bediende W. D. uit Utrecht bij het springen op het achterbnlcon van de Zei stertram onder de tram geraakt. Ilij werd zwaar verwond aan onder lichaam en beencn. Nadat geneeskund'ge hulp was verleend werd hij naar de Rijksklinieken tc Utrecht vervoerd. Tijdens de feesten te Haarlem zijn niet minder dan een 60 personen door de Eerste Hulp bij ongelukken behandeld voor lichte ongevallen en het flauwvallen in het gedrang. Drie timmerlieden waren eergister op een uit drie deelen bestaande ladder, ongeveer 10 M. boven het dak van de in aanbouw zijnde R.K. kerk aan den Heerensingel te Leiden aan het. werk, toen de ladder losraakte, waardoor ze op een ongeveer 1 M. beneden den dakgoot staan- den steiger terecht kwam. Een der werklieden kwam er met een schaafwond af en de beitic anderen zijn naar het Elisabethsgesticht ver voerd. Bij de houwitser-oefeningen der vesting.- artillerio op de Blaricummer-heide is Zaterdag een milicien aan schouder, borst en linkerarm verwond. Te Kerkrade is het 5-jarig dochtertje van D. door een vrachtuatuo overrcden en ge dood. Èergistermiddag reed te Woe.nsel bij Eind hoven de 35-jarige sigarenmaker H. Essers uit Liende naast een vrachtauto, al pratende met den chauffeur. Bij het passeeren van een uit de tegenovergestelde richting komenden auto, werd hij aangereden. Hij heeft een ernstige hoofdwonde gekregen en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Een bedorven schoolfeest in W o o 'l d. Bij een schoolfeest in de buurtschap Woold zijn eergister vele kinderen men zegt een zestigtal ongesteld geworden. Een genees heer werd spoedig tc hulp geroepen die wel geen directe vergiftigingsverschijnselen constateerde, doch wel een algemeene besmetting. Verschil lende artikelen werden in beslag genomen en zullen worden onderzocht. Men vermoedt echter dat de gebruikte kaas infectiekiemen bevatte. Het onderzoek is in vo'len gang. Vrouw levend verbrand. Ter wijl een, bij zekeren ter L. te Deurningen, bij Oldenzaal, inwonende vrouw aan het strijken Was met een ouderwetsch strijkijzer, kreeg.zij een flauwte, waardoor zij op den grond viel. Het vuur uit het ijzer kwam in aanraking met haar kleeren, zoodat zij in brand geraakte. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Ingestor t. Bij het leggen van buizen voor de waterleiding in de Gasthuisstraat te Winterswijk is de smederij van de firma H. ingestort. De voorgevel zakte met de fundeering in de gegraven sleuf. Het dak stortte eveneens in. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken, niettegenstaande twee personen onder het pum bedolven werden. Een persoon kreeg zeer lichte verwondingen. Groote brand. Gister heeft te Coevor- den een felle brand gewoed, welke enorm veel schade heeft aangericht. Het vuur werd het eerst ontdekt in het manufacturenmagazijn „De Bijenkorf" waar het ten gevolge van de gioote hoeveelheid brandbare stoffen enorm vlug om zich heen greep, zoodat het perceel in minder dan geen tijd in lichte laaie stond en het vuur zich meedeelde aan het daarnaast gelegen cafó van den heer Meyboom, terwijl tevens een siga renmagazijn vlam vatte. Het geheel had zulk een verrassend snel verloop, dat, ondanks de blusschingspogingen, binnen een uur al de ge noemde perseelen volkomen vernietigd waren, terwijl tevens groote schade werd aangericht, aan de, aan de noordzijde gelegen, woning van den heer Raspe en aan een pakhuis van den heer Bulthuis, welk laatste evenwel konden behouden worden. Bij het zeilen verdronken. Gister is de 25-jarige tandarts dr. H. Hohn uit Meppel, bij het zeilen op het Belter-Wijde bij Wanneper- Vecn verdionken. De boot verloor het roer en bij de pogingen, om dit zwemmende weer terug te halen, dreef de boot door den hevigen golfslag af en kon de heer Hohn zich ten slotte niet langer drijvende houden. De heer J. Blom, die zich eveneens te water had begeven, kon slechts met moeite worden gered. Een meisje ernstig verbrand. Gisteravond speelde de 6-jarige H. de L. in de ouderlijke woning in de Papaverstraat te Rotter dam met een lampion. Het kaarsje, dat. daar inzat, viel om, met het gevolg dat de lampion vlam vatte, waardoor ook de kleeren van het meisje in brand vlogen. De ouders wisten het vuur spoedig te blusschen, doch vóór dit ge schied was, had de kleine reeds ernstige brand wonden bekomen over het geheele bovenlicha m. In levensgevaarlijken toestand werd de kleine naar het ziekenhuis Vervoerd. De ramp te Tokio. Volgens de jongste opgave zijn bij de ongevallen te Tokio en omge ving tengevolge van de hevige stortregens 120 personen om het leven gekomen, waarvan acht door instorting van een brug over de rivier, ver dronken. Race -auto in brand. Bij de auto- wedstrijden om den coupe Georges Boillot is ie Boulogne een ernstig ongeluk gebeurd. Bij de tribune vatte de Bigman II bestuurd door den renner Matthys en waarin ook de mechanicien Vauthier zat, plotseling vlam en sloeg over den kop. De mechanicien kreeg een schedel breuk err stierf in de kliniek, waarheen hij ge bracht was. Matthys heeft ernstige brandwonden gekregen. De oorzaak van het ongeval moet worden toegeschreven aan een benzine reservoir- defect. Gederailleerd. De Simplon-Ori ent- Express, die in den nacht van Vrijdag op Zater- dat Boekarest verliet, ontspoorde Vrijdagnacht nabij Turnu-Severin. Het bleek, dat een gedeelte van de rails door onbekende misdadigers was opgebroken. De locomotief en zeven wagons ontspoorden, maar wonder boven wonder had den er geen persoonlijke ongelukken plaats. Ge meld wordt, dat de Roemeensche minister van Oorlog zich in den trein bevond. Twee kloosterzusters overre den en gedood. Zaterdagmorgen zijn twee zuaterkens der Armen het slachtoffer geworden van een droevig auto-ongeval in de Fransche stad Ni mes. Zij stonden met hun wagentje in de straat en wilde oversteken, zij hadden echter de achter hen aankomende taxi niet bemerkt terwijl de chauffeur geen tijd meer had hen te ontwijken. Beide zusters verdwenen onder de auto. Een hunner was op slag dood en was vreeselijk aan het hoofd verminkt de andere zuster bewoog nog even maar gaf spoedig den geest. De Barmat.-aff.aire. Naar nun zich zal herinneren, heeft de Rerlijnsche politie oeni- gen tijd geleden uit eigen initiatief een onderzoek ingesteld tegen de ambtenaren bij de rechterlijke macht, die in het bijzonder bij het Barmat-pro- ces waren betrokken. Bij twee rechters van in structie is huiszoeking gedaan. Tegelijkertijd voerde de ,;Vorwarts" een scherpe campagne tegen bedoelde rechterlijke ambtenaren en drukte een aantal z.g. authentieke stukken af, die de schuld van deze ambtenaren moesten bewijzen. Thans blijkt, dat zoowel de „Vorwarts" als de Berlijnsche politic haar materiaal hebben ontvangen van een zekeren Breithaupt, een Duitsch deserteur, die tijdens den oorlog in Nederland heeft gewoond en zich ook daar heeft beziggehouden met het vervaardigen van val- sche documenten voor de pers. Naar Breithaupt verzekert, heeft hij ook de stukken vervalscht, waarop thans de Berlijnsche politic is afgegaan. Laatste Berichten. Overreden. Gistermiddag had bij Son (N. Br.) een ernstig ongeluk plaats. De wielrijder G. uit St. Oeden- rode kwam met zijn rijwiel onder de stoomtram en werd zwaar gewond. De autobus de Bosch Eindhoven, welke juist passeerde, wilde uitwijken doch sloeg daarbij om. Zes personen werden licht gewond. felegrai len Luchtbotsing. Twee Amerikaansche legervliegtuigen zijn op 500 voet boven het vlieg terrein van Maywood tegen elkaar gevlogen ei en stortten neer. Het eene geraakte in ïan zoodat de twee inzittenden in de vlammen te^lfmden31' andere machinist wist veilig IN SYRIË. LONDEN, 31 Aug. (draadloos) Volgens een bericht uit Bagdad zouden de Franschen voor nemens zijn Damaskus te ontruimen. DR. WIRTH. BERLIJN, 31 Aug. (draadloos) Volgens de „Montagmorgen" zal Dr. Wirth binnenkort naar Amerika vertrekken. AARDBEVING. NEW ORLEANS, SSI Aug. (draadloos) De seismographen der Loyale Universiteit alhier, hebben een zeer ernstige aardbeving gen gistreerd Kunst en Letteren. De Sixtijnsehe zangers. Woensdagavond a.s. ten 8 uur zullen de Six tijnsehe zangers onder leiding van mgr. R. Casi- miri een uitvoering van gewijde zangen geven in de Eurzaal te Scheveningcn. SPORT. VOETBAL. Excelsior Serie-wedstrijden. Om de N. S. C. e n L e o n i e bekers. Evenals vorigen Zondag hadden ook nu de wedstrijden een aangenaam en vlot verloop, terwijl het weer wederom gunstig genoemd mocht worden. De uitslagen (le ronde) zijn als volgt Afd. A. Duiven 1D.H.L. 1 14, Excelsior 1 G.D.A.l 1—2. Afd. B. Spartaan 1V.G.M. 1 10 Addaarsl R.I.A. 1 2—1. Zondag a.s. vinden de demi-finales plaats, het programma luidt Afd. A. 12 uur Celer 1—D.O.N.K. 3 uur. D. II.L.lG.D.A. 1. Afd. B. 1^2 uur. Excelsior 2S.D.C. 1 4 uur. Spartaan 1Adelaars 1. E x c e 1 s i o r G. D. A. 1 1—2.) -Na een zeer forschen kamp zijn de Westlan ders er in geslaagd om onze stadgenooten met 2 1 te kloppen hoewel zij daardoor meer kregen dan hen toe kwam. Als scheidsrechter Perquin, die goed voldeed, de elftallen binnen de lijnen blaast, blijkt dat G.D.A. een invaller telt terwijl op het laatste moment bij Exc. Noestheden moest ver vangen worden door B. Onrust, hetgeen een be- langrijke verzwakking beteekent. Met den wind in den rug tragt Excelsior af en bestookt al direct het G.D.A. doel. Bij een der vele aanvallen geeft Meijer een hardenjlagen voorzet, Leenderts vangt het leder in eens op doch schiet juist naast. Dan krijgen we een ge vaarlijken tegenaanval,de rechtsbuiten dergasten krijgt den bal te pakken en geeft een, langen, beogen, vcorzct, maar de bal ketst via de boven in! uit. Wanneer Slobbe' den bal recht naar 't doel spc< Jt is Leenderts er als de kippen bij, pas set rt etnigc t« girstanders en besluit z'n rui met ceii goed schot maar do hal milimetert den paal. Enkele hoekschoppen óp het G.D.A. dot 1 leveren i iets op en na ecnige wederzijdsche aan vallen treedt de rust met blanco stand in. Na de hervatting wil G.D.A. het spel forceertn j.flkt direct stevig aan, doch soms wel eens wat al te stevig, hetgeen voor enkele Exc-sjtelers aanleiding is zich tc ontzie n en dit is niet ten onrechte. De Schitd. halflinie speelt heel zwak met het gevolg dat de verdediging het te zwaar krijgt te verantwoorden, terwijl de voorhoede geen bal behoorlijk krijgt toegespeeld. Als de G.D.A.-rechtsbinnen een schuiver lost, stopt Vollebregt het leder maar laat het weer uit z'n handen vallen, zoodat de midvoor maar voorliet intrappen heeft (10). Direct daarna weer een aanval der gasten, v. Geloven vergeet aan te vallen en met een gloeiende kogel doelpunt de linksbinnen onhoudbaar (20). Nu is het met- G.D-A. gedaan en het spel Verplaatst zich naar de andere helft.Een schrafsehop op den rand van hot beruchte gebied valt Exc. ten deel. Onrust plaatst zich achter den bal, oen gewcld'ge harde schuiver volgt,de keeper is gepasseerd maar de back kan juist het leder wegtrappen. Even daar na lost Kloos oen laag schot in den uitersten hoek maar de keeper redt. Eindelijk ziet Leenderts z'n zwoegen beloond als hij, na stevig doorzetten ch-n bal uit een voorzet van links in doel werkt en daarmede elen achterstand verkleint (21). Des te meer het einde nadert des te grooter wordt het overwicht van Exc. maar verder dan ecnige hoekschoppen brengen zij het niet en als het eindsignaal klinkt heeft Exc. onverdiend verloren Bij Exc. was, Vollebregt heel goed, al,had hij het eerste doelpunt kunnen voorkomen. Bij G.D.A. viel het massieve kop werk .van den links binnen op. S.V.V. beker. D.H.C. - Xerxes. (10). Gister hebben de wedstrijden om den S.V.V. beker onder zeer begunstigde weersomstandig heden plaats gehad. Wanneer de wedstrijd D.H.C. Xefxes wordt begonnen is er reeds veel publiek aanwezig. Xerxes heeft haar 2e elftal gestuurd en D.H.C. verschijnt met 2 invallers. Door 't goede verdedigen van Xerxes, werd een schrale 10 overwinning 't deel van D.H.C. Een paar minuten voor rust wist D.H.C. zich van de. lei ding te Verzekeren en stond die niet meer af. D.H.C. plaatste zich door deze overwinning dus in den eindstrijd. S.V.V.-V.U.C. 2—3. Deze wedstrijd stond op hooger peil dan de vorige. V.U.C. heeft 4 invallers. S.V.V. is nog steeds zonder v.d. Horst. Direct is V.U.C. in 't offensief en reeds in de eerste minuut, weet ze dit in een keurig doelpunt uit te drukken. S.V.V. pakt dan stevig aan en weet door toedoen van Groenhovst, op gelijken voet te komen. Rust gaat in met gelijken stand. Na de hervatting pakt S.V.V. al direct stevig aan en wordt de V.U.C.-verdediging terugge drongen. Met een keurig schot weet Groenhorst dan S.V.V. de leiding te bezorgen. Vlak hierop ketst een hard schot van Iluyskes van de paal in 't veld terug. V.U.C. laat 't er echter ook niet hij zitten en bestookt 'tS.V.V. doel op ongenadige wijze. Circa 7 minuten voor tijd weet v. Dill de gelijkmaker achter Malta te plaatsen,terwijl even daarna V.U.C., uit een hoekschop de leiding neemt en zich hiermede in de finale wist te plaatsen, daar S.V.V. niet meer wist 4e doelpun ten. De Goede van S.V.V. verliet na den 3en goal 't veld, daar hij zich schijnbaar niet met de beslissing van den referee kon vereenigen, D.H.C. - V.U.C. 2—5. Met niet minder dan 52 wist V.U.C. van 't sterke D.H.C. te winnen, 't Spel van V.U.C. .was in één woord schitterend en de D.H.C.'ers hadden er heel weinig tegen in te brengen. Rechts buiten, rechtsback en spil van V.U.C. waren zeer goed. Al spoedig na den aftrap neemt V.U.C. de leiding door haar rechtsbuiten. Met de rust had V.U.C. reeds eeii 30 voorsprong. Na rust liet V.U.C. een schitterend mooi combinatiespel zien waartegen D.H.C. niets kon uitrichten. Wanneer V.U.C. de stand tot 50 heeft opgevoerd, gaan ze minder goed hun best doen, waarvan D.H.C. profiteert om twee tegenpunten te maken, 't Einde kwam met een welverdiende 52 over winning van 't keurig spelende V.U.C. Na afloop werd met eenige toepasselijke woorden, de beker aan de overwinnaars uitgereikt. Om den Olympiabekcr le Gouda. H.-. D. V. S. Concordia 61. De combinatie heeft zich, door deze overwin ning, van den 3en prijs verzekerd. H.-.D.V.S. verschijnt met een zevental invallers en Concordia was ook zeer onvolledig. Evenwel had 't spel van t oncompleet zijn niets te lijden, en dikwijls werd er keurig gevoetbald, 't Schot in de Schied. voorhoede ontbrak echter, anders was de score nog veel hooger geweest. H.-.D.V.S. trapt tegen den wind in af en bestookt al spoedig 'tConcor- diadoel, waarin de keeper steeds op schitterende wijze zijn doel zuiverde. Uit een doeiworsteling weet Sterkman H.-.D.V.S. de leiding te geven. Even Voor rust maakt Concordia den gelijkma ker, wanneer een hoogen bal door den linksbinnen langs de keeper wordt geschoten. N» de thee heeft H.-.D.V.S. 't voordeel van den wind. Na ongeveer 20 minuten spelens weet Eek met een schitterend geplaatst schot te doel punten 2—1. Dan gaat de score regelmatig om oog en met geringe tusschenpoozen weet H.-.D. V.S. te doelpunten. Jurgens zorgde voor no. 3 en 4. De laatste twee goals nam Kauffman vooi zijn rekening De goed op dreef zijnde Schied. achterhoede weet ondertusschen alle gevaar van den! kant van Concordia te bezweren. Als de scheidsrechter 't einde aankondigt van dezen zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd, heeft H.-.D.V.S. verdiend met 61 gewonnen. N. Scheffer was bij H.-.D.V.S. de beste, z'n kop pen en plaatsen was af, evenals z'n afnemen. Bij Concordia was de keeper geweldig goed op dreef. Dinsdagavond hall' zeven speelt Olympia tegen ,rOud Vitesse", terrein Excelsior, Damlaan. ZWEMMEN. S.Z.C. (Nationale wedstrijden.) ^Gister hadden onder vrij groote belangstelling, en begunstigd door mooi weder, de nationale wedstrijden plaats in 't Schiedamsche zwembad. 't Programma werd op vlugge wijze afgewerkt en alles was weer keurig geregeld. Uitslagen zijn 80 M. vrije slag heeren 1. J. P. Buys, L.Z.C. 1.0 1/5; 2, G. Braus, A.Z.C., 1.3 2/5; 3. G. Prevoo, S.Z.C., 1.4 4/5. 80 M. vrije slag Dames 1. M. Baron, O.D.Z., 1.4; 2. W. den Turk, R.D.Z., 1.9; 3. Corry Koning, S.Z.C., 1.20 4/5. Corry Koning won daardoor de Sterrebosch be ker. 80 M. rug heeren 1. G. Prevoo, S.Z.C., 1.19 2/5 2. C. den Haas, S.V.H., 1.19 4/5; 3. J. Bas- tijn, R.Z.C., 1.21 2/5. 80 M. rug dames 1. W. den Turk, R.D.Z. 1.19 2/5 2. G. v. Gelder, R.D.Z., 1.28 2/5 3. L. Goedknecht, S.Z.C., 1.45 3/5. 400 M. vrije slag heeren 1. W. v. Leeuwen L.Z.G., 6. 56 2. A. Vethaak, S.Z.C. 7. 3. A. Helleman, S.Z.C., 7.16 4/5. 3 X 40 M. wisselslag voor Dames 1. R.D.Z. met de dames J. Verduyn, W. den Turk; en G. van Gelder 1.46. 2. O.D.Z. met de dames N. Delwel, M, Baron, en W. Cauwe, 1.46 1/6. 5 x 40 M. estafette heeren (vrije slag): 1. L.Z.C., J. de la Court, T. Hofsteege, P. de Best, J. Buys, en W. v. Leeuwen 2.24 2/5. 2. S.Z.C. met G. Prevoo, JPrevoo, A. Prevoo W. Hagers, W. Dijkhofz 2.31, W. Hagers zwom bijzonder goed en wist een flink eind achterstand op te halen. R.D.Z. maakte een tijd van 2.28 2/5,maar werd wegens niet op de juiste wijze starten gediskwa lificeerd. De Polowedstrijd S.Z.C.R.Z.C. eindigde in een 52 overwinning onzer stadgenooten. W Hagers en M. Jurgens namen ieder 2 goals voor hun rekening. Bij rust was de stand reeds 4—0. Als toegiftje kreeg men nog een pittigen polo wedstrijd S.V.ILL.Z.C. te zien, die door de Leidenaars met 31 werd gewonnen. Des avonds werden in 't hotel Sterrebosch, van den heer Broekzitter, de prijzen door den heer Krediet, met een klein speechje uitgereikt. De rest, van den avond werd in gezelligen kring doorgebracht. ATHLETIEK. Op dc Zaterdag in Vlaardingen gehouden Atletiekwedstrijden kwamen de Excelsiorltd.cn W. Kortekaas en B. Scholtc uit. W. Kortekaas behaalde een lm prijs voor de 400 M. en een 2en prijs voor de 80 M. B. Scholte wist in de 1000 M. een 4en prijs te bemachtigen. Voorwaar een verdienstelijk resultaat onzer stadgenooten. *4 WIELRENNEN. B u 1' 1' a 1 o - b a a n P a r ij s. Uitslag le reeks 1. Moeskops. 2. Schel les. 3. Michard. 2e reeks. 1. Michard. 2. Schelles. 3. Moeskops opgegeven. Totaal 1. Moeskops 5 p. 2 Schelles 6 p. 3. Michard 10 p. Meyer wordt beroepsrcimer. De amateur wereldkampioen Jaap Meyer is nu reeds besloten beroepsrenner tc worden. Hij is gezwicht voor den aandrang van een rijwiel- firma en \'oor de verlokking van winstgevende engagementen. Hjj zal de loopende contracten als amateur nog afwerken, en vraagt van den Ned. Wielerbond zijn rijbewijs als professional. Meyer zal dus wel spoed'g zijn krachten meten met Kaufmann, Moeskops, Michard, z.s. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 31 Aug. v.m. 1.— n n> 1.06. 1 Sept. v.m. 1.27 n.m 2 04. 2 Sept. v.m. 2.18 n.n>. 2 53. 3 Sept. v.m. 3.04, n.m. 3.39. Gem. duur vloed 5 u. 31 m. gem. duur eb 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 31 Aug. Gedurende dc maand Augustus kwamen alhier binnen 58 stoomsche pen, 1 zeelichter, en 1 zeilschip, tegen 33 stoom schepen, 2 zeilschepen en 1 zeelichter in Augustus 1924. LIVERPOOL, 31 Aug. Vertrokken: s.s. Agility", niet olie naar Schiedam. SCHIEDAM, 30 Aug. Aangekomen: s.s, -.Tapanoeli", Rott. Lloyd, ledig van Hamburg, o om hier te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 31 Aug. Vertrokken s.s. „Deli", Rott, Lloyd, ledig naar Hamburg. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 31 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17.—. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 31 Aug. Men noteert voor Spiritus 100 f 22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f2.10 per ketel. L

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3