flsphaltpapier, in alle maten in voorraad. Alleen waar dal wiel draait Hoogstraat 69- Cre kunt het op Uw vinders natellen. WELK EEN VOORDEEL VOOR 1 Tel. 68436. ï^s 25 5 uit elke 70 koopers, dus elke 14e kooper, krijgt bij ons het door hem bestede bedrag ten volle terug. VAN degenen behooren, die hun geld terugkrijgen. Kerknieuws. Rechtzaken. SPORT. Telegrammen. Laatste Rerichten. Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Advertentlën. Rurgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. De controle hierop geschiedt door eene commissie, bestaande uit een Notaris en 6 heeren verbonden aan de voornaamste Dagbladen in Rotterdam Ge krijgt in ieder geval de waardevolste kleeding, die er te krijgen is voor den laagst mogelijken prijs en bovendienGIJ KUNT TOT EEN Hoogstraat lioek W. Wagenstraat, ROTTKBDAM. lastingplaatje, M. Vermeulen. K. Achterweg 8 d. portemonnaie, D. Esbach, Laan 14 goed, B. Schaper, Zuidlandschestr. 4 frame van rijwiel, G. Bleijerveld, Parallelweg 108a ring met sleu tels, H.v.d. Bruggen, van der Elsstr. 9 brood- taschje, P. v.d. Sloot, K. Achterweg 16/6 ket ting met 3 sleutels en k. armband, J. Zuidgeest, v. Leeuwenhoeckstr. 56/7 drinkensblik, B. Ei sing, N. Maasstr. 48b postduif. P. van Konijnen burg, Broersvest 147 hond, H. Leenders, Hee- renstr. 49 rijwielbelastingplaatje, N. Wassenaar, Broersveld 14 geld, J. Staal, Bakkerstr. 21/27 rijwielbelastingplaatje, B. Heijnsbroek, Stations- str. 23. Roodvonk. Van de 126 in het geheele land geconstateerde gevallen van roodvonk in de week van 4 tot en met 10 dezer, zijn er 33 in Rotterdam voorge komen, 4 in onze stad, 18 in Den Haag, 14 in Amsterdam. Gistermorgen ten 11 uur reed een vrachtauto uit Hoek van Holland in de Vlaar- dingerstraat toen zij op den hoek Westvest rechts moest uithalen voor een auto, die van den tegenovergestelden kant kwam. Daarbij kwam een electrisch orgel, 'n z.g. orchestrion dat op de vrachtauto stond in aanraking met een boom staande voor het Hotel van den heer Beijersbergen, waardoor het bovengedeelte van het orgel werd vernield. De eigenaar V die het orgel liet vervoeren om het te plaatsen in een consumptietent op het strand te Hoek van Hol land schatte de schade op 1500. Woensdagavond ten 7 uur is op den Vlaardingerdijk een Fordauto van C.V. uit Hoek van Holland aangereden door een luxe auto, bestuurd door K. van O., uit Maas sluis. De luxe auto raakte, toen zij de Fordauto achterop reed en links passeerde, met een tree plank het linkervoorwiel van de „Ford", waar door dat wiel, benevens de vooras en stuurin richting beschadigd werden, zoodanig dat die auto even later den dijk afreed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. UIT ROTTERDAM. Wraakneming Eergisteravond zijn bij wethouder F. L. D. Nivard, alhier, die speciaal belast is met de regeling van de werkloozenaangelegenheden, twee ruiten ingeworpen aan zijn woning aan den Beukelsdijk. Vermoedelijk zou dit verband houden met zijn voorstel tot afvloeiing van werkloozen. De steenen zijn met zulk een kracht naar binnen geworpen, dat zij, nadat ze de ruiten van de voorzijde van het huis verbrijzeld had den, nog een 9-tal kleine ruitjes van de suite deuren vernielden. Gelukkig was niemand in de kamer aanwezig. Wethouder N. kwam eeni- gen tijd na het gebeurde pas thuis. In verband hiermede is op aanwijzing een viertal personen aangehouden, die zich in de omgeving van het huis bevonden. Zij zijn ech ter na het verhoor weer vrijgelaten. houden, nadat de zes bewoners van dit buiten verblijf vermoord waren gevonden in het bran dende huis, is thans naar de „Times" meldt for meel gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van een zesvoudigen moord. De poolreis van Amundsen. De „Norge" die gisterochtend uit Oslo is vertrok ken, met bestemming naar Leningrad, is om o uur 40 in verbinding gekomen met het draad- looze station te Vaxholm. Het luchtschip was is een mistbank geraakt, die zich over bijna het geheele land uitstrekt. De commandant kon niet aangeven, waar hij zich bevond hij geloofde evenwel de goede richting te houden. Halfacht gisteravond is het luchtschip bij Leningrad gedaald. Vliegongeluk. In de buurt van Spyer- dorf in de Palts is een Fransch vliegtuig bran dend neergestort. Beide inzittenden werden ge dood. De gevonden H. Vaten. Men meldt ons uit Nijmegen De miskelken en andere heilige vaten, welke in de omgeving van Nijmegen zijn opgegraven zijn officieel herkend als het eigendom van de St. Antonius- kerk te Neerbosch. Zij zijn aan den pastoor dier kerk overgedragen. Faillissementen. Opgeheven J. Heggelman, sigarenwinkelier en coiffeur, wonende alhier. Het gefingeerde huwelijk. Aangehouden is de 24-jarigen colporteur J. E. v. K., die eenige maanden geleden een familie hier ter stede voor een bedrag van pl.m. 200 en een rijwiel heeft opgelicht, door voor te geven met een dochter des huizes getrouwd te zijn. Aan het einde van November hebben wij reeds uitvoerig deze zaak gemeld. Men zal zich herin neren dat het huwelijk te Utrecht zou voltrokken worden. Als bewijs daarvan werd een acte aan de schoonouders vertoond door den ambtenaar van de arrondissementsrechtbank te Utrecht getee- kend met „Gellius." J. E. v. K. wist van zijn a.s. schoonouders ver schillende bedragen los te krijgen om meubelen te koopen. Toen de trouwdag gekomen was, zeide hetJjcmgmensch dat hij nog even naar Utrecht moest. Hij kwam terug met een papier, voorzien van verschillende stempels, hetgeen de trouwacte moest voorstellen. Doch toen de moeder van het jongmensch het jonge paar zou bezoeken, heeft hij aan zijn vrouw bekend, dat het huwelijk gefingeerd was en dat hij reeds getrouwd was. Toen echter de schoonvader ook argwaan op vatte heeft het jongmensch zijn koffers gepakt en is verdwenen. Dat was eind November. Niets heeft men meer van hem gehoord, tot plotseling de jongeman in een café te Delfsliaven werd gesignaleerd. De colporteur wordt ter be schikking van de justitie gesteld. Olympisch nieuws. De bouwplannen voor het nieu we stadion. De teekeningen voor het nieu we Stadion zijn nu gereed en mogen bijzonder goed geslaagd worden genoemd. De bestekken zijn nagenoeg klaar en de aan bestedingkan begin Juni verwacht worden. Be halve aan een uiterst doelmatige indeeling van het Stadion, zal er ook bijzondere zqrg worden besteed aan het decoratieve gedeelte, met name aan de Marathon Poort. Wij komen te zijner tijd nog ep een en ander terug. Congres I. O. C. Lissabon. Naar wij vernemen zullen de heeren Mr. A. baron Schimmelpennick van der Oye en kapitein P. W. Scharroo zich einde April als leden van het Internationaal Olympisch Comité naar Lissabon begeven, ten einde aldaar de vergadering van het I.O.C. bij te wonen. Deze vergadering zal van 2 tot 7 Mei duren. met generaal Mougin voor een inspectie-tocht. Men denkt dat de onderhandelingen niet voor Maandag zullen beginnen. Uit Rabat De gedelegeerden der Riffi hebben op uitnoodiging der Fransche en Spaansche re geeringen het Rif verlaten, om zich naar Oedjda te begeven. Weerbericht. Verwachting: Meest matige tot krach tige Z. tot Z.W. of W. wind afwisselende be wolking waarschijnlijk enkele regenbuien iets kouder. De heer .1. Blok dient een aanklacht in. Men meldt ons uit den Haag De politiecommissaris te Gulemborg, de heer J. Blok, heeft bij den officier van justitie te Tiel een aanklacht ingediend, tegen den rechter-com. Mr. J. W. Hofdijk, met het verzoek, om een strafrechterlijke vervolging in te stellen op grond van het feit, dat hij door bovengenoemde van zijn wederrechtelijke persoonlijke vrijheid is beroofd voorts terzake van beleediging en krenking in zijn goeden naam, tevens voor de diepste vernedering hem aangedaan, door hem te laten fouilleeren, door ondergeschikte amb tenaren alsook voor het feit, dat hij ten aan- schouwe van het publiek, onder geleide van poli tieambtenaren, door de straten van Gulemborg is gevoerd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 15 April. 16 April. Londen Berlijn Parijs België Zwitserland Amerika Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Milaan 12.117* - 59 35 - 8.47 - 9 28 - 48 137a - 2-49Vu - 35.15 - 65.277» - 66 79 - 54.127a - 35.45 - 10 027a J2.113/4 - 59 357a - 8 3772 - 9 187, - 48127a - 2.49 s/18 -3515 -65 30 66.777a - 54.65 - 35 527a - 10.03 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 15 April. 16 April. Londen 12117* ƒ1211'/. Berlijn -59 357, -59.36 Parijs .v.- 8 15 - 8.40 Brussel 9 23 - 9 20 Zwitserland - 48 15 - 48 13 Weenen35.20 - 35.20 Kopenhagen - 65.35 - 65 35 Stockholm - 66 80 - 66.80 Oslo -54 177a -54 80 New-York -2.4974 - 2 4974 Vink 21 j. J. C. van der Hoeven 25 j. en H. W. M. Hersbach 25 j. A. Rooiing 46 j. en M. M. Schlüter 34 j. W. C. Jeijsman 23 j. en M. J. N. Holtkamp 19 j. C. J. de Jong 23 j. en A. F. Meerburg 24 j. L. Meulstee 22 j. en S. E. Ket ting 21 j. Gehuwd: April 15. K. van den Bos 26 j. en E. Bergmans 22 j. A. J. van Hulst 26 j. en E. Somer 22 j. A. Meulstee 21 j. en J'. Verweij 20 j- Hoog water te Hock van Holland. 16 April v.m. 4.39, n.m. 5 04. 17 April v.m. 5.21 n.m. 5.47. 18 April v.m. 6 01 n.m. 6.29. 19 April v.m. 6.50 n.m. 7.19. Gem. Hoogwater 87 e.M. -4- N.A.P. Gem. Laagwater 77 c.M. N.A.P. Gem. duur stijging 5 u. 31 m. Gt m. duur daling 6 u. 54 m. SCHIEDAM, 15 April Aangekomen Eng. s.s. „Brakon of Hall", ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Willi, haven. HARBURG, 16 April Aangekomen s.s. „Agi lity", ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. SCHIEDAM, 15 April. Vertrokken Noorsch s.s. „Rein", naar Malmo. 16 April. s.s. „Buitenzorg", Rott. Lloyd, ledig naar Rotterdam. Moutwijn. SCHIEDAM, 16 April. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 14.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 16 April. Men noteert voor Spiritus 100 21. Spoeling. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schiëd. Spoelingvereeniging". Heden 1.50 per ketel. Ondertrouwd A. H. DE BRUIJN, Arts EN JEANNE ELLENBERGER. Schiedam, 16 April 1926. Eenige kennisgeving. 1262 11 Geen ontvangdag. DE ONDERGANG VAN FENG. PEKING, 16 April (draadloos) Een van de legers van Tsang tso Lin heeft Tungchow op 15 mijl afstand ten O. van Peking veroverd. Het nation, leger van Feng vlucht in wanorde rrieb: achterlating van duizenden slachtoffers duizen- de vluchtelingen trachten Peking binnen te ko men. Op het W. front heeft Feng 30 anti-bolsje wistische Russen, uit het leger van Tsjang tso Lin, gevangen genomen.Hij liet hen de neus door boren waarna een touw gehaald werd door de neusgaten, waarop de gevangenen weggesleurd werden. Alle legaties te Peking worden bewaakt. De nationale troepen verlaten Peking in treinen en auto's. De hotels en huizen der vreemdelingen zijn vol met gevluchte Chineezener heerscht in de stad een paniekstemming. MAROKKO. FEZ, 16 April (draadloos) Nader wordt uit Oedjda gemeld, dat de eerste Fransche gedele geerde, generaal Simon aldaar is aangekomen. Na aankomst vertrok hij onmiddellijk per auto Geboren: April 14. Eppo z.v. J. Breddels en J. Hekman, Kinderbuurt. Johanna d.v. W. van Dijk en W. Liefhebber, Pernisschestraat. i5 Fredrik z.v. H. Karstanje en A. van Leeuwen, Nieuwsticht. Cornelia Adriana d.v. IJ. J. C. van Gogh en LI. P. Coenen, Pernisschestraat. Cornells z.v. P. C. van LIartingsveldt en C. Neef, Anth. Muysstraat. Cato d.v. F. J. Naterop en LI. IJogenkamp, Hoofdstraat. Overleden: April 14. J. C. Boomsluiter oud 22 j., echtgen. D. Korporaal, Oude Maas straat. A. Warhout oud 7 j., binnen de gem. J. A J. Vredenburg, oud 69 j., Nassaulaan. .1. G. van Beek, oud 11 mnd, Breedstraat. 13. J. Yiveen, oud 1 j., Sommelsdijkschestraat. 15. C. van Hiele, oud 72 j., echtgen. W. C. Kruis, r^ssaulaan. Ondertrouwd: April 15. T. Speekenbrink 41 j. en B. M. T. Oostrum 31 j. G. Bouter 23 j. en A. E. J. Jansen 23 j.- C. van Noortwijk 28 j. en A. IJsselstein 25 j. W. Boudri 22 j. en E. C. l)e verkeersongevallen. Uit de mededeelingen van het gemeentelijk statistisch bureau blijkt, dat van de 3514 onge vallen, die in 1925 zijn waargenomen, er 802 licht lichamelijk letsel ten gevolge hadden, ter wijl in 248 gevallen ernstig letsel en in 34 de dood werd geconstateerd. Alle overige 2730 onge vallen waren gewone aanrijdingen, enz., die enkel materieele schade ten gevolge hadden. Het Casino-theater. Omtrent de exploitatie van het theater Casino dat, na de verbouwing die een jaar duurde, op ■16 Augustus onder leiding van den heer Ph. Soesman heropend wordt, kunnen wij nog inede- deelen, dat evenals vroeger, het theater gewijd zal worden aan variété, revue en operette. In het voorgebouw zijn groote foyers aangelegd. Het ligt in het voornemen dans-permissie aan te vragen en een der zalen als intieme dancing te exploiteeren. De branden in Engeland. IJenry Mc. Cabe, de tuinman van het buitenverblijf La Mancha, die in verzekerde bewaring was ge- VRAAGT GEDRUKTE TOELICHTING. 1255 180

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2