Ons Kerstnummer. PUROL Pijnlijke Kloven Het ligt in ons Voornemet) om met het' a.s. Kerstfeest wederom een fraai, rijk geïllustreerd Kerstnummer uit te geven. Dit blad zal door de lezers van de Nieuwe Schiedamsche Courant, met veel aandacht gelezen worden. Adverteerders zullen dus in hun eigen belang handelen, te zorgen tijdig hunne ad vertentiën aan het bureau van ons blad iu te zenden. Het Kerstnummer wordt op meerdere dagen in de huiskamer in handen genomen, daar men tijdens deze feestdagen meer nog dan anders gelegenheid heeft zich met lectuur bezig te.houleiu Wie dus voor zijn zaken doeltreffend reclame wil maken, verzuime niet. van de geboden gunstige gelegenheid te profïteeren. e. de Huurcommissie f. liet Stedelijk Muziek korps g. de Fondsen herkomstig van de Ver nietigde Giklen en van de rekening voor 1923 van h. het St. Jacobs-Gasthuis. 5. Voorstel van de Commissie vöor het onder zoek der rekeningen tot Voorloopige. vaststel ing van de gemeente-rekening over 1924! Gewone dienst. Ontvangsten 4.697.247.43 Uitgaven - 4.461.695.761 Batig saldo Ontvangsten Uitgaven 35.551.661 Buitengewone dienst. 7.870.930.51 -9.139.305.08 Nadeelig saldo ƒ1.268.374.57 6. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen in het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Maart 1926 kasgeld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste 1.000.000.' 7. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen om ook voor het jaar 1926 met de Bank Voor Nederlandsche Gemeenten een reke ning-courant-overeenkomst aan te gaan. 8. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring boor het jaar 1926, op door hen te stellen voorwaar den, aan de Schiedamsche Voetbal-Ver. „D.E.M. O.S." van het terrei i, gelegen ten Zuiden Van de Stoomwasscherij aan de Stadhouderslaan. 9. \oorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan M. van Schle of anderen van een perceeltje tuingrond, nabij de Willem de Zwijgerlaan, tegen een huurprijs van 20.per jaar. 10. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche Verhuring op door hen te stellen Voorwaarden aan de Bataaf- sche Import Mij. te Rotterdam,.van een perceel grond, gelegen voor het pand Nieuwe Haven 69b, tegen een huurprijs Van 100.per jaar, zulks ten behoeve van de oprichting van een ondergrondsche benzinepompinstallatie. 11. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche aankoop van de Coöperatie „D.E.S." alhier, van den buiten de rooilijn Voor de panden aan c!e Groenelaan nos. 5951 gelegen grond, ter opper vlakte van 6 M2., tegen den prijs van 0.25 in totaal, met bestemming Van dezen grond als 'openbare straat. Na afhandeling dezer agenda zal met de be handeling der gomeentebegrooting voor 1926 worden voortgegaan. fioeststillend-Slijmoplossend-Heerlijke smaak Ooozen en Flacons 40 en 60ct i a Bij Apoth.en Drogisten 4395 6 thieken vorm, waarin het huldeblijk is gekleed nevens het geschilder portret van de Koninklijke familie zal een geldsom worden aangeboden, waar voor een koninklijke bestemming zal worden ver zocht. Wijziging uitbetaling ouderdomsrente op de Kerstdagen. De directeur van het Post- en TeUgraafkan- toor te Schiedam maakt bekend, dat de uitbe taling van de ouderdoms- en invaüditeitsrente, clie zou moeten piaats hebben op Vrijdag 25 December nu zal geschieden, op Woensdag 23 December en de uitbetaling, die op Zaterdag 26 December zou moeten geschieden nu op Don derdag 24 December zal plaats vinden. Dus tel kens 2 dagen eerder. „Klein Artis". ,'n Typische onderneming 'u wonderlijke on derneming die respect afdwingt en waar op offering en liefde voor de wonderen der natuur uit spreekt. Wij zien hier een aantal Jaout- en zoetwater- visschen in ruim 35 aquaria, waarin talrijke mooie waterplanten leven. We kunnen hier rustig het leven van al die exotische visschen gadeslaan. Een pracht verzameling opgezette zoowel binnen- als buitenlandsche vogels is hier te be wonderen, i Ook vinden we de mooiste soorten vlinders in al hun verscheidenheid en schoonheid; zelfs jonge krokodillen zijn hier vinden hier hun Woon plaats. Als we weten dat deze „Klein Artis" het resultaat is Van vele jaren arbeid van deskundige personen, begrijpen we dat, wat ons hier .wordt tentoon gesteld zeker bezienswaardig is en. een gang naar het interessante schip over waard- Ook onderwijzers zij gewezen op het nut wat het hier verzamelde voor hun leerlingen afwerpt. Vooral de medewerking van diverse vooraan staande vereenigingen op Natuur-historisch ge bied rechtvaart ons deze aanbeveling. Het schip heeft ligplaats gekozen bij de Koe- marktbrug. De Hanze. Dinsdagavond 8 uur vergadert de Hanze- afdepling in Mais'on v.d- Heyderi. De agenda vermeldt o.m. een lezing van kap. Paulussen," over 'n actueel onderwérp. Ook de dames van de Hanzeleden worden ver wacht. De Hanze-afd. is naar wij vernemen ook van plan op 19 Januari in den Volksbond een radio avond te geven. Mutaties bij 't Onderwijs. B. enW. schrijven aan den Raad In Verband met het aan mevr. Kranenburg-Muis, mej. van der Hoeven en den heer Timmermans verleende eervol ontslag en met het oog op de wijziging van School G 2 in een school, meer in het 'bijzon der bestemd voor opleiding Voor H.B.S., Gym nasium enz. hebben wij de eer U, de volgende Ver andering in de samenstelling van het personeel der openbare lagere scholen voor te stellen I. Over te plaatsen naar school J a. mej 1-1.H. van Peet Van school K. b. den heer A. Bakker van school G2. II. Over te plaatsen naar school K a. mej. Th. M. de Goederen Van school G2, b. den heer J. Mak van School G2. III. Over te plaatsen naar school G2. den heer D. Hoek van school K. IV. Over te plaatsen naar school E. mevr. ■1Klein-Veenstra van school G2. Tengevolge van deze overplaatsingen kan thans school G2 worden opgeheven. In twee Van de drie vacatures Wordt niet voorzien. Het personeel der openbare lagere scholen is thans zoodanig ingekrompen, dat weder aan verschillende scholen tot benoeming van nieuw personeel in eventueele vacatures kan worden overgegaan. Een veertigtal ouders heeft aan den Raad verzocht mej. de Goederen niet te verplaatsen van school G2 naar School K. Oranje comité. Met verwijzing naar hetgeen daaromtrent in de plaatselijke bladen reeds is Vermeld Vestigt de burgemeester de aandacht op den oproep van het plaatselijk Oranje Comité 1926, waarin de burgerij wordt opgew kt uiting te geven aan haar belangstelling in het Zilveren Huwelijks feest van de Kpningin en den Prins der Neder landen. Het plaatselijk Oranje Comité 1926 stelt zich Voor op Maandag a.s. den 21en. dezer daartoe gelegenheid te geven door het houden van een inzameling aan de huizen der ingezetenen. In het bijzonder wordt gewezen op den sympa- Luxor. Twee groote hoofdfilms. „De bende van de drie kruizen", laat Jack Hoxie op zijn best zien. Hoe of de held een boevenbende uitroeit, wordt ons voorgesteld in een reeks spannende momen ten. Een voor een, krijgt hij de ongure typen er onder maar met welke moeilijkheden dat ge paard gaat moet u zelve maar eens gaan zien. „De verborgen vallei" is een film die gedeeltelijk on der deroodhuiden speelt maar interessanter is nog Bela, het blanke meisje, met haar strijdhaftig ongewoon karakter, dat de Roodhuiden ontloopt en na heel wat avonturen haar doel bereiktde ernst wordt geestig met humor afgewisseld. Begonnen wordt met een alleraardigste boksen- sensatie, waarin Dempsey zijn krachten toont Een mooi programma. zoen", waarom van 't begin tot't eind wordt ge bruld van 't lachen. Hierna de le hoofdfilm in 6 acten „De Zadel- held" met Hoot Gibson in de hoofdrol. Het is een sensatiefilm bij uitnemendheid. Op het tooneel Coby van der Velde, de bekende soubrette. Na de pauze 't schitterende dramatisch filmwerk in 7 acten „Levensstrijd", een film die ieders aandacht vraagt en die ook ten volle waard is. De hoofdrol in dit filmwerk wordt door Virginia Valli op aandoenlijke wijze vervult. |i W.B. Theater. Het journaal gaf eenige kieken van de begra fenis van Koningin Alexandra, terwijl de revue nu èehs geen kasteelen uit het dal der Loire te zien gaf. „Piccadilly Vermaak" liet ons zien hoe de Londensche groote wereld zich 's nachts vermaakt. Hierna een tructeekenfilm „De auto rit". Ter kennismaking verscheen op het too- fieel het „vernieuwde" W.B. orkest onder leiding van den nieuwen dirigent F. Delia Lena. Door deze vernieuwing is W.B. weer een aantrek kelijkheid rijker geworden. Vervolgens werden de lachspieren op danige wijze geprikkeld door een dolle klucht in vier acten, een zooals men er slechts weinig ziet. De titel is „M'n neef uit Canada", met in de hoofdrol Zigoto. Hierna wer den we weer eenige oogenblikken uit het land van den schijn weggerukt door „Capt Lewis en Corty Robinson" komische acrobaten. Moesten voor de pauze de lachspieren het ontgelden, na de pauze werd met den zelfden maat gemeten. Vertoond werd „Geld voor 't grijpen" (Plenty money) een schitterend ge speelde Engelsche klucht. Niet alleen de film was kostelijk doch ook de opschriften getuigden van veel humor. Wie eens een avond hartelijk wil lachen, vindt daartoe in W.B. aanleiding in overvloed. Pandora. De Pandora brengt deze week weer een pro gramma dat „trekken" zal. Bégonnen wordt met een schitterend mooie natuur-opname on middellijk gevolgd door een dolle twee-acter „Een griezelig avontuur". Hierna een aardige Wild-West film eveneens in twee acten. „De ontmaskering van de gouddieven" met veel en hevige vechtpartijen. Ook de hoofdfilm voor de pauze biedt ongemeene bekoring aanhen die van sensatie cn „knocken" houden, terwijl ook hen die van goed spel houden in „Het meisje van kamer 29" het volle pond wordt toegemeten. Op het tooneel „MarieMdïiol", humoriste aan den vleugel. Voor na de pauze heeft de directie de hand weten te leggen op een in Rotterdam veelbespro ken film nl. „De blikken dominee".Zooals men weet werd deze film in Rotterdam eerst goedge keurd en na een week gedraaid te hebben afge- keurs, tot tenslotte de burgemeester haar weer goedkeurde, wat tengevolge had dat de geheele keuringscommissie aftrad. Waarom de film afge keurd werd is ons, na haar gezien te hebben een raadsel. Er zit niets afkeuringswaardigs in, wel is ze werkelijk dolkomisch en geestig, iets wat in langen tijd niet van een film van Charley Chapmlin hebben kunnen getuigen. We kunnen dit programma dan ook met - volle gerustheid aanbevelen. Het variété is vanaf heden veranderd. Nu treedt het duo Smink op met een humoristisch program. Pijnlijke Kloven verzacht en geneest men met 4694 8 Vervolg Kerkberieht. Kapel der Ecrw. Zusters Theresianen, toegewijd aan O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Warande 125. Eiken morgen te 81/2 uur H. Mis en Zondags gezongen LI. Mis. Eiken Woensdag H. Mis ter eere der H. Liduina en Donderdags ter eere der KI. Theresia. Alsdan worden de intenties herdacht, waarvoor de Eerw. Zusters verzocht zijn te bidden. Daarna vereering der H. Relikwieën. Heden, 4e Zondag van den Advent. Te 5 uur Uitstelling en te ö1/* uur Uof ter voorbereiding van liet Kerstfeest. Maandag, feest van den H. Apostel Thomas. Van 5 tot 6 uur Uitstelling. Donderdag, Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. Vrijdag, Hoogfeest van Kerstmis. Het drietal H. LI. Missen begint te 8 uur, waarvan de laatste gezongen. Dien dag volle aflaat van O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Te 5 uur Uitstelling te 5J/2 uur Lof. Zaterdag, 2e Kerstdag, gezongen LI, Mis. Te 5 uur Uitstelling en te 51/2 uur Lof ter eere van het Kindje Jezus. HEDEN (Zondag) H. Misoffer ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes voor een zieken zoon. MAANDAG voor Hendrica Tromp-Effting. DINSDAG Voor de overl. families Hehe- mann en Vroomans. WOENSDAG voor een bijzondere intentie ter eere der KL Theresia. DONDERDAG voor de overl. familie Schef- fers. VRIJDAG le H. Mis voor de geloovige zielen 2e voor overl. vader (B) 3e voor Hendrica Tromp-Effting. ZATERDAG voor Henrica Schaap-Zuid- geest, vanwege E. R. K. a.s. ZONDAG, 3e Kerstdag, in aansluiting met het klooster te Lisieux en alle kloosters over de geheele wereld der ongeschoeide Carmelitessen, H. Misoffer van dankzegging voor alle gunsten en genaden, door de KI. Theresia gedurende dit jaar verkregen. Na de LI. Mis „Te Deum Lauda- mus". UIT ROTTERDAM. Prinses Theater. Na de Universal weekrevue krijgen we een zeer aardige, komische 1 acter „de betaalde gast". Dart een klucht in 2 acten „Geef me een KALENDER. (2027 December 1925). Parochiekerk van den H. Joannes de Dooper en van de Koninginvan den Allcrlv. Rozenkrans. Zondag. 4e Zondag van den Advent, blz. 65. 2e Oratie van den H. Dominicus, Abt., blz. 539. Maandag. LI. Thomas, Apostel, blz. 539. 2e Oratie van den dag, blz. 65. Prefatie van de Apostelen, blz. 54. Dinsdag. Beschermfeest der LI. Maagd, blz. 513. 2e Oratie van den dag, blz. 65. Prefatie der H. Maagd, blz. 53. Woensdag. Z. Margaretha van Savoyen, Weduwe der Dominicanerorde, blz. 922. 2e Oratie van den dag, blz. 65. 3e Oratie Van de. H. Maagd, blz. 55 Oratio II. Donderdag. Vigilie van Kerstmis. Van den dag, blz. 68. Vrijdag. Hoogfeest van Kerstmis, met aller- plechtigst octaaf, blz. 71, met eigen prefatie, blz. 46, gedurende het geheele octaaf. Zaterdag. H. Stephanus, eerste Martelaar, blz. 542. 2e Oratie van Kerstmis, blz. 543. a.s. Zondag. H. Joannes, Apostel en Evan gelist. AGENDA. Maandag 21 December. 8 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Lorenzo Perosi". Steeds gelegenheid inschrijven lidmaatschap. 8 uur. Dammen in het Patronaatsgebouw, L. LI a ven. Dinsdag 22 December. R. K. Mannenzangvereen. „St. Caecilia", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond. Repetitie iederen Dinsdagavond van 81/2 tot 101/2 uur. 8 uur. Lezing met lichtbeelden over de Romein- sche Catacomben, door kap. Leesberg. (Ook toegankelijk voor dames). Gemengd Nieuws. De Amsterdam sc he melkoor- 1 o g. De melkoorlog duurt voort. En evenals bij een echten krijg, zijn beide partijen uiterst vol daan over het verloop. Het schijnt echter, dat de strijd een ietwat scherper karakter dreigt aan te nemen. Toen namelijk de voorzitter van den R. K. Melkveehoudersbond, de heer Meekel, zijn melk in de omgeving van den Amstelveen- scheweg zelf aan het uitventen was, werd hij aangevallen door den melkslijter V., die blijkbaar kwaad was geworden over het feit, dat de heer Meekel zijn klanten kwam afsnoepen. Hij trok een mes en wilde zijn tegenstander te lijf. Niet zonder moeite werden beiden door het publiek geschei den. Proces-verbaal is tegen V. opgemaakt. Na den brand te Ven ray. Naar wij vernemen, zal het afgebrande klooster van de Paters Franciscanen aldaar ten spoedigste weer worden opgebouwd. Het zal verrijzen op dezelfde plaats waar liet tot heden stond. De bedoeling is het aanmerkelijk uit te breiden. Tot dezen bouw bestonden reeds plannen vóór dat de brand plaats greep. Ook de kerk zal ongeveer op de zelfde plaats weer worden gebouwd. Onder meer zal vermoedelijk aan het Klooster verbonden worden een studiehuis voor theolo ganten. O n g e luk. De zeeman W. M. uit Kiel is bij het van boord gaan van het voor den wal in de Maashaven alhier liggende IJ ui tschevst oomschi p „Gilhausen'Van de loopplank gevallen en terecht gekomen op een tus.-chen den wal en het schip liggend vlot. Hij werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht en is daar over leden. De mishandelde a g e n t. De perso-1 nen, die gearresteerd zijn als verdacht van de mishandeling van eenige agenten, j.l. Maandag middag bij het. uitkeeren van steun door ambte naren in Den Haag, zijn Vandaag ter beschikking van de justitie geste.d en in het huis Van bewa ring opgesloten. Herziening van het drankver- b o d. Volgens een bericht uit New-York heeft het Amerikaansche Congres te Washington zich uitgesproken voor een herziening van de wet op het drankverbod in de Vereenigde Staten. Vier vissc hersvaartuigen ver mist. Te Memel worden vier visschersschepen vermist met een totale bemanning van negentien koppen. Naar men vreest, zijn zij alle met man en muis gezonken. Roofmoord b ij Osnabrück. In den afgelooperi nacht is niet ver.van zijn woning de onderdirecteur van de Spaarkas van het district Osnabrück, Haarmann, door revolverschoten gedood. De moordenaar ontnam zijn slachtoffer een portefeuille met 1000 mark en papieren. Hij kon nog den zelfden nacht op het station worden gearresteerd. Huis ingestort. Volgens een bericht uit Milaan is te Potenza een huis van drie verdie pingen ingestort. Daarbij werden 7 personen gedood en 17 zwaar gewond. Telegrammen. BOLSJEWISME IN CHINA. HONGKONG, 18 Dec. (draadloos) Onder de Chineesche studenten te Kanton waai- een bol- schewistisch regeering is en te Swatow wordt 'n hevige anti-christelijke agitatie* gevoerd. Te Kanton is een beweging gaande öm gedurende Kerstmis groote demonstraties te houden. Te Swaton trachtten de bolsjewisten zich meester te maken van de missie-scholen. De beweging culmineerde in 'n poging van het gepeupel om het Engelsch-Gluneesche college te verwoesten. De schade wordt geschat op 25.000 pond sterling. Een der bekende Chineesche arbeiders-agitators zou in het geheim te Shanghay zijn terechtgesteld ONZE GEZANT TE WEENEN. WEENEN, 19 Dec. (draadloos) De Nederl. gezant te Weenen, Jhr. mr. W. M. van Whede die lijdende is aan nierontsteking heeft gister avond een spoedoperatie ondergaan, die gunstig is verloopen. T SPOKT. Voetbalprograinma. Afd. I. Rotterdam V.O.C.LTnitasHil versum i 't GooiSparta Haarlem H.L .C. Blauw Wit. Den blaag LI.V.V.D.F.C. Afd. II. Rotterdam FeyenoordA.S.C. Am sterdam SpartaanExcelsior Ajax—Edo. UtrechtU.V.V.Haarlem Zaandam Z.F.C. H.B.S. 2de klas A Rotterdam NeptunusHermes- D.V.S. Den Haag Quick—D.H.C. Dordt O.D.S.Steeds Hooger Den Ilaag: V.U.C. L.S.V. Schiedam S.V.V.Transvalia. Reserve lste klas Sparta2—Feijenoord 2; Den LIaag: H.B.S.2—Xerxes2 Dordt: DF.C. 2H.V.V.2 Delft: D.H.C.2—C.V.V.2 Schie dam LI. .D.V.S.2V.O.C.2. Reserve 2e klas 1 Leiden A.S.C.2—S.V.V.2 den LIaag B.MiT.2Olympia 2 A.D.O.2— Ouick2 H.V.V.3—U.V.V.2 Reserve 2e klasse1 B Rotterdam Steeds Hoo- ger2Feijenoord 2 Gorcum Unitas2-Nepunup 2; Rotterdam: Excelsior2—R.F.C.2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1925 | | pagina 2