üames- en Kinderkleeding Stads' m Gewestelijk Nieuws, Vervolg Kerkbericht. AGENDA. Gemeenteraad. MIJNHARDT's Staal-Tabletten .90«* Maag-Tabletten75 Zenuw-Tabletten .75» Laxeer-Tabl^tten eo« Hoofdpijn-Tabletten 60« jaar worden vastgesteld op dien datum staat dan namelijk ook reeds vast, hoe de winterdienst 1926—1927 zijn zal. Uit den Raad. De zitting van den Raad van gister, gepresi deerd door wetli. Houtman wegens ongesteldheid van den burgemeester, duurde tot kwart over zes en was van 'L begin tot 't einde saai, ver velend, langdradig. Geen enkel sprankje van humor ketste los, of 't moest dan geweest zijn bij'l kittelig kluchtig optreden van me jNo o rd ij k toen 't schrijven van Ged. Staten aangaande tie Fabri-fondsplannen (elders onder stadsnieuws in dit blad vermeld) door weth. Boddeüs werd voorgelezen. Zooals men daarin kan zien, gaan de Staten vrijwel met 't in den Raad beslotene accoord. Wij krijgen dus een nieuw St. Jacobs- Gasthuis en het St. Liduina-Gesticht en 't Gereformeerd Rusthuis zullen wel te waardeer en steun ontvangen. Dit alles was een blij, oplaaiend intermezzo. De voornaamste restrictie, die de Staten maken, ofschoon ze overigens zelf bijna geheel buiten de zaak staan, is 't in overweging geven, dat bij het beschikbaar stellen van kapitaal van het Fonds zulks geschiede in een vorm, welke latere restitutie niet onmogelijk maakt. Qit is nog wel een moeilijke kwestie voor 't gemeentebestuur en de beheerders van het Fonds, maar men zal ook daaraan nu wel een mouw weten te passen. Overigens had de geheele zitting 't voorkomen van, zooals men dat noemt, een „dooie boel"- 't Leed begon al bij da, ingekomen stukken, toen de kwestie van den arbeider Kok aan de orde kwam, die, ondanks gunstig medisch advies, toch na zijn ziekte 't. werk bij de gemeente nog niet direct had willen hervatten. Daarop ging 't met eenige kleine halten een heelen tijd goed, maar de grootste kink in den kabel kwam voor den dag bij 't voorstel van B. en W., om da buitengewone onderwijzers in hun salaris wat te korten, '-t Ging over 10 van 600 of van 300. 't College in z'n meerderheid wilde 't eerste, weth. de Bruin en de Onderwijscommissie 't laatste. B. en W. beschouwden de geheele 600 gemeentelijke verhooging, waarvan 't Rijk 30010 270 terugbetaalt, als vatbaar Voor verlagingde genoemde Commissie met den heer de Bruin alleen 't door het Rijk te restitueeren bedrag van de 600, dus /300.' En ten slotte dolven na lang droog heen en weer gepraat B. en W. 't onderspit. Ook de terugwerkende kracht werd ingetrokken. De vragen van den heer van der Kraan inzakè woningbouw vergden ook nogal wat tijd, voordat hier weth. van Velzen, de gewenschle helderheid gebracht had. V. d. Kraan wilde blijkbaar maar raak bouwen, doch mr. van Velzen slaagde er ten langen leste in hem ervan te overtuigen, dat uitkijken.en voorzichtigheid in dezen een zeer voorname rol speelden. Ten slotte kwam ons de heer Collé nog weer eens een aardig poosje vervelen met werkloos heid skwesties. Hij had van zijn voorstel, om voor de laatst afgevoerde werkloozen een steun regeling te treffen gelijk aan de in Febr. voor de bouwvakarbeiders goedgekeurde, zóó weinig succes, dat 't niet eens voldoende ondersteund werd. Zoo langzamerhand is de S.P.-er aan een dergelijk stortbad echter wel gewoon geraakt. Voor de kiesgerechtigden. Naar men ons mededeelt zijn thans alle op- roepingskaarten voor de stemming op 1 JulFa.s. verzonden en moeten zij nu in handen zijn van de kiezers. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid dat er enkele personen zijn die, hoewel op de kiezerslijst voorkomende, geen oproeping hebben ontvangen. Deze personen kunnen a.s. Dinsdag van v.m. 87an-m- 21/uur op het, Bevolkings bureau Nieuwstraat 26 een kaart komen vragen zij kunnen dan zien aan welk bureau zij moeten stemmen. Ook op den dag der stemming kun nen op het Bevolkingsin reau oproepingskaarten worden aangevraagd voor hen wier kaart ver loren is geraakt of die er geen hebben ontvangen. Uil den aard der zaak geldt dit alleen voor personen die voor of op 15 Mei 1900 zijn'geboren en op 1 Februari 1925 hier woonden. Wij moeten de kiezers op het. hart drukken toch vooral te gaan stemmen. In de laatste jaren werd in vele gemeenten hij niet opkomst ter stemming niet Lot vervolging overgegaan thans nu de Kamers der Staten Generaal zich uitdrukkelijk nogmaals voor stemplicht hebben uitgesproken, zal de vervolging vermoedelijk zoo krachtig mogelijk vyorden aangevat. Wie dus om werke lijk niet geldige reden verzuimt te stemmen, loopt de kans veroordeeld te worden Lot een boete van 3P—gezwegen dan nog van hel onver antwoordelijk plichtsverzuim waaraan men zich schuldig maakl. Fabri-fonds. Ged. Staten dezer provincie richtten het vol gend schrijven aan 't college van B. en W. In verband met het onderwerp, waarop be trekking had Uw schrijven d.d. 16 Februari j .1hebben wij de eer Li mede te deelen, dat bij ons tegen de verwezenlijking der medegedeelde plannen aanvankelijk geen bezwaar aanwezig schijnt te zijn. Alleen zouden wij die verwezenlijking niet willen beschouwen als een afwijking van het testament van Fabri, maar integendeel als de uitvoering daarvan zulks te meer waar deze verwezenlijking geheel valt binnen het kader, aan het slot van het besluit van 22 Juni 1857, aangegeven. In overeenstemming daarmede wil het ons voorkomen dat de oplossing beschouwd zal moeten worden als een interne aangelegenheid van het beheer van het Fabrifonds, waarin ons College niet. betrokken is, tenzij op bepaalde handelingen onze goedkeuring door artikel 24 der Armenwet wordt vereischlSlechts zouden wij in overweging willen geven, dat hij het be schikbaar stellen van kapitaal van hot Fabri fonds zulks geschiede in een vorm, welke latere restitutie niet onmogelijk maakt voorts dat hij het verstrekken van gelden voor de exploitatie van het nieuwe gesticht geen kapitaal wordt af gestaan maar jaarlijksche rente en eindelijk dat zooveel doenlijk de mogelijkheid wordt open gehouden om hij het verstrekken van jaarlijksche renten uit het fonds rekening te houden met de werkelijke behoeften der bevoordeelde instel lingen. Schriftelijke vragen. Van hel raadslid C. Korpel kwamen gister bij den Raad de volgende vragen in Ohdergeteekende verzoekt beleefd tot B. en W. de navolgende vragen te mogen richten 1. Is het juist, dat door den Hoofdopzichter der Technische. Bedrijven hij herhaling personeel wordt aangenomen, buiten de betrokken Com missie van Bijstand om, en met voorbijgaan der Gemeentelijke Arbeidsbeurs 2. Is het juist, dat daarbij personen waren, die elders werkzaam waren 3. Zoo ja, achten B. en W. dan niet, dat deze- Hoofdambtenaar buiten zijn bevoegdheid is gegaan en het meer aanbeveling verdient, door bemiddeling der Arbeidsbeurs de noodige werk krachten uit de werkloozen te zoeken 4. Indien B. en W. deze zienswijze deelen, op welke wijze zijn zij voornemens aan het eigen machtig handelen van genoemden ambtenaar een einde te maken De vragen gingen naar B. en W. om advies. Jubilê. De heer D. van der Zee, thans procuratie houder, zal op 1 Juli a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma D. Kok, alhier. Nieuwe zaak. In perceel 29 van de St. Liduinastraat opent heden de heer Dekker een naar de eischen des tijds ingerichte banketbakkerij en kokerij, onder den naam Maison Dekker, die gezien de keurige uitgestalde producten hier wel burgerrecht ver krijgen zal. De geheel nieuwe zaak ziet er frisch en fleurig uit, is voorzien van prachtige verlich ting en beteekent alzoo voor die nieuwe stads wijk een belangrijke aanwinst. Verbetering. In de annonce van de welbekende firma Lan- gendoen, Lange Kerkstraat 1, werd gister abusie velijk gesproken van het advies van den nieuwen bond voor huisvrouwen men gelieve dit te lezen als d e v i e s. „Eruditio". Naar wij vernemen is 16 Juni j.l. hier ter stede een nieuwe rriannenzangvereeniging op gericht, onder den beteekenisvollen naam „Eru ditio" (Ontwikkeling). lot directeur van deze vereeniging is benoemd de bekende musicus, de heer A. H. de Leur, die zich bereid heeft verklaard deze benoeming le aanvaarden. Het doel der vereeniging is personen die nim- meer hij eeii zangvereeniging aangesloten zijn geweest, en iets gevoelen voor de edele zangkunst onder bekwame leiding lot degelijke zangers te vormen. gs mi- Om aan dit doel Le beantwoorden, heeft de heer de Leur het plan opgevat, zijn eigen metho de op de repetitie's in toepassing te brengen, waarbij in de eerste plaats het niets beteeke- nende inpompen zal worden vermeden. Concert. Door het Harmoniegezelschap St. Arnbrosius dir. J. F. M. Smits, zal morgenavond 8 uur op het Marktplein de eerste der drie zomer-coneer- ten worden gegeven welke de burgerij worden aangeboden. Het programma luidt als volgt 1Marsch, Radio, D. Voorhuizen 2. Ouver ture Lugdunum, G. Alier 3. Valse, La Hou- sarde, L. Ganne 4. Fantaisie Robert le diable, G. Meijerbeer5. Ouverture La Muette de PorliciD. E. F, Auber 6. Walzer Mein Traum E. Waldteufel 7. Potpourri Musikalische Fau- singe, A. Schreiner 8. Marsch, Frolenel Weber, P. Kwakenaat. (Eerste prijs behaald op 1.1. 2en Pinksterdag met de nummers 2 en 5 in de afd. uitmuntend heid.) Programma van de uitvoering te geven door het Stedelijk Muziekkorps te Schiedam, directeur H. II. van Vleuten, op Zondag 28 Juni 1.925, des n.m. 1 uur in de Plantage. 1. Florentine!- Marsch, Jul. Fucik 2. Ouver ture „Piqué Dame, Fr. v. Süpflé 3. Wein, Wei!) und Gesang, Wals, Joh. Strauss; 4. Fan tasie de l'opera „Tosca", G. Puccini 5. Gruss aus der Ferne, Joh. Verhulst 6. Defiló des Nations, Marsch, L. Frenaux De nummer 4 en 5 eerste uitvoering. UIT ROTTERDAM. W. H. Theater. De directie van bovengenoemd theater brengt ons den laatsten tijd steeds mëer films van Eu- ropeesch fabrikaat, waarmede zij het gehalte van haar programma's zeer zeker verhoogt. Immers van de tien films welke Amerika ons stuurt, zijn er meestal acht het aankijken niet waard, terwijl de producten welke gemaakt zijn aan deze zijde vaq den grooten vijver, meest goed zijn te noemen. Als eerste hoofdnummer deze week „De Zi geunerbruid". Een prachtfilm, grootsch van opzet met. heel goed spel en een schitterende ensceneering, een goed gekozen effectvolle mu zikale illustratie maakt het geheel tot iets werkelijk moois. Het tweede hoofdnummer „De verdwenen Jockey", is een sensasioneele renbaangeschie denis, ook dit is een film van zeer goed gehalte. Dit mooie programma werd aangevuld met een aardige "klucht „Getrouwd te zijn is ook niet alles", plus revue en jdurnaal, terwijl het af gewisseld werd door een zeer goed nummer op het tooneel. Maandag 23 Juni. Vergadering van alle parochies in het Patronaatsgebouw, L. Haven. Op deze vergadering moeten worden medegebracht alle inlichtingen omtrent het afwerken op Woensdag 1 Juli. Dus allen present. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. Dinsdag 30 Juni. R. K. Mannenzangvereen. „St,. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, lederen Dinsdagavond repetitie van 8 lj2' tot KP/ï uur. Woensdag 1 Juli. Het Hanze-adviesbureau houdt eiken Woensdag van 10 tot 12 uur zitting in de Katholieke Kring, L. Haven 92. Bij ol klachten» wetten ol verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebeatnnr. VERKIEZING TWEEDE KAMEr" Sluiting bureaux Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 1 Juli a.s. de bureaux van de Gemeente-Secreta rie voor het publiek GESLOTEN zullen zijn. Alleen blijft aan de afdeeling Burgerlijke Stand, Bevolking enz., Nieuwstraat 26, gelegen heid bestaan voor het behandelen van ver kiezingsaangelegenheden en het doen van aan giften voor den Burgerlijken Stand. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat, in verband met de stemming voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal op Woensdag, 1 Juli a.s., in den St. Joris Doele geen zitting- voor de inenting zal plaats hebben. Ingehomen s t u k e n. Van de Vereeniging „Volkshuisvesting" aan bieding van 1. het jaarverslag over 1924 2. de winst- en verliesrekening over 1924 en 3. de Balans over 1924. Het jaarverslag wordt voor kennisgeving aan genomen de winst- en verliesrekening en balans worden in handen gesteld van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen. Van het Burgerlijk Armbestuur schrijven d.d. Bij Apofh. en Drogisten. 2255 8 12 Juni 1925, waarhij ter goedkeuring worden aangeboden de Rekening, de Nota van winst en verlies en de Balans over het jaar 1924. In handen gesteld van de Commissie voor liet onderzoek der rekeningen. Van Mej. D. Zevenhuizen aanbieding van het jaarverslag over 1924 van den Gemeentelijken cursus voor spraakgebrekkige schoolkinderen. Kennisgeving. Van de St. Willibrordusslichtihg schrijven houdende verzoek om overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 de voor den verhouw van de bijzondere lagere school aan de Westmolenstraat no. 20 benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. In handen van B. en W. om advies. Van de Schiedamsche Schoolvereeniging voor bijzonder neutraal onderwijs adres waarin zij bericht te hebben besloten tot stichting van een bijzondere lagere school in het westen der Ge meente en overeenkomstig art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 verzoekt de voor deze stich ting benoodigde gelden uit de gemeentekas te vertrekken. In handen van B, en W. om advies. Van de Centrale Commissie voor Uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten te 's-Gravenhage adres, waarin zij verzoekt haar voor het jaar 1926 de volgende jaren éen bijdrage te willen verleenen voor door bemiddeling van hare Commissie in die jaren-uit deze Gemeente uitgezonden kinderen tegen een maatstaf van f 0.25 per kind en per dag. In handen van B. en W. om advies. Van de Ned. Vereenieing van Fabrikanten van Timmerwerken te 's-Gravenhage adres waar in zij berichten, dat het haar herhaaldelijk is gebleken, dat bij aanvragen voor timmerwerken van gemeentewege, zoowel firma's in de Gemeen te woonachtig als daarbuiten gevestigd, worden aangevraagd, terwijl de opdracht doch steeds plaats heeft aan eerstgenoemde categorie. Zij verzoekt daarom het daarheen te willen leiden, dat óf de productie belemmerende bepalingen krachtens welke het werk aan een inwoner dei- Gemeente moet worden opgedragen, voorzoo verre zij bestaan, zullen worden opgeheven, óf wel, dat bij bestendiging van den bestaanden toestand slechts firma's in de Gemeente woon achtig zullen worden aangevraagd. In handen van B. en W. om advies. Van de N. V. Maatschappij tot expl. van on roerende goederen „Prudentia" adres, waarin wordt verzocht le willen bevorderen of besluiten om het aan de GemeenLe Schiedam in eigendom toebehoorende stuk bouwgrond aan de Willem de Zwijgerlaan, op den hoek van de Louise de Colygnystraat, (grenzend' aan de perceelen Willem de Zwijgerlaan nos. 3, 5 en 7 en de pan den aan de Amalia van Solmsstraat) van een afwatering op het gemeente-riool te doen voor zien, zulks ter voorkoming van overlast van water in de kelders der aangrenzende woningen. In handen van B. en W. om advies. Van Mevr. H. G. Svvartvan Dijk schrijven, waarin zij bericht haar benoeming tot Regentes

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2