PUROL Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes 712 11 Blankenberg verbinding gekregen met het ach terschip van het brandende en in zee ronddrij vende stoomschip Teèsdale. De Teesdale is gisteravond 10 u. 35 m. in brand staande den Wateiweg binnengesleept döwr; de' 'sleepbooten Blankenburg en Kijkduin van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst. Een arrestat he. Maandagavond heeft de Zwolsclie recherche in samenwerking met de recherche uit Rotterdam aangehouden een zekere K., geboortig uit Groningen, verdacht van den moord, die indertijd gepleegd is ojj een wisselwachter hij Dordrecht. De verdachte is naar Rotterdam overgebracht. Valsche postwissel. In den laat- sten tijd komen te Amsterdam veelvuldig ver- valschingen van postwissels voor. Eenige perso nen, die zich met dat bedrijf bezig hadden ge houden, bevinden zich reeds achter slot en gren del, maar gister is 'opnieuw op het bijkantoor der posterijen aan de Prins Hendrikkade een vervalschte postwissel aangeboden. Het bedrag van 2 was veranderd in 20. De postambtenaar ontdekte echter bij de aanbieding onmiddellijk, dat de postwissel valsch was toen hij een po ging deed om den man, die den vervalschten postwissel had aangeboden te grijpen, maakte deze zich uit de voeten. De politie die een onderzoek instelt is er tot heden nog niet in geslaagd den dader te arrestee ren. Een scheeve schoorsteen recht gezet. De Gebrs. Meppel'nk, schoorsteenbou wers en reparateurs te Meppel, hebben een dezer dagen een moo' stuk werk verr'cht. De 30 Meter hooge fabr'eksschoorsteen, be- hoorende bij de stoomhoutzagerij van de f'rma J. Wicherson en Zn. te Steenwijk was door ver zakking van het fundament belangrijk naar de fabiiek gaan overhellen, zoodat er gegronde vrees bestond, dat het gevaarte zou omvallen en door dien val de fabriek zou verpletteren. Genoemde heeren M. hebben "n ongeveer een week tijds den schoorsteen in zijn vroegeren volkomen rechten stand weten terug te brengen, zonder dat het bedrijf ook maar een oogenblik behoefde stil te staan. Om dit kolossale werk met zoo gunstig ge volg te Kunnen uitvoeren, heeft men den schoor steenmuur op ongeveer manshoogte 'n zijn ge/ heele diKte over ruim de helft van den omtrek ter hoogte van. twee'steenén aan den tegenover- gestelden kant van de helling uitgehakt. De hierdoor ontstane breede, kooge en diepe gleuf, werd met houten kielen aangevuld. Langzaam zeer langzaam, zakte het gevaarte naar de gleuf om zijn vorige rechten stand weer in te nemen. Thans moeten nog enkele steenen in de gemaakte gleuf gemetseld worden en een fa brieksschoorsteen van 30 Meter hoogte, die 60 c.M. uit het lood was gezakt, is in zijn rechten stand teruggebracht. R o o v e r s op den Olympus. Nabij /den Olympus is een gezelschap voorname Grie ken op een jachtpartij door roovers aangevallen, die een lid van het gezelschap verwondden en een ander meegevoerd hebben. Deze aanval heeft groote opwinding veroorzaakt te Athene. Kondobs, de mhr'ster van b-'nnenlandsche za ken, heeft z-'ch met een legertje naar den Olympus begeven om de rooverbehde u:t te roe'en. Het vuur vespreidde zich snel boven waar een arbeidersgezin met enkele kinderen woonde. Van deze familie verbrandde een 3-jarig knaapje terwijl zijn vader bij vruchtelooze pogingen om hem te redden, ernstige brandwonden opliep Het 6-jarig zusje sprong moedig uit het venster op straat en kwam er met lichte kneuzingen af. Zij stond na de val onmiddellijk weer op en riep haar vader toe „Werp broertje maar uit het raam, ik zal hem wel opvangen." Maar'de kleine was toen reeds dood.Een gepensionneerd arbeider van 72 jaar, die ook alleen woonde, liep ernstige brandwonden op. Een [h o o g e boete. De tiende kamer van de correotioneele rechtbank te Parijs heeft een 24-jarige jongeman wegens het smok,keien van goud en zilver naar FrankrijkLol ecu boete van 80 millioen francs veroordeeld. De aanklacht was gebaseerd op eea ontdui ken der invoerrechten en valsche opgave van zijn verdiensten in verhand met de inkomstenbe lasting. Vier jaar geleden was de jongeman van huis weggeloopcn en had met enkele vrienden zijn geluk beproefd in liet, speculeeren. De leden der organisatie" smokkelden ook gouden en zil veren staven naar Frankrijk, weike zij onder de kussens van de slaapwagons, waarin zij reisden, verborgen. De staven werden in Frankrijk aan goud en zilverhandelaars verkocht. Men schat het gewicht van de frauduleus ingevoerde edele metalen op 20.000 pond. Amerikaanse lie kruiser ge strand. De kruiser „Huron", het Ameri- kaansch vlaggeschip in de Aziatische wateren, is gestrand ter hoogte van Malampaya Baai bij het eiland Palawan (ten N. van Borneo). Hongersnood? Naar de Ekon. Sj:snj meldt, wordt het wnterko;en 'n Oekrame, dat er toch reeds ongunst g voorstond, thans ook nog bedre'gd door een mu-'zen- en rattenplaag, d-'e z;ch reeds over een groot gedeelte der'velden heeft u-'tgestrekt en zxh naar alle waarschijn- lijkhe:d :n de eerstvolgende weken nog aanzien lijk zal ü'tbré'den. Vuurgev e c h t. Gistermorgen heeft in het hartje van Parijs een gevecht plaats gehad tus schen twee autobandieten en een drietal sur- veilleerende politieagenten. De politieambtena ren hadden deze mannen betrapt, toen zij op ver dachte wijze pakjes in een stilstaandën auto droegen. Toen zij de agenten zagen naderen, werd onmiddellijk de motor aangezet en koiv-eën der bandieten nog juist,in den wegrijdenden wagen springen.De andere liep hard weg en werd door de politieagenten achtervolgd. Bijna was hij gegrepen, toen hij zijn geladen revolver op een zijner achtervolgers afvuurde'. De man miste en richtte het wapen daarna op zichzelf,- Hij ver wondde zichzelf ernstig. De chauffeur en de andere' bandiet waren met den auto verdwe nen. Noodlottige brand. Een noodlottige brand brak gister te Stockwell, een Zuid-Londen- sche gemeente, uit. in eerl door enkele arbeiders gezinnen bewoond huis. De brand ontstond be neden in de achterkamer van een alleenwonend gepensionneerd man van 85 jaar. Hij kwam in de vlammen om. Zijn lijk werd gevonden met een petroleumlamp in de hand blijkbaar had hij daarmee een ongeluk gekrégen, waardoor de brand ontstond. Het.... „katholieke" F r a n k r ij k. Het zoo pas verschenen extranummer van „De R. K. Boerenstand", dat het emigratie vraagstuk bekijkt, bevat ook een paar bijdragen van Vlaamsche aalmoezeniers voor de VI. boeren in Noord-Frankrijk. Daaruit blijkt zóó duidelijk, hoe treurig het met het Katholicisme in Frank rijk gesteld is (en waaróm), dat we er hier enkele passages uit overnemen. De hoofdaalmoezenier H. Blondeel schrijft o.a. „Dikwijls is het in Frankrijk gebleken, en niet het minst in deze troebele tijden, dat de twee uitersten van goed en kwaad daar aan elkander palen het is een land van heiligen en van mirakelen en ook een land van Godsdienst- en Godshaat. Daar die toestand grootendeels dooi de wetten teweeggebracht wordt, hcerscht hij in al de gewesten tegelijk. Onder de benaming van Noor^-Frankrijk komt hier de streek die gelegen is van de Bel gische grens voort tot aan eene horizontale streep gaande van het zuiden der „Orne" tot aan de „Aube". De openbare strijd tusschen geloof en ongeloof woedt daar zooals overal elders het kwaad heeft er ook in sommige plaat sen de bovenhand, en het goede straalt er in gewesten door, zooals b.v. in het Noorderdepar tement en in de Neder-Seine. Dat hangt af van omstandigheden en personen er kan een gToot, verschil bestaan tusschen twee bijeen- liggende departementen, evenzeer als tusschen twee aaneengrenzende dorpen. Dat verschijnsel wil in Frankrijk om zoo te zeggen ten uiterste gaan. De redenen van dien toestand zijn overbekend er staan heele boekdeelen vol van. De onmiddel lijke oorzaak van den huidigen hachelijken staat van zaken zit in de goddelooze school daar nevens, door een noodzakelijk gevolg, 'in het gebrek aan priesterlijke roepingen en het dorp zonder Priester. In de meeste landen is doorgaans de stad slechter dan het veld. Hier is het meestal om gekeerd, doordat de steden gemakkelijker geld middelen hebben om vrije Katholieke scholen tegenover ongodsdienstige te plaatsen ook nog omdat er, spijts alles,»een kern van goede Chris tenen bestaat. Het zij hier terloops gezegd, dat de Christenmenschen in Frankrijk oprecht uit muntend zijn erfdeel van het eeuwenoude Fiansöh geloof en afschrik van de onheilzwange- re onverschilligheid. Wat kan men echter verwachten van rond- gezaaide buitendorpen, waar de jeugd niets heeft dan de school zonder God Dié dorpjes zijn af zonderlijk broeinestjesvan ongeloof, over gansch het Tand Verspreid en stelselmatig zoo gewild, om een gansch volk aan de onverschilligheid prijs te geven Ware er in elk dorp een Pastoor-van-Ars, het onheil ware niet groot, maar daar zijn vele 'dor pen zonder Pastoor In „Seine en Marne", in „Oise", in „Eure" enz. gaat het van 200 tot 300. Er zijn priesters die belast zijn met 5, ja 6pa- tochiën en zoo zijn er kerken die slechts alle veertien dagen of alle drie weken bediend zijn en in sommige plaatsen b.v. in „Seine of Marne" is het vooruitzicht meer en 'meer bedroevend. Sommige streken en wel in het deel van Frank rijk hierboven afgebakend, zijn volledig de prooi van het heidendom en waar geen enkel van de zeven H.H. Sacramenten nog wordt toegediend. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen Berlijn Parijs België Zwitseiland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Milaan per billioen. WISSELKOERSEN 25 Feb. 26 Feb. 1L8878 /11.887a - 0.5942* - 0.5946* - 12.947a - 12.84 - 12,54 - 12.497, - 47.9672 - 47.9S7, -2.4978 - 2.497e -0.007, - o.oo8/, - 44.46 -44.517 2 - 67.25 - 67,30 - 37.99 - 38.05 - 35.40 - 35.347e - 10.09 - 10.067a TE AMSTERDAM, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagon Stock holrn Oslo New-York per billioen. A'damsch Beursoverzicht van heden. Op de beurs was heden weer niet zoo veel aan de hand. Indische Cultuurwaarden hielden zich nog 'L beste. Suiker was vastgestemd. Tabakken waren in reactie. Oliewaarden weinig veranderd. Scheepvaarten verlaten Rubber goed prijshou dend. Prolongatie 1 3/4 25 Feb. 11.883/4 - 0.5942* - 12.95 - 12.54 - 47.97 -0.0035 V4 - 44.45 - 67.25 - 37.99V2 - 2.49 V» 26 Feb. f 11.881/, - 0.5946* - 12.841/2 - 12.49 7» - 47,98 -0.0035 V4 - 44.52 - 67.30 - 38.05 - 2.49 V2 Telegrammen. OPSTAND IN KOERDISTAN. CONSTANTINOPEL, 26 Febr. (draadloos) Er is een gedeeltelijke mobilisatie van het Turk- sche leger gelast wegens den opstand der Koer. was zijn toestand iets beter, maar deze blijft ernstig. Rechtzaken. Vrijspraak De bouwkund'gen De G., en Van D. m Den Haag. door de Haagsche rechtbank ;n verband met de onregelmat-gheden bij het voormakge bureau van de rijksbouwmeester voor de onder wijsgebouwen veroordeeld tot 2 jaar gevangem's- straf, zijn door het .gerechtshof ;n Den Haag vrijgesproken. Barperlqkr Stand. Geboren: Febr. 23. Adrians Carolina d.v. A. J. Kouwenberg en E. S. Barvoets, Bui tenhavenweg. Hendrika Josephina d.v. X. Maijer en H. Hij ma, Overschieschestraat. 24. Petronella d.v. W. P. Schot en T. M. E. van Gogh Broefsveld. Cornelis Rudolf, z.v. J. E. Rug- genherg en C. E. J. Krul, Veenlantstraat. Overleden: Febr. 23. C. W. Slings, oud' 62 j. echtgen. van G. L. Wijk, Rhoonschestraat. 24. H. G. M. Bouman, oud 35 j. echtgen. van H. J. van Schaik, Broersveld. Gehuwd: Febr. 25. N. T. Heijster 24 j. en W. Jagt 20 j. L. van Santen 23 j. en E. E. Bezemer, 20 j. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland 26 Febr. v.m. 4.32 n.m. 4,44. 27 Febr. v.m. 5.14 n.m, 5.26. 28 Febr. v.m. 5.51 n.m. 5 u. 6.06. 31 m.; gein. duur den er zijn reeds gevechten geleverd. CONSTANTINOPEL, 26 Febr. (draadloos) de opstand in Koerdistan breidt zich uit. De Koerden zouden reeds Vele voorname plaatsen in Z.O. Anatolie en ook de Perzische en Mosöel- grehzen hebben bezet. De toestand in Trebizonde en Erzeroem is onzeker. ONTPLOFFING. SAN ANTONIO, 26 Febr. (draadloos) Zeven personen werden gedood en acht gewond bij een te vroege ontploffing van dynamiet in de rotsen nabij het dorp Langly. OUD-PRESIDENT OBREGON. MEXICO-City, 26 Febr. (diaadloos) Gemeld wordt, dat oud-president Obregon twee aanvallen van beroerte heeft gcdiad. Zijn toestand is kri tiek. DE PARUSCHE OLYMPIADE. PARIJS, 26 Febr. (draadloos) De slot-hajans van de Parijsche Olympische spelen, verloont een deficit van 1.228.000 francs. TROTSKI. BERLIJN, 26 Lcgr. (draadloos) Thans wordt gemeld, dat Trotski wegens zijn ziekte niet voor gezant te Tokio in aanmerking kan komen, wel eventueel later voor gezant te Washington. AR BE J DSCONI LICTEN. KOPENHAGEN, 26 Febr. („raadloos): In Denemarken dreigt een groote uitsluiting in de hout-textiel- voeding- on kleeding-industrie, welke 60000:70000 arbeiders zal omvatten. De Lypographen zullen waarschijnlijk Zaterdag in staking gaan en dan zal in Kopenhagen geen enkel blad meer kunnen verschijnen DE DUITSCHE RIJKSBANK. BERLIJN, 26 Febr. (draadloos) De Rijks bank heeft heden het disconto met 1 tot 9 verlaagd. PRESIDENT EBERT. BERLIJN, 26 Febr. (draadloos) Een bulle tin over president Ebert meldt, dat na de opera tie een buikviiesontsteking is ontstaan. Ebert bracht oen onrustigen nacht door. Hedenmorgen Gem. duur vloed eb 6 u, 54 m. SCHIEDAMi 26 Febr. Vertrokken Eng. s.s. „Scottish Standard", ledig naar Rotterdam. Noorsch s.s. „Torlak Skogland", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 25 Febr. Aangekomen Eng. s.s. „Parthenon", ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 26 Febr. Aangekomens.s. „Edam", Holl. Am. Lijn ledig van Rotterdam om hier te dokken in de WilLonhaven. CARDFF, 23 Febr. Aangekomen s.s. „Air way", ledig van Schiedam. Handelsheii «fat en. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 26 Feb. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 18. Namens da commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Splvtlns. SCHIEDAM, 26 Febr. Men noteert voor Spiritus JOB 129.-—, Spoeling. Noteering van de Coop. Varetn. „Schied. Spoelingverten ging". Heden 13.per ketel. VEEMARKT DELFT, 26 Febr. Aanvoer: 174 runderen 83 schapen of lam meren, 18 paarden, 583 varkens, vette kalveren, 440 biggen, 385 magere kalveren, 5 geiten of bokken, vette varkens, veulens. - lammeren. Vette koeien le kw. f200—475, 2e kw. fkalfkoeien le kw. f250—f525, 2e kw. fvaarkoeien lekw. 150—f350, 2e kw. ffvette kalveren le kw. fi 2e kw. fvette schapen le kw. f 2e kw. fschapen met lammeren le kw. f2e kw. f weilammeren le kw. f2e kw. f magere varkens le kw. f 16—48, biggen, f 6— 16, nuchtere kalveren le kw. f 1026, paarden f 150—.—. Rundvleesch per kilo f 1.25 f 1.10 f 0.90 Boter f 2.90 f 3/per kilo. Aanvoer 3/8, en 1/16 wegende te zamen 70 kilo. LaaUsie Berichten' Weerbericht. V er w a e h I, i n g Stormachtige tot krac.h- tigen Z. tot. Z.W. wind ol' verder ruimenden wind, zwaar bewolkt lol betrokken, regen- of hagel buien, later .opklarend en kouder. De storm waarschuwingsdienst van de Bildt seinde hedenmorgen Wordt verwacht storm uit Z.O. met ruimenden wind. LANGENDOEN is het adres voor Bruiloften en andere feesten; onze Reclame Bruidsuikers 35 cent Va pond zijn onover trefbaar. Zie verder. ~L ANGENDOEN 's Taaie Bitterkoekjes 327a c- P- kalf pond Vanillewafeljes 327a c. p. 72 pond Best Allerhande 25 c. p. 1/2 pond Arnhemsche meisjes 2772 ct. p. 7a pond. Zie verder. LAN GEN I) OEN 's Soufrien Wafeltjes 20 cent, per ons, 45 cent per 1/2 pond, uitsluitend natuur- boterkoekje. Zie verder. LANGENDOEN's Moccasnippen 10 ct. Tompouc.es 77a Ge vulde koek 5 ct.; da gelijks versch. Zie verder. LANGENDOEN's Bonbons Royal 22 ct. per ons; Bonbons Mascoti 28 ct. per ons per 1/i pond 10% korting. Noodhulp gevraagd, Hoog straat 134. PUIN te koop gevraagd, levering nabij de stad. Brieven Bur. No. 152. Installatie of Dynamq met accu gevraagd voor Motor rijwiel. Brieven met uitersten prijs Bur. No. 151. TE KOOP splinternieuw Dames- rijwiel met Solar- lamp, wegens ziekte niet bereden 11. 65. Brieven onder No. 150 bureau v.d. blad. B. Z. 4. halfwas slager, goed kunnende uitbeenen en fietsrijden, v.g.g.v. Brieven Bur. no. 160. Schrijfmachines. Twee schrijfmachi nes met zichtbaar schrift in prima staat vogr 80.per stuk te koop aangeboden. Brieven, onder No. 807, bur. v. d. blad. Sehoone schelpen uit voorraad te koop. Brieven Bur. No. 154. HUISBRAND. Heden aangekomen schip „Clazina", lig plaats voor de Haga- straat. Duitsche kachelkolen f 1.50 h 80 K.G., pri ma Eierkolen f 1.40, reclame Anthraeiet 1 2.90, gezaagde Ka- chelblokken, kurk droog, f3 per 100 K.G., afname 100 K.G. blokken: nieuwe vuilnisbak cadeau. Aanbevelend Schipper G. HAMERSLAG. Aangeboden tegen 1 Maart of later Zitslaapkamcr met Pension, op prachtigen stand, zeer geschikt voor 2 Vrienden. Brieven no. 804, bur. v. d. blad. Geëm, fornuis, te, koop, prachtig onderhouden z.g.a.m. Brieven bur. no. 153, Een nette WERKSTER gevraagd. B. A. HENGST, Overschieschestraat no. 106. V1SCHHANDEL „Neptunus" is Uw adres voor versche, gerookte en gestoomde visch, fij ne gestoomde makree- len, diverse merken zalm, sardines, kreeft en vruchten in 't blik H. SEIJKENS, Broersvest 21, tegen over de Tramhalte. Nette vrouw vraagt beleefd een paar wasschen, liefst eentrum stad. Brieven No. 159, bureau v. d. blad. B. Z. A. terstond net buitenmeisje dag en nacht, v.g.g.v. klein Burgergezin. Brieven No. 116, bur. v. d. blad. TE KOOP een Thomas-orgel. Brieven onder No. 157, bureau Koe markt 4. PUROL in Ooozen 30.60.90c' Tube80=« i Bij Apothekers en Drogisten

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3