Ook nu weer met de JULI-AANBIEDING. Morgen wordt de nieuwe zaak voor liet pu bliek geopend. Door de buren werd hedenmor gen half vijf bemerkt, dat er brand was uitge broken in de glasslijperij van Bastian en Nieu- wendijk, die uitkomt in de Emmastraat. De gealarmeerde brandweer was spoedig met groot materiaal ter plaatste en tastte het vuur, dat door de vele brandbare stoffen fel woedde, met verscheidene stralen aan, zoodat de brand, die zich nogal ernstig liet aanzien, beperkt bleef tot het gebouwtje waarin de pakkamer gevestigd is; maar dat brandde dan ook geheel uit. Een twintigtal kisten met glaswerk is verbrand en veel van den overigen voorraad is beschadigd; half zeven kon de brandweer inrukken. Omtrent de oorzaak is niets bekend alles was verzekerd. Gistermiddag is het 13-jarig meisje M.B., wonend aan den Rotterdamschedijk aldaar door een hond aangevallen en in 't been gebeten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Door het gemeentebestuur zijn aan de Schiedamsche Mondharmonica- vereenigmg, dir. B. Rakkert, alhier, voor het te houden mondharmonica-concours twee bron zen medailles beschikbaar gesteld. UIT ROTTERDAM. De winkelsluiting. De commissie in zake Zondagssluiting en vervroegde winkelsluiting, welke op 6 Maart 1919 was ingesteld, heeft thans aan den gemeente raad een rapport van haar werkzaamheden, uitg bracht. Zij geeft daarin den raad in over weging in beginsel te besluiten tot vervroeging van het sluitingsuur voor winkels in de week met één uur en dit te brengen op acht uur en voorts tot het verbieden van den verkoop in winkels op Zondag. Wat betreft de vervroegde winkelsluiting wordt, evenals dit thans reeds het geval is, een uitzondering gemaakt voor winkels, waarin koek, nanket, chocolade, suikerwerken, visch en lever worden verkocht. Deze winkels moeten van 12 uur 's nachts tot 5 uur 's ochtends ge sloten zijn. Wat de uitzondering van den verkoop op Zondag betreft het volgendeMet het oog op den aanvoer en den aard van zuivelartikelen zal aan winkeliers, die deze uitsluitend ver- koopen, worden toegestaan des Zondags hun winkels geopend te houden des voormiddags van 8 tot 10 uur, zulks echter met handhaving van het verbod van venten en bezorgen, ge durende dien tijd, met dien verstande, dat het bezorgen aan ziekenhuizen en restaurants zal worden vrijgelaten. Voorts adviseert de commissie om het verbod niet te doen gelden van 12 uur v.m. tot 5 uur n.m. voor winkels in sigaren, koek, banket, chocolade en suikerwerken en voor fotografen. Bij de regeling der Zondagsaluiting moet uiter aard rekening worden gehouden met het geloof van menschcn, die tot een kerkgenootschap behooren dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert. Zij geef daarom in overweging in deze aan sluiting te zoeken aan de regeling van het voor ontwerp-winkelsluitingswet. 1918 25 Iden schrijven waarbij ter goedkeuring wor den aangeboden de rekeningen van ontvangsten en uitgaven, de nota van winst en verlies en de balans over 1923 van 1. den Dienst dei- Gemeentelijke bezittingen, 2. den Havendienst en 3. de Gemeentelijke Fondsen. Worden gesteld in handen van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen. Nog wordt machtiging gevraagd tot onder- handschen ve hw ing voo de ja en 1924 en 1925 van een pe ceel weiland, gelegen aan den Ouden Dijk langs de Spoo .banen g oot 510.08 H.A. aan D. van de. Eijk alhie ulks tegen een huurprijs van 900 per jaar. De gevraagde machiging word verleend. Van de gezondheidscommissie aanbieding ter goedkeuring van de rekening en verantwoording 1923. Van de Huureommissie idem de rekening van ontvangsten en uitgaven. Mede in handen van de commissie tot nazien der rekeningen. Van B. en W. van Rotterdam aanbieding van het verslag van den keuringsdienst van waren over 1923. Idem van het Bestuur van de inrichting van doofstommen onderwijs te Rotterdam het ver slag over 1923. Kennisgeving. Van het Hoofdbestuur van de schippersver- eeniging „Schuttevaer" te Amsterdam adres verzoekende maatregelen te nemen tot verrui ming van doorvaartgelegenheid door deze ge meente. In handen van B. en W. om advies. Van mej. J. M. Berck bericht dat zij haar be noeming tot onderwijzeres van school E I aan neemt. Kennisgeving. Zitting duurt voort). in den turfvoorraad der firma Berg en Smid steenfabrikanten. Zes millioen turven zullen waarschijnlijk verbranden doch de gebouwen hoopte men te behouden. Telegrammen. Gemengd Nieuws. De eenmans wagen. Gistermiddag is een goed geslaagde proefrit gehouden met den electrischen eenmanswagen op de lijn RotterdamOverschie. De oude paarde-tramwagen is veranderd in een autobusje op rails van niet al te ruime afmetingen dat voorzien is van 2 motoren van 20 P.K., elk. Het is mogelijk er eën snelheid van 40 K.M. mee te bereiken. Het benzineverbruik is gering. Er zijn 16 plaatsen binnenin, op de balcons is, door dat de motorkast zooveel ruimte vergde, niet veel plaats voor passagiers overgebleven. De baleons zijn een weinig schuin overgetrokken, wat den wagen een ietwat ongewoon uiterlijk geeft. Zoodra de gemeentelijke autoriteiten toestem ming hebben gegeven de eenmanswagens op hun territoir zich te laten voortbewegen, zullen ze in den dienst Rotterdam-Overschie worden ingelegd. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Vrijdag 4 Juli 1924, des nam. 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig zijn 24 leden. Afwezig de heer L. v. Pelt. Vooraf gaat de Raad eenigen tijd in comit bijeen. Goedgekeurd worden de notulen van 2 en 25 Januari, 15 Februari, 4 en 28 Maart en 25 April. De voorzitter doet verder mededeeling van de goedkeuring door Ged. Staten van verschil lende raadsbesluiten De oorz.Ller deelt nog mede dat door den Commissaris der Koningin aan den Burgemeester verlof is verle nd zich van 17 Juli tot 17 Augustus buiten de gemeente op te houden. Ingekomen stukken Van B. en W. aanbieding van het proces-ver- baal van de op 26 Juni j.l. gedane opneming van kas en boeken van deuGemeente-Ontvanger. Idem mededeeling dat zij bij hun besluit van 2 Juli j.l. aan B. v.d. Meer en P. Zuidgeest met ingang van 1 Juni j.l. eervol ontslagen arbeiders bij de Technische bedrijven overeenkomstig de verordening regelende de wachtgelden voor de ambtenaren der gemeente Schiedam wachtgeld hebben verleend. Kennisgeving. Idem voorstel om aan mej. J. R. v. Bochove, overeenkomstig haar verzoek, eervol ontslag te verleeneu uit haar betrekking van onderwijze res aan de Openbare School R. I. Hiertoe worut besloten. Legaten aan de arbeiders. Naar wij vernemen heeft de in April overleden mevrouw D. Blooker aan elk der arbeiders van de N.V. Int. Blooker Cacaofabriek J. en C. Blooker aan de Weesperzijde te Amsterdam een legaat ver maakt. Deze legaten, waarvan het kleinste ge lijk staat met een één jaar loon vormen vooral voor de langer in dienst zijnde werklieden een zeer beduidend bedrag. Bioscoop-leerlin g.'s Nachts om 1 uur werd de politie te Soesterberg gewaarschuwd, dat een 16-jarige jongen zich op de heide had te slapen gelegd, na eerst hier en daar ruiten te hebben ingeworpen. Ook had hij met een revol ver gedreigd. Inderdaad vond de politie hem in een deken gewikkeld nabij Huis ter Heide met naast zich een groot broodmes. De agent nam hem mee en bij het verhoor deelde hij mee v.d. P. te heeten en tot de Roode Foxpartij te be hooren. Hij voelde zich vrijbuiter 't en was zijn bedoeling de padvinderij tegen de werken. De jongenwoont indenHaag en is naar huis gebracht. Brand. Gisteravond is er brand ontstaan in de Stoomschoenfabriek der N.V. van der Sande te Vclthoven bij Eindhoven!. Dank zij het spoedig ingrijpen van de dorpelingen is de brand, die zich ernstig liet aanzien, beperkt tot de a(tdeeling zwikkerij en een gedeelte der machinekamer. In beide af deelingen, die zijn uitgebrand, is aanzienlijke bedrijfsschade. De Eindhovensche brandweer bleek niet noodig te zijn. De oorzaak van den brand is niet bekend. Groote diefstal. Bij de firma Jean Lauman en Co., expediteur te Venfo, is, naar aan de „Telegr." wordt gemeld, uit Antwerpen bericht ontvangen, dat de kantoorbediende H. H., die eenige weken geleden met een valsche machtiging gelden in Düitschland had geïnd ten name van genoemde firma en met een bedrag van f 11.000 en eenige duizenden goudmarken er vandoor was gegaan, te Antwerpen in ge zelschap van eenige dames is gearresteerd. Hij had in het geheel geen geld meer bij zich. Geen eerlijke vinders. De opzichter van den Pröv. Waterstaat te Bergen op Zooni, had het ongeluk z'n portefeuille met /400 te verliezen op weg naar Putte. Bij huiszoeking bij'" een paar lucifer&veaters uit Rucphen is ze teruggevonden wat hun een proces-verbaal heeft opgeleverd. De onverstoorbare Doumergue De Engelsche bladen vertellen het volgende ver makelijke verhaal over de gevatheid van den nieuwen president der Fransche republiek Dou mergue. Deze bracht Zondag een bezoek aan de renbaan Longchamp, om daar den Grand Prix te zien. Bij zijn aankomst begonnen enkele per sonen te roepen „Leve Millerand „Leve Poin- caré 1" Glimlachend wendde Doumergue zich tot zijn gezelschap en zeide „Er zijn toch nog altijd menschen, die geen krant lezen." Vermiste Bandoengsche scho lieren. Drie honder militairen en zes honderd dessabewoners zoeken onder leiding van de veldpolitie naar 3 vermiste scholieren. Vliegtui gen zijn gereed om op te stijgen. De jongens wil den vogelnesten zoeken. Aneta meldt d.d. 3 dezer uit Bandoeng, dat de lijken van de drie vermiste jongelui in een grot op den bodem van den Kawah Ratoe (een van de kraters van den Tankoeban Prahoe) zijn gevonden op aanwijzing van een inlander die vermoedelijk eerder wist van bet lot van de ver misten. Cholera in Indië. Singapore is besmet verklaard met cholera. E|e n autobus omgeslagen. Gister avond te ongeveer halftwaalf is 'n autobus waar in zich 8 personen bevonden, vermoedelijk door dat de bus met een der wielen achter een tram rail bleef haken, aan 't Oostplein te Rotterdam omgeslagen. De inzittenden bekwamen niet zeer ernstige verwondingen. Een vierling. Een inwoonster van Ram- boillet, de 26-jarige madame Monnier, reeds moeder van een drieling, heeft thans het leven geschonken aan een vierling, nl. vier welgescha- pèn dochters. Moeder en kroost maken het goed. De burgemeester van Ramboillet vond in dit heugelijk feit voldoening aanleiding om zich naar het huis der gelukkige ouders te spoeden en hun zijn gelukwenschen aan te bie den. Maar hij deed meer dan datl Hij deed hun n.l. het vriendelijk aanbod, de drie eerste baby's gratis in het kindertehuis der stad te doen grootbrengen. Ofschoon de ouders het niet breed hebben, werd dit aanbod echter even vriendelijk van de hand gewezen door vader Monnier, die zeide, dat hij er zeker van was, dat hij zelf zijn zeven telgen te éten zou kunnen geven. Nauwelijks had de burgemeester het huis der Monniers verlaten, of daar arriveerde een boodschapper met een brief van den pre id nt der Fransche republiek, Gaston Doumergue, die,behalve zijn gelukw nschen, e n gift in zegging deed, dat ieder kind een baby-uitzet van hem zou krijgen. „Leve de republiek 1" riep de gelukkige vader uit, toen hij den brief van den president aan zijn niet minder gelukkige echtgenoote toon de. Laatste Berichten. Terecht. De 18-jarige W. Z., die te Winkel werd vermist, is even buiten Amsterdam door een politieagent gevonden met een ernstige wonde aan den hals. Hij. leefde toen nog. In het Binnengasthuis te Amsterdam is hij later over leden. Er behoeft niet aan een misdaad gedacht te worden. Zes millioen turven ten vure. Te Heiligerlee is gisterenmiddag brand ontstaan Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen, later toenemende Z. to Z.W. wind, aanvankelijk opklarend, later toenemende bewolking, met kans op regen of onweer, iets warmer. De „Red Star." Men me'd on uit IJmuidenHet Engelsch s.s. „Red Star", is hedennacht bij het binnenko men, op de Noordergronden vastgeloopen en later door een sleepboot van Wijsmuller's dienst vlot gebracht. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 3 Juli 4 Juli. Londen /ll.49»/* 11-50»/, Berlijn - 0.63®/g* - 0.63 V,* Parijs - 13.66»/, -13 50»/, - 12,02»/, - 11.91» Zwitserland - 47.25 - 47.32 -265 - 2 65V,, Weenen -0.00»/, - 0.00',, -41.90 -41 95 Stockholm - 70 55 - 70.62»/, Christiania - 35.65 - 35 60 - 34.80 -35.— Milaan - 11.42»/, -11.57»/, per blllioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 3 Juli 4 Juli. Londen11.50 11.498/* Berlijn0.63- 0.63 Parijs- 13.62»/, - 13.55 Brussel-12.- 11.95 Zwitserland- 47.27 V» - 47.30 Wecnen..-0.0037-0.0037»/, Kopenhagen-35.65 - 42.25 S tockholm - 70.60 - 70.40 Christiania - 41.75 - 35.55 New-York-2.65»/, - 2.65®/, per billiocn. vereenigde staten. WASHINGTON, 4 Juli. (draadloos) President Coolidge zal op24dezer officiëel in kennis worden gesteld van zijn candidaatstelling voor het pre sidentschap en Ch. Dawes op 31 dezer. DE MILITAIRE CONTROLE. PARIJS, 4 Juli. (draadloos) Frankrijk hr.eft heden geantwoord op de Duitsche njta en de aanvang der militaire controle op 20 Juli gezet, zonder zich te binden dat de operaties op 30 September zouals Düitschland wenschte znllen zijn geëindigd, het hangt van Düitschland volgens Frankrijk zelf af,oi de militaire controle op den verlangden datum afgeloopen is. Kerknieuws. Pastoor M. Aug. Pieper f. Uit Edam wordt ons gemeld, dat aldaar gister morgen ongeveer half twaalf plotseling is over leden de Weleerw. heer M. A. Pieper, pastoor Het H. Sacramert des Oliesels kon pastoor. Pieper nog worden toegediend. Marie August Pieper werd geboren te Den Burg (Texel) 15 October 1873 en priester gewijd 15 Augustus 1898. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Purmerend 26 Septem ber 1898 te Rotterdam (H: Laurentius) 1 Juli 1902 te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie 19 Juni 1909, te 's-Hage (H. Willibrordus) 4 November 1911 tot pastoor te Anna Paulowna 27 Decem ber 1913 en te Edam 8 September 1917. Limburgscbc pelgrims teLourdes. De deelnemers aan de vierde Limburgsche Bedevaart zijn gister allen in goeden welstand te Lourdes gearriveerd. SPORT. Kegelconcours Anti-Poedel. Alle banen zijn gister geducht onder handen genomen en hooge cijfers waren hiervan het ge volg. Vijftien korpsen kwamen Uit, waaronder het Damesvijftal „Alle Neune" uit Rotterdam, dat zich superieur toonde aan haar zusterclub „Langs de Kant" eveneens uit de Rottestad. „Val Om I" Delft staat momenteel No. I, met 299 hout op den voet gevolgd door 2 X 13 Den Haag met 295 en „Men heeft ze niet aan een touwtje" uit Delft met 291. H. Blaisse Sr. hand haafde zich op de eereplaats der beide Vrije banen J. Schotel bezet met 45 hout de eerste plaats op de Vaste baan. De stand was gisteravond II uur als volgt: Korpswedstrijd: I. Val om I, Delft 299 2. 2 X 13 I, 's Hage 295 3. Men heeft ze niet aan een touwtje, Delft 291 4. Tovoli I, R'dam 288 5. Klein Hamburg II, R'dam 277 6. Alles of Niets, A'dam 272 7. Houd ze in de gaten, Delf 271 8. Vrije Kegelbroeders I, R'dam 267—49 9. M.O.T.l, R'dam 267—49 10. Tivoli II, R'dam 267—48 11. Altijd Ne gen IV, Delft 267—46 12. D.G.C., Delft, 263 13. Klein Hamburg I, R'dam 259 14. Altijd Negen Hl, Delft 256 15. Val om II, Delft 254; 16. Het Smalle Pad, 's-Hage 251 17. W.WW 11, R'dam 248 18. Nooit Gedacht, Utrecht 245- 46 19. Noveni I, S'dam24543 ;20. W.W.W 1, R'dam 242—43, laagste 205. 2-V ij f t a 11 e n 1. Tivoli, R'dam 555; 2. Val Om, Delft 553 3. Klein Hamburg, R'dam 536. Treffers: I. Tivoli R'dam 49 (288). N egens: Val Om 1Delft 11. Zevens: Alles of Niets, A'dam 1L Hoogste korpswerpers: 1. Schel, Delft 76 2. Messingen, Delft 73 3. J. Stolte, Delft 72 4. Boekesteïjn, R'dam 70 5. Stoo- ker, Jr, R'dam 70, laagste 64. Personeel: 1. J. Vermeer, R'dam 37— 36 2. C. A. Tuyl, S'dam 37. Serie:!. B. Ingelse Bussum 94 2. G. A. Tuyl, S'da'm 93 3. D. Klaassen, R'dam 92. Jubileum; 1. J. Stok, R'dam 74 2. L. Lutz, Delft 67 3. H. Zwarensteijn, 's-Hage 65, laagste 63. Vaste baan: 1. J. Schotel, R'dam 45 2. A. Nouwens, R'dam44 ;3. Harmse, A'dam 43 4. v. Beutering, 's Hage 42 5. N. v. Ameron,R'dam 4139, laagste 36. S e r i e 1. J. Schotel, R'dam 412 2. A. Nouwens, R'dam 386. Vrije baan (Gewone telling)1. H. Blais se Sr., S'dam 5 X 45 2. N. J. v. Ameron, R'dam 3 X 45 3. C. Muller, R'dam 2 X 45 4. E. F. vl Groningen, R'dam 45—42 5. J. de Haas, R'dam 45 6. L. Witkamp, S'dam 2 X 44 6. L. Hendrikse, R'dam 55—43 6. H. Willemse, S'dam 44 9. Schenkeveld, Delft 41, laagste 38. Serie: 1. H. Blaisse Sr., S'dam 444; 2. N. J. v. Ameron, R'dam 439 3. C. Muller, R'dam 430. Vrije baan (Hamburgertelling): 1. H, Blaisse Sr., S'dam 3 X 120 2. L. Witkamp, S'dam 114 3 J. Schotel, R'dam 3 X 108; 4. N. J. v. Ameron, R'dam 2 X 108 5. E. F. v. Groningen, R'dam 10698 ;6. v. Beutering, 's-Hage 106 7. Hasensteijn, R'dam 104 8. G. v.d. Schouw, Vlaardingen 104, laagste 94. Serie: 1. H. Blaisse Sr., S'dam 1126 2. N. J. v. Ameron, R'dam 1037. Vrije baan Dames1. Mevr. Frima, R'dam 39 2. Mevr. Tuyl, S'dam 2 X 37 3. Mevr. Kant, R'dam37—36, laagste 31. Parenwedstrijd: 1. Mevr. Kuypera en de heer Huisman, Delft 48 2. Mej. Vis en de heer P. V. Reewijk, R'dam 47 3. Mevr, en de heer Scheefhals, 2 X 46 4. Mevr. en de heer Boer, R'dam 46 laagste 41. WATERPOLO. S.Z.C.—S.V.H. I 1—1. Als scheidsrechter Fordoir beide zeventallen ten strijde roept, blijkt de S.Z.C., de Kadt onder de lat te hebben, terwijl S.V.H. volledig it. Al

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2