daarvoor het militaire terrein „Kijk in den pot". Doordat er veel kinderen op dit terrein aan het spelen waren, werden zij genoodzaakt nabij de gasfabriek te dalen. Bij de landing kwam een der wielen van het vliegtuig in aanraking met een ijzeren paal, met het gevolg, dat het vlieg tuig over den kop sloeg. De propeller en het heele onderstel van de machine werden totaal vernield, terwijl het voorste gedeelte van den motor ineen gedrukt werd. De inzittenden, de onderofficier Lambermond en de korporaal De Nuil, beiden dienende bij het eskader te Soesterberg, kwamen er wonder boven wonder zonder verwondingen af. Zij «telden zich dadelijk in verbinding met Soester berg, vanwaar gisternacht een auto is vertrokken om het vliegtuig, nadat het gedemonteerd was, naar Soesterberg over te brengen. Moord in een sneltrein. Een inge nieur, die te Versailles woonde, is gisteravond in een compartiment eerste klasse van den trein Parijs-Versailles vermoord. De misdaad werd eerst tegen middernacht ongeveer ont dekt, toen de machinist den wagen doorzocht. Zijn aandacht werd getrokken door dat van een der coupé's het portier openstond. Hij stel de een nader onderzoek in en stootte tegen het lichaam van 'n man, die tusschen de ban ken lag. Twee spoorwegemployé's droegen daar op aen klaarblijkelijk zwaargewonde naar een der wachtkamers. Daar werd ontdekt, dat hij een zware wond in de borst had, waar uit bloed vloeide. Toen de gewonde een oógen- blik tot zich zelf kwam, kon hij zeggen „Aan gevallen door twee donkergetinte individuen en bestolen". Onmiddellijk daarop stierf hij. Uit zijn papieren bleek, dat de Vermoorde Armand Dutfoy heet, 45 jaar oud is, getrouwd en vader van twee kinderen, ingenieur van beroep, geboren te Moskou en woonachtig te Versailles. Hij was te Parijs in dienst van een levensverzekeringmaatschappij en reisde ge regeld tusschen Parijs en zijn woonplaats voor zaken heen en weer. Op den avond van den moord, moet hij ongeveer 100.0 francs bij zich hebben gehad. Dat geld hebben de moordenaars, die zich bedienden van een zeer scherpen drie- kantigen dolk, hem ontstolen, benevens zijn gouden' horloge. Een onderzoek is ingesteld doch dit heedt tot dusver nog niet tot een re sultaat geleid. Indisch aller le i.Verscheidene stoo- mertjes zoeken, tot dusver vergeefs, naar de Sarie Borneo, Onder de vermiste passagiers zijn mej. Clara Thio, mej. Thio Kim Liang, de heeren Thio Kim Swan, Oe Oen No, mevr. Oeg Wan Tjoen en de heer Thio Keng Yok, allen wonende te Banjermasin, en de heer Hattori, uit Japan verder zestien dekpassagiers. De namen der scheepsofficieren zijn Offerhaus, kapitein, Dub- blinga, stuurman Peggie, hoofdmachinistPe- rau, machinist. De verdere bemanning bestaat uit 34 chineezen. Een Mohammedaansche Chinees is Donder dagavond opgepakt twee paal voorbij Tange rang in de desa Kedoengnanas wegens het ver- koopen van onkwetsbaarheid garandeerende dji- mat. Tien moerits, zijn leerlingen, werden even eens gevat. Het onderzoek wordt voortgezet. Rasmussen. Reuter meldt uit Nomea (A- laska) dat Knud Rasmussen, de leider van de Deensche expeditie, die onderzoekingen naar de Eskimo's doet, en van wien in 15 maanden geen teeken van leven werd vernomen, te Kotzebue, 1500 mijl ten noorden van Nomea is aangekome Men had zich zeer over hem ongerust gemaakt. Bijna vergeten: Te Sevilla is dezer dagen een vrouw overleden die 107 jaar oud was geworden. Bij de begrafenis waren drie zoons van de overledene tegenwoordig. Zij waren on derscheidenlijk 91, 89 en 85 jaar oud. De Amerikaansche wereld vlucht. De Amerikaansche wereldvliegers, die nog steeds op IJsland vertoeven, zullen, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, tusschen 15 en 20 Augustus van daar aar Groen land vertrekken. Scheepsramp. Uit Wellington (Nieuw- Zeeland) wordt gemeld, dat het s.s. Ripple" is vergaan, waarbij zeventien matrozen ver dronken. Gevaarlijk spel. Een tragisch ongeval heeft zich te Berlijn voorgedaan. De clown-kunst- schutter Walter Gehricke gaf daar sinds acht weken voorstellingen met zijn partner Fred Seitz. Bij de jongste voorstelling zou Gehricke een speelkaart, die Seitz boven zijn hoofd hield, met een schot doorboren Bij het teeken „hallo" dat tevoren afgespro ken was, zou Gehricke schieten. Op dat oogen- blik echter zou Seitz een beweging gemaakt hebben, waardoor de kogel niet de kaart trof, maar Seitz dwars door het hoofd ging. Naar het ziekenhuis vervoerd, stierf de ge troffene reeds tijdens zijn overbrenging daar heen. Gehricke werd gearresteerd, terwijl de politie naar verluidt, het optreden van kunstschutters voorloopig zal verbieden. Ontaarde moeder. Een te Hamburg woonachtige vrouw had een negenjarig zoontje, dat haar sta-in-de-weg was. Zij nam het kind dezer dagen mee en duwde het onderweg in het water. Ofschoon de knaap om hulp riep, verwijderde de vrouw zich, zocht het gezelschap van een vreemd man en gaf zich met dezen aan het groote stadsvermaak over, alsof er niets was gebeurd. De misdaad lekte uit en de vrouw werd ge arresteerd. Zij bekende nog een tweeden kin dermoord op haar geweten Le hebben. Een zonderlinge. Te Genève heeft een zekere mevrouw Possi, de jonge vrouwvan een fabrikant aldaar, het volgende krankzinnige stukje uitgehaald, hetwelk eerst voor het gerecht openbaar werd gemaakt De moeder der vrouw had haar schoonzoon door de rechtbank doen oproepen wegens be weerde wreede behandeling zijner echtge- noote. De \rouw was namelijk met een bijtende stof in het gelaat besprenkeld en daardoor mismaakt, waarvan haar moeder haar schoon zoon de schuld gaf. De ongelukkige mismaakte verklaarde ech ter, dat haar man hieraan onschuldig was. Zij was zich namelijk haar schoonheid zoo zeer bewust, dat zij om haar man alle reden tot jalouzie te benemen, zichzelf aldus van haar uiterlijke aantrekkelijkheid had beroofd, uit liefde voor haar echtgenoot. Een wereld-zeiltocht. Alan Ger- hault, de bekende Fransche tennisspeler, die het vorige jaar met een kleine zeilboot den Atlantischen Oceaan overstak, wil nog in den loop van dit jaar een grooter waagstuk onderne men. Hij wil met zijn nauwelijks 9 M. lange boot een reis om de wereld maken. Hij denkt in October uit New-York te ver trekken. Gerbault denkt drie jaren over zijn reis te doen. Een nieuw Duitsch verkeers vliegtuig. In Duitschland volgt men met groote belangstelling de prestaties van een nieuw type vliegtuig, fabrikaat van Focke-Wulf Flugzeugbau A. G Loeningstr. 21/22 Bremen, dat sinds eenige weken dagelijks tusschen Bremen en Wangerooy (Noordzee) dienst doet. De dienst wordt onderhouden door het Bremer Luftverkehr G. m. b. H. Het vliegtuig heeft een 75 P.K. Stermotor van Siemens, het draagvlak is 27 vierk. M. de spanwijdte der vleugels bedraagt 14 M.,de lengte 9 M„ de grootste hoogte 2.3 M., het gewicht 570 K.G., het benzine verbruik per uur 21 L. Niettegenstaande den kleinen motor, kan het vliegtuig in een sierlijk-gemeubileerde kajuit 3 passagiers meenemen, behalve den bestuurder. De snelheid is 130 K.M. per uur over een traject van 500 K.M. Dit lijkt ons vrijwel een record. Laatste Bertehnen, Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen Z. tot W. wind, hall' tot zwaar bewolkt of betrok ken, aanvankelijk nog regenbuien, iets koe ler. De Baarnsclie zwerver. Het proces tegen den politie-agent H., be trokken bij de Baarnsche zwerver-kwestie, zal 30 Sept. voor het Amsterdamsche Gerechtshof in hooger beroep worden behandeld. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 Aug. 13 Aug. Londen/lL633/8 11.60 Berlijn- 0.601// - 0.607,* Parijs- 14.47 - 14.14 België- 13.261/» - 13 10 Zwitserland - 48.221-/i - 48 25 Amerika™ -2 555 -2 567i» Weenen -0.00s/g - 0.00*/, Kopenhagen-41.15 -4110 Stockholm -68 05 - 68 25 Ghristiania -35 70 -35 60 Madrid-34 471Ji - 34.50 Milaan- 11.611/» -11.56 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 12 Aug. 13 Aug. Londen 11 63 /II 595/g Berlijn- 0.60 V/ - 0.60 V»# Parijs- 14.37 - 14 07'/a Brussel - 13.20 - 13 077a Zwitserland - 48.25 - 48.25 Weenen-0.0036 -0.0036Rg Kopenhagen—-41.-41.15 Stockholm - 68.10 - 68 20 Christiania - 35.60 - 35 60 New-York_ 2.55s/8 - 2.56 per billioen. A'damsch Bcursovcrzicht 13/8 -'24. De effectenbeurs had heden een onbehaaglijk voorkomen wederom had de handel weinig te beteekenen, maar toch liepen de koersen schier overal regelmatig terug. Het heeft er sterk den schijn van, dat de gunstige verwachtingen die omtrent de Londensche Conferentie werden ge koesterd, in de huidige prijzen zijn verdisconteerd en dat dewinstnemingen een reactie veroorzaken. A'dam-rubber liepen achteruit, evenals koninkl. en geconsolid. Suiker over dé geheele linie ver laagd. Scheepvaarten lusteloos verloop, in ta bakken ging weinig om, echter niet zonder ver laging. Prolongatie 2 l/< Telegrammen. naar Londen ontboden, ter bespreking van de Fransche oeconomische eischen. PORTUGAL. LONDEN, 13 Aug. (draadloos) Uit Lissa bon wordt, gemeld dat. een mislukte poging tot revolutie is beproefd door de rechts-radicale groepen. Er werden eenige bommen gewor pen die geen slachtoffers maakte eenige arres taties hadden plaats. De politie en de militairen zijn volkomen meester van de stad, waar de toestand normaal is. Kerknieuws. IN DEN HANDEL. BERLIJN, 13 Aug. (draadloos) Uit Hamburg wordt gemeld, dat de 18-jarige Wilhelm, zoon van den ex-Kroonprins, bij een Hamburgsche exportfirma in betrekking is gegaan. FRANKRIJK EN DIJITSCIILAM). LONDEN, 13 Aug. (draadloos) De diplo matieke medewerker van de „DailyMail" meldt, dat gisteravond te Londen door Clémentel en dr. Luther, de Fransche en Duitsche ministers van financiën defintieve schikkingen zijn getrof fen, betreffende het Fransch-Duitsche handels verdrag. Fransche en Duitsche deskundigen zijn naar Londen ontboden ter bespreking'van de voorloopige plannen. Het verdrag zou 1 October te Parijs geteekend worden. BERLIJN, 13 Aug. (draadloos) De Duitsche delegatie heeft eenige industrieele deskundigen Gouden priesterfeest. Op Vrijdag 15 Aug. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de hoogeerw. lieer A. Waare, pastoor- deken te Beverwijk tot priester werd gewijd. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft eervol ontslag verleend aan den Zeer- Eerw. Pater A. Vermeulen S.J., pastoor der St. Theresiakerk te 's-Gravenhage en aan den Wel- Eerw. Pater A. van de Kant S.J., kapelaan van de bijkerk van den H. Franciscus Xaverius te 's-Gravenhage. Martelaren van China. Uit een mededeeling van het Missiehuis van Scheut blijkt, dat sedert het begin der XlXe eeuw alléén in China niet minder dan 7 bis schoppen, 84 missionarissen, 8 missiebroeders en 19 missiezusters een gewelddadigen dood zijn gestorven, nl. 78 Franschen of Elzassers, 16 Italianen, 15 Belgen, 5 Nederlanders, 2 Duitschers, 1 Spanjaard en 1 Ier. pvei' hetzelfde tijdperk beloopt het aantal doodgemartelde Chineesche priesters en christe nen verschillende duizenden. („Msb.") Nieuwe parochie. Zooals gemeld wordt zal er een nieuwe paro chie gesticht worden in de tuinstadwijk „Hout- rust" te 's-Gravenhage. De onderhandelingen loopen op het oogen- blik over een tweetal terreinen, door de ge meente hiervoor aangeboden, meldt de „Resb." Terrein A. ter grootte van 3000 vierk. M. is gelegen aan het verlengde van de Gouden regenstraat, in de laatste bocht vóór het eind punt van lijn 12 aan den Nieboerweg. Terrein B. ter grootte van 2400 vierk. M., ligt op den hoek van de Zwaluwlaan en de Mee- zenlaan. II. H. Wijdingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft Zondag 10 Augustus 1.1. in de Kapel van het Groot-Seminarie „Rijsenburg" te Driebergen de Tonsuur toegediend aan de volgende heeren Theologanten van voornoemd Seminarie G. A. Blankenheim Th. W. van Dijk, B. J A. Eppink, IL J. H. M. Fortmann, J. A. Geerdinck, J. A. de Goeij, A. G. L. Golbach, A. W. Hoegen, W. H. Knuif, J. H. Krabben- borg, H. H. Kruse, W. J. J. M. Paimans, H. B. Pothof, Id. J. J. van Schaick, J. Ch. J. Scheer der, A. J. Tutert, W. H. L. Verhoeven, B. J. Wilmink, J. Th. G. Wilmink; en aan de Fraters Augustijneh Jacobus Nollen, Cyrillus Lindeman en Basilius van Sonsbeek. Financ en Eeon. Mededeelingen. Furness-Slokvis. Naar wij vernemen, heeft de Vereeniging ter behartiging van de belangen van houders van 7 obligation ten laste der Nederlandsche Maatschappij voor Scheepvaart, Handel en Nijverheid de Koninklijke Goedkeuring verkre gen bij besluit van 28 Juli 1924 no. 147. Thans kan worden overgegaan Lot het doen drukken, zegelen en teekenen der certificaten, zoodatdeze weldra door de Kas-Vereeniging te Amsterdam, het Bankierskantoor van Lissa Kann te 's-Gravenhage en de Disconto Mij. teRotterdam tegen de door deze instellingen voor de ingelever de 7% obligatiën afgegeven resu's kunnen wor den ingewisseld. 1 SPORT. VOETBAL. R. K. F. In het jaarverslag van de R.K.F. deelt de secretaris-penningmeester, de heer M. Verstegen, o.a. het volgende mede Uit de gegevens, welke «ons bekend zijn, kunnen wij met vreugde constateeren, dat de teruggang van het ledental in verschillende Diocesen ongeveer tot stilstand is gekomen, terwijl in meerdere bonden een propagandistische geest is ontwaakt, welke het beste voor de toekomst doet verwachten. De jaarverslagen der bonden, welke ons be kend zijn, gewagen van een steeds steigend spelpeil wederom werden een twintigtal elf tallen gevormd, welke volgend seizoen in de competities der Federatie zullen uitkomen. In het afgeloopen jaar werd voor het eerst voor de jaarlijksche algemeene vergadering een vergadering gehouden met afgevaardigden van vereenigingen met een of meerdere elf tallen in de competities der R.K.F. uitkomend. Van de aangesloten Bonden ontvingen we op ons verzoek onderstaande gegevens per 31 Mei j.l. Ter vergelijking vermelden we daarbij het ledental over het vorige jaar. Ledent. Vereen. Compt.- 1922/23 1923/24 afd. elft. R.K.V.B. Bosch 2301 2096 95 23 143 R.K.V.B. Breda 1076 D.H.V.B. 4000 3305 100 32 187 R.K. L.V.B. 2400 1864 73 15 76 R.K.V.B. Utrecht 1500 1500 52 15 85 Van den R.K.V.B. Breda bereikten ons geen gegevens. Vorig jaar wist de R.K.V.B. Breda nog een vooruitgang te boeken van ruim 100 leden. Thans is het ledental vrij zeker zeer veel verminderd. Het ledental van den D.H.V.B. wordt aan merkelijk hooger indien men onze cijfers met het aantal juniorleden (1595) vermeerdert. In den loop van het jaar werden door de R.K.F uitgesproken of van de Dioc. Bonden overge nomen 787 royementen, terwijl 221 personen wer den gerehabiliteerd. Het vorige jaar waren deze cijfers 908 royementen en 96 rehabilitaties, zoo dat een belangrijke verbetering valt te constatee ren. Verder worden uitvoerige mededeelingen ge daan betreffende het officieel orgaan en het verloop der competities. Het boekjaar 1 Juni 19231924 bevat een staat van ontvangsten en uitgaven, sluitende met een totaal van 9095,99. Het nadeelig saldo bedraagt 255,58. Hermes-D.Y.S. - Trekvogels. Op haar terrein aan de Damlaan speelt een Hermes-D.V.S.-comb. hedenavond een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Trekvogels. Aangezien, het cricketseizoen vrijwel afgeloo pen is, wordt op het le veld gespeeld. CRICKET. V.O.C.-comb. - H.-.D.V.S.-comb. Gewonnen door H.-D.V.S. met innings en 136 runs. De Schiedamsche aanvoerder wint den toss en kiest batten. Te circa kwart over elf openen A. Offerman en Kappelhof op het bowlen van K. v. Everdingen en T. Steenhouwer. Eerst op 89 valt het wicket van Kappelhof voor 50 ge bowld door van Herwaarden. Met Hovingh op de mat maakt Offerman de honderd vol en wordt dan voor 108 door De Bruyn op een totaal van 191 gebowld. G. Hoving en Fr. Evers komen dan met resp.25 en 10 runs nog in de dubbele cijfers, terwijl J. Vuylsteke met 6 not out bleef. Het totaal is dan 230 met inbegrip van 12 extra's. Van Herwaarden had met 7 voor 74 de beste bowlingcijfers Het begin der V.O.C.,innings is zeer sensatio neel met de 2de,3de en 4de bal der lsteover neemt A. Offerman evenzooveel wickets. Gort en van Everdingen komen dan nog met 13 en 15 not out in de dubbele cijfers en het totaal wordt 44. V.O.G. wordt nogmaals ingestuurd en brengt het dan tot 50. Slechts van Herwaarden komt in de dubbele cijfers met 14, zoodat met. innings en 136 runs gewonnen wordt. Burgerlijke Standi. Geboren: Aug. 10. Gretha d.v. G. van der Woude en A. H. Houtkamp, Nieuwe Haven. ven. 11. Johannes Jodocus z.v. J. J. Brökling en C. A. M. Roeters, Overschieschestraat. 12. Gatharina Maria d.v. A. J. Verschuren en P. M. van Duikeren, Parallelweg. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 13 Aug. v.m. 1.25 n.m. 2. 14 Aug. v.m. 2.17 n.m. 2.53. 15 Aug. v.m. 3.06 n.m. 3.39. SCHIEDAM, 12 Aug. Vertrokken Eng. s.s. „City of Atthens", met restant lading stukgoe deren naar Hamburg. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritns. SCHIEDAM, 13 Aug. Men noteert voor Spiritus 100 f 32. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging Heden f 1.70 per kets!. ROTTERDAM, 12 Augustus. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 217 paarden, 31 veulens, 947 magere runderen, 680 vette runde ren, 344 vette en graskalveren, 235 nuchtere kalveren, 216 schapen of lammeren, 51 varkens, 247 biggen, 6 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt vette koeie le kw. 1.151.25 idem. 2ekw 1.101.05, idem 3e kw. 1.0.90, odden le kw. 1.101.15, idem 2e kw. 1.051, idem 3e kw. 0.95—0.85, stieren le kw. 1.05—1.07, 2e kw. 1—0.95, 3e kw. 0.90—0.80, kalveren le kw. 1.60—1.80, 2e kw. f 1.40—1.20, idem 3e kw. f 1.05—0.95, aller per K.G., handel in alle kwali teiten matig, redelijke aanvoer mager vee melkkoeien ƒ215380, kalfkoeien 220 395, stiere 175—385,pinken 150—170,graskalveren 45—65, vaarzen 155—200, werkpaarden 100' —300, slachtpaarden f 95—150, hitten 95100 nuchtere kalveren 13—22, fok kalveren 17— 29, biggen 7—16, overloopers 17—28, alles per stuk, melk- en kall'vee redelijke handel, jongvee en paarden matige omzet. Eieren. Bericht van de Rotterdamsche Consumptieveiling, Weenaplein 9 kipeieren 6—8, kleine kipeieren ganseieren f 14—±5, kalkoeneieren 910, eendeieren 775.0 per 100 stuks. Aangevoerd 160.000 stuks. (Bericht van de Rotterdamsche Eierenveiling, Delftschestraat 10) kipeieren 68.65, eend eieren 6.807.30, per 100 stuks. Aanvoer 145.000 stuks.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3