NJASSEN !T: Ook nu weer met de JULI-A ANBIEDIN G. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhard!'s Zenuwtabletten ALLERLEI. Uit Parijs Zagloel Pasja is gistermorgen om 7 uur, vergezeld van zijn vrouw en den Egyp- tischen minister van buitenlandsche zaken, t« Parijs aangekomen. Uit Keulen De „Kölner Volkazeitung" verneemt uit Dusseldorp, dat in het begin van deze week alle bouwwerken ten behoeve van da bezetting zijn stopgezet. Het blad kon echter niet vernemen, of de verordening daartoe, welke gegeven werd in overleg met de bezettings autoriteiten, verband houdt met de gebeurte nissen in Londen. Uit Brussel Hughes, staatssecretaris der Vereenigde Staten zal hedenavond te Brussel aankomen en twee dagen aldaar verblijven. Staatssecretaris Hughes, die Zondag te Berlijn komt, zal twee dagen later uit Bremen naar de Vereenigde Staten terugkeeren. Volgens de bladen zal hij van zijn bezoek te Berlijn gebruik maken „om de Duitsche toestanden te bestudeeren" en met een aantal industrieelen, financiers en politici spreken. Dit alles in twee dagen tijds. Uit Berlijn De Roemeensche regeering heeft alle communistische vereenigingen ver boden. De militaire overheid heeft op de deuren van» de communistische lokalen en kantoren een meedeeling laten aanplakken, dat alle organisa ties ontbonden zijn. Uit BerlijnUit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Engelsche, Fransche en Itali- aansche gedelegeerden, die de grenzen van Thracië moeten vaststellen, hun werkzaamheden begonnen zijn. Dezelfde gedelegeerden zullen vervolgens de Grieksch-Bulgaarsche en Turksch Grieksche grenzen regelen. Uit EssenDe „Vossische Zeitung" is tot 25 December in het Fransche bezette gebied verboden omdat zij in het nummer van 22 Juli een Fransche parade te Dusseldorp belachelijk zou hebben gemaakt. Uit Parijs De Kamer heeft het lucifers monopolie met 338 tegen 204 stemmen hersteld. Zij heeft het geheel der wetsontwerpen voor den dienst 1924 uit hoofde van de algemeene begroo ting en die van de verhaalbare uitgaven aange nomen. Binnenland. Vertrek van den Kardinaal-Legaat: Gistermorgen omstreeks 9 uur is Z.Em. W. Kardinaal van Rossum vergezeld van zijn secretaris, Pater Drehmans per auto uit Am sterdam naar den Bosch vertrokken. Aan zijn residentie op het Museumplein stonden nog een groot aantal nieuwsgierigen te wachten, die den Kardinaal-Legaat een hartelijk af scheid toewuifden, terwijl de auto's zich in be weging zetten. Kardinaal van Rossum werd tot aan de grens der gemeente uitgeleide ge daan door zijn gastheer, den heer W. Drees- mann wien de Kardinaal-Legaat hier nog eens zijn onuitsprekelijken dank betuigde voor de genoten hartelijke gastvrijheid. Om kwart voor twaalf gistermorgen is Mgr. Heylen, Namens Bisschop, en de beminde voorzitter van het Congres per vliegtuig we derom naar Brussel teruggekeerd, om vandaar per trein verder te gaan naar Namen. Gistermiddag is kardinaal van Rossum te 's-Hertogenbosch aangekomen ter bijwoning van het missiefeest. Hij heeft zijn intrek genomen in hét Redemptoristenklooster en heeft een bezoek gebracht aan zijn zieke zuster te Tilburg. Men meldt uit Roermond aan de „Msb." Z.Em. Kardinaal van Rossum zal a.s. Vrijdag een bezoek aan Roermond brengen. Hij zal op zijn doortocht naar Wittem, eenige uren ver- Loeven in het k looster der eerw. PatersRedemp- toristcü aan de kapel in 't Zand, Prins Hendrik terug. Prins Hendrik, die, naar men weet, de Konin gin en de Prinses na de reis in Scandinavië voor uit gereisd is, is gisterochtend in den Haag aangekomen. Ontslag vrouwelijk personeel bij de spoorwegen. Naar wij vernemen zal het thans in dienst zijnde gehuwde vrouwelijk personeel, dat geen kostwi. ster is, door de directie der Nederland- sche Spoorwegen in den loop dezer week de dienst worden opgezegd, zoodat de dienst betrekking op 31 Augustus zal eindigen. De minister van oorlog. De Minister van Oorlog, de heer Van Dijk, zal van a.s. Zaterdag af gedurende de maand Augustus met verlof afwezig zijn. Tegen verhooging labaksaceijns. De secretaris van den Anti tabaksaccijnsbond heeft de vorige week de Brabantsche industrie centra bezocht om belangstelling te wekken voor het doel van zijn bond in rookerskringen sympathie te wekken in den strijd tegen de dreigende verhooging van de belasting op sigaren tot 15 pCt. De onderhandelingen over door de fabrikanten aan den bond te verleenen steun zijn daartoe geopend. Winterdienst. De winterdienst op de Nederlandsche spoor wegen zal 5 October in werking treden, De wijziging der llotervvet. Onlangs hebben wij gemeld, dat de Algemeene Nederlandsche Zuivelbond aan de Regeering had verzocht, bij de onderhanden zijnde wijzi ging der Boterwet ook de bepalingen op te waar eens op 't Martelveld de 19 Gorcumsche priesters hun leven in doodende folteringen voor Christus en Zijn Kerk hebben gegeven. 't Mooie weer, veraangenaamd nog door een heerlijk frisch briesje, droeg er 't zijne toe bij, dat de stemming aan boord, reeds vanaf 't begin der vaart bijzonder opgewekt was. Als altijd maakten ook de weesjes met eenige eerw.Zus- ters den tocht mede en ook waren er als steeds weer eenige te laat-komers, voor wie de boot, reeds van wal gevaren, weer even moest terug keeren. Dat ging overigens zonder veel woorden en heel gemoedelijk. Om even over half negen zette de „Merwede", getooid met vele vlaggen, met vollen stoom koers naar 't oude bedevaartsplaatsje, om daar tegen 10 uur te arriveeren. Om 5 uur zou men den terugweg aanvaarden en omstreeks half 7 weer in de „Heimat" terug zijn, waar om 7 uur de bedevaart met een dank- lof in de Frankelandsche Kerk wordt besloten. Gemengd Nieuws. Zijne Eminentie Kardinaal va n Rossum heeft voor zijn vertrek uit A'dam aan den Hoogeerw.deken doen toekomen tienduizend lire voor de parochiale armbesturen en twee honderd gul den voor de arme Vredeskerk. Kindje verbrand. Te Enter is een driejarig kind van den landbouwer Nijmeijer in een vat met kokend water gevallen en spoe dig daarna overleden. De bankdébacle te Deventer. Naar wij vernemen, is het geld, dat de beide personen, die een klacht tegen den kassier Brink man hebben ingediend,hem hadden toevertrouwd om voor hen effecten te koopen, hen door der den met inbegrip van renten, terugbetaald. De rijwielplaatjes. Mogen wij het Haarl. Dagbl. gelooven, dan wordt te Amsterdam in rijwielplaatjes een uitgebreide „geheime straathandel" gedreven, op dezelfde wijze als indertijd met de broodkaarten geschiedde. De plaatsjes zouden verkocht worden voor 50 cent, en nog wel voor veel minder. Het eenige onderscheid tusschen de echte en de nagemaakte plaatjes moet zijn, dat de eene soort (het is niet bekend of dit de echte of de valsche zijn,) wordt vervaardigd van uit Duitsch- 1 'id, de andere van uit Amerika afkomstig ko- pei Ook te Haarlem zouden de nagemaakte plaatjes worden verkocht. Een verkooper moet daar ter stede reeds 500 nagemaakte plaatjes van de hand hebben gedaan. V erdronken. Maandagmiddag is de 4- jarige K. D. in de Dordtsche Kil overboord van het te Antwerpen thuisbehoorende schip „Noord Natie I" gevallen. Niettegenstaande de vader met de roeiboot dadelijk trachtte het kind te bereiken, zag hij zijn zoontje voor zijn oogen verdrinken. Het lijkje is nog niet gevon den. De stoomdrifter Schiedijk IJ.M. 482 kwam Dinsdagavond te IJmuiden binnen met verlies van een der opvarenden. De 17-jarige stoker J. G., wonende te IJmuiden, moet Maandagmiddag over boord zijn geraakt en verdronken. Nie mand op het schip heeft echter het ongeval zien gebeuren. De accijnstoren te Alkmaar verplaatst. De voor velen als historisch mo nument bekende accijnstoren, staande aan het einde van het Verdronkenoord op den hoek van de Bierkade, die aanstonds de aandacht trekt van den toerist en vreemdeling, als hij van de richting Amsterdam te water Alkmaar binnen vaart, is over een afstand van vier en een halven Meter naar de zijde van het breede water van de Bierkade en den Voormeer verplaatst. Hondei'den belangstellenden woonden het inderdaad Amerikaansche karwei bij. De heer J. Ringers, wethouder van Pu blieke Werken, hield van te voren een toespraak tot de genoodigden die op een vaartuig waren vereenigd, waarin hij er aan herinnerde hoe op 11 Juli 1622 de toenmalige vroedschap op voor stel van den burgemeester Oudesteyn tot den bouw van den toren besloot en hoe thans, drie honderd jaar later, de toren een sta-in-den-weg was geworden, die een erge verkeersstoornis vormde. Hierop werd onder leiding van den heer Margadant met het werk een aanvang ge maakt. Langzaam maar geleidelijk schoof de torenvan zijn plaats en in ongeveer drie kwartier was hij pl.m. 4x/2 M. verschoven. Toen de toren op zijn nieuwe plaats stond, hieven de vele toeschouwers een geestdriftig hoera aan en werden de vlaggen geheschen, waarbij de klok in den toren haar stem luide liet weergalmen. Men mag blij zijn, dat de oude toren, die moest wijken voor het moderne verkeer, is be houden gebleven voor het stadsbeeld en niet, zooals zooveel ander moois voor en na, totaal is gesloopt. Ongel ukk en. Gisteravond reed mr. K. van Andringa, griffier bij het kantongerecht-te Lemmer, op een motorfiets tusschen Sondel en Wijckel. De motor slipte en de heer Van An dringa kwam te vallen. Door voorbijgangers werd hij bewusteloos gevonden Onmiddellijk werd dr. Hotting van Wijckel ontboden) die de eerste geneeskundige hulp verleende. Met gebroken schouder en inwendig gekneusd is de heer Van Andringa per auto naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. - De heer J. de Jonge te Goes, die Zaterdag j.l, met zijn motor te Woensdrecht onder een auto geraakte, is gistermiddag in het ziekenhuis te Bergen op Zoom o\erleden. Aan boord van den zandzuiger Adam, die baggerwerk verricht in het nauw van Bath, is gistermorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Met behulp van een stoomlier zou een 5 M. lange ijzeren pijp van een naastliggende schuit op den zandzuiger worden overgebracht. Bij het langzaam neerlaten van het gevaarte Schoot de wielschijf door, daar de rem tenge volge van den regen blijkbaar geen vat meer had, en kreeg de 34-jarige kapitein J. van E. uit Hoek van Holland het gewicht op den achter schedel, die geheel werd ingedrukt. Tegelijker tijd werd hij neergeslagen en kwam met geweld op den rand van het ruim terecht, waardoor de schedel aan de voorzijde spleet en een arm en ENORME COLLECTIE vanal f9.75 2004—32 nemen dat in winkels, waar natuurboter wordt verkocht, geen margarine verkocht mag worden en omgekeerd, en dat margarine alleen verkocht mag worden in verpakking van den fabrikant. Het Hdbl. verneemt thans dat de Regeering, in verband met ernstige bezwaren van andere zijde aangevoerd, besloten heeft, aan dit verzoek geen gevolg te geven. i Spoorwegpersoneel. De besturen van St. Raphaël en den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel zijn bij den Minister van Financiën op audiëntie geweest om te spreken over de nieuwe pensioen regeling Voor het spoorwegpersoneel. De Minister deelde mede, dat de vertraging inzake de indiening van de nieuwe regeling, uitsluitend is toe te schrijven aan het feit, dat een herziening van de pensioenregeling voor de burgerlijke ambtenaren in bewerking is. Het ontwerp van wet daarvoor is reeds van den Raad van State terug ontvangen en zal, na overweging van het advies van dien Raad, aan de Staten-Generaal worden aangeboden. Daarna kan het ontwerp voor het spoorweg personeel spoedig volgen, zoodat verwacht mag worden, dat dit ontwerp de Tweede Kamer in de najaarszitting zal bereiken. Door deze bespreking heeft de deputatie den stelligen indruk gekregen, dat de Minister een spoedige totstandkoming can de nieuwe regeling zal bevorderen en welwillend zal staan tegenover eventueel voor het spoorwegpersoneel te billijken afwijkingen van de regeling voor de burgerlijke ambtenaren. Zal de gang van zaken zijn zooals deze bij de bespreking met den Minister gedacht is, dan kan binnen enkele weken het overleg over de gewijzigde regeling tusschen directie en organi saties een aanvang nemen. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Herdenking Mobilisatie. 't Zal vandaag geen uitgelaten feestpartij zijn, maar een eenvoudige, waardige herdenking van den 10 jaar geleden gedanen oproep aan onze weerbare maent, om 't vaderland met lijf en leven te verdedigen. Nooit zou er ook minder reden zijn, om feest te vieren, dan thans, nu wij 't begin van den bloedigsten wereldoorlog levendiger in onze ver beelding terugroepen, een oorlog, welke in zijn wereldschokkende gevolgen nog in heftige mate voortwoedt. Toch past 't, dat begin op waardige wijze te gedenken, met klokgelui, carillon en ernstige fanfare-muziek, zooals 't in onze stad gebeurt, om juist door die hernieuwde herinne ring ons dieper den wenscli in te prenten, dat ons en ons nageslacht nooit een oorlogsramp meer moge treffen en om ons aan te sporen,ook met alle kracht er toe mede te werken, dat de heerlijke vredesidee, zonder welke welvaart en vooruitgang niet mogelijk is, bij allen meer en meer ingang vinde. Bijzondere reden hebben wij heden bovendien, om God te danken, dat Hij ons niet 't eigenlijke oorlogsleed deed ondervinden, en Nederland spaarde, als een bevoorrechte, tusschen zoovele, van alle kanten opdringende vijanden. Ook wij zijn echter niet van alle leed vrij gebleven en wel in 't bijzonder zijn hier door getroffen een groote groep van gedemoblli- seerden, die juist door 't streng volbrengen van hun vaderlandschen plicht, in materieele zor gen zijn geraakt. Wie biedt men dus beter en eerder steun, dan hun, die als slachtoffers van hun plicht thans nog in kommernis en armoede moeten leven. Opwekking tot ruime hulp aan hen is ook een der hoofdbedoelingen, waarop de herdenking van de mobilisatie plaats heeft. De Bedevaart naar Briclle. Onder geestelijke leiding van den weleerw. kapelaan Iljogeveen, vertrokken hedenmorgen half negen vanaf 't Hoofd met de grooteFop-Smit- raderboot „Merwede I" meer dan 400 pelgrims, o.w. de hoogeerw. deken met nog een zestal geestelijken onzer stad, naar Brielle, de plaat», Volksbadhuis. In de week van 20 tot 26 Juli werden genomen 326 baden lBte klasse kuipbaden 24, regenbaden 37. 2de klasse kuipbaden 25, regenbaden 239. Kinderbaden 10. „Harpe Davids." De Christelijke^ Muziekvereeniging „Harpe Davids", directeur J. K. C. Karseboom, onder- afdeeling van den Schied. Chr. Bestuurdersbond behaalde gister op het concours te Zwijndrecht, uitgeschreven door den Hollandschen Bond van Chr. Harmonie en Fanfariegezdschappen den eersten prijs in den marschwedstrijd en den der den met het verplichte nummer in de vierde af- deeling-Fanfare._In den marschwedstrijd namen 8 vereenigingen deel. Deze vereeniging kwam voor het eerst op een wedstrijd uit. Opgeheven is het faillisse- rnent van P. Hille en Arie Seger, beide alhier woonachtig. UIT ROTTERDAM. Gemeenteraadsverkiezing Kj^In de gister gehouden zitting van het cen- straal stembureau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad is tot lid van dsn raad (vacature-van Stapele) benoemd ver klaard de heer A. van Kranenburg (s.d.). Ingestorte huizen. Zooals men weet, zijn op het zgn. Borchers- hofje aan den Langen Westzeedijk alhier, ver leden week ten gevolge van het opspuiten van een aangrenzend terrein, eenige huizen ingeval len. Gelukkig hadden de bewoners zich nog bijtijds in veiligheid kunnen brengen. Hun huis raad hebben zij echter moeten achterlaten en dit heeft natuurlijk erg te lijden. Daar ook voor de andere in de nabijheid staande huizen groot gevaar voor instorten dreigde, werd den be woners door den dienst van gemeentewerken aangeraden, hun huizen te verlaten. Een deel der bewoners werd zoolang onder gebracht in het voormalige Armenhuis aan den Schiedamschendijk anderen kregen een plaats in het Oude Mannenhuis weer anderen werden leegstaande woningen op het zgn. Derde Hofje aan den Westzeedijk als tijdelijke verblijfplaats aangewezen. De gemeente zorg de er voor een opslagplaats voor de meubelen e.d. Alle gezinnen van het Borchershofje hebben thans hun woningen verlaten, verschillende met achterlating van hun huisraad. Het hofje is thans geheel met prikkeldraad afgezet en een vaste politiepost zorgt er voor, dat nie mand, die er niet noodzakelijk zijn moet, er kan binnenkomen. Door de hevige regens van de laatste dagen is de grond opnieuw gaan werken en gisternacht is weer een huis ingestort, terwijl ieder oogen- blik nieuwe instortingen te wachten zijn. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Wij, Lange Nieuwstraters, hebben heusch niet te klagen, dat we vergeten worden. |j Om de week genieten we van opgebroken stra ten en om ons genot te vergrooten en langer te doen duren, wordt eerst de straat opgebroken, daarna gedempt en dan weer vlak daarnaast opnieuw opgebroken. Maar er is meer 1 Alle mogelijke auto's passeeren deLangeNieuw- straat en mijden de Tuinlaan. Als men nu weet, dat op de drukste uren 40, zegge veertig auto's per uur de Lange Nieuwstraat doorploegen en trots de minimale besproeiing voortdurend de atmosfeer met wolken van stof bezwangeren, zoodat ramen openzetten ondoenlijk is, dan kunt ge begrijpen, 'hoe aanlokkelijk het wonen in de Lange Nieuwstraat is. En nu zoudt ge denken, dat wij minder belas ting betalen dan de Tuinlaners. Mis hoor Geen cent minder. En daarom rijst de vraag 1 Waarom moet de Lange Nieuwstraat alles hebben en de Tuinlaan niets Zijn de Lange Nieuwstraters minder dan de Tuinlaners Waarom dan de last niet verdeeld Waarom alle auto's niet gedwongen naar het Hoofd langs de Lange Nieuwstraat en van het Hoofd langs de Tuinlaan te gaan, dan werd een groote onbillijkheid weggenomen. X. 2134 9 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet teruggege ven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2