Laatste Berichten. SPORT. Telegrammen. Scheepvaarl. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Nunspeet. Toen hij zich aldaar op een nacht door een bovenlicht werkte, kwam hij echter in aanraking met een rolgordijn, dat met veel ge raas naar beneden viel. Bang voor ontdekking sprong hij in haast op zijn fiets om. juist in de armen te peddelen van twee nachtwakers, die hem staande hielden, wegens rijden zonder licht en verbaal tegen hem opmaakte. Bij het inklimmen had hij de gewoonte schoe nen en kousen uit te trekken en toen nu de nacht wakers hem met bloote voeten op de fiets zagen zitten, vertrouwden zij het zaakje niet en namen hem mede naar het bureau, waar ook de ver schrikte winkelier spoedig kwam opdagen. In den beginne ontkende H.G. iets met de zaak te hebben uit te staan. Op hem werd echter o.a. een beurs met eenig geld gevonden, die door een slager te Ede, aldaar op dezelfde manier was ingebroken, als zijn eigendom werd herkend. Be bewijzen stapelden zich op en ten lange leste, na een lang verhoor, bekende G. de verschillen de inbraken te hebben gepleegd, waarna hij ter beschikking van de justitie werd gesteld. Gered. Het stoomschip Eagle" heeft gistermorgen vroeg de bemanning gered van den robbenvaarder „Seal". Deze bemanning heeft zich op het ijs in veiligheid móeten brengen, doordat op de „Seal" de patronen waren ont ploft, die bestemd waren voor het schieten op robben. Het s.s. „Seal" is gister gezonken. Een lid der bemanning werd gedood, vijf werden ge wond. Slechte belastingbetalers. Bij de debatten in de juridische commissie van den Duitschen Rijksdag over de vermogensrechtelijke ïegeling met de voormalige Duitsche vorsten huizen zijn herhaaldelijk vragen gesteld omtrent de achterstallige belasting van de leden van hèt huis Hohenzollern. Het ministerie van Financiën weigerde echter op deze vragen te antwoorden, waarbij het zich op het ambtsgeheim beriep. Thans meldt echter de „Democratischer Zei- Lungsdienst", dat de leden van het huis Hohen zollern aan den Staat nog 7.000.000 Mark be- lasling schuldig zijn. Liquidatie van kunstschatten. Volgens de bladen te Leningrad zullen de Sov jet-autoriteiten overgaan tot verkoop der schat ten van de Hermitage, voornamelijk van bron zen, porcelein en schilderijen. Ook bestaat het plan den inhoud der historische kamer van de tsaren Alexander II en III en Nicolaas II in het Winterpaleis te verkoopen.Deze kamers zijn reeds gesloten, als zijnde zonder wetenschappelijk belang. Zeldzaam, ongeval. Uit Toulouse wordt bericht, dat de beroemde klokketoren van de vijftiende-eeuwsche Dalbade-kerk gis termorgen om kwart over drieën is neergestort en met donderend geraas te midden van een huizengroep terecht is gekomen. Van deze groep, bestaande uit drie woningen, werd er een totaal vernield en de beide andere zwaar ge havend. Behalve aanzienlijke materieele schade, vallen er helaas ook slachtoffers te betreuren. Het echtpaar Denan werd gedood en een kost ganger zwaar gewond. Naar later gebleken is, was het gevaarte in 3 gedeelten naar beneden gekomen. De Tigris buiten zijn oevers. De stad Bagdad wordt ernstig bedreigd door een overstrooming van den ligris, zooals nog nooit is voorgekomen. De dijken zijn doorgebro ken nabij het koninklijk paleis, dat ontruimd werd en nu door een woeligen waterstroom is omringd. Duizenden mannen werken koorts achtig om de muren te versterken, die de stad tegen de overstrooming moeten beschermen. Honderden vluchtelingen kampeeren in de open lucht, daar hun huizen door het water zijn mede- gesleurd 35 menschen verdronken. Een hond als eenig erfgenaam Dat erfgenamen zich hondsch gedragen, kom meer voor. Dat echter een hond optreedt als eenig erfgenaam, mag iets uitzonderlijks woi- den genoemd. Een Amerikaan, die te Londen woonachtig was en daar dezer dagen overleed, heeft, zijn geheele vermogen, (30.000 dollar, aan zijn hond nagelaten. „Eerst als het lieve diei dood is," bepaalde hij in zijn testament, „mag het resteerend bedrag worden verdeeld onder mijn neven en nicht." De wensch vandendoode zal worden geëerbiedigd. Ontploffing. Ten gevolge van een ont ploffing te Port Arthur (Texas) op de tankboot „Gulf of Venezuela", welke geschiedde, ter wijl 90.000 barrels petroleum ingeladen werden, zijn 20 menschen gedood en 30 gewond. De oorzaak der ramp is onbekend. I'.oca ine-smokkelaars. Een 1'ran- sche gendarme in uniform, een chauffeur en een voormalig Duitsch marine-officier, thans koop man te Mannheim, zijn te Nancy gearresteerd Wegens den invoer van cocaine. De cocaine was in postzakken verborgen, die door den gendarme werden gedragen. - In totaal zijn 5.375 K.G. ter waarde van een half rriillioen francs gevonden. De cocaine kwam uit Darmstadt. konden evenwel niet teruggevonden worden. De Sovjet-regeering heeft aan de Afghaansche regeering haar leedwezen betuigd. Roofmoord. In den nacht van 9 op 10 April heeft te Rockendorf, nabij de Eger, een afschuwelijke roofmoord plaats gehad. Een landbouwer had dezer dagen een os verkocht voor 4000 Cechische kronen. Het geld bewaarde hij bij zich in huis en hiervan he'eft waarschijn lijk iemand kennis gekregen. Tusschen twaalf en drie uur overviel bij de slapende familieleden en vermoordde met een bijl het 12jarigen zoontje, Isodore, het dochtertje, Anna, alsmede een 25- jarig dienstmeisje. De landbouwer zelf, zijn vrouw en het 7-jarig zoontje Jozef werden gewond, waarvan vader en zoon levensgevaarlijk, terwijl men hoopt de vrouw in het leven te behouden. Een 13-jarig zoontje, Kasper, had zich onder het bed verscholen eh was getuige van den massamoord. Hij zag hoe het onmensch de kasten en laden doorzocht, om het geld te vin den. Toen de moordenaar het huis had verlaten alarmeerde het knaapje het dorp. De achtervol ging leidde echter niet tot een resultaat, men vond slechts op een 1000 meter afstand de be bloede bijl, waarmede de misdaden waren ge pleegd. In het dorp en omgeving heerschte groote opwinding, honderden menschen verzamelden zich voor het huis, waar de gruweldaden heeft plaats gehad. Naar later -wordt gemeld, zijn ook de ge wonde vader en zoon overleden. Honger1 j,k unstenaar s". Te Leip zig is gister een hongerkunstenaar, die al 32 dagen in zijn glazen kast was opgesloten door de politie ontmaskerd. De geneesheeren, die den man onderzocht hadden, waren tot de con clusie gekomen, dat deze wel degelijk gevoed werd. Zij waarschuwden de politie, die de aan gelegenheid zeer zorgvuldig onderzocht en toen ontdekte dat Nedson, zoo noemde zich den hon gerkunstenaar, 's nachts langs een glazen buis kippensoep te eten kreeg. Dit buisje werd daar de kast verzegeld was, langs het gaatje waardoor de leiding liep van den radioluidspreker, die zich in den glazen buis bevond, naar binnen gelaten. Langs dezen weg heeft Nelson gedurende 12 dagen voedsel Ontvangen. Overigens ontdekte men ook in de glazen gevangenis een glas gevuld met biomalz en bonbons, die verstopt waren on der de talrijke flesschen mineraalwater. De mana ger van Nelson werd in he blenis genomen, maar is reeds weer in vrijheid gesteld Uit het onderzoek is nog gebleken, dat de nachtwakers, die Nelson 's nachts moesten bewaken, omgekocht waren en hem aan voedsel hielpen. 70.000 Personen had den reeds een bezoek aan Nelson gebracht tegen betaling van 50 pfennig. Ventego, de Berlijnsche hongerkunstenaar,' die tijdens zijn opsluiting een tooneelspel in drié bedrijven zou schrijven, vast nu reeds 35 dagen. Gister is zijn glazen verblijf geopend, daar hij een versche lading mineraalwater moest krijgen. Hij maakt het vrij goed, weegt echter nog slechts 80 pond, terwijl hij op (3 Maart, toen hij zijn honger- kuur begon, 102 pond woog. Op een vraag, wat hij thans eigenlijk het liefst oü willen eten, ant woordde hij een zuren haring. In het lokaal, waarin Ventego zich laat bekij ken, is gisteravond hevig gevochten tusschen de bezoekers, die het oneens bleken te zijn over de kansen van Ventego het wereldrecord van Jolly te verbeteren. Met bierglazen sloegen voor- en tegenstanders van Ventego op elkaar los. De politie moest hjerbij de pas komen. Aanval op een Russisclve n trein. De sneltrein Moskou^-Taskent is op korten afstand van laatstgenoemde plaats door roovers overvallen, die de passagiers geheel uitschudden. Den secretaris van het Afghaansche gezantschap, die in den trein was, werden zijn diplomatieke brieven ontstolen. Het is den autoriteiten mogen gelukken een aantal der roovers te achterhalen en gevangen te nemen. De gestolen poststukken Noodlottige botsing. Ten gevolge van een botsing van twee vliegtuigen boven het vliegveld van Henlow, in het graafschap Bed fordshire, zijn twee officieren en drie andere personen gedood. Het vliegongeluk te Henlow is een der ergste m de geschiedenis der Brioche luchtvaart. De twee machines vlogen in brand, toen zij op den grond storten, vermoedelijk door het springen van de benzinetank. De brandweerbrigade van het vliegkamp stelde wanhopige pogingen in het werk om den brand te blusschen, echter zonder succes. Een ooggetuige verklaart, dat de vlam men een hoogte bereikten van 200 voet. In den tijd van enkele minuten was ei van de machines nit veel meer oVer. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matige O. tot Z. wind licht tot half bewolktdroog weer nachtvorst zachter overdag. Muylwijk in cassatie gegaan. Wij vernemen dat Mare. Muylwijk die Vrijdag door het gerechtshof te Amsterdam tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief is veroordeeld, tegen het arrest van het Hof in cassatie is gegaan. Massa-ontslag. Wij vernemen uit Heerlen dat op de domaniale mij n te Kerkrade niet minder dan 300 arbeiders zul len ontslagen worden. De toenemende malaise in het mijnbedrijf is de oorzaak van dit massa-ont slag. Naar verluidt zijn de Duitsche mijnwerkers aan de beurt voor ontslag. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 9 April. 12 April. Londen 12.123/s 12.12 Berlijn - 59 34Va - 59 32 Parijs- 8.67 - 8 54 België - 9 591/, - 9.49 Zwitserland - 48 14 - 48.09 Amerika 2.493/je -2.49 7„ Weenen - 35.20 - 35.15 Kopenhagen - 65.30 - 65 3278 Stockholm.,- 66.8772 66 82 Oslo - 53 58 - 53.6272 Madrid 35.2272 35.30 Milaan - 10 0272 10 02 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 9 April. 12 April. Londen 12.121 4 f 12 12 Berlijn - 59 35 - 59.33 Parijs - 8.631 - 8 55 Brussel - 9 52 - 9 49 Zwitserland -48.14 48.1272 Weenen- 35.20 - 35 20 Kopenhagen - 65 35 - 65.35 Stockholm - 66.90 66.771/3 Oslo - 53 6272 - 53 75 New-York 2 493/8 2.497, Het Ned. elftal. Naar wij vernemen, heeft Van der Meulen, de doelverdediger van het Nederlandsche elftal, voor zijn plaats in het elftal op 18 dezer tegen Duitschland bedankt wegens ziekte. Wij wijzen er op, dat als reserve-doelverdedi- ger was aangewezen Ouaz (A. D. O.). Voetbaluitslagen. Kampioenschap Van Nederland. Enschede EnschedeFeijenoord 41. Maas trichtM.V.V.Be Quick 61. A f d. I. Promotie Competitie 2 e klasse. Amsterdam: D.E.C.Unitas 31. Ie Klasse. Hilversum 't GooiBlauw Wit 31. Haarlem H.F.C.—V.Q.C. 33. A f d. ll.Promotie Competitie 2 e klasse. Den Haag V.U.C.G.V.V. 20. 2 e Klasse. A Rotterdam St. Hooger— Transvalia 22. B Rotterdam R.F.G.Olym- pia 3—2. 3 e Klasse. Schiedam SchiedamR.V.C. 11. Rotterdam St. VolhardenU.D.I. 20. Rotterdam U.S.C.t Noorden 40. Schoon hoven SchoonhovenS.I.O.D. 20. laar- dingen V.F.G.Leerdam 01. Res. 1 e k 1 a s s e. Rotterdam C.V.V. II— ILD.V.S. II 20. Rotterdam Xerxes II HAW. II 2—3. S.V.V. IV:Fortuna III 30. Schiedam III V.D.L. III 20. Gusto III—Zwaluwen II 4—1. Gusto IU.S.C. I 4—3. Noorden IIIII.D.V.S. IV 25. Veveo III—Demos II 21. Noorder kwartierZwaluwen 31. Zwaluwen IIIR. C.S. 12—1. D.H.S.—V.I.O.D.2— 1. V.F.C. III S.V.V. V 2—2. DE BRANDSCHADE IN CALIFORN1E. BERLIJN, 12 April (draadloos) Het vuur in het Californische petroleuingebied is bedwongen. De schade wordt op 65 mill, dollar geschat. Excelsior IP.V.C. 1 1—3. De laatste competitiewedstrijd is voor onze stadsgenooten in een nederlaag geëindigd. Laten we direct erkennen dat de a.s. kampioenen verdiend gewonnen hebben. De Utrechtenaren missen hun rechtsback, terwijl bij Exc. C. Meijer en Rebers ontbreken. Groenewegen speelt rechts, Leenderts linksbuiten, terwijl W. Onrust de rechtsbinnenplaats bezet. Als er begonnen wordt, krijgen we een gelijk opgaanden strijd te zien. Beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar maar voorloopig weten de resp. stormlinies de kansen niét te benutten. P.V.C. doelpunt het eerst als een tam schot van links in het Schied. net verdwijnt (1Even hierna is het weer de linksbinnen der gasten, die met een hard schot den uitloopenden Vollebregt passeert, maar B. Janse kopt op magnifieke wijze het Ieder nog bijtijds uit den doelmond. Nadat Leenderts een prachtkans heeft gemist, is het Peters, die na algemeen opbrengen den stand op gelijken voet brengt. Nu wordt het spel hoofdzakelijk op het middenveld afgespeeld, zoodat met ongewij zigden stand de rust intreedt. Na de hervatting is Groenewegen meL Leen derts van plaats verwisseld hetgeen ook geen versterking in den aanval bracht. P.V.C. is nu de meerdere en na enkele vergeefsche pogingen weten de blauw-hemden de leiding te nemen "(2—1). Zelfs weten zij hun voorsprong nog te vergrooten waardoor zij nu een gewonnen spel spelen. Ook Exc. spant zich niet meer in, zoodat de wedstrijd het aankijken nauwelijks meer waard is. Een kwartier voor het einde moet Kloos wegens een onwillige knie het veld verlaten. Leenderts gaat op z'n plaats spelen. Het spel gaat nu weer gelijk op, gedoelpunt wordt er echter niet meer. Een ieder is blij als scheidsr. Vugts inrukken blaast. Excelsior speelde een zeer slechte wedstrijd, wat ook van P.V.C. gezegd kan worden. Het harde effectvolle terrein was hier wel de grootste oorzaak van. Gr. Floris I—Excelsior II 4—1. Excelsior II— Adelaars IV 1—5. Celer VI—Excelsior VI 0—0. 's-GravenzandcS.V.V. 23. Onze stadgenooten moesten voor de le beker ronde naar 's-Graverizande toe, om daar tegen de club van dien naam te spelen. De gastheeren spelen in de 4e klas. S.V.V. heeft 2 invallers voor v. d. Most en Osterholt. Na den aftrap gaat 's-Gravenzande al spoedig op 't S.V.V. doel af en de S.V.V. verdediging moet alle zeilen bijzetten om de enthusiaste boeren van 't lijf te houden. Langzamerhand echter neemt S.V.V. 't spel in handen en q, is Huyskes die na 20 minuten spelens S.V.V. de leiding bezorgt 0—1. In 't geheel niet ontmoedigd onderneemt 's-Gr. eenige gevaarlijke aanvallen, doch zij treft de S.V.V. verdediging in puike conditie. Toch weten zij, door een hard schot van korten afstand den stand op 11 te brengen. Even voor rust weet Bronnêman echter weer S.V.V. de leiding te bezorgen wanneer hij handig van een misverstand in de 's-Gr. verdediging profiteert 12. Met dezen stand gaat de rust in. Na de hervatting begonnen de 's-Gr. weer met een geweldig tempo er in te zetten en van de SA V. zijde moest er hard aangepakt worden om de leiding te behouden. Van eenig systeem was echter geen sprake maar hard zwoegen legt ook altijd gewicht in de schaal. Wanneer nog 20 minuten te spelen is krijgen de 's-Gr. aanhangers reden tot juichen, wanneer de rechtsbinnen op fraaie wijze gelijk weet te maken 22. Er wordt nu hard om de leiding gestreden en 10 minuten voor tijd gelukt 't Huyskes 'f 's-Gr. net te doorboren 23. Hierna weet geen van beide partijen meer te doelpunten, zoodat, wanneer de referee einde blaast, S.V.V. de 2e ronde bereikt heeft. O.D.S.—H.-H.V.S. 2—3. In een aardig gespeelden wedstrijd is H.-DA S. er in geslaagd de 2e ronde te bereiken. Beide teams hebben 2 invallers H.-D.V.S. voor Enge- ring en Haazer voor wie Sterkman en N. Boon medespelen. V. Vischer speelt links-half. Schef- fers mid-voor. N. Boon rechtsbuiten en Sterkman rechtsbinnen. II.-D.V.S. trapt af, doch O.D.S. neemt al spoedig den bal over en Smoor moet al dadelijk eenige verre schoten verwerken. Als N. Boon doorbreekt en op 't O.D.S. doel afgaat, kan de keeper ten koste van een hoekschop den bal verwerken. Uit een fout van J. de Bruin, doelpunt de rechtsbuiten der Dordtenaren. Uit een corner ontstaat even daarna 't 2e doelpunt. Rust gaat met 20 voor O D.S. in. Na.de thee neemt II.-D.V.S. 't spel in handen en de O.D.S. verdediging moet alle zeilen bijzetten. In deze periode spelen J. Boon en den Hoed een schitte rende partij voetbal. De O.D.S. rechtsbuiten, die geweldig snel is, bezorgt Smoor eenige gevaarlijk oogenblikken, door doorbraken doch de blauw witte keeper weet steeds de situatie te redden. Een hard schot van links weet hij vallende corner te werken. Dan krijgt men een paar keurige aanvallen van IJ.-D.V.S. te zien. Na een snellen ren zet J. Nolet de bal naar v. d. Griend, die onhoudbaar 't le tegenpunt scoort. Er is hierna nog 10 minuten te spelen., Wanneer J. Boon eens fraai naar zijn broer overgeeft, plaatst deze den bal keurig voor doel, waar de toestormende Scheffers op ongelooflijk harde wijze door net en al schiet. Een bijzonder mooie goal 22. O.D.S. zet er nu alles op om te winnen, 't geen hen echter niet lukt. II.-D.V.S. daarentegen weet door toedoen van v. d. Griend noch een 3e goaltemaken. Als de scheidsrechter einde blaast heelt H.-D.V.S. verdiend gewonnen. De 1 dauw-witten speelden, een goede partij voetbal. Invaller N. Boon was goed. Na rust speelde Vischer, die met Jurgens van plaats verwisseld had, een keurige partij. Den Hoed was wel de beste van't veld. Bij O.D.S. waren buitenspelers en mid-half keurig op dreef. De referee Duiven leidde op kalme wijze dezen wedstrijd. Hoog water te Hoek van Holland. 12 April v.ni, 2.03 n m. 2 17. 13 April v.m. 2.41 n m. 2.56. 14 April v.m. 3 22 n.m. 3.37. 15 April v.m. 4.01 n.m. 4.22. Gem. Hoogwater 87 e.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. G m. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 9 April Aangekomen Eng. s.s. „Hannah", ledig van Vlaardingen om hier te dokken in de Wilhelminahaven, het vertrok he den naar Vlaardingen. B SCHIEDAM, 11 April Aangekomen Zweedsch s.s. „Fee", ledig van Londen om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 9 April. Vertrokken Fransch s.s. „Mecanicien Principal Carvin", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 10 April. Vertrokken Eng. s.s. „Lord Byron", ledig naar Rotterdam. Moutwijn. SCHIEDAM, 12 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 j 14.50. Namens de commissie voor de noteermg. II. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 12 April. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schie Spoelingvereeniging' Heden 1.50 per ketel. ROTTERDAM, 12 April. Aangevoerd wer den 665 vette runderen, 280 schapen, 1081 var- k6Prijzen per I K.G.: vette koeien 57-48-32|, ossen 54—45, kalveren 90-721-55, binnenland de schapen 33-36, buiten! 47-52, lammeren 3042, varkens 4042 el

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3