Rotterdam geleverd aan de Spaarbank alhier, die het uitreikte aan den portier van de Ambacht school in de St. Liduinastraat. In die school is ingebroken, bij welke gelegenheid'het sleuteltje is gestolen. De Rotterdamsche politie ging daarop na, met wien de voortvluchtige verdachte uit de Mau- ritsstraat omgang had gehad, met het gevolg, dat gearresteerd en naar het politicbureau in de Witte de Withstraat overgebracht werden de 21-jarige M.B. van den Katendrechtsc.hen Lage- dijk en de 25-jarige J.G. uit de Residastraat, twee losse werklieden. Beiden werden herhaalde lijk verhoord en langzamerhand bekenden zij in vereeniging met den voortvluchtigen man uit de Mauritsstraat, verschillende inbraken te hebben gepleegd. De inbraken, die dit drietal ten laste gelegd worden, zijn gepleegd bij A. J. ten Hope's Han delmaatschappij aan den Ruigeplaatweg, Riet schoten en Houwens op den Westzeedijk, de Nederl. Anker- en Kettingfab.iek aan den Keile- weg, de American Petroleum Company aan de Willem Buijtenwechstraat, bij ds. J. H. Van Hase len aan den Dordtschestraatweg, in de Industrie school in de Sikkelstraat, bij de Coöperatieve vereeniging Rotterdamsche Huidenclub aan de Pelgrimsstraat, bij C. Bruijnzeel en Zonen aan den Zwaanhals, bij Lauterbach technisch bureau aan de Willem Buijtenwechstraat., in de Hoogere Burgerschool aan de Putschebocht, in scholen in de Kruisstraat en aan de Kruiskade, in de Gereformeerde kern in de Ammanstraat, alle Rotterdam. Voorts in de Kantoren en weruplaat- sen Van de Unie-Maatschappij en in de Ambacht- schoo' a'hier. In de woningen van beide aangehouden losse werjUieden zijn 'edige portefeui"es, gouden ket tingen, zi'veren vu'penhouders, vij'en enz. gevon den, a'le van d 'Ze inbraken afkomstig. Aan geld is bij de verschillende inbraken ruim 1000 ge- sto'en, waarvan niets is terecht gekomen. Be langrijk is de schade door vernieling veroorzaakt bij het inbreken. Gister zijn de beide aangehouden inbrekers ter beschikking van de justitie gesteld. „Onder Ons." Het strijkorkest „Onder Ons' dir. D. A. Voor- huyzen, geeft Dinsdag 3 Nov. 's avonds 8 uur in Musis" ecri muziekavond, met welwillende me dewerking van de tooneelclub „Vriendenkring". Jubilé. Op 1 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de agent van politie J. Krans bij het Schie- damsche politiecorps in dienst trad. Als een bijzonderheid kan nog worden ver meld dat J. Krans, hier ter stede de eerste politie man is geweest, die het politiediploma met aan- teekening afgegeven door den alg. Ned. politie bond, heeft behaald. wensmannen van do vakvereeniging die de staking hadden geproclameerd, werkzaam in de afdeelingen gieterij en' smederij, en de onverla ten, die de werkwilligen en hun vrouwen zoo schandelijk gemolesteerd hebben. In verband hiermede meenden eenige groepen zich solidair met deze kerels te moeten Verklaren, zoodat het werk in eenige afdeelingen stil bleef ïggen. De overgroote meerderheid van de stakers is evenwe' aan 't werk gegaan. (iemengü Nieuws. Beest achtig. Te Leipzig is eergister- nacht een agent van de schupo door zijn vrouw en haar broeder op beestachtige wijze vermoord. De agent wilde van zijn vrouw scheiden en dit schijnt haar te hebben bewogen den man uit den weg te ruimen. Met hamerslagen heeft liaar broer den agent gedood. Vervolgens heb ben zij samen het lijk in stukken gesneden en hoofd en armen in een grooten waschketel op het vuur gezet. De daders zijn gearresteerd. Schoener vergaan. Uit Liibeck, wordt gemeld, dat het motorzeilschip „Elbenymph thuis behoorende te Hamburg en komende van Sandnas, bij Stavanger, in den Langen Sund in den storm is vergaan.Alleld leden der bemanning benevens de vrouw van den kapitein, zijn om het leven gekomen. Ernstige ontploffing. Gistermor gén werd Berlijn door een geweldige ontploffing opgeschrikt.Het bleek, dat een complex van drie fabrieken, waar gummi met behulp van benzine voor het smeren van regenjassen, in vloeibaren toestand gebracht werd, met kantoorgebouwen opslagplaatsen in de lucht waren gevlogen. De oorzaak van de ontploffing is tot nu toe onbekend. In deze fabrieken zijn gelukkig slechts weinig arbeiders aan het werk, maar van deze werden er toch 4 gedood en 3 zwaar gewond. De kracht van de ontploffing was zoo groot dat de pannendaken tot op een afstand van duizend meter van de huizen werden afgerukt. Ook bleef in wijde omgeving natuurlijk geen en kele vensterruit heel. De schade is door verze kering gedekt. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Matige O. tot Z. wind, nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, met nachtvorst in het Z. overdag'war mer. Terecht. Men meldt ons uit den Helder Wij vernemen dat de vermiste Italiaansclie v'iegboot, hedenmorgen half negen op de rede Van Texe', voor het v'iegkamp de Mok is aan gekomen. Het v'iegtuig had gistermiddag nabij Ame'and, wegens een motordefect een nood- 'anding moeten maken, waardoor pas heden morgen den tocht kon worden voortgezet. Van morgen waren nog van de Mok 3 Neder'andsche watervliegtuigen vertrokken om de vermiste te zoeken. Het schijnt dat de Ita'iaansche v'ieg boot even voor het bereiken van het v'iegkamp opnieuw een defect aan de motor heeft gekregen. De v'iegboot kon het kamp niet bereiken en maakte op de roede van Texel een nood'anding. Verder wordt ons nog gemeld, dat de vlieg- boot wegens gebrek aan brnzine de noodlanding heeft moeten maken-. Hedenmorgen half twaalf vloog men naar 't vliegveld Schellingwoude bij Amsterdam De moord op den Overtoom. Heden heeft de A'damsche Rechtbank de behandeling der zaak-Muylwijk verder voortge zet. 't Ging er heftig naar toe, tusschen verdedi ger en president, zoodat de zifting geschorst moest worden. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. ..Recht, Plicht en Orde." Wij herinneren onze lezers en lezeressen nog eens aan de Vergadering van de R.K. KiesVer eeniging, die hedenavond, half negen, in d< bovenzaal van het Bondsgebouw gehouden wordt Inbraak te Bloemendaal. Inde tijdelijk onbewoonde villa Lommeroord, van Mevrouw Dudok de Wit, aan den Rijperweg te Bloemendaal, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingebroken. Een chauffeur en een dienstbode, die dagelijks in de villa kwamen, heb ben de inbraak ontdekt. De politie werd met het feit in kennis gesteld en mevrouw Dudok de Wit, die in het buitenland vertoefde werd telegrafisch onderricht. Zij kwam gistermorgen te Bloemen daal aan, en vastgesteld is toen, dat ontvreemd zijn een gouden ring, met in het midden een pa rel met 9 briljanten er om heen en in den ring de inscriptie A.M.G.M.C.A.A.D.d.W.ver der een gouden ring met twee groote bri'janten, schuin tegen e"aar gezet, een doosje met 29 Oct. 30 Oct Londen 12.04»/, f 12.047, Berlijn -59.16 - 59.157s -10 44 - 10.44 -ll297a - 11.27 Zwitserland - 47 88 - 47.89 - 9 48%, - 2.487s Weenen - 35.10 - 35.10 Kopenhagen -61.90 61.377a - 66.5272 -66.51 -50.777 s - 50.70 Madrid -35.577. - 35.60 Milaan - 9.82 - 9 84 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 29 Oct. 30 Oct Londen 12.047, 12.047s Berlijn - 59.18 - 59.16 Parijs -10.45 - 10.447s Brussel -11.28 11.27 Zwitserland - 47.927a - 47.927s Weenen - 35.05 - 35.05 Kopenhagen -61.90 G1.90 Stockholm - 66 56 - 66.16 Oslo - 50 80 50.70 New-York -2.487, - 2.487s of speelt ze gelijk, dan staan onze stadgenooten, wanneer natuurlijk van O.D.S. wordt gewonnen, bovenaan. S.V.V. gaat op bezoek bij Steeds- Hooger en zal, wil zij daar succes boeken, heel anders partij moeten geven als gepasseerde Zon dag. 't Veldwerk van S.V.V. is over 't algemeen goed, doch voor doel wordt dikwijls te onbenul lig gehandeld. De H.-.D.V.S. reservisten gaan naar H.V.V., waar zij waarschijnlijk wel haar 4e nederlaag' zal krijgen. In 't veld doet H.-.D.V.S.II niets voor haar tegenstanders onder, maar voor doel gekomen weten de voorhoedemenschen geen raad. Het Nederlandseh Roiulsclflal. Het bondselftal dat op 15 November a.s. te Rotterdam tegen het Rotterdamsche elftal zal uitkomen om den gouden Onafhankelijkheids beker is volgens de officieele mededeelingen van den N. V. B. door de N. E. C. alsvolgt samengesteld Rambonnet (Be Quick, Gr.), Van Haeren (Wilhelmina), Tetzner (Be Quick; Gr.), aanvoerder, Veldkamp (Enschede), Legger (Be Ouick Gr.), Groen (Be Ouick Gr.), Nagels (En schede), Hermans (N.O.A.D.),Ter Beek (N.A.C,), De Haas (Be Quick Gr.) en Fröhlich, (Enschede). Excelsiorprogramma. 31 Ocl. ExceHor6Duiven 4, 3 uur. 1 Nov. D.H.L.IExc. 1, 2 uur. D.II.L.2Exc. 2, 127s uur. Duiven 3Exc. 5, 2 uur. Kerknieuws. Z. Zaligheid Cadi. Naar de Parijsche „Msb." redacteur meldt, is Zondag j.l. 25 October Zijne Gelukzaligheid De metrius Josephus Cadi, patriarch van Antiochië van den Griéksch-Melchitarischen ritus in den ouderdom van 64 jaar overleden. Zijn Gelukzaligheid Cadi zou, zooals wijWoens- dagavond nog meldden, de celebrant zijn bij het H. Officie volgens den Byzantijnschen ritus in de St. Pieter ter gelegenheid van de sluitings plechtigheden der herdenking van het concilie van Nicea. Uit een tuinhuisje ataande aan den Vlaardingerdijk nabij de R.K. Begraaf plaats alhier zijn 10 konijnen gestolen. De politie stelde een onderzoek in en vond gister achter een woning van zekeren van T. aan het Begijn hof alhier 9 konijnen, die door den bestolene, van der K„ werden herkend als zijn vermiste diertjes.Twee gebroeders van T. zijn in verband hiermede door de politie in arrest gesteld. Gistermiddag is aan boo r d v an het hier liggende Noorsch s.s. „Mercator", de havenarbeider A. v.d. M. uit de Quintsfraat te Rotterdam, van een ladder in het ruim gevallen Inwendig aan den rug gekwetst en met een ontwrichten arm, is de man per motorboot naar Rotterdam gebracht en daar in het ziekenhuis opgenomen. UIT ROTTERDAM. Het conflict bij de firma Smit. Gistermorgen hebben de stakers zich weer bij cle firma P. Smit Jr. gemeld Voor de hervatting van hef werk. 70 Arbeiders konden niet meer te werk worden gesteld, waaronder eenige vertrou- Zetel der Wijsheid", waar meest jonge Italianen van talent, doch verstoken van geldelijke mid delen, zich tot het H. Priesterschap voorberei den, wordt heden het jaarlijksch eindexamen gehouden. Reeds des morgens vroeg is men druk in de weer om de vertrekken feestelijk te versie ren, wijl heden de hoogvereerde paus Pius VII hier zal vertoeven. Juist op 't oogenblik, dat heL examen gaat beginnen, verschijnt Pius VII met slechts een zijner buiskapelaans en wordt zonder verdere plechtigheid, zóó had de H. Vader zelf het verlangd, door den Rector van 't Instituut naar een zetel in de voorste rij der gasten geleid, waar hij met volle belangstelling het examen der leerlingen volgt. Over de trekken des grijsaards toont zich bij den voortgang van het examen immer grootere tevredenheid vragen en antwoorden, de ont wikkeling van de moeilijkste vraagstukken der wetenschap volgen beurt om beurt. Men bespeirt het duidelijk hier was met grooten toeleg, met ernst en weldoende geestkracht geheel het jaar door, zoowel door de leeraren als leerlingen, ge werkt. Doch onder al deze laatsten was er één, die door kennis, scherpte van geest en slagvaardig heid uitmuntte Pius Barbo. Met vaderlijke welwillendheid had Pius VII de uitmuntende bekwaamheid van zijn pleegzoon bemerkt eri, toen het examen geëindigd was, liet hij den bestuurder van het instituut en Pius Barbo in de ontvangstzaal bij zich ontbieden. (Slot volgt). Lwee ge en 'o- juwee'en overhemdsknoopjes, een gouden v'uchten damcstaschje met gouden beuge' ketting, groote gouden remontoir-heerenhor ge, een houden dames,hor'oge, een zi'veren dames hor'oge, een zi'veren armbandhor'oge, een zwaar gouden ketting met groot zwart medai'jon met pare'tje (antiek), een gouden broche, een zwei- gouden armband in den vorm van een s'ang, met in den kop een bri'jant, een goudenhorlogeketting nog een gouden'broche, twee bloedkoralen kef- tingen, een doosje met 2 gouden tientjes en een gouden ha'sketting met hangende pareltjes. Vermoedelijk zijn de inbrekers langs de klimop naar boven geklommen en hebben zij door het openen van een spanjolet zich toegang tot het huis verschaft. In het huis was alles overhoop gehaald. Mevrouw Dudok de Wit was tegen inbraak verzekerd De politic heeft nog geen spoor van de dieven ontdekt. Benoemingen. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem is tot kapelaan aan de parochiekerk van den H. Joseph te Gouda, benoemd de Weleerw. pater G. J. van der Schoot O.F.M. Beehtzake® Langs een omweg besteld. Laatst maakten wij melding van een brief, door een Rotterdamsche firma naar Lobith verzonden, welke na een aovntuuilijke reis naar Spanje, door het postkantoor te Rotterdam maar weer naar den afzender was teruggezonden. Als te-' genhanger verdient wel de aandacht het volgen de geval. Een te Rotterdam gevestigde kolenhandel zond op 11 Augustus '25 een prijscourant aan een harer klanten, wonende villa „Weltevreden", Capelle aan den IJssel. Op de sorteerafdeeling maakte nmn 't abuis, door 't drukwerk niet voor de post naar Gappella a.d. 1 Jssel te bestem men, doch door Indië als bestemd voor Welte vreden. Op 20 Septi mber kwam de prijscourant in Indië aan. Daar werd het abuis bemerkt en op 22 September werd de prijscourant weer naar Nederland verzonden met het resultaat, dat be doeld drukwerk een dezer dagen aan liet goede adres te Capelle a d IJssel werd bezorgd. Moordaanslag. Gistermiddag is de 40-jarige chrirurg, Dr. Seith te Frankfort tijdens zijn spreekuur door een vrouw, die voorgeeft verpleegster te zijn, doodgeschoten. De da der es trachtte zich bij haar verhoor te vergiftigen, doch kon in het ziekenhuis, waarheen zij terstond werd overgebracht nog gered worden. Ontploffing- In een voorstad van Ber lijn heeft vanmorgen in de chemische fabriek Borchert, een ontploffing plaats gehad, waardoor 2 arbeiders zwaar en 2 licht gewond zijn. DR. LUTHER TE ESSEN. BERLIJN, 29 Oct. In de rede die do rijkskanse lier gisteravond te Essen hield, heeft hij er, blij kens de Verslagen in de Duitsche bladen, nog maals den nadruk op gelegd, dat vóór de ratifi catie der verdragen van Locarno de aan Duitsch land be'oofde concessies in vervu"ing moeten gaan. „De rijksregeerjng a'dus dr. Luther staat en valt met deze verdragen." Voor zijn vertrek naar Essen heeft de rijkskan- se'ier gistermiddag nog een feestmaal ter eere van MacDona'd gegeven. JOEGO-SLAVIE EN TURKIJE. BELGRADO, 30 Oct. (draadloos) Joego-Sla- vië en Turkije hebben te Angora een vredes- en vriendschapsverdrag gesloten. HET BALKAN-CONFLICT. PARIJS, 30 Oct.. (draadloos) Volgens offi cieele cijfers, heeft het Grieksch-Bulgaarsche conflict 30 slachtoffers geëischt, waaronder vrouwen en kinderen, 't Bulgaarsche grond gebied is nu geheel door de Grieken ontruimd. De militaire attache's van don Volkenbond zijn ter plaatse gearriveerd. CANADA. MONTREAL, 30 Oct. (draadloos) De verkie zingen in Canada schijnen in 't voordeel der conservatieven te zijn verloopen. Acht ministers zijn Verslagen, drie herkozen. ONLUSTEN IN BRITSCH-INDIE. BOMBAY, 30 Oct (draad'oos) Ern.tige ön'usten hadden p'aats tusschen Hindoes en Mohammedanen te Sho'apur. Tijdens 'n proces sie van Hindoes deden gewapende Mos'ims een aanval, 'n Hevig gevecht volgde waaraan de politie een einde moest maken Twee personen werden gedood en 10 gewond UIT FRANKRIJK. PARIJS, 30 Oct (draadloos) De gebeurte nissen in Syrië wekken hier groote belangstelling Energieke regeeringsmaatregelen worden voor bereid. Het terugroepen van geneiaal Sarrail wordt Verwacht „De Matin" meldt, dat Briand als voorwaarde voor het aanvaarden van de portefeuille van buitenlandsche zaken het terug roepen van Sarrail geëischt heeft Boncour zou benoemd worden tot civiel-gouverneur van Syrië. De reehtsclie pers kondigt de aaneen gesloten oppositie van het nationale bloc tegen het nieuwe kabinet aan. De belladonna-vergiftiging. De rechtbank te 's-Gravenliage heeft gister, overwegende, dat het. ten laste gelegde niet wet tig en overtuigend is bewezen, vrijgesproken den gedetineerden oud-Indhch n onderofficier P. B. tegen wien veertien dagen geleden het openbaar ministerie 5 jaar gevangenisstraf had geëischt ter zake van het aandeel, dat beklaagde in een in 1922 te 's-Gravenhage gepleegd geval van belladonna-vergiftiging zou hebben gehad, door dien hij door hem met belladonna gevulde bon bons verschaft had aan zijn vrouw, die daarmede misdrijf hacl gepleegd, ter zake waarvan de llaagsehe rechtbank haar indertijd tot jaar gevangenisstraf heeft, veroordeeld. Snel 39 -J Rovers 26 j van Gogh 21 j en SBORT. Voelbaloverziclit. Onze blauw-witte stadgenooten zullen a.s Zondag O.D.S. ontmoeten,dat op't moment onge veer onderaan bengelt. Wanneer FL-.D.V.S. 't niet te licht opvat, zullen de puntjes wel in Schiedam blijven. Van der Griendt en J. de Bruin zullen beiden weer van de partij zijn. Van veel belang voor H.-.D.V.S. is de ontmoeting in Delft tusschen D.H.C. en V.U.C. Wint D.H.C. Burgerlijke Stand. O n d e r t r o uwd: Oct. 29. J. en L A Van de Merwc 25 j en C Deijl 24 j H J C H P Coenen 20 ,j Gehuwd: Oct 29 J van Eijk 24 jen J C. J. van Paassen 20 j. C. van Steenoven 24 j. en T. Klaasse, 26 j. Geboren: Oct. 28 Anna Maria d.v. A. van Slingeland, overleden, en A. v.d. Helm, Nassau- laan. Flora Annetta d.v. F. Groenendaal en W. van Aalten, Gruttersteeg. Overleden: Oct. 27. Johannes de Vette, oud 31 j. en 6 mnd, Nassaulaan. 30. Maart je Lamping, oud 70 jecht gen. van H. van Brakel, Bakkersstraat. BsKdelsberlekten. Ileurs van ScMedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 30 Oct. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 16.—. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 30 Oct. Men noteert voor Spiritus 100 f 22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Sclded. Spoelingver eenig ing" Heden f2 70 per ketel. 2.06. 2 47. 3.22. u. 31 m. gein. duur Lon- Sekeepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 30 Oct. vto. 0.52 n.m. 1.23. 31 Oct. v,hu 1.40 n.m. 1 Nov. v.kj, 2.24 n.en, 2 Nov. v.m. 3.04, n.m. Gem. duur vloed 5 eb 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 29 Oct. Vertrokken: Eng. „Zent", ledig naar Rotterdam. Noorsch s.s. „Mercator", 1< dig den naar Antwerpen. Zweedsch s.s. „Nordost", ledig naar Rot terdam. ltaliaansch s.s. „Nimbo", h dig naar Ham burg. SCHIEDAM, 29 Oct Aangekomen s.s. „Kin derdijk" ledig Van Antwerpen om hier te dokken in de Wiltonhaven. 30 Oct. Franscb s.s. „Emily L.D." van Ulca borg om hier ko'en te bunkeren in de Wi'he'mina- haven. Eng s s „Zamora", 'edig van Rotter dam om hier te dokken in de Wi'helminahaven 77 7 t BelgiS I'fjkfS-UWWRPÏL j-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2