Mijnhardts Zenuwtablelten Z Zenuwsli llend - Zenuwsterkend Glazen Buisje 75cl. Bij Apoth.en Drogisten de Roedhislische geschiedenis. Wij werden inge licht over het verschil in kaste, ons werd duide lijk gemaakt wal 't Nirwana beteekent en lot slot hoe 't stond met het Boedhisme iri onzen tijd. Na een k'orte-gedachtén wisseling tusscheh spre ker en Moderator, moes' de lieer v. d. To oren den dank aanvaarden van den Voorzitter voor zijn heldere inleiding, die ons meer ontwikkeld deed heengaan dan wij gekomen waren. Nog meer van die avonden met nog meer leden Sint Jozcfyezelleu Schiedam 11. (1920—1925) Donderdag j.l. werd het eerste lustrum*gevierd van bovengenoemde vcreeniging in 't gebouw aan de Hoofdstraat. De zaal was voor dit feest rijk versierd met groen en bloemen. Te ruim half negen opende de Zeereerw. President, pastoor Maller den feestavond met den ehristelijken groet en heette alle leden met hun ouders van harte welkom. (Onder de be langstellenden waren ook het Kerkbestuur en de Seniores van Schiedam I en Schiedam 111). De eervv. spr, memoreerde het werk dat zijn voorganger pastoor Warnink voor de St. Jozel- gez. heeft verricht, als mede wat de weleerw. heeren C. Berkemeijer en A. Leesberg hadden ge daan. In diepe trekken beschouwde spr. het in- wendig leven der gezellen en den goeden geest, die altijd heerscht onder de jongens en wenschte, dat dit onder zijn leiding zoo moge blijven. Hierop kreeg de Senior het woord en in zijn toespraak bedankte hij allen die het hem en de feestcommissie mogelijk hadden gemaakt op dezen avond een geschenk aan te bieden bestaan de uit een piano. Als dit geschenk overgedragen was, verzocht de Senior aan den pianist het lied van den Gezellenvader te spelen wat door alle aanwezigen medegezongen werd. Spr. bracht verder nog een woord van dank aan den heer A. v. d. Drift als grondlegger van dit geschenk. Alsdan kreeg den heer W. Janse, secretaris van den Raad van Bestuur 't woord. Deze bracht in keurige lijnen zijn vijfjarig verslag uitwat hem een uitbundig applaus bezorgde. Toen nam de praeses weer het woord en installeerde 7 nieuwe, leden die onder een toespraak hun insigiie en diploma ontvingen. Vervolgens sprak vice- praeses Kap. Leesberg en deelde mede dat er eenige felicitaties waren ingekomen alsmede een tweetal bloemstukken voor de heeren J. Dinge- nouts (senior) en J. P. Heinsbroek (comm.)Jals bewijs van sympathie voor hun 5 jarig lidmaat schap. Verder bracht spr. een woord van dank aan den heer W. Janse voor zijn vele werk in de 5 jaren voor de Ver. verricht en bood hem namens het bestuur een prachtig inktstel aan, terwijl den Senior hem nog namens de Jozefgez. een afvloeier aanbood. Ook de heer Landsbergen had het genoegen voor zijn vijfjarig lidmaat schap en als bestuurslid een geschenk te ontvan gen, bestaande uit een kistje sigaren. Verder bedankte de vice-praeses de feestcommissie en in 't algemeen allen die hebben medegewerkt dezen feestavond mogelijk te maken. Nu was de beurt gekomen aan den heer v. d. Mei die met zijn koddige voordrachten de lach spieren danig in beweging bracht. Na een o-tal stukjes voorgedragen te hebben en de tijd reeds ver gevorderd was, bedankte pastoor Muller alle aanwezigen voor hun belangstelling en mede werking en wenschte dat de voortzetting van dit feest a.s. Zondag en Maandag evenveel succes mocht opleveren. Hierna sloot spr. de feest,- vergadering met gebed en gezellengroet God Zegene Het Eerzame Handwerk. Kloosterjubilé. 5 rij dag 30 Oct. a.s. viert de Eerw. Zr. Leo- nida van het klooster a.d. K. Haven en onder wijzeres der Fröbelschool a.d. L. Haven, haar 121/* jarig Professiefeest. Begrafenis 11. van (leut. 't Was wel te verwachten, dat de begrafenis van i. stoffelijk overschot van den zoo algemeen ge- achten heer H. van Gent, welke plechtigheid Za terdagmiddag half drie van uit 't sterhuis a.d. R damschr n dijk plaats vond, op indrukwek kende wijze zou geschieden. Een lange rij van yplgrijtuigin, vele te voet- gaanden en d - twee muziekcorpsen, waarvan de overledene dirigent is geweest, O.B.K. van hier en „Voorwaarts" van uit Vlaardiugen, bege leidden den ovcrledenenaarzijn laatste rustplaats. Diep treffend klonk onderweg het spelen van Chopin's Lreurmarsch, waarv'an 'L droevig effect door 't geroffel der omfloerste trommen nog werd verhoogd. Op het kerkhof wijdde een drie tal sprekers den overledene woorden van hulde een dank. 't Graf was onder bloemen bedolven. Orpheus-Coneert. De Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannen koor Orpheus heeft het voornemen, haar Winter- concert te geven op Woensdag 11 November a.s. De studie voor dit concert is voor de werkende leden extra inspannend geweest. Want, er is rekening gehouden met den wensch van velen, die ook in de pers tot uiting is gekomen, eens geheel nieuwe nummers op het repertoire der vcreeniging te zien. Orpheus" heeft daarom o.a. op zijn program ma voor deze uitvoering een vijftal werken ge plaatst, die nog nimmer hier ter stede zijn ten gehoon; gebracht, terwijl enkele ervan zelfs" in Nederland nog slechts zeer zelden zijn gezongen. Drie ervan zijn werken van Nederlandsche componisten, n.l. „Ons lied van de Zee" van E. Wettig Weissenborn, „Avond voor Heiligerlee" van W. Kerper en „Zeilenprocessie" van Olivier Koop. Vooral dit laatste werk zal den kenners en lief hebbers van den mannenzang een bijzonder genot verschaffen. Wie er op dit concert zal soleeren, zal nog nader worden bekend gemaakt, daar de onderhande lingen nog niet zijn beëindigd. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags portemonnaie met inh„ rozenkrans, sleutel, tasch ceintuur, pet, alpacca portemormaie. Bij vinderszilveren broche, H. Brugman, Groeneweegjc 34/3 rozenkrans, v. Noort. West- molenstr. 3a pet, A. Bastiaansé, Dam 5 porte monnaie met inh„ A. Verwaal, Rotterdamsche Dijk 75/1 rozenkrans, L. van Duivendijk, Tuinlaan 56b ceintuur, D. Verboom, Voorne- schestraat 7 kat, L. Jurgens, Tuinlaan 6 bril in étui, L. v. d. Ent, Zalmstr. 34 sluitplaten, C. Suvaal, Dwarsstr 5 wasdoeken tascli, A. Boef, Oude Sluis 11B sleutel, J. Stevens, Singel 82c muts, F. Zeij, Gordonstr. 15B actetasch rnet inh., Loopuijt's Bank rozenkrans, F. Bernard, van Beverenst.r. 2B ^herdershond, A. Meerburg, Officierentuinbeitel, A. Janse, Kreupelstr. 14B sleutel, H. Bijl, Fabriplein 12B „Roma Sacra." Wij verwijzen onze lezers nogmaals naar het inteekenbiljet voor het prachtige boek „Roma Sacra", op de advertentie-pagina in dit blad. De prijs van het werk kan voor liefhebbers geen beletsel zijn, want de inhoud ervan vergoedt alles ruimschoots. hoofdzaak. Vervolgens werden een zeer uitge breid journaal en dito revue afgedraaid, terwijl als extra nummer werd gegeven „Een avond in Prinsess Restaurant" Op het toonéei „Les 5 Riba's" welke eenige aardige en beschaafde dansnummers gaven. Na de pauze „De wraak van den vuurtoren wachter"* Een aangrijpend drama, wat zich aan de Bretonsche kust afspeelt. Het goede spel viel bijzonder op, terwijl een suggestieve muzikale illustratie bij sommige act en er veel toe bi jdroeg deze film tot iets bijzonders te maken. Jammer is liet daarom dat het gegeven van deze film meer ongeschikt is voor jeugdige personen. Voor volwassenen kunnen we eehier dit pro gramma wel aanbevelen. Prinses Theater. Na de wcekrevuè, dié zboals altijd zeer inte ressant is, krijgt men de komische Iwee-acftr ,,'n Pleizierreisje door de Sahara", waarom harte lijk wordt gelachen. De le hoofdfilm,de 6 ftcter „Het recht zegeviert is een meesterlijk gespeel de film naar 't werkelijke loven. Als variété hééft men de bekende humorist Ed. Kapper, die in een oogwenk de lachers op z'n hand hoeft. Na d<' pauze 't overweldigende filmwerk „De Zeehavik" in 10 acten. Deze schitterende film speelt zich voornamelijk in 't Oosten af. 3000 menschen hebben in deze film medege werkt. 't Is dan ook een grootsch werk op film gebied. of "anderen van de pakhuizen „Banka" en „Su matra" aanj^den Buitenhavenweg tegen een huurprijsjvanj/|1200,-per jaar. b. aan|de N.jV. Maatschappij tofcjhet uitvoe ren van werkenjiii^Hegie^te^l{otterdam of ande ren van hel pakhuis JPadang" aan den Buiten havenweg tegen een huurprijs van 700.per jaar. Overeenkomstig het voorstel wordt hiertoe besloten. Hj,0£us. Voorstel van B. en W. om hun'College te machtigen tot verhuring van de bouwmans woning en 7.32.09 H.A. weiland in Spieringshoek ^Hiertoe wordt besloten. De heer Kavelaars stelde nog een redactie wijziging voor, welke werd aanvaard. 11. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een.crediet van 3200.voor bouw en in- richting van^eenjioulen^zaa! ter uitbreiding van de barakken^van het Gemeente-Ziekenhuis. j^Het crediet hiertoe wordt verleend.. .^De heer H ij m a n maakte nog een opmerking over roodvonk terwijl de heer Korpel aandrong op 't aanschaffen van een ziekenauto. De voorzitter antwoordde, dat de kosten hier van nog te groot zijn. 12. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 4300 ten behoeve van de uitbreiding van de vuilverbrandingsinrichting met een.nieuwen oven. De capaciteit van den tegenwoordigen oven is lang niet meer voldoende op sommige tijden moet open luchtverbranding plaats hebben, hinder voor omwonenden blijft hierbij niet uit. De Raad besluit het crediet toe te staan na dat de heer Korpel nog een verdere uitbrei ding en verlegging van het terrein had bepleit, wat evenwel weer op te groote kosten afstuitte. (Slot volgt). bea«ngé Nieuw». Oplichting. De centrale recherche heel't te Amsterdam aangehouden, een 23-jarig jong- mensch, zich noemende koopman, dat de vorige maand kennis had aangeknoopt met, een 21-jarig meisje, hetwelk hij had beloofd te zullen trouwen en dat hem daarom haar geheele bezit, ongeveer 8000 ter hand had gesteld. Na een paar dagen verdween hij met het geld en liet niets meer van zich hooren. Thans bleek hdat hij nog in het be zit was van 215 en eenige door hem gekochte goederen ten bedrage van ongeveer 2500. Hij beweert, det overige geld te hebben verteerd en verloren met weddenschappen bij wedstrijden Van paarden. Verkeersongeval. Op de Weesper- zijde nabij Schollenbrug te Amsterdam is een 28-jarige wie'rijder vermoede'ijk tengevo'ge van slippen gevallen en door een vrachtauto over reden en gedoodl T ram.bots.ing. Vrijdagavond om elf uur zijn twee motorwagens van de N.Z.H.T.M. bij de Jan Zwanenbrug onder Noord wijk, die van twee kanten kwamen aangereden, tegen el kaar opgereden De botsing waa Vrij sterk, doch de trams liepen gelukkig niet uit de rails Eenige passagiers kregen, door het breken Van de rui ten min of meer ernstige verwondingen Ook de wagenbestuurders werden gekwetst. De materi- cele schade is vrij groot. Mishandeling. -Vrijdagmorgen half vijf is te Leeuwarden de bejaarde W. Meyer door een hem onbekend persoon aangevallen, die hem trachtte te worgen, waarin hij in zooverre slaag de, dat de man in bewusteioozen toestand op den weg bleef liggen. De dader heeft zich hierna Vei- wijderd. Het slachtoffer is, na daar twee uur gelegen te hebben, weder bijgekomen en was nog in staat zich loopende naar het polit iebureau te begeven, waar hij aangifte deed van de overrompeling. Onmidd.e"ijk begaven zich eenige po'itiebe- ambten naar de p'eu aan den weg van Surbuister- veen, waar de worsteling heeft p'aats gehad en slaagde erin enkele voetafdrukken in den bodem Le ontdekken. Hierna werden eenige politiehon den gerequireerd, die zich in de richting van een huisje voortbewogen, bewoond door den onge- huwden jongeman J. W„ die daarop gearresteerd werd. Uit het verhoor, dat daarop volgde, bleek dat W. inderdaad de dader van de overrompeling was, al was het dan ook niet zijn bedoeling ge weest Meyer te treffen. Het geval wilde namelijk, dat hij ruzie had gehad met een veekooper, ze kere B.P., welke tweespalt zoo hoog is geloopen, dat W. hem dreigde hem te zullen vermoorden. Wetende welken weg P. gewoon was te loopen, had hij gisterochtend in de schemering opge wacht, zonder er aan te denken, dat hij wel eens de verkeerde kon voorhebben. Toen M. naderde was hij het die de klappen kreeg en niet P. De dader wordt voorloopig in arrest gehouden. Ernstig ongeluk te R ij s w ij k. Van een geregeld wedstrijdverloop van de motorraces op de Rijswijksche wielerbaan is gistermiddag geen sprake geweest. De vele valpartijen waar van enkele zeer ernstige, waren oorzaak, dat herhaaldelijk gestaakt moest worden.Het ergste ongeval werd veroorzaakt, door het slippen van den motor van Iierkulijns, even na het passeo- ren van de eindstreep. Brinkhof, die vrijwel ge lijk met zijn concurrent over de streep vloog, zag zich genoodzaakt hoog de bocht in te gaan. Daarbij kwam hij in aanraking met de balustra de, waarover twee jongens hingen. Brinkhof s'oeg naar beneden en b'eef bewuste^os liggen Bij nader onderzoek bleek, dat hij zijn rechter arm had gebroken De twee jongens, de 12-jarige A. G. en de 13-jarige G.K., waren er niet minder ernstig aan toe. A.G. werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij bewusteloos neerviel. G. K. bleek een sleutelbeen gebroken te hebben. De staking bij Wilton geëindigd. In een zeer drukjjjbezochte vergadering van het personeel der firma Wilton, te Rotterdam is Zaterdag zonder stemming besloten het hoofd bestuursadvies te aanvaarden en dus heden het werk te hervatten, wat dan ook vanmorgen om 9 uur door alle stakers is geschied. Bij P. Smit Jr. duurt de staking nog voort, maar er is toch ook bier groote kans op spoedige opheffing. Er staken nog 1200 man. Pandora. Vóór het begin der voorstelling noodigde de directie ons uit tot bezichtiging van haar nieuwe apparaten. Daar men de vorige week een manke ment aan de machine had was de directie besloten een geheel nieuwe installatie aan te schaffen teneinde een vlotten gang der voorstelling te verzekeren. Het projectie-apparaat en de lamp zijn van de allernieuwste constructie Dit is duidelijk aan de beelden te zien, daar zij thans volkomen rustig zijn en véél helderder zijn dan voorheen.Ook zijn er nieuwe motoren aangeschaft welke buiten andere voordeelen op de oude ook dit groote voordeel hebben dat zij een stroombe- sparing geven van 70%. De oude installatie wordt als reserve aangehouden, zoodat bij een eventueel defect aan het nieuwe toestel geen stagnatie in het bedrijf voorkomt. Het programma is weer in orde. Na het Jour- naak krijgen wij een aardige klucht in twee ac ten „Een Boertje van Buten" te zien, hierna een zeer mooie en goed gespeelde film in vijf acten „de Schat des hemels". Ook de variété is goed. „La Superbe" geeft een aardige zang- en dansact. Na de pauze een sensationeele film in.vijf ac ten met in de hoofdrollen Elsie Fuller en Ma- ciste. „Gevangene no. 51" is een crimineel drama met een eenigszins geheimzinnig tintje, zoodat liet, aan spanning niet ontbreekt. Maciste geelt weer de nieuwste staaltjes van zijn krachtpatserij te zien en vervult overigens weer de sympathie ke rol. Een aardig programma. Luxor. Aan den toeloop tot deLuxor was het Vrij dag avond reeds te bespeuren, dat er iets bijzonders aan de hand was en de verwachtingen van de velen, die de zaal geheel vulden, zijn niet beschaamd „De dief van Bagdad" is een heerlijk film werk. 't Behoort tot de zoogenaamd „millioen dollar Serie" maar rijker dan al die kostbare opname is de wonderlijke fantasie die op de stoutste wijze overal doorbreekt. De sprookjes- atmospheer van „Duizend en een nacht" bloeit hier open en hoe 't publiek voor 't werkelijk schoone toch nog wel ontvankelijk is, bleek dui delijk uit het spontaan applaus, dat af en toe opklonk na een bijzonder mooie scène iets wat maar heel zelden in een bioscoop voorkomt. Douglas Fairbanks speelt met zijn soepel, onge looflijk-lenig lichaam en fijnen geest de hoofd rol, op een manier die hem weer veel bewonde raars bezorgen zal.Werkelijk wie weten wil hoe ver de filmkunst nu reeds gevorderd is en wie een paar uur van hoog genot wil smaken, moet „De dief van Bagdad" gaan zien. Ook 't bijprogramma kan, hoewel geen daglicht, heel best kunstlicht verdragen. UIT ROTTERDAM. De tol op den weg naar Oversehie. De gemeenteraad van Rotterdam heeft een adres aan de besturen van A.N.W.B. Toeristen bond voor Nederland, Kon. Nederl. Automobiel- club, Kon. Nederl. Motorwielrijdersvereeniging en van den Bond van bedrijfsautohouders ont vangen met een verzoek tot opheffing van den tol op de4 Ovei seh.i schii sche weg. IV. R. Theater. Begonnen werd met een aardige tructeeken- f'ilm. Direct hierna volgde een leuke sensatie film in zes acten „Een jongen van Stavast". Een onbenullig niemandalletje, doch het pu bliek amuseerde zich blijkbaar goed en dit is Gemeenteraad. Agenda: 1. Aanbeveling van het College van Regenten van het Si J„cobsgasthuis ter benoeming van een Regentes van genoemde instelling ter voor ziening in de vacature, ontstaan door de perio dieke aftreding als zoodanig van Mej. A. E. C. Dijkmans. Aanbevolen worden 1. Mej. A. E. G. Dijk mans (aftredend) 2. mevr. A. P. RisRijnbende Mej. Dijkman» wordt herbenoemd. (De S.D.A.P.-fractie nam niet aan de stemming deel, omdat zij 't bestuur van 't, Gasthuis te eenzijdig achtte samengesteld.) 2. Aanbeveling van de Commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs ter benoe ming van een lid harer Commissie ter voorzie ning in de vacature, ontstaande door de perio dieke aftreding op 1 Januari a.s. van den heer E. G. van den Bovenkamp. Aanbevolen worden 1. de heer E. G. van den Bovenkamp (aftredend); 2. den beer F. H. Backer Herbenoemd wordt de beer van den Boven kamp. 3. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van een Regent der Hofjes van Belois ter ver vulling der vacature, ontstaan door het over lijden van den heer A. W. Schade van Westrum. Aanbevolen worden 1. de heer J. Houtman; 2. de heer F. A. C. Lechner. Benoemd wordt de lieer J. Houtman. 4. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een leeraar in Natuur- en Werktuigkunde aan de Gemeentelijke Nijverheidsavondschool voor het verdere gedeelte van den cursus 1925/26. Voorgedragen worden de heeren 1. W. M. du Chattel, te Schiedam; 2. P. H. E. van Doorn, te Vlaardingen 3. H. J. A. Post, te Schiedam. Benoemd wordt de heer du Chattel. 5. Voorstellen van de Commissievoor het onderzoek der rekeningen dd. 16 October 1925 tot goedkeuring van de rekening over 1924 van het Gemeente-Ziekenhuis, het Woningbedrijf, de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, het Bur gerlijk Armbestuur, het Algemeen Handels- Entrepot, de Gemeentewerken, de Gemeente lijke Fondsen, de Gemeente-Reiniging, het Grondbedrijf, en de Technische Bedrijven. Overeenkomstig het advies der betrokken Commissie worden deze rekeningen goedge keurd. 6. Schrijven van B, en W. waarbij ter goed keuring wordt aangehouden de jaarlijksche lijst van aan te brengen wijzigingen in de straatbe planting. Deze lijst wordt goedgekeurd. De heer H ij m a n brengt in 't midden, dat hem de toestand a.d. Westvest bij den draai a.d. Kippenbrug nog gevaarlijker voorkomt, nu de straat daar wat verbreed werd Auto's kunnen thans zoo pardoes 't water inrijden. Spr. zou 't fietspad daar weg willen hebben. Weth. Houtman zegt geen geld te hebben, om den toestand daar afdoende te regelen. Men vergete echter niet, dat de weg daar toch reeds 1 M. verbreed werd. 7. Behandeling van bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht. Overeenkomstig het 'advies wordt op 4 ver zoekschriften afwijzend en op 2 voor verminde ring gunstig beschikt. 8. Voorstel van B. en W. om de hun verleen de macht ging lot ingebru kneming van sport terrein, lokalen van openbare scholen en andere gemeente-gebouwen, alsmede tot het geven van standplaatsen op de openbare straat en op ge meente-terrein voor consumptietenten en in richtingen van vermaak, voor den tijd van een jaar te verlengen. De machtiging wordt verleend. 9. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot openbare verhuring van diverse aan de Gemeente belioorende perceelen wei-, hooi-, bouw- en tuinland. Ook hiertoe worden B. en W. gemachtigd. 10. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring a. aan de N. V. Meijer en Go.'s Glasindustrie V cu Am ja t*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2