et i mm CACAO A. DM1SSEN. „TBE KID" (le nesse) (MUI cuni! SN UN Mils. Mr. W. A. HOEK, LUXOR, BroersvesL is gesloten van 14 Aug. tot 2 September. TE HUUR Zit- en slaapkamer. Volgde een kort maar krachtig onderhoud „onder vier oogen" tusschen den heer X en den gérant. ,~,Dus u wilt niet betalen Goed Ik bel di rect den deurwaarder op De rechercheur „De auto gaat niet weg. „Portier „Ik houd er een oogje op Heel het personeel in actie, nieuwsgierig. De kindervriend „Pianist, een foxtrott. De piano wordt gesloten. Uitspraak over veertien dagen. Een grappige huisvriend. On langs werd te Deventer ingebroken ten huize van de dames Hoekstra en Ypes, waarbij een belangrijk bedrag ontvreemd bleek te zijn. De politie bevond, dat o.m. de sleutels van de kast, waarin zich het ontvreemde geld bevonden had, zoek waren. Thans heeft zij een kennis der bestolenen, die veel ten huize van haar kwam, in het bezit der sleutels gevonden. De man verklaarde, de sleutels uit de grap te hebben meegenomen. Toen de politie haar onderzoek voortzette, werd de verdachte zoo door zijn zenuwen overmand, dat opneming noodig bleek in een ziekeninrichting, waar hij thans nog vertoeft, in afwachting van nadere justitieele beslissing. Torpedoboot gezonken. In de Zwar te Zee is een Russische torpedoboot op een mijn geloopen, welke ontploft is. Het schip zon binnen enkele minuten. Vijftien man van de equipage zijn daarbij verdronken. Aardbevingen in Japan. Te Kove, Asaka en elders zijn weer vrij heftige aardbe vingen gevoeld. Te Bagoya is de waterleiding gesprongen. De bevolking vluchtte uit haar huizen, doch ongelukken worden verder niet gemeld. De overstroomingen in China. Volgens een Reuter-bericht uit Sjanghai wordt China nog steeds hevig geteisterd door de jongste overstroomingen. De verliezen aan menschen- levens zijn zeer groot, maar konden nog niet met zekerheid worden vastgesteld.Het aantal omge komen personen bedraagt in ieder geval meer dan 50.000 terwijl vele millioenen dakloos werden. Tienduizenden dorpen en uitgestrekte landstreken zij overstroomd. Het gevaar bedreigde ook eenigen tijd de dicht bevolkte stak Tientsjin in verband met de groote watermassa's, welke buiten de stad om van het hooger liggende land naar zee stroomden. Chineesche soldaten waren dag en nacht in de weer tot versterking en verhooging van de dijken, voornamelijk van de wallen van het groote kanaal. Aan het ijverige werk van deze soldaten is het behoud van Tientsjin te danken. Ten Westen en ten Noorden van Tientsjin liepen tweeduizend dorpen onder water. Het aantal verdronken personen is groot. Te Kilgan kwamen 4000 personen om in den hevigen vloed. Duizenden dakloozen komen steeds te Peking aan. De verbindingen zijn al om verbroken. Uit de langzaam binnenkomende berichten blijkt, dat er enorme verwoestingen zijn aangericht, in het bijzonder in de provincies Tsji-Li- PIo-Nan, Hoe-N an en Kwantung, in welke provincies de winwoners tot overmaat van ramp met hongersnood bedreigd worden. „L e i d k a b e 1 s" voor Kanaalboo- t e n. In verband met het aan den grond loopen van de Kanealboot „Newhaven" bij Dieppe, Wijst Raymond Oestonnat in het „Journal" op de noodzakelijkheid van het leggen van zooge naamde „leid-kabels" in de Kanaal-havens. „Leidkabels" een Engelsche oorlogsuitvin ding, vergemakkelijken het veilig binnenkomen van schepen in den mist. Plet zijn kabels waar in electrische stroomen loopen, die aan boord van een binnenkomend schip met speciale toe stellen als geluidstooten, worden gehoord. Aan de kracht van het geluid kan de stuurman hooren of hij den kabel steeds blijft volgen. In Havre zal binnenkort zulk een kabel worden aangelegd en de redders van de Trans- atlantic-vaarders, die Cherbourg als haven gebruiken, hebben verzocht er daar ook een aan te leggen.Voorts wil men er een te Southamp ton leggen. Lestonnat meent, dat de Kanaal booten haar reizen met grooter punctualiteit en veiligheid, speciaal bij mistig weer zullen kunnen volbrengen, wanneer Calais en Dover, Boulogne en Folkestone, Dieppe en Newhaven met een gelijksoortige installatie werden toe gerust. De oorzaak der dingen. Prinses Yo- landa Van Italië, gehuwd met den officier en graaf Calvi di Bergolo, heeft voor eenige dagen de begrafenis bijgewoond van haar schoonvader. Als een heel gewone Italiaansche gravin, gelijk trouwens haar geheele leven is. Aan iemand, die aan een uit haar omgeving- zijn verwondering over haar zeer burgerlijke levenswijze te kennen gaf vroeger was zij bekend om haar aristocratische hoogheid werd geantwoord, zoo lezen we in de „N. T. Ct.", dat de tragische dood van den Tsaar en de Tsaritsa en hun kinderen een geweldigen indruk op haar gemaakt hadden. Haar moeder, Koningin Helena, is aan het Russische hof opgevoed geweest en zoo heeft Yolanda veel van dat hof vernomen. Zij heeft besloten te wijken voor het gevaar dat tegenwoordig gekroonde hoofden loopen. Deze gravin en prinses heeft dus op hare wijze het „nunc reges intelligite" begrepen „Koningen, begrijpt". Wij denken, dat wanneer de koningen eerder begrepen hadden, zich altijd gesteld in dienst der rechtvaardigheid, zooals b.v. die pracht- figuur Lodewijk te Heilige, zich altijd hadden gedragen als de verdedigers der rechten Gods, dien zij in het wereldlijk gezag vertegenwoordi gen, en den godsdienst hadden bevorderd, loyaal en overtuigd, in plaats van hem openlijk of in 't geniep mede te bestrijden, dat dan hunne dochters geen vrees behoefden te hebben voor de uitspattingen van communisten en politieke misdadigers. Laatste Berichten» Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen Z. W. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Door een steekvlam getroffen. Hedenmorgen heeft te Amsterdan in de Wes- ter-gasfabriek een ernstig ongeval plaats gehad, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Omstreeks half 8 sloeg een steekvlam van zwavel uit een der zuivering-ketels. Twee arbeiders, die daar werkzaam waren, kregen de vlam in 't gelaat, met 't gevolg dat zij niet ernstig werden gewond en hun haar verschroeide. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. De volgende week zullen de getroffenen waarschijnlijk hun werk weer kunnen hervatten. Lijk gevonden. Men meldt ons uit Heerenveen De 72-jarige heer R., vroeger arts te Rotterdam, woonde in bij zijn zuster mevr. D. alhier. Laatstgenoemde werd ongesteld en naar het ziekenhuis te Gronin gen vervoerd.De heer B. geleidde haar,keerde te rug en werd sindsdien niet meer gezien. Gister avond vond men hem levenloos te bed. Volgens een geneeskundige moet de dood reeds ongeveer 10 dagen geleden zijn ingetreden. Brand. Men meldt uit Hellendoorn Gisteravond brandde af de woning van den timmerman Krom- hof. Huis en inboedel waren laag verzekerd. De brand is ontstaan door een lek in den schoorsteen. W ISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 13 Aug. 14 Aug. Londen 11 60 /II 607, Berlijn - 0.607,» - 0 603/4* Parijs - 14 14 - 14 28 België - 13.10 - 13 16 Zwitserland - 48 25 - 48.25 Amerika - 2 567ib -2 5516 1§ Weencn - 0.003/, - 0 003/, Kopenhagen -41 10 - 41.35 Stockholm -68 25 - 68 10 Clxristiania_ -35 6Q - 35 727, Madrid - 34.50 -34 45 Milaan - 11 56 - 11.497, per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 13 Aug. 14 Aug. Londen 11 595'8 11 607, Berlijn - 0 607** - 0.60 5/ Parijs - 14 077, - 14.60 - 13 077, - 13.15 Zwitserland - 48.25 - 48 30 Weenen„ -0.00361/, -0.00367, Kopenhagen - 41.15 - 41.35 Stockholm - 68 20 -68.15 Christiania - 35 60 - 35 75 New-York - 2.56 - 2.56 per billioen. Telegrammen. EGYPTE. CAIRO, 14 Aug. (draadloos) De crisis in Egypte heeft zich heden op ernstige wijze ont wikkeld. Heden is een nieuw complot te Cairo ontdekt, om de regeering omver te werpen. Het is niet duidelijk of het complot georganiseerd is door den ex-khedive Abbas Helmi Pasha met het doel koning Fuad af te zetten, dan wel of het uitgaat van de intrigues der extremistische nationalisten, die ook verantwoordelijk worden gesteld voor de troebelen in Soedan, Khartoem, Atbara en Port-Soedan. Om te waken tegen nieuwe uitbarstingen zijn reeds Britsche ver sterkingen naar Khartoem en Atbara vertrokken. De kruiser „Weymouth" is heden te Port-Soe dan aangekomen de sloep „Clematis" begeeft zich ook daarheen, terwijl het slagschip „Marl borough" van de Midd.-Zeevloot naar Alexandrië is gezonden. TREIN-OVERVAL. MARSEILLE, 14 Aug. (draadloos) Zeven gewapende en gemaskerde bandieten zijn,na voor, af de rails met olie te hebben ingesmeerd om de vaart van den trein te verminderen,den goederen wagen binnengedrongen en hebben de ontvang sten van 't Maritime Station, bedragende 30.000 franc», die met dezen trein vervoerd werden, buitgemaakt. Zij overmeesterden den chef van den bagage-wagen en konden daarna vluchten. ENGELAND EN EGYPTE. LONDEN, 14 Aug. (draadloos) Gisteravond had op het ministerie van buitenlandsche zaken een langdurige bespreking plaats tusschen Mac Donald, veldmaarschalk Allenby, den hoogen commissaris van Egypte en generaal Lee Stack, gouvern. gen. van Soedan. Kerknieuws. De Parochie Outl-Beijerland. Men schrijft uit Oud-Beijerland dd. 12 Aug. aan de „Msb." Heden was het de vieringsdag van het 100- jarig bestaan der Parochie. Door de ZeerEerw. paters Bonifacius en Jozaphat van de Orde der Capucijnen werden de parochianen voorbereid tot een waardige viering van het jubelfeest. Opmerkelijk wa», dat de verschillende, vooral de groote avondoefeningen door tzl van protes tanten werden bijgewoond. Op den morgen van den feestdag werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den Hoog Ëerw._ Heer A. J. C. Schraag, deken van Schiedam. SPORT. VOETBAL. H.-.D.V.S.-comb.- Trekvogels 32. Een H.-.D.V.S.-comb. had gisteravond als een oefenwedstrijd de Trekvogels op bezoek (be staande uit een S.V.V.-comb.). Onder leiding van den heer Scheffers trappen de Trekvogels af. Direct ontwikkelt zich een snel spel met de Trekvogels in de meerderheid. Nadat J. Engering een zeker doelpunt voorko men heeft, weet-toch de linksbinnen der gasten met een keurig schot via de bovenlat te scoren, spoedig gevolgd door no. 2 als v.d. Most uit een voorzet ineens inkopt 02. Uit een kort samen spel weet v.d. Eek den achterstand te verkleinen eri P. Scheffers brengt de partijen op gelijken voet (22). Even voor de rust maakt van d. Eek er 32 van. Na de thee is de H.-.D.V.S.-comb. het meest in den aanval. Eenige corners leveren niets op, en verschillende schoten weet Maltha keurig te stoppen. De Trekvogels wijzigen hun opstel ling maar steeds is 't een H.-.D.V.S.-man, die onheil voorkomt. De laatste minuten gaaL het spel gelijk op en als dan ook de heer Scheffers (die naar ieders genoegen floot) einde blaast, is de stand nog 3-2 voor H.-.D.V.S. ZWEMMEN. Bij de zwemwedstrijden der Olympische Spelen voor doofstommen in het bassin van Tourelies,^'werden door Nederland dë beste prestaties geleverd. Uit de 6 nummers behaal den onze landgenooten 2 eerste, 6 tweede en 3 vier de prijzen. Tien landen namen aan de wed strijden deel. De totaal uitslag in punten was 1. Holland 29 p. 2. Engeland, 15 p. 3. Italië 8jfp. 4. Frankrijk 4 p. SCHIETEN. Onlangs maakten wij melding van den twee- den^onderlingen schietwedstrijd welke de Schiet- vereeniging „de Roos" alhier zou houden. Gisteravond was deze zeer geanimeerde wed strijd afgeloopen. Vooral op|dezen laatsten dag was de strijd^spannend. |j§ »|Direct|na afloop reikte de voorzitter der ver- eeniging|met een^kleine toespraak de prijzen uit aan^de^diverse winnaars. De volledige uitslag der wedstrijd is als volgt Klassse A. Ie pr. R. Kooij 213 punten 2e pr. H. J. Linkels 211 p.3e pr. J. Bliek 210 p. 4e pr. P. B. de Koning 210 p. 5e pr. C. V. Heemst 209 p. 6e pr. N. Selier 206 p. 7e pr. W. S. de Gooijer 206 p. 8e pr. A. G. v. Dorp 201 p. 9e pr. B. van Dorp 194 p. 10e pr. A. G. M. Oos- terholt 193 p. lie pr. D. KrQok 185 p. Klasse B. Ie pr. F. Companus 197 p. 2e pr. W. Bosman 186 p. 3e pr. B. Westerholt 183 p. 4e pr. J. Eykclenboom 168 p. 5e pr. G. Meijer 160 p. 5e pr. P. Bosman 160 p. Troostprijs W. v.d. Schalk. MuFsieriijke StsottL Geboren: Aug. 12. Arie z.v. J. Romein en A. Buijs, Nieuwstraat. Gehuwd: Aug. 13. H. R. Bierhuizen 22 j. en J. M. M. Coster 22 j. G. P. Boks 24 j. en W. Th. Witscher 22 j. J. Poot 24 j. en M. van den Berg 20 j. Scheepvaart, Hoog water te Hoek van Holland. 14 Aug. v.m. 2.17 n.m. 2.53. 15 Aug. v.m. 3.06 n.m. 3.39. 16 Aug. v.m. 3.53 n.m. 4.25. SCHIEDAM, 13 Aug. Vertrokken s.s. „Ten- bergen", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 13 Aug. Aangekomen Eng. s.s. „Padington", met steenkolen van Huil aan boei 3 in de Wilhelminahaven en Vertrok heden ledig naar Engeland. SCHIEDAM, 14 Aug. Vertrokken Noorsch s.s. „Veni", kapt. O. Amble, ledig naar Narvik. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 14 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 14 Aug. Men noteert voor Spiritus 100 f 32. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.70 per ketel. VEEMARKT DELFT, 15 Aug. Aanvoer 246 runderen 35 schapen of lam meren, 6 paarden, 412 varkens, 2 vette kalveren, 785 biggen, 60 magere kalveren, 11 geiten of bokken, vette varkens, veulens. - lammeren. Vette koeien le kw. f200475, 2e kw. fkalfkoeien le kw. f 225f 500, 2e kw. fvaarkoeien le kw. 180 f 375, 2e kw. ffvette kalveren le kw. f2e kw. fvette schapen le kw. f2e kw. fschapen met lammeren le kw. f2e kw. f - weilammeren le kw. f2e kw. f- magere varkens le kw. f 1452, biggen, f 6 16, nuchtere kalveren le kw. f 1426, paarden f 150—400. Rundvleesch per kilo f 1.301.15 f0.95. Boter f 2.20 a 2.45 per kilo. Aanvoer 152/8, en 7/16 wegende te zamen 3110 kilo. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD FRANS LINDEMAN RIE MEIJER. Schiedam, Boterstraat 70, Dam 45, U A"«' '924' Huwelijksvoltrekking Dinsdag 2 September a.s. in de Parochie kerk van O. L. Vr. Visitatie onder de H. Mis ten 10 uur. Receptie 2 Sept. 11/221/2 uur 2223 18 Dam 45. Het kantoor van Advocaat cn Procureur, 2229 9 op netten stand tegen 1 Oelobcr gemeubileerde Brieven, onder No. 2233, bureau van dit blad. 8 ARIE HAK, Vlaggemanskadc 814, Rotterdam, JANPLEZIERS van 4 tot en met 26 personen. Van af Vrijdag 15 Augustus tot cn met Donderdag 21 Aug. brengen wij een schitterend heropenings-programma. Als hoofdnummer In de hoofdrol CHARLIE CHAPLIN en JACKIE COOGAN. ....Kijk eens Jackie wat een menschen. die allemaal voor ons Pappie?Ik geloof gen Komen wel jon- Da 's in 2234 50 Wat zullen ze lachen.Pappie Schiedam vel noodig vent Plaatsbespreking dagelijks in Foto Lux, Brocrsvest. Verwacht„HET GEHEB1 VAN DE SPHINX' Het Groote Oostersche filmwerk. In de Matinee's CHARLIE EN ZiJN JOCHIE. EN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3