PU ROL Babies t Gemeenteraad. Het Beste voor de Huidverzorging bij Gemengd Nieuws. Een gouden huwelijksfeest. Men sehrij ft ons In de Laan Ons Genoegen No. 12 woont het echtpaar Th. Borsboom, dat op 21 Mei het gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. Alhoewel zoo'n feest meermalen voor komt, mag dit toch wei vermeld worden, daar de echtgenoot van de 50 jaren, 25 jaren, op het ziekbed heeft doorgebracht en in alle geduld steeds nog zijn lijden draagt en de echtgenoote haar man met alle liefde en toewijding verpleegt en de lasten van het huwelijk, dikwijls met gemis van het hoog noodige, heeft moeten dragen. The American Lunchroom. Wij herinneren onze lezers aan de opening op heden van The American Lunchroom op de Hoog straat naast het bekende magazijn ,,Rosa'. Heden, Zondag en Woensdag zal do bekende musicus Cor van Gent den bezoekers op muziek vergasten. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de annonce in dit blad. Luxor. Het geheel aparte karakter dat het program van Luxor deze week eigen is, dankt het voor namelijk aan de terecht vermaarde film „Het spook van de opera." Wat dit filmwerk van de meeste anderen on derscheidt. is de sfeer, die de kunstenaar-regisseur er in geschapen heeft. Men mag nog zoo critisch aangelegd zijn en de schouders ophalen voor spookgeschiedenissen, wie deze film ziet, raakt onder deu indruk De regisseur heeft 't trouwens niet eens noodig ge acht. om het publiek, den waan van een echt spook op te dringen die gruwelijk-geheimzinnige Erik, weet ook als mensch van vleesch en bloed, de ontzetting gaande te houden. We willen de intrigue van dit meesterlijk gespeelde stuk niet. verraden, 't Is genoeg wanneer we zeggen, dat de verwikkelingen ieder boeien tot het aangrijpend eind gekomen is 't ls een mooi beter, het is een grootsch filmspel. Na de pauze gaat de sterke speelfilm ,,IIet groote circusmysterie." Warm kunnen we ieder een bezoek aan Luxor aanra den. Pandora. Bovengenoemd theater brengt deze week een zeer rijk en varieerend programma. Begonnen wordt met een mooi en actueel journaal, onmid dellijk gevolgd door een aardig blijspelletje in één acte „Het verliefde Vliegeniertje." Vervol gens krijgt men het derde en laatste gedeelte van de Maciste-serie, genaamd „Maciste als Medium.' In deze film worden nog sterker staaltjes ver toond dan in de beide voorgaande deelen, zoodat men er van overtuigd kan zijn veel spanning te beleven. Op het tooneel Minny Verhoeven, Hollandsche soubrette. Na de pauze weer een twee-actertje, „Eddy Polo en zijn Maat" een kort filmpje doch net lang genoeg om de spanning geweldig op te voe ren en onzen vriend zijn stoutste stukjes te laten vertoonen. Hierna nog een groote film in zes acten „Tom Mix als Buffeljager", een schitteren de Indianengeschiedenis met alles wat daar nu eenmaal bij hoort; natuurlijk is de onmisbare liefdesgeschiedenis er niet in vergeten. Een programma waar een ieder van genieten zal.' Concours te Poortugaal. Op het Nationale Concours voor Harmonie en Fanfaregezelschappen, gemengde Vrouwen- en Mannenkoren te Poortugaal Donderdag gehou den (uitgeschreven door de Harmonievereeniging La Bona Futura aldaar) is in de lste afd. Gemengd koor aan „Eltheto", alhier den 2en prijs en in de Superieure afd. mannenkoor aan „Inter Nos", alhier den 3en prijs toegekend. Harmoniegezelsehap „O. B.K. Tijdens het eerste zomerconcert op het Markt plein Zondag 16 Mei des avonds 8 uur, wordt het volgende programma gegeven 1. Tentoon- stellingsmarsch, Bart Verhallen2. Ouver ture sur Le Cheval de Bronze (Auber) arr. par, J. Bouchel3. Unter Palmen und Blümen, walzer von L. Stasny arr, F. S. Ogier Jr., 4. Harmonica, Suite, Henri Rousse 5. Ouverture der Brauer von Preston, A. Adam 6. Air Varié, Duo voor twee clarinetten te geven door J. M. Kars en N. Clements 7. Der Rose Hochzeits- zug, L. Jessel 8. Fantasie sur l'Opera Le Baron Tzigane (de Johann Strauss) par A. Duquesne. No 2 en 4 concoursnummer voor het concours te Leerdam op 24 Mei, 2e Pinksterdag. Het publiek wordt ook thans weer uitgenoodigd mede te willen werken tot handhaving der goede orde en het onnoodig, heen en weer loopen tegen te gaan, opdat rustig naar de muziek geluisterd kan worden. Voor de blinden. Maandag en Dinsdag wordt er met toestemming van den burgemeester alhiergecollecteerdvoorde Nationale stichting „Tehuis vcor alleenstaande blinden". Wij bevelen deze collecte in aller milddadigheid aan. Mej. B. uit de Hagastraat, die haar herdershond reeds 2 jaar vermiste, was er achter gekomen, dat het dier zich te Vlaardingen zou bevinden, in het bezit van een bewoner aan de Kuiperstraat. De tegenwoordige eigenaar verklaarde aan de politie den hond te hebben ge kocht van zekeren M., wonende te Hidegersberg. De hond is inbeslaggenomen en een nader onder zoek wordt door de politie ingesteld. In den afgeloopen nacht kwa men eernge Engelsche zeelieden bij G. v. d. II., wonende in de Geervlietschestraat, inet het ver bek hen met zijn roeiboot naar hun schip te brengen dat op de rivier de Maas op stroom lag. Voor v. d. II zulks kon voorkomen roeiden zij op eigen gelegenheid de rivier op naar het schip. Onderweg kregen zij nog onderling ruzie en lieten, toen zij aan boord waren gegaan, de roeiboot drijven. De politie heeft met v. d. H., die roeiboot opgepikt, waarin een kruik oude klare werd ge vonden, die daarin was achtergelaten. De Politie heeft de kruik met inhoud inbeslaggenomen. UIT ROTTERDAM. Hel ongeluk in de Waalhaven. Donderdag heeft een duiker van de gemeente geruimen tiid gezocht naar het lijk van de schip persvrouw, die bij het breken en zinken van den lichter Bellini, Dinsdagavond j.l., verdronken is. Hij heeft echter geen resultaat gehad. Vermoed wordt, dat het lijk onder de ertslading terecht gekomen is. Gister is een begin gemaakt met het bergen van deze lading, met behulp van een knijper. Overreden' en gedood. Donderdagmiddag stak de 3-jarige L. R. uit de Akkersdijkstraat plotseling den rijweg van de Berkelschelaan alhier over. Zij raakte onder een door P. C. v. I. bestuurden auto. Met een schedel- fractuur is zij in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen, waar zij kort na aan komst aan de gevolgen is overleden. Door een aap aangevallen. Gistermiddag was de 17-jarige oppasser H.V. uit de Zijdewindenstraat in het apengebouw van de Rotterdamsche Diergaarde bezig een hok schoon te maken. Plotseling viel een aap hern aan en beet hem in beide handen en in het linker-been, waardoor er vrij ernstige ver wondingen ontstonden. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. W. R. Theater. Reeds te half acht vangt het programma aan, met een voortzetting van de film over Insulinde. Thans is Borneo aan de beurt en maken we een tocht over de Barito-rivier van Banjermasin tot 600 mijl het binnenland in. Zeer interessant is weer te zien het leven en werken der inlanders, speciaal van de Dajaks is studie gemaakt. Het programma gaat verder met een klucht in twee acten, genaamd „De Waarzegger", terwijl hierna het journaal en de revue, beiden interes sant, worden afgedraaid. Als hoofdnummer voor de pauze een blijspel in vijf acten „Waarom mag ik niet vechten?". De vraag, welke de titel is van deze film, zou het vermoeden kunnen wek ken, dat in deze film niet „geknockt" wordt. Het tegendeel is echter waar. Op het tooneel een quintet zeergoede parterre- acrobaten. Na de pauze een werk in zes lange acten „De Pelgrimsvaders", zooals het programma aan geeft, een spel van liefde en opoffering. Een zeer mooie en goed gespeelde film. Men had echter het gegeven, zonder de film afbreuk te doen, best in vier acten kunnen verwerken. Misschien dat het geheel er dan nog bij gewonnen had. Een mooi programma, dat wij gaarne aanbe velen. Prinses-Theater. Deze week draait als hoofdfilm „De Maharad- ja." (8 act.) Het Oosten, met zijn wondere mys teriën, heeft voor ons altijd een eigenaardige be koring en van deze film, welke uitmunt door subliem spel, gaat diezeifde bekoring uit. 't ls 'n roman van leven en liefde, welke zich afspeelt in d» mondaine weelde van Monte-Garlo en de sprookjesachtige pracht van Indisch-Oos- tersche paleizen. Gunnar Folneas is schitterend in z'n hoofdrol als maharadja. Karina Bell vertolkt de hoofdrol als „Ellen", de multi-millionairs-dochter. De tweede hoofdfilm „Arabella" is in tegen stelling met de eerste, heel sober en eenvoudig. Doch zij is rijk aan ontroerende momenten en spannend van 't begin tot 't einde. Een leuke komische twee-aeter en 'n actueel journaal completeeren het zeer aanbevelens waardige program. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 14 Mei, des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer A. Gijsen. Tegenwoordig zijn 24 leden. Direct na de opening nam de voorz. het woord en sprak het volgende in memoriam uit Bij den aanvang van onze werkzaamheden valt ons oog op den thans ledig staanden zetel, langen tijd, immers ruim tien jaren, ingenomen door uw medelid, wijlen den heer Korpel, thans zoo plotseling temidden van zijn werkzaamheden uit ons midden weggenomen. Wij willen niet opnieuw de vraag stellen, waar om, buiten den kring van zijn gezin, van zijn vrienden, het heengaan van dezen overledene, door zoovelen wordt betreurd doch temidden van u erop te wijzen, hoe hij oojc in dezen raad een leegte heeft achtergelaten. Hier streed hij, met de gemoedelijkheid hem eigen doch tevens metgroote overtuiging en klem, voor de belangen die hem ter harte gingen. Dit deed hij voor de totstandkoming der wet telijk geregelde winkelsluiting voor de verbe tering der woningtoestanden, waarvoor hij steeds op de bres stond als voorzitter der woning- bouwvereeniging „Schiedam Vooruit" en voor de stichting van een nieuw, meer geriefelijk te huis voor ouden van dagen, waarvoor ik per soonlijk zijn medewerking zoo mocht waardeeren. Zijn warme pleidooien voor dit alles zullen wij hier niet meer hooren, doch de herinnering daaraan zal niet alleen bij degenen die daarbij 1643 7 het meest betrokken waren blijven voortleven, doch voorzeker ons allen zonder onderschei^ tevens de nagedachtenis van den thans ont slapene in eere doen houden. Vervolgens vroeg weth. v. Velzen het woord en sprak Ingevolge Gods Raadsbesluiten, die ondoor grondelijk zijn ontviel binnen een kort tijdsbe stek wederom een medelid aan den raad in de volle kracht des levens. Niettegenstaande het diepe verschil van begin sel door hem beleden en door onze Katholieke raadsfractie voorgestaan, acht ik mij verplicht namens de fractie aan de nagedachtenis van het overleden medelid den heer C. Korpel een enkel woord te wijden in aansluiting aan het bereids gesprokene. Opgegroeid in een tijdperk waarin geen of bijna geen aandacht werd geschonken aan de ideeële en stoffelijke beteekenis van een goede ■arbeiderswoning en derhalve bekend met de uit wassen op dit gebied, had dit onderdeel der gemeente-politiek bij uitnemendheid zijn aan dacht. Het toeval heeft gewild dat juist in dit opzicht de heer Korpel zeer veelvuldig met mij in contact is gekomen als behartigende de „Volks huisvesting", en ook in den raad liet hij zich op dit stuk niet onbetuigd. Was het ook voor hem vaak moeilijk medege voel met het lot der slecht gehuisvesten in har monie te brengen, met de onaanvechtbare eischen der financieele draagkracht en het uit die zaak begrensde beroep op 's Rijks en Gemeentekas, dit belet niet dat wij ons hem zullen weten te herinneren als een ijverig, pleitbezorger voor de gemeentezaak in het algemeen en de Volkshuis vesting in het bijzonder, zooals hij deze zag. Goedgekeurd worden de notulen van 19 Maart j.l. De voorzitter doet mededeeling van eeni- ge door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en van het ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana verzonden telegram van gelukwenschen met de daarop ontvangen dankbe tuiging. Een en ander wordt voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen stukken. Van den Voorzitter van het Centraal Stembu reau ter benoeming van leden van den Gemeen teraad schrijven waarbij wordt aangeboden een afschrift van zijn besluit, houdende benoeming van den heer E. H. van Waardenberg tot lid van den Raad dezer Gemeente, zulks in de plaats van den heer C. Korpel, overleden. Idem bericht dat van den heer van Waarden- berg bericht is ingekomen, dat door hem de be noeming tot lid van den Raad wordt aangenomen en inzending van de hierop betrekking hebbende stukken. Tot onderzoek dezer geloofsbrieven wordt in gevolge het bepaalde bij art. 39 van het regle ment van orde, door de voorzitter een com missie benoemd bestaande uit de heeren S. Hij man, I. Ingelse en Mr. Kavelaars. De heer Hij man deelt mede dat de commissie adviseert den heer Waardenburg te benoemen. De voorz. verklaart dat de heerWaardenburg benoemd is. Van het lid van den Raad den heer Brounts bericht dat het hem, in verband met de loopende onderhandelingen betreffende de te vernieuwen bestrating van de Hoogstraat, nu niet het ge schikte tijdstip lijkt om de regeling van het ver keer in deze straat thans ter sprake te brengen, doch hij zich voorbehoud op deze zaak later terug te komen. Na eenige discussies, waaruit blijkt dat de Hoogstraat-bewoners een commissie hebben ge vormd, die zich de asphalteering der straat ten doel stelt,wordt het verzoek van den heerBrounts voor kennisgeving aangenomen. Tevens ver kreeg de heer Hij man van weth. Houtman de toezegging dat de lierstrating uitgesteld zal worden tot in een volgende gemeenteraadszit ting de Hoogstraat-kwestie behandeld zal zijn. Van de Afd. Rotterdam van den R. K. Blin- denbond „St. Odilia" schrijven, waarin zij te ken nen geeft, dat zij zonder medewerking der Ge meente niet bij machte is in financieel opzicht iets voor hare te Schiedam wonende leden te doen, waarom zij verzoekt middelen te beramen, welke zullen dienen om de blinden en zwakzichti- gen van Schiedam, die zulks behoeven, in hun fi- nancieelen zorgen tegemoet te komen. In handen van B. en W. om advies. Van de Cie. voor het Algemeen Handels-En trepot schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de Rekening, Balans en Nota van Winst en Verlies over 1925 van het Alg. Handels- Entrepot. In handen van de Commissie voor het onder zoek der rekeningen. Van de Cie. voor het Algemeen Handels-En trepot schrijven, waarbij wordt ingezonden het beredeneerd verslag van den toestand dier instel ling over het jaar 1925. Kennisgeving. 6bis. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan II. Th. Jansen te Rotterdam van een perceel bouwterrein langs de Noord-Westzijde aan de Lekstraat nabij de Groenelaan, ter grootte van pl.m. 200 M2, tegen den prijs van 18.-per M2. Goedgekeurd. Van den heer van den Hoek was nog bij den voorzitter ingekomen een verzoek om de vol gende vraag te mogen stellen „Wat is de oorzaak dat nog geen voorstel op de agenda staat, waarin den raad in de gelegen heid gesteld wordt, een adres aan de regeering te zenden, met het verzoek de gemeente Schie dam in een hoogere klasse voor de personeele belasting te plaatsen?" De heer v.d. Hoek lichtte zijn verzoek toe o.m. wijzende op het groote verschil tusschen Rotterdam en hier. Weth. Boddeüs zei dat er aan de voorbereiding van bedoeld adres nog gewerkt wordt. Zoo spoe dig mogelijk zal 't verzonden worden, maar hij kon gezien het standpunt dat de min. van fi nanciën ten opzichte van dergelijke verzoeken inneemt, niet veel hoop op succes geven. Van liet bestuur van den Ned. Chr. Bond van personeel en publieke dienst, afd. Schiedam, adres waarin wordt verzocht te besluiten de rechtspositie van het personeel van het gemeente ziekenhuis nader te regelen. In handen van B. en W. om advies. (Wordt vervolgd). Onhygiënisch. Als onaangenaam aan denken van den hoogen waterstand in het begin van dit jaar, staan de kelders van het meeren- deel der woningen op „Het Knutteldorp" te Deventer nog steeds in het water, of beter gezegd in de modder. De bewoners zijn niet geneigd de vieze slijkmassa er uit te halen of te doen halen en de vereeniging tot verbetering van den Woningtoestand in de gemeente Deventer, die de uitgebreide complexen van woningen in beheer heeft, acht het niet op haar weg, hiervoor zelve te zorgen. Deze toestand is op zijn zachtst uitgedrukt, een zeer ongewenschte en zoowel in het belang der volksgezondheid als van de woningen, is het dringend noodig, dat de drabbige massa, welke reeds minder frissche geuren door de woningen begint te verspreiden en daardoor oorzaak zou kunnen worden van het uitbreken van ziek ten onder de bewoners, zoo spoedig mogelijk worde verwijderd. Brand. In den Haag heeft Donderdag een felle brand gewoed in het perceel Bezuiden- houtschenweg 46, waarvan de eerste etage wordt bewoond door den bejaarden schoenmaker J. v. N. en diens vrouw, terwijl het gezin H. be staande uit zes personen, op de tweede verdieping huisde. 's Morgens om half zeven wilde de vrouw van v. U. uit het petroleumtoestel aansteken, orii theewater op te zetten. Zij liet de lucifer vallen op het vloerkleedje, dat vlam vatte en ook het petroleumtoestel in brand stak. Het duurde niet lang, of eerste en tweede verdieping stonden in lichte laaie. Alle personen konden langs de trap ontvluchten, behalve twee personen van het gezin II., die het dak opklommen en niet verder konden, omdat het huis geheel vrij stond. Een ex-van sprong in een boom en de andere kon met een brandladder gereed worden V. U. moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, daar hij verschillende brandwonden aan de hand had bekomen. Na met vijf stralen het vuur te hebben ge- bluscht, slaagde de brandweer er in, het geld der bewoners terug te vinden. De twee verdiepingen zijn geheel uitgebrand. Gistermorgen is de woning van den heer J.H.W. Ovink te Doetinchem geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Onweer. Gisternacht is de bliksem ge slagen in de groote boerderij van den heer J. Jorritsnxa, bij De Lemmer. De bewoners konden zich door een overhaaste vlucht redden. De in boedel en landbouwwerktuigen zijn verbrand. Verzekering dekt de schade. Woensdagavond is te Opijnen de bliksem geslagen in de wonyig van den aannemer Roelofs. De daardoor ontstane brand was betrekkelijk spoedig gebluscht echter is er groote schade aangericht. Een eigenaardig verkeersonge val. Woensdagavond heeft bij den spoorweg- overweg Linnaeusstraat te Amsterdam een groo te verkeersconsternatie plaats gehad. Een groot aantal voertuigen stond naast een trein van de Gooische stoomtram te wachten tot het openen van den overweg. Een vrachtwagen, die te dicht naast de tram stond, werd in de bocht, toen de tram zich na het openen der spoorwegboomen in beweging zette door de tram medegetrokken. Hierdoor werden ook de andere wachtende voertuigen, auto's en vrachtwagens op elkaar geduwd. Verscheidene auto's werden licht be schadigd. Niemand bekwam letsel. Verdronken. De 70-jarige Meyer uit Stads-llardenberg is in de Vecht geraakt en verdronken. Voorbijgangers hebben gisterochtend zijn lijk opgehaald. Overreden en gedood. Gistermid dag stak de 5-jarige T.G. uit de De Ruyter- straat den rijweg van de Prins Hendrikkade oostzijde te Rotterdam over, waarbij hij plotse ling voor een wielrijder moest uitwijken. Hier door geraakte hij onder een door W.I.S. bestuur den vrachtauto. Het linker voorwiel ging den jongen over het lichaam. Zeer ernstig gekwetst is hij per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De bank-inbraak. Omtrent het in brekersdrama kan nog nader het volgende worden gemeld De inbrekers hadden een met zeep besmeer de ruit uitesneden en door die opening een deur geopend. Juist wilden zij een meegebracht

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1926 | | pagina 2