland en Vlaardinger-Ambacht in nader overleg te treden over de inzameling van gelden in deze gemeenten. il' i 1631 30 KALENDER. Parochiekerk van den II. Joannes den Dooper en van O. L. Vrouw van den Allcrli. Rozenkrans. Zondag. Zondag onder het Octaaf van Hemelvaart, blz. 346. 2e Oratie van Hemelvaart, blz. 343. 3e Oratie van clen Z. Alphonsus Navar ret en Gezellen, Martelaren der Dominicaner- orde, blz. 704. Maandag. Z. Sadoc en Gezellen, Martelaren der Dominicanerorde, blz. 707. 2e Oratie van Hemelvaart, blz. 343. Dinsdag. Z. Petrus Sanz, Bisschop en Ge zellen, Martelaren der Dominicanerorde (27 Mei), blz. 700. 2e Oratie van Hemelvaart, blz. 343. Woensdag. Votiefmis van den II. Thomas van Aquino (7 Maart), blz. 616. 2e Oratie van den H. Franciscus Caracciolo, Belijder (5 Juni), blz. 708. 3e Oratie van Hemelvaart, blz. 343. Donderdag. - Plechtige Octaafdag van He melvaart, blz. 343. 2e Oratie van den Z. Jacobus galomonio, Belijder der, Dominieanerorde, blz. 702. Credo. Vrijdag. H. Norbertus, Bisschop en Belijder blz. 709. 2e Oratie van den dag, blz. 346 (van den Zondag onder het Octaaf van Hemelvaart.) Prefatie van Hemelvaart, blz. 50. De gezongen Mis, Votiefmis van bet H. Hart, blz. 495. Zaterdag. Vigilie van Pinksteren. Van den dag, blz. 349. Prefatie van Pinksteren tot en met den volgenden Zaterdag, blz. 51. a.s. Zondag. Pinkster-Zondag. Parochiekerk van het Allerh. Hart van Jezus en van O. L. Vrouw Visitatie. Zondag. Van den Zondag onder het Oc taaf van Hemelvaart met 2e Oratie van Hemel vaart, blz. 780. Credo tot en met Vrijdag prae- fatie van Hemelvaart, blz. 32tot en met Donderdag communicantes blz. 32. Maandag. Van 't Octaaf Mis blz. 776 2e Oratie van de FI. H. Marcellinus, Petrus en Erasmus blz. 1694 oaratie concede blz. 736. Dinsdag. Van 't Octaaf Mis blz. 776 2e Oratie concede 3e voor Paus of kerk blz. 736. Woensdag. LI. Franciscus Caracciolo Mis blz. 1696 2e Oratie van 't Octaaf blz. 776. Donderdag.II. Bonifatius en gezellen Mis aanhang van IIoll. heiligen 2e Oratie van den Octaafdag blz. 776. Vrijdag. H. Norbertus Mis statuit blz. 1064 Oratie blz. 1705 ;„2e Oratie van den dag uit. de Mis van Zondag blz. 780. Zaterdag. -Vigilie van Pinksteren Mis blz. 791 met Gloria zonder Credo, praefetie en com municanten blz. 33. In de Mis, waar de Doop vont gewijd wordt eerst de profetieën blz. 786 en geen introitus. a.s. Zondag. Pinksteren. AGENDA. Maandag 2 Juni. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. Dinsdag 3 Juni. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 87a tot 10V2 uur. Woensdag 4 Juni. Het Hanze-adviesbureau houdt eiken Woensdag van 10 tot 12 uur zitting in de Katholieke Kring, L. Haven. R. K. Openbare Leeszaal. Lees- en studiezaal geopend op alle werk dagen van 10 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 tot 972 uur. Uitleen tijden zijn van 1072 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. 's Zondags gesloten. Ongelukken. Gisteravond omstreeks 9 uur is de 47-jarige huishoudster V. uit Voorburg, op den Delftschen weg door een stoomtram aangereden en gedood. Haar onderkaak en hals waren geheel verbrijzeld. Woensdagavond is een verpleegde uit het Vereenigd Armen-, Wees- en Nieuv Armhuis te Dordrecht, die per fiets in de Bankastraat aldaar reed, door een auto overreden de jongen is dood opgenomen. In de vaart langs den Marsummerstraat- weg te Leeuwarden zijn Donderdag de 14-jarige T. van Dijk en de 15-jarige P. Veenstra bij bet baden verdronken. Hun lijken zijn opgehaald. Te Zutphen zijn gisternamiddag vier jon gens van 1316 jaar, leerlingen der ambachts school, in de ITelbergsche beek, bij de Zuider haven aldaar te water geraakt, doordat het bootje, waarin zij zich bevonden, vol water uit de sluis aldaar kwam. Twee jongens, die niet zwemmen konden, C. de Rek uit Dieren en H. J. C. Cornegoor uit Brummen wisten zich te redden, de beide anderen, die wat zwemmen konden, C. van Veelen uit Brummen en A. Niezen uit Almen verdronken. Hun lijken wer den een tijdje later uit de beek opgehaald. -Tusschen Ede en Otterloo is gistermorgen een auto over den kop geslagen door het springen van een band. De eigenaar-chauffeur Van de Pol uit Velp werd uit de auto geslingerd zijn toestand is zorgwekkend. Woensdagnamiddag ongeveer 5 uur stond de 7-jarige Truusje J. uit de Rubenstraat op den Zuidwal in Den Haag te kijken naar een zwem- menden hond. Toen dit dier op den walkant kroop en het water van zich ging afschudden, wou het meisje den rijweg oversteken en kwam toen onder de auto terecht van den heer G„ welke bestuurd werd door den 21,-jarigen P. R. Het kind was onmiddellijk dood. Gistermorgen in de vroegte reed een zware vrachtauto op de Stadhouderskade bij de Frans Halsstraat 'te Amsterdam, toen een jongen van circa 18 jaar pogingen deed om boven op den wagen te klimmen tusschen het voor- en achter wiel. Hij viel en kreeg het achterwiel over het hoofd.. De jongen was onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Gistermorgen is J. G. Selhorst, een 21- jarig reiziger uit Zwolle, met zijn motorrijwiel geslipt op den Gramsbergerweg te Coevorden. Met een hersenschudding werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Onbarmhartig. Bij liet pootjesbaden is te Alkmaar verdronken bet achtjarig zoontje van den heer van Vliet. Een passeerende motor boot voer door zonder hulp te verleenen. Bliksem ingeslagen. Tijdens een he vig onweer sloeg de bliksem in bij den landbouwer A. Oostelaar, buurtschap Emmen, gem. Dalfsen. Het huis brandde geheel uit. Hoegenaamd niets kon gered worden. Alles was laag verzekerd. Eenig vee kwam mede in de vlammen om. Kunst veredelt. Eergisteravond is te Ilillegersberg na afloop van een zangconcours in het bekende café Plaats Lommerrijk ruzie ont staan, die ten slotte zoo hoog liep, dat er van de messen werd gebruik gemaakt. Hierbij kreeg de 24-jarige J. v. E. twee messteken, waardoor hij levensgevaarlijk werd verwond. Hij is naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht en aldaar overleden. Als de vermoedelijke dader is aangehouden de 73-jarige I.. FI. uit Hillegers- berg. Als verdacht van inbraak en moordaanslag bij Kruize te Onstwedde zijn gisteren drie broers, W., R. en FI. N., uit Stads kanaal, naar het huis van bewaring te Win schoten, overgebracht. Dramatisch. Te Ederveen heeft gister morgen H. H. een meisje, Rika Vlastuin, uit minnenijd doodgeschoten. De dader is bij het huis gevonden met een schot in den buik. D e W60 gezonken. Het watervliegtuig W60 heeft op de rede van Nieuwediep een nood landing moeten maken. Het vliegtuig is hierbij beschadigd en gezonken. De inzittenden zijn gered en hebben geen letsel bekomen. De achtervolging van een straatmuzikant. Wij lezen in het „Vdl.": In den vroegen morgen van den Hemelvaarts dag zijn in den Haag een straatmuzikant, een paar rechercheurs en de ladderwagen al vroeg in actie geweest. De commissaris van politie te Schiedam had de Haagsche recherche opsporing verzocht van een straatmuzikant, die behalve muziek, ook

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2