MIJNHARDT's N.N. K Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 et. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten. 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. 1199 9 Bij Apoth. en Drogisten. Gemengd Nieuws. 20 Vervolg Kerkbericht. Telegrammen. zal doordringen in de harten van onze mede stad genooten om hen op te wekken met milde hand te geven aan de Vereeniging „Verjaardag die in onze stad zulk een nuttig werk verricht. Sint Liduina-Gesticht. Vóór laatste verantwoording. Vorig bedrag 1801.85 B.J. te Overveen een schakelaar voor St. Liduina's Gesticht ter eere der Stadsheilige onder de Novene M.v.V. Moge mijn gebed verhoord worde. 1.— 2.50 10 2.50 Totaal 1817.85 Nog taehtig gulden In de verantwoording van gister was een drukfout geslopen. De bijdrage Jaarvergadering E.B.T. moest zijn ƒ6.50. Maandag a.s. volgt de laatste verantwoording, idan wordt de inschrijving gesloten en dus hopen we dan ons eindcijfer te brengen op 1897.50. Helpt U nog een handje mee Giro 69230. L. BEUNE, pr. Tentoonstelling St. Agnes-patronaat. Gisteravond heeft het St. Agnes-patronaat zijn poorten geopend voor alle R. K. Schiedammers. De geestelijke adviseur, pater Wolterbeek heette den aanwezigen welkom en wees o.m. op de heerlijke vruchten, die het/patronaat gedurende zijn ^bestaan had afgeworpen. Het St. Agnes patronaat is een voor Schiedam noodzakelijke instelling voor de verdere opvoeding van de meisjes-leden. De eerw. spr. hoopte dan ook, dat de ouders dit zullen begrijpen door hun dochter- jes niet van deze belangrijke instelling verwijderd te houden. Het doel van deze tentoonstelling, die alle producten omvat van het afgeloopen jaar, ver vaardigd door de leden van het patronaat, is, zooals we reeds in ons blad van Woensdag ver meldden, om de schulden van het patronaat te dekken. Met een opwekking tot activiteit en de hoop uitsprekend dat deze expositie moge bij dragen tot steun van de onder zware zorgen gaan de vereenigings-kas, opende de welEerw. spr. de tentoonstelling. Heden- en morgenavond zijn de zalen van Musis Sacrum van 711 uur geopend. De entrée-prijs, die slechts 10 cent bedraagt, kan geen beletsel zijn om niet even een kijkje te gaan nemen en daardoor zijn belangstelling te toonen voor de moeilijke, maar ook zware taak, die de dames-kestuursleden op zich hebben genomen. Hedenavond verleent de heer Vlug zijn wel willende medewerking, terwijl morgenavond de mandol. club O.D.A.C. voor afwisseling zal zorg dragen. Alle voorwerpen op de tentoonstelling aan wezig zullen worden verlootdaaronder zijn zeer fraaie voorwerpen. R. K. ouders onder geen beding moogt ge u onthouden van een bezoek aan Musis een van beide avonden het geldt een specifiek katholiek belang, dat recht heeft op uw moreele als wel financieele steun. liefdadigheids- Liefdadigheids uitvoering. Zondag 18 April zal er een uitvoering gegeven worden, ten bate der nieuwe Parochiekerk H. Hart van Jezus. Wat spel en costuums betreft, kunnen wij u gerust een gang naar den R. K. Volksbond aanbevelen. Om misverstand te voorkomen deelen wij mede dat de naam der tooneelver. Pius XI is veranderd in St. Servatius voor verdere bijzonderheden Verwijzen wij u naar de annonce in dit blad. Prijzenswaardig. moord", een spannend politie-drama daarna de kostelijk humoristische film in 5 acten „In den aap gelogeerd", welke vol verrassende vondsten en origineele geestigheid een waar genot om te zien is en tot slot kregen we een geciviliseerde Wild-West, met BuckJonesals,,Decircuscowboy; de hoofdpersoon geeft behalve staaltjes van zijn moed en kracht, fijn spel, hierbij wakker terzij de gestaan door de frissche Robbedoes. Een bijzon der woord van lof voor de waarlijk goede muziek, die het orkest ten beste gaf. In ons tad van Donderdagavond maakten wij melding van den slechten toestand waarin de kas van de vereeniging tot bestr. der tubercu lose zich op dit oogenblik bevindt. Thans heeft zich op initiatief van de dames mevr. A. Houtmanvan Buysen, mevr. J. van VelzenZoetmulder en mej. M. Gooi een comité gevormd, dat op 21 April a.s. den verkoop van de Emmabloem wil ter hand nemen. Een groot aantal dames heeft zich reeds spontaan bij dit comité aangesloten. Een dezer dagen zal opnieuw eene bijeenkomst worden belegd waartoe verschillende uitnoodi- gingen zullen worden verzonden. Op deze vergadering zullen de plannen defini tief worden geregeld. Pandorg. Een rijk en zeer varieerend program wordt den bezoekers van Pandora deze week geboden. Na een aardig filmpje, „Van alles wat", draaiL een dolle klucht met veel en sterke sensatie „Charly op Hol". Hierna nog een komische twee- acter, „Een partijtje Poker". Vervolgens de eerste hoofdfilm, een werk in vijf acten, vól sen satie en romantiek „Geweld tegen Kracht." Op het tooneel SLella Heincmann, couplet zangeres. Na de pauze draait een filmwerk van zeer bijzondere kwaliteit. „De drie wijze gekken" is de eenigszins zonderlinge titel van deze zeer goede film. De inhoud is mooi, doch moeilijk weer te geven, het spel is echter subliem terwijl de span ning bij iedere acte stijgt. Een bezoek aan Pando ra zal dan ook deze week zeer zeker weer vol doening schenken. Radio-avond. Dinsdagavond wordt vanwege de Hanze in l)et gebouw van den R.K. Volksbond wederom een radio-avond gegeven. Met een veel verbeterd toeslel zullen nu de aanwezigen van een goed program kunnen ge nieten. Spaarbank Sehicdam. Opgave over de maand Maart 1926. Inlagen f 160.305. Terugbetalingen 171.356.72. Aantal inleggers 1 Maart 17764 Nieuwe deelnemers 132 Geheel afgeschreven deelnemers Aantal inleggers 31 Maart Verschuldigd kapitaal aan Maart 1926 ƒ5.119.158,48. inleggers 17896 48 17848. op 31 Luxor. De annonce van het Luxor-theater kondigde deze week drie prachtvolle hoofdnummers aan en hiermede was niets teveel gezegd. De vele bezoekers die het theater gisteravond vulden hebben genoten. Eerst ging„Wie heeft Tom Kedley ver- Gis teravond omstreeks 6 uur is een autobus, rijdende in de Lange Nieuwstraat, richting Gerrit Verboonstraat, van achteren aan- gerdeeri door een Ford vrachtauto, die kort achter de autobus reed. Het ongeval werd ver oorzaakt, doordat een jongen plotseling voor de autobus liep, waarom de bestuurder krachtig remde om een aanrijding te voorkomen. Door de botsing werd v. d. Fordauto de linkerlantaarn vernield, terwijl de radiateur ontzet werd. De autobus bekwam geen schade. Gisteravond ten 7 uur is de 7 6- jarige J. v. R. verpleegde van het St. Jacobs- G asthuis, op de Oranjebrug door een zenuwtoe val getroffen. Na bijgekomen te zijn is hij naar het gesticht gebracht. Gisteravond te 6| u u r is op den Rotterdamschen dijk A. C. v. d. M., wonende te Rotterdam, toen hij daar per rijwiel reed, aan gereden door een Fordvrachtauto, die hem pas seerde ofschoon daarvoor geen voldoende ruimte was. Door deze aanrijding werden voorwiel en spatscherm van het rijwiel verbogen. De auto reed door zonder van den aangeredene notitie te nemen. De politie stelt een onderzoek in. UIT ROTTERDAM. W. B. Theater. Eep, actueel journaal en een mooie revue ope nen dit programma. Hierna een klucht, zooals er helaas maar weinig vertoond worden, genaamd „Een verloren telg", waarom geschaterd wordt. Als hoofdnummer voor de pauze „Consul tegen wil en dank", een aardig vlot gespeeld blijspel in zes acten. Op het tooneel een musicaal-act door het Fröhr Quartett, hetwelk voor deze speciale gelegenheid uit vijf personen bestond. Na de pauze een filmwerk in acht acten, g titeld „De lichtzinnigen." Het is een van de films, zooals er dertien in een dozijn gaan en die door Amerika „en gros" geleverd worden. De inhoud was echter een felle geeseling van de toestanden, zooals die tegenwoordig vaak in de ,,betere"(?) kringen heerschen, doch niets voor kinderen. Voor volwassenen bevelen wij echter dit programma gaarne aan. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere ofjficieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat op Woensdag den 28 April 1926 des v.m. tien uur een schouw zal gedreven worden in hetOost- Frankeland en wel over de sloot gelegen in het gedeelte begrensd door Bakkershaven, Groenen Dijk, Rotterdamschen Dijk en Buitenhaven. Schiedam, 10 April 1926. HINDERWET. B. en W. van Schiedam hebben bij hun besluit van 6 April 1926 vergunning verleend aan 1. J. I. VAN GELDEREN tot uitbreiding van de lompen- en beenderenbewaarplaats in het pand Lange Achterweg 45, kadaster Sectie B. No. 3043. 2. J. D. HULSMANN tot oprichting van een rijwielfabriek in het pand Nieuwe Haven 249 (achtergedeelte), kadaster Sectie M. No. 2977 (ged.) met 2 moffelovens en,2 electromotoren van resp. 2 en 3.P.K., drijvende een boormachine, een draaibank, een slijpstoel en een compressor. S c h i e d a m, 10 April 1926. Neder! gevaren mijl van andsch stoomschip a a n- Donderdag heeft op de Mississippi, New Orleans, een aanvaring plaats gehad tusschen het Nederlandsch stoomschip Sylvanus (van de in den Haag gevestigde Ne derlandsch-Indische T ank-stoomboot-Maat- schappij) en de tankstoomer Thomas Wheeler 35 van de 50 man equipage der Sylvanus worden vermist. Laatstgenoemd schip stond geheel in vuur en is gezonken. Het s.s. Sylvanus mat 8600 ton en was in Californië gebouwd. Volgens de ontvangen berichten uit New- Orleans zijn, naar men meent, 29 van de uit Chineezen bestaande bemanning van de Syl vanus omgekomen. Kapitein Wijzer en drie Chineezen werden opgepikt door de boot Topatopa, terwijl 15 anderen, waaronder 13 Chineezen, naar den wal zwommen. Twee assistent-machinisten, beiden Nederlanders konden zich eveneens zemmende redden. Er bestaat nog eenige hoop, dat een gedeelte der equipage zich aan boord van andere vaartuigen bevindt. De Sylvanus was op reis naar Londen. De aanvaring wordt toegeschreveii aan mist. Uit nadere bijzonderheden over het ongeluk, dat het Nederlandsche stoomschip Silvanus ge troffen heeft, blijkt dat vlak op de aanvaring een hevige ontploffing volgde (de Silvanus was met benzine geladen). Kort daarop volgde nog een kleinere ontploffing. Het brandende schip dreef met den stroom elf mijlen de rivier af, voor het tot de waterlijn was afgebrand. Vijftien leden van de bemanning zijn hier aangebracht. Een Chinees, die hevige brandwonden had, zei dat de Silvanus haast in tweeën geslagen was. De brandende benzine, die op het water dreef, maakte het uiterst moeilijk te ontkomen. Slechts twaalf van de 53 Chineezen, die aan boordwaren, hebben er het leven afgebracht, door te duiken en zoolang onder water te blijven tot zij voor bij de brandende benzine waren. Vele anderen, die in het water sprongen, zijn omgekomen. Fraude. Bij de politie te Wormerveer, is naar aan de Telegr. wordt gemeld, aangifte ge daan, dat de kantoorbediende Kr. van de firma Prins-Oliefabrieken De Liefde er vandoor is ge gaan met 18.000 door fraude verkregen. Doodgevallen. Het twee-jarig zoon tje van den heer D. te Hilversum is op den vloer uitgegleden en kort daarop overleden. Petroleumbranden. De meest ramp spoedige brand in de geschiedenis van de pe troleumindustrie in Californië woedt, zooals reeds gemeld, in San Luis Obispo. De brand deel de zich gister nog mede aan vier andere onder- grondsche reservoirs, waarvan de twee grootste een capaciteit hebben van 1.250.000 barrels elk. Zoo zijn naar men schat zes millioen barrels olie verloren gegaan, hetgeen een verlies van 15 millioen dollar beteekent. Naar men aanneemt heeft een tweetal gelijktijdige bliksemstralen een ontploffing in een der beide reservoirs ver oorzaakt. Honderden werklieden zijn bezig geweest te trachten een dam op te werpen, ten einde op die wijze den brand te stuiten, doch deze dam bleek gistermorgen bij een proef onvoldoende en de vlammen lekten er gewoon overheen, waar door het werkvolk in allerijl in alle richtingen wegvluchtte. Daar de brand zich van tank tot tank mededeelt, wordt de toestand steeds ernsti- ger. Twee tanks van de Union Oil Company, te Anaheim met een inhoud van 1£ millioen barrels petroleum, zijn door den bliksem getroffen en staan in brand. Te San Luis zijn twee mannen gedood en een vrouw gewond bij een ontploffing van petro- leumtanks, waardoor hun huizen werden ver woest. Ontploffing. Bij het verrichten van reparaties te New Orleans in het droogdok aan het Amerikaansche tankschip „O. T. Waring", waarmede tweehonderd werklieden bezig waren, had een ontploffing plaats. Vijf personen werden gedood en zeven-en-veertig gewond. Op de ijsschotsen. Een robbenvaar- der, uit St. Johns (New Foundland) die gister voor een tweeden tocht naar de ijsvelden vertrok, is ernstig beschadigd, hetzij door brand of door onploffing. De geheele bemanning, bestaande uit honderd man, bevindt zich thans op de ijsschot sen, waar zij de aankomst van een hulpstoomboot verwachten, die onmiddellijk is afgezonden. Bijzonderheden ontbreken nog. Leeraar - oplichter. Een schoenmaker, die bij zijn leest bleef, was dr. Schuster wel. Als zoon van een rechter lijk ambtenaar geboren, ontving hij een zorg vuldige opvoeding, studeerde in de letteren en werd leeraar in het oorlogsjaar 1914. Als Aus- tauschlehrer ging hij in het voorjaar van 1914 naarFrankrijk enwerd daar bij het uitbreken van den oorlog geinterneerd. In 1918 kwam hij naar Duitschland teiug, deed zijn tweede examen en kwam als dr. phil. aan gymnasia in Silezië en Mecklenburg. Ook in ons land was hij een tijdlang leeraar aan een particuliere school, om daarna een boekhandel te beginnen. Het Pruisische minis terie van onderwijs benoemde hem echter weldra weer te Berlijn en kort daarop werd hij naar China gezonden om de teruggave van een ge durende den oorlog in beslag genomen Duitsche School te Hangkau te regelen. Daar hij het kli maat niet kon verdragen, keerde hij naar Berlijn terug. Op eigen kosten. Én nu zat hij diep in de schulden. In de hoop zijn positie te verbeteren, nam hij een betrekking buiten het onderwijs aan bij een Hollandsche maatschappij te Berlijn. Doch deze failleerde kort daarop en zonder een cent salaris te hebben ontvangen, stond hij op straat. Toen keerde hij naar zijn oude liefde, het onderwijs terug. Maar tevens begon zijn mis- dadigersloobaan. Te Berlijn vond hij een betrek king als onderwijzer aan een onderofficiersschopl- politie. Maar zijn schuldeischers legden hem het vuur na aan de schenen. Om tenminste de erg ste beeren te kunnen betalen, vroeg hij aan een bank om een leening van 1100 mark. Maar daar voor moest hij twee borgen hebben. De verkla ringen van borgstelling schreef hij nu zelf, on- derteekende met de namen van de bekende pro fessoren en legaliseerde deze handtcekeningen met de hem ter beschikking staande stempels van het hoofdbureau van politie. Eenmaal uit gegleden op het scheeve pad, ging het verder omlaag. Hij verzamelde bij de onderofficieren gelden voor boeken in, bestelde die dan ook, maar betaalde de rekeningen niet en toen de bodem te Berlijn hem onder de voeten begon te branden, besloot hij te verdwijnen. De stempels deden weer goede diensten en voorzien van be hoorlijke legitimatiepapieren solliciteerde hij als dr. Salis naar een leeraarsbetrekking te Keu len. Werd daar ook benoemd, omdat hij als re ferentie had opgegevendr. Schuster,. ambtenaar van den Volkenbond te Genéve. En aan dr. Schuster te Genéve was inderdaad ge schreven om inlichtingen doch de brieven waren door de goede zorgen van den echten Schuster naar diens adres doorgezonden en door hemzelf, natuurlijk uiterst gunstig voor dr. Salis, beant woord. In plaats van nu als schuldenvrije dr. Salis zijn leven te beteren, begon hij ook te Keulen weer met zwendelpraktijken, daar hij weldra ook in zijn nieuwe betrekking weer door schulden lastig werd gevallen, en toen de schuldeischers, van dr. Salis en enkele slachtoffers zich tot zijn directeur wendden, ging deze hem opzoeken. Dr. Salis had zich namelijk ziek gemeld, werd echter ge zond als een visch thuis aangetroffen en op staan- den voet ontslagen. De directeur wees ook on middellijk den betaalmeester aan, het salaris voor den volgenden maand niet uit te betalen. Maar de gladde vogel was hem voor geweest en had dit reeds opgenomen. Bovendien had hij al weer een nieuwe betrekking als leeraar aan een inrichting te Bethel gekregen en had verder als dr. Schuster te Maagdenburg gesolliciteerd. Zijn salaris te Bethel had hij meteen als voorschot ontvangen en hij had fijntjes uitgerekend, dat hij maar één maand te Bethel zou verblijven, dan dr. Salis weer zou laten verdwijnen en naar Maagdenburg gaan, in de hoop, dat zijn Berlijn- sche schuldeischers intusschen zijn spoor kwijt zouden zijn geraakt.De recherche maakte echter een streep door de rekening en zette den bedrie ger achter slot en grendel. Hij is tot 9 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Aan zijn avonturen is voorloopig een einde gemaakt. Lezing uit den Brief van den H. Apostel Joannes I. C. 5. AlleriefsteAl wat uit God geboren is, overwint de wereld en dit is de overwinning, die de wereld overwintons geloof, Wie is het, die de wereld overwint, dan die gelooft, dat Jezus de Zone Gods is Deze is het, die kwam door water en bloed, Jezus, de Christus niet met het water alleen, maar met het water en het bloed en de Geest is het, die getuigt, dat Christus de waarheid is. Want drie zijn het, die getuigen uit den hemel de Vader, het Woord en de Heilige Geest en deze drie zijn een; en drie zijn het, die getuigen op de aardede geest en het water en het bloed, en deze drie zijn een. Zoo wij de getuigenis der menschen aannemen, Gods getuigenis is grooterwant dit is de getuigenis Gods, die grooter is, dan Hij van zijnen Zoon getuigd heeft. Wie in den Zoon Gods gelooft, heeft de getuigenis in zich- zelven. Vervolg van het H. Evangelie volgens Joannes. C. 20. Te dien tijde, in den avond van dienzelfden dag, den eersten der week, terwijl de deuren daar, waar de leerlingen zich samen bevonden, uit vrees voor de Joden gesloten waren, kwam Jezus en plaatste zich in het midden, en zeide hunVrede zij u En na deze woorden toonde Hij hun zijne handen en zijne zijde. De leer lingen dan verheugden zich, den Heer te zien. Hij zeide hun dan wederom Vrede zij u. Zooals Mij de Vader heeft afgezonden, zoo zend Ik u. En na deze woorden blies ITij over hen en zeide hunOntvangt den Heiligen Geest wier zonde gij vergeeft, hun zijn zij vergeven wier zonden ge behoudt, hun zijn ze behouden. Thomas echter, een der twaalven, ook Didymus genaamd, was niet bij hen toen Jezus kwam. Hem zeiden dan de andere leerlingenWe hebben den Heer gezien. Maar hij zeide hun Indien ik niet in zijne handen de wonden dei- nagelen zie en mijn vinger in de plaats der na gelen steke, en mijne hand in zijne zijde steke, zal ik niet gelooven. En acht dagen later waren zijne leerlingen weder binnen en Thomas was bij hen. Jezus kwam, terwijl de deuren gesloten waren, en plaatste zich in het midden en zeide Vrede zij u. Vervolgens zeide Hij tot Thomas Kom hier met uw vinger en zie mijne handen en kom met uwe hand en steek ze in mijn zijde, en wordt niet ongeloovig, maar geloovig. Thomas ant woordde en zeide Hem Mijn Heer en mijn God Jezus zeide hem Wijl ge Mij gezien hebt, hebt ge geloofd zalig, wie niet zagen en toch geloofden. Nog wel vele andere wonderteekenen heeft Jezus ten overstaan zijner leerlingen gedaan, die in dit boek niet geschreven zijn. Doch deze zijn beschreven, opdat ge gelooven moogt, dat Jezus Christus is de Zoon Gods, en opdat ge, door te gelooven, leven moogt hebben in zijnen Naam. ERNSTIG TREINONGELUK. NEW-YORK, 10 April (draadloos) De ex- presstrein v. New-York naar Michigan-city is ontspoord. 3 Personen werden gedood en 20 zwaar gewond, terwijl meer dan de helft vaÉ de 275 passagiers lichte verwondingen opliepen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2