MODERNE MANTELS Velour de laine- JANSSEN's Fluweelen Adverteert Bontgarneertag Ruiten Stoffen SWAN" Vulpenhouders PANDORA f2275, 29.00, 32.50. 39.50 1924 Vesten i Jumpers Japonnen in Groote verschei denheid. yanaf 55 cent. Sea Gemeenteraad. Gemengd Nieuws* Liturgie. Onderwijs. SPORT. t£ Bitf0erRJkc. Swnd. Scheepvaart. met en zonder 3259 50 in alle kleuren. AVode steeds nieuwe dessins in alle kleuren. A.s. VRIJDAG MET ZANG BEGELEIDING. ln de - 3264—10 Overal verkrijgbaar. DE „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" IS HET MEEST GELEZEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. -j vraagt op 't. tooneel Vanda Polcini, de prima ballerina van de opera te Milaan de aandacht voor haar buitengewoon talent. Eveneens capt. Lewis, looping the loop met zijn komischen partner Een alïervermakelijkste klucht in 2 acten met Bobby Vernon, zorgt voor gezonden humor. Na de pauze de hoofdfilm Vrouwen en laster, wier superiorite't verzekerd wordt d-oor Dorothea, Philips, de hoofdvertolkster. Een film met bui- tengewoone spelkwaliteiten, schitterende natuur opnamen. Het muzikale gedeelte in handen van kapelmeester Jac. Koenen, zorgt voor het ver volmaking van 't geheel. HINDERWET. B. en W. van Schiedam hebben bij hun besluit van 13 Nov. 1924 het verzoek van lo. J. II. RRUNS om vergunning tot op richting van een modelmakerij, draaierij en tim merfabriek in het pand Overschieschestraat 60; kadaster Sectie I. No. 195, met een electromotor van 7I/Ï P.K., drijvende diverse werktuigen 2o. de Maatschappij „HYDROLEO" om definitieve vergunning tot oprichting van een fabriek voor de fabricatie van oliën, vetten en daaruit te bereiden producten in het pand Noord- vestsingel nos. 57/59, kadaster Sectie H. No. 738, met één stoommachine van 25 P.K., 2 stoomketels van resp. 15 en 18 M2, verwarmings oppervlak en 3 electromotoren van elk 20 P.K., drijvende diverse roerbakken, molens, exhaustors pompen e.d. 3o. W. DE GEUS. A. VAN WAART om vergunning tot uitbreiding van de kalkmalerij in het pand Westvest 1, kadaster Sectie G. No. 1181, met een electromotor van 5 P.K., drijvende een kalkmolen, ter vervanging van een electromotor van 2 P.K., drijvende een kalkmo len en 4o. de N. V. Parfumeriënl'abriek „LOTUS" om vergunning tot uitbreiding van harefabriek in het pand Korte Haven 15/17, kadaster Sectie C. No. 1264, met een electromotor van 5 P.K., drijvende een cirkelzaag en een flesschenspoel- machine, VERDAAGD, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 15 November 1924. Ingekomen stukken. Van de Commissie voor het Grondbedrijf en van de Commissie voor het Lager Onderwijs Verslag over 1923. Kennisgeving. Van L. Verburg en andere bewoners van de Kleine Baan en van B. van den Berg en anderen bewoners van Gorzenstraten adressen over afsluiting van den watertoevoer. Worden gesteld in handen van B. en W. o'm advies, dat spoedig zal volgen. Van de aid. Schiedam van den Ned. R. K. Politiebond advies inzake de door B. en W. voor gestelde inrichting van een politic-posthuis aan de Nassaustraat. Hierop zal gelet worden als het voorstel aan de orde komt. Van het lid van den Raad, den lieer W. Gollé schrijven houdend verzoek tot het. stellen van vragen betreffende de afsluiting van water toevoer door de Gemeentelijke Drinkwater leiding. Voorgesteld wordt deze vragen om advies te stellen in handen van B. en W. Aldus wordt besloten. Van den heer ,J. Haima van der Wal bericht van aannemen zijner benoeming tot lid der Commissie voor het Gem. Ziekenhuis, alsmede van mevr. E. Wittkampvan der Vijver, dat zij aanneemt het lidmaatschap der commissie voor het Bewaarschoolonderwijs en van de heeren A. Baan, R. LI. M. Geerdes, J. Ingelse en A. Hoogendijk dat zij hun lidmaatschap voor de Commissie van toezicht op liet Lager Onder wijs aannemen. Kennisgeving. Agenda: 1Benoeming van een lid van de Commissie voor het Algemeen Handels-Entrepot uit het Dagelijksch Bestuur der Gemeente als Voorzit ter ter voorziening in de vacature ontstaande door de periodieke aftreding op 1 Januari 1925 van den heer G. Houtman. De heer Houtman wordt als zoodanig her benoemd. 2. Opmaking van een dubbeltal ter benoe ming van een lid in het College van Zetters voor 's Rijks Directe Belastingen ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Th. A. J. Zoetmulder. Aanbevolen worden 1. de heer G. H. Schef- fers 2. de heer B. Soesbergen. Overeenkomstig het voorstel wordt de voor dracht opgemaakt. 3. Aanbeveling ter benoeming van een lid van de Schattingscommissie bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914 ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Th. A. J. Zoetmulder Aanbevolen worden 1. de heer W. H. van den Toorn 2. de heer Arn. J. M. Zoetmulder. Benoemd wordt de heer Van den Toorn. 4. Aanbeveling ter benoeming van een lid van de Commissie voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek naar elders van den heer Ir. F. Dubbelman. Aanbevolen worden 1. de heer W. H. van den Toorn 2. de heer R. H. M. Geerdes, Arts. Ook hier wordt benoemd de lieer van den Toorn. 5. Wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1924 met bedragen van 25.ien 110.000. Goedgekeurd. 6. Voorstel van de Commissie voor het on derzoek der rekeningen tot goedkeuring van de rekening over 1923 van de na te noemen instel lingen leurvereauigingen Stedelijk-oiMuziekkcirps Stedelijk Museum, Commissie van Administratie der Fondsen van de vernietigde Gilden, Gezondheidscommissie, Hofjes vau Belois, Huureommissie, Commissie voor Onderwijs aan Volwassenen Vereeniging „Volkshuisvesting", Diaconessenarbeid der Ned. Herv. Gemeente Schiédamsch Volksbadhuis. Schiedainsche verg. tot bescherming van Zuige lingen Verg. tot bestrijding der Tuberculose St. Willibrordusstichting. Rekening 1922 en 1923: R.K. Böuwvereeni- ging „St. Jozef". Rekening 1923/1924: Bouwvereeiiiging „Een dracht". AI deze rekeningen worden goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 1200.voor de inrichting van een Politieposthuis in het voormalige Kan tongerecht aan de Schoolstraat. Voorstel wordt met 10 tegen 9 st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 13.000.voor het maken van een remmingswerk in de Wilhelminahaven ten behoeve van binnenschepen en pleiziervaar- tuigen. Door de steeds toenemende zeevaart in de Wilbelminahaven is een dringende behoefte ontstaan naar ligplaats voor binnenvaartuigen, welke komen laden uit- of lossen in zeeschepen. Ook de toenemende behoefte aan goede lig plaats voor pleziervaartuigen vraagt verbete ring het haventje hiertoe in gebruik is zoo goed als geheel bezet en waar de liefhebberij voor deze sport zeer toeneemt zal ook voor deze verbetering moeten worden aangebracht en deze kan verkregen worden door liet aanbrengen van het remmingswerk als in hef. voorstel be doeld. 't Voorstel wordt in principe aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van ƒ400.op perceel 40 van het Grondbedrijf ten behoeve van de aanschaf fing van een watermolentje voor de bemaling van weiland in den Nieuwlandschen Polder. Het crediet wordt verleend. 10. Voorstel van B. en W. om aan de Com missie uit den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente een subsidie over het jaar 1923, groot 468.27rij te verleenen, zijnde het t ekort op haar rekening 1923. Daar dit bedrag blijft beneden de 50 dei- ontvangsten aan contributie het vorig jaar als maximum voor de te verleenen subsidie gesteld, wordt besloten deze subsidie thans te verleenen. 11. Voorstel van B. en W. om de hun ver leende machtiging tot ingebruikgeving van lokalen van openbare scholen en andere ge meente-gebouwen en tot het geven van stand plaatsen op de openbare straat en gemeente- terreinen voor consumptietenten en inrichtingen van vermaak, voor den Lijd van een jaar te Verlengen. De machtiging hiertoe wordt verleend. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van den straatnaam,,Konijnenbuurt"in „Noordvest- laan'" Ten einde aan de wenschen van de bewoners aldaar te gemoet te komen wordt besloten tot de voorgestelde naamsverandering. 13. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van een keurloon voor de keuring van vee en vleesch. Goedgekeurd. 14. Advies van B. en W. naar aanleiding van de motie van het lid van den Gemeenteraad,den heer LI. van der Kraan, betreffende de woning- huren der Bouwvereenigingen. Aangehouden. 15. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van den Schiedamschen Bestuur ders Bond inzake het verstrekken van goedkoo- pe brandstoffen aan werkloozen. B. en W. meenen dat op dit verzoek niet behoort te worden ingegaan wijl ten aanzien der werkloozen in deze gemeente reeds zoover gegaan is als mogelijk is. 't Advies wordt goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. tot het geven van een bestemming aan do gelden van het Fabri- fonds. Wordt aangehouden. Om 6.40 sluit hierop de voorzitter de vergade ring. Nieuwe aardsch okk e n in N e- derl.-Indië. Gisteren hebben nieuwe aard schokken plaats gehad. De desa's Sangandjan en Wonoroko zijn geheel verwoest. Er zijn 300 dooden. De scholen in de af- deeling Wonosolo zijn gesloten. De administra teurswoning op Tandjong Sarie is door steenen getroffen en verwoest. De wedana van Garoeng meldt vele dooden ten gevolge van aardverschui vingen. Laharstroom noch eruptie ziin te merken. Beweerd wordt, dat. de Sitiaglik moet hebben gewerkt, doch hieromtrent is geen zekerheid te verkrijgen. In Wonosobo is het aantal dooden nog niet te taxeeren. In bestuurskringen wordt gehoopt, dat dit zal meevallen. De bodem is voortdurend in beweging. Door lichte trilling staan alle wonin gen op instorten. Het oude kratenneer is rustig vertoont niets bijzonders. In de desa's in de om geving worden door zware aardverschuivingen de huizen meegesleept. De schade aan gouverne mentsgebouwen in Wonosobo wordt, geraamd op ruim een ton. De heer Habraken, die door een balk werd ge troffen, is vooruitgaande. DRIE EN TWINTIGSTE ZONDAG NA PINKSTEREN. De grondgedachten, die we als een les vooi ons uit het officie van dezen dag halen, is het woord van St. Pnulus „Onze woonplaats is de He md". Het einde van het kerkelijk 'jaar zal spoedig daar zijn nu weten we dat het kerke lijk jaar ten doel heeft onze heiliging door de hernieuwing der heilige geheimen van Christus' leven en werken. Welnu dan moet op het einde van dat jaar ons geestelijk leven ook zijn voor uitgegaan en 'L is daarom dat tegen dat einde, alvorens ons de groot,e dag van wrake wordt voor den geest gesteld, de kerk ons minzaam herinnert aan ons geestelijk levensdoel, opdat we ons te veel aan aardsgezindheid alsnog zouden afleggen. We moeten de aarde beschouwen als het land onzer ballingschap, dan zal in ons de troostrede van God tot deJoden in ballingschap haaruitwerking niet missen (Introitus) „Ik koester gedachten van vrede en niet van ordiei) gij zult Mij aan roepen en Ik zal u verhooren en Ik zal uw ge vangenen terugvoeren uit alle oorden". Dat be moedigend vertrouwen wordt in ons versterkt door de tegenstelling in het epistel „Zij die alleen maar smaak hebben in aardsche zaken zijn vijanden van Christus en lnin einde zal zijn hun ondergaBg." „Onze woonplaats is de Hemel, vanwaar wij ook als Verlosser den Heer Jezus Christus verwachten, die ons ellendig lichaam zal herscheppen en gelijk vorinig maken aan Zijn eigen verheerlijkt lichaam." Let nu op de stijgende kracht in de voorstelling van de grondgedachte, want nu wordt ons in 't Evan gelie getoond met hoeveel recht we onze hoop stellen op den Heer. Alle menschelijke ellende, voorgesteld onder het beeld dier vrouw, die twaali jaar lang geleden had, ja zelfs de dood, moeten wijken voor hel. machtvoord van Hem, Die zich noemt de Heer van leven en dood. Een merken wij op hóe ook hier de roem der won deren van Christus is 'jeloovig vertrouwen. Ja na deze bezchouwing willen ook wij „uit de diepte roepen tot den Heei d.w.z. uit de diepte var. onze ellende opzien tot Hem maar ook uit de diepte van ons hart dus met allervolmaakst ver trouwen tot Hem bidden. Ook wij immers zijn overtuigd, dat. liet „de Heer is, die ons redt vari wie ons verdrukken dat Hij te schande maakt die ons haten. En daarom willen wij „in God roemen den ganschen dag, en Zijnen naam prij zen in eeuwigheid." Voor ons en al onze mede broeders zullen we nu gaarne bidden „Wil Heer de misdaden van Uw volk vergeven, op dat wij van de banden der zonden, die wij in onze zwak heid bedreven hebben, door Uwe goedertieren heid bevrijd worden." En laten we toch vooral niet, bang zijn om te vragen! Als uit het voorgaan de gebleken is met hoeveel recht we al onze kracht zoeken in den Heer, dan is het. ol de kerk ons nog eens zeggen wil „Legt nu al uw armoede en naaktheid bloot voor uwen Redder, Hij is machtig in alles te geven en bovendien gij hebt Zijn belofte Hij zelf immers was het die een maal zeide „voorwaar ik zeg u Al wat gij in het gebed vraagt, gelood, dat gij het verkrijgen zult en het zal u geworden In onzen tijd, zoo arm aan Gods vertrouwen, moeten we 'ons niet onttrekken aan den weldadigen invloed, die de liturgie vandaag op ons kan hebben Neen als we eens even onze aardsgezindheid afschudden en in het licht van ons geloof terugblikken op ons leven, dan zullen we moeten erkennen dat talloos waren de weldaden des Heeren jegens ons. La ten wc uit het verleden redeneeren tot de toe komst en overtuigd zijn dat God nietloslaat, die niet eerst Hem verlaten. Zoo moet in ons het vertrouwen herleven of vermeerderen tot zulk een kra-ht dat we in heilige geestdrift mei. den heerlijken lofzang van 'dank, den Te Deum be sluiten „óp U, o Heei', heb ik mijn hoop ge steld, in eeuwigheid zal ik hiel, beschaamd worden." Vacature prof. G. Ka Iff. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot hoog leeraar in de faculteit der letteren en 'wijsbegeerte aan de Universiteit te Leiden dr. Albert Verwey. VOET BALPROGRAMMA Het programma van den N.V.B. voor a.s. Zondag luidt o.m. Om den gouden Onafhankelijkheidsbeker Rotterdam Rotterdamseh XIRest van Ne derland. Afd. I. k 1 a s s e 1. Haarlem HaarlemDni- tas. Afd. II. 1 e klasse: Den Haag LI.V.V. H.B.S. Haarlem E.D.O.—U.V.V. 2e klasse A. Gorinchem S.V.W.—H.- D.V.S. Delft ConcordiaR.F.C. Rotterdam XerxesL.S.V. Rotterdam .C.V.V.D.H.S. Den Haag B.M.T.O.D.S. B. Utrecht Kampong-;Neptunus. Gouda GoudaTransvalia Den Haag ^V.U.C.Olym pia Schiedam S.V.V.—St. Lloóger. Wisselbeker. Door den lieer Vredebrcgt, Café „Nationaal", Boterstraat alhier, is een mooien beker beschik baar gesteld, genaamd „Wisselbeker Nationaal" en zal deze t.z.t. onder de Schiedamsche Voet- balvereenigingen verspeeld worden. De beker is vanaf heden te bezichtigen in bovengenoemd café. Ge b o r e n Nov. 13. Benjamin z.v. W. B' Scholten F. van Zomeren, Gerrit Verboonstraat. Magtildis Maria d.v. A. J. M. Thijssen en M. de Kievith, Brugnumstraat. - 14. Elisc Bertha Erneste d.v. A. L. J. Busker en E. Wieg man, Aleidastraat. Overleden: Nov. 13. Bernardina Joanna Elisabeth Maria van Vlijmen, oud 37 j., Warande lloop water te Hoek vau Holland. 15 Nov. v.m. 4.16 n.m. 4.23. 16 Nov. v.m. 4.50 n.m. 4.57. 17 Nov. v.m. 5.26 n.m. 5 34. SCHIEDAM, 14 Nov. Vertrokken Eng. s.s. „Elmsgarth", ledig naar NewGastle. - Eng. s.s. „St. Stephen", ledig naar Pernis. SCHIEDAM, 15 Nov. Zeilklaar schoener „Libelle", kapt. H. Boerma, met ledige flesschen voor Londen. LONDEN, 14 Nov. Aangekomen :motorschoe- ner „Jantina", kapt. K. Schuitema, met ledige flesschen van Schiedam. KELLEFSJORD, 12 Nov. Aangekomen s.s. „Ingerto", ledig van Schiedam. NEWCASTLE ON TYNE, 15 Nov. Aangeko men ss. „Brit.ley", ledig van Schiedam. 70 cm. br. f 2.75 90 cm. br. f 3.90 Beatrijs

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3