ADVERTENTIE N. PHILIPS I*«: 1 OP DE JAARBEURS it Velours Crêpe firanit Faponné Firma F. DAMEN, Vertooning van Adoro Te, Kleine Advertentiën worden iederen dag geplaatst. Hifiuwe SdÉSamle Cmt R. R. Kiring Boterstraat 9. Ml Tas Almmistra-vt PUWFIM heeraar M. 0. Boek- tieie Cntrfile. i» fill W uil8jf honden, enz. KLEINE ADVERTENTIËN. Iedere bezoeker wordt na het bezichtigen van onze fabrikaten in de gelegenheid gesteld het vertoonen van onze interessante films bij te wonen in de benedenzaal van het Jaarbeursgebouw. Deze films worden van 10.30—12.30 uur en van 1.30—5 uur elk half uur vertoond onder deskundige toelichting. Toegangskaarten zijn kosteloos te verkrijgen aan onze stand. Prijs: 1 gulden per annonce (hoogstens 30 woorden). Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Voor vraag en aanbod van personeel, koop en verkoop van allerlei artikelen de aangewezen rubriek. Kleine advertentiën in de Nieuwe Schiedamsche Courant hebben steeds succes. Opleiding voor Examen en Praktijk. Gemengd Nieuws. Onweer. Te Rhee (gemeente Vries) is gistermiddag de vrouw van den landbouwer Mulder, die in het land bezig was te melken, door den bliksem gedood. Gistermiddag 2 uur zijn te Wildervank op de boerderij van den heer Goozen de 32-jarige aardappelrooier Christiaan Klein, van Veendam, en zijn 4-jarig dochtertje, dat hij op de knieën had, door den bliksem gedood. De moeder en een anderhalf jarig meisje kregen schroeiwonden. Ketel gesprongen. In de Hengelo- sche bontweverij te Hengelo is gistermorgen een stoomketel gesprongen. Ongelukken kwamen er niet bij voor. Daar men beschikt over een reserveketel, is er slechts enkele uren oponthoud in de werkzaamheden geweest. Ongelukken. Gisteren is in de Vinken- steynstraat in Den Haag een ongeveer 1 ,/2-j arig kindje in een tobbe met kokende zeepsop ge vallen, waardoor het zeer ernstige brandwonden kreeg. Het werd per auto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd, waar het aan de verwon dingen is overleden. Te Horn (Limb.) is gisteren een met biggen volgeladen transportauto door de tram Itter- voort-Roermond aangereden. De auto werd een eind weegs meegesleurd en geheel vernield. Drie in de auto zittende personen kregen geen letsel. Een aantal biggen werd gedood, de andere werden ernstig verwond. Door ontsporing ondervond het tramverkeer aanmerkelijke vertraging. Te Smilde is gisteren een 11/2-jarig kind van den landbouwer K. F. in eene wijk bij de ouderlijke woning verdronken. Kok ado res filantroop? Geduren de de Zaandamsche kermis heeft Kokadorus, gebruik makende van een hem door B. en W. verleende vergunning een weldadigheidsloterij gehouden om poppen en koek, zooals hij dat reeds op verschillende andere plaatsen gedaan heeft, en waarvan het geheele batig saldo ten goede zou komen aan de vereeniging Kinder voeding aldaar. Dat Kokadores hierbij alleen filantropische oogmerken had en zelf geenerlei voordeel uit deze loterijen zou trekken, vond weinig geloof. Om die reden meende het bestuur van Kinder voeding den heer Linnewiel, alias Kokadores, een dienst te bewijzen, als het hem in de gelegen heid stelde aan te toonen, dat deze verdacht making ongegrond is. Toen dan ook gisteren Kokadores met de blijde mededeeling kwam, dat hij als batig saldo 1102 aan kindervoeding kon afdragen werd hem de voorslag gedaan, in het bijzijn van een vertegenwoordiger der pers en de politie reke ning en verantwoording te doen. Aanvankelijk maakte Kokadores bezwaar, dat zijn gegevens zouden worden gepubliceerd, doch toen men er op wees, dat daardoor alleen klaarheid kon worden gebracht in de zaak, stemde hij er in toe. Uit deze gegevens blijkt, dat in de week van de kermis 880 trekkingen zijn gehouden, die elk ƒ6.50 opbrachten, 97, die ƒ10 per trekking als recette gaven, samen 6690. Bij elke trekking ontving de winner een pop, die naar Kokadores meedeelde, 2.60 kost, en twee koeken elk van 64 cent, benevens in som mige gevallen een premie, waarvan de waarde gemiddeld op 30 cent geschat werd. Voor de .880 gewone trekkingen werd alzoo aan prijzen en premiën gegeven 3678.40 en voor de 97 tienguldens trekkingen te zamen ƒ708.76. Het totaal bedrag voor prijzen en premiën had dus beloopen ƒ4437.16. Ds exploitatiekosten be droegen 967.50, zoodat volgens de door Ko kadores verstrekte gegevens het batig saldo bedroeg 1285.34. Kokadorus, die zooals boven is meegedeeld, ƒ1102 had willen afdragen op grond van door zijn „chef" verstrekte gegevens, toonde zich aanstonds bereid, het verschil aan te zuiveren, zich voorbehoudende, indien de gegevens nader onjuist mochten blijken, het te veel betaalde terug te ontvangen. Toen nu de zaak zoover tot een oplossing was gebracht, gaf de politieman als zijn oordeel te kennen, dat dit saldo veel te laag was berekend. Naar zijn gegevens, die hij van de leveranciers van Kokadores had ontvangen, kosten de pop pen in plaats van 2.60 ten hoogste 1.75 en de koeken in plaats van 64 cent 24 cent, zöodat Kokadores aan dit zaakje zou hebben verdiend 1600.-Bovendien meende hij ook nog een op merking te moeten maken op sommige posten van de exploitatierekening. Vermoedelijk zal tegen Kokadores proces verbaal worden opgemaakt. Foei! Te Groningen is de agent van politie F. C. C. W. aangehouden wegens diefstal van een fietsplaatje. Hij is op staanden voet ont slagen. Verstikking. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontdekten de overburen van de 42-jarige juffrouw Morree op de Breestraat 10 te Leiden dat haar chocoladtwinkel nog gesloten was. Ze waarschuwden den heer Goedbloed, die boven dezen winkel een kantooi' heeft; deze waarschuw de op zijn beurt een familielid van moj. Morree, die een sleutel van den winkel had. Toen deze en de heer Goedbloed den winkel waren binnen gekomen, namen zij een sterke gaslucht Waai en in de slaapkamer vonden zij de juffrouw be wusteloos in bed liggen. De gaskraan stond open. Daar de juffrouw nog zwakjes ademde, waarschuwde de heer G. telefonisch den ge meentelijken hulpdienst, die spoedig met de noodige apparaten ter plaatse was en na veel moeite erin slaagde de levensgeesten op te wekken. In hoogst ernstigen toestand is de juffrouw vervolgens per politiebrancard naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Ongelukken. De heer E. Einserink, hoof- opzichter der gemeentelanderijen te Zutphen, is gisteravond te Brummen met zijn motorfiets tegen een paar wielrijders opgereden, die geen licht op hadden. Hij werd bewusteloos opge nomen en per auto naar Zutphen vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Te Broek op Langendijk is de tuinarbeider W. in een sloot verdronken. Een van Loosdrecht komende rietkoop man is te Nederhorst den Berg met zijn motor fiets geslipt en van den walkant gevallen. Hij overleed kort daarop. Voorloopig kosteloos. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam dd. 5 September 1924, is in staat van faillissement verklaard WILLEM WETSTEIJN, visch- handelaar, wonende te Schie dam aan de Lange Kerkstaaat No. 14 en zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. H. H. DE BIE tot Rechter-Commis- saris en van den ondergetee- kende tot curator. De Curator Mr. J. H. WELCKER. Schiedam, 6 September 1924. Lange Haven 82. 2409 17 in de moderne dessin 70 cM. breed f 1.65. zijde, in schit terende kleuren 85 cM. breed f 2.00. wit, zwart en nieuwe kleuren 100 c.M. breed f 3.75. Stalen op aanvraag. Hoofdsteeg 28. Tel. 4616 Botterdam. Abonneert G op da Officieele Film van het 27ste Eucharistisch Congres, in het gebouw van den R. K. Volksbond, op Donderdag 11, Vrijdag 12, Zaterdag 13 Sept., 's avond» ten 8 uur. Vrijdagmiddag voorstelling aanvang 3 uur. Zaterdag 13 Sept. middagvoorstelling voor kinderen van 7 tot 14 jaar, aanvang 2 uur. De vertooning wordt opgeinisterd door mnziek en zang. Prijzen der plaatsen le rang f 1.25. 2e rang f 1. 3e rang f 0.75. 4e rang f 0.50. Verhoogd met 15 stedelijke belasting. Kindervoorstelling 40 cent sted. belasting inbegrepen. Leden R. K. Kring Donderdagavond op vertoon kaarten vrij toegang. Kaarten verkrijgbaar Concierge R. K. KringCon cierge R. K. Volksbond J. Zoetmulder, Groote Markt C. Janse, Koemarkt 2. 4408 60 SCHRIJFMACHINES, gewoon en met langen wagen. Reismachiues in koffer met garantie. Goedkoopst en soliedst adres. H. BR A A MS, Sehied. Singel 8, Rotterdam. Tel. 10962. Reparatiën, 2366 12 Gevest, sedert 1894. Kantoor Eerste Tuin singel no. 19. Interc. Telefoon no. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controlceren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. X Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handclsrekeneu en Handelsrecht. Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden 11. per plaatsing. Ieder woord meer 10 ceDt. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Gevraagd Een flink Werkmeisje, voor halve dagen met middagkost, Zondags vrij. Aanmelden, Singel 153 Schiedam,Woens dagavond 810 uur. Klavervier lucifers per pak f0.10, Zwa luwlucifers 0.14, Dubbelgeweven gas- kousjes0.25, Schoen- crème „Glim" 0.12, Lavendelzeep 0.12, Ammoniakzeep 0.15, Prima Scheerzeep 0.15, Bijloo's Hoofd- eaudecologne 0.23, Gasglazen 0.10. A. MUIS, Broersveld 180. VOOR DIRECT Slaapkamer te huur gevraagd. Liefst in het Westen. Brieven no. 400 Bur. v. d. blad. Uitknippen. Dames, Geen betere dan mijn Nieuwe Buikband, Draagt deze, U zult daarover zeer tevre den zijn. Voor maat nemen aan uw huis te ontbieden. Mej VAN NOPPEN, Ban- dagiste, Molslaan, Delft, COIFFEURS Te koop gevraagd een Toilettafel met marmer blad en laden Br. Bur. No. 857. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden PORTWIJN a f 1.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoope weelde". A.BOSCH, Een Hollander, van 't echte slag, Die graag een pijpje rooken mag, Hij koopt geen waar deloos stuk hout, Maar een Tabakspijp zonder fout, Geen humbug brengt hem van de wijs, Maar goede waar stelt hij op prijs. Pijpenbazar Viaduct. Zit-Slaapkamer gevraagd met volle dig Pension door Kantoorbediende, liefst Benedenhuis, geen beroeps. Br. met prijsopgave Bur. No. 854. f 1000 voor uitbreiding ge vraagd, door Zaken man, hooge rente, plus 5% der winst. Prima referentiën. Br. Bur. No. 855. Wegens ziekte direct aangeb. Rijwiel en Motorhandel, tevens Electr. groote werkplaats, Winkel mooie Woning, flink bestaan verz. over- neemsom en veel goe deren 4000 gld. spoed Br. No. 858. HUISHOUDSTER gevraagd bij Wedn. met 1 Kind van 14 jr., om de geheele huishouding op zich te nemen liefst tus- schen 3040 jaar. Br. No. 856 Bur. v: d. blad. FRANSCII. Italiaansch, Spaansch door Leeraar M.O. Beëedigd Translateur Conversatie- oplei ding Letterkkunde. Br. Aur. No. 851. Nette WASCHVROUW gevraagd voor Wasch van 5 pers., opge maakt thuis. Br. Bur. No. 853 Zonder g.g. onnoodig te reflec- teeren. Accuraat BOEKHOUDER, 39 jaar, vlot Corres pondent, vlug Typist, zoekt werk tegen elk loon. Prima getuig schrift. Br. Bur. No. 850. Gevraagd eenige bekwame STRIJKSTERS. Brieven|met opgaaf van verlangd salaris en waar het laatst in dienst geweest aan dit blad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 4