nieuws hij ■m 1 WA 2ÖIS WÊÊ 10 Ieder kleedingstiik bij ons ge kocht, waarover de kooper geen volkomen reden van tevreden heid heeft, wordt desgcwensclit zonder meer onmiddellijk voor den vollen prijs teruggenomen. Om te bewijzen dat C. 6 A. niet alleen goedkooper, maar ook inderdaad voordeeliger is dat, niettegenstaande de groote prijsverlaging, stof, voering, noch afwerking in kwali teit verminderd zijn, hebben wij bij den aanvang van het nieuwe seizoen deze garantie ingesteld. Wat wij beoogen, is Uw blijvende tevredenheidzoolang U niet tevreden is. zijn wij het ook niet. Laat ons het U bewijzen! Maakt gebruik van onderstaan de buitengewone aanbieding. pi Blauw Costuum Tweed Sportcostuums Whipcord Costuums Regenjassen ROTTERDAM Hoogstraat fiöek Viaduct Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. t tl I tQV V in zeer mooie en uiterst moderne dessins en kleureffectenbeige, olive, bruin of grijs, met wollen serge en paardenhaarvoering De afwerking is als steeds prima, terwijl een zeer goede pasvorm wordt gegaran» deerd. Prijs slechts vervaardigd van zeer modern diagonaal kamgaren met wollen serge, en paar. denhaarvoering - iets buitengewoons voor den prijs van w rr r slechts....2575 in solide en zeer elegante Schotsche kjeurschakeeringen. De afwerking is bijzonder degelijk; prijzen van «7 c 24.75,20.75,17.75,14.75,12.75 5 in. zeer goede kwaliteiten en moderne kleuren. De afwerking is zeer solide ter» wijl de prijzen slechts be. 4 Aqa dragen 22.75.16.75.14.75 1U. V Gummi 5.90, 7.25, 9.50, 12.75 Gabardine 8.90, 12.50, 21.75, 29.75 Whipcord 29.75, 36.75, 42.75, 48.- welke de Britsche autoriteiten hun onderdanen zouden hebben aangeraden Damascus te ver laten. Eveneens is het onjuist, dat een gevecht heeft plaats gehad, waarbij de Fransche troepen zware verliezen zouden hebben geleden. Uit Berlijn De voorzitter der Centrum partij in den Duitschen Rijksdag en voormalige Rijkskanselier, Fehrenbach, is ernstig ziek ge worden. De doktoren noemen zijn toestand zorgwekkend. Uit Tetoean Het verdwijnen van den vijand heeft hier groote vreugde gewekt. De commandeerende generaal San Jurgo en gene raal Berenguer zijn benoemd tot eereburgers van de stad. Petrus Canisius. Voor een goedgevulde zaal van den Volks bond heeft den weleerw. heer L. Paulussen kap. der parochie van O.L.V. Visitatie een causerie gehouden over Petrus Canisius. Op bevattelijke en buitengewoon onderhou dende wijze heeft de gewijde causeur de figuur van Petrus Canisius voor de aanwezigen doen leven, zéker voor hen, die nog niet in de gelegen heid waren te Rotterdam de avonden ter eere van den nieuwen Nederlandschen heilige gege ven, bij te wonen. De eerw. spreker wees op de groote eigenschap pen die hem tot een zóó groote wereldfiguur had den gevormd n.l. liefde tot 't goddelijk Hart, groote wilskracht en buitengewone eenvoudigheid. Wij staan verbaasd over de werkzaamheid van Canisius, wiens arbeid zich niet bepaald tot on derwijzen, maar zich ook beweegt op het terrein van de zielzorg, zooals door vasten-predikaties, het geven van retraites, het onderrichten van groot en klein rijk, en arm, door het schrijven van vele wetenschappelijke-, religieuse- en ont,- spanningsboeken, door het bezoeken van steden en dorpen, waar hij rijke geestelijke weldaden achterliet, door zijn begeesterend woord en hei lig voorbeeld. Het is daarom niet te verwonderen dat deze grootsche figuur in aanzien was en bemind werd door zoowel de grooten der aarde als het arme bedelkind, zelfs door zijn vijanden, want ook deze had hij, althans zij maakten zich tot vijan den door geloofsafval, welke heftig door Petrus Canisius werd bestreden, zoowel in geschrift als in woord., Gods Voorzienigheid kneedde hem tot een leider in den meest uitgebreiden zin des woords vormde hem tot voorganger in den strijd tegen Luther en de zijnen. Ook bij de geestelijke over heid was hij hoog in aanzien vele audiënties had hij te Romemetpaus en kardinalen over belang rijke vraagstukken betreffende het geloof, het onderwijs en den missiearbeid. Wij Nederlanders mogen met recht groot gaan op een heilige als Petrus Canisius, die, zooals we weten, Nederlander van geboorte is. Met een aantal interessante lichtbeelden wist de gewijde spreker zijn, met groote aandacht ge volgde lezing, te illustreeren, welke hij met een gebed tot den grooten heilige sloot. Deze avond was georganiseerd voor de leden van den Volksbond en hunne dames. St. Liduina-gesticht. De dagen worden al lichter! Hartelijk dank aan alle goede gevers. Vorig bedrag 344.50 Ingekomen bij de Redactie J. N. 15. Togido 11.50 J. v. D. verpleegde in 't Gesticht 11.50 J. H. v.d. W. 11.50 N.N. 10.— Uit het Gesticht ter/eere van St. 'Liduina 1 j .50 Van de Vrouwenzaal 11.50 Van een societeitsavond op den R. K. Kring 60.— Eerw. Zusters Theresianen en Rec toraat 11.50 G.K. de eerste vijfhonderd vol 1.50 Totaal 500 Totaal benoodigd bedrag 1897.50 Tot Donderdag 11 Mrt. ontvangen ƒ500. Blijft over 1397.50. Hedenmorgen ontvingen wij 15 van een lid van E.B. Fmet een opwekking tot navolging aan de overige leden. (Een gift van de klasdames f 11.50, is gister onder een verkeerden naam vermeld. Red.) Kara-Korumlezing per radio. Wij vernemen, dat de H.D.O. den heer Visser heeft aangezocht om een radio-lezing te willen houden over de Kara-Korum-expeditie. De heer en Mevrouw Visser zijn hiertoe niet ongeneigd door drukke bezigheden zou het plan echter eerst tegen eind Maart kunnen worden verwe zenlijkt. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In de gisteravond gehouden algemeene le denvergadering van het Departement Schiedam der Maatschappij voor Nijverheid en Handel welke goed bezocht was, is hel jaarverslag 1925 goedgekeurd. Het jaarverslag van den Penning meester gaf een flink batig saldo aan over het afgeloopen Vereenigingsjaar. Een commissie werd benoemd voor het nazien der financieele administratie, terwijl voorts eenige reglements wijzigingen werden goedgekeurd. Tot bestuurs leden in de vacature Van der Toorn en Graaf van Heerdt tot Eversberg, werden benoemd de heeren Ir. Bauduin en C. J. Klamer. Besproken werd o.m. de wenschelijkheid te komen tot de oprichting van een bezuinigings comité, dat te gelegener tijd een beroep zal kunnen doen op de burgerij. Dit comité zou een onder-afdeeling kunnen vormen van het Departement. Het bestuur zegde toe in de eerstvolgende vergadering te dezer zake definitieve voorstel len aan de leden te zullen voorleggen. Geveilde en verk. onroerende goederen. Notaris D. B o d d e s. Afslag 12 Maart 1 926. Perceel I. Een pand, geschikt voor kantoren en magazijnen, bevattende diverse localiteiten, en woning, met de daarachter gelegen auto garage, werkplaats en erven, aan de Tuinlaan nr. 112 en 114, ter grootte van 8 aren, met uit- en toegang naar- en van het Plein Eendragt. Geveild voor 27500. Perceel II. Het achter perceel I gelegen ge bouw, tot allerlei doeleinden in te richten, (vroe ger concert-zaal Odéon) met erf, open grond en uitgang naar Plein Eendragt, groot 2 aren 95 centiaren. Geveild voor 20.000. Perceel III. Een pand, waarin beneden kan toren en doorrit, met twee bovenwoningen, erf en open terrein, aan het Plein Eendracht nr. 3, samen groot 5 aren 8 centiaren. Geveild voor 7500; de 3 perceelen gecombineerd verkocht voor 55010. Perc. IV. Een woonhuis met open grond eh erf aan de Houtstraat Nr. 82, groot 37 centiaren. Geveild voor 725 verkocht voor 725. Paardenmarkt. Op de heden gehouden jaarlijksche paarden markt zijn aangevoerd 115 paarden. Het vorig jaar was het aantal 55. Er waren 30 werkpaar den le soort, 45 werkpaarden 2e soort, 15 werk- of slachtpaarden en 25 hitten of penny's. De prijzen varieerden voor 1 e soort van 300.- 400.—, voor 2e soort van 200.300, voor werk- of slachtpaarden werd geen prijs bedon gen en voor hitten of ponny's van 200275. De handel was beter dan het vorig jaar. Bij de politie is gister een ver moedelijk valsche gulden gedeponeerd. Door JMuit de Stationstraat is bij de politie aangifte gedaan, dat hij uit een doosje,.staande in een kast in de voorkamer zijn- ner woning, 2 bankbiljetten van 10.vermist. Een onderzoek wordt ingesteld. Gisteravond is door de politie en eenige burgers een schoorsteenbrand geblusc.ht in de woning van P. S. aan de Zwartewaalschestr. UIT ROTTERDAM. He .Stormpolder." Het lichten van het voor den mond van de Rijnhaven gezonken Rijnschip ,,Stormpolder" gaat met groote moeilijkheden gepaard. Heden zal nog den geheelen dag ter plaatse gewerkt moeten worden, alvorens de vier bokken, waar mee bet zwaar geladen vaartuig gelicht moet worden, aangeslagen kunnen worden. Duikers van Van der Tak's Bergingsmaat- schappij zijn weder omlaag gegaan en hebben ge tracht tot de roef, waar de lijken van de schip persvrouw en de drie kinderen zich bevinden, door te dringen. Zij zijn daarin echter niet ge slaagd. Het was hun onmogelijk de deur te naderen, daar een deel der lading en wrak stukken den weg versperden. Doch al zou met de versperringen verwijderen, dan nog twijfelen de duikers of zij wel in staat zijn, tegen den waterdruk in, de deur open te krijgen. Met het bergen der lijken zal dus naar alle waarschijnlijkheid gewacht moeten worden tot ile ,,Storinpolder" weder omhoog is gehaald. Bij gunstig weder zullen heden de bokken ter plaatse gebracht worden en zal men trach ten met het lichten te beginnen. Lezing van Wcth. Wibaut. De heer F. M. Wibaut, wethouder van Amster dam zal op uitnoodiging van de Nederlandsche Handelshoogeschool, op Woensdagavond 24 Maart, een voordracht houden over Financieel Gemeentebeheer. Rij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere ofl'icieele af- en aan kondigingen van liet Gemeentebestuur. LEGGER VAN WEGEN EN VOETPADEN. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de op den Hen dezer voorloopig vastgestelde LEGGER DER WEGEN EN VOETPADEN in deze Gemeente, te rekenen van heden, gedu rende één maand ter lezing is nedergelegd op de Secretarie dezer Gemeente (Afd. Algemeene Zaken) en dat belanghebbenden, gedurende die maand, mogelijke schriftelijke bezwaren bij den Gemeenteraad kunnen indienen. Schiedam, 12 Mrt. 1926. Ongelukken Bij .het zanddelven in de laagte bewesten de villa de Ekster te Huizen zijn gister twee arbeiders onder een grondstorting bedolven. Na veel moeite werden zij bevrijd. Beiden waren bewusteloos. Zij werden per voer tuig naar hun woning vervoerd. Gistermiddag is de auto II. 2815 uit Delft nabij de z.g. pannenbuurt te Hoek van Holland in een sloot gereden en omgeslagen. Een der inzittenden, een student uit Delft, v werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Dr. Knip en een lid der reddingsbrigade verleenden de eerste hulp. Gister is de veehouder van der Kolk, pach-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2