ƒ2.— afgeschaft, zij zich thans tegen de heffing daar van niet langer verzetten. De slagersvereenigingen ramen de opbrengst van het recht op 15000.doch volgens onze gegevens kan de opbrengst niet hooger worden geraamd dan op rond 12.000. De berekening daarvan is als volgt 782 paarden per stuk 1564.— 1834 runderen -2.— per stuk - 3668.— 6 graskalveren- -1 per stuk - 6. 347 vette kalveren - 1.— per stuk - 347.— 143 nuchtere kalveren - 0.25 perst.uk - 35.75 4575 varkens - 1 per stuk - 4575. 8 schapen -0.25 per stuk - 2.— 116 geiten - 0.25 per stuk - 29.— rt 150.000 K.G. ingevoerd vleesch 0.01 K.G. - 1500.— Totaal 11726.75 Waar deze opbrengst de tegenwoordige ex ploitatiekosten dekt, konden wij ons met het voorstel van de belanghebbenden wel ver eenigen. Ook de Financieele Commissie gaat daarmede aecoord. Wij willen echter Uw aandacht erop vestigen, dat in de tegenwoordige exploitatiekosten geen bedrag is opgenomen voor rente en afschrijving van het Keuringsgebouw, waarvan de inrich- ring zeer primitief moet worden genoemd, zoo dat het slechts een voorloopig karakter draagt. In verreweg de meeste van de gemeenten, welke wij om inlichtingen hebben gevraagd, zijn de keurloonen belangrijk hooger dan die welke thans worden voorgesteld. In de ontwerp-verordeningen is tevens op genomen het thans geldende tarief voor het gebruik van het keuringslokaal bij noodslach- tingen, sterilisatie en verkoop in het klein onder toezicht. Tenslotte merken wij, zij het ten overvloede, op,dat deze zaak geheel afgescheiden isbeschouwd van de abattoirkwestie, die ernstig bij ons in onderzoek is. Wordt tot de oprichting van een openbaar slachthuis besloten dan zullen de keurloonen in de slachtrecliten kunnen worden opgenomen. Crediet voor een Politieliuis. B. en W. schrijven aan den Raad Wij hebben de eer Uw Raad mede te deelen, dat het ons College gewenscht voorkomt in het Westen der Gemeente een politieposthuis te vestigen. De redenen daarvoor heelt de Burge meester in een nota aan een College uiteege- zet. Wij meenen goed te doen deze hieronder te laten volgen Allereerst mag met goeden grond worden ver wacht, dat een meer intensieve surveillance in dit deel der Gemee»te zal plaats hebben, wan neer aldaar een politieposthuis aanwezig is. Vooral met het oog op het Sterreboseh en Volks park is dit van gewicht. Minder tijd toch wordt er verloren, bij het be gin jen bij het einde van den straatdienst van eiken agent, doordat het centrale punt zoo veel dichter bij is. Thans moet voornamelijk het hoofdbureau als centrum dienst doen. Van meer belang nog is hef verschil in af stand bij het in verzekerde bewaring stellen van arrestanten. Ook is In t voor het publiek in deze wijk zeer gewenscht een politieposthuis in de nabijheid te hebben, voor het doen van aangiften is in spoedgevallen het Hoofdbureau van dit stadgs- deelte te ver verwijderd. Dat dichtbij den verkeersweg naar Vlaardingen een wachthuis wordt gevestigd in de naaste toekomst zal immers het verkeer naar Vlaar dingen langs de Burgemeester Knappertlaan worden geleid moet ook van groot gewicht worden geacht. Geldt het bovenstaande voor de vestiging van een posthuis in dit stadgedeelte in het alge meen het voormalig Kantongerecht (hoek Nassaustraat en Schoolstraat) leent zich voor dit doel in het bijzonder. De inrichtingskosten immers zijn zoo gering mogelijk 1200.Cellen zijn aanwezig. De bewoner H. in 't Hol behoeft slechts weinig ruimte af te staan en kan den politiepost schoon houden. De ligging van het pand kan ook goed 'worden genoemd. Volgens mededeeling van den Commissaris zullen de jaarlijksche kosten voor onderhoud, enz. zeer gering zijn. Met den Burgemeester acht ons College om bovenstaande redenen het in het belang der Politie, een gedeelte van heL voormalig Kanton gerecht tot politiepost in te richten. Dienovereenkomstig hebben wij de eer Uw Raad voor te stellen hiervoor een crediet van 1200.te willen verleenen. Door den R.K. Politie Bond afd. Schiedam is het onderstaand adres aan den Gemeenteraad verzonden Geven met verschuldigden eerbied te kennen enz. dat zij zich namens bovengemelde afdeeling tot. Uwen Raad wenden oin, in verband met het voorstel van Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente om een crediet van 1200. beschikbaar te stellen voor het inrichten van een Politieposthuis in het voormalige Kanton gerecht aan de Schoolstraat alhier, de aandacht van den Raad er op te vestigen, dat bun inziens, zonder uitbreiding van Politiepersoneel moeilijk een 3e Politiepost bezet kan worden, zonder vermeerdering van dienst- of surveillance-uren voor het Politiepersoneel dat liet liun derhalve voorkomt dat, wanneer een 3e Politieposthuis in gebruik wordt ge nomen, dit tot gevolg zal moeten hebben ver slechtering van dienst voor het Politiepersoneel, daar uitbreiding van personeel niet wordt voor gesteld dat zij Uwen Raad derhalve beleefd verzoeken bedoeld voorstel niet aan te nemen, wanneer dit tot gevolg heeft verslechtering van dienst, in den vorm van meer dienst- of surveillanceuren 2oor hef Politiepersoneel. Vragen raadslid Collé. Door het lid van den Raad de heer W. Collé, is den Burgemeester als voorzitter van den Raad verzocht in de zitting op Vrijdag a.s. de navol gende vragen te mogen stellen le. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat de toestand die er den laatsten tijd, in onze ge meente is ontstaan tegepvolge der afsluiting van watertoevoer voor verbruikers door de gemeentelijke waterleiding zeer nadeelige ge volgen kan hebben voor de volksgezondheid 2e. zoo ja, zijn B. en W. dan niet van oor deel, dat er ten spoedigste in dezen toestand verandering dient te worden gebracht De waterleiding-kwestie. Schiedamsche Bestuurdersbond, Roomsch- Katholieke Volksbond en Christelijke Bestuur dersbond hebben aan den Raad onderstaand adres gezonden Ondergeteekerulen, handelende in opdracht van de Besturen van den Roomsch-Katholieken Volksbond, den Protestantsch Christelijken Be stuurdersbond en den Sehiedamschen Bestuur dersbond, domicilie kiezend ten kantore van laatst genoemd organisatie Tuinlaan 5 dat zij hebben kennis genomen van de maat regelen door of namens het Gemeentebestuur getroffen ten aanzien van het waterverbruik dat door dezen maatregel niet alleen diege nen worden getroffen die overmatig water ge bruiken, doch zij die het toegestane kwantum niet gebruiken dat daardoor onschuldigen gedupeerd worden en voor vele gezinnen een onhoudbare toestand is ingetreden reden waarom zij Uwen Raad verzoeken de verordening op het waterverbruik te her zien en te willen bewerkstelligen dat voors hands geen nieuwe afsluitingen meer plaats hebben en de reeds afgeslotenen weer van wa ter worden voorzien. Het bezoek der koningin. De vergadering door het bestuur der Oranje- vereeniging belegd om met de vereenigingen in Schiedam samenwerking te krijgen voor een huldiging van H. M. de Koningin tijdens baai- bezoek aan Schiedam is schitterend geslaagd. De Vergadering werd geopend door den vice- voorzilter der Oranj eVereeniging, den heer Blommcndal, die met. genoegen mocht wijzen op de groote opkomst van vertegenwoordigers der verschillende vereenigingen. Hij wees op den prachtigen geest die blijk baar in Schiedam heerschte om Har? Majesteit waardig te ontvangen en sprak de verwachting uit dat ook deze vergadering zou toonen dal- alle hier aanwezigen in de eerste plaats willen medewerken aan de bedoeling om de huldiging zoo goed mogelijk te doen slagen. De heer Jac. Montfoort gaf dan een korte uiteenzetting van de bedoelingen van het be stuur der Oranjevereniging. le. een zanghulde waaraan alle zangver- eerhgingen zullen deelnemen. Om allen naijver te voorkomen bad het bestuur zich in verbinding gesteld met een musicus die als directeur bij allen bekend en boog aangeschreven staat, en aan geen Schie damsche vereeniging meer verbonden is en door allen wel als leider bij de huldiging zal worden aanvaard, den heer B. Diamant, die zich daartoe bereid verklaard heeft. Spr. Verzoekt dan de vertegenwoordigers der zangverenigingen die bereid zijn op deze basis aan de zanghulde deel te nemen, daarvan mededeeling te doen. Achtereenvolgens gaven zich dan op 1. De gemengde zangvereen. Eltheto. 2. De gemengde Zangvereen. Asaf. 3. Het gemengde Zangkoor der Ned. Herv. Kerk. 4. Het gemengde koor Euterpe. 5. De gemengde vereen. Zanglust. 6. De MannenzangvereenInter Nos. De heer A. v. d. Berg, vertegenwoordiger dezer vereeniging, feliciteert het bestuur der Oranjevereniging met de keuze van dezen directeur. (Levendig applaus der vergadering). Voorts hadden zich reeds schriftelijk aan gemeld 7. De gemengde zangvereen. Polyhymnia. 8. De Chr. zangvereen. Soli deo Gloria die verhinderd waren ter' vergadering vertegen woordigd te zijn. Deze vereenigingen vormen een totaal van ongeveer 500 zangers en zangeressen. De voorzitter deelde in antwoord op een desbetreffende vraag mede, dat de heer Diamant bij elke vereeniging op een repetitie-avond zal komen om met de leden een repetitie te houden, terwijl een gemeenschappelijke slotrepetitie zal plaats hebben waarschijnlijk op een Zaterdag middag. De vertegenwoordiger van een der zang- vereenigingen, die ook een jeugdafdeeling heeft, vroeg of er mogelijkheid bestond dat ook deze afdeeling tijdens het bezoek van H. M. de Konin gin mocht zingen. De beer Montfoort deelde mede, dat waar schijnlijk de leerlingen van de hoogste klassen van alle L.O. scholen voor de Koningin zouden zingen en overwogen zou worden of die jeugd afdeeling zich daarbij zou kunnen aansluiten. In de tweede plaats ligt het in de bedoeling, dat een défilé zal plaats hebben van alle ver eenigingen, waaraan ten hoogste 10 personen van elke vereeniging kunnen deelnemen. Het is gewenscht zooveel mogelijk met banieren. Achtereenvolgens gaven zich voor dat défilé op 1. De Ned. Chr. Vrouwenbond. 2. De Bond van Christ. Metaalbewerkers. 3. 'De Chr. werklieden-vereeniging Maarten Luther. 4. De Gerei. Jongedochtervereen. „Eén ding is noodig." 5. De vereeniging van oud-strijders ,.IIet Vaderland Getrouw." 6. De Chr. Besturenbond. 7. De Chr. Bond van Personeel in Publiek en Dienst. 8. Patrimonium. 9. De Chr. Meièjesvereen. „Maranatha." 10. De afd. Union, vereeniging voor be hartiging der belangen van jonge meisjes. 11De A. R. kiesvereen. Nederland en Oran je. 12. De Chr. Nation, vereeniging van drank- bereiders. 13. Dames Gymnastiekvereeniging „tly- giëa." 14. R. K. Volksbond met 13 a 14 afdeelingen. 15. De Schiedamsche Transport-colonne van het Roode Kruis. 16. Harpé Davids. 17. R. K. S. V. Excelsior met 7 a 8 afdee lingen. 18. De Mandolineclub O.N.l. 19. De Chr. Middenstands vereeniging. 10. De Clir. Nat. Werkmansbond. 21. De Chr.-Hist. kiesvereen. „Groen van Prinsterer." 22. Pro Rege (burger afdeeling). Benevens vele der zangvereenigingen die ook aan de zanghulde deelnemen. Waar de verschillende vereenigingen zoo voor de zanghulde als voor het défilé niet in de gelegenheid waren om op deze vergadering tegenwoordig te zijn, zal de aanmelding tot deelname alsnog opengesteld blijven. Dc heer Montfoort deelt voorts nog mede dat het in de bedoeling ligt dat de vereenigingen die aan het défilé deelnemen, 's avonds een lichtstoet te maken, waaromtrent later nog nadere mededeelingen zullen gedaan worden Verplichtend is die evenwel niet. In de 3e plaats de muziek. Het. is gewenscht dat op dien dag veel muziek gehoord wordt. Daarom wordt aan de muziekvereenigingen gevraagd welke zich bereid verklaren daartoe mede te werken. De eenige vereeniging die zich daartoe op geeft is Harpe Davids. Andere vereenigingen hebben daarover nog niet gesproken en kunnen daardoor nog geen mededeelingen doen. Door den vertegenwoordiger van Thor wordt medegedeeld, dat er nog geen gelegenheid is geweest om over deelname te spreken. Als deze vereeniging in het défilé mee doet, komt zij met 2 afdeelingen. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen dat bij de zanghulde zal worden uitgevoerd. 1. Het Wilhelmus, oude toonzetting, 2 coupletten. 2. Domino Salvam vac. 3. Eendracht maakt macht, genomen uit de liederenbundel „Kunt gij zingen, zingt dan mee. 4. Komt, darikt nu allen God. (Koraal van Mendelssohn. Met een woord van welgemeendcn dank aan de aanwezigen voor de vlotte medewerking, wordt de vergadering gesloten. Buurtvereeniging „SingcloompleX". De bewoners van Singel en zijstraten zijn ter feestvergadering opgeroepen op morgen, Vrij dagavond te 8 uur in de groote zaal van den Volksbond, aan de Lange Haven Hakkert's Strijkorkest, het Trio Plooy en een Tombola, waarvan de prijzen door de winkeliers van het Singeloomplex welwillend z.ijn beschik baar gesteld, zullen er zeker toe bijdragen, dat deze vergadering druk bezocht zal zijn. Wij hoorden nog van andere attracties, welke het bestuur voor een verrassing wil houden, re denen waarom wij de Singel complex-bewoners nog eens extra op deze vergadering attent maken. Buurtvereeniging „Centrum". Dinsdagavond hield de buurtvereeniging „Gen trum" Rozenb. plein, een ledenvergadering in het lokaal „Liefde en Vrede", opgeluisterd door de muziek van „Harpe Davids". Voor een geheel bezette zaal hield de voorz. een inleidiend woord en herinnerde er aan wat onze vorsten van hef Oranje-Huis voor ons land en volk geweest waren Nederland en Oranje zijn een. Spr. sprak den wensch uit, dat wanneer H. M. de Koningin onze stad zal bezoeken, het Oranje, en niets als Oranje zal zijn. Verder werd besproken wat de plannen waren van het, bestuur. Na nog gezellig bijeen le zijn geweest en toen enkele verlotingen hadden plaats gehad, ten bate van de kas, riep de voorz. om 1 1 uur den leden een hartelijk tot weerziens toe. Cokesprijsverlaging. Per advertentie in dit blad meldt de directeur der gasfabriek een belangrijke cokesprijsverla- ging. Zuster Maria Electa. Hedennacht is in het klooster der Eerw. Zusters Theresianen aan de Warande overleden de eerw. zuster Maria Elexta van de Goddelijke liefde, (in de wereld nlej. Annie van Vlijmen.) Koninklijk Instituut van Ingenieurs. De Afdeeling voor Werktuig- en Scheepsbouw van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs heeft gister te Delft een ledenvergadering ge houden onder leiding yan den wnd. voorzitter ir. S, H. Stoffel. I Als U i HOEST i Doos60-90cl 3204 5 Het lid prof. ir. E. G. von Pril. zei witz van der Horst heeft een lezing gehouden over „Vloei bare lucht, zuurstof en stikstof" als inleiding tot een in den namiddag te brengen bezoek aan de N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstof- fabriek alhier. Ten slotte werden nog kortelijk besproken de inrichting eener zuurstoffabriek en de door de N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffa briek gebouwde hoogdrukcompressoren. Na afloop der vergadering begaven de aan wezigen zich naar onze gemeente, waar bezoeken werden gebracht aan de Werf Gusto, firma A. F. Smulders en aan de N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek. Vrijwillige Landstorm. Wij willen ouders, voogden en jongelieden van 16 jaar en daarboven nog met een enkel woord herinneren aan de bijeenkomst op heden avond 8 uur te houden op een der bovenlokalen van het Beursgebouw ingang achterzijde rechts alwaar een uiteenzetting zal gegeven worden van de bepalingen omtrent de vrijwillige landstorm, zulks in verband met art. 32 2e lid der dienstplichtwet. Winkelweek. In aansluiting op ons vorig bericht zij gemeld dat het comité voor den Winkelweek, besloten heeft deze tot een groote feostweek te maken. Onder goedkeuring van autoriteiten zullen aan deze winkelweek verschillende feestelijk heden worden verbonden, allen met bet. doel het publiek de aandacht te doen vestigen op de te houden winkelweek. De vele werkzaamheden, welke het Comité nog wachten, deden haar besluiten de winke liers te verzoeken deze week haar inteeken- biljet.ten te verzenden aan lief secretariaat fa. S. Hijman, Hoogstraat. De deelname moet algemeen zijn, dit is, wil het Comité bereiken wat zij zich heeft voorge steld, beslist noodig. De nieuwe Karakorum expeditie. De heer en mevrouw Visser, die zooals men weet een nieuwe Karakorum-expeditie gaan ondernemen, vertrekken morgenmiddag te één uur uit de Lekhaven te Rotterdam met het stoom schip „Ridderkerk" naar Bombay. „Polyhymnia." Belangstellenden herinneren we aan 'f con cert, dat „Polyhymnia" hedenavond, 71j2 uur, in den R.K. Volksbond geeft. Haydn's „Jahres- zeiten" vormt het program van den avond. In bewaring is gesteld de 26- jarige H. S. los werkman alhier, die gisteravond in de Brugmanstraat van een vrachtauto een zak aardappelen stal, er fluks van door ging maar in de Huysmansstraat gegrepen werd door den eigenaar. Dinsdagmorgen stalen twee k.e- rels Le Noordwijk een rijwiel waarop een regenjas was bevestigd waarin zich o.m. een portefeuille bevond met 35 bankpapier Uit het onderzoek van de politie aldaar bleek dat de rijwieldieven de fiets op het station Wassenaar hadden afge geven met bestemming naar Schiedam en de po litie alhier werd gewaarschuwd en een recher cheur stelde zich op in de rijwielbewaarplaats aan het Stationsplein, waar het gestolen vehikel intusschen aangekomen was Gistermiddag 1 uur liep de eerste zwijntjesjager in -de valhij bleek een zekere A. 11. te zijn, 24 jaar oud, zonder vaste woonplaats en gedomicilieerd te Gent Een weinig later werd nummer twee, die kwam informeeren of zijn makker er al geweest was, ingerekend 't was de 25-jarige Hagenaar A.S. Beiden werden in arrest gesteld en heden morgen afgehaald door de politie van Noordwijk om overgebracht te worden naar het terrein van hun misdrijf. UIT VLAARDINGEN. Poldereontrole. Naar wij vernemen, is de controle op de fi nancien van de polders Nieuw- of Kleinpolder, Blij dorp en Spangen opgedragen aan het accoun tantskantoor Drs. A. W. Schippers Jzn. te Vlaardingen. UIT ROTTERDAM. Het conflict in de haven. Gistermorgen zijn er in de haven nog' wat moei lijkheden geweest. Bij enkele bedrijven hebben n.l. de bootwerkers, die gestaakt hadden, voor hervatting van den arbeid den eisch gesteld,dat zij, die aan het werk waren gebleven, ontslagen zouden worden. Dien eisch heeft men natuurlijk gelaten voor wat hij was, en de Scheepvaart- vereeniging Zuid heeft den eischers meegedeeld, dat hun boekjes ingehouden zouden worden, in dien zij bleven weigeren aan het werk te gaan. Zij hebben daarna den arbeid weer opgenomen. De toestand in de haven is weer gewoon. UIT DELFT. Melkoorlog. De veehouders in den omtrek van Delft had den besloten den aanvoer van melk stop Le zetten, indien de melkhandel met ingang van heden niet één cent per liter meer betaalde. De melkhandel verzette zich tegen dezen eisch. De boeren hebben op een enkele uitzon dering na de melk tegen den ouden prijs gele verd. zoodat er geen prijsverhooging plaats heeft. Tegen de Forensenhelast.ng De gemeente Delft zal tot de Tweede Kamer een adres richten tegen het wetsontwerp inzake de forensenbelasting Bij Apolkert Droóislen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2