C.QUISPEL Vervolg Kerkbericht. Gemeenteraad. MIJNHARDT's Staal-Tabletten ,90 c* Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabl.etten .60" Hoofdpijn-Tabletten 60 Gemengd Nieuws. Financ. en Econ. Mededeelingen. SPORT. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. temps voor Clarinet Solo, H. H. van Vleulen 5. Grande fantasie de 1'Opera, „Aida", Verdi, Van Vleuten 6. Chantecler, Marsch, A. Allier. UIT ROTTERDAM. Staking. Gistermorgen is bij de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij een staking uitgebroken, 40 draaiers hebben het werk neergelegd, omdatzij weigerden besmet werk te verrichten, afkomstig van Werkspoor te Amsterdam. Besprekingenwor- den gevoerd over de uitbreiding van de staking. De R.E.T.M. Het college van B. en W. heeft aan de directie der R.E.T.M. toestemming verleend tot invoe ring van een loonsverlaging van 10 pCt. voor haar personeel, voorloopig tot 1 Feb r., 1925. UIT ROTTERDAM. De recherche heeft in een café op den Gool- singel alhier aangehouden den 23-jarigen A. K„ een Nederlander, die al eenige jaren in Parijs woont. Hij wordt verdacht van oplichting en ver duistering van een groote partij diamanten, ter waarde van ongeveer 500.000 franc, gepleegd ten nadeele van eenige teParijs gevestigde juweliers. In zijn bezit zijn gevonden twee juweelen, ver moedelijk toebehoorende aan den juwelier H. Cohen te Parijs, benevens een belangrijk bedrag aan geld. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. W. B. Het programma in W. B. voor de Binkster week is weder „wat je noemt". Na eenige keurige films komt wel de clou van den avond „Going up" of te wel „We zien ze vliegen". Deze film munt uit- door twee factoren en wel ten eerste door het fijn-grappige spel van den hoofdpersoon en ten tweede door de alleraardigste vondsten, die er in voorkomen. Voorts is als variété een marionettentheater geëngageerd. De hoogst vermakelijke tooneel- capaciteiten dezer moderne poppenkast zijn vooral voor hen, die zoo iets nog nimmer zagen een kostelijke verpoozing. Een bezoek met de feestdagen aan W. B. is de moeite zeker waard. PIANO'S EN ORGELS KUNSTSPEL PIANO'S Prachtige Instrumenten Inwendig en Uitwendig Eventueel Bijzondere Aankoop Voorwaarden rinnofabriltum - Goudsche Singel 3 - Rotterdam 1710 12 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 5 Juni 1924 bet ver zoek van lo. de N. V. BLOCKDALE DISTILLEER MAATSCHAPPIJ om vergunning tot oprich ting van een distilleerderij in de panden Nieuwe Haven 95—97 en 2o. K. VAN DER KNOOP Azn. om vergun ning tot uitbreiding van de peulvruchtendrogerij en opslagplaats van granen en zaden in het pand Hoofdstraat 22, verdaagd, aangezien het des betreffend onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 7 Juni 1924. KALENDER. (815 Juni 1924). Parochiekerk van den H. Joannes den Dooper en van O. L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. Pinkster-Zondag (met allerpleeh- tigst octaaf) blz. 352. Maandag. Pinkster-Maandag blz. 356. Dinsdag. Dinsdag in de Pinksterweek blz. 359. Woensdag. Quatertemper-Woensdag. Van het octaaf blz. 362. 2e Oratie van den H. Bar nabas, Apostel, blz. 712. Donderdag. Van het octaaf blz. 365. 2e Oratie van den Z. Stephanus, Belijder der Dominicanerorde, blz. 715. Vrijdag. Quatertemper-Vrijdag blz. 368. 2e Oratie van den H. Antonius van Padua, Be lijder blz. 717. Zaterdag. Quatertemper-Zaterdag blz. 372. 2e Oratie van den II. Basilius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar, blz. 717. a.s. Zondag. Feestdag van de II. Drie vuldigheid. Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie en van het Allerh. Hart van Jezus. Zondag. Pinksteren. Mis olz. 797. Seguen- tia blz. 799 en Credo, beide gedurende geheel het octaaf. Prefatie, communicantis en hanci- gitur blz. 33, gedurende geheel het octaaf. Maandag.2e Pinksterdag. Mis blz. 802. Dinsdag. Van 't octaaf. Mis blz. 806. Woensdag. Van 't octaaf. Mis blz. 811. 2e Oratie van H. Barnabas blz. 1709. Donderdag. Van 't octaaf. Mis blz. 817. 2e Oratie van den H. Odulphus. Zie aanhang van Holl. heiligen. 3e Oratie van den H. Jo annes van Sahagun blz. 1713 en 1095. 4e Oratie van de IT. H. Basilides en gezellen blz. 1715. Vrijdag. Van 't octaaf. Mis blz. 819. 2e Oratie van den H. Antonius blz. 1717. Zaterdag. Van 't octaaf. Mis blz. 824. 2e Oratie van den H. Basilius blz. 1720. a.s. Zondag.Drievuldigheids-Zondag. AGENDA. Maandag 9 Juni. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. Dinsdag 10 Juni. R. K, Mannenzangvereen. „St. Caccilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 81/2 tot 10*/2 uur. Woensdag 11 Juni. Het Ilanze-adviesbureau houdt eiken Woensdag van 10 tot 12 uur zitting in de Katholieke Kring, L. Haven 92. R. K. Openbare Leeszaal. Lees- en studiezaal geopend op alle werk dagen van 10 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9*/2 uur. Uitleentijden zijn van IOV2 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. 's Zondags gesloten. Agenda 1Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den Gemeenteraad, den heer E. G. van den Bovenkamp. De Commissie tot onderzoek der geloofs brieven adviseert tot toelating van den heer van den Bovenkamp als lid van den Raad, waartoe wordt besloten. 2. Aanbeveling van de Commissie van toe zicht op het Bewaarschoolonderwijs, ter be noeming van een lid-van haar Commissie lei- voorziening in- de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van den heer E. G. van den Bovenkamp. Aanbevolen worden de heeren E. G. van den Bovenkamp en F. A. C. Lechner. Benoemd wordt den heer van den Bovenkamp. 3. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een onderwijzeres aan School E I (hoofd de heer J. A. v. d. Poel). Voorgedragen worden 1. Mej. J. M. Berck, te Schiedam 2. mej. M. Verweij, te Schiedam 3. mej. M. N. Lindner te Schiedam. Benoemd wordt mej. Berck. 4. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming voor den Lijd van een jaar van het personeel aan den Gemeentelijken Cursus tot opleiding van Bewaarschoolonderwijzeressen, te weten de da mes A. Gille en Th. C. van Rijn en de heeren J. A. Boer, K. Lub, J. van Meurs, C. Scherpe- nisse en J. G. v. Vlaardingen. Overeenkomstig de voordracht wórdt het personeel als zoodanig herbenoemd. 4bis. Voorstel van B. en W. om le. de School voor g.l.o. E2 (Hoofd, de 'heer H. A. Nillesen) met 1 September a.s. op te heffen 2e. de 7e klasse van School El niet 16 Juni a.s, te verplaatsen naar liet Centraal zevende leerjaar 3e. de 7e leerjaren aan de scholen BI en- D. met 1 September a.s. op te heffen, 4e. met ingang van 16 Juni a.s. de volgende wijzigingen aan te brengen in het personeel der o.l.Scholen a. den heer S. Houtman, Hoofd van School F2, over te plaatsen in gelijke betrekking naai de Centrale School voor het zevende leerjaar b. idem den heer H. A. Nillesen, Hoofd van School E2, in gelijke betrekking naai de school F2 c. idem den onderwijzer M. Huiskes van School E2 naar School Cl, in de vacature Mevr. C. P. SChv enga-Donkhorst d. idem de onderwijzeres J. C. Vendcrbos va'n School E2 naar School H, in de vacature J. Th. G. Dulfer e. idem de onderwijzeres E. J. Groote van School E2 naar School A2, -in de vacature W. J. Visser f. idem den heer M. Hakomulder van School El naar School Fl, in de vacature J. A. Vinks. (De heer v. d. Tempel komt ter vergadering). De heer C o 11 wenscht aanhouding van dit voorstel, omdat hij 't gaarne nog verder zou willen bestudeeren (hij snapt er nu nog niet veel van, zegt hij) en vooral, omdat dit z.i. vooruit loopt op regeeringsplanncn, welke nog niet eens wet zijn geworden. Weth. de Bruin begrijpt niet, waarom de heer Collé 't voorstel niet snapt, 't is toch zoo eenvoudig mogelijk. Weth. moet ten sterkste afraden 't voorstel aan te houden, daar dat tot groote verslechtering van liet onderwijs zou strekken, 't Gaat hier alleen om nog tijdig in vacatures te voorzien, dat na 1 Juli niet meer mogelijk is. De heer Collé kan met den besten wil der wereld niet snappen, dat B. en W.'s voorstellen in 't belang van 't onderwijs zouden zijn, zooals weth. de Bruin wil beweren. Hij handhaaft ten slotte zijn voorstel tot aanhouding, dat echter met 4 tegen 19 st. wordt verworpen. Voor stemmen de heeren Collé, Kramer Freher, Dinkclaar, Korpel. 't Voorstel van B. en W. wordt aangenomen, met alleen de heeren Collé en Kramer Freher tegen. (De heer v. Noordennen komt ter vergade ring). 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van staten van oninbare posten over 1922 en 1922'23 van schoolgeld aan het Gymnasium, den Gemeentelijken Handelsavondcursus, de Nijverheidsavondschool, 't Buitengewoon Lager Onderwijs en het Vervolgonderwijs.. Deze staten worden vastgesteld. Bij Apoth. en Drogisten. 1715 9 - 5bis. Voorstel van B. en W. om het bedrag tot hetwelk hun College bij raadsbesluit van 28 Maart 1924 machtiging werd verleend om in het 2e kwartaal van 1924 naar behoefte kasgeld op te nemen te verhoogen met 100.000.- en alzoo te brengen op ten hoogste 750.000. Fliertoe wordt besloten. 6. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderliandsche verhuring tot 31 December 1924 aan L. Volker Azn., te Slie- drecht, van de kadastrale perceelen Sectie K„ hós. 1, 255, 256. 253, 251, 249, 259 en 263 en Sectie L. no. 2491, gelegen in NieuwMathenesse, ter grootte van 7.55.93 H.A., tegen een huurprijs van ƒ250 per H.A. De machtiging wordt verleend. 7. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van onLwerp-besluiten Lot wijziging van de Bedrijfsbegrooting en van de Begrooting van buitengewone ontvangsten en uitgaven over 1923 van a. den Havendienst b. de Gemeentelijke bezittingen en c. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overeenkomstig het voorstel worden deze ontwerpbesluiten goedgekeurd. 7bis. Van B. en W. voorstel tot wijziging van de begrooting voor het Grondbedrijf, dienst 1923. De voorgestelde wijziging wordt goedgekeurd. 7ter. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeentcbegrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1924 met een be drag van 55000. Goedgekeurd. 8. Schrijven van B. en W. houdende advies naar aanleiding van het verzoek van het Har moniegezelschap „Oefening Baart Kunst", om vergunning tot het geven van 5 concerten tegen vergoeding der te maken kosten ad 150. De financieele commissie blijft in meerderheid nog steeds op het standpunt dat de financieele toestand der gemeente een dergelijke uitgaaf niet toelaat en adviseert afwijzend op het ver zoek te beschikken. Aldus wordt met 15 tegen 9 st. besloten. 8bis. Voorste] van B. en W. tot toekenning van een subsidie aan de Vereeniging „De R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek voor Schiedam en Omstreken." Bij de behandeling van de begrooting voor dit jaar besloot de Raad in beginsel tot het ver- leenen van subsidie. B. en W. vereenigen zich thans met het advies van de meerderheid van de financieele commis sie ten deze uitgebracht en stellen voor de subsidie te verleenen Lot het bedrag, dat de gemeente zou moeten betalen indien de leeszaal Rijkssubsidie genoot met inachtneming van de korting, die Op Rijkssubsidie wordt toegepast (groot 1980). - Na lang debat wordt de subsidie met 16 tegen 7 st. verleend. Tegen stemmen mevr. KoetenOoms en de heeren v. d. Tempel, Houtman, v. d. Hoek, Ingelse, v. d. Kraan, Korpel. 9. Schrijven van B. en W. ter beantwoor ding van do vragen, gesteld door het lid van den Gemeenteraad, den heer W. van der Hoek, be treffende de invordering van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1920—1921. In de vorige zitting werden deze vragen reeds door B. en W. schriftelijk beantwoord. Na eenig debat wordt 't antwoord van B. en W. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1924—1925. Voorgesteld wordt het vermenigvuldigings cijfer ook voor dit jaar te bepalen op 1. Z. h. s. goedgekeurd. Tenslotte wordt door weth. B o d d e s nog een vraag van den heer Collé beantwoord, om trent 't stakingsconflict aan de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, waarheen gistermorgen een 50-tal arbeiders door de Arbeidsbeurs alhier waren gezonden, welke uitzending door den heer Collé ongeoorloofd werd geacht, als zijnde in strijd met 't verbod van het verrichten van besmet werk. Weth. B o d d e s kon den heer Collé de besliste mededeeling doen, dat van overname van besmet werk geen sprake was, daar de van hier. gezonden arbeiders, die allen z.g. bikkers zijn, niets hadden uit te staan met hun stakende collega's in R'dam, die tot het gilde der bank werkers behooren. Geheel ander werk, buiten de staking om, wordt dus door de Schiedammers verricht. Hierop sluit de voorzitter om 6 uur de ver gadering. Kwartjesvinders. Men meldt uit Rotterdam Gistermiddag is den 16-jarigen kantoorbediende T. P. door een op de Hoog straat gevestigden expediteur opgedragen een cheque van 3000 te innen, bij de Amsterdam- sche bank aan den Coolsingel. Hij had opdracht om voor dit geld rijksmarken te koopen. Toen hij daarin niet slaagde, omdat op verschillende bank instellingen* op het oogenblik geen rijksmarken voorhanden waren, richtte hij zijn schreden naai den 'Noordblaak, waar altijd valutahandelaren rondscharrelden. Een hunner nam hem mede naar een café in de St. Laurensstraat waar iemand zou zijn die rijksmarken had. Daar geraakte hij in gezelschap van drie mannen, die aan het kaarten waren. Hij deed aan het kaart spel mee en verloor 25, later f 50 en ten slotte tweemaal 500. Eerst toen bemerkte hij, dat hij met kwartjesvinders te doen had. Aangifte bij de politie volgde. Deze heeft den 45-jarigen koop man C. V. aangehouden. Het geld was echter verdwenen en de beide andere kaartspelers zijn nog voortvluchtig. Ernstig auto-ongeluk. Bij het grensdorp Millingen wilde een auto van een courantenonderneming te Munster uitwijken voor een naderende boerenwagen. Het paard schrikte, sprong op zij* en verbrijzelde de ruiten van den auto en sloeg met zijn pooten tegen den chauffeur, die bewusteloos geworden 't stuur kwijt raakte Daardoor werd de auto tegen een boom geslingerd en de inzittenden er uitgewor pen en gewond. De chauffeur werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De auto werd bijna geheel vernield. Groote brand: Volgens een bericht uit Jekaterinenburg- (Oeral) heeft daar een groote brand gwoed, waarbij meer dan 300 huizen in de asch werden gelegd. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek. De Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek kondigt de uitgifte van 2.450.000 in gewone aan deden aan elk groot 1000 uitsluitend voor aan deelhouders tegen den koers van 150 pet., waar bij twee oude aandeden recht van inschrijving geven op één nieuw.LIet recht van voorkei rwordt uitgeoefend met div. bewijs no. 56. De inschrij ving wordt opengesteld op 20 Juni a.s. hier ter stede bij de firma R. Mees Zonen. Het Spaarfonds voor Bodem- cultuur verkeert in financieele moeilijkheden. Hel Olympisch Voetbaltournooi. Uruguay Nederland 21 Het Nederlandsche elftal was volledig. Nederland wint den opgooi, en uit herhaalde aanvallen weet Pijl, nadat 32 minuten gespeeld is, het leidende doelpunt te maken. De Natris had de bal in een ren opgebracht. Het enthou siasme onder de„Is)ederlandsche toeschouwers was groot het spu «tin ons elftal was schitterend. Rust komt zonder verandering. Het Uruguay- sche elftal pakt na de rust hard aan. Maar het duurde toch nog 17 minuten voor Uruguay gelijk weet te maken. Achtien minuten later geeft de scheids rechter om onbegrijpelijke reden een straf schop tegen Nederland. Scarone zet de penalty om in een doelpunt. Uruguay leidt meL 21. Ondanks het harde werken van onze voorhoede lukt het niet den stand gelijk te maken. Na afloop hebben de Nederlanders tegen den strafschop protest, aangeteekend, dat werd afgewezen. Nederland heeft dus het beste resultaat tegen de Zuid-Amerikanen behaald tot dusverre. De beslissing gaat nu tusschenj Uuruguay en Zwitserland, terwijl Nederland en Zweden om den derden prijs zullen kampen. Pandoer Probleem No. 1. Misère Ouverte Impériale (Praatje). A Klaveren 7 Schoppen 7, 9, Boer Harten 6, 8, 9, Heer. B Klaveren 8, 10, Vrouw Schoppen 8 Harten 7, Boer, Vrouw Ruiten 9. C Klaveren Boer, Heer Schoppen 10, Aas Harten 10, Ruiten Vrouw, Fleer, Aas. D Klaveren 9 Schoppen Vrouw, Heer Harten Aas Ruiten 7, 8, 10, Boer. Klaveren is troef. Kijkkaart Klaveren Aas. A. speelt Klaveren 7 en verliest (Oplossing, Zaterdag.) Scliied. Heng. ver. „Het Baarsje." Bovengenoemde vereeniging zal op Zondag 22 Juni een onderling concours houden in de wateren te Maassluis. Geboren: Juni 3. Jacobus z.v. P. Ouwen- dijk en J. Kruithof, Berendinastraat. 5 Maria Wilehlmina d.v. M. Bakker en M. W. Klein, Voorneschestraat. Maiia d.v. M. Bron en G. Verkade, Bakkerstraat. Magaretha Anna Maria d.v. J. Eering en J. Stahlie, Anthonie- Muysstraat. Hoog water te Hoek van Holland. 7 Juni v.m. 6.n.m. 6.28, 8 Juni v.m. 6.39 n.m. 7.11. 9 Juni v.m. 7.25 n.m. 7.58. SCHIEDAM, 7 Juni. Aangekomen s.s. „Gr Ern. Ross", met olie van SouLh Georgia voor N.V. Schieveem. Vertrokken: motorschoener „Oscar", ge laden met badkuipen van Frankfort a.M. naar Londen. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.20 per ketel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3