te liescliniii Handelscredieten Deposito's - Safeloketten Abonnementen op dit blad ISotersloot H. A. TAN OER MEER, Balerstraat 89, Tel. 68396° ■■■■«■■■■■■(■■■■■■■■■as TolpsM Kapitaal f 25.000.000. Reserve 16111.71)0 Strooveer - v.d. Takstraat - W.-Krolskade 11 - lillevliet 1 (h. Putschebocht) De Vlut. zijn bij thee en chocolade een waar genot. H VAN DER MEER's Beschuit, Beschuitbollen en Krentenbollen zijn heerlijk van smaak n en voedzaam. BIJKANTOOR SCHIEDAM. TEL. 68381-68297. TU1NLAAN 80 86 50 worden dagelijks aangenomen aan het bureau Koemarkt 4, door de couranten bezorger* den boekhandel, en?.. Breed wit Katoen141h 80 c.M. br. Madapolam 10l/a 120 c.M.br. wit Katoen 29 150 c.M. br. Graslinnen 39 150 c.M.br.Gongolinnen 39 150 c.M. br.geel Katoen 39 Fantasie Sportflanel..- 23Va Grijze Sportflanel261/» 9/8 Zwaar geel Katoen 131/, 90 c.M. zw; geel Katoen 19t/ï 70 c.M. br.pr.geel Keper 19 Extra zware Keper Oogjes voor Luiers161/, Zachte witte Flanel147» Zware witte Flanel29 Prima Molton2672 Loostijk v. bedovertrek 39 Poolbont voor Schorten 287a Beige Flammé36 Hg 10 el Huish.Katoen 2.98 10 el Madapolam 3.68 10 el IJzersterk 3.48 10 el Flanel...,,.... 3.89 10 el Keper3.74 i 7' £2 Aan het „Hbl." onlleenen wij nog de volgende bijzonderheden Te Baarn heeft zich een politiedrama afge speeld, dat deze plaats een betreurenswaardige vermaardheid geeft. De onlangs benoemde ad junct-inspecteur van politie Gerlings werd Vrij dagavond door een troep jongens op straat nagejouwd. Hij meende den dader te kennen en besloot zijn maatregelen te nemen. Zondagmorgen werd de 22-jarige metselaar Hendrik Bon door den adjunct-inspecteur van politie, die wegens afwezigheid van den com missaris tevens diens functie waarnam, op het politiebureau ontboden. Om kwart vóór elf kwam hij daar en dadelijk bij het binnenkomen vroeg de adjunct-inspecteur„Je zult zeker wel weten, waarvoor je komt „Neen, antwoordde Bon. ,,Dan zal ik het je wel eens vertellen", her nam de inspecteur. „Vrijdagavond ben je dron ken geweest en toen heb je mij gezegd, dat je mij wel lustte. Probeer dat nog eens," en meteen begon de adjunct-inspecteur den niets vermoedenden jongeman met een gummistok te slaan. Bon heeft toen nog de deur opengetrokken en den agent van politie, Huisman, die aan den overkant stond, te hulp geroepen. Door de slagen, die Bon nog steeds kreeg, moest hij de deur loslaten. Hij werd daarna door den adjunct-inspecteur in een cel opgesloten. Daar werd hij nog een keer of zes, zeven met den gummistok bewerkt, zoodat het bloed langs zijn gelaat liep en zijn lichaam blauw van de slagen zag. Daar Bon niet tot bekentenis was te brengen en als zijn alibi opgaf, dat hij den bewusten avond naar een zangvereeniging was geweest, heeft de adjunct-inspecteur hem laten gaan, na eerst zijn boord, die met bloed was be vlekt, te hebben afgewasschen. „Als je het bekend maakt, sla ik je hier dood en begraaf je hier achter het bureau",voegde de adjunct-inspecteur hem toe. „Als men je vraagt, waarom je moest komen, zeg je maar, dat je mij -zwaar hebt beleedigd, doch dat ik je niet heb willen bekeuren." Bon moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen van dr. Muysken en is Maandagmorgen met zijn vader naar den ad junct-inspecteur geweest. Deze heeft hem toen nog een sigaret aangeboden met uitdrukkelijk verzoek, om deze zaak niet bekend te maken. Bon heeft deze zaak echter aan den officier van justitie te Utrecht in handen gegeven. De adjunct-inspecteur is door den waarne- menden burgemeester, den heer N. G. van Doornik, in zijn functie geschorst. Bon, die te Baarn als een keurige jongeman bekend staat, is door de ondervonden mishandeling voor- loopig nog niet in staat om eenig werk te ver richten. Ongeluk met humor, 't Gebeurde de zer dagen op de Maas te Tegelen, vertelt „De Volkskrant." Een man zat in een bootje te visschen. Schijnbaar had hij wat veel aan Bacchus ge offerd. Nu schrijft de natuur den mensch van tijd >bt tijd wel eens dingen voor, die men niet straffeloos kan nalaten, ook niet als men in een bootje op de Maas zit. Dit echter werd den man noodlottig, hij verliest het evenwicht en valt pardoes voor over in het water. Gelukkig zijn er menschen in de buurt een schiet in der haast toe, pakt den drenkeling bij een beentrekt uit alle macht. en. trekt het been in het bootje, maar de man blijft te water Een houten been zit nu eenmaal niet zoo vast als een echt been Men kan begrijpen, dat de toeschouwers veel neiging gevoelden om plat in het gras te val len en het uit te proesten van het lachen, doch de in het water spartelende man, die in levens gevaar verkeerde, drong hen ten minste voorloopig de lachspieren in bedwang te houden. De moedige redder van zoo even doet een nieuwen greep, pakt hem ditmaal bij zijn „broek" en trekt hem gelukkig op het droge. Met een kruiwagen werd hij naar huis ver voerd, waar vrouwlief in duizend angsten en. ongeduld zit te wachten. Want ze moest naar de film in het Volkshuis. De man wordt te bed gelegd, het „been" op zolder gedeponeerd, zoodat een ontvluchting voor den man onmogelijk werd, de deur ge sloten en vrouwlief ging naar de bioscoop. De geschaakte maagd. De eigenaar van een onbewoond huis aan de Phoenixstraat te Delft deed aangifte, dat uit de achter die wo ning gelegen tuin een kostbaar zinken beeld, voorstellende een jonge maagd, wegende onge veer 150 K.G., was verdwenen. De recherche trol het beeld aan op een boven zaal van de Studenten-Societeit Phoenix. Eenige studenten, die het jammer hadden gevonden zoo'n schoone maagd alleen in den tuin te laten, hadden het beeld met vereende krachten over een ongeveer 4 meter hoogen tuinmuur naar de sociëteit vervoerd, waar ze op feestelijke wijze de zinken maagd huldigden door haar een krans om te hangen, het aansteken van kaarsen etc. Door tusschenkomst van de recherche is aan die vreugde een eind gemaakt en zal het beeld weer in den tuin worden teruggebracht. E en onderwijzeres vermist. De burgemeester der gemeente Zegwaart. verzoekt opsporing van Huiberdina Adriana Timmer mans, geboren te Raamsdonk, 12 Juni 1902, onderwijzeres te Boskoop tijdelijk verpleegd in een rusthuis te Driebergen, Boschstraat no. 19. Signalementhaar, donkerblond wenkbrau wen, lang zwartoogen, donkerbruin neus, gewoon lengte pl.m. 1.70 M., gekleed in effen licht groene japon, met wit kanten kraagje bruine mantel met, bontkraagbruine hoed met bontlicht grijze kousen met lage bruine schoenen met riempjes. Zij droeg een biezenkoffertje, waarin toilet artikelen en naamkaartje H. A. Timmermans. Vermoedelijk is haar een ongeluk overkomen. Drank aan minderjarigen. De politie te Middelburg is door de arrestatie van een zeer jeugdig persoon wegens dronkenschap op het spoor gekomen van een drietal vergun ninghouders die kinderen beneden de 16 jaar zonder geleide in hun inrichting toelaten en hun sterkedrank toedienen. Procesverbaal is opge maakt. W e r k 1 o o z e n r e 1 1 e t j e s te Am sterdam. Gisteravond is er te Amsterdam in de omgeving van de Rozengracht nogal op schudding geweest, doordat een uitgaande ver gadering' van werkloozen een straatdemonstratie wilde houden, hetgeen de politie omdat ze niet aangevraagd was, moest beletten. Uit de werk loozen is naar de politie met steenen gewor pen, waardoor eenige agenten licht zijn gewond. Het gevolg hiervan was, een charge met sabel en gummistok, maar ook dit optreden was niet voldoende om de werkloozen te verspreiden. Dit is de politie eerst geliikt na het lossen van eenige waarschuwingsschoten in de lucht. Het was den heelen avond in de buurt nog zeer ru moerig. T r e i n r o o f. Een bekend Amsterdammer is in Italië de dupe geworden van een treinroof. Hij reisde, zoo meldt het Hbld., naar Venetië in dezelfde coupé hadden plaats genomen een bejaard echtpaar en twee heeren. De beide laats ten verdwenen spoedig, doch een derde heer kwam later in den corridor om door het venster naar een station uit te zien. Plotseling werd hij door een toeval getroffen en viel gil lend neer. Het eerder genoemde tweetal verscheen plotseling om den zieke bij te staah en vensters te openen. De zieke herstelde weldra, waarna het geheele gezelschap verdween. Dat snelle verdwijnen bevreemdde den Amsterdammer Hij greep onwillekeurig naar zijn binnenzak enmiste zijn portefeuille. Een stations-detective kwam te Verona in den trein en te Venetië werd den bestolene door de recherche een album getoond met portretten van beruchte treinroovers. Dadelijk hërkende hij twee der zonderlinge passagiers. Naam, ouder dom en woonplaats waren hij de portretten vermeld. Een huwelijksfeest. In het land van Weert woonden 'n bruidje en een bruidegom, die graag in het huwelijksbootje wilden stappen. En hun hartewensch zou in vervulling gaan. Er was één bezwaar, 's bruidegoms moeder wilde er niets van weten. Maar er is nu eenmaal geen geluk, zonder druk. Ze deden het toch. De moeder zou 't paartje eens in het publiek gaan „huldigen" en rukte 's morgens met veel materiaal uit. Ze kreeg echter geen kans. Ze kwam 's namiddags echter terug, en in een oogwenk werd een openlucht-knokpartij georganiseerd, waaraan slechts de politie bij machte was, een einde te maken. Het drankverbod. De verwarring, die in de Vereenigde Staten ten aanzien van de wenschelijkheid der bestendiging van het drankverbod bestaat, schijnt thans het toppunt te naderen. Hoe meer er over het drankverbod gespro ken wordt, des te scherper worden de mee- ningsverschillen. Doch al worden er vurige be- toogen gehouden, zoowel pro als contra, licht verspreiden die betoogen niet in het minst. Een ding is zeker: er gaapt een wijde kloof tusschen de verschillende groepen der bevol king, waar het geldt de opinies over het drank verbod. Tegenover de ultra-drogen, de leden van den Anti-Saloon League, die de werking van de wet een enorm succes achten en elk protest er tegen, verwerpen als propaganda van belanghebbenden, staan de natten, die het drankverbod beschouwen als de oorzaak van het. ongetwijfeld toegenomen, aantal ernstige misdaden. En al moge de waarheid, als steeds, ook hier in liet midden liggen, daarvoor inte resseert men zich nietieder houdt zich bij zijn eigen zienswijze. Ook de debatten in li'«jt Congres hebben geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd, evenmin als de beraadslagingen der juridische Senaatscom missie. Toch zijn die debatten en beraadslagin gen gehouden ondanks de woedende protesten der „drogen", die het drankverbod als een fait accompli beschouwd willen zien, sympto men van groote beteekenis. Ook de „particu liere" volksstemmingen over de wenschelijk heid der handhaving van het drankverbod, zoo als die georganiseerd zijn door sommige roode bladen, zijn niet zonder beteekenis. De over- groote meerderheid der stemmen werd uitge bracht ten gunste van een verzachting der be slaande wetopmerking verdient evenwel, dat de extremistische „drogen" aan deze stemmin gen hebben medegedaan. Het belang dezer stemmingen is echter gele gen in het feit, dat zij het volgende hebben aan getoond de groote steden zijn ongetwijfeld „nat", het platteland daarentegen leverde een „droge" meerderheid op. Het schijnt dus, alsof de zaak zal uitloopen, misschien reeds is uit- geloopen, op een strijd tusschen stad en land. Deze antithese beperkt zich trouwens niet tot het drankverbod bijna ten aanzien vanalle vraagstukken van belang valt eenzelfde schei dingslijn te trekken. In dit verband wordt erop gewezen, dat de Ku Klux Klan hoofdzakelijk bestaat uit leden der plattelandsbevolking. En al lijdt het geen twijfel, of deze beruchte organisatie staat bui tengewoon wankel op haar beenen, toch moet men niet denken, dat de onverdraagzaamheid der plattelandsbewoners jegens de bevolking der steden ook; slechts in geringe inate ver minderd zou zijn. Het is dan ook volstrektniet onwaarschijnlijk, dat een nieuwe organisatie zal ontstaan, die zich, hij voorbeeld, in hoofd zaak met de doorzetting van het drankverbod zal bezig houden, iets, wat trouwens de Ku Klux Klan reeds vijf jaar geleden op zijn programma heef#t voorgesteld. Van belang is voorts het voorstel van sena tor Edge uit New Yersey, om in 1928 over het geheele gebied der Vereenigde Staten een volksstemming over het drankverbod te doeri uitschrijven. Veel kans van slagen heeft dit voorstel niet, al was het slechts hierom, dat een dergelijk referendum in de Amerikaansche geschiedenis geen precedent heeft. Wanneer slechts één der acht en veertig staten der Unie weigert mede te doen, is het geheele voorstel onuitvoerbaar. Hoe onwaarschijnlijk het ook is, dat deze volksstemming zal worden gehouden, toch zal binnenkort een derde deel, wellicht zelfs de helft van het kiezerscorps der Vereenigde Sta ten zich over het vraagstuk kunnen uitspreken, en wel bij de naderende verkiezingen voor het Congres. De kwestie „nat" of „droog" zal bij deze ver kiezingen een grootere rol spelen dan ooit te voren. Het felst zal de strijd woeden in de dichtbevolkte districten, zooals Pennsylvania, Illinois, Maryland, New Yersey, Missouri, Mas sachusetts en New York. In deze zeven staten wonen bijna veertig /millioen personen, d.i. iets meer dan een derde deel der totale bevol king van de Vereenigde Staten. Op deze sta ten concentreeren de voorstanders van wets wijziging al hun krachten. Zij zijn voornemens, eiken candidaat te noodzaken, onomwonden zijn meening omtrent dit punt te uiten. En deze zeven staten verkiezen 153 der 435 leden van het Huis van Afgevaardigden Het resultaat der verkiezingen in deze staten zal buitengewoon leerzaam zijn, wat het drank verbod betreft. Maar het is een lichtvaardig profeet, die zich nu reeds aan een voorspelling zou durven wagen. Op onze PRIMA BROODSOORTEN geven we 10 korting. Neemt eens een keer de proef. INCASSO-BANK b Sterk verlaagde prijzen voor STUKGOEDEREN o A. F. MARTENS C 1259—200 v - UI 'tl CO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 6