De Minister van Koloniën, de heer D e Graaft', antwoordt den spreker. Hij acht 't moeilijk uit den woordenstroom van den heer Wijnkoop een gedachte te distilleeren, waarop hij kan ingaan. De Regeering heeft altijd een welwillende houding aangenomen tegenover nuttige bewe gingen. De nieuwe maatregelen zijn alleen ge richt. tegen hen, die de openbare rust en orde verstoren willen. Met de maatregelen betuigt spr. zijn volle instemming. Wat tegen het ge vestigd gezag ingaat, dient tegengegaan te wor den. Alleen als er aanleiding bestaat met het oog op het belang van land en volk een maatregel ter beperking eener vrijheid te nemen, dan gaat de Regeering tot het nemen daarvan over. De heer A 1 b a r d a (V. D.) houdt algerneene beschouwingen over de Indische Begrooting en gaat allereerst de cijfers der hegrooting na. De vergadering wordt verdaagd tot 's avonds 8 uur. Avondvergadering. Aan de orde is de voortzetting van de behan deling der Marinebegrooting 1925. De Minister van Marine, de heer W e s t e r- v e 1 d, merkt op, dat met het opnemen van uit gaven onder buitengewone uitgaven, de regeering geheel blijft in de lijn, welke sinds 1917 door de Sta ten-Generaal in dit opzicht is getrokken. Wat de Vlootwet betreft, is de regeering wach tende op het advies van de Indische regeering, waarna zij mede in verband met het protocol van Genéve haar houding zal bepalen. Intusschen zal daarbij aandacht worden gewijd aan hetgeen hierover Donderdag jl. is gezegd. Bij de weermacht ter zee is het materieel van zoo groote beteekenis, dat stopzetting van den aanbouw reeds spoedig zou leiden tot verminde ring van de gevechtskracht. Daarom acht de regeering uitstel of afstel van den houw der 2 aangevraagde .jagers niet verantwoord. Voor samenvoeging van de Departementen van Marine en Oorlog tot één Departement van Defensie is thans het oogenblik nog niet gekomen. Spr. is voorts van meening, dat de oorzaak van den slechten geest bij de Marine is te zoeken bij de leiders der organisaties. De algerneene beraadslagingen worden ge sloten. Bij art. 16 verdedigt de heer Brautiga m (S. D.) een amendement, om dezen post te ver minderen met 1.200.000, zijnde de aangevraag de eerste termijn voor den bouw van 2 torpedo- bootjagers. De stemming over de hegrooting wordt be paald op Donderdag na de pauze. Aan de orde is daarna behandeling van de Waterstaatsbegrooting 1925. De algerneene beraadslagingen worden voort gezet. 6 I a n e o n d. Hel program van de Michaelisten. ,,Veel te studeeren" is het opschrift van een artikel in „De Volkskrant" (r.-k.), dat handelt over het concept-program van actie, door het hoofdbestuur van St. Michael ontworpen. Het blad vangt aan met te zeggen, dat dit concept-program als studie-object uitmuntend is. Uitmuntend niet zoozeer om hetgeen het inhoudt het oordeel daarover zal niet voor elk der negen punten even geestdriftig kunnen uitvallen als wel omdat het tot studie en gedachtemvisseling noopt en een aanvaarden van het concept-program van het Bondsbestuur „bij acclamatie" of daaromtrent voorkomt. Alleen kan men de bekommering niet van zich abretten, dat de tijd voor een ernstige bestudeering en gedachtenwisseling in de clubs van St. Michaël eerst, van rustige behandeling in de kiesvereenigingen daarna, wat kort is toegemeten. Voorts citeeren wij het volgende „Het voeren van een verstandige welvaarts- politiek is niet zoo gemakkelijk. Er zijn nog andere vraagstukken, als b.v. dat van leger en vloot (waarbij men met instemming ziet rekening gehouden met de bedreiging van een communistische revolutie), die ernstige overweging en studie verdienen". Alles te zamen eén kluif, aldus besluit het kath. orgaan, waaraan niet alleen straks onze kiesvereenigingen, maar reeds dadelijk de clubs van St. Michaël, niet de handen, maar den mond vol zullen hebben. „Weer een stap", schrijft „De Maasbode" (r.-k.) over deze kwestie. Het Rotterdamsche orgaan uit zich o.m. als volgt „Met het program van St. Michaë' zien wij de crisis in onze partij tot het hoogtepunt gedreven. We' draagt het hoofdbestuur van Veraart's groep zijn wenschen voor a's amendementen op het program der Staatspartij doch de draagwijdte van deze daad reikt verder. In de geste zit meer. Er komt teekening program tegen program, partij tegen partij! In de daad ze'f dus van het lanceeren van een program zien wij een knoop in de ont wikkeling van deze fronde. Van deze forrnu- leering van eischen tot afsnoering il n'y a qu'un pas. Makkelijk zal het den leiders van St. Michaël niet gevallen zijn iets specifieks te leveren en toch in katholieke baan te blijven. Heel geslaagd is het stuk dan ook niet. Lichtelijk rammelt het. Innerlijke strijdigheid is hier en daar aanwezig en alles draagt de kenmerken wat luchtig en onberaden in elkaar te zitten. Men heeft het zicli ook in toegeven aan democraterigheid wel wat gemakkelijk 'ge maakt. Geen indirecte belastingen liefst, geen invoer rechten en vooral niet op levensbehoeften, wel verteringsbelasting tegen weeldeuitgaven, ver lichting van groote gezinnen en overigens directe belastingen, dus op inkomen en vermogen. Dat alles zoo maar uit directe belastingen zou te halen zijn, is bovendien zoo naief, dat wij daarin alleen reeds een bewijs van de politieke onbedrevenheid van St. Michaëls leiders moeten zien". „De Maasbode" eindigt het artikel als volgt „Misschien is het aftcr-all toch goed, dat het geschil thans acuut geworden :s en St. Michaël met zijn organisatie en met zijn program thans zelf tot bewustheid komt. Tot besef, dat het zóó toch niet gaat. Wederom is een stap gezet door de leiders, welke het hun moeilijker zal maken op een tijd, dat zij het zullen wenschen, hun volge lingen tot ommekeer te brengen. Van den beginne af hebben zij luid ver kondigd, dat zij de splitsing en de scheuring niet wenschen. Van den beginne af hebben zij ook daad op daad gevoegd, strijdig met hun woorden. Hier staat men nu voor de laatste en zwaarste uit die rij van contraire daden. Moest St. Michaël beoordeeld worden naar de juistheid zijner actie en zijner organisatie, dan ware geen woord te sterk in afkeuring. Nu echter geldt voor ons altijd nog de ver onderstelling van goede bedoeling bij dit gevaarlijk-hooge spej. En vooral de overweging, dat deze actie een flink stuk werkelijk leven onzer kiezels, zij het dan op ongelukkige wijze, weerspiegelt. Critieker dan ooit. dóet de situatie ons naar het accoord, dat al zoo lang verwacht Is, met spanning uitzien. Laat aan beide zijden alles geofferd worden alles om onheil af te wenden. En levere dc uitkomst het b.ewijs, hoe sterk hij ons het verlangen naar eenheid, ter wille van de hoogste goederen, leeft". St. Raphael en de aetie van het overheidspersoneel. Naar „De Volkskrant" meldt, is door het hoofdbestuur van den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" aan zijn afdelingsbesturen medegedeeld, dat zij met 1 Jan. a.s. in de verschillende gemeenten, waar die afdeelingen deel uitmaken van een plaatse lijk comité van actie enz. van overheidspersoneel uit deze comité's dienen te treden. Spoorwegpersoneel. Dinsdag, 23 Dec., zal een conferentie gehouden worden tusschen dc directie van de Nederl. Spoorwegen en de vertegenwoordigers van de vijf personeelsorganisaties. In deze conferentie zal besproken worden het verzoek van de vijf organisaties om een duurtebijslag in verband mét, de stijging van de levensmiddelenprijzen en voorts het verzoek van de organisaties inzake een betere positieregeling voor de bureelambte naren. Bezuiniging bij Landbouw. Naar de „Residentiebode" meldt, zal ingevolge nader overleg, gepleegd met de bezuinigings commissie, de 4de afdeeling van de directie van den landbouw worden opgeheven. De Biesboseh. Dc Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben besloten, een subsidie van maximum 250.000 beschikbaar te stellen voor indijking van gronden in den Biesboseh. Eerste Kanier. In de Eerste Kamer deelde de voorzitter gisteren mede, dat hedenmorgen 11 uur een openbare vergadering zal worden gehouden ter behandeling van de Tariefwet, waarna zullen worden behandeld het wetsontwerp tot verhoo ging van den Tabaksaccijns en de andere wets ontwerpen, waarvan vroeger reeds is mededee- ling gedaan aan de leden, met uitzondering van het wetsvoorstel tot wijziging van de Drankwet, terwijl anderzijds de agenda wordt aangevuld met het wetsontwerp tot wijziging van art. 22 van de Postwet. Stads- en Gewestelijk Nieuws, Uitslag raadselwedstrijd winkelweek 1924. De Permanente Commissie deelt de burgerij mede, dat zij gereed is gekomen met het contro leeren der ingekomen biljetten en de prijzen zijn toegekend zooals onderstaande lijst aangeeft. De gelukkige winners kunnen een bewijs, recht gevende op het in ontvangst nemen van den prijs, afhalen aan het secretariaat Hoogstraat 55. Aan kinderen wordt geen bewijs afgegeven Tot 31 December a.s, blijven de prijzen Ier beschikking van de winners. De deelnemende winkeliers worden verzocht de beschikbaar gestelde prijs af te geven tegen overgave van een duor den heer S. Hijman af- geteekend bewijs. j Hiermede is de winkelweek geëindigd en rest het Comité nog een woord van hartelijken dank te zeggen aan de Redactie van de bladen voor hun buitengewone groote medewerking waardoor zij heel veel hebben bijgedragen om de winkel week te doen slagen. De uitslag is als volgt Voorwerpen beschikbaar gesteld door win keliers van de Hoogstraat: No. 3. Ghr. Slieker, een worst, A. v. d. Oever, Otterbuurt 4. 8. Wed. K. Maltha, varkens fricandeau, T. H. van Deventer, Breedstraat 30. 9. J, A. Vester, zilver inktstel, Tromp, Lelicstr. 13. 10. Prince of Wales, wollen vest, S, K. v. d. Berg, Fabriplein. 13. J. Mak, 1 flesch muscaat- wijn, N. Baron, Thomas k Kempisstraat 21. Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaangenamer) smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen gevoel. Gebruik hiertegen cle zonder eenige kramp werkende Mijnbardt's Laxeertahletten. Doos 60 ets. Bij apoth en drogisten. 3670 7 15. M. Hijinans, spoor op rails, C. Veringmeijer, Oosterstraat 89. 18. Magazijn Modem, wollen damessjaal, B. Keuzenkamp, v. Beverenstraat 44b. 16. Leo Nieberg, Luxe pantoffels, D. ïucm- menhoek. Kortlandstraat 8. 11. Wed. Lokhorst, een pak blue band, Marie van Dijk, Burg. Knapp. laan 10b. 2224. Firma Papenhuijzen, Doos borstplaat, B. de Graaf, Gustostraat 32a. 26. L. v. d. Waal, Luxe kist sigaren, G. Krabben dam, Rotterd. Dijk 17/5. 28. Bosman eri den Arend, wit kleedje met kant, Annie Kool, Broersvest 104. 17. B. Hakkelt, mandoline of viool, Anna Göde, Zwartewaalschestrut35. 21. J. Ilippcrda, Kist Eau de Cologne, D. Bloe- rnendaal, Oosterstraat 72. ,23. A. van Meurs, Spier rookvleesch (van 4 pond), Annie Tons, Groeneweegje. 32. Rijnbende en van Hoek, Tafelkleed, P. van Doorn, 34a. 40—42. Joh. Brounts, Tafelkleed, C. Staa, Mariastraat 32. 54. S. K. van den Berg, Tabakspijp W. Hendriks Fabristraat 70a. 35. G. C. Steens, Een paar schoenen, Ant. Meder, B. Hav. weg 122/21. 37. A. Bakkers, Dozijn zilveren lepels, J. Futse laar, Niemvsticiit Z.Z. no. 25, 39. Gebrs. Bcausar, Voetzak, A. Metaal, IJselm. str. 17. 56. 1. Kui pers, Naaimachine, J. de Herder, Zeestiaat 11. 64. P. de Bruin (Au bon Marché), een pet, C. Droppert, Noordvest p/a. J. Parelberg. 72. P. Krommenhoek, Boterletter, W. Sehet'fers, Singel 100, 5557. Firma S. Hijman, Wekkerklokje, W. Oosterholt, Dainlaan 47. 76. S. en P.Aacm«, Een tusch, C. van Asten, N. Molenstr. 12, 78. H. Feelders, Een kist sigaren, Mej. Luk, Lidui- nastr. 78. 61. G. v. d. Spek, Een kist sigaren, G. Wijzenbroek, Heerenpad 8. 75. J. W. J. v. Alphen, Bus preskop, J. Wuister, Broersvest 187. 68. A. Noordijk, Een paar vazen, R. van Zoelen, Breedste. 11, 67. H. Wijsbroek, Oud zilveren doos, Bern. Lourens, W. Fr. str. 32. 69. Waar dat wiel draait, Een bankschroef, J. Dijkshoorn, Kerklaan 97, Kefchel. 92. J. Gokkes, Een stuk zeep, A. de Vrede, Singel 128. 89. Henri Siegers, Salonklobje, W. Bouw, Broersveld 102. 91. F. A. Geijp, Barometer, J. v. d. Oever, K. Achterweg 6. 93. W. Janse, Wollen sjaal, H. Boele, Veenl. str. 30. 91. H. B. Hukshorn, Japon, Dora Vlek, L. Kerkstr. 29.86a. Singer Maatschappij, naaimach. lamp, Nijs de Leeuw, Westvest. 12. 38. J. F. Verkade, een dood bonbons* Wed. J. Prins, Pielmanoemstraat 12. 97. FTrina van Milaan, waschstamper, G. Meijer, 's-Gravelandsehepoider 55. 101, A. Dettmeijer, een foto, Abraham Wait- man, Vlaardingerstraat 13, 103. S. en P. Adams, Stilleven, A. v. d. Drift, Groenelaan 87. 122128 L. Kamp, Rookservies, M. Struik, Dwarsstraat 20. 106. Buller en Co., Tafelkleedje, J. Zoetmul der, A. Muysstr. 12. 130. P. v. d. Kaaij, Een jumper, J. de Kaper, K. Kerkstr. 9. 117119. Magazijn Nederland, Blauw wollen sjaal, C. van Bree, Emmastraat 10. 140. A, P. J. Leusen, Baby-mantel, J. de Ruiter, Strijensehestraat 51. 140. H. Rebers, Dambord met schijven, A. Dage vos, Hoogstraat 112. 152. D. Llagers, Mandje comestibles, A. Verwol, I.. Kerkstr. 19. 143. J. Zagwiju, Een taschje. N. Vermeulen, Maasd. str. 13j. 110 Magazijn „Rosa", Een Heidelb. vaas, L. van Meurs, Brugmanstr. 24a. 74. Maga zijn „Rio", Een roomstel, J. Veldhuizen, IJsel- mondeschestraat 24b. 99. Gebrs. Beausar, Een tafeltje, Wed. van Beesten, Middelharnisehe- straatML 153. H. P. Pluijrn, Een Klok, Maus Odé, Liduinastr. 2. 155. P. Noordijk, Een eieren- windmolen, A. van Waart, Westvest 1. 109. B. Bouman, Lamp met kap, W. C. Holstwilder, Ged. Broersvest 42. 134. Firma Toninu en Kete laar, Pianokleed, A. Jansse, Kreupelstr. 14b 1 157. Jansens' Mode magazijn, Wollen damesvest, A. Blom, Munnikenbuurt 7. 161. P. Engering, Een overhemd, J. Entrop, Oostsingel 82. 165. Pvan Soelen, Een emaille pan. Mej. A. Wasinan, I.-. Haven 14b. 171. J. Zoetmulder, Kist Sigaren, P- v. d. Kooij, W. Fr. str. 49e. 186. W. A. Ver- waijen, Een stel overgord., D. Kortland, Alei- dastr. 144b. Da m 4. P. Wolsky, Damesjumper, M. Bogert IJselmond. str. 20. 3. de Papaver, Flacon Eau de Col., J. v. d. Bogert, Frankl. str. 9. 11. Posten Go Een hamer en een fluitketel, G. de Beer, Veen- lantstraat 10. 9. Gebrs. Bertels, Poppenwiegje, J. Vreeswijk, Fabriplein 5; 16. J. H. Groenendijk, Een hoed, R. Sterenburg, Nieuwstr. 12. 20. K. G. Brugger, Electr. strijkijzer, A. Jongste, Spoor straat 34. 35. C. A. M. Sehet'fers, Chocolade mand M. v. d. Hol, Maasd. str. 14a. 46. Wed. M. Vlug, Doos bonbons, L. Bazen, Broersveld 37. Ket helst raat: 31. Joh. v. Beurden Kist sigaren, G. de Reuver, Vriendsch. str. 7. Groote Markt: 15. Maison Nolet, Een boterletter, W. v. d. Bruggen, v. d. Elststr. 9a. 17. Schlattman en Co., Heerencostuum, G. Blom, Kortlandstraat 23b. 8. A. Pohlkamp, Een corset, A. J. Markenstein, N. Iiaven 47. Boterstraa t: 43. B. P. H. Janse, Een mand wijn, M. de Roo, Bakkershaven 41. 78. M. Soeters, Electr. aansteker, F. Bernard, v. Beverenstr. 2b. 15. G. v. d. Heiden, Wollen deken Wed. Klein, St. Annaz. str. 14/5 Singel: 222. M. J. Vjug, Doos bonbons, W". van Kemenade, B. K. laan 2. 197a. C. de Ronde, Kist sigaren, D. J. v. Gelderen, L. Nieuw str. 87. 140. A. F. de Groot, ljz liter'Boldoot, T. Tanis, Oversch. weg 53. 1. P. Jongste (v. Leeuweuhoeckstr. 1), doos rnarsepain, M. v. d. Sloot, Korte Singelstr. 1. 204. L. J. Anceaux,Fl. Eau de Cologne, A. Visser, Villastraat 19. 118. W. de Goederen, Een doos zeep, Mej. G. Mak, Broersveld 58. 152. D. Kramer Freher, Bus corned-beaf, G. de Kramer, v. d. i^iststr. lb. 129. Firma A. Bijloo, Fl. Advocaat, Ida Maltha, Brugmanstraat 20b. 128. J. D. van Meurs, Tafelkleed, G. Hulsker, Raam 22/4. 120. Firma '1, Huol'tSchot, Een kleedje, J. Goedvolk, Puttersh. str. 24. 116. Firma W. A. Houtman en Co.Een heeld, A. Meulstee, Strijensehestraat51. 105. Firma Gez. Tons, Een hoed, C. Elderkamp, Broersvest 36.101. L. Krommenhoek, Speculaas pop, Mej. Venhuis, Westvest 12. 93. W. Noomen, Beeld met zuH, G. Zeelenberg, Schied. weg 4. I. a n g e Singelstraat: 5. Wed. J. W. Steens, Bus cacao, A. Bijl, Fabriplein -12b, 2. D. N. Krabbendam, Flesch Sainos, A. Kjeijn, Spinhuispad 8. Broersvest. 149. J. v. d. Schalk, Voor- deurmat, T. Heinsbroek, Hoogstr. 71. 69. Firma Gez. Willoins, Een corset, L. Kleijn, Groenelaan 14. 67. J. S. van Leeuwen, Een boekwerk, Corn, de Bruin, Nieuwstr. 42. 57b. Firma J. G. Jacobs, Eert" kussen, Mej. Meulenburg, Grofbaan 11b. 85. Firma J. Schellevis. Een piëdestal met beeld, A. Versloot, L. Singelstr. 39. 91. C, Kok^Zilv. horloge, G. A. de YVeert, Anth. Muysstraat 71. 113. P. L. van Roon, Een barometer, D. van Biesen, Wattstraat 47. 81. A. J. de Bruijn, Czaar Peterhuis, P. Knol, Hoofdstraat 235. 71. A. Seholte, Toiletgarnituur, C. Kleinekoort, N. Molenstr. 68. 41. D. de Kok, Gerookt spierhaasje, W. de Vries, Gasstraat 20. 27. de Nieuwe Winkel, Een doos assortiment Dralle, P. C. van B;eek, Broersveld 21/1. 23. A. van Luijk, Een pijp, M. Kornaat, Groote Markl 7. 1315. A. Bijloo Abrz. Nikkel theelicht, A. v. d. Sluijs, W. Fr.- str. 8. 7. M. Nederpelt, Gevulde mand bonbons. A. Gunneweg, L. Ons Henoegen 6. 3. W. G. Leenman Mand vruchten, J. Verdoes, Grofbaan 25/20. W. C. Leenmans, keurlokaal, Een mand wijn. J. v. Schijndel, Leliestraat 6. Lange Nieuwstraat: 141. M. Mel- chers, Doos bonbons, A. Lepolder, Rott. Dijk 9/3. Lange Haven: 1. P. G. van Pelt, Kist sigaren, Joh. v. Sliedrecht, Kreupelstraat ?50. 2. Firma Huygen en Vincent, Hand werk doos, J. Visser, L. Costerstraat 4b. 8. D. Korvinus, Dambord met schijven, D. J. Blommendal, Floofdstr. 55. Koemarkt: 2. C. Jansse, Kist sipa.eu W. v. d. Kreeft, L. Cosherstr. 16b. Broersveld: 26. De Concurrent, FJescli zuurtjes, P. van Ooyen, L. Achterweg 71. 37. J. Bazen, Drie boekwerken, J. D. Clemens, Villa straat 16. 52. M. Gijtenbeek, Gerookte haas, J. J. Nauman, Nieuwstraat 12. 53. M: C. de. Ko ning, Een worst, G. Buisman, Th. a Keinpisétr. lb. 45. J. A. Leenders, Een mand fruit, J. Moen- derop, Brugmanstraat 10a. 56. C. H. Hinkelaar, Een kist. sigaren, A. Scholten, Boterstraa! 56. 59. P. Zonneveld, Een pot jam, W. v. Bellen, Gaasstraat 40. 100. G. v. d. Most, Een zure zult, d. H. Hak, Beiert straat 2c. 101. JPI. Kreuger Jr Een overhemd, E. Klaassen, van Smalevelt -straat 16. 113. Gebr. Baks,. Een rollade, A. Nieuwstraten, Nieuwst.raat 4. 87. A. van Duijn, Een pop, A. v. d. Wel, Grofbaan 25/21. 137. A. v. Woerkom, Een broodtrommel,- D. Wuis- man, L. Kerkstraat 35. 170. H. den Dunnen, Een fruitmand, M. v. d. Velde, B. Havenweg 169. 157. Jacob Poot, Rollade en rookworst, T. Rebers, Hoogstraat 146. 169. A. Muis, Een döos zeep, L. A. Visbeek, Singel 194/15. 156. O. Riet stap, Een pr. jongenslaarzen, Corn. Seyp, Steenstraat 13. 182. Kramer Freher, Oud Hol 1. Stoel, A. Mak, Sattstraat 49a. Lange Kerkstraat: 1. N. Langen- doen, Oud zilv, doos, A. v. d. Vlies, Groenelaan 85. 12. T. Sitton, Een schilderij, J. Koogje, Maasstraat 38. 29. H. Vlek, Babypop, L. Tromp, Rozenb. plein 3b. 33. P. Smit, Corned baef, Mej. Krommenhoek, Ploegstr. 5. 46. G. J. van Dorp, Een worst, M. Feltzer, Singel 211b. 40. J. L. Leenders, Een parapluie, K. W. v. d. Berg, Oostsingel 61. 52. Wed. Nieinantsverdriet, Een boek, T. llassing, le Tuinsingel 13. Kreupelstraat: 28. A. A. de Lange, Een boterletter, H. v. d. Kamp, Th. Kempis- str. 44a. Nieuwstraat: 43. C. B. van Noort, Gev mandje, F. Hertog, Villastraat 61. Hoofdstraat: 235. P. H. Knol, Tabaks pot, H. Malkus, Oosterstraat 8, 229. A. Sanders, Bus cacao, A. W. Linkels, Maasdijk 108b. 221. H. Lindeman, Doos zeep, Fontijne, Boterstraat 28. 211. Het Emaille huis, Een lepelrek, D. van Alphen, L. Kerkstraat. 151. N. H. v. d. Ree, Een rollade met vet, B. Wessel, B. Havenweg 170. 157. J. P. v. d. Ree, Een kist sigaren, Mej. K. Verwol, PI. Eendragt 1. 'Nieuwe Haven: 29. A. v. Wijngaarden, Een pr. schoenen, A. de Bruin, Hoogstraat 64. G r o e n e 1 a a n 99. A. Frijters, Kist sigaren, J. W. Zuidgeest, L. Achterweg 8/11. 58. G. van Nielen, Fruitmand, L. Figee, St. Liduinastraat 96. 81. A. Verkade, Mand Fruit, J. Zuidgeest, Tuinstraat 5. 48. Firma A. Bijloo, Fieri tafelkleed, C. Bode, Oude Maasstraat 50a. 45. Magaz .n Modern, Een overhemd, Johanna Juriaanse, Hoofdstraat 38/2. 33. Fa. v. d. Meer en Schoep, Een fantasie, W. C. Snijders, Broersveld 38/2. -Brouwerstraat: 24. J. M. Koogje, Een duitsche pijp, S. Bokhorst, Boterstiaat 75. Dwarsstraa t. 59. J. Timmermans, FJeseh advocaat, Theo van Son, L. Haven 36. St. L i d u i n a s tr a a t29. H. van Gent, Blik speculaas, A. v. d. Goes, Broersveld 35/1. 56. de Papaver, Doos zeep, H. Bezeiner, Ged. Br. vest 62b. 52. P. Bijloo, Doos nagelbonbons, Nico Koks, Hoogstraat 163a. v. d. MeerenSclTbep F'antasie, Karei van Ekken, Oosterstr. 7. West Frank el. straat: G. C. van Noort, hoek Fabristraat, Doos bonbons, J Knotter, Bommelschestr. 29. Tentoonstelling. R. K. Vrouwenbond a f d. Schiedam. De dames-leden wordt verzocht de handwer ken welke zij in bruikleen afstaan, in te zenden bij mevr. Klcipool-Melcheis, Tuinlaan 88. De prijzen voor de verloting gelieve men te

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2