Timmerlieden. KI. l.T.A. Adri- aanse, J. A. van Assendelft, W. Barendregt, D. B. Baris, W. van Beveren, G. H. Bloem, L. Booij, C. Brobbel, D. Goedhart, A. van der Hamer, H. de Geer, D. van der Kraan, W. van Krogten, J. van Leeuwen, J. van der Linden, J. Mak, P. J. Pantus, J. de Regt, D. de Ruiter, F. W. Slangen, H. Sluijter, J. C. Teeuw, H. Smit. Niet bevor derd 5. Meubelmakers: KI. 1. M.B. den Hartog, D. Houtman, A. Kok, W. F. Muus, A. M. Olieman, S. Rosman, W. A. C. Schikhof, G. Vermeij, C. Schilperoord. Niet bevorderd 1. Schilders: KI. IV.: R. Desjardijn, H. Domselaar, G. van Doorn, A. Hendriks, J. Koster, T. Post, W. A. Riegman, D. de Rond. Niet bevorderd 2. Naar de 3e klasse Bankwerkers. KI. 2 A. G. van. Altena, A. M. Bal, W. van Bel, A. J. Blaas, G. Bouts, J. N. Broeders, F. J. van der Brugge, J. van den Doel, P. J. J. van Dijk, J. M. Geurts, H. J. Groenendaal, N. Groesbeek, A. van Grootveld Niet bevorderd 2. KI. 2 B E. A. Grotzebaueh, H. L. Her mans, P. B. van der Jagt, H. Jahnke, C.vanKa- pel, W .H. van Kleeff, W. Köneman, M. van Leeuwaarden, D. Mars, C. J. Padmos, A. Smit, H. H. A. van der Span. Niet bevorderd 2. KL 2 G. W. H. C. van Linden, F. J. van Nunen, J. J. Planque, J. J. Polleman, H. de Regt, A. P. de Ruiter, K. Schipper, A. van der Sluijs, P. Smit, J. J. Sparenberg, A. Storm, A.J. Verheij, A. M. Vleggaar, G. Vroegh, B. P. A. de Waart, A. J. Wiegman, A. van Zanten. Niet bevorderd 1. Electriciens. KL 2 E.J. A. Arts, F. R. Jensen, G. R. Klooster, M. Kruijt, J. Lissen- berg, G. Molenaar, J. B. van Os, J. Ie Pair, L. A. Pama, A. van Reen, A. Ribbe, W. K. de Weerd L. J. van Zwet. Niet bevorderd 1. Timmerlieden. KI. 2 T.: E. Ale utian, I. van Apeldoorn, A. Bijloo, A. van Digge len, H. Groeneweg, A. van der Hammen, J. G. G. Hassfeld, G. C. Jansen, B. van der Kruijt, W. Landman, P. S. de Nijs, H. Ottema, L. van der Plaat, A. Schenk, J. P. Speet, G. van der Vlies, S. Wander, A. G. F. van der Zwart. Allen bevorderd. Meubelmakers. KL 2 M.: G. J. Bitter, G. van Gelder, J. van Leeuwen, L. de Vogel. Niet bevorderd 1. Schilders: KL 2 V.: Th. Boer, W. Brinkman, A. J. Mollevanger, A. van der Mun- nik, P. J. M. Plettenberg. Allen bevorderd. Gediplomeerden .Bankwerkers. K 1. 3 A J. H. G. Arts, K. F. van der Bel, P. J. van de Berg, D. Birk, A. A. de Blieck, H. L. de Boer, A. den Boer, A. J. Bol—Raap, B. Bras, W. J. Buesink, M. van Dijk, J. J. Elmendorp, P. J. v. Es, G. R. Fokkens, H. J. Genesis, L. G. J. Granneman, J. N. 't Hart., M. van der Heide, H. Hendriks, L. M. Hepp. Geen diploma 3. K 1. 3 B S. van Hoog, A. Th. Immers, D. J. de Jonge, J. G. Korendijk, A. A. J. Th. Koster, G. Krijgsman, P. J. Metz, J. P. Nouwels, L. Oosterom, D. Rademaker, G. van Vliet, J. Schrijnder, F. J. Simonis, R. van Teijlingen, J. van Tol, A. Verdijk, A. Verhagen, J. Z. F. M. Vink, W. A.' van Waalwijk van Doorn, G. P. A. van Wieringen, D. van der Zwart, J. van Welse- nis. Geen diploma 1. Electriciens. KL 3 E. A. Bakkers, C. Dorsman, P. Eijsberg, J. Hagesteijn, A. G. Kappetijn, J. F. Kohier, N. J. Mosselman, M. Oosthoek, M. G.. Ridderhof, LI. B. Scheuerman, G. Spronkers, G. van Soelen, J. Straatman, H. Vellekoop, J. de Wee. Allen diploma. Timmerlieden: KL 3 T.: J. A. Beulink, P. van Beveren, G. Bokhorst, H. A. Bokhorst, P. A. Brinkman, D. Dekker, P. van Doorn, F. W. Etman, A. Groenwegen, N. Hop, M. B. Koppenol, H. de Lange, H. van Maanen, H. J. G. van der Mark, P. van der Meer, P. H. Oprei, A. van Roon, W. Stougie, E. H. Tilman, A. W. Vermeulen, J. van Wolfswinkel, C. Zuid geest, J. de Jonge. Allen diploma. Meubelmakers. Kl. 3 M. N. G. Alberts, D. A. Leenders, J. van der Most, F. J. van der Velden, A. J. van Vuuren, G. van Yzen- doorn. Allen diploma. Schilders. KL 3 V. L. Dijkshoorn, W. de Koning, H. Langhorst, P. J. Slangen, G. Vis, J. van Vliet, R. Zuidema, Allen diploma. Pr ij zen 192 6. H o r 1 o g e L. Oosterom. Bankwerker. Gem. cijfer 8.66; Boekwerk H. A. Bokhorst, timmer man, gem. cijfer 8.4 A. C. Kappetijn, electricien, gem. cijfer 8.1 P. van der Meer, timmerman, gem. cijfer 8.1 J. van Wolfswinkel, timmerman, gem. cijfer 8.1 H.G.J. van der Mark, timmerman gem. cijfer 8.1 P. J. van der Berg, Bankwerker, gem. cijfer 8.J. N. 't Hart, bankwerker, gem. cijfer 8. De leerling-timmerman C. Bokhorst bereikte in zijn laatste rapport een gemiddelde van 7.9. De bankwerker J.H.C. Art? 7.75, de electriciens J. F'. Kohier 7.7 J. de Wee 7.8. Daar de grens voor het behalen eener prijs een gemiddelde van 8 is, kwamen zij niet voor een prijs in aanmerking, doch benaderden het zoo dicht, dat zij hier nog even afzonderlijk vermeld worden. Wilton in Vlissingen Naar de Maasb. verneemt, onderhandelt de Wilton's Dok- en Werf-Maatschappij met de Ned. Petroleum- en Asphalt-Maatschappij te Vlissingen, over de overneming van de terreinen dezer laatste, voor de oprichting van een repara tie-werf. De alhier gevestigde Wilton-bedrijven zullen zich voorts gaan toeleggen op den bouw van Die sel-motoren, waarvoor van de firma Krupp li centie verkregen werd. Doodelijk ongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks 5 3/4 uur is de 9-jarige N. v.d. Reijden, op den Rotterdamschen- dijk, toen hij plotseling den rijweg van den eenen naar den anderen kant overstak door een aldaar rijdende autobus van v. L. aangereden. Een der wielen ging het ventje over 't hoofd waardoor het een ernstige schedelfractuur bekwam. Door de politie per rijwielbrancard vervoerd naar den politiepost nabij de Koemarkt, bleek aldaar, dat de levensgeesten reeds waren geweken en constateerde Dr. Groenewegen den dood. Vol gens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Het lijkje is door de politie per brancard naar de ouderlijke woning aan de L. Costerstraat gebracht. Zaterdagavond is dooi de po litie een schoorsteenbrand gebluscht ten huize van J. N. aan de Brouwerstraat. Een winkelier uit de Ploeg- straat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat Zaterdagavond 3 jongens in zijn winkel kwamen om een ons kussentjes. Toen de winkelier dit voor hen op de toonbank had gelegd, vroegen zij om een half pond suiker. Toen hij met het af wezen bezig was namen zij met de kussentjes de lucht. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdag is in het Spinhuis- pad een hond door een wagen overreden, zooda nig dat van den rechter voor- en achterpoot de teenen werden afgereden. Het dier is naar de gemeente Bieiniging overgebracht, ter beschik king van den onbekenden eigenaar. De heer Ph. C. Visser zal Dins dag 30 dezer in Stads Doelen te Delft voor de Nederl. Alpenvereeniging een lezing houden over zijn tocht naar den Karakorum. INGEZONDEN. 't Verdwenen voorstel. 't Was in een stad, waar 't niet zoo goed mar cheerde Met de gemeente-financien. Schoon koel verstand en wijs beleid regeerde, Der schatkist bodem bleef te zien. Hoe men de zaak ook wendd' en keerde, Het resultaat Bleef uit, zoodat men prakkezeerde Wie schaft er raad De lasten waren al te hoog gestegen Dan dat nog meer te beuren viel Van d' arme burgers, die reeds krom gelegen Niets meer bezaten dan hun ziel. Eén middel was nog 't overwegen. Een wonderding, Welks naam men hoorde allerwegen Bezuiniging Toen kwam er een der grijze vroede vaeren, Die in den Raad het voorstel deed lot onderzoek, of 't corps van ambtenaren Soms aan overcompleetheid leed. Hoe t met dit denkbeeld is gevaren De Raad besloot 't Advies van B. en W. te garen. Toen.ging het dood. Men wachtte weken,gmaanden,. ,'t zouden jaren Misschien geweest zijn, als eens niet Het raadslid had gevraagd, hem te verklaren, Wat met zijn voorstel was geschied. Een voorstel Nergens te ontwaren En een advies 't Kon zijn, dat iets gezegd was, maar. .eh. Men wist van niets De burgervaer vroeg 't aan den secretaris, Het raadsverslag werd nagezocht. Daar stond niet veel van in, zoodat het waar is, Dat niemand iets verkennen mocht. Straks tijgt men naar den commissaris Van Hermandad, Want die beschermt, wat in gevaar is. Ook d' eer der stad Maar slaat men op de plaatselijke bladen 01' wel de groote N.R.C., Dan leest men woordelijk - U kunt het raden- t. Voorstel en 't advies - in - spe. Kwam 't, voorstel niet te best te stade? Men ziet, hoe 't ging En hoe de heeren - zich beraden Over. bezuiniging. „Dwarskijker." Gemengd Nieuws. De fraude bij den Raad van Ar beid te Maast rich t. Reeds eenigen tijd geleden zijn, gelijk gemeld, ernstige on regelmatigheden ontdekt bij den Raad van Ar beid te Maastricht. Twee ambtenaren zijn reeds ontslagen en in arrest gesteld, hetgeen ook met twee vroegere ambtenaren geschiedde. Donderdagmorgen heeft de Justitie een in val gedaan in het gebouw van den Raad van Arbeid en daarbij een aantal ducumenten in beslag genomen. O.a. is gevonden een valsche declaratie voor overwerk ten name van twee ambtenaren tot een bedrag van 285, waar over de voorzitter van den R. v. A. inlichtingen zal moeten verschaffen. Deze is echter thans uitstedig. Men verwacht, dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. Rijksambtenaar radio-ama teur. Wij lezen in het „Volk" Een rijksamb tenaar, gestat.ionneerd op een der grensstations, midden op een onmetelijke heide en een uur gaans van het naaste dorp, greep naar het meer en meer, gebruikelijke middel om in ver binding te komen met de buitenwereld. Hij schafte zich een radiotoestel aan, vroeg aan en verkreeg van den opzichter der Ned. Spoor wegen verlof om een der antennepalen op het spoorwegterrein te slaan en stuurde hiervoor ook de voor den vorm vereischte schriftelijke aan vraag aan de directie. Wie schetst 's mans verbazing, toen hij in plaats van de schriftelijke vergunning een rekening van de directie kreeg voor huur van het door den paal in beslag genomen hand- groote deel der dorre, grenzenlooze heide en van het terrein, waarboven zijn draad zou zwe ven De jaarlijksche huur zou niet minder be dragen dan 17.25, geen ongeschikte prijs voor een vierkanten decimeter in het centrum van een wereldstad. Uit de specificatie want, de rekening was gespecificeerd bleek, dat men per abuis nog 3.25 te veel gerekend had voor de schaduw, die des ambtenaars radiodraad op zijn eigen tuin wierp. De ambtenaar was een redelijk man en hoewel wetende, dat de meter heidegrond bij aankoop vijf cent, hoogstens een dubbeltje kost, deed hij voor jaarhuur van het honderdste van een meter, dat hij behoefde, een bod van 2.50. De directie bleek handelbaar en verminderde haar huureiscb tol 6 per jaar. Onder meer liet zij de vordering wegens huur van draadschaduw op den ambtenaarstuin vallen. De ambtenaar is nu gegaan tot /3.50. Maar de maatschappij oordeelt, dat het welletjes is. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft betaling van de 6 vóór 31 Maart verlangd, zul lende zij anders er toe overgaan den paal op de heide van Baarle-Nassau te sloopen. De treindiefstal. De beide personen, die aangehouden zijn, als verdacht van den dief stal in een trein op het traject Den HaagDelft, zijn door vier recherchers naar Poortvliet (Tho- len), waar de bestolene woont, overgebracht en bij confrontatie door dezen herkend. Van de gestolen ƒ300 moet een groot deel in beslag zijn genomen. Het s.s. „Jobs haven" gestrand. Het Nederlandsche s.s. „Jobshaven" is ter hoog te van Sagua la Granda (Cuba) gestrand. (Lloyds) (De „Jobshaven" is gebouw in 1916 en 3520 ton groot. Eigenaar is de N.V. Gebr.'s Van Uden's Scheepvaart- en Agentuurmaatschappij te Rot terdam. Gasvergiftiging. Gisterochtend is te Nijmegen ten gevolge van een noodlottig onge val, vermoedelijk kolendamp-vergiftiging plot seling op 50-jarigen leeftijd overleden de luite nant-kolonel J. D. Roukens, commandant van de Koloniale Reserve, die kort geleden om ge zondheidsredenen pensioen had aangevraagd. Franeker's ontvanger. De Raad der gemeente Franker, heeft besloten, den ge schorsten gemeenteontvanger R. L. W„ te ont slaan, zulks op grond onder meer van deover- weging, dat bij het vanwege de verdediging ingestelde accountantsonderzoek is gebleken, dat inderdaad foutieve boekingen hebben plaats gehad, welke per saldo een tekort aanwijzen van 38.341.35en dat niets is ontdekt waardoor de tekorten en foutieve boekingen verklaard wor den. Auto door een huis. Uit Prüm wordt gemeld Een vrachtauto der fabriek van schoenpoets middelen, firma Loewenthal Co. te Keulen, is in volle vaart tegen den gevelmuur van een huis gereden. Hij vloog door den muur heen en stiet zelfs tegen den wand van het naburige huis. De auto werd onder neerstortende steenmas sa's bedolven. De twee inzittenden werden door de brand weer onder de puinen uitgehaald. Eén hunner was reeds dood, de andere moest zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd worden. Zijn toe stand is hopeloos. Hen zwendelaarsploeg in En geland. Het Engelsche publiek heeft de laatste zware verliezen geleden door de machina ties van zwendelaars, die allerlei nietswaardige effecten met fraai klinkende namen aan den man brachten. In welingelichte kringen schat men deze verliezen op vijf millioen pd. st., welk bedrag natuurlijk voor het grootste deel uit de zakken der „kleine luyden" is gekomen. Een der meest beruchte oplichters van dit slag was Jacob Factor, die onlangs werd ont maskerd. De Engelsche bladen vermelden tal- Iooze staaltjes van zijn manipulaties, waaruit blijkt, dat geen bedrag hem te klein was. Aar dig is het verhaal in de „Daily Mail" van een weduwe, die den handigen Factor toch te glad af was. Zij had zich laten verleiden om voor twee pond sterling aandeelen te nemen in de „British Associated Oil Company Ltd. (of Canada)", Spoedig kreeg zij berouw van haar belegging. Aan de directie van de „Westminster Finance Company", die het bedrag had geincasseerd, en haar had verzocht nóg eenige aandeelen te nemen, schreef zij het volgende briefje„Wan neer u mij mijn twee pond per postwissel terug zendt, en tevens een aanvraagformulier, zal ik er u omgaand honderd doen toekomen. Ik doé het liever op deze manier dan in twee ge deelten." Zij kreeg haar twee pond terug, met het ge vraagde formulier. De ontvangst bevestigde zij in de volgende bewoordingen „Mijn twee pond heb ik thans veilig weer in mijn bezit. Ingesloten zend ik u honderd dank betuigingen, zooals afgesproken. Ik kan die beter missen dan mijn geld. Tevens voeg ik eenige uitknipsels hierbij, die u misschien zul len interesseeren." De knipsels waren afkomstig uit Engelsche bladen zij behelsden, dat de „British Associa ted Oil Co., Ltd., (of Canada)" een even groote zwendelpartij was als de „Westminster Finance Co." Gasverstikking. Te Dresden zijn een echtpaar en drie kinderen tengevolge van gas- verstikking om het leven gekomen. Een klein kind kon gered worden. Laatste Berichten. Weerbericht. VerwachtingZwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen nevelig tot gedeeltelijk bewolktmogelijk eenige regeniets zachter. Tragisch ongeval. Men meldt ons uit SliedrechtGistermiddag zou de schipper T. Blokland, liggende met zijn schip aan de machinefabriek „Holland" te Hardinxveld, met zijn kind op de arm aan boord gaan, toen de loopplank plotseling brak. Het gevolg was, dat vader en kind te water geraakten en verdronken. Het lijk van den vader is hedenmorgen opgevischt. Het Nederlandsche elftal. Naar wij vernemen zal het Ned. Elftal, dat op 18 April a.s. te Dusseldorf tegen Duitschland zal spelen, Vrijdag a.s. worden gekozen. Te Haar- len zal dan een wedstrijd worden gehouden, tusschen 2 elftallen van de le klasse clubs, na afloop waarvan de Ned. elftal comm. het Natio nale Elftal zal samenstellen. De malversaties bij den Raad van Arbeid. Men meldt ons uit MaastrichtIn verband met de berichten omtrent malversaties bij den Raad van Arbeid te Maastricht vernemen wij dat de afwezigheid van den voorzitter van dien Raad in verband met het bezoek aan de tentoonstelling van verkeerswezen met de malversaties aldaar niets te maken heeft. Been afgereden. Men meldt ons uit Leiden Hedenmiddag raakte de 14-jarige A. E. met zijn fiets onder de locomotief van de stoom tram den jongen werd een been afgereden. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 26 Maart. 29 Maart. Londen 12.133/, ƒ12,13 Berlijn - 59 40 - 59 40 Parijs- 8.74 - 8 52'/, Begië - 11.03V2 - 9 7GVa Zwitserland -48.04 -48 04 Amerika - 2.49'/* - 2.49l/2 Weenen- 35.15 -35 20 Kopenhagen - 65.45 - 65 25 Stockholm- 66.90 66 95 Oslo - 53 40 - 53.07V, Madrid - 35.17Vs 35.16 Milaan 10.031/, 10 02V» WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 26 Maart. 29 Maart. Londen 12 13Va ƒ12.13 Berlijn - 59 41 - 59 40 Pariijs - 8 721/? - 8.55 Brussel - lO.O'ó1/^ - 9-72 Zwitserfand - 48.05 - 48.05 Weenen- 35 20 - 35.20 Kopenhagen- 65.50 - 65.25 Stockholm - 66.90 - 66.90 Oslo - 53 40 - 53 10 New-York- 2.491/ï - 2.491/ï Telegrammen. TREIN IN EEN AFGROND. PARIJS, 29 Mrt. (draadloos) Een telegram uit Rio de Janeiro meldt dat een trein 100 M. diep in een afgrond is gestort. Het aantal slacht offers is nog niet bekend. SCHIP VERGAAN. PARIJS, 29 Mrt. (draadloos) De „Petit -Parisiën" meldt uit Rio de Janeiro dat een schip aan boord waarvan zich toeristen bevonden is vergaan. Naar verluidt zijn 30 passagiers omge komen. BEGRAFENIS KONINGIN-MOEDER. KOPENHAGEN, 29 Maart (draadloos) De Koningin-Moeder is gister onder ontzaglijke belangstelling ter aarde besteld. DE PRINS VAN WALES. LONDEN, 29 Maart (draadloos) De prins van Wales heeft hedenmorgen zen oor-operatie ondergaan, welke goed geslaagd is. NANSEN ARBITER. GENEVE, 29 Mrt. (draadloos) Nansen heeft opdracht gekregen tusschen Rusland en Zwit serland bemiddelend op te treden, teneinde het mogelijk te maken dat Rusland aan de voorbe reidende ontwapeningsconferentie deel neemt. EEN ANGLIKAANSCïI BISSCHOP AFGETREDEN. KINGSTOWN, 29 Mrt. (draadloos) Bedwell, de Anglikaansch bisschop van Ontario, wiens vrouw onlangs roomsch-katholiek is geworden, is afgetreden. Zijn ontslag is door het Huis van Bisschoppen aangenomen. Kerknieuws. Crematie en Gemengd Huwelijk. De Acta Sedis Romanae melden twee beslis singen van de pauselijke commissie, aan welke de authentieke interpretatie van de canones B)uiten verantwoordelijkheid der Redactie) Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy ni et teruggegeven

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2