ROVE] Alleen waar dat wiel draait, Hoogstraat 69. Tel. 68486. Abonnementen op dit bia Instituut „Dr. HEMMEES" tain, m. Bureel Aimiuistra- n tieie Cofitrdifi. af Opleiding voor Examen en Praktijk plaats. Van half negen, anderhalf uur vóór de aankomst, van het lijk te Brussel, was het verkeer reeds gestremd en verdrong zic.h een ontzettende groot.e menigte op het Rogierplein voor het Noordstation en op den heelen doortocht van den rouwstoet waar een sterke politie- en gendarme riemacht en de troepen van het garnizoen de nieuwsgierigen behoorlijk op afstand hielden. Alle ramen en tot zelfs de daken van hotels, win kels en particuliere woningen in den omtrek van het station zagen zwart van volk. Aan alle gevels op weinig uitzonderingen na hingen de vlaggen halfstok terwijl op pleinen langs lanen en straten de met rouw omfloersde straatlantaarns brand den. De hal van het station was in een rouwkape1 herschapen, ook de gevel was met rouwfloers behangen. Boven den uitgang prijkte het schild Van den kardinaal. Om tien uur stoomde de extra trein uit. Meche- len het Noorder station binnen, waar zich reeds koning Albertkroonprins Leopold, de bisschop- Pen, de presidenten van Kamer en Senaat, de ministers, ministers van staat en andere autori teiten en deputaties alsook de geestelijkheid van St.. Goedele evenals een eerc-detachement van het tweede regiment karabiniers met stafmuziek en regimentsvaandel bevonden. De hoornen schalden terwijl de lijkkist uit den trein werd ge schoven. De Koning en de prins bogen voor het stoffelijk overschot van den kardinaal, terwijl mgr. Micara, de pauselijke nuntius, het gebed der dooden opzegde. Nadat de lijkkist buiten het station was ge dragen en op den lijkwagen geplaatst, speelde de muziek, de troepen presenteerden het geweer en de menigte ontblootte zich het hoofd. De plechtige lijkstoet stelde zich vervolgens onder het luiden der klokken van alle kerken dei- hoofdstad in beweging. In den stoet marcheerden voor den lijkwagen eeu militaire kapel, detache menten infanterie, cavalerie en artillerie, depu taties van oorlogsinvalieden, oud-strijders, kin deren van strijders van 1830, de geestelijkheid van St. Goedele, de bisschoppen van Doornik, Luik, Namen, Brugge, de gemijterde abten, daar na kwam de lijkwagen met zes paarden bespan nen. Op de lijkkist lagen alleen het kardinaals- kleed en de Belgische vlag. Naast den wagen gingen als slippendragcrs de president der Belgische kamer, de heer Brunei, en de president van den Senaat. Onmiddellijk daarna volgden de koning, prins (;°P0'eh maarschalk Foch, de kardinaal Dubois uit 1 arijs en kardinaal Bourne, van de Westmin- »ter-kathedraal, de verwanten van den kardi naal, de Belgische ministers en ministers van staat, enz. De langs den doortocht opgestelde regiments kapellen speelden treurmarschen, vliegtuigen evolueerden in de lucht boven de stad. Om elf uur reed de lijkwagen voorbij het graf van den onbekenden soldaat en een paar mi nuten later bereikte de stoet de St. Goedele-kerk waar een plechtige lijkdienst werd gecelebreerd door mgr. Micara, den pauselijken nuntius. Mgr. weraevd, deken van St. Goedele sprak vervol gens de lofrede op den kardinaal in de Fransche taal mt. He t, d e li 1 e in de St. G u d u 1 e. Oedurende heel den namiddag hebben duizen- L« n en duizenden personen in de Brussclsche nil LT-r! T?? 4e Hj'lrikist van kardinaal Mer- i g -de i eerd. Op een gegeven oogenbliir was de ui oop zoo groot dat de ordedienst overrompeld denC voet kwamen" ^woonweg onder Bij de kist, werden gebeden verricht door zusters van de kliniek, waar de kardinaal is overleden, en door broeder Hubert. Een ee.e- ders we gevormd door Katholieke padvin- a ontroerend om den grooten m i ied l.-e er u>t sprak voor de nagedachten-s van den >1 lust eren kerkvoogd. Om zes uur werd, liet stoffelijk overschot in ten autolijkwagen naar Mechelen gevoerd, waar em de kathedraal werd geplaatst, voor den U'enst, van morgei. Deze herinnering mag natuurlijk niet onge merkt voorbijgaan, wijl deze H. Órde alle rede nen heeft, God. dank te zeggen voor al de zege ningen vanaf het jaar 1226 door hare leden genoten. Daarom is toegestaan en -voorgeschre ven le. dat a.s. Zaterdag of op 'n anderen ge- schikten dag een plechtige H. Mis wordt opge dragen in al de kerken der Orde, zoowel van mannelijke als vrouwelijke leden ter eel-e van O. I.. Vrouw van den Berg Carmel 2e. dat op dien dag een predikatie gehouden wordt, over den oorsprong en de levenswijze der Orde. Alsdan moet ook de Rozenkrans gebeden en het ,,Te Deum" vóór liet, uitgestelde Aller heiligste gezongen worden 3e. op den 30 Januari of op den aangewezen dag zal door allen, zoowel door de religieuzen van beiderlei kunne, als dodv alle geloovigen op de gewone voorwaarden een volle aflaat kunnen verdiend worden, mits men de kerk of kapel dier religieuzen bezoekt, welke gnnsi is toegestaan te Rome 14 December 1925. Dientengevolge zal met goedkeuring van Z.D.H. mgr. A. J. Gallier, bisschop van Haarlem de bedoehle p%chtigheid hier ter stede in de kape' der Eerw. Zusters Theresianen gevierd worden op Zondag Sexagesima 7 Februari a.s. Dien dag za' er een stv'e H. Mis om zeven uur worden opgedragen en om ha1! negen weer 'n p'echtige gezongen H. Mis. De predikatie zal des avonds om half zeven weer gehouden worden door den WeJEerw. Pater Ganisius, ongeschoeide Garmedet, denzelfde, die 1.1. September het Iri dium der Kleine Theresia geleid heeft. Met 't oog op de beperkte ruimte worden dien dag gedurende de plechtigheden in geen geral, ook niet, onder begeleiding, kinderen toegelaten. Voor het Verdiénen van den Vollen aflaat zal de Kapel geopend zijn Van vier tot zes uur. vreemdeling, die hier gastvrijheid genoot, val- sche zilverbons bewaarde. Het O. M. eischte 7 jaar gevangenisstraf. Laatste Berichten. Zevenhonderd-jarig Orde-jubilé. jp Zaterdag 30 Januari zal door de geheeh Kde van O. L. Vrouw van den Berg Garmel, door karmelieten en Carmelitessen zoowel geschoeiden als ongeschoeiden het heugelijk feit herdacht worden dat het op dien dag zeven honderd jaren geleden is, dat paus Hendricus III de H. Regel goedkeurde en békend maakte aan de geheele wereld. De kwestie-Geelkerken. 'n K ink in den kabel. Aan het „Handelsblad" wordt uit Assen ge meld Gistermiddag vergaderde de commissie, die van praeadvies zal dienen over de vraag of er genoegzame reden was voor het uitschrijven van de buitengewone Synode en of de Synode in de zaak-Geeikerken in haar geheel zal kun nen beslissen. Dr. J. G. de Moor van Utrecht presideerde deze vergadering, terwijl de hoogleeraren Bouw man en Kuyper van advies dienden. De discussies waren buitengewoon heftig. Prof. Kuyper was van meening, dat de zaak- Geelkerken behandeld kon en moest worden. De Friesche afgevaardigden daarentegen waren er fel tegen. De discussies werden al scherper en scherper. Allerlei persoonlijkheden werden door de leden elkaar tenslotte toegevoegd. Dr. De Moor, de zoo hij uitstek kalme voorzitter, kon de situatie niet meer meester blijven en er ont stond iets, dat op een paniek geleek, en waarbij prof. Kuyper het middelpunt was. 'Plotseling werd dr. De Moor onwel en moest de vergadering worden geschorst. Men sprak van een beroerte. De afgevaardigden zijn allen diep onder den indruk Van dit ongelukkig gebeuren. Later meldt men Dr. de Moor die gistermiddag de commissie vergadering leidde is na afloop daarvan ernstig ongesteld geworden. Gisteravond om half elf uur is hij overleden. In verband met het overlijden van dr. de Moor is de synode geschorst tot nadere bijeen- roeping. De Generale Synode spreekt nu het bericht tegen dat er een incident in de vergadering >s geweest en dr. de Moor daardoor onwel werd. D-nsdag a.s. wordt de bijeenkomst voortgezet. Rechtzaken. Valsehe zilverbons. De rechtbank te Rotterdam zette gister het onddrzoek voort in de zaak tegen den 47-jarigen Duitschen bankwerker G. P. A., wien ten laste was gelegd het maken van Valsehe zi'verbons van 2.50. In liet, huis van beklaagde zijn 115 valsehe zilverbons gevonden. Beklaagde verklaarde, dat het, niet de bedoeling was geweest, deze uit te geven, maar ze te beleenen. Het O. M. waargenomen door mr. E. D. 11. Schutter, betoogde, dat door het, getuigenver hoor het ten laste gelegde wettig was bewezen. Spr. vond het een zeer ernstig geval, dat een Weerbericht. Verwachting Matige tot krachtige Z.W. wind; later afnemend en krimpend aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken nog kans op regen later opklarend weinig verandering in tempe ratuur. Felle brand. Men meldt uit Amsterdam De 3de verdie ping van perceel Ruisdaalstraat 113 is- heden morgen geheel uitgebrand. De bewoner, de heer Bouwman had een petroleum/,nestel laten vallen, waardoor weldra alles in lichte laaie stond, het vuur tastte daarop ook de voorkamer, gang en zolder trap aan. De brandweer was het vuur spoedig meester. Fabrieksbrand. Men meldt ons uit Eindhoven Gisternamid dag is te Valkenswaard de betonfabriek van de fa. Beek en Co. totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 28 Jan. 29 Jan Londen 12.117* Berlijn - 59.321/a Parijs- 9.331/3 België -11327a Zwitserland - 48 06 Amerika - 2.493/1# Weenen -35.10 19 123,4 - 59.39 Va - 9.39 - 11 33V2 - 48 .10 - 2.493/g 35.10 Kopenhagen - 61.70 - 61.70 StockholmÉl-66 671/a - 66.80 Oslo - 50.70 - 50.70 Madrid -35.25V2 -35.30 Milaan - 10.05 - 10.047, WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 28 Jan. 29 Jan Londen 12.1 U/a ƒ12.13 Berlijn -59 34 - 59.411/2 Pariijs - 9,35 - 9.39 Brussel -11.32V2 -11.34 Zwitserfand -48.07 -48.10 Weenen- 35,10 - 35.15 Kopenhagen- 61.71) - 61.721/2 Stockholm - 66.70 - 66.75 Oslo - 50.70 - 50.727a New-York - 2.497, - 2.493/8 Telegrammen. gericht. Een waardevolle verzameling ging ver loren. DUITSCII-RUSSISCH CONFLICT. MUNCHEN, 29 Jan. (draadloos) De Mun- chener Zeitung" meldt een nieuw conflict met Rusland. De Duitsche koerierspost zou open gebroken en met valsehe zegels gesloten zijn. De Russische regeering is niet geneigd, zegt het blad, hare verontschuldigingen aan te bieden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. 27. Herman, z.v. IJ. Pa- penhuijzen en P. Bakker, Parallelweg. Gehuwd: Jan. 28. L. H. Menke, 29 j. en P. Vrijenhoek, 29 j. M. de Borst 19 j. en J. P. Bras 21 j. C. Middendorp 22 j. en M. Klein 16 j. Ondertrouwd: Jan. 28. G. IJ. J. Huis- kens, oud 24 j. en J. C. van Schendelen 22 j. J. A. D. Reij 62 j. en W. A. Berkhout 51 j. A. Post 23 j. en S. Baas 19 j. J. van den Brink 25 j- en C. G. M. Albers 19 j. J. H. var. Oordt 37 j. en J. van Veelen 32 j. A. Assmuss 27 j. en M. Bats 21 j. J. A. Godschalk 30 j. en P. D. den Bleker 20 j. H. Kleiss 24 j. en J. C. Jansson 20 j. Overleden: Jan. 26. L. Hoogendoorn, oud 6. mud., Raam. M. J. S. Schrederhof, oud 83 j., Tuinlaan. 27. Levenl. aangegeven kind van D. G. G. Wijnands en G. M. Blommestijn, Nassaulaan. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 29 Jan. v.m. 2 53 n.m. 3.01. 30 Jan. v.m. 3 29, n.m. 3,40. 31 Jan. v.m. 4.03 n.m. 4.10. 1 Febr. v.m. 4.33 n.m. 4 37 Gem. Hoogwater 87 c.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. Gem. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 29 Jan. Aangekomen Noorsch s.s. JStokesley, met cokes van Londen om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven, het vertrok heden naar Stockholm. SCHIEDAM, 28 Jan. Vertrokken drie mast- motorschoener San Antonio, met phosfaat naar Dungarven. PLYMOUTH, 26 Jan. Het tankstoomschip Merope, van Schiedam naar Bermuda heeft de reis voortgezet, nadat de schade aan de pompen hersteld was. HET INT. EUCH. CONGRES. ROME, 29 Jan. (draadloos) Het staat vast dat kard. Gasparri niet naar Chicago zal gaan kard. Geretti zal zeer waarschijnlijke pauselijk vertegenwoordi ge r zijn. PRINS CAROL. MILAAN 29 Jan. (draadloos) Prins Carol van Roemenie moet voorloopig nog het bed houden. Volgens ontvangen berichten F de koninklijke familie zeer bedroefd over de ziekte van den prins verwacht wordt dat belangrijke gebeurte nissen op til zijn. HEVIGE KOUDE IN DE V.-S. NEW-YORK, 29 Jan. (draadloos) Een.vree- selijke koude heerscht in een groot gedeelte van de V. S. Te St. Paul daalde de temperatuur tot 18 gr. onder nul. Hei, verkeer is ontwricht EEN HITTEGOLF IN AUSTRALIË. SYDNEY, 29 Jan. (draadloos) Tengevolge van een hittegolf zijn boschbranden uitgebroken in Nieuw Z.-Wales. De stad Kenbella loopt groot, gevaar. KEULEN GAAT FEESTVIEREN. KEULEN, 29 Jan. (draadloos) Op het uur dat de Eng. bezetting wordt opgeheven, zullen in den nacht van Zondag op Maandag a.s. op de Domplatz te Keulen groot,schejeestelijkheden plaats hebben. De klokken zullen luiden. De scholen blijven 1 Febr. gesloten. BRAND IN DE UNIVERSITEIT. WEENEN, 29 Jan. (draadloos) Gisteravond heeft in de universiteit een brand gewoed in het theologisch instituut. Groote schade werd aan- Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 29 Jan. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 19. Namens de commissie voor de noteermg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 29 Jan. Men noteert voor Spiritus 100 22. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 2.60 per ketel. VEEMARKT DELFT, 28 Jan. Aanvoer 164 runderen, 28 schapen of lam meren, 15 paarden, 640 varkens, vette kalveren, 336 biggen, 194 magere kalveren, 9 geiten of hokken, vette varkens, veulen lammeren. Vette koeien le kw. f 180475, 2e kw. kalfkoeien le kw. f 220-f 500, 2e vaarkoeien le kw. f 150f 350, fft vette kalveren le kw. 2e kw. f—vette schapen le 2e kw. fschapen met f kw. f 2e kw. f kw. f 2e kw. f 2e kw. f- lammeren le kw. f- weilammeren le kw. f magere varkens le kw. f 1864, biggen 24, nuchtere kalveren le kw. f 8 24, paarden f 150350. A 0R- Rundvleesch per kilo f 1.15, f 1.00, Boter f 2.25 k fpet kilo. Aanvoer 3/8, en 1/16 wegende te zamen 70 kilo. LEMMERS Indische Kruidengeneesmet- RnïUV RVPPRICHT'S Homoeopattsche Kadicaalkuren helpen bij de meest hcpeloozen in- en uitwendige ziekten. Speciale methode tegen Tuberculose, Lupus,'Kanker en Schrofulose (Kliertuberculose) systeem Prof. Sommerbrodt. Kuren f 5 per maand URlJSTB-OKTDEilZiOBK. 1 (Behandeling ook per postpakket) oor Huid, Haar, Gewrichts- en Zenuwziekten, o.a. verlam mingen wordt aan onze inrichting de beroemde pijnlooze Electro therapie der Violette-Bestraling toegepast. Electro Homoeopatis che Therapeutisch Bergschelaan 218. Rotterdam. Spreekuren voor het aanmelden van nieuwe patiënten uitsluitend Dinsdags en Zaterdags van 95 uur. Medisch-Adviseur Dr. J. M. Nijland, arts. 318 ■50 LSI Gevest, sedert 1894. Kantoor Eerste Tuin singel no. 19. Inters. Telefoon no. 68184. Imlchten, bijwerken, in orde brengen, controïeeien en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. Leeraai in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handelstekenen en Handelsrecht. Een reuzenpartij steekbeitels met heft, alle maten 25 cent, hamers 35, 50, 95 et. nijptangen 6 d. 35 7 d. 09, 8 d. 75 cent, handzagen vanaf 70 cent, schrobzagen 35 cent, hakbijltjes 65 cent, duimstokken 13 cent, timmermansstokken 65 et., zin ken emmers 80 ct. enz. enz, 321 50 worden dagelijks aangenomen aait het bureau Koemarkt 4, door de courantenbezorgers, dm boekhandel, eisz- LANGENDOEN's COUPONNEN- RECLAME. Bi j eiken f 0.50, die men besteedt, wordt een cadeau-coupon gegeven, welke recht geeft op zeer leuke cadeaux, welke ver meld staan aan de achterzijde van de coupons. Zie verder. Vraagt speciaal on ze heerlijke koekjes GLACÉ-MAANTJES, Vanille-wafeltjes, Eikenblaadjes 1' 0.35 per 1/2 pond. Rum- boonen, Fondant- Pralines, pracht Bruidssuikers en Va- nille-flikken f 0.35 per 72 pond. L. Kerkstraat 1. Tel. 68550. NU NOG WILD. Hazen, Patrijzen, Fazante, Korhoenders Hout- en Watersnip pen, Reebouten en Reernggen, Wilde en Tamme Eendvogels, Groote vette Soep kippen, Gemeste Braadkippen en Kal koenen, Wilde en Tamme Konijnen. Zie verder. KAPSTERS. Voor nieuw op te richten Kapsalon gevraagd eerste Kapsters, volkomen bekend met kappen en ondulation Marcel. Hoog salaris en pro visie. Zelfstandige werkkring. Br. Fr. B. v. d. BI. no. 567. Gegarandeerd ver- sche Oostvoornsche Eieren 872-9-10 cent Alle soorten kippen aan of tegen den leg tegen scherp concur- reerende prijzen is je van ouds bekende adrtes. LEEN VAN DUKE, de Poelier Broersveldpad 2, Tel. 63787. OUDERS 1 Wilt gij uw kinderen smakelijk zien eten bestrooi dan hun bo terham met Langen- doen's chocolaad Hagelslag a 32V2 cent per half pond. L. Kerkstr. Tel. 68550 Doet uw voordeel en koopt Uw kan toorartikelen bij een Glyeerinezeep per pond 13 ct. Zwaluwlucifers 11 ct. Klavervierlucifers 8 ct. Haarlemmerolie G. de Koning-Tilly 30 ct. Purol 23 ct Ammoniakzeep 15 ct. Prima Scheerkwast 25 ct. Prima Scheer zeep 15 ct. Dubbel- geweven gaskousjes 26 ct. Gasglazen 8 ct. A. MUIS, Broersveld 169. Morgenochtend 9 uur goedkoop,solide adres gest.ereliseerd Fa. Wed. A. Niemandsverdriet, L. Kerkstraat 52. Telef. 68087. Rundvleesch, 40 cent per pond. Keurlokaal St. Anna Zusterstraat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3