INGEZONDEN. Gemengd Nieuws. Telegrammen, Laatste Berichten, 10 Sept. U 62 - 0.62'/4* - 13 79 - 12 99 - 49. - 2 61V18 - 0.00 -44 45 - 69 55 -35 85 9 Sept. 10 Sept. Londen 11.607, 11 6274 Berlijn - 0.627/ - 0.627/ - 13.70 - 13 85 - 12.95 - 13 027» Zwitserland - 49 10 - 49 027, Weenen -0.00367, 0.00367, Kopenhagen - 44.40 - 44.50 Stockholm - 69.70 - 69 60 Christiania - 35.85 - 35 90 New-York - 2.62V„ - 2.611', per billioen. Bechtzaken. Burgerlijjke Stand. Scheepvaart, Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Raat5. L. C. v. Tiel6. A. G. v. Vliet 7. J. Lansbergen 8. H. G. Oosthoek 9. G. L. Lansbergen 9. J. Tempelaars 11. A. v.d. Lee 12. P. J. Olsthoorn 13. P. G. Sosef 14. F. Ph. Peters 15. W. v.d. Most 16. J. v.d. Eijk 17. J. G. J. V&arting. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieels af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. ingekomen zijn verzoeken van de N. V. „ACETYLENA", Bijkantoor Rot terdam, om vergunning tot oprichting van een benzine-installatie, bestaande uit een onder- grondsche reservoir met een inhoud van 2000 L. in het pand Lange NieuwsLraat 27, kadaster Sectie L. No. 2479, en een bovengrondsche aftapinrichting op het trottoir vóór genoemd pand en 2o. de N. V. „ACETYLENA", Bijkantoor Rotterdam, om vergunning tot oprichting van een benzine installatie, bestaande uit een onder- grondsch reservoir met een inhoud van 2000 L. in het pand Singel 212, kadaster Sectie I. No. 414, en een bovengrondsche aftapinrichting op het trottoir vóór genoemd pand Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 24 September a.s., des voormiddags ten 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot, beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 10 September 1924. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) W&~ Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet'teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Dezer dagen werd onze goede stad opgeschrikt door een sensatiebericht van een onzer bladen, dat aan den Oude Dijk een inbraak was gepleegd met geweldpleging. Dit helaas alledaagsche feit werd door dat blad geweldig opgeblazen. Men achtte het blijkbaar zoo gewichtig, dat men er een apart bulletin voor verspreidde. Achteraf bleek gelukkig dat. er niets van waar was, doch dat men te doen had met een blijkbaar eenigs- zins overspannen jongmensch, ijverig bioscoop bezoeker, die er behoefte aan had om eens iets sensationeels te doen en ook eens in de courant te komen. Men ziet dus, een storm in een glas water. Met dat al zijn er echter verschillende men- schen de dupe van geworden. Verschillende personen met een zenuwachtig gesteld hebben zich angstig gemaakt, daar er zulk een zenuw schokkende gebeurtenissen in onze onmiddellijke omgeving hadden plaats gevonden. Mijn vraag is nu „zou het niet beter zijn, dat de betrokken personen zich eerst eens goed op de hoogte stelden, of eerst eens het politierap port afwachtten alvorens dergelijke berichten te lanceeren." Als dat zoo moet gaan kanmen binnen korten tijd onze dagbladen onder de sensatielectuur gaan rekenen, iets waarvan een overgroot gedeelte van het courantenlezend publiek niet van gediend is. 01' zou er misschien reclamezucht achter gezeten hebben bij de re dactie van bedoeld blad. M. i. deed men beter, als men een Hollandsch blad populair wil maken om een minder „Engelsche" methode te ge bruiken. U beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, G. Pascal. Beslag gelegd. De vordering op de commanditaire vennootschap Broekhuys- Sneeu- bal-systeem, is gister niet voldaan, zoodat het beslag te Rotterdam gehandhaafd is. Naar wij vernemen, heeft de loop van zaken den indruk gevestigd, dat middelen tot betaling niet aanwezig zijn. Wat betreft de geruchten, die omtrent Broekhuys' sneeuwbal vernomen worden, meldt men ons o.a. nog uit Rotterdam, dat Broek huys zelf heeft medegedeeld, dat het beslag van 6000, dat de meubelfabriek hem wilde laten betalen, veel te hoog is. De firma had nog geen recht op 3000. Gezegd wordt dat de zaken in Nederland niet zoo goed gaan als men gehoopt had. Broekhuys schijnt nu al zijn hoop op België te hebben gevestigd. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat de ver koop, van kaarten van het Broekhuys-sneeuw- bal-systeem aldaar is stop gezet. De agenten van deze combinatie hebben althans opdracht gekregen alle nog bij hen voorradige kaarten in te leveren. Sommigen hunner ontvingen daarbij de rrededeeling dat de onderneming thans in het buitenland wordt voortgezet. Het bureau van den hoofdver tegenwoordiger te Amsterdam was eergisteren en gisterochtend gesloten, zoodat bij dezen vertegenwoordiger geen nadere inlichtingen kon den worden ingewonnen. Sigarenwinkeliers, die het sneeuwbal-systeem vertegenwoordigen te Amsterdam, deelden echter mede, dat ver schillende van hun klanten, aan wie uitbetaling van premiën in uitzicht was gesteld, sedert veer tien dagen tevergeefs hierop wachten. Zij deelden ons verder zonder uitzondering mede, dat zij hoegenaamd niets meer van het hoofdkantoor in den Haag vernemen. Het eiland M a r k e n. De Tel. ver neemt, dat de directeur-generaal van de Zuider zeewerken, het gemeentebestuur van Marken schriftelijk heeft verzocht krachtig te bevorde ren, dat Marken door een dam met den vasten wal verbonden wordt. Blinde vinken. Vogelvangers in Twen te hebben van ouds de afschuwelijke gewoonte gevangen vinken de oogen dicht te branden in de meening, dat blinde vogels mooier zingen. De politie te Hengelo geeft gister drie van die vogeltjes in beslag genomen en proces-verbaal tegen den dierenbeul opgemaakt. De autobus. Tusschfen Rijssen en Wier- den is gisterenmorgen de autobus van den heer M. te Almelo omgeslagen, doordat een boer, die met vee midden op den weg liep, niet uitweek. M. wilde om den man heenrijden, met het gevolg echter, dat het voertuig kantelde. De inzittende passagier bekwam een ernstige wonde aan de hand. De bus is deelijk gehavend. Maandagmorgen werd het meisje T. T. dat te Bredevoort in een anderen auto moest overstappen, door de vrachtauto van S. uit Winterswijk overreden. Ernstig gekwetst werd het kind bij de familie de B. ondergebracht, waar dr. Hartman uit Aalten de eerste genees kundige hulp verleende. De patiente mocht niet worden vervoerd. Gistermorgen reed een autobus, komende van Niesen-Nieuwkerk bij Gorinchem van den dijk in het kanaal. In de bus zaten geen passa giers. De chauffeur werd tamelijk ernstig ge wond en is ter verleging van het Ziekenhuis te Gorinchem opgenomen. Het geval trok nog al de aandacht van de velen die den drukken dijkweg passeeren. Groote koffiesmokkelarij. Te Goch hebben de Duitsche kommiezen een pak huis ontdekt waar eenige honderdduizenden ponden koffie in blikken bussen waren gebor gen en uit Holland gesmokkeld. De kommiezen werden dit gewaar door de helpers van een groothandelaar die met deze een looncjuaestie had gekregen en toen uitbetaling van het smok- kelloon weigerde. De onbewaakte overwegen. Een der overwegen, die onbewaakt zijn, en wel in het bijzonder groot gevaar opleveren, is die bij Rilland, waarover de verbindingsweg tusschen Zeeland en Noord-Brabant loopt. Dit is weer gebleken, toen Zondag de bestuurder van een auto, die den trein eerst op het allerlaatste oogenblik zag, op enkele meters afstand moest stoppen. De auto had een groote vaart en het hevig remmen had het breken van een der assen tot gevolg. Het U. D., dat gemeld had, dat de heer K., die Zondag bij het auto-ongeluk op den Woudenbergscheweg te Zeist is gewond, over leden was, bericht thans, dat dit bericht geble ken is onjuist te zijn. De toestand van den heer K. mag redelijk worden genoemd, hoewel het gevaar nog niet is geweken. Paardendieven. Uit een weide aan den Langen Kleiweg te Rijswijk is een paard ter waarde van ongeveer 300 gestolen. Dit paar en een, dat te 's-Gravenhage gestolen was, zijn gister te Rotterdam in beslag genomen. Een politieke moordaanslag. In het Luxemburgsche grensplaatsje Rüme- lingen, is een moordaanslag gepleegd op den fascist Anöibaltetti. Hij was met een aantal zijner geestver wanten op weg naar Riimelingen, toen zij plot seling door een bende werden overvallen. Anni- balletti werd ernstig door messteken verwond, tengevolge waarvan hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De daders wisten te ontkomen en tot nu toe heeft de politie nog geen hunner kunnen ar resteeren. Orkaan. Door den hevigen orkaan, welke Zaterdag j.k de havenstad Taihokoe op het eiland Formosa heeft geteisterd, werden 18 personen gedood en 300 ernstig gewond. Tevens zijn 3600 huizen geheel en 13.800 gedeeltelijk verwoest, terwijl bovendien 60 Vaartuigen ver loren gingen en circa 100 bruggen vernield wer den. Noodlottige twist. Te Adelaide (Australië) heeft de 79-jarige ex-hotelhouder, John Barrowcliff, zijn 76-jarige vrouw met een tomahawk doodgeslagen. De man verklaarde, dat hij meer dan 50 jaar gelukkig gehuwd was geweest en dat hij nu voor de eerste maal, zoo lang hij getrouwd was, een ernstig meeningsverschil met zijn vrouw had gehad. B e 1 a n g r ij k e vondst. Sedert 'n zes tal weken bevond zich in één der bagage depots te Rome een koffertje, waarop het adres ontbrak en dat afkomstig was uit San tos. Daar niemand het kwam opeischen, besloot de stationschef het te doen openen. Het bleek een bedrag van een millioen goud marken te bevatten, alsmede zeer fijn bewerkt dameslinnengoed. Kerk koepel ingestort. Een parti culier telegram uit Palermo meldt d.d. gister De middenkoepel van de St. Dominicus-kerk waarin zoo pas de plenumzittingen van het Eucharistisch Congres gehouden werden, is in den nacht bijna geheel ingestort. De tribune, waarop eergister de kardinaal- legaat en de aartsbisschoppen hadden plaats genomen, werd vernield. De schade van historisch en aesthetisch oog punt is niet te berekenen. De groote p r o e f v 1 u c ht van de Zeppelin, die gister zou beginnen is wegens het stormgevaar uitgesteld. Als het weder beter werd, zou het luchtschip vandaag een proefvlucht bo ven Zwitserland houden. Pantsertrein ontspoord. Gister ochtend is op het baanvak GrodnoWilna bij Okliennieki, vlak bij de Litausehe grens een Poolsche pantsertrein ontspoord, waarbij twee soldaten den dood vonden en dertien gewond werden. T rei nongel uk. De sneltrein Genua- Rome is op een trein uit de richting Rome ge botst. Er zijn 16 gewonden. De Koningin bezocht de gewonden. Door de tram g e d o o d. Te E\ ers bij Brussel werd gisteravond een 70-jarige echt paar door de tram overreden en gedood. GAAT MR. ZIMMERMAN HEEN GENEVE, 10 Sept. (draadloos) Dr. Seipel heeft voor den Volkenbond er op aangedrongen, met dp finantieele controle van Oostenrijk te eindigen. Oostenrijk kan nu verder zelf wel 't saneeringswerk opknappen. VLIEGONGEVAL. BERLIJN, 10 Sept. (draadloos)": Bij NjmsLadt a. d. Ahr zijn 3 Fransche vliegtuigen neergestort Een viel op een vliegtuigloods, die in brand geraakte en geheel door 't vuur verwoest werd. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen Z. tot W. wind, aanvankelijk opklarend, later toenemende bewolking en kans op regen, later warmer. Een goede buit. Bij Ter Apel hebben onze kommiezen 77 scha pen in beslag genomen, welke over de grens wa ren gesmokkeld. Gestrand. Op den Zuidpier teIJmuiden is heden gestrand de logger Maassluis 173, „Geertruida Johanna". Het volk is aan den wal. Voor de 200ste keer naar Kevelaer. Bij gelegenheid van de 200ste bedevaart dei- Bossche Kevelaersche processie, heeft Mgh. Diepen, Maandag j.l. in Kevelaer den president der broederschap, den heer Hanze de Wijs, het eerekruis pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt. Gelijk we eerder reeds meldden, schonk de Bossche processie ter gelegenheid van haar jubilé aan 't genade-oord een nieuwe electrische ver lichting van het Kapelle-plein. Noodweer. Men meldt ons uit Lemmer d.d. heden Een hevig noodweer heelt in den afgeloopen nacht hier gewoed. De oude nachtboot, die gisteravond met passagiers en stukgoederen van A'dam naar Lemmer vertrok, was heden morgen 10 uur daar nog niet gearriveerd. Tele- graphische berichten van 't eiland Schokland meldden echter, dat de boot daar met averij voor anker ligt. Mijnontploffing. Aneta seint uit Weltevreden Bij een ont ploffing in een kolenmijn op Poeloelaoet zijn 40 koelies gedood of gewond. Nadere gegevens ontbreken nog. De Tabaksaccijns. Verwacht wordt, dat binnen een dag of 14 de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp tot verhooging van den Tabaksaccijns zal ver schijnen. Het „Eindh. Dagblad" meldde onlangs, dat de voorgenomen accijnsverhooging niet zal worden toegepast op sigaren, doch alleen op sigaretten en tabak. Ofschoon wij wel den indruk hebben, dat deze zaak op bevredigende wijze zal verloopen, staat dit echter nog niet vast. De Minister van Financi n toch heeft ten deze nog geen beslissing genomen er wordt nog een belangrijk advies hierover afgewacht, dat eerst een dezer dagen zal worden uitge bracht. Voorts vernemen wij, dat nog eens een nader onderzoek zal worden ingesteld naar de moge lijkheid van een tabaksbelasting bij de bron. Gevreesd wordt echter, dat dit niet tot een gunstig resultaat zal leiden, omdat ook vroeger reeds herhaaldelijk moet zijn gebleken, dat een belasting bij de bron niet het vereischte bedrag in de schatkist zal brengen. (Msb.) A'damsch Beurs overzicht 10/9 '24. Ook heden was de handel ter beurze niet op gewekt te noemen. Niettegenstaande de berich ten uit het buitenland gunstig blijven luiden en derhalve de buitenl. beurzen, met name die van Londen een vrij vast karakter toonen, houdt men zich hier van den handel afzijdig. De olie- markt was nog al levendig de scheepvaart markt was minder geanimeerd. Suikerwaarden onveranderd, tabakken eerder iets lager, thee en rubber prijshoudend en weinig veranderd. Prolongatie 2 1/l WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 9 Sept. Londen11 601/2 Berlijn - 0 627/ Pürijs - 13 68 V2 België- 12.927, Zwitserland- 49.08 Amerika-2 627j, Weenen - 0.003/, Kopenhagen- 44.50 Stockholm- 69 65 Ghristiania- 35 86 Madrid-34 27R, Milaan -11 40 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. - 34.221/2 -11.42 De poging lot doodslag alhier. De Rotterdamsche rechtbank, in haar samen stelling als die van de vacantiekamer, welke in Juli zitting had, heeft gister voortgezet de be handeling tegen den brillenkoopman J. F. gedetineerd en recidivist, tegen wien in de zit ting van 10 Juli was geëischt 4 jaar gevangenis straf, en in wiens zaak de rechtbank in haar zitting van 16 Juli had gelast een onderzoek naar beklaagdes geestvermogens. Dr. D. M. v. Londen, als deskundige gehoord, verklaarde dat beklaagde wel psychopaath is, maar toch niet in zoodanigen graad, dat hij niet toerekenbaar voor zijn daad zou zijn. Van een flinke straf, die na een verblijf van beklaagde gedurende eenigen tijd in een bijzondere straf gevangenis, zou kunnen worden gevolgd door een voorwaardelijke invrijheidstelling, waar hij de rest van de straf hem zou blijven dreigen, verwachtte de deskundige, als den beklaagde als bijzondere voorwaarde onthouding van al cohol zou worden omgelegd, een gunstige pro gnose. Mr. van Vierssen Trip, de president, merkte op, dat over dit laatste de bevoegdheid van de rechtbank zich niet uitstrekt. Het O.M. waargenomen door mr. J. G. IIol- stevn, persisteerde bij den eisch van 10 Juli 4 jaren gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag bij recidive. De verdediger, mr. A. v. Namen herinnerde aan zijn pleidooi ter zitting van 10 Juli, toen hij had geconcludeerd, dat slechts eenvoudige mis handeling wasgepleegd. Hij wees er nog op, dat beklaagde en het meisje, op wie hij geschoten had, zich weer hebben verzoend en refereerde zich voor 't overige, clementie pleitehde, aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak 16 September. Géboren: Sept. 7. Hugo z.v. J. van Oosten de en J. Klapmuts, Voorneschestraat. 9. Gatharina Adriana d.v. A. M. Struijs en J. van den Berg, Fahristraat. Hoog water te Hoek van Holland. 10 Sept. v.m. 1.n.m. 1.03. 11 Sept. v.m. 1.24 n.m. 2.01. 12 Sept. v.m. 2.18 n.m. 2.49. SCHIEDAM, 10 Sept. Aangekomen Japa'nsch s.s. Atlas Maru, met olie en stukgoederen van Kobe via Rotterdam voor N. V. Schieveem aan de Willielminahaven. SCHIEDAM, 10 Sept. Vertrokken Hr. Ms. kanonneerbooten Thor, commandant J. Mak en Vidar, commandant P. Oranje, beide naar Hellevoetsluis. BARRY, 6 Sept. Aangekomen s.s. Queens land Transport, ledig van Schiedam. LIVERPOOL, 9 Sept. Aangekomen s.s. Alchymist, tankboot, ledig van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 10 Sept. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Splitim. SCHIEDAM, 10 Sept. Men noteert "oor Spiritus 100 f32.—. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.80 per ketil. Rotterdamsche Boter- en Kaasveiling. Aan voer boter 1450 K.G. Hoogste prijs 2.28, mid- delprijs 2.22, laagste prijs ƒ1.50. Aanvoer kaas 1260 K.G. Goudsche 48 c. k ƒ1.10, Lcidsche 34 a 60 c„ Edammer 40 c h ƒ1.15. Eieren. Rotterdamsche Veiling. Warmoe- zenierstraatkipeieren 71359.90, eendeieren ƒ7.108.25 per 100 stuks. Aanvoer 155.000 stuks. (N. V. Rotterdamsche Cons. Veiling Wecna- plein). Aanvoer 130.000 stuks. Kipeieren 6.50 9, eendeieren, 7.257.50 ganseieren 18, kal koeneieren 1012 per 100 stuks.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3