Hfi§üdipg EEN PON» HEERLIJKE PRUIMEN een kon en schotel Imsterdamsche Boter Handel. Aflwföft .SWAN" Vulpenhouders. Nieuwe Sclid. Courant. Delfia-tahak „Delfia aan de Spits" Delfia-koffie en Delffa-thee Keize nit 300 cadeanx. Raadpleeg de cadeaalRsten in eik pakje aanwezig. Eén proef bü n is vaste pbruto G. VAN DER SPEK, Hoogstraat 61. Tel. 718. WEET U OpraMngsartikelen, GRATIS Kruideniers- en Grutterswaren SCHIEDAM, HOOGSTRAAT 157. r*nr*OK. fit THEATER. W» Beterstraat 9. Delfia-koffie paars merk 50 cl p. pond Delfia-koffie green merk 60 et. p. pond Delfia-thee paars merk 32 cl p. ons Deifia-tbee groen merk 36 cl p. ons bi] aankoop van pond Delfia-koffie paars merk, 1 ons Belfia-thee paars merk, gratis, bi] aankoop van pond Delfia koffie groen merk, 1 ons Delfia-thee groen merk, gratis. KLEINE ADVERTENTIËN. John Keiths misdaad. van de A. S. H. zijn van Prima Kwaliteit en billiik in prijs. 1. Het Kerkje cm den hoek. 2, Gekkenhuis. Overal verkrijgbaar. Gemengd Nieuws. Nieuwigheid] e. Cl. Doorenbos in de „Crt." Ik heb zoo'n ronde auto-pet, Kleploos, niet mooi, niet chic, Daarmee vertoonde ik me laatst Zóó maar in het publiek. De één bleef zoutpilarig staan Met open gapersmond, Terwijl een juffrouw, da's wel kras, Een wijle sprak'loos stond. Een derde stiet een vierde aan En schaterde van pret, Een vijfde vond liet héél hard op Een zéér mesjogge pet. Een zesde wees me lachend na Wat heb d i e op zijn kop En zeven zei die snuiter heb Een boterbakkie op. De achtste riep me na zeg baas Je bent je kieppie kwijt, De negende heeft me zoo iets Van Meerenberg gezeid. De tiende riep asjemenou Kijk dóór is, 't is beslist, Een kukluxklan in politiek, Misschien wel een Fascist. Wat zijn we toch een leutig land Dacht daarna nummer elf Als 't petje nou toch prettig zit. Die elfde was ik zelf. De lasso. De politie in Den Haag heeft de laatste weken een geval te onderzoeken gehad, waarvan de toedracht tot nu toe verzwegen werd op haar verzoek, ook opdat in de Residentie geen noodelooze onrust zou worden gewekt. Op Woensdag 18 Juni kwam op het hoofd bureau van politie bij den commissaris der af- deeling C, den heer Kramer, zekere heer K., die rondom den hals een zeer diepe wond had, ontstaan, naar hij zeide, doordat men den avond te voren met een lasso naar hem geworpen had. Werkzaam te Schevoningen in Den Haag wo nende, ging hij iederen avond tusschen half 12 en 12 uur per motorfiets naar huis. Dien avond, dus den 17en Juni, kwam hij met een vaart van 30 40 K.M. over het verlengde van den Kanaal- weg, het z.g. Hondenlaantje, dat uitkomt ter hoogte van de brug naar denWagenaarweg.Delan- taarn van de motorfiets bescheen toen 2 perso nen, die vlak bij de brug aan den overkant van de Haringkade stonden. De heer K. schonk aan hen geen aandacht en vervolgde zijn weg in de richting Wittebrug. Even voorbij de brug gekomen, ter hoogte van de „72 trapjes", voelde de heer K. plotseling een koord langs zijn armen naar boven trekken tegen zijn hals. Ondanks de hevige pijn had de motorrijder nog de tegenwoor digheidvan geest om snel te remmen en zijn duim tusschen het koord en zijn hals te wringen. Toen hij vrij was gekomen zette hij in volle vaart zijn tocht voort om zich den hals, die hevig bloedde, te laten verbinden. Dien avond is hij, gekweld door hevige pijnen en overmeesterd door den schrik niet naar de politie gegaan, maar den volgenden dag, kwam hij zijn avontuur vertellen. De behandelende geneesheer zeide, dat het geen haar had gescheeld of de beide slagaderen waren doorgesneden geweest en de heer K. was onmiddellijk doodgebloed. Het onderzoek der politie leverde groote moei lijkheden op. Het bleek, dat de personen, die zich bij de brug hadden opgehouden en volgens den heer K. waarschijnlijk in licht colbert cos- tuum waren gekleed, den lasso niet hadden kun nen werpen, daar de afstand van daar tot de „72 trapjes" te groot was. Zoo er al met een strop zou zijn geworpen, moest er een derde per soon in 't spel zijn geweest, die dan op den hoek, van den Cremerweg bij een zich daar bevindend nek den worp moest hebben gedaan. Daar wer den in den grond ook voetstappen gevonden. Er werd een onderzoek ingesteld onder de in dividuen, die zich met beroovingen bezig houden, doch dit leidde niet tot eenig resultaat. Ook onder persoonlijke vijanden van den heer K. was niemand, op wien eenige verdenking kon vallen. Door een toevallige omstandigheid is de politie thans achter de oorzaakvan het ongeval gekomen. Eén der rechercheurs, met het onderzoek in de ze zaak belast, zag in de omgeving van DenHaag militairen bezig met het spannen van zwarte koordengeleiding van een veldtelefoon. Een on derzoek wees uit, dat den avond, waarop den heer K. het ongeluk overkwam, militaire oefe ningen gehouden waren ter hoogte van den Cie- merweg. Van de' Gremerbank af waren de tele foondraden gespannen, die in de boomen aan de Haringkade waren vastgemaakt. De soldaten, in licht uniform, die den heer K. voor personen in licht colbert costuum had aangezien, zijn opge spoord. Zij erkenden, dat bij het inhalen van de telefoonlijn een draad laag over den weg hing, welken den motorrijder meesleurde. Zij waren den heer K. niet te hulp gekomen, daar deze doorreed en zij vermoedden, dat hij van den draad geen hinder had gehad en geen letsel had gekregen. «u&aia In plaats van kaarten. VERLOOFD ANNA ENGERING GERHARD KORTE, Semi-arts. 3 Juli 1924. Schiedam, Warande 169. Enschedé,Haaksbergerstraat 248 1898 10 dat de van ouds bekende Poffertjes en Wafelbakkerij van A. HEIJSTEK, is gevestigd Oranjestraat 4. Dat bestellingen zonder prijs- verhooging dagelijks aan huis bezorgd worden 1902 10 TELEF. 211. LUNCHROOM. tot bezichtiging der étalages, bevattende een groote sorteering waarbij voor iedereen iets ge schikt i? te vinden. De prijzen zijn haast voor niets. Eenige der honderden arti kelen zijn Portemonnaics, Iuktstellen, Ponnen, Doozen Post, Zakpot- looden, Albums, Muziek, Kerk boeken, Platen, Schilderijen. Aanbevelend, 1900 20 HENRI REBERS, HOOGSTRAAT 146. L ÓJ O Jfcfc. Van Vrijdag tot en met Maandag Prooi der Wildernis. Dinsdag tot en met Donderdag Het Kind der Zee. Prooi der Wildernis. Verwacht van 4 t/m. 10 Juli '24 bij aankoop van f2.— levensmid delen w.o. Vpond margarine (natuurboter en suiker uitge zonderd) of bij aankoop van f 1.— levens middelen als bovengenoemd tegen inlevering van den Bon van ons Strooibiljet. Bent U reeds in het bezit van ons Strooibiljet zoo niet, vraagt het den winkelier, het verplicht U tot niets. 1895 150 L B. fl.'s Margarine vanaf 43 cent per pond, dagelijks versch. Speciaal aanbevolen ons merk Prima Kwa liteit, 75 cent per pond met cadeaubon. In smaak van room boter niet te onder scheiden. A. B. H.'s Koffie 100, 90, 85, 75 cent per pond met cadeaubon. @E =it In de Vanaf a.s. VRIJDAG de superfilm. (zij die het zonlicht ontberen.) Wij ontvingen uit Curasao weder 30 foto's van de wer ken welke door onze stadgenooten uitgevoerd worden, van de Barakken, de Keuken, de Eetzaal, het beklimmen van den hoogsten berg enz. enz. welke de geheele week vertoond zullen worden. Volledige opgaaf en omschrijving vindt u aan den ingang van Pandora. 1899 30 Voor de matiiiée'sZij die bet Zonlicht ontberen. file Telefoon 30844. - Nieuwe Binnenweg 326. II «SI» Vanaf Vrijdag 4 Juli vertoonen wij als le Hoofdfilm PRINSES CHIMAY De Lijdensweg eener Hartstochtelijke Vrouw (5 acten) 2e Hoofdfilm mr DE SLAVENJONGEN Amerikaansch Drama in 6 acten. Prachtig Bijprogrr»mma. O.a. Opening van het list. Kegel concours iu Hotel Sterrebosch te Schiedam. Geen toegang voor Kinderen. Aanvang 8 uur, Zondags vanaf 2 uur doorloo- pmd, Iratste v; -rit-Hing 8.3G uur. 1897 40 Kleine advertentiön hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Gevraagd zeer net MEISJE, voor den dag, niet beneden 16 jaar, voor hulp in de huishou ding. Aleidastraat 118 a Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden PORTWIJN f 1.50 per Liter, f 0.80 per balven Liter „Een goedkoops weelde". A. BOSCH, 2 h 300 GLD. ter leen gevraagd voor een halfjaar, rente 10 pCt. solide Zakenman met borg. Brieven letter E. Bureau van dit blad. STENOGRAFIE. Jongedame vraagt on derricht Stenografie en Machineschrijven. Brieven letter P, Bureau van dit blad. ELECTRISCHE Licht-Krachtinstalla- ties met Motoren en Drijfwerken op ter mijnbetaling. Brieven letter G, Bureau van dit blad. zelfbewoning. Te Koop aaugeb. te Rotterdam op mooi- sten stand Oosten (Hoflaan) een Pand met voor en achter Tuin, met uitzicht op vijver. (Spoedig te betrekken). Br. fr. M. Bur. v. d. Blad. KAPITAAL. Iemand met f 1000 wenscht deze produc tief te maken. Alleen serieuse aanbiedingen lettêr N, Bureau van dit blad. Net R.-K. Meisje, 26 jaar, zoekt dito VRIENDIN om mede om te gaan. Brieven letter Z. Bu reau van dit blad. Te Huur gevraagd op netten stand Flink Benedenhuis, liefst met Tuin, voor Menschen met twee Kinderen. Huurprijs circa f 45 f 55 per maand. Br. fr. letter K, Bur. v. d. blad. Financieele Instel ling!. vraagt Vrouwelijke Kantoorbediende, vlug en accuraat kun nende rekenen en typen. Leeftijd 18 19 jaar. Brieven fr. letter C, Bur. v. d. blad. ABONNEERT U op de mm 3® Eerst brachten wij in den handel ons merk in diverse prijzen, welke door haar uitste kende kwaliteit voor zeer vele rookers tot een onmisbaar iets is geworden. Onze 6 cent-sigaar is eveneens in den korten tijd van haar bestaan een succesmerk geworden, omdat alle eigenschappen van een goede sigaar in haar vereenigd zijn, waardoor zij aan de spits gaat van alle 6 cent sigaren Thans brengen wij u als nieuwste artikel waaraan, ongeacht onze van ouds bekende en hoogstaande kwaliteit, als bijzondere attractie verbonden is, dat ge door de ver pakking te sparenin het bezit kunt komenvan velerlei nuttige en luxe artikelen. Een koffiezak telt voor 2V» bon, een theezak voor 1 bon. Teneinde een ieder te doen kennis maken met onze nieuwe artikelen geven wij van 2 tot 9 Juli zonder bij verplich tingen 1893 200 HE De naam „DELFIA"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 4