Broerssveld f3- SERBS TICHELER, w Drogist. lü hand verbrijzeld werden. De getroffene, die terstond bewusteloos was, stierf na enkele minu ten. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. In eenmodderslootgestikt. Giste ren reden per auto van Rockanje naar Rotter dam de 39-jarige smid A. de G. en zijn 15-jarig dochtertje. Toen een auto van tegenover gestelde richting moest passeeren op den Konijnendijk onder Geervliet, haalde de G. waarschijnlijk te ver uit, waardoor zijn auto kantelde en in een diepe moddersloot terecht kwam. Boeren boden on middellijk hulp en slaagden er in het meisje met veel moeite te redden. Zij had een been wond bekomen. Den vader, die eveneens onder den auto was geraakt, kon men helaas niet tijdig bevrijden. De G. is in den modder gestikt. De ramp te Ylissingen. De collecte voor de slachtoffers van de visschersramp te Vlissingen en Arnemuiden, heeft te Middelburg 1426.51 opgebracht. Bij den penningmeester van het comité is verder ontvangen 632.94 en door de redactie der Midd. Crt. 777.89. Bij het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis werd voor de visschers ontvangen een gift van 1000. De visschersvereeniging „Helpt Elkander" te Tholen heeft 200 geschonken. De Russische graanverschepin- g e n. J.l. Zaterdag is te Rotterdam gearriveerd de heer Losowsky, leider der Sovjet-Handels vertegenwoordiging te Berlijn. Deze heeft met den heer C. W. van der Sluis, procuratiehouder van het Ned. Bevrachtingskantoor de Rotter- damsche havens doorkruist en in hoofdzaak de graansilo's bezichtigd, o.a. het silo St. Job. Hij achtte de Rotterdamsche haven, ook wat graan lossen betreft, de best geoutilleerde haven, die hij tot dusver had bezichtigd. Het is dan ook zoo goed als zeker, dat Rotterdam de voorkeur verkrijgt als losplaats voor Russisch graan dat wil echter niet zeggen, dat Amsterdam geheel wordt buitengesloten. Men zal een deel van het vervoer door bemiddeling van de Ned. Graansilo- en Elevator-Mij. te Amsterdam over de hoofdstad leiden. DeAmerikaanschewereldvlucht Luitenant Lowel Smith, de leider der Ameri- Kaansche vlucht om de wereld, heeft, vóór hij te Brough vertrok voor de laatste afdeeling van zijn tocht gezegd, dat hij 99 pCt. kans had om geheel te slagen. Een ontzaglijke menigte was in de buurt der vliegtuigen samengestroomd om de stoute vliegers geluk te wenschen op hun reis. Lowel Smith zeide, dat hij gelooft over een maand in Los Angelos te zijn. De eenige moeilijkheid, die ik nog voorzie, is de vlucht van Groenland naar Labrador, waarbij wij veel ijs zullen ontmoeten. Vermiste Deensche schoener. Het 1 aatste bericht van de „Groenland", de Deensche schoener, met de leden voor de kolonie te Sco- resby Sound aan boord meldt, dat de schoener de Rosenvinenbaai heeft weten te bereiken, waar het schip in open water ligt en beschut wordt door het ijs. De schroef van 't schip is intact en het schip zelf is dicht. Men zal trachten een hulproer aan te brengen en dan naar Reyk javik te varen. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat de bemanning van de vermiste Deensche schoener „Teddy" zich te Angmagssalik aan de Oost kust van Groenland bevindt. Gemeld wordt, dat zij thans aan boord van een Noorsche rob- benvaarder naar IJsland onderweg zijn. Zij hebben ontzaglijke ontberingen doorstaan, hon ger en koude geleden en hadden veel last van scheurbuik. De „Teddy" vertrok 9 Augustus verleden jaar van Germaniahaven en kwam op 75 gr. Noorder- en 16 gr. Westerbreedte in een on doordringbaar ijsveld terecht. Het schip werd door het ijs ingesloten en door stormen - en drijfijs naar de Liverpoolkust gedreven. Jen Zuiden van de Scoresby Sound moest de be manning het schip verlaten op 8 Octobér en na ongeveer 400 mijl op een ijsschots te hebben rondgedreven wisten zij na vele moeilijkheden in het midden van December Angmagssalik te bereiken. Aanvaring op de Noordzee. Uit Grinsby wordt geseind, dat de aldaar thuis behoorende drifter Jetsam op de Noordzee ge zonken is. Na in aanvaring te zijn geweest met den Nederlandschen schoener „Huibertje". De bemanning werd gered. Fabriek ingestort. Door de hevige regens is een oliefabriek te Ahmedabad bij Bom bay ingestort. Men heeft reeds 26 personen in het ziekenhuis opgenomen, terwijl nog 60 onder de puinhoopen begraven liggen. Groote brand. Gisteravond is te Neu renberg brand ontstaan in een pakhuis, waarin zich landbouwwerktuigen en benzol- en olie reservoirs bevonden. Drie brandweerwagens en een afdeeling rijksweersoldaten waren ge durende 4 uur onafgebroken met de blüssching van den brand bezig. De materieele schade is buitengewoon groot. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. Hevig onweer. Te Gent heerschte gis teren een geweldig onweer. De bliksem sloeg in een pakhuis in de voorhaven, dat vol lag met vlas en andere goederen. De brand hield een groot gedeelte van den nacht aan. De schade bedraagt verscheidene millioenen. Geheimzinnig R h el n e. Men meldt uit Enschedé Wederom is de stad Rheine in opschudding gebracht door een geheimzinnige verdwijning, ditmaal van twee jonge meisjes, de 18-jarige Bernardine Streiter en de 19-jarige Katharina Harmeyer, die beiden op de spinnerij van de firma Hermann Kümpers werkzaam waren. Merkwaardig is het, dat de meisjes reeds sedert 20 Juli worden vermistde ouders heb ben echter gemeend eerst thans daarvan aan gifte bij de politie te moeten doen. Volgens verklaringen van de moeder van het eerstgenoemde meisje is haar dochter Zater dag op den gewonen tijd na afloop der werk zaamheden thuis gekomen, en, na haar moeder het verdiende weekloon te hebben afgedragen, 's avonds om 7 uur met haar vriendin naar de stad gegaan. Sindsdien zijn de beide meisjes niet meer ge zien. Naspoiingen van de politie bleven tot dusver vruchteloos. De ramp van de „Taira i-M a r u." De schipbreuk van de „Tairai-Maru", waarbij tweehonderd personen verdronken, werd ver oorzaakt door een aanvaring tijdens mist. Het schip zonk in twintig minuten. Pelletier Doisy. Kapitein IJPelletier Doisy, wiens vlucht ParijsTokio, zooveel bewondering heeft gewekt, komt 21 Augustus per schip in Frankrijk terug. Groote huldigingen worden voorbereid. De moord te Soerabaja. Macaré is tot de doodstraf veroordeeld, Amir tot vijftien jaar gevangenisstraf, wegens den vierdubbelen moord te Soerabaja. Modern Robinson Crusoe-avon- t u u r. Een onaangenaam avontuur is dezer dagen overkomen aan bemanning en passagiers van de kleine Fransche visschersboot „SansPeur" die te St. Germain-sur-Ay, een haventje aan de kust van het Kanaal, thuis behoort. Op 17 Juli met uitstekend weer voor een pleziertocht vertrokken, trof de boot in volle zee een hevige storm, en werd ten slotte op de kust van een der rotseilanden van Ecréhou nabij Jersey te pletter geslagen. Onder groote moeilijkheden konden de opvarenden aan land komen. Zij moesten vijf dagen op het onherberg zame kale rotseiland blijven voordat er hulp kwam opdagen. Hun eenig voedsel bestond in dien tijd uit met groote moeite gevangen vis- schen en schelpdieren. Eenmaal per maand wordt het eiland aangedaan door het motor jacht van mrs. Robbms, een weduwe te Jersey, terwille van mogelijk achtergebleven zeelieden, daar Kanaalscheepjes dikwijls door den storm gedwongen worden de inhammen en baaien binnen te vluchten. Gelukkig voor deze schipbreukelingen was op 22 Julie de gebruikelijke dag van bezoek aangebroken. Zij hebben dankbaar van de ge legenheid geprofiteerd. Telegrammen. TREINBOTSING. NEW YORK, 31 Juli (draadloos) Gisteravond heeft te Long Island-city een botsing plaats ge had tusschen twee volle passagierstreinen, waar bij 50 personen werden gewond, van wie 't groot ste gedeelte ernstig. Na de botsing ontstond een paniek, waarbij vrouwen en kinderen onder den voet werden geloopen, ENGELAND EN RUSLAND. LONDEN, 31 Juli. (draadloos) De Britsch- Russische conferentie is een volledig fiasco geworden. De conferentie is er niet in geslaagd een leening voor Rusland te krijgen, daar de Russen een overeenkomst weigerden inzake de schuldenkwestie met de Engelsche crediteuren. Die schulden zouden 182 millioen pond sterling bedragen. GRIEKENLAND. ATHENE, 31 Juli. (draadloos) De Nationale Vergadering heeft met 189 tegenl61 stemmen en 22 onthoudingen een motie van vertrouwen in de nieuwe regeering aangenomen. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen, mogelijk tijdelijk krachtige Z. tot Z.W. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijn lijk eenige regen of onweer, zelfde temperatuur. Het vijfde Binnenscheepvaarteongres. De vereeniging binnenscheepvaarteongres heeft het 5e congres vastgesteld op 24 en 25 September e.k. te Utrecht. Het voorloopig programma luidt als volgt 1. Verbindingsweg AmsterdamGouda Rotterdam (eventueel van practische en tech nische zijde te bezien). Praeadviseurs Mr. P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel te Leiden J. A. Brouwer, secretaris van de Vereeniging tot Behartiging van Stoomvaartbelangen in Ne derland. 2. De wenschélijkheid en mogelijkheid van uniformiteit in de reglementen in Nederland, in verband met het verkeer te water geldend. Praeadviseurs W. N. v. d. Poll, havenmees ter te Amsterdam en T. Noordraven, leeraar aan de Zeevaartschool te A'dam. 3. Tollen, bruggelden en havengelden. Praeadviseurs Prof. Mr. F. C. Scheltema, hoogleeraar Handelsrecht te Leideh, en T. P. Keyzer, secretaris^ van de Vereeniging „Schut- tevaer" te Amsterdam. 4. Scheepshypotheken. Praeadviseurs Mr. A. P. Muller, te Amster dam. Van de hand van Mr. E. P. de Monchy zal een leidraad voor de besprekingen den con gresleden toegezonden worden. 5. Averij-grosse en hulploon. Praeadviseurs Mr. W. A. C. van Dam, te Rotterdam, en Mr. G. H. S. Grosheide, te Am sterdam. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 30 Juli 31 Juli. Londen/II 517a /II 517/„ Berlijn - - 0.623/4* - 0.623/8* Parijs- 13.131/, - 13 04 België- 11 90 - 11.8572 Zwitserland-48 40 - 48.63 Amerika - - 2.61 u/« -2 615/g Weenen- 0.00"/8 - 0.003/, Kopenhagen- 42 15 - 42.20 Stockholm- 69 55 - 69 62 Va Christiania- 35 45 - 35 50 Madrid - 34.90 - 34 85 Milaan -11 321/» - 11.321/2 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 30 Juli 31 Juli. Londen/II 511/2H-52y4 Berlijn- 0.621/2* - 0.621/,* Parijs - 13 20 - 13.05 Brussel- 11 921/, - 11.87 V, Zwitserland- 48 50 - 48.621/a Weenen-0.0037 -0.0037 Kopenhagen - 42.80 - 43.20 Stockholm- 69 75 -69.70 Christiania- 35 60 - 35 30 New-York-- 2.613/4 -2.615/, per billioen. Kerknieuws. Pastoor A. D. C. Sclicllart. f Te 's-Heercnhoek is overleden de Zeereerw. heer A. D. C. Schellart, pastoor aldaar. Alphonsus David Constantius Schellart werd geboren te 's-Gravenhage 11 Dec. 1872 en priester gewijd 3 April 1897. - Op 1 Mei 1906 werd Z.Eerw. benoemd tot Sub-Regent van het Seminarie Hageveld. Zijn benoeming tot pastoor te 's-Heerenhoek volg de op 30 Augustus 1913. Rctraiten Voor vrouwen i n „d e Thabo r" te Rotterdam. 811 Aug. Dames Ziekenverpleegsters, Lei der. P. Franciscaan (verg. 10). 2427 Aug. Ongehuwde leden 3de Orde St. Dominicus, Leider. P. Dominicaan 10) 1518 Sept. Gehuwde leden 3e Orde St. Domi nicus. 2225 Sept. Jonge dames, leden v.d. Euch. Bond e.a.d. 10). 58 Oct. Meisjes gewonen stand (ƒ6.50). 22—25 Oct. Meisjes gewonen stand 6.50). 25 Nov. Meisjes gewonen stand (ƒ6.50). 58 Nov. Jonge dames middenstand 10). 1013 Nov. Geh. leden v.d. Euch.Bond e.a.d. io.) 14 Dec. Gehuwden gewonen stand 6.50). 811 Dec. Dames-leden der Ver. der Eeuwigd. Aanbidding en tot ondersteuning van behoeftige kerken e.a. deeln. 10.) 1417 Dec. Jonge dames deftigen stand 15). 2124 Dec. Meisjes gewonen stand (ƒ6.50). 2831 Dec. Jonge dames middenstand 10). Rechtzaken. Verduistering van Rijksgeldcn. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch stond gisternarriiddag terecht de kapitein der Mili taire Administratie te Ede, J. KoolhaasRevers. Bekl. werd er van beschuldigd opzettelijk een bedrag van 44.000 althans omstreeks be drag ƒ21.000, toebehoorende aan het Rijk, in de jaren 1921, 1922 en 1923 te Ede, Arnhem en Nijmegen te hebben weggenomen zulks met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening. Bekl. bekende het geld te hebben verduis terd, doch later te hebben getracht door geld te leenen het tekort te dekken. Bekl. was van het een tot het ander gekomen. De Krijgsraad onmiddellijk uitspraak doen de veroordeelde bekl. tot 11/a jaar gevangenis straf met ontslag uit den militairen dienst en ontzetting van de bevoegdheid om verder bij de gewapende macht te dienen. SPORT. De Olympiade. De Parijsche Olympiade is thans geëindigd. Dat ons land daar nog wel een dragelijk figuur heeft gemaakt, blijkt wel hieruit, dat Nederland behaalde 4 eerste prijzen, 1 tweede prijs en' 5 derde prijzen. VOETBAL. Op Zondag 3 Augustus a.s. zal er voor de eer ste maal sinds den oorlog een voetbalontmoeting plaats hebben tusschen Duitsche en Belgische spelers, te Keulen. De Belgische ploeg, uitslui tend bestaande uit arbeiders, is samengesteld uit spelers van verschillende steden. ORderwijs. R. K. Haudelshoogcsehool te Tilburg. Naar aanleiding van het Vaz Diasbericht over de oprichting eener R. K. Handelshooge- school te Tilburg, dat dezer dagen in de pers circuleerde, kan uit de beste bron worden ge meld, dat inderdaad het curatorium der R. K. Leergangen deze zaak in studie heeft genomen en zich te bevoegder plaatse van de wenschelijk- lieid dezer oprichting heeft overtuigd. De voor naamste onderhandelingen betreffen thans de financiën. Wanneer deze slagen is de mogelijk heid groot, dat het volgend jaar een begin wordt gemaakt met de geleidelijke stichting eener R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. Burgerlijke Stand, Geboren: Juli 29. Willem z.v. J. Fransen en T. de Groot, Nieuwe Haven. Evert Adria- nus z.v. L. A. F. Blommesteijn en E. E.Rosman, Flavendijk. 30. Hendrika d.v. J. Zeviers en F. J. van Kersen, Fabristraat. Alida d.v. J. Eikelenboom en A. G. Wessel, Sommelsdijk- schestraat. Overleden: Juli 28. Adrianus Gerardus Gouka, oud 8 dagen, Voorneschestraat. 29. Johannes Stegman, oud 53 jen 2 rund, Warande. Gatharina Johanna Cornelia Jansen, oud 9 j. en 1 nmd, Singel. Gehuwd: Juli 30. J. A. Bras 43 j. en A. Moerer 49 j. H. Muus 26 j. en M. van der Wilt 24 j. G. A. de Bie 29 j. en J. Barzilag 23 j. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 31 Juli v.m. 2.56 n.m. 3.22. 1 Aug. v.m. 3.31 n.m. 3.59. 2 Aug. v.m. 4.09 n.m. 4.38. SCHIEDAM, 29 Juli. Vertrokken s.s. „Ju- lianapark" en s.s. „Gratia", beide naar Rotter dam. BLYTH, 26 Juli. Aangekomen s.s. „Hook- wood", ledig van Schiedam. SUEZ, 19 Juli. Gepasseerd 1 s.s. „City of Athens", met olie van Oost-Azië naar Schie dam. PERIM, 24 Juli. Gepasseerd s.s. „Ly- caon", met olie van Oost-Azië naar Schie dam. Handelsberichten. Beurs van Sehiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 31 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 31 Juli. Men noteert voor Spiritus 100 f 33. Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.60 per ketel. VEEMARKT DELFT, 31 Juli. Aanvoer 240 runderen 85 schapen of.lam meren, 10 paarden, 625 varkens, 6 vette kalveren, 949 biggen, 78 magere kalveren. 8 geiten of bokken, vette varkens, veulens. lammeren. Vette koeien le kw. f200490, 2e kw. fkalfkocien le kw. f 225f 500, 2e kw. fvaarkoeien le kw. 180f390, 2e kw. .f—f-vette kalveren le kw. f2e kw. fvette schapen le kw. f2e kw. fschapen met 2e kw. f- 2ekw. f- lammeren le kw. f weilammeren le kw. f magere varkens le kw. f 1452, biggen, f 6- 14, nuchtere kalveren le kw. f 1026, paarden f 150—3.5Ó. Rundvleesch per kilo f 1.201.05 f 0.90. Boter,f2.15 a 2.35 per kilo. Aanvoer 137/8, en 3/16 wegende te zamen 2770 kilo. Ondergeteekende heeft de eer U hij de DROGISTERIJ „DE VIJZEL" heeft OVERGENOMEN. Het zal zijn streven zijn door coulante bediening en coneurreerende prijzen Uw vertrouwen te verwerven. AANBEVELEND, 2133—75 'TÈrÖSn? Drogisterij „DE VIJZEL",

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3