AUTOPIAIMO PIANO - ORGEL - W. A. HOUTMAN Co., SINGEL No. 116. Tel. No. 871, tot dat van alle notarissen, in dit arrondissement gevestigd. Een dergelijk verlangen is niets buitenge woons. Men is er al langzamerhand aan gewend geraakt, dat voor de vervulling van een ambt of een publieken dienst de godsdienstige, of politieke overtuiging van een gegadigde een der voornaamste factoren is bij de beoordeeling van zijn geschiktheid. Maar al raken wij dan ook daaraan gewend, dat maakt het verschijnsel op zich zelf niet minder onwenschelijk. Het voorrecht in een bepaalde positie publieken dienst te mogen verrichten wordt daardoor als het ware een stuk politieke buit. Want wat heden een godsdien stige gemeenschap voor zich opvordert eischt morgen een politieke partij, dat behoeft geen betoog, dat is trouwens reeds aan den dag getreden bij gekibbel over burgemeestersbe noemingen. Wie over toenemend en steeds sterker spre kende afgunst wil kunnen klagen, dient zelf zich te onthouden van alles, wat zelfs maai den schijn wekt van begeerlijkheid. Die schijn wordt door een dergelijken eisch niet vermeden. Integendeel. Van mog meer belang is, dat niet de voor stelling als ware een ambt een brok politieke buit gemeen goed wordt. Het aanzien van het ambt lijdt evenzeer als dat der politiek daar door schade. Reeds te zeer wordt een dergelijke beschouwing als van zelf sprekend aanvaard Daarin ligt een begin van politiek bederf. Dat mag niet uit het oog worden verloren." Nog zelden hebben we den vos op zóó roerende wijze de passie hooren preeken O, gij begeerigen van harte, neemt een voor beeld aan ons, die meer dan een paar menschen- leeftijden lang geen blijk van begeerlijkheid naar „baantjes" hebben gegeven, omdat wij de volstrekte zekerheid hadden, dat ze ons toch ongevraagd in den schoot werden geworpen Is dat geen preek om bij te huilen Stads- en Gewestelijk Nieuws. Maatregelen tegen de fraude met gedistilleerd. Het Voorloopig Verslag is verschenen over het wetsontwerp tot aanvulling van de Alge- meene Wet betreffende de heffing der invoer rechten en accijnzen, en der wettelijke bepalin gen betreffende den gedistilleerd accijns. Vele leden juichten het toe, dat de regeering maatregelen beraamt tegen de gedistilleerd- fraude, welke langzamerhand zeer ernstige af metingen dreigt te gaan aannemen. Verscheidene leden daarentegen wezen er op dat de regeering herhaaldelijk er voor is ge waarschuwd dat verhooging van den accijns tot toeneming van de fraude zou leiden, doch dat de, regcering naar deze waarschuwing niet heeft geluisterd. Deze leden meenden dat de thans dooi- de regeering voorgestelde maat regelen ongeschikt zijn om het door haar beoogde doel te bereiken. Éen aanzienlijke verlaging van den accijns, terugbrenging b.v. tot 1.50 per L. van 50 pet, is h. i. het eenige middel om op dit gebied tot een beteren toestand te ge raken. Gevraagd werd om een overzicht van de op brengst van den gedistilleerd-accijns in de jaren 19081923 met inbegrip van de opcenten, met mededeeling van de gemaakte ramingen en de geldende tarieven, opdat men den invloed van de verschillende verhoogingen op de op brengst zou kunnen nagaan. In verband met de mededeeling van den minister, dat de reeds getroffen maatregelen de eigenlijke consumptie-fraude in de grens streken binnen redelijke perken hebben kunnen terugdringen, brachten eenige leden den minister in herinnering de onlangs in de pers verschenen beschouwingen over dit punt van den lieer Simon A. Maas, voorzitter van den Bond van distillateurs en likeurstokers in Nederland.Zijn diens mededeelingen inderdaad juist, dan zou in tegenstelling met het in de Memorie van Toelichting medegedeelte de consumptie-frau de, in het bijzonder aan de Belgische grens, nog een zeer grooten ontvang hebben. Sommige leden wezen erop, dat de bedreigde straffen, welke zeer hoog zijn, niet in een juiste verhouding staan tot de grootte van het gepleeg de kwaad in cle volksmeening. Pijnen in Tanden en Kiezen verdrijft men door Mijnhardt's Sanapirm-Tablgtten. 1798 6 buiten de stad koopen Waarom zoudtUeen I heeft steeds een schitterende collectie instrumenten in voorraad, zoowel allereerste merken als goedkoopere. 1803-16 Verhrügbaar bij Kruideniers in pannen van 'A -I -Z'A ft.Q üe fijnste bloem voor huishoudelijk gebruiK. Engros bij den Heer KARE L L. B IJ L O O, Schiedam. 1799 28 Uitvoering voor pleegouders. Het Bestuur van het R. K. Huisvestings comité geeft bij deze kennis, dat voor de uit voering op Donderdag 26 Juni voor pleegouders, die nog geen kaarten hebben, deze nog te be komen zijn bij mevr. Adriaan Zoetmulder, Liduinastraat, Maandag van 1012 uur, en Dinsdag van 1012 uur bij jMejPersoon, Burgemeester Knappertlaan 84. Lourdes Voor het eerst werd verleden jaar ook in Schiedam een oproep gedaan om de heerlijke genadeplaats „Lourdes" te gaan bezoeken en niet te vergeefsch. Men wil naar Lourdes en de velen, die „Credo" hebben gezien, verlangen er naar om in werke lijkheid te aanschouwen, wat zij zagen op het doek. Welnu 23 September gaal. de groote Natio nale Nederlandsche Bedevaart voor de 30ste maal naar Lourdes. De prijzen zijn door de verhooging van de Fransche en Belgische spoorwegtarieven iets verhoogd 1ste klas 110, 2e klas 75, 3e klas 42,50, maar dit zal geen bezwaar zijn. Neen, een grooter aantal nog dan verleden jaar zal dit jaar Lourdes bezoeken. Men geve zich tijdig op. De bedevaart duurt van 23 September tot 2 October. /-.lie inlichtingen worden verstrekt dooi de correspondenten Kap. L. P. J. Paulussen Nieuwe LIaven 117. Kap. A. J. I. Leesberg, Geervlietschesir. 31 Luxor. In „Luxor" zet Tarsan zijn strijd en overwin ningen voort in de 3e^_episode „De wervelwind der tropen." Immer stijgt deze film en staan wij in verba zing voor de onnoemelijke rijkdommen der heer lijke, wilde natuur. Een mooi bijprogramma wordt tevens ver toond, zoodaL wij een bezoek aan Luxor aanbe velen. Heerenstraat 25/6 sportkous, M. Llopman, Weozenbuurt 2kindermuts, D. Heijster, Broersveld 126/2kinderportemonnaie met inh., A. Schenau, Zwartewaalschestr. 1; bad- costuum, C. Baron, Rotterdamschedijk 1/14 rijwielpomp, E. Schoenmakers, Singel 134 rozenkrans, W. Ruseier, Nieuwsticht 45 sleutel, C. Looijenstein, Ouddorpschestr la wit ltinder- schort, M. Sparla, Mariastr. 84a 2 blauwe jon genscapes (eenige weken geleden gevonden) Boschwachter, Sterrebosch postduif, L. Meul- stee, N. Maasstr. 386 damesschoenen, J. van 't Geloof, van Leeuwenhoeckstr 64/8 gummi band van een kinderwagen, M. Verboom, :aan 20. Gister slaagde te Rotterdam voor onderwijzeres mej. C. M. V. Herr (leerlinge van de kweekschool „St. Lucia") en de dames A. L. Middelburg en J. M. van der Plas, allen van hier. Niet de heer, zooals gisteren abusievelijk werd vermeld, maar mej. M. E. Sparla, heeft de L. O. akte behaald. Voor de Nederl. ver. voor ge meentebelangen te 's-Gravenhage, heeft de heer A. R. Malkus, van hier, met goed gevolg het examen voor gemeente-administratie afgelegd. Vrijdag.Feest van het IT. Hart van Jezus, blz. 495. Prefatie van Kerstmis, blz. 46. Zaterdag. Vigilie* H. Irenaeus, Bisschop en Martelaar, bfz. 3. 2e Oratie van St. Jan, blz. 501. 3e Oratie van de Vigilie, blz. 729. 4e Oratie van den Paus, blz. 89. Laatste Evangelie van de Vigilie. a.s. Zondag.le Zondag na het octaaf van Drievuldigheids-Zondag (2e Zondag na Pinkste ren). H. H. Apostelen Petrus en Paulus. Onderscheiding. De heer J. Bitter, alhier, inspecteur bij het Middelbaar Onderwijs te Rotterdam, is door de Fransche regeering benoemd tot Ridder in het Ledioen van Eer. Waterverspilling. UIT ROTTERDAM. W. R. Het programma van het W.B.-theater vangt met het Journal aan. Na eenige kijkjes op de Alpensport komt de hoofdfilm „De- duivel in Vrouwengedaante", een psychologisch filmdrama metfraaie enseenee- ring en kundige uitbeelding. Na de pauze gaat weder „Rintintin". Degenen, die dit schrandere beest nog eens willen zien Werken, kunnen deze week nogmaals erheen gaan. Voorts een verzorgd bijprogramma zoodat ;een bezoek de moeite loont. Vervolg Kerkbericht. Kapel der Eerw. Zusters Theresianen, toegewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. Eiken morgen te 8 uur H. Mis en Zondags gezongen H. Mis. Heden (Zondag) onder het Octaaf van H. Sacramentsdag, te uur Lof ter eere van het H. Sacrament met „Te Deum laudamus". Tot en met Vrijdag gezongen H. Mis met Uitstelling. Dinsdag, feest der geboorte van den H. Jo- Met nadruk verwijzen we onze lezers naar een annes den Dooper, Patroon dezer stad. Volle Provinciale Credict- en Spaarbank Schiedam. Naar wij vernemen, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. J. S. L. van Vierssen Frantzmann, tot Commissaris van bovengenoemde instelling benoemd de heer Mr. J. A. A. Bosch, Vice-President van den Iloogen Raad, te 's-Gravenhage, Sportdag S. B. L. O. Eerst dezer dagen werd, zoo we gemeld heb ben, definitief besloten den Sportdag van den S. B. L. O. te houden, zoodat in den korten tijd voor a.s. Zaterdag nog veel te regelen valt. Ter bevoegder plaatse is weer het Gemeen telijk Sportterrein aan den Havendijk aan gevraagd. Aan den optocht, die, na bekomen toestem ming, aan de demonstratie's en wedstrijden zal voorafgaan, nemen de Chr. Gymn. Vereen. D. O. K„ de R. K. S. V. Excelsior, de Dames Gymn. Vereen. Ilygiëa en T.h.o.r. deel, in de,ze volgorde, die bij loting is vastgesteld. De leer lingen van de scholen, die aan den Sportdag deelnemen, sluiten aan bij die vereeniging, waarvan hun vak-onderwijzer leider is. De op tocht vertrekt om half 2 n.m. van het koolasch bij de R. H. B. S. Het program is nog niet in alle bizonder- heden vastgesteld, maar zeker zal korfbal en voetbal gedemonstreerd worden. S. V. V. heeft de regeling Van laatstbedoelde demonstratie op zich genomen. officieele kennisgeving in dit blad, waarin de directeur der gemeentel, technischebedrijven nog eens een ernstige waarschuwing plaatst tegen waterverspilling. Gevonden voorwerpen. Te bevragen faan het hoofdbureau van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: sleutel met koperen plaatje, leerboek, sleutel, dameshandschoen en zakdoek, blauw jongens befje, bruin lederen taschje met inh. portretje, hinderhoed, houten tabakspijp, zakmesje, kin derkousje, fabriekspenning, linnen kinders- schoentje, ring met 3 sleutels Bij vinders grijze kinderkousje, L. v.d. Ree, Beijerlandschestr. 31 boven zilveren dameshor loge en ring met sleutels,G. Geursen,Abbenbroek- schestr. 14 broche met wapen, M. Sparla, Mariastr. 8 sleutel, W. de Vries, Gasstr. 20 koralen armbandje, J. v. Alphen, Oosterstr. 71 bruin lederen kindertaschje, P. LIalman, Ro zenburgers tr. 5gele dameshandschoen, J. Iloegee, Singel 138/6 onderdeel van een motor rijtuig W. Janson, Beijerlandschestr. 47 blauwe werkjas, G. van Beers, Hagastr. 48 blauw lin nen zak, C. v.d. Burg, Singel 20^10, ceintuur, P. Bos, L. Achterweg 40 zwart lederen heeren- portemonnaie met inh., J. Bergkotter, Oost- singel 9/3 grijze dameshandschoen, B. Dekker, Buitenhavenweg 158 broche met portret, T. Zwanenburg, KI. Groenendal 29/3 brander van lamp, W. Balvers, Broersveld 63/4 zilveren dameshorloge met ketting, Koetsveld, Hoofd- str. 171/2 koralen rozenkrans, A. Rutteman, N. Haven 57 portemonnaie met inh., J. v.d. Ree, Brouwerstraat 37 doublé balletje, C. Kerldioff, Stationstr. 29 rozenkrans, C. Ko ning, L. Achterweg 18 postduif, L. Bastenie, Heerenstr. 25b postduif, H. v.d. Mark, Baan 54, bloed koralen halsketting, L. Visser, Brugman- str. 5a zakmes, C. v.d. Leer, Schiebroeksche- str. 26 6 Rotterdam dameshorloge, J. Hoek, N. Maasstraat 56jongensriem, J. Bastenie, aflaat van O. L. Vrouw van den Berg Carmel Tevens 10e Dinsdag ter eere van den H. Vader Dominicus, ook met vollen aflaat. Gezongen II. .Mis met Uitstelling. Te 5 uur Uitstelling Te 5l/*2 uur Lof. Vrijdag, feest van het H. Hart,. Volle aflaat van O. L. Vrouw van den Berg Carmel, gezongen LI. Mis met Eereboete. Te 5 uur Uitstelling; te 5Va uur L°f- a.s. Zondag feest der H. H. Apostelen Petrus en Paulus LIEDEN (Zondag) H. Misoffer voor een zieke ter eere der Kleine Theresia. MAANDAG voor Constance Boelen. DINSDAG voor Petrus Middendorp. WOENSDAG voor Jaco-ba Cornelia Maria Kavelaars-Van der Valk. DONDERDAG voor Catharina van Roou. VRIJDAG tot intentie der Eerw. Zusters, a.s. ZONDAG voor Francina de Koning- Van den Berg. KALENDER. (22—29 Juni 1924). Parochiekerk van den H. Joannes den Dooper en van O. L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans. Zondag. Zondag onder het octaaf van H. Sacramentsdag, blz. 388. 2e Oratie van het octaaf, blz. 381. 3e Oratie van den Z. Innoicutius, Paus en Belijder der Dominicanerord-e, blz. 724. Maandag.Vigilie Van het octaaf, blz. ,381. 2e Oratie van de Vigilie. Laatste Evangelie van de Vigilie. Dinsdag. Geboorte van den IT. Joannes den Dooper (met octaaf), blz. 501. 2e Oratie van het octaaf, blz. 381. Woensdag. Van het octaaf, blz. 381. 2e Oratie van St. Jan, blz. 501. Donderdag. Allerplechtigste octaafdag van H. Sacramentsdag, blz. 381. 2e Oratie van de H. H. Joannes en Paulus, Martelaren, blz. 726. 3e Oratie van St. Jan, blz. 501. Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie en van het Allerh. Hart van Jezus. Zondag.Van den Zondag onder 't octaaf van Sacramentsdag. Mis blz. 859 2e Oratie van 't octaaf blz 860 3e Oratie van den LI Paulinus blz 1739 Prefatie van Kerstmis tot en met Donderdag blz 28 Maandag.-Van het octaaf Mis blz 851 2e Oratie en laatste Evangelie van 't Vigilie van St Jan blz 1743 3e Oratie concede blz. 736. Credo tot en met Vrijdag. Dinsdag.Geboorte van den H. Joannes den Dooper. Mis blz. 1747. 2e Oratie van 't octaaf blz. 851. Woensdag.Van 't octaaf. Mis blz. 851. 2e Oratie van den H. Adalbertus (aanhang van Holl. heiligen). 3e Oratie van den LI. Gulielmus hi?. 1752. 3e Oratie van 't octaaf van St. Jan blz. 1748. Donderdag..Octaaf van Sacramentsdag. Mis blz. 851. 2e Oratie van de IT. IT. Joannes en Paulus. -3e Oratie van 't octaaf van St. Jan blz. 1753, Vrijdag.Feest van 't H. Hart van Jezus. Mis blz. 1688. Prefatie van het H. Kruis, blz. 30. Zaterdag.H. Irenaeus (nieuw officie). 2e Oratie van St. Jan blz. 1748. 3e Vigilie van Petrus en Paulus blz. 1759. 4e Oratie van den Paus blz. 736. Laatste Evangelie van 't Vigilie blz. 1760. In de kerk van het H. Hart 2e oratie octaaf van 't H. Hart blz. 1689, 3e van St. Jan, 4e van Vigilie. a.s. Zondag.IT. H. Petrus en Paulus, AGENDA. Maandag 23 Juni. uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gejegenheid inschrijven lidmaatschap. Dinsdag 24 Juni. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned.. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8l/2 tot 107a uur. Woensdag 25 Juni. Het Hanze-adviesbureau houdt eiken Woensdag van 10 tot 12 uur zitting in de Katholieke Kring, L. Haven 92. werk- R. K. Openbare Leeszaal. Lees- en studiezaal geopend op alle dagen van 10 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 Lot 91/2 uur. Uitleenlijden zijn van 10V2 tot 12 uur van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. 's Zondags gesloten. Gemengd Nieuws. O n g e 1 u k k c n. Te Lekkerkerk is liet vijf jarige dochtertje van W. den B. in een sloot naast de woning verdronken. L. Berghout uit Pernis, die tijdens den brand in de Jeruzalemstraat te Rotterdam, welke door het inslaan van den bliksem ontstond, hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen over leden. Gisternamiddag is een man bij het zwem men aan het Stille Strand te Scheveningen ver dronken. De heer J. E. uit de Voltastraat in Den Llaag waagde een poging hem te redden, maar deze mislukte. Gisteravond is het lijk aangespoeld. Het bleek te zij 13 dat van den 26-jarigen rijtuigpoetser bij de Ned. Spoorwegen J. R„ uit de Falckstraat in Den Haag. Donderdagmiddag is nabij Barneveld een zesjarig dochtertje van den landbouwer R. van 't Hof, wonende onder Lunteren, onder een met basalt beladen wagen geraakt cn doodgereden. Goede vangst. De Duitsche douane te Bentheim heeft bij twee Amsterdammers 250 gouden horloges gevonden en in beslag genomen. Kastekort. Een kastekort van 5000 is ontdekt bij het begrafenisfonds van het in- landsche staatsspoorpersoneel. Een onderzoek wordt ingesteld. Verduistering. De oud-ontvanger B. te Singbang is wegens verduistering van vendu- gelden tot een bedrag van 7000 veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De vogel geknipt. Dinsdag werd in gebroken bij de familie S. aan den Ginnekenweg bij Breda en voor circa zesduizend gulden aan antiquiteiten gestolen. Kort geleden was even eens bij de familie O. aan de Zandberglaan in gebroken, terwijl omstreeks deze tijdstippen zeven rijwielen te Breda ontvreemd werden. Dc dief was zoo brutaal een regenjas te dragen, wel ke op een der gestolen fietsen geriemd was. Daarmee hep hij in de gaten en is dientengevolge aangehouden. De dader, de 23-jarige R. uit Ginneken, een berucht individu, heeft bekend aan al deze misdrijven schuldig te zijn. De anti quiteiten zijn deels bij een handelaar in oudheden, deels bij den dader teruggevonden. Van de helers 'pf- i .Kt llj a,* -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2