bvpotbiel J. A. ULLERS, S- Deensche Melange, ALTIJD SUCCES. Roomboter, N. J. DE BRUIJN, Plaatst annonces in de rubriek Advertentlën hoogstens 30 woorden 50 ets. Ieder woord meer 5 cent. Hoogstraat 27 - SCHIEDAM. Medailles van St. Liduina Versche Eieren 61/» en 7 Ct. VRAAG EN AANBOD. Weder huis toé. Elf vluchtelingen uit Dreumel, die nog in de kazerne der koloniale reserve te Nijmegen verblijf hielden, zijn Zater dag naar hun woonplaatsen teruggekee. d. Thans is de Prins Hendrikkazerne alle gasten, die de overstrooming haar bezorgde, kwijt. Van zijn kar gevallen. Gistermor gen is te Wageningen de 32-jarige koopman V Klaassen bij het afrijden van den steilen Hollen- weg, van zijn'met potten en pannen beladen kar gevallen. Eenigen tijd later is hij dood opgeno men. Een 50 meter verder lag de kar met de hit er onder vermoedelijk heeft de hit de kar niet kunnen houden. K. laat een vrouw met drie kin deren achter. Diefstallen. Te Roermond is gister nacht ingebroken in het kantoor van notaris v. K. De dieven, vermoedelijk twee in getal, had den een met zeep besmeerde ruit ingedrukt. Kasten en laden zijn ondersteboven gehaald. Een groote brandkast werd geforceerd de voor plaat werd ten deele opengescheurd, maar men heeft de kast niet verder open kunnen krijgen. Er wordt niets vermist. Voorts heeft men dien nacht getracht de offer bussen in het Kruiswegpark aan de Kapel in t Zand open te breken. Ook dit is niet gelukt. In het kapelletje, staande halfweg de Kapeller- laan, hadden de heeren meer succes. De deur is opengebroken en een offerbus is ontvreemd. Verstekelingen. De kapitein van het stoomschip Breedijk van de Holland-Amerika- lijn welk schip Zondag te Rotterdam aangeko men is van Baltimore heeft aan de rivierpolitie overgeleverd een Braziliaanschen stoker en een Tsjecho-Slowaak, welke beide mannen j.l. Vrij dag zich in Antwerpen aan boord van het ver trekkende stoomschip Binnendijk van dezelfde maatschappij gesmokkeld hadden, om als ver stekelingen de reis naar Amerika te maken, maar die al spoedig ontdekt waren en op zee overgege ven zijn aan het op de thuisreis zijnde stoomschip Breedijk. D r u k b e d r ij f. Op de Coöp. Roermond- sche eieremijn werden in 1925 ruim 93 millioen kippeneieren aangevoerd tegen een gemiddelden prijs van 7.18£ per 100 stuks. Doodelijk auto-ongeluk. De 8- jarige B. S. uit de v.d. Werfstraat in Den Haag is gistermiddag omstreeks 3 uur in de Douza- straat door een vrachtauto overreden. Hij was onmiddellijk dood. Een deskundig onderzoek wees uit, dat de remmen van de auto niet goed in orde waren de politie heeft de auto in beslag genomen en naar het hoofdbureau gebracht ten einde na te gaan of het maximum gewicht, dat toelaatbaar gesteld is, ook overschreden was. De politie is echter van meening dat den chauf feur geen schuld treft en dat het ongeluk alleen te wijten zou zijn aan de onoplettenheid van het kind. Verdronken. Te Zuidlaren (Dr.) is gister de 56-jarige ongehuwde landarbeider A.S. verdronken. Zijn lijk is opgehaald. L ij k gevonden. Te 2e Exloermond is Zondag in een wijk het lijk gevonden van den jongen gehuwden landbouwer H.K. uit Buiner- veen (Dr.) die sedert Woensdag vermist werd. Groote brand in Ierland. Een uitgestrekte gebied van het Mourne-gebergte (Ierland) is in brand geraakt. De brand is reeds Zaterdag begonnen en aangewakkerd door den ■wind verspreidden de vlammen zich vlug naar het Zuiden. Het was een schrikwekkend schouw spel in de duisternis van den nacht toen de vlammen hoog oplaaiden. De schade is aanzien lijk, doch tot nu zijn geen menschenlevens te betreuren. wijld maatregelen te nemen ter voorkoming van herhaling. (Aneta). Een zonderling ongeluk. Naar de ,,Belg. Stand", mededeelt, wilde Woensdag middag een voerman van zijn wagen stappen, toen hij plotseling bleef hangen met zijn om den nekgeknoopten zakdoek aan een uitstekend handvat. Met gevolg, dat de man letterlijk werd opgehangen. Dit alles ging zoo vlug in zijn werk, dat hij reeds den geest had gegeven voor zijn kamaraden hem hadden kunnen redden. De man was 38 jaar en vader van een gezin. Spoorwegongeluk. Gistermorgen om streeks half zeven is te Weimar een trein van het traject WeimarBerka—Blankenheim te Legefeld in botsing gekomen met een autobus. De auto werd totaal vernield. Behalve de chauf feur bevonden zich nog acht passagiers in den ■Wagen. Twee van hen werden ernstig, de andere zes en de chauffeur licht' gewond. Indisch allerlei. Het s.s. „Robert Dollar" vervoerde te Semarang Zaterdag 25000 kisten gasoline, bestemd voor de Standard Oil Lomp. Een prauw, inhoudend 55800 liter is 's avonds door onbekende oorzaak in brand "vlogen. Een ontploffing verwonde zwaar den stuurman, die de wacht had. De prauw, als een toorts brandend, dreef het kanaal rond, waar dog zeven volle benzine-prauwen gemeerd lagen. Den aantal politiebooten voer uit, alsmede de drijvende brandspuit „Jan van der Heyden". De Oostenwind dreef de prauw naar de pier, Waardoor de andere schepen gespaard bleven. De „Jan van der Heyden" bracht tegen den diorgen een stalen tros uit,zij heeft de prauw weg gesleept, welke buiten Semarang aan den wal "werd gezet, waar zij nog 36 uur doorbrandde. Het havenbeheer van Semarang besloot onver- Het spiritus-proces. Gister is te Berlijn het proces begonnen tegen den Kriminal- kommissar Peters, de gebroeders Hermann en Heinricht Weber en nog vijf beklaagden wegens omkooping en smokkelarij van spiritus. Voor. den aanvang hebben de verdedigers alle vertegenwoordigers der openbare diensten, die tot het ministerie van Financiën behoo- ren, als getuigen gewraakt. De rechtbank heeft het verzoek gedeeltelijk als ongegrond afge wezen, zag echter af van het verhoor van een aantal deskundigen. Den beklaagde Peters wor den 17 strafbare feiten ten laste gelegd o.a. om kooping, begunstiging en vervalsching tot het verkrijgen van voordeelen. De Kriminal-assistent Bayer wordt beschuldigd van begunstiging en omkooping van ambtenaren. De Belgische m ij n e n. De kolencri- sis begint zich steeds meer te doen gevoelen in België. Een paar dagen geleden moest de „Char- bonnage d'Ormant", nabij Charleroi liquidee ren. Onlangs heeft men de voorraden en de in stallaties verkocht van de mijn te Ham-sur- Sambre. Deze steenkolenmijnen konden de groo te verliezen niet meer dragen. Geprotesteerd wordt tegen de belastingen van allerlei aard, die zwaar op de exploitatiekosten drukken en te wijten zijn aan de gemeenteraden, die voor het meerendeel een socialistische meerderheid hebben Het vreeselijk vliegongeluk. D slachtoffers bij de luchtbotsing te Henlow waren de vlieger-officieren Scott en Lacey en de beken de aviateurs Gcrmaene, Young en Simmonds. Lacey, die een Vickers Vimy bestuurde, vloog met drie inzittenden boven het vliegveld, voor een oefening in het laten vallen van imitatie parachutes. De oefening was reeds eenigen tijd aan den gang en verliep met veel succes. Er was overeengekomen, dat het vliegtuig den aviateur Dobbs onderweg zou opnemen deze zou dan in werkelijkheid met een parachute dalen. Men veronderstelt, dat Lacey te dien einde wilde dalen, toen de botsing plaats had met het kleine Avro-vliegtuig, bestuurd door den vlieger-officier Scott, die juist uit het vlieg kamp was opgestegen. De Avro raakte het Vimy-vliegtuig aan de onderzijde en de beide vliegtuigen vielen ter aarde. Vijftig voet hoog stegen de vlammen op uit de ontplofte benzine reservoirs en de brandweer had een half uur werk, om het vuur meester te worden. De vlieg tuigen waren geheel vernield en de lijken der slachtoffers onhei kenbaar. Kerknieuws. Benoeminben. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Amsterdam, H. Do- minicus, den weleerw. pater L. J. A. Oorsprong O.P. en tot kapelaan te Alkmaar, H. Jozef, den weleerw. pater A. J. Leygraaff O.P. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft eer vol ontslag verleend aan den eeleerw. pater C. H. Caminada O.F.M. als kapelaan te Delft (H.H. Nic. en Gez.) en heeft benoemd tot kapelaante Delft (H.H. Nic. en Gez. den weleerw. pater J.P.M. van den Berg, O.F.M., tot kapelaan te Amsterdam (H. Franc. v. Ass.) den weleerw. pa ter G. A. F. van Rooyen O.F.M. en tot kapelaan te Delft (H. Jozef) den weleerw. pater F. J. Zantvoort O.F.M. Pastoor J. Spraugcr. f Men meldt ons uit Grave In het St. Elisa- beths-gasthuis te Grave is overleden den zeer- eerw. heer pastoor J. Spranger, rustend-geestelij- ke. Hij was oud-pastoor van Waalwijk en bekend dichter van religieuze liedjes. SPORT. Auto-rennen. De sp ij kerstrooier. De laatste étappe van den „Giro dTtalia", namelijk van Forli naar Milaan, een afstand van 575.8 K.M., heelt een slachtoffer geëischt. Gaggi gp A.J. S., die alle étappes als eerste aankwam, kwam bij Desio, 18 K.M. van Milaan, zóó onge lukkig te vallen, dat hij ernstige, inwendige kneu zingen opliep en twee uur later overleed. Een groot aantal rijders klaagden over ban dendefect en Tonani werd er op betrapt, dat hij schoenspijkers over den weg strooide. Hoogst- wazrschijnlijk zal hij dan ook worden gedeslwali- ficeerd en zelfs overweegt men gerechtelijke stap pen tegen hem te doen nemen. Laatste Berichten. Weerbericht. V erwachting. Zwakke veranderlijke wind helder tot licht bewolktdroog weer waarschijnlijk nachtvorst, iets zachter overdag. Overreden. Men meldt ons uit Eindhoven Hedenmorgen half twaalf is te Eindhoven op den Boschdijk op de plaats waar de Meierijsche stoomtram den weg kruist, vrouw Mathijsen uit Woensel met twee kinderen, die zij bij zich had, aangereden een O-jarig kind werd gedood, de vrouw en 't andere kind werden ernstig gewond. Door de tram gedood. Men meldt ons uit Bennebroek Gisteravond geraakte op de Oost-Einderbrug te Hillegom een motorrijwiel tegen de tram en kwam zoodanig te vallen dat de 19-jarige C.R. Verkade leerling a.d. Technische school te Haarlem wónend in den Haag, die op de duozitting was gezeten, onder de tram terecht kwam en onmiddellijk werd gedood. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 12 April. 13 April Londen ƒ12 12 12.121', Berlijn - 59 32 59.351/,. Parijs - 8 54 - 8.66 België - 9.49 - 9 56 Zwitserland - 48 09 - 48.12 Amerika - 2.491/4 - 2.493/, Weenen -35 15 35.15 Kopenhagen - 65 321/2 - 65.871/ï Stockholm 66 82 - 66 83 Oslo - 53.621/2 - 54 30 Madrid - 35.30 - 35.60 Milaan - 10.02 10 02Va Telegrammen. EEN PROCES. LEIPZIG, 13 April ('draadloos) Heden vangt het proces aan tegen verschillende leden van de frontorganisatie in verband met den voorge nomen dynamietaanslag op de Synagoge in Leipzig in Oct. 1925. CONGRES VAN KATHOLIEKE FRANSCHE STUDENTEN. PARIJS 13 April (draadloos) Gister is de week van katholieke studenten begonnen onder hooge bescherming van den Kardinaal aarts bisschop van Parijs. DE EX-KROONPRINS VAN ROEMENIE. BOEKAREST, 14 April (draadloos) Uit offi- cieele bron wordt formeel tegengesproken, dat prins Carlos de grens zou overgekomen zijn in een auto. HET CHINEESCHE KABINET. PEKING, 13 April (draadloos) In verband met de verdrijving van den president heeft het GhineeschekalDinet zijn zittingen geschorst. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. GENEVE, 13 April (draadloos) Sovjet-Rus land heeft het volkenbonds-secretariaat offi cieel doen weten,dat het niet aan de ontwapening conferentie zal deelnemen. Een uitstel der voor bereidende besprekingen wordt evenwel niet verwacht. aangeg. kind van M. J. Schoenmakers én B. M. Lek, Zwaansteeg. Scheepvaart. Hoog ivater te Hoek van Holland. 13 April v.m. 2.41 n.m. 2.56. 14 April v.m. 3.22 n.m. 3.37. 15 April v.m. 4.01 n.m. 4.22. 12 April v.m. 2.03, n.m. 2 17. Gem. Hoogwater 87 c.M. 4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. Gcm. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 12 April. Aangekomen Duitsch s.s. Vlaus Rickmers, van Hamburg, Noorsch s.s. Ragni, van Bristol, beide om hier kolen te bun keren in de Wilhelminahaven. Eng. s.s. Ber- windmoor, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 12 April. Vertrokken Noorsch s.s. Fej, van Ronaan naar Esberg. motor- schoener Nyssuena, kapt. L. Pot, met ledige flesschen naar Londen. SCHIEDAM, 13 April. Vertrokken Duitsch s.s. Claus Rickmers, naar Antwerpen. Noorsch s.s. Ragni, naar Kalmar. Handelsberichten. Burgerlijke Stand, Geboren: April 9 Elisabeth d.v. A. Aal- dijk en P. Wittebol, Huijsmansstraat. 10. Pieter z.v. N. Jongerius en C. P. van Konijnen burg, Puttershoekschestraat. Antonie z.v. A. Jansson en W. M. van Troost, Brandpad. Gatharina d.v. M. van den Bosch en M. F. van Elewout, Fabriplein. Leonardus Hendrikus Antonius z.v. H. J. Vermeulen en A. M. van der Toorn* Korte Achterweg. Gerarda Hendrika d.v. L. J. van den Berg en T. J. Witberg, Noord- vest. 11. Gecrtruida Aloysia Hendrina Lidui- na d.v. L. R. A. van Lingen en C. H. M. de Leede, Anth. Muysstraat. Arnoldina Antonia d.v. A. G. de Vette en J. Jansson, K. Achterweg. Overleden: April. 9. T. H. Klem, oud 83 j. wed. W. Diest, Broersvest. 10. D. Maar land, oud 69 j., echtgen. P. Kortland, Ooster straat. J. Fleggers, oud 55 j., Dwarsstraat. 11. J. Stevens, oud 33 j., Nassaulaan. A. vari Luijk, oud 39 jBroersvest. 12. Een als levenl. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 13 April. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden 1.50 per ketel. ROTTERDAM, 12 April. Binnenl. granen Tarwe tamelijk ruim ter markt, hooger ver kocht. Puike 1516.25. Bijzonder geval iets meer betaald. Overigens naar kwaliteit van 13.5 —14.25. Gerst Chevalier hooger betaald 10.5011.25. Haver eveneens hooger betaald 10.2511.25. Buitenl. granenStemming prijshoudend. Rogge. Zuid-Russische disp. ƒ11.1511.25. Duitsch/Poolsche disp. 10.10. Western stoo- mend 11.25. Gerst. 48 pond. Malting disp. 192. Zuid Russische disp. 193. Haver. Canada no. 2 disp. 12.25, dito no. 3 s toornend 10.80. Brielsche eigenheimers 2.503.40. Zeeuw- sche blauwe 3.704.20, dito eigenheimers g 2 —2.50, dito bonte ƒ3.70—4.20, Bravo's 2.80— 3.60. poters ƒ1.1.60, Red Star 2.302.90, Malta's winter 6|8£ per 1 k.g. Met tamelijken aanvoer gewone vraag. Eieren Zeeuwache en Overmaasche 56.25, per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 April Aangevoerd werden 205 paarden, 2306 magere runderen 754 vette, 2536 nuchtere kalveren, 200 vette, 169 gras- kalveren. Prijzen per J K.G. vette koeien 534532£, ossen 5344, stieren 443935, kalveren 87| —771—55. GEVRAAGD een eerste of een tweede zeer solide tegen billijke rente, voor of op een Mei a.s., liefst van particulieren. 10 Brieven, franco, onder No. 1222, aan het bureau v.d. blad. Uitgever der Inbond Levensbeschrijving, Novene, Gebeden, Litanie en Gezangen. 1233 20 Prijs 30 cent. Prijs 10 en 20 cent. PLAATJES 2, 3 en 4 cent. HEERLIJKE VERSCHE f 1.10 per pond. üfi MIJN HOOG FIJNE overal bekend, a 75 Ct. per pond. 16 en 15 a fl. Beleefd aanbevelend, Broersvest 81. Tel. 68305. Advertentiën hoogstens 30 woorden 50 CENT per plaatsing. Ieder woord meer 5 cent. Zaterdags 11,per plaatsing. Geachte Stadgenooten Hiermede bericht de ondergeteekende, als- dat hij niet meer is aangesloten bij de Melkinrichting „de Landbouw," maar nu weer twee maal daags de melk versch, zoo van de boerderij per auto aangebracht krijgt Dus koopt v'anaf heden rauwe versche volle melk de beste der beste bij G- DE LEEDE, Mariastraat 43; wordt ook thuis bezorgd zend nog heden brief kaart, die vergoed wordt. Aanbevelend G. DE LEEDE, Mariastraat 43. Schiedam. FIJNSTE GRASBOTER dagelijks versch ge karnd f 1.10 per pond, bij G. DE LEEDE Mariastraat 43. Colporteurs gevraagd zich heden na 8 uur aan te melden Aleidastraat 144c. Condities nader te bespreken. STADGENOOTEN1 Waarom vragen wij uwe belangstelling Voor onze zeer lage prijzen Goed en goedkoop, groote om zet, kleine winst. Komt u eens kij ken Aanbevelend „De Nieuwe Winkel" Broersvest 27. Parfumeriën. Bijouteriën. Lederwaren. Wenscht U een dienstbode, huishoud ster, naai&ter, loop jóngen of loopmeisje enz. plaatst dan onder rubriek Vraag en Aan bod een annonce en U hebt altijd succes! Adv e r t ee rt in de rubriek vraag en aanbod. „Vraag en Mod"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 3