1 I INCASSO-BANK Uur. MiikS! I Solide WERKM1NSMING Openbare Mwillige Verkooping. H.V. HULSHOFF ËSSELMUrS I H. 4. VAN 1128 MM, Boterslraat 89, Tel. 396. iMBBaiïHSHBiHBHaiüB^aaai Valorisatie van Duitsche Hypotheken - Vorderingen en Obligaties HOflliSTRtAT 156. TEL. 11721. ROTTERDAM SCH00LKLEEDING MANUFACTUREN HANDEL - UUOGSTK&AT 46-48 llllllllllllIHHIlHlliniMIIHIIIlJIIIIIIIllllllIIIIIIIIIB EE Je adres voor S Onze Reclame Gedrukte- en Manchester =2 Broek f 4.50. Prima voor het geld. S Manchester Jongensbroeken en Pakjes, 5 Probeer onze onverslijt* EE bare Cheviot Schoolbroek 2735-00 s iiiiiiiiiliililKiililliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiluiiiiiiii De burgemeester reed intusschen in den voor den Prins bestemden met v'agsre.tjes versierden auto naar het dorp temc. Daar dacht men den prins te zien hoera geroep weerklonk, de gasten van de hot 's stormden van tafe'maar wat een ontgooche ling; toen de burg'meester uit stapte. De te leurstelling was groo1 Wat was nu het geval Een kampeerder haci ae „aaroigheid" gehad om een vriend het bewuste telegram vanuit Groningen te laten z nd n. D^ burgemeester kreeg daarvan kennis, met het gevolg dat de kampeerder, naar men zegt, morgen van het idyllische eiland zal worden verwijderd. De Oranjeliefde had zich geuit tevergeefs. Het lijkt een sprookje, maar 't is historisch. Ongelukken. Toen gistermiddag de Kinder- en Ontspanningsvereeniging Voorwaarts uit Delft met de Volharding V te Haarlem ge komen was, schoot ter hoogte van den Heyt- huizerweg plotseling de ongeveer 12-jarige bal ster onder de leuning van het dek door het Spaarne in. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die spoedig met een sleepdreg ter plaatse was en trachtte den drenkeling te vinden. Echter zonder resultaat. Een 2-jarig dochtertje van den heer de Vr. te Velsen, wonende op een woonschip, liggende in het Noordzeekanaal, zou op den wal naar vader uitzien. De kleine trapte met de voetjes op een electrischen kabel, die niet voldoende ge- isoleerd was en was dadelijk dood. Even later Vond de moeder de kleine over den kabel lig- faen* De heer Roberts uit Ulft is nabij zijn woon plaats door den stoomtram overreden en ter stond gedood. Te Zwaagdijk is Woensdagavond bij het zwemmen een jongen van een woonwagenbe woner verdronken. Kermiswee. Gisternacht omstreeks half 2, na afloop van de kermis, is te Valkenswaard zekere A.B. slaags geraakt met den ongehuwden voerman H.R., uit Aalst (N.B.) Plotseling trok B. een mes en bracht daarmede R. een diepen steek in de borst toe. R. is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. B. is aangehouden door de marechaussee. Beiden staan niet bijster gunstig bekend. Naar Amerika. Een Nieuw-Yorksch advocaat, bewonderaad van de Hollandsche molens, is in onderhandeling om den Blaricum- schen molen aan te koopen. Hij wil deze als curiositeit meenemen naar Amerika en paatsen op zijn landgoed te Rhinebeck aan de Hudson. Branden. Gistermorgen is te Amsterdam brand uitgebroken in de woning van den sluis wachter van M. aan de brug van den Zeeburger- dijk over het Merwedekanaal. De brand ontstond bij het overgieten van beznine, toen benzine dampen vlam vatten. De brandweer wist het vuur tot den kelder te beperken. Drie brandwach ten en de brandmeester kregen brandwonden, van wie een brandwacht zoo ernstig, dat opne ming in het ziekenhuis noodzakelijk was. Gisternacht omstreeks 3 uur is er brand uitgebroken in ruim 4 van het stoomschip Volen- dam van de HollandSAmerikalijn, liggende aan de Wilhelminahade te Rotterdam. De brand, vermoedelijk door broeiing ontstaan, is met eigen bluschmateriaal van het terrein gebluscht. De door het blusschingswater beschadigde lading van ruim 4 onder meer bestaande uit cacao, zaad en stukgoed is men bezig te lossen, terwijl men hoopt dat het stoomschip heden naar zee zal kunnen vertrekken. Verdronken. Woensdagmiddag is in het Zuider Buiten-Spaarne te Heemstede een jongen van negen jaar uit de Tulpenstraat te Haarlem bij het zwemmen verdronken. Te Wierden is gisteravond het 5-jarig doch tertje van den winkelier Spies in een brandput verdronken Auto-avontuur. Het Ilongaarsche cor respondent ic-bureau meldt, dat Dinsdag bij St. Gilgen een auto, die op weg was van Salzburg naar Ischl, waarschijnlijk ten gevolge van het weigeren van de remmen over een berm is ge reden. De wagen vloog tweemaal over den kop de inzittenden kwamen onder het voertuig te recht. De eigenaar bleek te zijn dr. A. A. Boon- acker uit Groningen, die zwaar gewond was. Zijn vrouw, een andere dame en de chauffeur zijn ongedeerd gebleven. Bosch jutters „Het Volk" schrijft: Wij hebben bezoek gehad van een partijgenoot die ons het volgende verhaal deed Onlangs maakte ik op een Zondag een wande ling in het Haagsche bosch, toen een j9ngmensch naar mij toefietste hij zag eruit, alsof hij heel hard gefietst had en mij zeide, dat in het bosch een auto-ongeluk had plaats gehad, waar aan hij de vraag verbond, of ik wist, waar dat was geschied Na een ontkennend antwoord van mij te hebben ontvangen, stapte hij weer op de fiets en reed hij weg, blijkbaar verder zoekende. Korten tijd daarna zag ik een auto van den Eerste Hulp-dienst, gevolgd door het fietsende jongmensch Weldra had ook ik de plaats van hot ongeval ontdekt Er stond een auto, defect, en een heer had verwondingen opgeloopen, Terwijl hem de eerste hulp Werd verleend, arri veerde een auto, waaruit twee heeren stapten, die met het jongmensch eenige woorden wisselden cn vervolgens den gewonden heer aanboden, hem in hun auto mede te nemen en ook voor defecte ernstig wel op die hij het vervoer en de reparatie van zijn auto zo.g te dragen De heer, die niet gewond was, antwoordde, dat hij zich andere wijze de hulp zou verschaffen, noodig had. Ik vond het voorval eenigszins zonderling, en kon niet nalaten, den heeren te vragen of zij van hulpverleening in dergelijke gevallen een beroep maakten Uit hun antwoord bleek mij, dat dit inderdaad het geval was Zij vertelden mij, dat zij te Wassenaar gevestigd waren cn zich erop toelegden om zoo spoedig mogelijk te vernemen de eventueele auto-ongelukken, die s Zondags in het Haagsche bosch of de nabijheid daarvan plaats hebben Hoorden zij van een ongeval, dan spoedden zij zich naar de plaa*s van het gebeurde om hun diensten aan de menschen, die voor zich en hun wagen hulp noodig hebben, aan te bieden De heeren voegden erbij, dat zij zich altijd moesten haasten, omdat zij een concurrent hadden, eveneens te Wassenaar gevestigd en cie op de zelfde wijze probeerde, zich een inkomste te verzekeren. Verminderd vleeschgebruik. Het buitengewoon verminderde vleeschverbruik in Hongarije in de jaren na den oorlog, doet zijn werking ook gevoelen in de lederfabricatie, aan gezien ook de huiden in geringer kwantum aan de markt komen. Terwijl Hongarije voor eenige jaren nog ongelooid leder exporteerde, moesten de Hongaarsche lederfabrieken in dit jaar bijna twee. derde van haar behoefde uit het buitenland betrekken, voornamelijk uit de Vereenigde Sta ten, Argentinië en Indië. Geheimzinnige moord. Gister is te Frankfort onder geheimzinnige omstandighe den de echtgenoote van den directeur-generaal van de Deutsche Handelsgesellscha't, Hofff vermoord. het op welke manier ook in omloop brengen, of te koop aanbieden er van, zelfswanneer dit niet openlijk geschiedt. De kleinste naaimachine ter wereld, werd onlangs vervaardigd door de bekende Singer en Co. Dit is een waar wonder op het gebied van techniek. Ofschoon de machine in haar geheel 10 c.M. lang is, is zij toch toegerust met alle onderdeden van een moderne naai machine en kan men er evengoed op naaien als op iedere groote machine. Een goed baantje. In Londen heeft zich in den laatsten tijd een nieuwe branche ont wikkeld, die klaarblijkelijk voor de ondernemers geen windeieren legt. Het betreft hier namelijk het verhuren van stoelen aan lange rijen men schen, die dagelijks queue maken voor de schouw burgen. De huurprijs per stoel bedraagt dertig cent en bij een der schouwburgen in Westelijk Londen, waar acht malen per week een voor stelling wordt gegeven, verschijnt de stoelen- verhuurder iedere maal met een heelen sleepers wagen vol stoelen. Daar hij gemiddeld twee hon derd afnemers per keer heeft, bedraagt dus zijn inkomen per voorstelling ongeveer zestig gulden, of vierhonderd tachtig gulden per week. Natuur- ijk zijn aan het bedrijf eenige kosten verbonden, doch netto blijft er toch nog altijd een slor dige vierhonderd gulden wekelijks over. Het eenige werkelijke risico dat door den onder nemer wordt geloopen, is dat als de schouw burg waar hij zijn stoelen verhuurt, mocht wor den gesloten of over den kop gaat, hij dan geen emplooi in hetzelfde vak kan vinden, daar natuurlijk voor alle andere schouwburgen even eens reeds een vaste stoelenverhuurder be staat. Een Vallende balk. Gistermorgen om streeks 11 uur is op de nieuwe papierfabriek na bij de Philips Glasfabriek in het Philipsdorp te Eindhoven een zware, lange balk, die werd op- geheschen, plotseling en door onbekende oor zaak van een hoogte van ongeveer 10 meter naar beneden gestort. Een werkman, die op den balk zat, kreeg een ernstige vleeschwonde aan het been en vier andere werklieden, die ermee doen de waren, bekwamen lichte verwondingen. Het „neefje" uit Amerik a.Te San tiago vernam een bejaarde bedelares, die dooi den honger gedwongen haar toevlucht in een armhuis moest zoeken, dat zij van een in Ame rika overleden broeder een vermogen van K millioen dollar had geërfd. Zij had sinds vijftig jaar taal noch teeken van haar broer vernomen- Spoorwegongeluk. De sneltrein, die gistermiddag 2.52 uit Parijs vertrokken was, is te 4.28 bij het binnenrijden van het station Amiens, ontspoord. Er zijn acht dooden en circa 50 ge wonden, van wie zeven zwaar gewond zijn. Overstroomingen. In Westelijk Ko rea hebben ten gevolge van de hevige regens der laatste dagen hevige overstroomingen plaats ge had. Er zijn reeds meer dan twintig menschen- levens te betreuren. Het spoorwegverkeer is gedeeltelijk gestaakt. Negen ijzeren bruggen zijn bezweken. Woedende storm/ n. Maandag en Dinsdag dezer week waren te Praag de heetste dagen, welke men zich daar herinneren kon. De temperatuur was 86 gr. in de schaduw. In den nacht van Dinsdag op Woensdag brak een on weersbui los, zooals men sedert tientallen jaren in Bohemen niet heeft gekend. In het midden- Moldau-gebied en het beneden Elbe-dal nam het onweer catastrofale vormen aan. Op sommige plaatsen woedde een windhoos met zulk een geweld, dat hoornen werden ontworteld cn als luciferhoutjes afknapten. Daken sloegen van de huizen, zoodat de bewoners met name in het stadgegebicd van Aussig, moesten vluchten. In Praag woedde tegen middernacht een ge weldig onweer. Er vielen hagelsteenen t?r grootte van een noot, zoodat overal de ruiten vernield werden. In sommige gedeelten van de stad waren de lager-gclegen woningen binnen enkele minuten overstroomd, zoodat de bewo ners om hun leven te redden in allerijl do vlucht moesten nemen. De straten zagen er uit, als in den winter, zoo dicht lagen de hagelkorrels op elkaar. Do'o blik s e m g c d o o d. Te Honiemon (Rusland) zijn 5 personen tijdens een onweer door den bliksem gedood cn een zesde levensgevaarlijk gewond. Tegen Dr. Th iet z den ontslagen gevangenisarts, is een rechtsvervolging ingesteld, op grond van wat er in de commissie van onder zoek uit den Pruisischen Landdag naar de zaak- Hoefle is gebleken. Moestapha Khema 1. Officieel wordt gemeld, dat Moestapha Khemal Paéha besloten heeft om zich van zijn vrouw Latifi Hansen te laten scheiden. Hij heeft een decreet uitgevaar digd, waarin de echtscheiding wordt aangekon digd. Deze daad wordt in sommige kringentoege- schreven aan een zekere bazigheid van Moesta pha's vrouw en in verband met haar verlangen om zich te mengen inzaken, die buiten haar ter-, rein liggen. Ernstige botsingen. Gisteravond hebben in het Noorden en Oosten van Berlijn ernstige botsingen plaats gehad tusschen com- munistèn en de Schupo, waarbij 2 communis ten werdkn gedood en een groot aantal, ten deele zeer ernstig, werden gewond. Aardstorting. Ih het station Seefeld van de Mittenwald-Bahn (in Tirol aan de lijn Innsbrück-München) heeft gister een hevige aardstorting een groot stuk der rails versperd. De sneltrein uit München, die om 6 uyr 's avonds het station passeert, reed met volle vaart in de aardmassa, waai in de locomotief bleef steken, terwijl de overige wagens ontspoorden. De op ruimingswerkzaamheden zijn ten gevolge van den regen zeer moeilijk. Het is nog niet gelukt de locomotief vrij te maken. De straatweg over de Arlberg is door aard stortingen eveneens Versperd, zoodat het auto- en wagenverkeer gedurende verscheidene dagen onderbroken is. Men maakt ook melding van hagelbuien in Noord-Tirol, welke den oogst groote schade hebben berokkend. Kerknieuws. Priesterjubileum. Deken Wijtenburg, pastoor van de Kerk van Maria Hemelvaart te Gouda zal moigen zijn 25- jarig priesterjubileum vieren. S t r ij d tegen onzedelijke pu blicaties. De Belgische minister van Justi tie, Tschoffen, heeft een ontwerp van wet in gediend tot wijziging van art. 338 van het Wetboek van Strafrecht. De strekking hiervan is, de toepasselijkheid van deze bepaling uit te breiden tot den handel in voor de eerbaarheid aanstootelijke geschriften, en Voorwerpen in het algemeen. Volgens de voorgestelde bepalingen wordt straf bedreigd tegen het vervaardigen of in voor raad hebben Van geschriften, teekeningen, gra vures en films met onzedelijke strekking, naet de bedoeling deze te verhandelen, te verspreiden of openlijk ten toon te stellen en voorts tegen Voor Allen die sukkelen met verstopping of moeilijken en I onregelmatigenstoelgangzijn I Mljnhardt 's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug en radicaal en veroorzaken niet J [de minste kramp. Doos 60c. Bij Apoth. en_Drogisten.f 2743 11 Notaris P. R. VAN ELLE- KOM, te Schiedam is voor nemens om bij veiling en afslag op Vrijdag 21 en 28 Augustus 1925, telle ens des v.m. 11 uur in het Gebouw van den R. K, Volksbond aan de Lange Haven aldaar te verkoopen Perceel I. Het pand verdeeld in beneden- en bovenwoning te Schiedam aan de Westfranken- landsche straat nommer 104 a-b kadaster Sectie M no. 2373, groot 1.19 Aren, Bevattende, beneden Voor- en achterkamer, 2 slaapkamers, keuken en tuin. boven Voor- en achterkamer, slaapkamer, zijkamertje, zolder, keuken, warande. Verhuurd voor f27.per maand per woning. Grondbelasting f40.03. Straat belasting f 11.19. Perceel II. Het pand verdeeld m afzonderlijke beneden- en bovenwoning te Schiedam aan de Thomas Kempisstraat no. 48 a-b. kadaster Sectie M no. 1763, groot 98 centiaren. Bevattende beneden Voor- en achterkamer, alcoof, slaap kamer, keuken en tuin. boven voor- en achterkamer, alcoof, zijkamer, slaapkamer en ecuken. Beneden in eigen gebruik, boven verhuurd voor f 4.50 p.w. Grondbel. f23,92. Straatbel, f 6.69. Perceel IIIVII. Vijf afzon derlijk te veilen woonhuizen met erf en open grond te Schie dam aan de Spoorstraat nos. 6—81012 en 16 kadaster Sectie I nos. 262, 263, 264, elk groot 55 c.a. en 265, 266, elk groot 68 c.a. Bevattende elk woonkamer, keuken, zolder en voortuintje cn verhuurd voor f 3.p.w. Grondbel. f 7.40. Straatbel, f 2,04 per perceel. De panden zijn te aanvaar den bij de betaling der koop penningen voor of uiterlijk op -8 September a.s. en zijn te bezichtigen Woensdag en pom derdag in de weken der veiling en afslag n.m. 24 uur op vertoon van bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbe wijzen verstrekt genoemde Nota ris Kantoor Lange Nieuwstraat 51, Telef. 191, 2736 70 ZATERDAG a.s. zijn onze Mayazijnen wegens Feestdag den yeheelen dag De bijen zorgen des zomers voor dcu winter, volgt haar na, door nu uwe brandstoffen bij ons te bestellen, u hebt er voordeel mede. 2133 12 Aanbevelend, Firma C. VAN PELT Czn. Boterslraat 56a, GO62. Telefoon 481. zijn bü thee en cnuuoiade een waar genot, j VAN DER MEEK's Resell uil, DesehiiilbulJea en Krentenbollen zijn heerlijk van smaak en voedzaam. Op onze PRIMA BROODSOORTEN geven we 10 korting. Neemt eens een keer de proef. BIJKANTOOR SCHIEDAM. TEL 381-297. TUiNLAAN 80 Volgestort Kapitaalf25.000.000. Reserve f 6.111-700 Een overzicht in de Nederl. Taal van den inbond der Valorisatiewetten, welke 16 Juli j.l. ia werking zijn getreden, is op aanvraag gratis verkrijgbaar. 2087 50 G B Xj O 'X' JEE £4, '2741 20

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 1