Openbare Vrijwillige Verkooping gemeente, van de schrifturen, die terzake mochten zijn ingekomen, kennis worden geno men. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de 11 inderwet gerechtigd zijdie niet overeenkomstig art. 7 dier wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. S-c h i e d a m, 13 Mei 1925. Gemeusjd ÜSlsuws. - Bran d. Te Emmcr-Compascuu.m is gister nacht 40 dagwerk zwarte fabrieksturf van den vervener J. Dost, vertegenwoordigende een waarde van ongeveer 2500, verbrand. De oor zaak van den brand is onbekend. Oplichterij. Op' het einde der vorige week is een aan het Rokin te Amsterdam ge vestigde firma voor ongeveer 4000 aan nieuwe 20-franc-stukken opgelicht.Dat bedrag inFransch geld was besteld door iemand, die zich Bootman noemde en voorgaf te wonen aan een adres in de Van Breestraat. Toen de looper met het geld daar arriveerde, stond een man in de portiek, nam het bedrag in ontvangst, zou geld halen om te betalen, doch kwam niet terug. Bij onder zoek bleek, dat aan bedoeld adres de naam Boot man niet bekend was, noch een persoon, die het bedrag aan Fransch geld had besteld. De eerste dagen werd inzake deze oplichting niets naders bekend, maar de banken en wissel kantoren waren gewaarschuwd. En dit heeft blijkbaar tot een spoor geleid. Gisternnmiddag zijn namelijk doör een landbouwer uit den om trek van Amsterdam een aantal nieuwe Fransche 20-franc-stukken aan een geldkantoor ter wisse ling aangeboden. De man werd aan den praat gehouden en de recherche gewaarschuwd. Dit heeft tot de arrestatie van den aanbieder geleid en tot een nader onderzoek. Vliegtuig neergestort. Het vlieg tuig D 20 van het vliegveld De Kooi vloog gistermorgen tegen den stalen kabel, die den bij de Petten ge stranden ouden EngeJschen kruiser met den wal verbindt. Flet vliegtuig werd totaal vernield. De bestuurder, nuheien De Knecht, bekwam lichte verwondingen en werd naar het marinehospitaal te Helder ver voerd. Een noodlanding. Het militaire vlieg tuig F 517 uit Soestèrberg heeft gistermorgen te Hilversum een noodlanding moeten doen, waarbij het toestel met een goed geslaagde glijvlucht behouden neerkwam. De bestuurder, sergeant-vlieger Jansen, en de waarnemer, korporaal Wittkamp, kregen geen letsel. G e v a a r 1 ij k e grappen. Een jeugdig marinier te Amsterdam had zich dezer dagen een dolkmes aangeschaft, dat in de kazerne bewonderd werd door zijn kameraden. Een hunner, een Rotterdammer, voegde den eigenaar van het mes, een Amsterdammer, toe, dat hij er toch niets mee durfde doen. Hij zou hem er geen steek mee durven toebrengen. De Amster dammer hield het mes voor zich ter hoogte van den buik en zei „Loop er dan maar eens in". De Rotterdammer gaf aan die uitdaging gehoor wellicht denkende, dat zijn kameraad het mes op het laatste oogenblik nog zou wegtrekken. Ilij deed dat niet, met het gevolg, dat het mes in den buik van den Rotterdammer drong, die ernstig gewond naar het hospitaal is gebracht. De ander is in arrest gesteld. Een sensationeele ontvluch- t i n g. De Weteringschans te Amsterdam werd gistermiddag in geweldige opschudding gebracht door de ontvluchting van iemand, die uit het huis van bewaring moest worden overgebracht naar het parket van den officier van justitie op de Prinsengracht. Het was de gijzelaar V., die reeds eenigen tijd in het huis van bewaring had doorgebracht en die ter gelegenheid van zijn overbrenging zoodanige ontvluchtings maatregelen had genomen, dat zij aanvankelijk wonderwel resultaat hebben gehad. Hij wandelde met den veldwachter De V. kalm mee naar buiten en nauwelijks waren zij door de groote poort van het huis van bewaring, toen een grijze open auto kwam aanrijden. V., die werd Vastgehouden, schoot weg, sprong op den auto, die blijkbaar gewacht had, en waarin drie personen zaten, en met plotseling vol gas stoof de wagen weg, de' Weteringsschans op. De V. was oogenblikkelijk den vluchteling na gerend. Hij sprong op de treeplank van den auto en schreeuwde zoo luid hij kon, om de aandacht op de vlucht te vestigen. Dadelijk hacl hij een groot aantal vuistslagen op het gelaat te incasseeren, doch hield stevig vast aan een leuning, terwijl de auto steeds grooter vaart kreeg. Inmiddels had de politie-agent V. het geval gezien. Er kwam juist een rits auto's van een trouw partij aan en V. sprong op de treeplank van den eersten auto, waarin het hevig schrikkende bruidspaar zat, en zeide den chauffeur, dat hij trachten moest den grooten grijzen wagen voor hem in te halen. Maar deze stormde de Wete ringschans af met steeds grooter vaart, reed een stuk trottoir over om de tram te ontwijken en een handwagen ondersteboven, die niet vlug genoeg uit den weg kon, en inmiddels trachtten de inzittenden steeds den veldwachter er af te werpen. Dit gelukte eerst bij de Museumbrug, waar de V. een geweldige vuistslag tusschen de oogen kreeg, van den wagen werd geslingerd en een heel eind wegrolde. Hij bleek later een diepe wonde aan het voor hoofd te hebben gekregen. Een tramwagen maakte het den auto van de vluchtelingen onmogelijk, d.en rechten weg= Le blijven volgen, doch zonder aarzelen zwenkte de chauffeur toen de brug bij het museum op, om de Stadhouderskade te nemen. Nog altijd werd hij gevolgd door dc trouwauto, die het bruidspaar bevatte, dat zeker niet gedacht zal hebben, na de trouwplechtigheid zoo snel ver voerd te zullen worden Ook deze chauffeur gaf toen vol gas. Het mocht niet helpen. Steeds verloor hij meer terrein en bij de Frans Flalsstraat waren de vluchtelingen uit hét gezicht verdwenen en werd de achtervolging opgegeven. Een nummerbord had de grijze wagen niet. De politie belde onmiddellijk haar Utrecht- sche collega op en op de Billitonkade, bij het Merwedckanaal, ontdekte 'een agent voor een café een auto, die merkwaardig veel op den gezochten wagen geleek. Mitsdien vroeg hij den bestuurder de noodige inlichtingen. Doch in plaats van deze, te verstrekken, trachtten de inzittenden zoo vlug mogelijk met den wagen er vandoor te gaan. Dit was voor den agent natuurlijk voldoende antwoord. Hij maakte alarm, loste eenige scho ten in de lucht en nog op dezelfde kade werd de vluchtende auto met de inzittenden door een anderen agent opgevangen. Ontkomen baatte nu niet meer en de arres tatie volgde. V. en zijn helpers werden daarop naar het hoofdbureau overgebracht en daarmee was dit deel van de klucht geëindigd. De volgende tafereelcn spelen later in de rechtzaal, (Tel.) Dronkemansweddenschap. Dezer dagen dronk een op Borkum werkende ar beider bij een weddenschap meer dan 1 liter jenever. Hij moest deze onbezonnen wedden schap met den dood bekoopen. Mislukte recordpoging. De wiel renner ITöhle uit Amsterdam heeft gisteren op den weg Nijmegen.Venlo een poging gedaan tot verbetering van het 100 K.M. wielerrecord op den weg achter automobiel, dat G., J. van Leeuwen op 15 Maart 1923 had gebracht op 1 uur 53 min. 1 sec., daarmede toen het oude record van Holde nu t 15 min. 1 sec. verbeteren de. Hij heeft uitstekend gereden, doch is over tramrails gevallen, waarbij hij vrij ernstig aan schouder en been werd gewond, zoodat hij zijn poging moest opgeven. Ongelukken. Gistermiddag tegen 5 u.ur is ter hoogte van de Meeuwenlaan aan de over zijde van het IJ te Amsterdam een bejaarde turfventer door de tram naar Edam overreden'. De oude man -was dadelijk dood. De 30-jarige landbouwerszoon J. v. G., die woonde tusschen Barneveld en. Lunteren, heeft de vorige week op een nacht in den slaap een kunsttand ingeslikt. Thans is hij aan de gevolgen daarvan in het diaconessenhuis te Arnhem overleden. Re volverheld. Ecu oude bekende dér justitie, de 31-jarige arbeider G. C., was Moandag avond in café's aan den Zuidsingel te Venlo aan het herrie zoeken en bezig het den bezoekers lastig te maken. De kastelein zétte hem aan de deur, maar tot tweemaal toe kwam hij terug, loen hij den derden keer buil en gezet wérd begon hij de spiegelruiten in te slaan waarop de kastelein een revolver greep en twee schoten op hem loste. Een daarvan trof hem in de lies. Levensgevaarlijk gewond, werd hij naar hot hospitaal overgebracht. De dader is in bewaring gesteld. Verdronken. Te Budel is Maandag het 4-jarig' dochtertje van den heer P. J. v. V in een regenput verdronken Laaista Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen wind nit Z. tot O. richtingen, licht bewolkt, droog weer, warmer over dag. Mgr. H. G. van Hussen f Hedenmorgen is de oud-rector Mgr. H'. G. van I Lussen in den ouderdom van 67 jaar te Eindhoven overleden. Doodclijk getroffen. In een café te Einhoven is een kellner bij 't schoonmaken van een electrische lamp doode- lijk getroffen. Men vermoedt, dat de lamp ver keerd gemonteerd was. Moordaanslag. Gisteravond heeft te Eindhoven de café houder S. met een revolver geschoten op zekeren C., die in dronkenschap een groote ruit van 't café van S. had stukgeslagen. C. werd in 't bovenbeen getroffen en is hedenmorgen over leden. S. is gearresteerd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 Mei 13 Mei Londen12.06'/8 12.07 Berlijn- 5922 - 59.22 Parijs-13 - 1294 België- 12 587, -12.56 Zwitseiland- 48 16 -48.17 Amerika.2 4813/„ -2.483/» Weenen -\( 0035 - 0.0035 Kopenhagen -46.82 - 46 77 7» Stockholm66_55 66.527, H -41.75 -41.70 Madrid35.971/ .35.90 Milaan- 10.227, - 10.20 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 12 Mei 13 Mei Londenƒ12.07 12.07 Berlijn-59.227, -59.227» Parijs 13011/ _1294 Brussel 12 60 n m Zwitserland -48.177, -48,16 Weenen - 0.0035 - 0.0035 Kopenhagen46.827, - 46 80 Stockholm-66.55 - 66.55 Oslo-41.80 - 41.75 New-York-2.48'/, - 2.488/» A'damseh Bëursovérzieht van lieden. Vandaag waren "t 'de' suikerwaarden, dié den boventoon voerden. Zij maakten alle avance en speciaal H.V.A. behaalde flinke vorderingen. Prijsstijging in Amerika en mooie dividenden waren niet vreemd aan déze houding. Rubber en tabakken stationnair. Op de scheepvaartafd. trok Holl. Stoomboot Mij. nog al belangstelling. In oliewaarden ging niet veel om. Amerikanen stil. Prolongatie 3 ï'efe$r«WBMa, PRESIDENT HINDENBURG. WASHINGTON, 13 Mei (draadloos) De Amerikaansche regeering heeft de hoopuitge sproken, dat Hindenburg zich aan zijn gegeven eed van trouw aan de republiek zal houden. Coolidge's kabinet zal evenals de geallieerden, geen telegram van gelukwens cl) naar Berlijn zenden, maar heeft den gezant te Berlijn op gedragen. bij Hindenburg zijn opwachting te maken. BERLIJN, 13 Mei (draadloos) De tele grammen van felicitatie door Hindenburg ont vangen, zijn legio, O.m. werden er gezonden dooi den keizer van Japan, den koning van Dene marken, Noorwegen en Zweden, de presidenten Van Oostenrijk, Hongarije en Argentinië. LORD M1LNER LONDEN, 13 Mei (draadloos) Lord Milner, die aan slaapziekte leed is hedenmorgen over- leden. Kerknieuws, Een Eucharistisch Bureau. Naar wij vernemen, zal in de hoofdstad binnenkort worden opgericht een Eucharistisch Bureau, waar men te rade kan gaan voor alles wat de H. Eucharistie betreft. Het zal worden gevestigd op het Bagijnhof en wel naast de kerk, waar de tradities van het Mirakel van Amsterdam 400 trouw zijn bewaard. De plechtige; opening zal plaats hebben op 3 Juni a.s, en door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem worden bijgewoond. Denzelfden dag zal ook een Directeurendag worden gehouden door den Eucharistische» Bond. Nationale Bedevaart. Onder gunstige vooruitzichten en prachtig weer vertrok gistermiddag vanuit Roosendaal met een half uur vertraging, de tweede groep der nationale bedevaart naar Rome, onder leiding der vereenigde missionarissen. Keehtzaken. Lotcrijwét. De Rooge Raad heeft principieel recht gedaan en de beide directeuren van de N. V. Haigliton en Co. ontslagen van alle rechtsvervolging. De malversaties te Veenehdaal. g§ De rechtbank te Arnhem heeft gisteren den 'gewézen gemeente-secretaris van Veenendaal, A. (fe K., wegens verduistering en valscliheid in betalingsmandaten, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De ëisch was 3 jaar. Door de Rotterdamsche-rechtbank is vrij gesproken ,.A, B., 49 'jaar, winkelier alhier, wegens het veroorzaken van dood door schuld. SPUMT. üuil-Vitesse--D.O.K. (01). Dat er voor de Oud-Vitesse serie veel belang stelling bestaat is gisteravond wel bewezen. Er is veel volk op 't veld, wanneer scheidsrechter de Ra beginnen blaast om circa kwart over zessen. D.O.K. brengt een jong vlug elftal in 't veld. De eerste oogenblikken zijn voor D.O.K. eh keeper Blauboer krijgt een paaj' ilihka scho ten te verwerken D.O.K. combineert uitstekend, maar voor doel gekomen wordt 't gevaar steeds ufgewend door de gebr. Janse die een solide partij back spelen. Aah den anderen kant geeft Bauer, wanneer hij van Valk den bal krijgt toe gespeeld, een hard schot dat rakelings naast gaat. Nog geen minuut daarna kan de D.O.K. keeper een geweldig hard schot van dezelfden speler juist nóg corner stompen. Wanneer de aalviugge linksbinnen den bal krijgt toegespeeld vangt hij ineens op en knalt hard langs den vallenden Blauboer. 0—1. Met dien stand gaat de rust in. Wanneer weer wordt begonnen is G. Janse door Langedoert vervangen. De bal is steeds op de D.O.K. helft en Verwaayen en Bauer geven den D.O.K. keeper handen vol werk. Een keihard schot van denD.O.K.midvoor wordt keurig door Blauboer gehouden. Door buitenspel staan gaan éenigc mooie kansen voor Oud-Vitesse verloren. Verwaayen gaat binnen spelen en aanval op aanval volgt. D.O.K. moet zich tot verdedi gen gaan bepalen en de Oud-Vitesse backs drin gen op tot de helft van 't veld. Een onverwachte doorbraak wordt door W. Janse den kop in gedrukt. Nog een aanval van Oud-Vitesse en dan blaast scheidsrechter de Ra af. BILLARD. De gisteravond voortgezette B. W. tusschen B. V. „Unie" en B. V. „Pommerans" eindigde in 't voordeel van de B. V. „Unie De stun na 10 gesp. partijen luidt Unie 1199 caramboles Pommerans 1126 caramboles. De partij billard gespeeld tusschen mej. Fierlier en de heer N. N. eindigde in overwinning v»n mej. Fierlier niet 28 winstcaramboles. Morgenavond voortzetting der 3 laatste par tijen van le Ronde in Café Pot, Aart van Nes straat, Rotterdam. Mej. Fierlier kreeg na afloop van hare partij ge» aardig bouquet bloemen BurgoritiHe Éïawd. Geboren; 12 Mei. Johanna hrancisca Dijmphna, d. v. N. van. Rijsbergen en D. A. M. Hellemons, Wattstraat. Fiaanc en Econ. Mededeeltngen. Rotterdamsehc Droogdok-Mij Naar wij vernemen, werd hij de op jl. Maandag gehouden inschrijving op 1.2,50.000 aandeden der Roti erdanisc.he DroogdokMaatschap.pij door nagenoeg ailc aandeelhouders van hun recht tot inschrijving gebruik gemaakt, terwijl op de obligatielening der zelfde maatschappij, groot 2.000.000 voor dusdanig bedrag werd inge schreven, dal de toewijzingen slechts minimaal kunnen zijn. Scheepvaart. Hoog wates te Hoek van Holland. 13 Mei v.m. 5.25 n.m. 6.01. 14 Mei v.m, 6.20 n.m. 6,57. 15 Mei v.m. 7.24 n.m. 8,07. Gem. duur vloed 5 u. 31 m.; gem. duur eb 6 u, 54 m. SCHIEDAM, 13 Mei. Vertrokken Eng. s.s. „Agapenor", met stukgoederen naar Hamburg. s.s. „Theano", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 13 Mei. Aangekomen Eng. s.s. „Cento", ledig van Rotterdam om hier te dok ken in de Wilhelminahaven. HARBURG, 13 Mei. Vertrokken s.s. „Pass of Brander", met olie naar Schiedam. SCHIEDAM, 12 Mei. Vertrokken: s.s. „Ma- ruja nieuw, proefstoomen naar de Noordzee. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn, SCHIEDAM, 13 Mei. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. ■ameni de commissie voor de noteering, H. J. JANSEM. Syiritns. SCHIEDAM, 13 Mei. Men noteert voos Spiritui 100 f 23.—. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden f 1.70 per ketel. ROTTERDAM, 12 Mei. Eieren. (N. V< Rotterdamsche Cons.-Veiling, Weenaplein). Aan voer 160.00 stuks. Kippeneieren 4.756.50, eendeneieren 5.25—5.50, ganzeneieren f 1213. Rotterdamsche Veiling, Warmoezierstraat Kippeneieren 5.207.05, eendeneieren 5.30 6.10 de 100 stuks. Aanvoer 200.000. stuks. Advertentiën. bij veiling op Vrijdag 15 Mei en bij afslag op Vrijdag 22 Mei des voornnddags 11 uur in het gebouw Musis Saerum" aan de Lange Haven te Schiedam-, van I. Twee PAKHUIZEN, ge naamd „Grielswald" en een PAKHUIS met zes grondvaten erven en open grond,staande en gelegen te Schiedam, nabij dc Buitenhaven, aan de Hoofdstra a t nrs. 145, 147 en 149 en B r o u w c r s t r a a t te zamen groot ongeveer 1045 vierkante ellen. II. Een WOONHUIS, twee PAKHUIZEN en een loods en tien grondvaten, erven en open grond, staande en gelegen als- voren nevens perceel I aan de Hoofdstraat, nrs. 141 en 143. en Brouwerstraat te zamen groot ongeveer 975 vier kante ellen. De perceelen zijn kadastraal bekend onder Sectie L. nrs. 2051 en 2596 beide gedeeltelijk. Grondbelasting 84.16. Straat belasting ƒ22.29, Precariobc- lasting ƒ3, III Een KANTOOR, erve en open grond, staande en gele gen te Schiedam aan de Lange Nieuwstraat no. 47 strekkende tot aan de Nieuwe Haven, ka daster Sectie L. No. 2174 groot 1344 vierkante ellen. Grondbelasting 24.29.Straat- belasling f 5.91. Precariobelas- ting 1.50. De open grond is zeer gun stig gelegen voor bouwgrond. Aanvaarding terstond na de toewijzing. Betaling der kooppenningen 15 Juni 1925. Bezichtiging op|(Dinsdag 12 en Woensdag 13 Mei 1925,voorm, van 9 tot 12 uur en nam. van 2 tot 5 uren, op vertoon van een bewijs van toegang, afgegeven door Mr. H. M. C. POORTMAN, notaris te Schiedam, le wiens kantore (Warande 119) inlichtin gen zijn te bekomen. 1689 60 Biedt zich aan voor directe indiensttre ding U. K. Dienstbode, v.g.g.v. voor dag en nacht. Brieven No. 36. Bur. van dit blad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3