LDXOR |De Doodssprong Prachtprogramma. Iflenscb erger je niei| DE LEEUW Ramen te Koop. Adverteert in de Nieuwe Schiedamsche Courant Bouw van een nieuwe PAROCHIEKERK van het H. Hart digi Zondag 22 Novem ber 1925 „De Vestaalsche Maagd" ICLËif^E ADVERTENTIËN Gemengd Nieuws. Kerknleuws. Laatste Berichten. Telegrammeu. Handelsberichten. Beurs van Schiedam, Burgerlijke Stand. Scheepvaart. 1. De Echte TOM MIX Willem v. d. Veer 2. Schelmenstreken des avonds 8 uur, Opgevoerd zal word n Nieuwe decors - Nieuwe Costumes Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Wegens het groote succes gaan wij nog eenige dagen door met den Reclame-Verkoop. Dames fantasie schoentjes, prima kwaliteit f 4.45, Hee ren bottine prima boxcalfs, in drie mo dellen f5.95. Alleen bij LEO NIEBERG. NETTE WEDUWE vraagt beleefd een paar wasschen. Brieven bur. 902. Tooneel-Yereeniging Eenige nette Dames en Heeren gevraagd. Brieven te sturen Nieuwe Schied. Crt. Koemarkt. N cttc JONGE WERKSTER biedt zich aan voor de morgenuren. Brieven bur. 903. Geweekte Stokviseh met onze heerlijke ei gen gemalen mosterd, „De Vischwinkel". A. FILLEKES, Hoog straat 81, Tel. 68193. Bij alleenwonende weduwe SAMENWONING aangeboden voor jon gelui of nette juffrouw billijken prijs. Brieven bur. No. 901. Koude voeten moet U voorkomen. Heerlijke warme wol len pantoffels met lederen zool f 1.50 Alleen bij LEO NIEBERG, Hoogstraat 16. Te koop gevraagd EIKEN WASCHTAFEL Brieven opgaaf prijs bur. No. 904. PAARD te koop bruine Merrie 5 jaar oud. Brieven bur. No. 912. TE KOOP een groote zoo goed als nieuwe kachel. Brieven bur. No. 905. GLYCERINE ZEEP per pond 14 ct. Schoencrême „Glim" 11 ct. Linoleumwas „Glim" 33 ct. Kla vervierlucifers 9 ct. Zwaluwlucifers 14 ct. Cocosrozenzeep „Dubbelman" 14 ct. Prima Scheerzeep 15 ct. Ammoniakzeep 15 ct. Lavendelzeep 12 ct. Bijloo's Hoofd- eaudecologne 23 ct. A. MUIS, Broersveld 169. R. Z. A. net meisje 19 jaar als winkeljuffrouw voor noodhulp of vast, on verschillig welke bran che. Brieven bur. No. 900. OVERNAME eiken salon gramo- phoon, schitterende weergave, 30 nooie nummers spotprijs 90 gld. Br. bur. No. 906. TE KOOP mooie haan met kip pen. Brieven bur. no. 911. BERKELS SNIJMACHINE te koop. Brieven bur. No. 907. De commissie bericht dal zij besloten heeft ook deze deelnemers toe te laten. yi Tijdaanwijzing stadsuurwerk. jg^In het nummer van Maandag j.l. maakte de Schiedamsche Courant melding van het verschil in tijdaanwijzing tusschen het stadsuurwerk en de draadlooze tijdopgave. Van bevoegde zijde wordt ons thans gemeld, dat Jiet torenuurwerk met de draadloozej tijd opgave geen verband houdt, doch eiken morgen gerereld wordt naar de tijdaanwijzing van het uurwerk op het perron van het station alhier, zoodat reizigers e.a. zich met gerustheid aan het st.adstorenuurwerk kunnen toevertrouwen. „De Vestaalsche maagd." Gezien het groote en welverdiende succes bij de eerste opvoering,die onlangs de meisjescongregatie der H. Hartparochie van dit tooneelspel gaf, zal er Zondagavond 8 uur in Musis" een tweede uitvoering daarvan plaats hebben. Allen die dit ensemble nog niet zagen optreden raden wij sterk aan Zondag eens naar Musis te gaan. Hun wacht een mooien avond en bovendien steunen zij pastoor Möllers moeilijken kerkbouw. Een volle Musis-zaal zij dus 't parool 1 Het muzikale gcdeeire van dezen avond zal door mevr. Berck-Feltzer worden Verzorgd is dus in goede vertrouwde handen. De nieuwe Koemarktbrug. Gelijk wij gister reeds meldden, is het werk van den onderbouw voor de nieuwe Koemarkt- brug aan geen der 15 op 22 Oct. j.l. ingeschreven hebbende aannemers gegund. Over deze aanbesteding bevatte ,,Het Volk" in het nummer van j.l. Zat-rdag o.m. 't volgen de naar aanleiding van de advertentie in de N.R.Crt. ,,Bij de gehouden aanbesteding van de Koe marktbrug Schiedam, werd in overleg met het bestuur van de afdeelingVlaardingeiiSchiedam van den Nederlandschen Aannemersbond, be sloten, niet dan onder bepaalde voorwaarden in te schrijven. Tot heden werd dit werk nog niet aan de laagste inschrijf ster N.V, v.h. Van Dongen en v. Hoven Dordrecht, opgedragen." Collega's Aannemers worden hierbij dringend gewaarschuwd voor uitvoering van dit werk geen aanbieding te doen, alvorens in overleg te treden met het bestuur van bovengenoemde af- deeling van den N.A.B. te Schiedam. Hier deelen de heeren aannemers dus publieke lijk mede, dat, zij over deze aanbesteding vooral Vergaderd hebben en hun leden de Verpachting hebben opgelegd, niet dan onder bepaalde voor waarden in te schrijven. Of de heeren ook hebben afgesproken wie voor bet laagste bedrag mocht inschrijven en hoeveel hij, het werk verkrijgende, aan zijn collega's zal hebben uit te keeren, wordt niet medegedeeld. Wat jammer is en aan dit open speleenigeafbreuk doet." Naar wij vernemen, zal in de Raadszitting van morgenmiddag deze kwestie tegelijk met het voorstel betreffende den bovenbouw wel tci tafel worden gebracht en grondig besproken. Onderhandsche aanbesteding blijft nu de eenige weg, om het werk voortgang te doen heb ben. Te Amsterdam slaagde voor het examen Geschiedenis M.O. de heer C. G. H. Swinkels, onderwijzer aan de St. Aloyfciüsschool alhier. Hedenmiddag 1 uur viel de 18- jarige T., toen hij op een rijdende vrachtauto wnde springen er weer af en kwam met het hoofd tegen een lantaarnpaal terecht, waar doorhij een bloedende hoofd-wonde opliep. Dr Ormel gelastte overbrenging naar de ouderlijke woning aan het Nieuwsticht. UIT ROTTERDAM. Banditisme. Gistermiddag is een, tot nu toe, onbekend man binnengedrongen in de woning van den 64-jarigen A. S. aan de Gharloissche Lagedijk alhier de in dringer heeft den ouden "man, die daar alleen woont, met een stuk hout op het hoofd geslaten tot bewusteloosheid intrad, en toen diens handen en voeten vastgebonden. Daarop heeft hij de woning doorzocht en een bedrag van 60 aan bankpapier benevens eenig kleingeld gestolen. De bewoner is een uur later, door toedoen van een broodbezorger, die geen gehoor kreeg en daarop ook de woning binnendrong, bevrijd. De verwondingen bleken niet van ernstigen aard. Jubileums in massa. Op 21 Nov. herdenken bij de N.V. Van den Bergh's Fabrieken, alhier, 21 leden van het fabriekspersoneel, dat zij 25 jaar en langer bij de firma in dienst zijn. Als bijzonderheid valt te vermelden, dat zich onder hen een opzichter bevindt, welke gedurende 50 achtereenvolgende jaren bij de firma werkzaam zal zijn geweest. Verder zullen op dien dag vier personen op een veertigjarigen en dan 16 op een vijfentwintig jarigen diensttijd kunnen terugzien. Op feestelijke wijze zal dit jubileum in tegen woordigheid van de Directie en familie der jubilarissen worden herdacht. legensLaando zijn hypotheekhouder aanzegging ontving, bleef afdoening achterwege. Het plaatsje werd daarop in dit voorjaar door een notaris publiek geveild en door een derde gekocht. Deze vorderde daarop zijn eigendom op met het gevolg, dat de vorige weekde .nbóedel, het vee, de landbouwproducten, kortom de ge- heele inventaris door een deurwaarder uit Alme lo op den openbaren weg werd verkocht. En dat alles voor een 40, die de boer best had kunnen betalen. Een eerlijke echtgenoote. Bij W. D. op den Hil te Kaatsheuvel, zoo meldt het „D. v. N.-Br." was dezer dagen een partijtje waschgoed gestolen, met een weinig steenkolen uit het schuurtje. Van de daders geen spoor. Twee dagen later, stond al het gestolene in een bak onder het raam met een briefje waarop ver meld dat de vrouw van den dief, geen gestolen goed in huis wilde hebben met nog 20 cent inge sloten voor de steenkolen. Verkeersongevallen. Gisteravond is op het Velperplein te Arnhem een motorwagen van lijn 1 der electrische tram achter opeen vrachtauto van een fruithandelaar uit Eist gereden. De vrachtwagen werd tusschen een paal van de bovenleiding en de tram als het ware gekraakt. De aanrijding was zóó hevig dat het achterstel van den vrachtwagen geheel in het voorbalcon van de tram drong, dat als een kaar tenhuis ineengedrukt werd. De wagens zaten zóó vast in elkaar dat men ze eerst na l1/2 uur uit elkaar had. Het verkeer op lijn 1, Velp-Arn hemOosterbeek, stond gedurende dien tijd vrijwel stil. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Tot zinken gebracht. Aan boord van de „Lenape", waar gelijk gemeld, ter hoogte van Atlantic City brand is uitgebroken, zijn geen slachtoffers te bereuren. Het schip is naderhand tot zinken gebracht. De waarde van schip en lading bedraagt on geveer drie millioen dollars. Een doodgewaande terecht. Voor een der gerechtshoven te Londen werd gister geconstateerd, dat een acteur, van wien men in negen jaar niets gehoord had en die algemeen dood werd gewaand, op het oogenblik katoen- planter is in Carolina. Het betrof hier deu 66- jarigen tooneelspeler Yates, een zoon van den oprichter en hoofdredacteur van de „World" indertijd een bekend Engelsch blad. De doodge waande zal bij zijn terugkeer in het bezit komen van 3000 pond, die hij van zijn in 1921 overleden broer heelt geërfd. Lange Jaap van Barmen. Dere- dactie-bureaux der Weensche bladen hebben dezer dagen het bezoek ontvangen van een zes tien-jarig jongeling, die de respectabele lengte van 2.40 Meter bereikt heeft. Deze reus, die onder den naam van Uranus in een circus op treedt; heet Jacob Racken en stamt uit de omgeving van Barmen. Hij beweert tot een reuzengeslacht te behooren zijn grootvader haalde 2 Meter 60 en zijn zusje, in den aanval- ligen leeftijd van 10 jaar, heeft het ondanks haar kort bestaan, reeds tot 1.95 Meter gebracht. Volgens een professor in Bonn zal Jaap nog wat langer worden, en inderdaad, in de laatste.veer tien dagen mocht hij nog zeven centimeter aan zijn lengte toe voegen. Dat confectie-fabrikanten- geen klant aan hem hebben is te begrijpen. Voor dergelijk werk is zijn figuur niet direct geschikt. Een coupon netje van twaalf en een halven meter is echter voor zijn costuum voldoende. Het nummer zij ner schoenen is 67, dus ook niet direct de meest courante maat. Moet Uranus zich op reis bege ven dan reserveert hij een halve coupé en in zijn slaapkamer gebruikt hij twee bedden. Zich zelf opgegeten. In een honge rige bui heeft de reusachtige boa constrictor van den Hamburgschen dierentuin getracht zich zelf op te eten en is hij bij den maaltijd omgekomen. Het dier begon zijn eigen staart te verslin den, doch stikte al spoedig. De oppasser vond hem liggend in een cirkel, als een symbool van oneindigheid. Groote haven brand. Een gedeelte der gebouwen van de Mississippihaven te New Orleans is door brand verwoest. De aangerichte schade wordt geraamd op minstens drie millioen dollar (circa 7.500.000). Het proces-Bot h me r. Gravin Both- mer is tot een jaar hechtenis veroordeeld. Haar advocaat heeft hooger beroep aangeteekend. Een ko ppige boer. Een landbouwer uit de gemeente Weerselo werd het vorig jaar door een coöperatieve vereeniging aangesproken voor een klein bedrag in het tekort der ver eeniging. Hij werd veroordeeld, doch weigerde te betalen. „Men kon hem toch niets maken", luidde het advies van zijn raadgevers. Er werd beslag gelegd op zijn boerenplaatsje, doch niet- Mgr. B. A. de Wit. Naar het „Ov. Dagblad" verneemt is de Vicaris-Generaal van het Aartsbisdom Mgr. B. A. de Wit te Utrecht ernstig ongesteld Mgr. is lijdende aan longontsteking. Pastoor Wouters. De ZeerEerw. heer J. Wouters, Pastoor te Vlaardingen, deelde Zondag, volgens de „Rsb." zijn parochianen mede, dat hij om gezondheids redenen zijn ambt spoedig zal moeten neer leggen. Retraitenhuis „De Thabor", te Rotterdam. 2326 Nov. Gehuwden gewonen stand. 30 Nov.—3 Dec. Gehuwden gewonen stand. 8—11 Dec. Jonge dames middenstand. 1316 Dec. Jonge dames deftigen stand. 31 Dec.3 Jan. Mannen en jongelingen. Weerbericht. V erw achting; Matige tot krachtigen O. wmd, nevelig met weinig kans op neerslag, over dag om 't vriespunt, 's nachts lichte vorst. Mijnongeluk. Gisteravond half tien is in de Oranje-Nassau- mijn III te Heerlen de Poolsche arbeider H. door afvallend geste, nte getroffen. H. is heden morgen overleden. Twee kinderen geslikt. In de kiezelgroeve van B. bij Heerlen heeft gister een zandverschuiving plaats gehad, waar door twee kinderen bedolven werden. De klei nen zijn beide gestikt. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 18 Nov. 19 Nov Londen /12 041/a 1 12.04'/2 Berlijn- -59.17 -59.171/.. Parijs- 9.96 - 9.91 Belgiff- 11.261/, - 11 27 Zwitsesland- 47.91 - 47 93 Amerika-2.48% - 485/g Weenen - 35.05 - 35.05 Kopenhagen - 61.87 Vt - 61.97r/g Stockholm- 66.50 66.52V2 Oslo- 50.57 Vs - 50.60' liadrid- 35.40 - 35.75 Uilnan- 9 93 - 9.91 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM, 18 Nov. 19 Nov. Londen12.041/, 12.04 V2 Berlijn -59.17 -59.19 Parijs - 9.97 - 9.80 Brussel -1127 -11.27 Zwitserland- 47.92V2 - 47.95 Weenen - 35.05 - 35.05 Kopenhagen - 61.95 - 62.— StoCfholm___- 66.50 -66.55 Oslo - 50.65 - 50.75 New-York- 2.48V» - 2.48 8/„ FRANKRIJK EN AMERIKA. WASHINGTON, 19 Nov. (draadloos) Naar verluidt acht de Amcrik. regeering 't wenschelijk, dat Frankrijk ter Verdere bespreking der schul denkwestie een nieuwe delegatie naar Washing ton zendt. STAKING. MEXICO City 19 Nov. (draadloos) Alhier is een textielarbeidersstaking uitgebroken. TURKESTAN. BERLIJN, 19 Nov. (draadloos) De Turksche regecring heeft wegens den onzekeren toestand de krijg&wet in O. Turkestan voor een jaar ver lengd. Ms. „Vidar", commandant J. Zwenkt', en Hi\ Ms. „Thor", commandant J. Mak, kannonneer- Ijo'oten van HelleVöetsluis in de Voorhaven; ver trokken hedenmorgen naar Gorcum. SCHIEDAM, 18 Nov. Vertrokken Eng, s.s, „Hullman", naar Huil. SCHIEDAM, 18 Nov. Aangekomen Eng. s.s. „Dront", ledig van Rotterdam om hi r te dok ken in de WiltonhaVen. s.s. „Driebergen", ledig van Antwerpen om hier ie dokken in de Wilhelminahavcn. Moutwijn. SCHIEDAM, 19 Nov. Offieieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 15.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 19 Nov. Men noteert voor Spiritus 100 f22. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". IKden f2 80 per ketel. Geboren: Noy. 17. Gornelis Johannes Antonius z.v. J. J. M. Voorwald en J. P. M. van Baarle, Zwartewaalschestraat. Wilhelmina Johanna d.v. J. Oostendorp en W. F. L. Damen, Buitenhavenweg. Fredrik Albertus Johannes, z.v. F. A. Beukers en A. Bergmans, NieuweHaven Johannes Theodorus z.v. B. W. H. Kleiss en J. M. L. Krowinkel, Iluijsmansstraat. 18. Rudolf Paul Adolf, z.v. W. P. H. Kullow en K. Frens, Parallelweg. Overleden: Nov. 17. P. E. Ligthart, oud 49 j., Nassaulaan. P. G. Bijloo, oud 75 j., echtgen. K. de Zanger, Sommelsdijkschestraat. Hoog water te Hoek van Holland. 19 Nov. v.m. 3 50 n.m. 4 02. 20 Nov. v.m. 4.34 n.m. 4.48 21 Nov. v.m. 5.25 n.m. 5.40, 22 Nov. v.m. 6.17, n.m. 6.39. Gern. duur vloed 5 u. 31 m. gem. duur eb 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 18 Nov. (AangekomenHr. brengt vanaf mor genavond wuderom slechts 4 dagen een alles overweldigend roept U allen toe Vroolijk en sensationeel spel jn 8 acten. 2. Het -pannende Hol- laudsche filmwerk met den bekenden Hol lander in de hoofdrol. Een prachtfilm in 6 groote acten. Vanaf Dinsdag t.e.nj- Donderdag 26 November De groote Avonturen roman met den sympathieken EDDIE POLO. VOOR DE MATINEES 1. Eddie Polo in De Doodssprong. 2. De Vondeling. 8. De Waar zegger. 3993—50 Heden ontvangen een groote partij RAMEN zeer geschikt voor bet afdekken van Kippenhokken. Te bevragen bij J. DE WAARD, Buitenhavenweg No. 96, Tele foon No. 68951. 3994 8 to SCHII'IDA M. OP in de Groote Zaal van MUSIS SACRUM Lange Haven. Tooneelspel in 4 bedrijven met Apotheose. De rollen worden vervuld door de oudere leden van de Meisjes- Congregatie van de Noodkerk in het Gorzenkwartier. 3991 40 De netto opbrengt dezer Uit voering zal worden afgedragen aan den ZeerEerw. Heer J. B. W. ML MÖLLER, Pastoor der Parochie van het H. Hart. Kaarten te bekomen a f 0.60 bij de leden der Meisjes-Con'gre- gatie, Boekh. J. A. ULLERS, Hoogstraat 27 en aan de Zaal. Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering a f 0.10 p. plaats van 121 uur in Musis Sacrum.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 3