Ii4teiïlamsdie Bankvereeaigiiig L R. MEES ZOONEN VOOR VUMWEN VII MCIHABBENMI Amsterdamsche Bank NJIHTM: tCBBU. MM 3t. Beleening van FONDSEN. H. J. VAN OfiTROP ZOON, LOOPDÏTS BANK Kapitaal f 55.000.000 Reservefonds f42.000.000 INCASSEERINOEN DEPOSITO'S, SAFE-DEPOSIT AAR- EN VERKOOP EFFECTEN Opent provisievrfle cheque- rekening met rentevergoeding Aan- en Verkoop van effecten, cheques en Bnitenlandsch bankpapier. Safe-Loketten je ze nog kunt leiden en buigen naar eigen in zicht als 't kwaad al te diep wortel heeft gescho ten en de slechte gewoonten en neigingen zich ontwikkeld en vermenigvuldigd hebben Kom nou De man was ernstig geworden. Neen, vrind, je benl ®iis Nu moet je culti- veoren, nu moet je richting geven en leiding nu moet je snoeien en wieden, dag aan dag zoo niet, dan verstikt je lieve bloem in 't on kruid. Dat is mijn standpunt en mijn overtui ging- Mijnheer Ik dank U, dat U zoo rond voor Uw gevoelen durft uitkomen. Ik zal er 'ns over na denken Na hartelijken handdruk verliet ik 'm. Ouders Denkt aan de wilde bloem Houdt de teugels strak E. K. Gemengd Nieuws», Gelukkige gemeente. De gemeen te Geervliet (Geervliet-Simonshaven en Biert.) zal ovt-r het belastingjaar 192fjÜ1926 geen hoof- del ijken omslag heffen, wat mogelijk is geworden door nui overschot van het vorig belasungjaar en het ns i eurig beheer der gemeêntefihanCiën. De bloem bollenvelden. Men schrijft uit Lisse aan de „Msb." Alhoewel enkele vroege soorten van hya cinten van de bloemen ontdaan zijn, is er Zondag a.s. voor bloemenliefhebbers nog volop te genieten. Dc latere soorten staan toch in vollen bloeien, zoomede bijna alle soorten narcissen. Dc vroege tulpen zijn bovendien thans op zijn mooist en leveren een schitterenden aanblik op- Een mooie wandelroute aldaar heeft men vanaf het café ,,De Nachtegaal" over de „Zwar te Laan" waarlangs aan weerszijden uitgestrekte velden met schitterend bloeiende bolgewassen te bezichtigen zijn. Aan het einde slaat men links af om langs Keukenhof naar het dorp te wandelen eveneens msschen bloeiende velden door. Men kan ook den Lnrsterweg houden en langs den Spekkeilaan teruggaan om via den Achterweg over de Cuirijnelaan den Heertwcg wederom te bereiken. Wel de goede harmonie. Het is er de raadsvergadering van Hedikhuizen weer frisch van langs gegaan. Nadat het lid Dobbelsteen in een adres aan de Kroon, naar aanleiding van de niet-goedkeu- ring der Ged. Staten van de gemeentebegroo- ting, een groot zondenregister van B. en W. lrad voorgelezen,zei Wethouder Winkel Het lid Dobbelsteen geeft telkens de schuld aan B. en W. en denkt dat hij alles mag zeggen en schrijven. Hij schrijft in moties en kranten niets dan onwaarheid en wil dan de schuld op ons schuiven waartegen ik protesteer. Hij legt het er op aan om propaganda te maken ik ben toch de man voor de gemeente enz. In dat leugenach tig bericht in de krant, dat ook wel van Dobbel steen en consorten zal komen, las ik tot mijn verwondering dat ik herhaaldelijk van de ve.ga- deringen wegblijf omdat het mij 's avonds beter uitkwam, maar de heer Dobhdlsteen weet zeer goed, dat ik des avonds in 't geheel niet kan, doch ik zou niet wegblijven wanneer ik voor gemeentebelangen kon komen. Echter al wat onze minderheid voorstelt, wordt steeds in den wind geslagen, hun voorstellen moeten er doorgeen. Ik zit hie voor Jan Klaassen en daar is Dobbelsteen en consorten de schuld van. Als ik naar het raadhuis ga, roepen de school kinderen mij na kijk daar gaat hij weèr voor niks, dat is waar, want tweemaal kun je altijd voor niks loopen. Nu weet je waarom ik weg blijf. De heer v. HemertSinds het presentiegeld afgeschaft is, komt ge niet naar de vergade ring, doch wel gaat ge naar de wethoudersver gaderingen omdat ge daar geld voor krijgt. De Voorzitter: Jullie laten deze drie leden voor gek loopen, door hun telkens voor niets te laten komen. Toen heb je gauw het presen tiegeld afgeschaft, dat vind' ik kinderachtig schandalig. De heer v.d. Heijden Na de afschaffing van het presentiegeld ben ik nog dikwijls voor niets geweest. De heer v. HemertDe presentielijst zal wel uitmaken welke leden steeds aan de ver gaderingen hebben deelgenomen, doch 's avonds zou het mij veel beter uitkomen ik mag toch wel gaan, doch het is dikwijls zeer lastig voor mijn patroon. De Voorzitter Ik heb de vergaderingen op geroepen, 's morgens om 10 uur, 's middags om 2 en 4 uur en 's avonds om C uur, maar dc heeren kwamen toch niet, dan ga je toch den ken, we worden voor den gek gehouden. De heer Van HemertDien keer toen het 's avonds vergadering was, was ik ernstig ziek, dat kan ik met een doktersattest bewijzen. De Vooriztter De anderen kwamen toen ook niet, dat was afgesproken werk. Een z o n d e i' 1 i n g. In een verzameling van vreemde testamenten, onlangs uitgegeven door een vakblad voor het recht te Boston, komt de volgende laatste wilsbeschikking voor van den lieer Sanbom uit Medford in Massachusetts. Hij vermaakte zijn lichaam aan de Universiteit van Harvard met een som gelds om van zijn huid twee trommelvellen te maken, die aan een bepaalden ouden vriend moesten worden over handigd op voorwaarde, dat deze ieder jaar op i7 Juni bij zonsopgang op Bunkers Hill (waar Washington de Engelschen sloeg) dc Yankee Doodle op de trommels zon slaan. Op de etne trommel moest verder de „Onafhankelijkheids verklaring der Ver. Staten" en op dc andere Pope's „Universeel Gebed" geschreven of ge grift worden, zooals op perkament. De rest van zijn lichaam moest tot mest poe der gestampt worden „om bij te dragen tot den groei van een nheemschen olm of iep, "zoodat, onschuldige kinderen te eeniger tijd zullen kunnên spelen onder dc schaduwen van de takken, die ook door mijn gebeente bevrucht zullen zijn." Na tuurlijk heeft de Universiteit voor liet legaat van deze post-mortem-patriot g( meend te moe ten bedanken. De snelheids koorts. Het departement van handel en verkeer te Washington deelt mede, dat gedurende het afgeloopcn jaar meer dan 25.000 personen, o.w. 10.000 kinderen in de Vereenigde Staten tengevolge van verkeers ongevallen om het leven gekomen zijn. Voorts werden er 700.000 personen gewond, terwijl voor 500 milliocn dollar schade werd aangericht. Hoover leidt thans een nationale veiligheids campagne en roept gedelegeerden uit alle deelen des lands tezamen voor een conferentie, die de zen zomer gehouden zal worden en plannen zal ontwerpen om de ongelukken zooveel mogelijk te beperken. De grootste vuurtoren. De vuur toren van Mont Afrique bij Dyon, de grootste van de wereld, is dezer dagen voor het eerst aangestoken. De lamp heeft een lichtsterkte-van 874 millioen kaarsen. Het licht is bij helder weer zichtbaar op 300 mijlen en bij mist op 100. Het plan is er de luchtroule Parijs-Algiers mede te verlichten. De P h o_n o-f i 1 m. Door middel van een nieuw toestel, dat de uitvinden, dr. Lee, een pho- no-f-ilm noemt, werd voor een te New-York gehouden vergadering van 500 Amerikaansche redacteuren en uitgevers een redevoering ge houden, die Coolidge een week geleden te Was hington uitsprak, terwijl tegelijkertijd op het witte doek de gelaatsuitdrukkingen en gestes werden vertoond, zooals die hij het uitspreken der rede te zien waren. Een apendorp. Nabij Kindia, in Fi^nsch Z.W. Afrika, wordt het eerste apendorp ter we reld door het Instituut Pasteur gesticht. Chim pansees, gorillas en orang-oetans zullen er wonen, en zij zullen onder toezicht van inlandsche vrou welijke opassers nauwkeurig door geleerden ge observeerd worden. De Barmat -al faire. In verhand met den tragischen dood van Dr. Hoeflc hebben de Verdedigers van Henri Barniat den rechter van instructie Verzocht, toe te staan, dat hun cliënt door den specialist voor hartziekten Prof. Dr. Karl Lewin wordt onderzocht. Dit verzoek is ingewilligd. Professor Lewi en andere artsen, liehben-, naar het „Acht-uhr-abendhlatt" meldt, reeds einde Maarl geconstateerd, dat de toestand van Henri Barmat gevaarlijk is. Hoewel hij eerst 29 jaar oud is, moet hij aan een ernstige aderverkalking lijden. Naar het „Acht-Uhr-Abendblatt" meldt, is Iwan Kutisker gisternamiddag ingestort. Hij kon zijn bed niet verlaten, daar bij zijn slechten ge zondheidstoestand r.og een nierontsteking is gekomen. Hij ligt in een cel in het huis van be waring, daar hij geweigerd heeft zich naar het gevangenis-hospitaal te laten overbrengen. De" gevangenisdoktor heeft Kutisker nog eens onderzocht en verklaart, dat zijn toestand levensgevaarlijk is en dat hij de verantwoor delijkheid voor zijn verdere gevangenhouding van de hand moet wijzen. Een her g-p a r a d ij s Tot de missie posten van 't onmetelijke Kansoe (China) sedert twee jaren overgedragen aan de Paters van Steijl-Uden behoort ook Kankiapon zeker een der hoogst-gelegen „parochies" ter wereld. Aan een zeer interessanten brief van den bergpastoor, pater Ant. Goetsch, ontleentn we een paar bizonderheden. „Dc ondergeteekende heeft de eer te zijn 't „hoogste" lid van zijn Congregatie, Wie toch van mijn confraters leeft voortdurend op 2800 3000 M. hoogte Wie omhoog wil, wie dicht bij den Hemel wil zijn, die kome hierheen Wanneer ik op dienstreizen ben, rijdende, over berg en dal, dan geniet ik van dc heerlijke, zuivere berglucht. Daarbij komen in den zomer die prachtige vogelconcerten In den winter kunnen we schaatsen op de eindeloozc ijsvelden verondersteld, dat we den tijd ervoor hebben, wat totdusver nog niet 't geval was. 'n Paradijs dus Ja, wat de natuur betreft zcKer'. Maar de harde rotsen zijn een zinnebeeld van ons arbeidsveld Luiheid, leugenachtigheid, zedeloosheid, vormen in de meeste harten den grond, waarop gezaaid moet worden. Gezaaid, en hard gewerkt en veel gebeden 1 Aan uitwendi ge vijanden en tegenwerking geen gebrek, even min als aan heidensche tempels en lama-kloos ters Daarbij komt nog onze armoede Ik bon overtuigd, dat wij de armste missionaris sen van de geheele Congregatie zijn. (Toen ver leden jaar pater Clark stierf een Amerikaan moesten we geld leenen, om hem te kunnen begraven En toch, naar zulk een migsie, zulk een post heb ik altijd verlangd Hooksport. Onder auspiciën van de 8o- ciété des Cent Kilos te Parijs is jl. Zondag te Belleville het grootste rookconcours gehouden, dat ooit in het domein van de Fransc-he regie heeft plaats gevonden. De uitslagen waren 1Snelrooken groote pijp. Winnaar Bibenduin (pseudoniem) in 2 min. 10 sec. De zegevierende rooker, die aan het einde lichtelijk bft-rk zag, werd luide toegejuicht door het publiek, grooten- deels bestaande uit jonge bewoners van Belleville die nog slechts in het verborgene rooken. 2. Langzaam pijprooken (30 mededingers). Winnaar Lenoble in 51 min. 11 3/5 sec. (nieuw wereldrecord). 3. Snelrooken 10 sigaretten. Onbeslist lus- schen twee mededingers. 4. Damesrooken. De mededingsters deden liet zóó charmant, dat dc kamprechte! s vergaten op hun chronometers te kijken en zelfs hun pijpen lieten uitgaan. De cent kilos kunnen met voldoening op deze welgeslaagde wedstrijden terugzien. Kerknieuws. Een drama b ij de Hudsonbaai. Uit Ottowa komt het bericht, dat een dame, mevr. Clay, gestorven is na op een eenzamen politiepost tc Chesterfield, een inham van de II. Budson Bay, door wilde honden aangevallen te zijn. De honden verscheurden een van haar bcenen, zoodat amputatie noodzakelijk bleek. Een dokter woonde echter op niet minder dan 1000 mijl afstand, zoodat een zendeling met. twee manschappen van de bereden politie het been afzette. Dit verlichtte weliswaar de pijn, maar kon de vrouw niet van den dood redden. Den volgenden dag stierf zij, tot op het laatste moment een verheven moed toonencl. Ofschoon dit voorval reeds in September plaats had, kreeg het hoofdbureau der politie er eerst voor enkele weken kennis van. Als de vrouw obstructie voert. Bedriegen wij ons niet, dat heeft een vrouw weder een record op haar naam gevestigd. Een parlementair obstructie-record. Een welspre kendheidsprestatie. In den Oostcnrijkschen Nationalen Raad, of beter gezegd in de wo ningcommissie daaruit, voeren de socialisten reeds eenige weken een hardnekkige obstructie, ten einde te verhinderen, dat de commisie met haar arbeid aanvangt. Zij willen nl. de voorstellen der Christelijk-Socialisten sabotee- ren en zoo de opheffing van de bescherming van de huurders tegenhouden. Het middel in zoo'n geval schijnt nog steeds te zijn het houden van lange redevoeringen over punten van zeer ondergeschikt belang. Emmy Frcundlich nu is de spreekster, die blijk heeft gegeven, een maximum aan langademig heid te paren aan een onuitputtelijke fantazie. Zij heeft kans gezien, negen uren aan een stuk te spieken en toen was zij eigenlijk nog niet uitgepraat. De a.s. canonisaties. Een particulier telegram uit Rome d.cl. 22 dezer meldt aan de „Msb." In de consistorie-zaal werd heden een voor bereidend consistorie gehouden, betreffende de aanstaande canonisatie van de gelukzaligen Vian- ney, Petrus Canisius, Johannes Eudes, Maria Magdalena Postel, Sophia Bazat, Theresia van het Kind Jezus. Na een toespraak van den H. Vader, brach ten de kardinalen, patricarchen, aartsbisschop pen, daartoe door den Paus uitgenoodigd, hun stem uit ter zake van deze canonisaties. Toen daaruit bleek, dat allen eenstemmig deze heiligverklaringen verlangden en goed keurden nam de Heilige Vader opnieuw het woord, om de data der groote plechtigheden dezer canonisaties definitief vast te stellen. Deze zijn Zondag 17 Mei Heiligverklaring van de Zalige Theresia van het Kind Jezus Donderdag 21 Mei Heiligverklaring van den Zaligen Petrus Canisius Zondag24 MeiHeiligverklaring van de Zaligen Maria Magdalena Postel en Sophia Ba rat Zondag 31 Mei Heiligverklaring van de Zaligen Johannes Eudes en Johannes Vian- ney. Rechtzaken. De Selievcninfjsehe moord. De Haagsche Rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de zaak tegen den 26 jarigen visscher G. D. te Scheveningen, beschuldigd van diefstal met geweldpleging, gepleegd in den Kerstnacht van 1918 op den 69 jarigen Gerrit van den Oever, die alleen woonde in een huis aan de Nieuwe Laantjes te Scheveningen. Het O.M. had 5 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft beklaagde vrijgesproken met bevel tot onmiddellijke invrijheidstel ling. Uitlotingen. LOTEN VAN LUIK 1897. Trekking van 20 April 1925. S. 27006 no. 17 10.000 fr. S. 31800 no. 2, S. 19925 no. 17, S. 24996 no 19 S. 29538 no. 10, 200 fr. Betaalbaar met fr. 150 S. 17837 no. 6 S. 18213 no. 24 S. 25478 no.16 S. 27006 no. 11 S. 33535 no. 7 Betaalbaar met 125 fr. S. 681 no. 3 S. 2350 no. 4 S. 6332 no. 16 S. 8280 no. 5 S. 8592no. 5 S. 12725 no. 16 S. 14714H0.15 S. 15298no. 17 S. 17800no. 6 S.18213 no. 13 S.21457 no.10 S. 23692 no.24 S. 23803 no. 2 S. 24622 no. 10 S. 27960 no. 10 Betaalbaar met, fr. 100 273 684 2321 2350 2780 3180 3497 4718 4808 5903 6108 6332 6622 7444 8280 8309 8592 8885 9403 9436 9705 12715 13183 14028 14714 15118 15398 15601 16063 16906 17217 17800 17837 18213 18973 19925 20367 21270 21457 21680 23071 23692 23803 24578 24622 24966 25116 25478 26185 27006 27843 27960 28091 29538 31022 31773 31941 32931 33535 BIJKANTOOR SCHIEDAM B IJ KANTOOR SCHIEDAM. Behandeling van alle bankzaken Bezorging van alle assurantiën SAFE-DEPOSIT Woonhuizen en Kantoorpanden, modern en practisch inrichten van Winkels, Magazijnen en Fabrieken is tegenwoordig het aange wezen adres Korte Haven 38.1,lv*"MXliyL *T!raffieraaB Telefoon VIJFhonderd VIJF en VIJFtig Korte Kerkstraat, Telefoon 77, hupss Effecten - Incasso's.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 6