AD VERTE NT I E N Losse nummers Nieuwe Scbiedamscbe Courant, SWAN Vulpenhouders. Atanentei op dit blad m Moderne Stoffen Tweed Fantasie Rips en Travers Bericht van Inzet. Panden en Erven Travers Mouliné DagöM ¥oor Schiedam en Omstreken, Waschmachines Wringmachines BRINKMAN ZOON firma F. DiMEN, KLEINE ADVERTENTIËN wm mmm tiemengd fttauwa. Si Van den wal in de sloot. De politie te Leiden heeft Zaterdag gearresteerd den 27- jarigen H.B. uit Rotterdam, die te Leiden een particulier voor 150 had opgelicht. B. wist echter uit het politiebureau te ontvluchten. Eenige agenten van politie zetten den vluchteling na, die ten einde raad in den Nieuwen Rijn sprong. Een marktkoopman heelt hem uit het water gehaald, waarna de man opnieuw naar het politiebureau is gebracht. De eruptie ging vergezeld van een. dichten asch- en steenenregen. Een der modderkraters, de Kawakamocljan is hierboven afgebeeld". En een groepje toeristen staat, heel rustig in de dichtbegroeide omgeving van den „spokenden" krater Welke pias zou het daglad deze ongepaste poets gebakken hebben Of zou de enormiteit uit den koker van de redactie zelf zijn gekomen O. vcrieden. Eenige dagen geleden heeft te Leiden het 4-jarige jongetje G.S. een pot met heete thee omver getrokken en over het lichaam gekregen. Vannacht is het kind aan de brand wonden in het academisch ziekenhuis overleden. Op de hoogte! Wij lezen in een Indisch blad i De eruptie van den Papandajan heeft de noodige belangstelling gewekt, zelfs buiten In- dië. Natuurlijk trachtten de Hollandschc dag bladen er de noodige foto's van te bemachtigen. Ook „De Telegraaf" zette haar beste beentje voor. i,De Papandajan" in werking" slaat er met dikke vette letters geschreven. Wij zochten gretig naar de foto van dit gebeurde en von den.. een der modderkraters van den Goen- toer, n.l. de Kawah Kamodian Onder de foto staat ter verduidelijking „Een modder-eruptie van den krater Kawahbaroe op den Papandajan heeft het bivak van hel bewakingspersoneel bereikt, dat de vlucht nam. Vier personen in brand. Dezer dagen had de St. Oedenrode een droevig onge luk plaats. Het 10-jarig dochtertje van den heer A. van Houtum, banketbakker, aldaar, moest liet hoofdje gewasschen worden met gasoline. De wassching zou geschieden in de keuken, toen plotseling de gasoline in brand vloog. Het arme kind werd geheel in vlammen gehuld. De moeder wilde het vuur dooven en geraakte zelf in brand. Daarop snelde juffrouw O. te hulp, die ook in brand raakte. Ten slotte ver leende O. zelf hulp, maar ook zijn kleeron vatten vuur. Het kind was levensgevaarlijk verwond.Ook mej. v. II. bekwam hevige brandwonden in het aangezicht. De heer O. verbrandde zich aan den arm. Alle slachtoffers werden naar het R.K. gasthuis overgebracht, waar het kind reeds is overleden. Door gas bedwelmd. Te Leiden is in hotel Noordzee, waar hij den nacht had doorge bracht, de 41-jarige Italiaangche granietwerker, Dreon Angelo, werkzaam bij de firma Malozia 1 1 11 en Nysscn te Rotterdam, voor welke hij te Lei den werkzaamheden moest verrichten, bewuste loos op zijn kamer gevonden, door gas bedwelmd. Het gaskraantje stond open. De geneeskundige dienst is 11j2 uur bezig geweest cm te trachten, den man weder bij te brengen, waarna hij naar het Academisch Ziekenhuis-is vervoerd. Er is weinig kans op levensbehoud. Fraude. Zaterdagavond heeft de heer S. v.d. B., directeur van de gemeentelijke gasfa briek te Renkum, zich wegens een kastekort van 13.000 ter beschikking van den burgemeester gesteld. De betrokkene, die ongeveer. 40 jaar en gehuwo is, heeft zich Zondagmorgen ter beschikking van de justitie gesteld en op een volledige bekentenis afgelegd. Hij is thans opgesloten in liet huis van bewaring te Arnhem. De heer v.d. B. stond zeer gunstig bekend en genoot aller achting. De aardbeving in Amerika. De jongste aardbeving is de hevigste geweest, welke sinds 1758 in het Oosten der V.S. is waargeno men. De eenige persoonlijke ongelukken kwamen voor op den luchtspoorweg te New York, waar een man werd gedood en twee vrouwen ernstig werden gewond, doordat zij door den schok van liet perron vielen. Uit verschillende deelen van Oostelijk Canada wordt lichte schade gemeld. Te Montreal ge raakte de telefoondienst onklaar, terwijl in een R.K. kerk brand uitbrak doordat een olie-lei ding brak. De aangerichte schade bedraagt hier 10.GQ0 dollar.-Een kapel aan de Shawinigan- waterval (Quebec) stortte in, terwijl in de huizen nabijheid daarvan ook verschillende huizen scha de opliepen. Uit Quebeck wordt nog gemeld, dat deeerste schok daar het hevigst was. Tal van personen vielen in zwijm. 'Een algemeene paniekstem ming brak uit toen men de gebouwen gedu rende twee minuten heen en weer zag zwaaian Enkele houten woningen zijn er ingestort, ter wijl ook de kap van een station schade heeft geleden. De theaters en bioscopen stroomden leeg en in het gedrang vielen eveneens vele vrou wen flauw. Uit den sneltrein gevallen. Een Italiaansch echtpaar, dat men den sneltrein van Dover naar Londen reisje, viel onderweg in slaap en bemerkte bij het ontwaken, dat het portier van een coupé openstond en hun vierja rig kind verdwenen was. Onmiddellijk werd aan den noodrem getrokken en de lijn afgezocht. Het kind werd vrij spoedig gevonden. Het had, wonder boven wonder, slechts eenige lichle verwondingen opgeloopen. Door ratten opgeknabbeld. Te Belfast bleek na het overlijden van een "zekere mrs. Fergusort, dat haar testament geheel door ratten was opgeknabbeld. De zoon, die slechts eenige stukjes papier terugvond, construeerde uit de overblijfselen, aangevuld door hetgeen om trent den inhoud bekend was, een copie welke door de rechtbank als geldig werd aangemerkt. Burgemeester en Wethouders van Schiedam roepen sollici tanten op voor het vervullen van controle-diensten voor de Gemeentelijke belastingen (bij betrekking met Lijdelijke aan stelling). Salaris te"n hoogste f 1000,— per jaar. Praktijk in het belastingvak strekt tot aanbeveling. Solh(;itatiën,vóór 8 Maart a.s. in te zenden bij den Burge meester. 14 Voorloopig Kosteloos. Bij beschikking van den Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van F. SCHU RING, wonende te Schiedam, is bepaald dat de indiening der schuld vorderingen aan den Curator moet plaats hebben vóór 10 April 1925 en dat de verifica tie-vergadering zal worden ge houden op Dinsdag 28 April 1925 des namiddags te 12 Y2 Lll'r, in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. Mr. ,M. M. VAN VELZEN, '61 18 Curator. Schiedam, Tuin laan 46. en Makkersstraat 2. op Woensdag 4 Maart 1925 voorm. te elf uren, in het Kof fiehuis „de Vergulde Valk" te Kethel, van een WOONHUIS, erve en tuin te Kethel, aan den Vlaardingschen weg no. 53, lead. Sectie no. 726 groot 480 vierk. ellen. 760 18 Hoogste bod..f3900.—. Aanvaarding 4 Maart 1925. Betaling der kooppenningen 15 April 1925. Inlichtingen ten kantore van Mr. H. M. C. POORTMAN, Notaris te Schiedam, Warande 119. Handelsvereeniginy „DE- MERCO", Brauderssteeg 3, Tel. 442. Bijzondere aanbieding UNDEKWOOD 5 in prima staat met 2 jaar ga rantie fl. 165. 704 10 van de zijn verkrijgbaar a 4 els, per exemplaar ia hei &lg«renmasazb'n van C. J Aft SE, Kaemarhi hoek Haegstraal. «aMÉ Ook voor Heerenkleedinj? 762 60 Overal verkrijgbaar. worden dagelijks aangenomen tan het bureau Koemarkt door de eourantenbezorgers den boekhandel., mr ELECTRISCHE en GEWONE koopt men alleen in een magazijn waar NIETS anders verkocht wordt. ook voor klein bedrijf. Inrichting. Ook 2e hands. la klaB Reparatie- verkoopera der Leeuwenstein Naaimachines. SPIEGELNISSEBKADE 47 ROTTERDAM. Telefoon 4316 (voorheen Jonker Fransstraat 41.) Bezoekt ons nienw Magazijn OOSTMOLENSTRAAT 29, (3 minuten vanaf het Beursplein). x Prijs t/m. 15 woorden 50 cents, t/m. 25 woorden 75 cents elk woord meer 5 cents, tot een maximum van 30 woorden. Voor vraag en aanbod van personeel, koop en verkoop van allerlei arti kelen de aangewezen rubriek. Kleine advertentiën in de Nieuwe Schiedamsche Courant hebben steeds succes. De op 27 Februari 1.1. ge, veilde te SCHIEDAM zijn ingezet als volgt Pere. 1: Een gunstig gelegen Winkel- en Woonhuis met bak kerij, open plaats en achter uitgang aan de Hoogstraat 142, op f 10.200.— Pere. 2. Het pand, bekend als „Maison van der Heyden" met open plaats, erf en achter uitgang, aan de Hoogstraat 144 op f 10.200. Pere. 3. Een huis met erf en open grond aan de Zwaansteeg Nr. 9, op f800.— Pere. 4. Een pand, ben. inge richt voor Autogarage, met afz. bovenwoning aan de Zwaan- steeg Nr. 1 op 1250. Pere. 5. Een woonhuis en erf aan de Villastraot 8 op f 3100. De afslag heeft plaats ^Vrij dag 6 Maart a.s. des voorm. 11 nur in den Ned. R. E. Volks bond, Lange Haven 71, te Schiedam. De pere, 1, 2 en 3 worden ook gecombineerd afgeslagen. BezichtigingDonderdag 5 dezer. 763 37 Notaris D. BODDEÜS. voor Mantels cn Tailleurs f 3.25 aparte dessins 145 c.M. breed f 3.75 in Dk.bruin,Ree, Bleu, Castor, Honing, Grijs, Marine en Zwa rt. 140 c.M. breed f 3.75 f 4.75 nieuwste kleuren 140 c.M. breed f 4.75 f 5.75 Stalen op aanvraag. Hoofdsteeg 28. Tel. 4616. Rotterdam. t/m 15 woorden 50 cent t/m 25 woorden75 cent, elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. ONDANKS verbouwing gaat de verkoop tegen dezelf de lage prijzen door. „De Nieuwe Winkel'. Broersvesl 27. Parfumerieën. Kraamverpleegster biedt zich aan na half April; f 2.50 p.d. brieven bur. dit blad No. 820. Gevraagd tegen 1 April nette R. KV DIENSTBODE, voor dag en nacht. Adres Hoogstraat 186. BOEKHOUDLES aangeboden doorass. Accountant.Opleiding examen en ^praktijk. Uitsluitend privaat- onderricht tl. 6.p. maand. Brieven No. 201, bur. v, d. blad. TE KOOP groot wit emaille Fornuis en kleiri Godin-kacheltje billijk, geschikt voor winkel. Br. No. 204, bur. v. d. blad. CASSA. Wegens omstandig heden prachtige Cassa met bonsysteem ter overname aangeboden Brieven bur. No. 209 bur. v. d. blad. VISCHHANDEI, „Neptunus" Heden Schelvisch, Leng, Kabeljauw, IJ-bokking, Gcr. pa ling, Makreel, Spek- bokking, Sprot en Harderwijkers, Ge bakken visch en kuit, Zalm, Sardines en Zuuren. H. SEIJKENS, Broersvest 21, tegen over de Tramhalte. NET MEISJE gevraagd, 14 k 15 jaar,voor lichte bezig heden. NIESTADT, West- vest 58. PRISMAKIJKER te koop gevraagd. Brieven bur. No. 207. Wegens verhuizing TE KOOP: pracktige Boekenkast met Bureau en Stoel groot formaat billij ken prijs, Brieven bur. No. 206. GEVRAAGD. Klein pakhuis met woning te huur ge vraagd, liefst cen trum der stad. Br. onder No. 203 bur. v. d. blad. B. Z. A. bekwame Glassnijder- Loodzetter. Br. onder No. 202 bur. v. t'. blad. Gevraagd een COMPAGNON voor op te richten zaak met fl 1500.' Brieven bur. No. 258 Te Koop gevraagd net gedragen Demi kleine maat. Brieven met prijsopgaaf. Bur. No, 205, NET MEISJE 23 jaar zoekt leuke vriendin oin gezellig mee om te gaan. Br. bur. v. d. blad No 210. WONINGRUIL. Bovenhuis lage huur centrum, voor bene denhuis met tuin centrum. Br. fr. No. 200 ber. v. d. blad- Abonneert U op de HÏSUfl SMEDAU- Kleine Advertentiën worden lederen dag geplaatst

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 4